'Je eerste huis vergeet je Starters op de woningmarkt BI Vraag en antwoord op de woningmarkt Bomen snoeien? Ga zorgvuldig te werk! Jaarvergadering brandweer Zomertijd en Nationale Scouting Dag PAGINA 10 UITKIJKPOST Een bende in Tendenz?! Gespreide betaling Art ikelen iti ew Artikelen ar, r 04, ïar, o;crar\ Project de Zuidwester Voorspeelavonden in de Muziek Dansschool succes Komend weekend bij evenement la nwezigMj Geslaagd Oplossing voor overgangsklachten Ypedisco in de Ypsalon Bijdrage voor ANBO en KBO HEILOO - Een huis kopen is een ingrijpende gebeurtenis, zeker voor wie dat voor het eerst in z'n leven doet. Waarom kiezen mensen eigenlijk voor een koophuis? Welke overwegingen spelen mee bij de keuze van een woning? En hoe voelt het om zo'n huis te hebben? 'Even wennen aan het idee' Mireille Kohnstamm (27) laat trots haar woning zien: een ruime etage in een vooroorlogse buurt. De glas-in- lood ramen liet ze natuurlijk zitten. Zelf bracht ze nog een paar klassieke ornamenten aan. Mireille vond vrij snel na haar afstude ren een baan bij een adviesbureau. „Het punt was dat ik niet aan een huur woning kon komen. En ik wilde ook niet eeuwig in het studentenhuis blij ven zitten. Mijn vader vroeg: waarom koop je dan niet iets? Ik heb daar echt even over na moeten denken. Ik was net klaar met mijn studie, een eigen huis stond zo ver van me af! Puur om me te oriënteren heb ik toen eens een gesprek aangevraagd bij mijn bank en ik heb me laten voorrekenen hoeveel hypotheek ik met mijn salaris zou kun nen krijgen. Ik was verrast toen bleek dat ik op mijn salaris best een aardige hypotheek zou kunnen afsluiten. Meer dan ik had verwacht." „Toen ik dat wist, liet het me eigenlijk niet meer los. Ongemerkt ging ik toch in de zaterdagkrant en de makelaars kranten kijken of er misschien leuke huizen te koop werden aangeboden, en hoe die prijzen ongeveer lagen." Hoe langer ze er over nadacht, hoe logischer het leek: „Ik huurde een nogal dure kamer. Omdat je de rente kunt aftrekken van de belastingen, zou ik met een eigen huis netto niet eens zoveel duurder uit zijn." Snel rond Toch duurde* het een tijd voordat ze daadwerkelijk een huis kocht. Dat deze etage te koop stond, hoorde ze van een vriend die de vorige eigertaar kende. „Toen ik dit huis zag, wist ik: dit is het. Midden in de stad, lekker centraal gele gen, in mijn oude buurtje! Omdat ik die oriënterende gesprekken bij mijn bank al had gehad, kon het allemaal erg snel rond gemaakt worden. >Binnen een week had ik de sleutel." In haar vriendenkring is ze de eerste met een eigen huis. „Van sommige ken nissen kreeg ik wel de reactie: een eigen huis, weet je wel waar je aan begint, je zit er voor je leven aan vast!' Maar als ze mijn huis zien en weten hoeveel mijn woonlasten zijn, zie je ze denken: 'hm, misschien toch niet zo'n slecht idee'. En ik ben intussen hele maal aan het idee gewend om een eigen huis te hebben. Dit huis neemt een heel bijzonder plekje in mijn leven in. Het is mijn eerste eigen huis - dat vergeet ik nooit." „Je bouwt vermogen op" Een oud boerderijtje aan de dijk, met lindebomen ervoor en rondscharrelen de kippen: dat is sinds een half jaar het eigen huis van Hans en Gwen Vervoort. Gwen (27) geeft in het dagelijks leven les op een lagere school, Hans (33) is verkoopadviseur bij een groothandel. Toen ze dit huis zagen, waren ze zelf meteen verkocht, vertellen ze. Maar voordat het huis aan hen verkocht was, dat had heel wat meer voeten in de aarde. „Het is ons eerste huis en dan ben je van tevoren toch een beetje huiverig voor wat er allemaal bij komt kijken," zegt Gwen. „Je hoort natuurlijk wel eens wat over hypotheekgaranties, overheidssubsidies, belastingvoordeel. Maar als je je er echt in gaat verdiepen, zie je al snel door de bomen het bos niet meer." Hans: „We hebben ons dan ook terdege laten voorlichten voordat we een beslissing namen. Veel abstrac te dingen worden dan ineens een stuk duidelijker. We hebben bij de Rabo bank een hypotheek afgesloten die helemaal bij ons past en die heel flexi bel is. We hebben nu bijvoorbeeld een rentebedenktijd van twee jaar, waar door we op elk moment zonder kosten kunnen overschakelen op de rente- vorm die we willen. Ze kunnen we nog profiteren van eventuele renteverlagin gen." Ruimte over Gwen: „Onze hypotheekadviseur raad- Wilt u vandaag nog weten hoeveel hypotheek u op uw salaris kunt krijgen? Bel naar de Rabobank Hypo- thëeklijn 06-9279 (20 cent p.m.) 24 uur per dag, 7 dagen per week! Lees het elhe uieeh in de Uithijhpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door leden van Amnesty International afde ling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kunnen worden voor (politieke) gevangenen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Denise Janssen (5333094) of Jan Moolhuijsen (5334925). Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inleveradres: Wereldwinkel, Stations weg 105 te Heiloo, maandag 13.30 - 17.00 uur, dinsdag t/m vrijdag 9.00 - 12.00 en 13.30-17.00 uur en zaterdag van 10.00 - 16.00 uur. Museum Psychiatrisch Centrum Het museum van het Psychiatrisch Centrum Willibrord aan de Kennemer- straatweg 464 is iedere eerste zaterdag van de maand geopend tussen 14.00- 16.00 uur. De toegang is gratis. Wijkvereniging Plan Oost Donderdag van 20.00 tot 21.30 uur Franse les. Zondag: darttoernooi Op.en Oosthonk, contact tel. 072-5335179. Maandag om 20.00 uur: darten, entree gratis. Dinsdag: zangkoor, van 18.45 tot 19.45 uur voor kinderen uit groep 4, 5 en 6; van 19.15 tot 20.15 uur voor groep 7 en 8. Kosten f 1,00. Woensdag om 10.00 uur: naailes, kosten f 6,50, niet-leden f 7,50. Van 19.45 tot 23.00 uur competitiebridge van Bridgeclub Oosterpark. Wilt u ook een keer gezellig meedoen met bridgen, meldt u dan aan bij de heer Brugman, tel. 072-5334814. Unie van Vrijwilligers Donderdag 28 maart: jaarvergadering UW Heiloo. Aanvang 13.45 uur, Zorgcentrum De Loet. Openbare bibliotheek Heiloo Vrijdag 29 maart: verkoop van afge schreven materialen, 15.00 tot 17.30 uur jeugdboeken (f 1,50 per stuk), 18.00 tot 20.30 uur boeken voor volwassenen (f 3,00 per stuk) en cd's (f 5,00 per stuk). Wijkver. Termij en/Vrieswijk Dinsdag 2 april: jaarlijkse algemene ledenvergadering. Aanvan 20.00 uur in de hobbyfarm van de Hofdijk. Galerie Dijk 1 Tot en met 14 april de expositie 'De Schilderijensalon'. Te zien donderdag tot en met zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur en zondag van 14.00 tot 17.00 uur aan de Dijk 1 te Alkmaar. Verzekeringen, rentevormen, hypo theekgaranties, voorwaarden, inko mens-eisen: aspirant-huizenkopers wor-den met nogal wat moeilijke vra gen geconfronteerd. Het kopen van een huis is tenslotte ook een ingewikkelde materie. We legden een aantal veel voorkomende vragen voor aan deskun digen. „Ik heb helemaal geen eigen geld. Kan ik toch een huis kopen?" Karei Schiffer, directeur van het Waarborgfonds Eigen Woningen: „Ja, dat kan. Dat gaat dan met behulp van de Nationale Hypotheek Garantie, afgekort de NHG. Het komt er op neer dat wij als Waarborgfonds Eigen Woningen borg staan voor de terugbet aling van de hypotheek. Daar zijn wel een aantal specifieke voorwaarden aan verbonden op het gebied van inkom sten. Om in aanmerking te komen voor de Nationale Hypotheek Garantie, legt u uw financiële gegevens voor aan uw bank of andere hypotheekverstrekker. Deze toetst met behulp van een com puterprogramma uw gegevens aan onze normen en regelt vervolgens de aanvraag. Voor u als huizenkoper is het aanvragen van de garantie dus een heel eenvoudige procedure. U krijgt boven dien met de NHG een lagere rente die kan oplopen tot 0,5%. Het maximale bedrag dat u met een Nationale Hypotheek Garantie kunt lenen, bedraagt 315 duizend gulden. De NHG is overigens beter bekend als de opvol ger van de voormalige gemeentegaran tie." „Bij het afsluiten van een hypotheek kan ik kiezen voor een vaste of een variabele rente. Wat is op dit moment verstandig?" Zeker nu de rentewisselingen elkaar in snel tempo opvolgen, is dit een vraag waar hypotheekverstrekkers vaak mee worden geconfronteerd. Bij een lage rente lijkt het verstandig om die voor een langere periode vast te zetten. Maar hoe de rentestand zich de komen de jaren zal ontwikkelen, is niet te voorspellen. Gelukkig zijn er wel mogelijkheden om het risico een te hoge rente te betalen, af te dekken. Bijvoorbeeld de hypotheek met start rente: daarbij kunt u gedurende één of twee jaar zonder kosten overschakelen op de rentevorm van uw keuze. „Mijn man en ik werken allebei. Kunnen we het tweede inkomen volle dig mee laten tellen bij de berekening van de hypotheek?" Vroeger telde het tweede inkomen maar voor een beperkt aantal jaren mee. Tegenwoordig mag u het voör 30 jaar meetellen. Dat betekent dat u een veel hogere hypotheek kunt afsluiten. Maar het is wel iets om even bij stil te staan, want als u beide inkomens volle dig mee laat tellen, betekent het wel dat u voor de volle 30 jaar aan een hoge hypotheek vast zit. Als één van u korter wil gaan werken, of mis'schien werkloos wordt, kan zo'n hypotheek een enorme last worden. Daarom is het verstandig om met een deskundig adviseur de mogelijkheden goed door te spreken. Koop een huis, als je durft... Wie wil er nou geen huis dat perfect is aangepast aan de individuele smaak? Maar voor het zover is, zijn er nog heel wat vragen. De meest geschikte hypo theek, hoge of lage rentestanden, hoe zit het met verzekeringen en moet u het tweede inkomen nu meetellen of toch niet? De weg naar een droomhuis lijkt gepla veid met moeilijke beslissingen. Gelukkig wordt er niet van de starten de huizenkoper verwacht dat hij of zij zelf uitpuzzelt hoe het allemaal in elkaar zit. Daar zijn deskundigen voor. Wie er over denkt om een eigen huis te kopen (of misschien zelfs al een droom huis op het oog heeft) laat zich voor lichten door een deskundig adviseur. Daarvoor kunt u onder meer terecht bij de Rabobank bij u in de buurt. HEILOO - Op basisschool de Zuidwester werken de leerlingen van groep een tot en met acht aan een pro ject over Zuid-Amerika. Het is een project van Foster Parents Plan. Vooral het land Ecuador staat centraal. Maar ook andere landen van Zuid-Amerika komen aan bod. De school is al bezocht door twee indianen uit Chili. Tevens worden er op dinsdag 2 april een spon sorloop en een tentoonstelling gehou den. De opbrengst van de sponsorloop is voor het Foster Parents kind van de Zuidwester. De tentoonstelling wordt gehouden tussen 16.00 uur en 17.30 uur op de beide locaties van basisschool de Zuidwester. Op de tentoonstelling is niet alleen al het mooie werk van de leerlingen te zien, maar er zal ook een stand zijn van de Wereldwinkel. Tevens 'is er een fototentoonstelling over Chili. HEILOO - Voor de komende periode staan er weer twee speelavonden op het programma die beslist de moeite waard zijn om te beluisteren. Zo is er op woensdag 27 maart een avond met leerlingen van Fred Lodder (piano, elektronisch orgel en keyboard) en Coen van 't Hoef (trombone). Op maandag 1 april zullen leerlingen van Will van Toor (slagwerk) en Jack Kat (saxofoon) hun kunsten vertonen. Bovendien zal er op deze avond ook een optreden zijn van het beginnend samenspel, een ensemble onder leiding van Jack Kat. Beide avonden beginnen om 19.30 uur in de Muziek Dans school Heiloo en iedereen is van harte welkom. HEILOO - Vrijdag 29 maart zorgt Tendenz samen met Buk Buk voor een speciale avond. De Kunstbende komt langs en we houden een D.J.-wedstrijd. Wat is de kunstbende, zul je je afvra gen. Dat is een wedstrijd voor jongeren tot en met 19 jaar. De winnaars van vorig jaar doen vijf keer een optreden met theater, rap en muziek. Ze laten afwisselend kort zien wat ze toen gemaakt hebben. Tussendoor houden we een D.J.-wed- strijd. Een deskundige jury en een publieksjury zullen de winnaar van de avond kiezen. Als je dus ook komt, maak je kans mee te bepalen wie de winnaar wordt. Nief-juryleden en jury leden kunnen natuurlijk ook uit hun dak gaan op de muziek die dan gedraaid wordt. Tendenz is open vanaf 20.00 uur. De toegang voor Tendenz-bezoekers (12 tot 16 jaar) is f 2,50, anders f 5,00. HEILOO - De gemeente is zeer tevre den over de actie 'gespreide betaling van de gemeentelijke belastingen', waarmee in februari is gestart. Doel van deze actie is 'een stukje extra servi ce bieden' aan de belastingplichtige inwoners van Heiloo. Door het invullen en ondertekenen van een toegezonden machtigingskaart kunnen de belastingbetalers hun aan slag in twaalf termijnen betalen. Tot nu toe heeft ruim vijftig procent van de belastingplichtigen de voorkeur gege ven aan deze vorm van betalen. Dit jaar worden de heffingen onroeren- de-zaakbelasting, hondenbelasting, rioolafvoerrecht, afvalstoffenheffing en reinigingsrecht op één biljet gecombi neerd. Voor grafrechten en toeristenbe lasting worden aparte aanslagen ge stuurd. de ons aan om nog financiële ruimte open te laten voor eventuele extra uit gaven. Dat lijkt overdreven voorzichtig, maar het was in ons geval geen overbo dige luxe. De uitgaven waren toch net hoger dan we van tevoren dachten. Ons huis ligt erg afgelegen en openbaar ver voer komt hier niet langs. Omdat we allebei voor ons werk een hele andere kant op moeten, hebben we uiteindelijk een tweede autootje gekocht. Daar door gaan de vaste lasten natuurlijk wel omhoog. Ën we zijn bezig om het huis beter te isoleren, want de afgelopen winter waren de stookkosten enorm hoog. Nu merken we hoe belangrijk het is dat we niet ons hele beschikbare inkomen in de hypotheekaflossing heb ben gestopt. We hebben financieel genoeg ruimte om dat soort zaken aan te pakken." Wat, merkt Hans op, ook weer een voordeel van een eigen huis aangeeft. „Wat we nu aan het huis veranderen, dat doen we echt voor onszelf. Als je het goed bekijkt is zo'n huis een gewel dige investering. Je bouwt wat op: niet alleen het huis, maar ook je eigen ver mogen. Dat vind ik een prettig idee." REGIO - De BomenstiChting biedt een aardige, kleurige brochure aan, geti teld: 'Boomverzorging, nieuwe infor matie over de verzorging van uw bomen'. Daarin wordt uitgelegd hoe een boom groeit en hoe hij reageert op beschadiging, bijvoorbeeld door snoei. Er staat in hoe en wanneer je moet planten, snoeien en verzorgen. En wan neer het beter is om een echte boom verzorger in te schakelen. In de serie Bomen heeft de Bomenstichting een folder Bomen snoeien, waarin met tekst en tekeningetjes wordt uitge legd, hoe je een boom snoeit. Bomen groeien vanzelf behalve als ze ziek zijn of in de verkeerde omgeving staan. Soms groeien ze zo enthousiast dat de tuinbezitter er van schrikt. De boom gaat dan te veel licht wegnemen uit huis en tuin en de eigenaar grijpt de zaag. De één zal de. hele boom omza gen, als de gemeente tenminste een kapvergunning geeft. Een ander zal de boom alleen willen snoeien om weer wat licht te krijgen. Snoeitips Een boom in de natuur hoeft niet gesnoeid te worden. Die zorgt er zelf voor dat overtollige takken afsterven en afvallen. De wonden die zo ontstaan zullen zelden inrotten, omdat ze al tij dens het afstervingsproces worden afgegrendeld. Alleen als bijvoorbeeld tijdens een storm een levende tak afbreekt, kan er een inrottende wond ontstaan. Een gezonde boom kan zo'n wond inwendig inkapselen en de scha de beperkt houden, ook al gaat dat niet altijd goed. Wie graag wil snoeien moet zich dus realiseren dat dit voor de !L3 r boom alleen maar schadelijk is. Als het dan toch moet, kunt u zich het beste aan een aantal regels houden. 1. U kunt een jonge boom met dunne takken zelf snoeien of het een hovenier laten doen. Bij oudere bomen is het beter voor de boom en voor uzelf als u er een boomverzorger bijhaalt. U moet zeker nooit met een motorzaag op een ladder aan het werk gaan, want dan vraagt u om ongelukken. 2. Hoe dikker een tak, hoe groter de snoeiwond. Je ontkomt er niet altijd aan om dikke takken (meer dan vijf centimeter doorsnee) af te zagen, behalve als je de boom van jongsaf aan begeleidt en steeds de nodige takken afzaagt vóór ze dik worden. Zaag takken nooit zomaar ergens hal verwege af, maar altijd bij een vertak king of bij de stam. Haal niet meer dan twintig procent van het kroonvolume weg. Daarna moet de boom een paar jaar bijkomen, voordat er weer gesnoeid mag worden. 3. Laat nooit een kapstokje staan, maar zaag of knip ook niet glad langs de stam. Als je een dikke tak zomaar afzaagt, scheurt hij vaak halverwege het zagen af en neemt een grote lap bast van de stam mee. Dit kunt u voorkomen door de tak eerst aan de onderkant in te zagen. Daarna het grootstevdeel van de tak afzagen, maar een stomp laten staan, en tenslotte die stomp af te zagen. Het is wat meer werk maar u voorkomt die ernorme wonden. 4. Het gebruik van een wondafdekmid- del is wel netjes, maar niet echt nodig. Snoei nooit tijdens vorst en tijdens het uitlopen. Zomersnoei is voor de meeste bomen het beste, maar in elk geval voor berk, paardekastanje, esdoorn, noot en geel hout (Cladrastis), want die gaan 'bloe den' als u ze in winter of voorjaar snoeit. 5. Het onderhoud van volwassen bomen kunt u echter beter aan de pro fessionele boomverzorger overlaten, want uw boom verdient deskundig onderhoud en u voorkomt ongelukken voor de boom en uzelf. De Bomen- stichting beschikt over een lijst met boomverzorgingsbedrijven, die op ver zoek kosteloos wordt toegezonden. De bovengenoemde regels staan samengevat in de folder Bomen Snoeien (f 3,50). De uitgebreidere bro chure Boomverzorging kost f 4,50. Bij gelijktijdige bestelling bespaart u porto en krijgt u folder, brochure en lijst van boomverzorgingsbedrijven voor f 6,50 toegezonden. Bestellen door overma king van het bedrag onder vermelding van het gewenste artikel op giroreke ning nr. 2108755 t.n.v. de Bomen- stichting, Oudegracht 201 bis, 3511 NG Utrecht. Henk Steenhoek krijgt ut handen van burgemeester Schoof een medaille. HEILOO - Er hebben veer diverse wisselingen plaatsgevonden bij de vrij willige brandweer van Heiloo. Tijdens de jaarvergadering op 16 maart werden maar liefst zes personen tevorderd, er waren drie nieuwe aanstelingen en vijf jubilarissen werden gefeliciteerd. Eén van hen was Henk Steenhoek, die reeds vijfentwintig jaar verbonden is aan de brandweer van Heiloo. Dezelfde avond werd afscheid genomen van Nico Zan der, die zijn functie als ondercomman dant heeft overgedragen aan Martin Lambert. Burgemeester Nico Schoof vertelde trots te zijn op het korps van Heiloo, dat met uitstekend materiaal en een goed gemotiveerd team van bijna veer tig personen de veiligheid van de bur gers in het oog houdt. Lees liet elke meek in de Uitkijkpost. Hét gratis meekblao voor Heiloo en omstreken. •HEILOO Komend weekend is op Jwee manieren bijzonderde zomertijd begint en het is zaterdag Natio nale Scouting Dag. Om met het eerste te beginnen: in de nacht van zaterdag op zondag wordt de klok een uur vooruit gezet. Om precies te zijn: om twee uur 's nachts wordt het opeens drie uur... Een uurtje korter slapen dus. En dat na al die leuke erva ringen die u de dag ervoor kunt opdoen tijdens de Nationale Scouting Dag. Records breken: daar zijn een heleboel Scoutinggroepen op zaterdag 30 maart mee bezig. Grote kans dat u een stel Scouts tegen het lijf loopt. Of misschien wordt u wel gevraagd even een handje toe te steken. Op zaterdag 30 maart laat Scouting in Nederland zich zien. Een groot deel van de 1500 Scoutinggroepen in ons land doet er aan mee. Ook in onze regio. HEILOO - De meeste vrouwen komen tussen hun 45ste en 57ste jaar in de overgang. Maar liefst zeventig procent van deze vrouwen krijgt last van typi sche overgangsklachten, zoals opvlie gers, onregelmatige cycli, (nachtelijke) transpiratie-aanvallen, wisselende stemmingen en gevoelens van onzeker heid, gespannenheid en onrust. Het middel Famosan van Vogel helpt tegen al deze klachten, zonder in te grijpen in het natuurlijk verloop van het overgansproces. Famosan is ver krijgbaar in de vorm van druppels en tabletten bij Etos Van Holland in win kelcentrum 't Hoekstuk. HEILOO - Op de in januari en februari door de Stichting ETI en BCE afgeno men examens slaagden voor het rijkser- kende diploma computertypen: R Buter, Egmond; I. Goudsblom, Warmenhuizen; R. Meijboom, Castri- cum; M. van Orden, Schoorl; J. van der Sluis, Heiloo; J. van Turnhout, St- Pancras; J. Vijn, Uitgeest; S. Bakker, Heiloo; M. van Etten, St. Pancras; N. Florisse, Alkmaar. Voor het diploma WordPerfect slaag den: M. Datema, Beverwijk; I. Rietveld Heiloo; L. Sujanto, Alkmaar; W. de Koning, Akersloot; A. Weerman, Heerhugowaard. Voor het diploma Basiskennis computergebruik slaagde M. Boomgaard, Uitgeest; voor het deel certificaat theorie computergebruik slaagde M. Boomgaard, Uitgeest; voor het deelcertificaat theorie computerge bruik slaagde A. Groen, Middenbeem- ster. Zij werden opgeleid door Dompvloet Opleidingen te Heiloo. HEILOO - Komende zaterdag is er weer een Ypedisco in de Ypsalon. Helaas is dit de laatste Ypedisco van dit seizoen. Ben je tussen de 7 en 12 jaar en wil je nog .eenmaal uit je dak, kom dan zaterdag 30 maart om 19.00 uur naar de Ypsalon, de Hucht 4 in Ypestein. Dan kan je nog een keer genieten van de muziek, lichtshow of lekker een spelle tje doen. Om 20.30 uur worden de stoppen er weer uit getrokken. De entree is f 1,00 en de prijs van de consumpties is ook f 1,00. HEILOO - De Heilooër afdelingen van de ouderenbonden ANBO en KBO hebben elk van het Juliana Welzijn Fonds een bijdrage van f 10.000,00 gekregen. Deze bijdrage is bestemd om de ruimte van de beide bonden in ouderencentrum 't Trefpunt in te rich ten. HEILOO - Op 18 maart werd op de Kennemerstraatweg ter hóogte van de Kattenberg de bestuurder van een per sonenauto aangehouden. De man werd ervan verdacht met een gestolen visa- card sigaretten te hebben gekocht. Een mededader wist te ontkomen. Bij een school op de J.P.Hasebroekweg werden twee ruitjes vernield. Op het Frederica's Hof werden twee banden lekgestoken van een personen auto. Op 19 maart werdep op de Van der Éeën de Lilleweg twee banden van een personenauto lekgestokeii. De auto stond op de oprit van een woning geparkeerd. In een schuur van een woning aan de Rector Frederiklaan werd ingebroken. Het hangslot werd geforceerd. Uit de schuur werden twee fietser ontvreemd. In een bedrijf aan de Westerweg werd ingebroken. Via een nie: afgesloten buitendeur wérd tóegang verschaft. Daarna werd een tussendeur openge broken. Een kantoorruimte werd door zocht. Tot op heden wordt niets ver mist. Op de A9 moest de bestuurder van een personenauto krachtig remmen voor een medeweggebruiker. De auto slipte en kwam vervolgens tegen de vangrail aan. Er was alleen materiële; schade. In een verzorgingstehuis aan de Sta tionsweg werd uit een kamer een gou den zegelring ontvreemd, j Aangifte werd gedaan van vernielingen gepleegd bij een school aan het Malevoort. Vernield werd onder ande re een zandbak. Tevens ontstond roet- schade aan de gevel als gejvolg van het stoken van een vuurtje. Op 21 maart vond er op de Westerweg een aanrijding plaats tussën twee per sonenauto's. De oorzaak van de aanrij ding was het niet voldoende afstand bewaren. Een van de bestuurders raak te hierbij gewond aan zijn gezicht. Op de kruising Laan van Zeeman- Kennemerstraatweg werd de bestuur der van een bromfiets aargereden. De bestuurster van een personenauto ver leende hem geen voorrang. De brom fietser raakte door de aanrijding gewond. Tijdens de surveillance werd de bestuurder van een personenauto gecontroleerd op het gebruik van alco hol. De man bleek alcohol 'te hebben gedronken. Proces verbaal werd opge maakt. Vanaf de oprit van een woning aan de Heerenweg werd een personenauto ontvreemd. De auto werd teruggevon den op de Ypesteinerlaair voordat de eigenaar de auto miste. Het linkerpor- tierslot werd vernield. Verder werd het contactslot verbroken en werden de draden doorverbonden. In een woning aan de Holleweg werd getracht in te breken. In hef raam van de keuken werden drie gaten geboord. Omdat de bewoner een metalen plaat je onder de raamhendel had gemon teerd is de inbraak niet gelukt. In een bedrijf aan de Westerweg werd ingebroken. Een kantoorgedeelte werd doorzocht. Een kluis werd opengebro ken en een geldbedrag werd ont vreemd. Verder werd er uit een admi- nastratiegedeelte een andere kluis meegenomen. Gezien het gewicht van deze kluis werd voor het vervoer hier van gebruik gemaakt van een wagentje uit het opslaggedeelte van het bedrijf. In deze kluis bevond zich software voor de computer van het bedrijf. In een schuur van een wening aan de Westerweg werd ingebroken. Uit de schuur werd een herenfiets ontvreemd. Op de Zeeweg werd een snelheidscon trole gehouden. Er werd acht maal pro ces verbaal opgemaakt. Op 22 maart werd getracht een perso nenauto van de oprit van een woning aan de Spoorlaan te ontvrèqfriden. Met een scherp voorwerp werd het bestuur- dersportierslot geforceerd. Op,het Malevoort botste een 19-jarige bromfietser tegen de stoeprand aan en kwam ten val. Omdat hij geen helm droeg raakte hij aan zijn hoofd gewond. Hij werd met een ambulance overge bracht naar het MCA, alwaar hij een nacht ter observatie bleef. Op de A9 reed de bestuurder van een personenauto tegen twee verkeersbor den aan. Hierna reed hij tegen de vang rail. Er was alleen materiële schade. Op de Krommelaan werd een perso nenauto aangetroffen die gestolen bleek te zijn in Schagen. Omdat de auto werd aangetroffen met een draaiende motor werd de omgeving afgezocht naar de mogelijke daders. Dit heeft echter niet tot resultaat geleid. Bij een school op het Malevoort sticht ten enkele 14- en 15- jarige jongens brand. In het portiek en tegen een muur werden enkele folders verbrand. Een van de jongens kon worden aange houden. Naar de identiteit van de ande re jongens wordt een onderzoek inge steld. Er werd gecontroleerd op het voeren van fietsverlichting. Er werd acht maal proces verbaal opgemaakt. Bij 't Trefpunt aan de Westerweg werd een steen door de ruit van de biljartzaal gegooid. In een. woning aan de Van Foreestlaan werd ingebroken. Een raam aan de achterzijde van de woning werd gefor ceerd. Op dit moment is nog niet bekend wat er uit de woning is ont vreemd. In een woning aan de Arklaan werd ingebroken. Een bovenlicht aan de ach terzijde van de woning werd openge broken. Enkele jassen en tassen wer den van de kapstok ontvreemd, die later werden teruggevonden in de tuin. In een woning aan de Bayershoffweg werd getracht in te breken. Op De Waard werd getracht een personenauto te ontvreemden. Een portierslot werd geforceerd. Er werd niets uit de auto ontvreemd. Op de kruising Kennemerstraatweg- Frederica's hof vond een aanrijding tussen twee personenauto's plaats. Oorzaak van de aanrijding was het niet verlenen van voorrang. Er was alleen materiële schade. Bij een garagebedrijf aan De Oude Werf werden een vijftal vlaggen ont vreemd. Het betrof de vlaggen van onder andere de ANWB en de Bovag. Eventuele getuigen wordt verzocht met de politie contact op te nemen tele foonnummer 072-5337676. Op 24 maart werd een ruit ingegooid van het kantoor van de woningstichting op de Kennemerstraatweg. Bij 't Trefpunt werd wederom een raam ingegooid. Nu werd voor de vernieling een metalen cilinder gebruikt. Op de Rechte Hondsbosschelaan werd een tuinmuur door de bestuurder van een personenauto aangereden. De ver oorzaker is hierna weggereden. Door een getuige werd het kenteken geno teerd. Op het Slimpad werd een bouwkeet opengebroken. Met behulp van ver moedelijk een schroevendraaier werd de deur opengebroken. Op dit moment is nog niet bekend wat er is ontvreemd. In de periode van 18 tot en maart 24 maart werden 4 fietsen ontvreemd. Getuigen gezocht Op 15 maart omstreeks 13.00 uur heeft een mishandeling plaatsgevonden op het zebradpad tegenover de video theek aan de Heerenweg. De mishan deling vond plaats naar aanleiding van de vernieling van een rode personen auto. Eventuele getuigen wordt ver zocht met de politie contact op te nemen, telefoonnummer 072-5337676.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 10