Fietspad vernoemd naar Tinus van Zaal Foresters in beweging Trias Club Cross cn J95 UITNODIGING /Mascotte M/lode Open dagen 'Kom in de kas' Bloembinderij rt Loo Vos Makelaardij Amels Makelaardij (072) 533 533 0 'Druk op huurmarkt zal fors toenemen' Geen week zonder 't Maalwater Voorjaarsconcert Eensgezindheid Introductie-avond 'Luisteren naar klassieke muziek' Oproep SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-52893094/072-5338472 Tweedehands boekenmarkt lueeHblod voor Heiloo en omstrehen Familie exposeert bij Inzet Zondag 31 maart a.s. vanaf xi.oo tot 13.00 uur voor al uw bloemwerk, tel. 072 - 5332303 CEES HACHMANG LOODGIETERS Kennemeïstraatweg 129 Heiloo NVM Maak kans op een EK-reis bij uw Gulle Bottelier BOTTELIER Zaterdag 30 maart van 11.00 tot 16.00 uur en koopzondag 31 maart van 12,00 tot 16.00 uur tonen 2 mannequins in onze zaak Winkelcentrum Geesterduin te Castrlcum de nieuwste Mascotte voorjaars- en zomermode, Laat u verwennen en verrassen bij Veel belangstelling voor bouwplannen Egelshoek HEILOO - De belangstelling voor de plannen van de gemeente om de Egelshoek te bebouwen is groot. Dat concludeert wethouder J. Wuijster- Schuddeboom, die volkshuisvesting en ruimtelijke ordening in haar portefeuil le heeft, naar aanleiding van de infor matieavond die maandag werd gehou den in De Beun. Daar werden de drie plannen gepresenteerd waarin project ontwikkelaars hun globale visie gaven op de Egelshoek als nieuwe woonwijk. De belangstelling is zó groot dat inmid dels besloten is op 4 april een tweede informatieavond te houden. „Het plan om van de Egelshoek een woonwijkje te maken is een uitvloeisel van de herschikking van de sportac commodaties. In de tweede helft van de tachtiger jaren merkten we dat er veel kosten gemaakt werden voor het onderhoud van de drie complexen. Onderzoek wees uit dat er in feite acht velden 'over' waren, omdat de leden aantallen van de clubs als gevolg van de vergrijzing terugliepen. Acht velden teveel, dat is natuurlijk een behoorlijke overcapaciteit. Toen het besluit viel van drie naar twee sportcomplexen te gaan, %*was een bijkomend voordeel dat er ruimte ontstond voor het bouwen van woningen. Het is dus niet zo dat er een sportcomplex moet wijken voor wo ningbouw," aldus mevrouw Wuij-ster. Globale visie „In de plannen wordt gedacht aan zo'n 170 a 190 woningen. Let wel, die zijn nog niet getekend. Nu liggen er alleen globale visies. Pas later, als er één definitief plan uit de bus komt, wordt het verder uitgewerkt. Wel staat vast dat het in de Egelshoek alleen om koopwoningen gaat. We denken aan een verdeling van zestig procent jonge dertigers, bijvoorbeeld tweeverdieners of jonge gezinnen die hun eerste huis kopen, en zo'n veertig procent senio ren, die hun gezinswoning willen inwis selen voor wat kleiners." De achterlig gende gedachte is dat met de doorstro ming van jonge gezinnen er tegelijker tijd weer goedkope huurwoningen vrij komen. Dat er voldoende goedkope huurwo ningen in Heiloo zijn, daar is de wet houder stellig van overtuigd. „We heb ben bijvoorbeeld in Ypestein De Boog, met zesendertig goedkope huurwonin gen. In het kader van de stads- en dorpsvernieuwing, waarvoor we geld hebben gehad van de provincie, komt aan de Pastoor van Muijenweg een flink aantal betaalbare huurwoningen. Op de locatie van 't Trefpunt aan de Westerweg worden 36 huurwoningen gebouwd en dan is er nog het plan De Loet." Voor de achtenveertig te slopen wonin gen bij de Loet komen er honderd terug. De helft daarvan is bestemd voor jonge mensen. „En tegelijk met de Egelshoek zullen er aan de Driestal twintig huurwoningen worden ge bouwd, de plannen daarvoor zijn in de De geplande start voor de aanleg van de spiksplinternieuwe woonwijk is 1998. Het werk zou dan in het jaar 2000 klaar kunnen zijn. Lange wachtlijst Heiloo heeft een lange lijst van woning zoekenden, maar het probleem ligt vol gens mevrouw Wuijster bij de provin cie. „We mogen maar heel weinig hui zen bouwen en als we al met een plan komen begint Heerhugowaard zich meteen te roeren." De wethouder doelt hierbij op de angst van de gemeente Heerhugowaard, die vreest haar huizen niet kwijt te kunnen doordat er in de regio teveel woningen gebouwd zou den worden. „En dat is nog niet alles. Ik zie de eer- Wethouder J. Wuijster-Schuddeboom verplaatstalvast de middenstip van de Egelshoek naar het nieuwe veld van De Foresters. -7- Tinus van Zaal en zijn zuster bij het naar hem vernoemde fietspad. HEILOO - „Ach, zo erg is het niet," reageert Tinus van Zaal wanneer hij gevraagd wordt naar zijn mening over het nieuwe straatnaambordje. Familie en oud-werknemers hadden tijdens een gezellige avond in het café bedacht dat het fietspad tussen de Oosterzijweg en Ypestein vernoemd zou moeten wor den naar de voormalige eigenaar van de grond, de heer van Zaal. Maar liefst 56 jaar heeft Tinus van Zaal er gewoond en gewerkt op de bollen- grond van zijn eigen bedrijf. Vele Heilooërs hebben in de loop der jaren hun vakantiegeld bij Van Zaal bij elkaar verdiend. Reden genoeg om het fietspad naar hem te vernoemen, von den Jaap Sombroek en Co Nanne. De gemeente was het hier helaas niet mee eens. Aangezien er geen woningen staan aan het pad, leek het hen niet nodig er een naam aan te geven. Bovendien mogen mensen die nog in leven zijn niet vernoemd worden. Geen probleem voor Nanne en Sombroek. Laatstgenoemde woont in de achthoe kige woning op de hoek van het fiets pad en de Oosterzijweg, nummer 46. Een bord werd besteld en in de grond van Sombroeks tuin geplaatst. Afgelopen zondag was de onthulling. Na de kerk kwam de familie bijeen om getuige te zijn van de verrassing voor de heer en mevrouw van Zaal. Laconiek De boomlange Van Zaal, die vandaag zijn zesenzeventigste verjaardag viert, reageerde laconiek. „Da's toch hele maal niet nodig?" Eén van de kinderen dacht daar anders over en riep uit: „Hé, waarom staan wij er niet bij? Ik heb hier ook heel wat bloed, zweet en tra nen vergoten tijdens het werken!" De sfeer is ontspannen en het is duidelijk dat er vooral met een lach wordt terug gedacht aan de tijd dat Van Zaal met zijn zwarte oliepak en gele zuidwester de bollen langs ging om zieke tulpen te verwijderen. „Ja, ik heb altijd wel hard gewerkt," vertelt Van Zaal. „Zo vernoemd wor den is wel leuk hoor, maar wat heb ik nou voor verdiensten gedaan? Het is moeilijk zelf te beoordelen of je zoiets verdiend hebt." Later voegt hij eraan toe het heel leuk te vinden wanneer de straatnaam na zijn dood gelegaliseerd zal worden, 'voor de nakomelingen'. Ook wanneer dat niet gebeurt zal Van Zaal niet snel vergeten worden. Uiteraard is er zijn familie, de zes kin deren en veertien kleinkinderen. Dankzij zijn actieve leven is Van Zaal echter in 'het dorp' ook geen onbeken de. Enkele malen per week gaat hij zwemmen, hij is al 54 jaar lid van de bil jartvereniging en volgt al jaren Engelse les ('omdat ik het vervelend vond dat ik niet met onze Amerikaanse en Engelse gasten kon praten'). „Op zo'n manier ontmoet je allerlei mensen, die ander werk gedaan heb ben, andere dingen vertellen, van een ander geloof. Ik vind het heel prettig om opvattingen over allerlei zaken uit te wisselen," vertelt Van Zaal. Naast deze bezigheden heeft hij nog altijd een stuk land waarop hij, als hobby, tulpen kweekt. „Dat is nog best veel werk, maar het het blijft de moeite waard," aldus Van Zaal. ste juli, de datum waarop het regionale woonruimte-verdelingssysteem van kracht wordt, met angst tegemoet." Vanaf die datum kan iedereen uit de regio zich inschrijven voor een huurwo ning in een van de elf SNK-gemeenten. „De druk op de huurmarkt zal fors toe nemen," zo is de sombere verwachting van de wethouder. „Er is heel veel belangstelling voor Heiloo, dat qua belastingen nog steeds een goedkope gemeente is. Ook het station is een belangrijke 'trekker', en natuurlijk, last but not least, het groen." Wie zich vanuit de regio in Heiloo wil komen vestigen, moet wel even geduld hebben. „Men moet zeker één jaar extra op een wachtlijst, dus wie haast heeft doet er goed aan naar Alkmaar of Heerhugowaard om te zien." Voorlopig heeft mevrouw Wuijster hoge verwachtingen van de ontwerpen voor Egelshoek, dat no^geruime tijd in gebruik zal blijven bij de Foresters. „Op 1 april start de inspraakperiode, die op 3 mei sluit. Het rapport van de jury, die bestaat uit architect Ashok Bhalotra (ontwerper van de Amersfoortse wijk Kattenbroek), ir. M. Asselbergs (archi tectonisch coördinator van Ypestein) en ir. I. de Boorder (architect en lid van de welstandscommissie) zal dienen als HEILOO - Muziekvereniging Eens gezindheid heeft ook dit jaar weer een luchtig voorjaarsconcert georgani seerd. Op zaterdag 30 maart zal het concert onder leiding van Henk van Veldhuizen om 20.00 uur aanvangen in de Muziek- en Dansschool te Heiloo. Verschillende soorten muziek zullen de revue passeren. De czardas Anitschka van Johan Nijs vertolkt de liefdesge schiedenis tussen een Hongaar en het zigeunermeisje Anitschka. Het Braziliaans in het gehoor liggende stuk voor saxofoons en orkest Saxamba doet het hart sneller klopper dankzij het zwoele sambaritme. Voor liefheb bers van de blues zal Eensgezindheid het stuk Variazioni in Blue ten gehore brengen. Het bestaat uit een reeks karaktervariaties, waarin melodische blues-elementen de rode draad vor men. Voor de liefhebbers van marsmuziek heeft de vereniging gekozen voor drie verschillende marsen, de Limburgse Jagersmars, de mars Wildhorn en de mars The Lights of Europe. Na de twee de pauze zal de heer Dirk Jan Ranzijn voor de muzikale omlijsting zorgen. Op deze manier hoopt muziekvereniging Eensgezindheid weer een voor ieder een (vrij toegankelijke) avond georga niseerd te hebben. advies aan het college van burgemees ter en wethouders. Zij leggen het plan dan weer voor aan de gemeenteraad, die naar verwachting op 1 juli haar definitieve keus bepaalt." HEILOO - Waar moet ik op letten? Waar moet ik zoeken? Welke uitvoe ring? Authentiek of niet? Vragen en nog eens vragen die menigeen zich stelt bij het horen van klassieke muziek. Uiteindelijk geven de oren het ant woord. Maar die oren kunnen wel wat suggesties, tips en adviezen gebruiken. Daarom organiseren de gezamenlijke bibliotheken van Heiloo, Limmen en Akersloot op 15 april van 20.00 tot 22.00 uur een introductie-avond 'Luis teren naar Klassieke Muziek' in de bibliotheek van Heiloo. De entree bedraagt f 5,00. In vogelvlucht behandelt Wim van der Zwan op speelse wijze de muziekge schiedenis van de afgelopen duizend jaar aan de hand van geluidsmateriaal en interviews die hij de afgelopen jaren had met diverse musici. Muziekkenner worden in twee uur is onmogelijk, maar misschien dat de deelnemers na afloop wel stijlen beter kunnen plaatsen en weten waar je zoal op kunt letten, hoe je je smaak verder kunt ontwikkelen. In het najaar krijgt deze introductie avond -bij voldoende belangstelling een vervolg in een cursus van drie avonden. Voorkennis voor deze avon den is niet nodig. De inleider, Wim van der Zwan, is muziekjournalist en gitaardocent te Bilthoven. Hij schrijft onder andere voor NKV-blad Klassiek, de program magids van de Concertradio, Entr'Acte, Vrijzinnig maandblad VrijZicht en Onkruid. Toegangskaarten zijn (tijdens ope ningsuren) sinds 20 maart verkrijgbaar bij de bibliotheek in Heiloo, Limmen en Akersloot. HEILOO - Sportvereniging De Fores ters is op 1 januari een rumoerig jaar ingegaan. Het vijftigjarig jubileum wordt gevierd met allerlei activiteiten en een speciale krant, die u deze week in de Uitkijkpost vindt. Natuurlijk is ook de komende verhui zing geregeld onderwerp van gesprek, hoewel pas vanaf augustus 1997 op het nieuwe terrein aan de Vennewatersweg gevoetbald gaat worden. Tegen die tijd is het hele sportcomplex gereed, dus ook de aanpassingen bij honk- en base- ballclub Double Stars en hockeyvereni- ging De Terriërs. Op de tekening ziet u hoe de indeling van het park zal worden. De Double Stars hebben van de gemeente een bedrag van f 150.000,00 ontvangen voor de bouw van twee kleedkamers. Eén van de bestaande hockeyvelden wordt ingeruild tegen een nieuw kunst- grasveld. De Foresters zullen in totaal vier vel den ter beschikking krijgen. De sport vereniging heeft subsidie ontvangen voor de bouw van een kantine, waarbij de Foresters verantwoordelijk zijn voor de bouw. Bijkomend voordeel is dat er nu ruimte is voor het realiseren van een kleine trainingshal, wat voor rekening komt van de club. Meer hierover kunt u lezen in de Foresters Jubileumkrant. rortArtr s 0; y_ - ✓►IX' |i IT?1T'"I1E¥,I mniiiiiuin.n 'm-u-ixn-iu i I-I 111II Erkend schilder - Wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte HEILOO - Op zaterdag 30 maart van 9.00 tot 12.00 uur houdt de Stichting Ouderenwerk weer de bekende twee dehands boekenmarkt in 't Trefpunt aan de Westerweg 294 in Heiloo. De SOH heeft weer een mooie collectie goede boeken (en platen) kunnnen opbouwen, in prijsklassen vanaf f 1,00 per stuk. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Ouderenwerk georganiseerde sociaal- culturele activiteiten en goede doelen. ALs u nog boeken heeft die u niet meer leest en eigenlijk wel kwijt wil, kunt u bellen naar 072-5331297, dan worden ze opgehaald, 't Trefpunt, Stichting Ouderenwerk, Westerweg 294, Heiloo. HEILOO - De familie Opdam expo seert vanaf zaterdag 30 maart de hele maand april bij Galerie Inzet aan de Raadhuisweg. Vader Piet exposeert beeldhouwwerken uit hout en steen, Cock maakte pastels (vrije expressie). Van dochter Marleen zijn magische schilderwerken op ecolinebasis te zien en Cora werkt met Fimoklei. De bijlage Mode Locale is nog maar net van de persen, maar de redactie van de Uitkijkpost is alweer met de volgende special bezig. Daarvoor zijn we op zoek naar mensen die de komende zomer op enigerlei wijze te maken hebben met de Olympische Spelen in Atlanta of het EK Voetbal in Engeland. Bent u zo iemand, of kent u zo iemand, en wilt u ons daar wat meer over vertellen, bel of schrijf dan naar de redactie van de Uitkijkpost, dan nemen wij bin nenkort contact met u op. aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED Aanleq - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreimging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. Uw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie. MAKELAAR Slijterij Wijnhandel AD0 Heerenweg 242, Heiloo. Tel. 072-5330340 Ruime parkeergelegenheid. M) Stationsweg 85 - Heiloo Winkelcentrum Geesterduin 54 - Castricum Een van de beelden van Piet Opdam. HEILOO - Op zaterdag 30 maart zet ten de tuinders en zelfs twee veehou ders de deuren open om u te laten zien wat er binnen een agrarische onderne ming allemaal gebeurt. Dit jaarlijkse evenement vindt deze keer plaats in de Boekelermeer, Omval, Westdijk en de Noordervaart. De gekozen bedrijven liggen dicht bij elkaar en kennen een grote verscheidenheid aan produkten en teeltbewijzen. Bij tuinderij Theo Schouten in Heiloa treft u zomerbloemen, zoals violieren, ranonkels en lisianthussen. Een breed assortiment van bloemen die vaak ook nog in verschillende kleuren worden geteeld. Bij de maatschap Konijn, Boekelermeerweg 3, worden het hele jaar door freesia's geteeld. Meer gespe cialiseerd, maar ook binnen de freesia's geldt dat er vele soorten bestaan. Kijken we even verder, dan landen wij aan bij de familie Purmer aan de Westdijk. Hier groeien komkommer- planten op steenwolblokken. Nog inte ressanter is misschien te zien dat schadelijke insecten worden bestreden door ook hun natuurlijke vijand in de kas uit te zetten. Iets verderop ligt vervolgens Kaas boerderij Zeilzicht van de familie Bal- tus, waar vanaf de veestallen het kaas bereidingsproces kan worden gevolgd. Bij bloemkwekerij Klijn en familie Kuiper worden freesia's ook jaarrond geteeld. Bij Klijn kunt u onder andere horen hoe zijn bloemen in de prijzen zijn gevallen en bij Kuiper kunt u van- vader Wim en zoon Niels misschien ook horen hoe de afzet verloopt naar bloemenveiling Aalsmeer. Aan de Noordervaart in de Schermer parkeert u mogelijk uw fiets om de typisch Nederlandse tulpenteelt te aan schouwen. Van de tulpen wordt een deel ook in de winter getrokken en zijn er vele soorten. Voor alle vragen hier over kunt u terecht bij J. van der Burg. Ook bij de familie Schilder werden tul pen in de winter getrokken. De tulpen worden echter niet, zoals bij Van der Burg, bij Aalsmeer afgezet maar bij vei ling Flora in Rijnsburg. Tot slot is er het rozenbedrijf De Rozenburg. Dit bedrijf is vorig jaar van start gegaan, waarbij de wortels van de rozenstruik niet in de grond staan, maar op substraat. Ook wordt hier gebruik gemaakt van kunstlicht (assi milatiebelichting), zodat er het hele jaar kan worden geoogst. In dit bedrijf is tevens de opening van 'Kom in de kas', die zal worden verricht door de burgemeester van de Schermer, mevrouw van de Stroom. Ga er dus op uit en kom te weten wat u altijd al had willen weten. De bovenge noemde bedrijven zijn duidelijk te her kennen aan de gele 'Kom in de kas'- vlag. ZIJDE 100% sandwashed silk zware kwaliteit Lange rokken en blouses 79,90 T-shirts 59,90 B O U T/ I Q U BERGEN HEILOO HOORN

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1