Woningmarkt in wijkgebouw Ypsalon te Heiloo io Voor alle vragen over ouderenzorg HEILOO Gewijzigde vuilophaaldienst Overzicht openings- en sluitingstijden van winkels in de periode januari tot en met december 1996. Automatische betaling van gemeentelijke belastingen PAGINA 4 UITKIJKPOST - 27 MAART HEILOO Zaterdag 30 maart a.s. organiseert de gemeente Heiloo een tussentijdse woning marktdag. Op deze dag presenteren Stichting Eigen Woningbezit Alkmaar en de gemeente Heiloo zich met een bouwplan voor 25 3- kamer appartementen en 8 bouwkavels. Ook een tweetal bankinstellingen te weten de Rabobank en de VSB Bank zullen op deze dag aanwezig zijn. De woningmarkt wordt gehouden in wijkge bouw De Ypsalon, De Hucht 4 te Heiloo. Vanaf 30 maart tot en met 8 april 1996 is alleen via aanmelding bij de gemeente inschrijving mogelijk. Aanmelding voor bezoek woningmarkt In verband met de te verwachten grote belangstelling is toegang tot de woningmarkt uitsluitend op uitnodiging mogelijk. U kunt zich telefonisch aanmelden voor de woningmarkt bij de Stichting Eigen Woningbezit Alkmaar, mevrouw R. 't Hart, tele foonnummer 072-561 31 11. Lokaties De nieuwbouwlokaties zijn beide gelegen in Ypestein. Het betreft in totaal 25 3-kamer appartementen en 8 bouwkavels met nadere uitwerkingsvoorwaarden. 7. KOOPWONINGEN In opdracht van Stichting Eigen Woningbezit worden in Ypestein 25 3-kamer koopappartementen zonder gara ge gebouwd. Koopprijzen vanaf 235ip00,~ v.o.n. Voor inwoners van Heiloo bestaat de mogelijkheid om op de koopprijs een kor ting te krijgen door middel van een premie vanf 10.000,-. 2. VRIJE KAVELS MET RANDVOORWAARDEN De gemeente Heiloo biedt op de lokatie "Waterbakens" acht bouwkavels aan. De kavels zijn gelegen aan de Tuinenhof langs de rand van het Oosterbos. De oppervlakte van de kavels varieert tussen ca. 530 en 1300 m2. De kavels mogen binnen nadere uitwerkingsvoorwaarden bebouwd worden. De prijs van de kavels is vanaf ca. 190.000,- excl. BTW. BEKENDMAKING VERKEERSBESLUIT PARKEERSCHIJFZONES Burgemeester en wethouders van Heiloo zijn voornemens een verkeers-besluit te nemen ter invoering van een parkeerschijfzone aan de Kennemerstraatweg -tussen de Raadhuisweg en de Laarmanstraat- en rondom het Stationscentrum. Het invoeren van een parkeerschijfzone aan de Kennemerstraatweg heeft tot doel plaats te maken voor winkelbezoekers. Tegenwoordig worden de parkeerplaatsen veelvuldig bezet door langparkeerders, die hun auto niet meer kwijt kunnen in de parkeerzone rondom 't Loo. Bij het Stationscentrum is het de bedoe ling de huidige blauwe zone aan te passen aan de huidige eisen volgens de wegenver keerswet. Bewoners, die binnen de zone wonen en geen parkeergelegenheid hebben op eigen terrein, kunnen in aanmerking komen voor een parkeerontheffing. Het concept-verkeersbesluit ligt met ingang van heden gedurende vier weken tussen 08.00 en 12.30 uur ter inzage in het gemeen tehuis, afdeling Civiel en Reiniging, kamer 119. Gedurende deze periode kunt u uw zienswijze mondeling of schriftelijk bekend maken (geadresseerd aan burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo). Voor meer informatie over dit concept-besluit kunt u contact opnemen met de heer R. van der Meer van de afdeling Civiel en Reiniging, tel. 072 -531 32 08. Toewijzing Inwoners van de gemeente Heiloo hebben voorrang bij toewijzing. 130% van de woningen en kavels is beschik baar voor woningzoekende starters afkom stig uit Heiloo. Prioriteit heeft degene die het langst als woningzoekende staat gere gistreerd. 2. 45% van de woningen en kavels is beschik baar voor inwoners van Heiloo, die bij ver huizing een door de gemeente toe te wij zen huurwoning in Heiloo vrijmaken, die valt onder de verdelingsregels van de huisvestingsverordening (huur tot f 1.016,- - per maand). Prioriteit heeft degene die het langst in de huidige woning woont. 3. 25% van de woningen en kavels is beschik baar voor inwoners van Heiloo, die bij ver huizing een koopwoning of een duurdere huurwoning achterlaten. Prioriteit heeft degene die het langst in de huidige woning woont. 4. Overigen uit de regio Noord-Kennemerland (SNK-gebied), indien na toewijzing aan de categorieën 1 tot en met 3 nog woningen of kavels beschikbaar zijn. 5. Overigen, indien na toewijzing aan de categorieën 1 tot en met 4 nog woningen of kavels beschikbaar zijn. Nadere informatie en toelichting Voor een bezoek aan de woningmarkt dient men zich vooraf aan te melden bij de Stichting Eigen Woningbezit Alkmaar, mevrouw R. 't Hart, telefoonnummer 072 - 561 31 11. U ontvangt dan zo spoedig mogelijk een uitnodiging. Nadere informatie over de woningen zoals indeling, ligging, opties, inschrijvingsprocedu re en toewijzing is verkrijgbaar op de woning markt. Groenbericht Openingstijden afvalbrengplaats De gemeentelijke afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 is -a.s. zaterdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Bij de afvalbrengplaats kunt u terecht met grofhuisvuil en klein gevaarlijk afval (KGA). Sloopafval wordt niet geaccepteerd. Daarmee kunt u terecht bij de fa. G.P. Groot aan de Kanaaldijk. In verband met de komende Paasdagen is er een gewijzigde vuilophaalregeling van toe passing. De rolemmers die normaliter op vrij dag 5 april a.s. zouden worden geleegd, wor den op donderdag 4 april geleegd. De rolemmers die normaliter op maandag 8 april zouden worden geleegd, worden op dinsdag 9 april geleegd. Aanmeldingen grofvuil Vanwege het onverwacht grote aantal aanmel dingen voor het ophalen van grofvuil is het mogelijk, dat het aanmeldingstelefoonnum mer moeilijk te bereiken is, waarvoor onze excuses. Wanneer het niet direct lukt de grof- vuillijn te bellen, vragen wij u vriendelijk het op een ander tijdstip nogmaals te proberen. De gemeente probeert zo snel mogelijk alle aanmeldingen af te handelen. Info over Centrum voor Wijkgerichte Funkties in de Schalm naast Overkerck Voor informatie en advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55 plussers Openingstijden Zorgloket, Hoog en Laag 32, Heiloo: 09.30 -11.30 uur ma-vrij. Telefonisch bereikbaar 09.30 -17.00 uur. Telefoon: 5 338 704. zondag 31 maart vrijstelling van verplichte winkelsluiting; openingstijden tussen 06.00 - 24.00 uur toegestaan. vrijdag 5 april: Goede Vrijdag, normale koopavond van 18.30-21.00 uur toegestaan. maandag 8 april: Tweede Paasdag, vrijstel ling van verplichte winkelsluiting; openingstij den tussen 06.00 - 24.00 uur toegestaan. dinsdag 30 april: Koninginnedag, verplichte winkelsluiting. donderdag 16 mei: Hemelvaartsdag, vrijstel ling van verplichte winkelsluiting; openingstij den tussen 06.00 - 24.00 uur toegestaan. zaterdag 25 mei: Luilak, vrijstelling van ver plichte openingstijden tussen 05.00 - 06.00 uur toegestaan. maandag 27 mei: Tweede Pinksterdag, vrij stelling van verplichte winkelsluiting; opening stijden tussen 06.00 - 17.30 uur toegestaan. zondag 6 oktober: vrijstelling van verplichte winkelsluiting; openingstijden tussen 06.00 - 24.00 uur toegestaan. zondag 24 november: vrijstelling van ver plichte winkelsluiting; openingstijden tussen- 06.00 - 24.00 uur toegestaan. vrijdag 29 november, maandag 2, dinsdag 3 en woensdag 4 decemberopening van 18.30 tot 21.00 uur in afwijking van de winkel- sluitingskaart toegestaan. zondag 8 december: vrijstelling van ver plichte winkelsluiting; openingstijden tussen 06.00 - 24.00 uur toegestaan. woensdag 18, donderdag 19, vrijdag 20 en maandag 23 december: opening van 18.30 tot 21.00 uur in afwijking van de winkelslui- tingskaart toegestaan. Voor inlichtingen kunt u contact opnemen met mevrouw W.A. T. Grooteman, afdeling Bestuurszaken, tel. 072 -531 32 26. Fijn wonen in het groen Bouwaanvragen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieron der vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor- den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verle nen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijk heid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Zevenhuizerlaan 26, C.G. Sinnige - vergroten woonhuis Sportcomplex Het Vennewater, Gemeentebestuur van Heiloo - plaatsen lichtmasten Heerenweg 153, J.A. Groot - plaatsen schuur Holleweg 106, J. Bakker - veranderen en vergroten woonhuis Westerweg 111, P. Leering - vergroten woonhuis Zevenhuizerlaan 5, P. Bakker - veranderen en vergroten woonhuis De Dors 1, Tennisvereniging Heiloo - plaatsen baanverlichting De Sonneveld 114, A.L.D. Warmerdam - vergroten woonhuis Poortweijdt 6, R. Blom - vergroten woonhuis Slimpad 2, D. vlug - vergroten woonhuis Deze week verzendt de gemeente de gecom bineerde aanslagbiljetten. Alle gemeentelijke heffingen voor een gewoon huishouden zijn op een biljet ver enigd. Aan de invoering van de gecombineer de aanslag hebben wij ook een nieuwe manier van betalen gekoppeld: het automa tisch machtigingsbetalen voor aanslagen tus sen de 120,-- en 3.000,--. De aanslag kunt u voortaan in twaalf maandelijkse termij nen van uw bank- of girorekening af laten schrijven. In februari hebben wij iedereen daarover een brief gestuurd. Ruim de helft van de mach- tingskaartjes hebben wij al teruggekregen. De anderen hebben nog een kans om van deze voordelige manier van betalen gebruik te maken. Bij de aanslagen is opnieuw een machtigingskaartje gevoegd. Kaartjes, die per omgaande post teruggestuurd worden, kun nen wij nog in het nieuwe betaalsysteem ver werken. Let wel op, dat u alle gegevens juist invult en het kaartje voorziet van uw handteke ning. Nog even de voordelen van automatisch beta len op een rij: voordelig, vanwege de twaalf termijnen; gemakkelijk, want u heeft er geen omkijken naar; boetevrij, want u betaalt nooit te laat; vrijheid om de machtiging weer schriftelijk in te trekken. TARIEVEN 1996 Rioolrecht Voor het direct of indirect lozen van minder dan 300 M3 water op het gemeentelijk riool is het jaartarief 223,80. Afvalstoffenheffing Voor de inzameling en afvoer van huishoude lijke afvalstoffen zijn de jaartarieven: voor een éénpersoonshuishouden 308,40 voor een meerpersoonshuishouden 488,40 Hondenbelasting per hond per jaar is het tarief 135,-- Voor deze drie belastingen geldt dat, als u uit Heiloo verhuist, wij teveel betaalde belasting terugbetalen. U bent belasting verschuldigd vanaf de eerste hele maand, dat u in Heiloo woont tot en met de maand, waarin u vertrekt. Daarom is het belangrijk een verhuizing zo snel mogelijk door te geven aan de bevol kingsadministratie van uw nieuwe gemeente. Die meldt de verhuizing weer aan ons. Onroerende-zaakbelastingen (OZB) eigenarentarief per 3.000,-- waarde 3,40 gebruikerstarief per f 3.000,- waarde 2,80 Voor OZB is de toestand op 1 januari 1996 belangrijk. Degene, die op dat moment eige naar en lof gebruiker (bijv. huurder) was van een woning of andere onroerende-zaak, betaalt de belastingen. Verhuizingen of verko pen tijdens het belastingjaar geven dus geen recht op teruggaaf. Het belastingbedrag berekenen wij als volgt: Uitgangspunt is de vrije verkoopwaarde op 1 januari 1992. Door deze waarde te delen door 3000 ontstaat het aantal belastingeenheden. Dit aantal vermenigvuldigd met het tarief bepaalt het belastingbedrag. Voor een eigenaar/bewoner van een pand met een taxatiewaarde van f 180.000,-- is dus verschuldigd: 180.000 60 eenheden x 6,20 - f 372,-. Bent u alleen huurder, dan is het belastingbe drag: 60 x 2,80 168,-. Kwijtschelding Het is niet mogelijk om kwijtschelding te krij gen. Wel kan de gemeente in bepaalde geval len een bijdrage verlenen op grond van het gemeentelijk minimabeleid. De afdeling Sociale Zaken van de gemeente verstrekt hierover meer inlichtingen op telefoonnummer 072 - 531 31 95. Informatie Voor de duidelijkheid hebben wij een aantal details hier niet vermeld. Voor vragen staan onze medewerkers van de belastingadministratie u dagelijks telefonisch te woord op de num mers 072 -531 31 22 en 531 31 53. De ope ningstijden van de afdeling Financiën zijn op werkdagen zijn van 08.00 tot 12.30 uur. HET BEESTENBOETJE GAAT WEER OPEN Het Beestenboetje gaat na een lange winterperiode op zaterdag 6 april a.s. voor het eerst weer open. Deze zaterdag staat in het teken van Pasen, ledereen is welkom en er zijp leuke dingen te doen en te zien. Volgende week kunt u hier meer informa tie over lezen in de Uitkijkpost. Na 6 april 1996 is het Beestenboetje ook weer iedere woensdagmiddag open van 13.00 tot 16.00 uur. Voor meer informatie kunt u bellen met de afdeling Groen en Landschap, tel. 072 - 531 32 34. Vergunningen Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden; Kennemerstraatweg 415, Gebr. van Dam - plaatsen loods Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1maandag t/m vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 072 - 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 531 32 17 of 531 32 16. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hierte gen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om - een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vra gen kunt in inwinnen bij de afdeling VROM. Bouwplannen Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen: De Hoefsmid 11 t/m 25 - oprichten 8 kantoor units; Westerweg 140 - bouw woonhuis met gara ge; Oosterzijweg 25 - antennemast. De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 28 maart 1996 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkda gen tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tij den alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 5313289 Open van 8.00 tot 12.30 uur II Informatierubriek Mht' Zorgcoördinator mevr. Nel Terpstra WOIICI! S ZOfjJ Op Mddt i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 4