Vitalis, Kunstbende en BukEnd Concert Publiek als jury in moordzaak Lente met Italiaans tintje bij Gall Gall in 't Loo Nieuw logo voor Stationscentrum Xngezonden brieven PAGINA 6 UITKIJKPOST - 27 MAART Vervolg informatierubriek De Raad AGENDA VOOR RAADSVER GADERING D.D. 1 APRIL 1996 1a.Loting volgorde van stemmen over zaken Collecte Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een kledinginzameling op woensdag 27 maart 1996: b.Inventarisatie lijst en volgorde van spre kers over van een unaniem positief commis sie-advies voorziene akkoordstukken 2. Eventuele mondelinge mededelingen 3. Vaststelling beknopt verslag raadsverga dering d.d. 4 maart 1996 4. Ingekomen stukken Bespreekstukken 5. Vaststelling aangepaste Kerntakennota 6. Vaststelling voorbereidingsbesluit ten behoeve van bouwplan 8 woningen Tuinenhof 7. Vaststelling nota Minimabeleid 1996 8. Vaststelling Groenstructuurplan 9. Beschikbaarstelling krediet voor recon structie hoofdveld HSV en aanpassing atle tiekbaan Trias 10.Beschikbaarstelling krediet ten behoeve van voorbereidings- werkzaamheden en aanleg parkeerterrein achter gemeentehuis Akkoordstukken 11.Vaststelling reglement Stimuleringsfonds Nieuwe Activiteiten Heiloo, voorwaarden voor deelname, afvaardiging vanuit het college en beschikbaarstelling jaarlijkse bijdrage ad 2.500,- 12.Intrekking rechtspositieverordeningen en vaststelling Collectieve Arbeidsvoorwaardenregeling voor de sector gemeenten (CAR) en Uitwerkingsovereenkomst (UWO) 13.Instemming met concept-meerjarenper spectief 1996-1999 van Samenwerkingsverband Noord- Kennemerland 14.Vaststelling nota Heroriëntatie grondbe drijf 15.Begrotingswijzigingen Stichting Kinderleed. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: Stichting Hulp Kindertehuizen Roemenië voor de periode van 31 maart tot en met 6 april 1996. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij. bevoegd zijn te collecteren. Avondopenstelling gemeentehuis Het gemeentehuis is op 1 april 1996 van 18.00 - 20.00 uur geopend voor de inwoners van Heiloo. De volgende afdelingen zijn open voor het publiek: Burgerzaken Sociale Zaken en Huisvesting Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Indien u graag met leden van de raad en/of van het college zou willen spreken tijdens de avondopenstelling, wordt u verzocht vooraf gaand aan deze avond contact met hen op te nemen. Bronzen jubileum voor Silhouet Jeugdtoneel Falkland Droomlens bij Opticien John Moen -y - Kerntakendiscussie De BEZORGING van de UITKIJKPOST is overgedragen aan Argus Reclamediensten en Distributie centrum b.v. in Castricum. Voor opmerkingen en/of vragen kunt u bellen met 0251 657350 of faxen naar 0251 650998. Wanneer u geen krant heeft ont vangen, kunt u dit op donderdag via dezelfde numers melden. Gevonden voorwerpen Koopzondag in 't Loo HjEILOO - Silhouet Binnenhuisarchi tectuur viert op zaterdag 30 en zondag 31 maart zijn 12,5-jarig bestaan. De fes tiviteiten vinden plaats in de winkel van Silhouet aan de Kennemerstraatweg 99 in Heiloo. Voor het jubileumweekend heeft de interieurspecialist tal van acti viteiten georganiseerd. Eén van de hoogtepunten is een expositie van ont werper Maroeska Metz op zaterdag. Het bronzen jubileum wordt zaterdag om 14.00 uur officieel geopend door J. Wuijster-Schuddeboom, wethouder te Heiloo, in samenwerking met leerlin gen van de Paulusschool. Pieter Duyneveld en Kees Schermer- horn, de 'gezichten' van Silhouet, begonnen 12,5 jaar geleden met een meubelzaak aan de Stationsweg in Heiloo. De collectie en het klantenbe stand breidden zich snel uit en na enke le jaren verhuisde Silhouet naar het huidige pand aan de Kennemerstraat weg. Begin jaren negentig werd de zaak uitgebreid met een schitterende toop- zaal. Silhouet heeft door de jaren heen een eigen stijl van inrichten ontwikkeld. Het bedrijf maakt bij zijn creaties gebruik van het werk van diverse grote ontwerpers en stoffenmakers zals Bench, Van Besouw, Giorgetti en Designers Guild. Laatstegenoemde ondersteunt het jubileumweekend met Pieter Duyneveld en Kees Schermerhom van het jubilerende Silhouet. de verkoop van t-shirts en ballonnen. De opbrengst daarvan is bestemd voor het jarige Unicef. Ook de bezoekers kunnen, middels een gift, daaraan hun steentje bijdragen. Designers Guild zal speciaal voor deze actie met een stand aanwezig zijn. Naast de expositie van Maroeska Metz, is er nog meer te zien en te doen in de winkel van Silhouet. Groendecorist Jacques Willems maakt voorjaarsschik kingen van groen en bloemen, er is een tentoonstelling van Russische schilde rijen en Bulgaarse bronzen. Dat alles in een decor van levende muziek. Silhouet is op beide jubileumdagen geopend van 12.00 tot 17.00 uur. HEILOO - Vrijdag 29 maart komt de Kunstbende-promotietour naar de Buk Buk. Kunstbende is een wedstrijd voor jongeren tot en met 16 jaar. Het is een wedstrijd op het gebied van dans, muziek en theater. De mensen die vorig jaar hebben gewonnen houden nu een promotietour langs verschillende po dia. Wat u vrijdag kunt verwachten is als volgt: Muziek: een jongen met vir tuoos boogiewoogie-pianospel en een rap-act. Dans: twee dans-acts staan er op het programma, waaronder de twee de prijswinnaars van vorig jaar. Thea ter: Tamara Roos en Marcia Dekker deden vorig jaar iedereen verbaasd staan met hun theather-act en zullen dat vrijdag zeker weer doen. Voor wie eens zin heeft in een avond vol muziek, dans en theater; kom vrijdag naar de Buk. De entree is f 5,00 en de aanvang is om 21.00 uur. Vitalis Zaterdag 30 maart speelt Vitalis in het jongerencentrum. Het gaat goed met Vitalis: de debuut-cd werd juichend ontvangen door de muziekpers. Niets dan lof voor hun eersteling in bladen als Fret en Oor, waar zij zelfs het predi kaat aanrader verdienden. De donker getinte chansons van Vitalis doen het ook live uitstekend, getuige het succes volle optreden dat op het toonaange vende Noorderslag Festival dit jaar gegeven werd. Zanger Jos Leo heeft veel weg van Tom Waits: ook zo iemand die door het drin ken van veel whisky en het roken van zware shag de ondraaglijkheid van het bestaan wat probeert te verlichten. Niet dat het veel helpt, maar je houdt er in ieder geval een mooie rochelende stem aan over. Mark Ritsema kennen we allemaal van Spasmodique en Cobraz, een formatie die met donkere, zompige percussie- rock eveneens met open armen werd ontvangen in de Neerlandse muziek- scene. De Cobraz laat hij echter achter in Rotterdam. Gelukkig blijkt Ritsema ook in zijn eentje over voldoende cha risma en kwaliteit te beschikken om een gevarieerd publiek te kunnen boei en. Als spreekwoordelijke klapper op de vuurpijl speelt de, net als Vitalis uit de omgeving van Hoorn afkomstige band, Jules Unlimited. Deze band staat garant voor bruisende, energieke muziek die gebracht wordt met onder andere een violist en blazers. Een avond om niet te missen. De aanvang is om 21.00 uur en de entree is f 5,00. Boner v Zoals elke laatste zondag van de maand is er ook zondag 31 maart een BukEnd-concert, deze keer met Boner. De uit Heiloo, Alkmaar en Oudkarspel afkomstige leden van Boner kennen elkaar van het Petrus Canisius College in Alkmaar. Hun gemeenschappelijke ervaringen leidden er toe dat er punk gespeeld wordt door de heren van Boner. Naast eigen werk wordt er ook met nummer van Propaghandi en Pantera tegen het gezag aangeschopt. De aanvang is om 15.00 uur en de entree bedraagt f 5,00. HEILOO - 'Piratendochters'. Door een flinke storm op zee stranden Jan de Schuymer en zijn twee dochters met hun piratenschip op de kust. Jan is nieuwsgierig en gaat de omgeving ver kennen. Wat komt hij tegen? Een Indiaan met woest rollende ogen, dui nen met brulzand en een vrouw die het strand aanvéegt. Hij vindt het allemaal maar niks, dus lijkt het hem een goed idee dat zijn dochters wat piratenstre- ken gaan leren. Tijdens hun oefeningen beleven ze avonturen met een reuzeko nijn, een zeemeermin en een politie agente. Als aHes mis lijkt te gaan, bedenkt Jan de oplossing. Voordat hij zeerover werd, had hij een heel ander beroep, namelijk dat van...! Ja, dat ver klappen we niet..Kom zelf maar kijken op zaterdag 13 of zondag 14 april in theater De Beun te Heiloo. De spelers van Falkland beginnen beide dagen om 13.30 en 16.00 uur. Entree f 5,00, dona teurs en CJP f 2,50. Kaartverkoop 14 dagen van te voren bij de vplgende adressen in Heiloo: Reisbureau Holland International (Raadhuisweg), Boekhandel Avis (Sta tionsplein), Sigarenmagazijn 't Hoek stuk (winkelcentrum 't Hoekstuk), Sandy's Bloemidee (Grosmarkt Ype- stein) en theater De Beun (nabij win kelhof 't Loo), maandag tot en met vrij dag van 13.30 tot 17.00 uur. Kaarten zijn tevens vanaf één uur voor aanvang van de voorstelling te verkrij gen aan de kassa van De Beun. Telefonisch gereserveerde kaarten die nen een kwartier voor aanvang van de voorstelling aan de kassa te zijn afge haald. Voor informatie en reserverin gen kunt u zich wenden tot Jaap Schuuring: tel. 072-5115511. De officier van Justitie (Pim de Smalen) ondervraagt de inspecteur van politie Cees Lammers. HEILOO - Een vreemde ervaring: theater De Beun binnenkomen en opgewacht worden door een gewapen de parketwachter. Al snel bleek het publiek op te treden als jury in de zaak New York tegen Mary Dugan, een toneelstuk van Bayard Veiller, opge voerd door Falkland Toneel Heiloo. Op het toneel is de set nagebouwd van een rechtszaal. Acht figuranten hebben reeds hun plaats ingenomen en de schoonmaakster verricht de laatste werkzaamheden Dan klinkt een stem: 'Opstaan!' Enigszins lacherig doet het publiek wat hen gevraagd wordt. De rechter komt binnen en 'Het proces Mary Dugan' neemt een aanvang. De jonge nachtclubdanseres Mary (Norine Haps) wordt beschuldigd van de moord op haar minnaar, de rijke bankdirecteur Edgar Rice. Diverse getuigen worden opgeroepen en blij ken zich op de tribune te bevinden. Zo had Karin Baas in haar rol als nacht clubdanseres Betsy Lorne plaatsgeno men naast burgemeester Schoof, die zich hier niet geheel gemakkelijk bij leek te voelen. Baas zette een kleurrijk karakter neer als verontwaardigde vriendin van Mary. Ook de andere getuigen waren stuk voor stuk mooie typetjes. Cees Lam mers als inspecteur van politie Hunt gaf gestalte aan een nonchalante, door de wol geverfde 'cop", met helaas duidelij ke vooroordelen in dit proces. In de pauze maakte hij zljfs van de gelegen heid gebruik dm hèt publiek te mani puleren, dat lacherig speculeerde over de afloop van het proces. Onverwachte wending De verdediging van Mary werd al snel overgenomen door haar broer (Edo Postma). In een lastige scène wisten Postma en Haps de ingewikkelde ver houding tussen zowel broer en zus als verdachte - verdediger erg goed uit te drukken. Hoewel Veiller een tweede verdachte opvoerde in de persoon van Mrs. Edgar Rice (gespeeld door Lucia Vermeulen), bleek al snel dat er geen hard bewijs tegen haar geleverd kon worden. Jimmy Dugan heeft zich echter duide lijk meer verdiept in de zaak dan Mary's eerste advocaat M. West (Mike Kuyt). Achteraf gezien niet zo vreemd: na het aanvoeren van enkele nieuwe feiten en getuigen, spreekt de (pu blieksjury zich unaniem uit tegen de verdediger en voor Mary Dugan. 'Onschuldig', klinkt het van achter uit de zaal. De schuldige is verdediger West zelf, buurman van Mary en bij de zaak betrokken als de minnaar van mevrouw Rice. Na het ontdekken van het overspel van zijn vrouw vertrok Rice naar zijn geliefde Mary. Mevrouw Rice lichtte haar minnaar in en samen bekokstoofden ze de moord. Concentratie Opvallend was hoe geconcentreerd het publiek zich bezighield met de zaak. Wellicht dat de betrokkenheid mede gecreëerd werd door het steeds moeten opstaan voor de rechter, waar het publiek duidelijk lol in had (en ook braaf bleef doen). Boeiend was ook het spelletje dat de officier van justitie P. Galway (Pim de Smalen) voerde met in eerste instantie verdediger West en later met Postma als Jimmy Dugan. De irritatie werd zodanig gespeeld dat enige wrevel zelfs bij de toeschouwers merkbaar was. Sympathie was er ook voor de figuran ten, die gedurende de voorstelling, met een duur van bijna drie uur, keurig in hun rol bleven. De onopvallende rech ter Nash (Cor Veen) had - ondanks zijn prettige stem - helaas weinig tekst. De nadruk kwam dan ook te liggen op de rol van de advocaten, de getuigen en Mary zelf. Deze laatste wist het publiek te impo neren door, na lange tijd stil en zenuw achtig het proces gevolgd te hebben, fel uit te vallen naar de officier. Indrukwekkend acteerwerk in een bij zonder sterke scène. Over het algemeen kan 'Het proces Mary Dugan' een geslaagd stuk genoemd worden. Hoewel enkele dia logen lang en soms zelfs saai waren, bleek het publiek dit te accepteren. De rollen die niet zo goed uit de verf kwa men, werden ruimschoots goedge maakt door eerdergenoerhde karak ters. Het samenspel was in orde en alle spelers wisten zich gqgd verstaanbaar te maken. Weer een prima productie van Falkland, dat mag gezegd worden. HEILOO - De komende weken kunt u bij de Oogmerk Opticien kennis maken met de revolutionaire Acuvue contact lenzen. Dit zijn zachte, ultradunne len zen die daardoor ultra-comfortabel zijn. Als uw ogen er geschikt voor zijn kunnen Acuvue-lenzen een week lang, dag en nacht, worden gedragen. Daarna wordt simpelweg weer een nieuwe set steriele lenzen gebruikt. Er is dan geen kans op allergische reacties door vloeistoffen. En u bent af van de vervelende dagelijkse routine van het uithalen, schoonmaken, bewaren en inzetten. Door deze specifieke eigen schappen mag deze lens gerust de Droomlens genoemd worden. De lenzen kunnen ook alleen overdag worden gedragen. Ze zijn dan twee weken lang te gebruiken en blijven vriendelijker in onderhoud dan con ventionele contactlenzen. Acuvue con tactlenzen hebben (ook voor brildra gers) een uitermate korte gewennings periode. Met Acuvuecontactlenzen heeft u altijd reservelenzen bij de hand: De lenzen zitter per set in een blister- verpakking. Veilig steriel en handig. Bovendien worden uw ogen altijd periodiek door de Oogmerk Opticien gecontroleerd en dat is wel een veilig gevoel. Voor mensen die moeite hebben om in de verte en dichtbij scherp te zien bie den de Acuvuelenzen een simpele en doeltreffende oplossing met het zoge heten Monovision systeem. Eén lens is om veraf scherp te kunnen zien en één lens om het zicht dichtbij scherp te stel len. De combinatie van beide lenzen lost het zichtprobleem op alle afstan den op. Zo'n lastige leesbril aan een touwtje of een dubbelfocusbril zijn dan overbodig geworden. Oogmerk Opticien John Moen is als registeröptometrist tevens contactlens- specialist.'Bij een Oogmerk Opticien is men altijd verzekerd van een optiek specialist met de beste papieren. Als het om contactlensadvies gaat, is dat erg belangrijk. Een lens heeft immers direct contact met het oog. Daarom bepaalt de Oogmerk Opticien altijd vooraf, nadat er een persoonlijk onder zoek naar de ogen is verricht, of die van de drager in spe wel geschikt zijn voor contactlenzen. Om dat zeker te weten is een consult bij de Oogmerk Opticien van wezenlijk belang. Hij staat de komende weken voor velen die dat wil len paraat. Met kennis, goede raad en een gratis set Acuvue Droomlenzen. Wilt u meer weten of de lens uitprobe ren dan bent u van harte welkom bij: Oogmerk Öptiëien John Moen in Winkelhof 't Loo. In de Uitkijkpost van twee weken gele den stond een verslag over de inspraak avond rond de Kerntakendiscussie (bezuinigingsdiscussie). De woorden die ik daar gesproken heb zijn in dit verslag onjuist weergegeven. Vermeld is Gomes zou graag zien dat Heiloo de meest strijdvaardige (naast de groenste) gemeente van Europa zou worden. Hij roept het gemeentebestuur dan ook op tot verzet tegen Den Haag'. Namens de NCPN (Nieuwe Com munistische Partij Nederland) afdeling Heiloo heb ik gezegd: Het gemeentebe stuur is apetrots op de haar toegekende Europese Groenprijs. De groenste gemeente van Europa.'Dat is wat. Die erepalm is dus binnen. Het zou van nog veel meer waarde getuigen wanneer het gemeentebestuur door grote strijd baarheid de meest sociale en rechtvaar dige gemeente van Nederland zou wil len worden, waar bezuinigingen op de financieel zwakke mensen niet voorko men. Het gemeentebestuur dient zich krach tig te verzetten richting Den Haag tegen de a-sociale en mensonterende bezuiniging die het leefklimaat van dui zenden in Heiloo verziekt. W. Gomes, secretaris NCPN, afdeling Heiloo HEILOO - De ondernemers van het Stationscentrum hebben het begin van de lente aangegrepen om hun nieuwe logo te presenteren. Dit logo is te vinden in de advertentiecampagne die deze week gestart is. Bovendien zijn er vlaggen mee bedruktdie zaterdag feestelijk zullen worden uitgestoken. Aan het winkelend publiek worden paaseitjes uitgedeeld; voor de kinderen zijn er ballonnen. Het wordt dus een groot feest, zaterdag in het Stationscentrum HEILOO - Binnenkort ademen alle Gall Gall-winkels een Italiaanse sfeer uit. De wijnspeurders ontdekten in Italië mooie wijnen die dit wijnland bij uitstek typeren. Deze kwaliteitswij nen worden nu in Nederland geïntro duceerd. Italië is één van de oudste wijnlanden ter wereld. De wijnen boeien door de enorme diversiteit aan inheemse drui- venrassen. Voorbeelden daarvan zijn de Sangiovese (de karakteristieke Chianti-druif), de Nebbiolo (zoals de Barolo en de Barbera), de Dolcetto en de witte rassen zoals de Verdicchio, de Malvasia, de Trebbiano, de Albana en de Moscato. De unieke ligging van Italië, omsloten door de Middellandse Zee en de langgerekte vorm van het land, bepalen dat Italiaanse wijn zoveel verschillende en vooral uitgesproken karakters heeft: van krachtige rode wij nen met een rijk bouquet^ speels-tinte- lende wijnen, mild-zoete of juist droge witte tot sprankelende 'spumanti'. Italiaanse collectie uitgebreid Het assortiment Italiaanse wijnen wordt uitgebreid met nieuwe, verras sende wijnen van de beste wijnhuizen. Daarnaast zijn ook de bekendere wijn streken, zoals Toscane, Apulië, Emilia- Romagna en Piemonte vertegenwoor digd in het Gall Gall assortiment. De bijzondere wijnen uit deze streken doen hun temperamentvolle land van herkomst eer aan. De Giordano II Gaberno' 1993 is een goed voorbeeld van een topwijn die Gall Gall biedt. Deze wijn is een combinatie van de Cabernet en de Nebbiolo-druif, een druif die nergens ter wereld op dergelijke schaal is aan geplant als in Piemonte. De Nebbiolo staat voor kwaliteit. De wijn is diep robijnrood en krachtig van smaak. Het is een zeer complexe wijn die uitste kend combineert met rood vlees zoals biefstuk en met gebraden of geroosterd gevogelte. Emilia-Romagna De landstreek Emilia-Romagna strekt zich uit van de rivier de Po in het noor den tot aan de Apenijnen in het zuiden en wordt in het oosten begrensd door de' Adriatische kust. De droog-frisse Albana di Romagna jl995 D.O.C.G. is de eerste witte wijn met een gecontro leerde en gegarandeerde herkomstaan duiding. Deze topwijn geurt gedistin geerd en heeft een droge, frisse smaak met een ondertoon van bittere aman del. De Albana di Romagna smaakt uit stekend bij schaal- en schelpdieren, gevogelte en romige pastagerechten en is ook een ideaal aperitief. Toscane De Toscaanse wijnen zijn afkomstig uit het heuvelland tussen de Tyrrheense Zee en de Apenijnen. De beroemde Italiaanse druivensoorten Sangiovese en Trebbiano vinden hier hun oor sprong. De Noorditaliaanse, diep- robijnrode Pinot Nero D.O.C. Oltrepö Pavese (de wijn van de maand) heeft een fruitige geur met een hint van ker sen en framboos. Deze wat droge wijn met lichte tannines is goed in balans en heeft een lange, plezierigè en fruitige afdronk. De Pinot Nero past uitstekend bij bijvoorbeeld mooie pastagerechten, gesmoorde kip of kalkoen met een saus van verse tomaten en basilicum. Overige Italiaanse wijnen De nieuwe wijnen vullen het uitsteken de Italiaanse wijnassortiment van Gall Gall aan. Hierin is al eerder bijvoor beeld de Antinori Santa Cristina 1994 opgenomen, paarsrood van kleur met een fruitige afdronk. Ook de granaatro de Kiola 1991 Barolo D.O.C.G. is al enige tijd een succes. Deze wijn, met een lange afdronk is een echte maaltij dwijn. Een al eerder geïntroduceerde verrassing uit de Molise is de Marta- rose Biferno Rosso DOC Riserva, vol van smaak en met een fruitig, kruidig bouquet. De laatste tóp-wijn uit het assortiment is de Villa Pigna 1991 Rosso Piceno D.O.C. Superiore, een rijpe, zachte wijn om zo te drinken. De wijnkenners van Gall Gall reizen de hele wereld over, constant op zoek naar nieuwe verrassingen. De Italiaan se wijnen zijn tijdens de actieperiode (tot 9 april) voor een lagere prijs ver krijgbaar bij Gall Gall in Winkelhof 't Loo. HEILOO - Van 18 tot en met 24 maart zijn gevonden: een zwarte portemon nee met inhoud, een grijze sleutel, een knuffel 'eendje', een zwarte linker handschoen, een bijl, een fotonegatief van twee honden, twee sleutels met rood label, een rode poes met geel bandje, een fietssleutel aan een hanger. HEILOO - Nu al heerst er een gezelli ge paassfeer in Winkelhof 't Loo. Vrolijke gele kuikens en eieren sieren de gangen en pleinen. Aanstaande zon dag kunt u uw paasinkopen doen en tegelijkertijd genieten van de jazzmu ziek van de Jazzy Rabbits. Mimespeler Leone treedt deze middag diverse malen op met zijn verschillende acts. Winkelhof 't Loo is geopend van 12.00 tot 17.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 6