Risico's bij klussen in huis Bezuinigingen op grond van Kerntakennota door de raad ■BOSCH Seizoen Boscrossers van start gegaan Federatieve Vrouwenraad onderzoekt kinder- en buitenschoolse opvang Trainings Centrum Heiloo neemt nieuwe zaal in gebruik Aanleg parkeerstrook langs Vennewatersweg ASSURANTIËN PAGINA 6 UITKIJKPOST - 3 APRIL Vervolg informatierubriek Gedeputeerde Staten van Noord-Holland heb ben een verklaring van "geen bezwaar" afge geven als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor de aanleg van een parkeerstrook langs alsmede een in- en uitrit op de Vennewatersweg(noordzijde) ter hoogte van sportpark 't Vennewater. Naar aanleiding hiervan heeft het college van bur gemeester en wethouders inmiddels besloten vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan "Zuidelijke Wijkontsluitingsweg" voor het realiseren van de nodige parkeervoorzienin gen. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van de vereiste vrijstelling, kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publica tie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voor ziening te vragen kunt u inwinnen op het gemeentehuis bij de afdeling VROM, op werk dagen tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, tel.nr. 072 - 531 31 52). Freinet-dichters in Land van Ooit Voor een goed en eerlijk advies voor al uw verzekeringen sparen en pensioenen r f Natuurwerkdag voor jongeren Heilooër Bridge Club Bridgeclub Sans Atout Sponsornight voor Uitwisselingsproject Finale 5 x B Gevonden voorwerpen Infodag wonen groot succes Dierenbescherming Pelgrimstocht gesponsord door gemeente Onderlinge wedstrijden GTH HEILOO - Zoals u onlangs in de Uitkijkpost heeft kunnen lezen, heeft het college voorstellen gedaan om via bezuinigingen dekking te vinden voor de komende kortingen uit het gemeen tefonds. Deze korting, gespreid over een aantal jaren, werd oorspronkelijk op een bedrag van 2,1 miljoen inge schat, maar later is dat bedrag bijge steld tot 1,7 miljoen gulden. De commissie Heroverweging (be staande uit de fractievoorzitters van de politieke partijen) heeft uitvoerig over de voorstellen gesproken. Gebleken is dat vooral de coalitiepartijen de voor stellen ondersteunen. Maar de raad beslist en dus moesten de voorstellen door de raad worden goedgekeurd. Daar had de raad maandagavond zoveel tijd voor nodig dat de overige agendapunten naar dinsdagavond wer den verschoven en bij het opmaken van deze Uitkijkpost dus nog niet bekend waren. Er kwamen maandag niet zoveel nieu we gezichtspunten naar voren. Het col legevoorstel was nog steeds hetzelfde, zij het dat toegezegd werd dat de taak stelling van de bibliotheek zonodig met f25.000 wordt verlaagd als blijkt dat de aangekondigde verhoging van het leen recht (compensatie voor auteurs) pro blemen voor de bibliotheek zou ople veren. Verder zal het college met voor stellen komen welke gebouwen met behulp van drie miljoen reservegelden versneld kunnen worden afgeschreven. J.G. Daas (Heiloo2000): strafkor ting voor gedegen financieel beleid' (foto: Parakalo). Mevrouw Cahn (WD) wil dat, wan neer er als gevolg van de bezuinigingen knelpunten ontstaan (bijvoorbeeld het massaal wegblijven van gebruikers van instellingen), heroverweging moet kun nen plaatsvinden. Volgens de heer Daas (Heiloo2000) zet politiek Den Haag met de heroverweging de grote steden financieel gezien overmatig in het zon netje. Hij ziet de opgelegde ombuiging dan ook meer als een strafkorting voor het gedegen financieel beleid van de gemeente. Net boven minimum De heer van IJperen (PvdA) vraagt aandacht voor mensen die net iets boven het minimum zitten. Uitgangs punt is behoud van voorzieningen. Twijfel heeft hij of de eventuele pijn- verzachting voor de bibliotheek voor de toekomst wel voldoende is. De oppositiepartijen CDA, D66 en GroenLinks waren minder positief over de voorstellen. Het CDA (me vrouw Worm) verwijt het college (en de coalitiepartijen) te kiezen voor de inrichting van pleinen en parkeerplaat sen in plaats van het instandhouden van welzijnsvoorzieningen. Volgens het CDA dient vijf miljoen uit de reserves te worden ingezet. Dan is het niet nodig de instellingen zo te korten op hun sub sidies, aldus mevrouw Worm. Ook 'Dóó (de heer van Halem) is het niet eens met de voorgestelde bezuinigingsbe dragen. D66 is voorstander van het afslanken van de gemeentelijke organi satie met tien plaatsen in een periode van 5 jaar door vrijkomende plaatsen niet op te vullen. GroenLinks (de heer Pleizier) vindt dat de oorspronkelijke voorstellen met betrekking tot efficiency, OZB-verho- ging, bezuiniging op het wegennet en inzet van reserves moeten worden gehandhaafd. Daardoor komt er finan ciële ruimte om nog eens rustig naar de bezuinigingen op welzijnsvoorzienin gen te kijken. Om de minst draagkrach- tigen te ontzien komt Pleizier met sug gesties voor het instellen van een gemeentelijk bijdragebewijs (korting op welzijnsvoorzieningen) en een belastingvrije voet in de OZB-belasting (waardoor mensen in goedkopere hui zen minder hoeven te betalen). GroenLinks onderkent de stadsproble- men en is daarom geen principiële tegenstander van de herverdeling van het gemeentefonds, waardoor het ver schil in karakter tussen centrumge meente Alkmaar en Heiloo alleen maar duidelijker wordt. Dit kan dienen ais wapen tegen gehele of gedeeltelijke annexatie. HEILOO - De Federatieve Vrouwen raad Heiloo is, in samenwerking met de Hogeschool Alkmaar, gestart met een enquête naar de behoefte van kinder opvang voor 0- tot 3-jarigen en buiten schoolse opvang voor 4- tot 12-jarigen. Het ligt in de bedoeling om begin mei de uitslag van de enquête aan te bieden zowel aan wethouder Bos van de gemeente Heiloo als aan de Stichting Humanitas, verantwoordelijk voor het kinderdagverblijf in Heiloo. De enquête is opgesplitst in twee delen. In het consultatiebureau van de Kruis vereniging zijn studenten van de Hoge school gestart met mondelinge inter views onder de ouders van de baby's. Bovendien zullen de leerlingen van groep 1 van alle basisscholen in de week van 9 april en enquêteformulier met een begeleidende brief mee naar huis krijgen. Met de gegevens die dit oplevert wil de Federatieve Vrouwen raad Heiloo bijdragen aan een goede discussie over de verdere ontwikkeling in Heiloo inzake de uitbreiding van het kinderdagverblijf en de organisatie van buitenschoolse opvang. Algemene bijstandswet Deze raad vindt het namelijk heel belangrijke dat ouders die beiden wer ken een goede opvang voor hun kinde ren in de eigen woonplaats kunnen vin den. Daarnaast is, ook op uitnodiging van wethouder Bos, binnen de Federatieve Vrouwenraad gediscus sieerd over de nieuwe algemene bij standswet waarbij vrouwen met kinde ren van vijfjaar en ouder, verplicht zijn te solliciteren. Dat betekent dus dat voor deze vrouwen er een mogelijkheid moet zijn voor buitenschoolse opvang. Tijdens de door de Federatieve Vrou wenraad Heiloo op 3 oktober 1995 gehouden discussieavond over de kin deropvang, kwamen deze onderwerpen aan de orde en is gebleken dat veel jonge ouders hun kinderen elders in een dagverblijf plaatsen, omdat er te HEILOO - 'Nu heb ik schoon genoeg van die ouwe onhandige keuken' riep meneer Fischer, toen hij voor de zoveelste keer zijn hoofd stootte tegen dat uitstekende kastje. 'Ben je eindelijk overtuigd', zie zijn vrouw verheugd, 'laten we dan meteen aan de slag gaan'. En dat deden ze. De Fischers gingen aan de slag, want ze wilden het zelf doen. Misschien met wat hulp van de buurman, want die is heel handig en heeft goed gereedschap. Burenhulp Er wordt wat afgeklust in Nederland. Heel wat doe-het-zelvers gebruiken menig vrij weekend of vakantie voor grote of kleine verbouwingen. Maar het is wel verstandig om bij een paar pun ten even stil te staan: de burenhulp bij voorbeeld. Altijd welkom, vooral als je een handig buurman hebt. Maar wat als er iets fout gaat en de buurman per ongeluk een pot verf omgooit over de parketvloer? Is hij daarvoor aansprakelijk? Nee, dat is hij over het algemeen niet. Hij verricht een onbetaalde vriendendienst, mocht er dan iets fout gaan, dan is dat de eigen verantwoordelijkheid van degene voor wie hij de vriendendienst verricht. Anders is het als het om betaald werk gaat. Een timmerman of schilder, of welke professionele vakman dan ook die een dergelijke fout maakt, is daar voor meestal wel aansprakelijk en kan een beroep doen op zijn aansprakelijk heidsverzekering. Gereedschap De buurman heeft prachtig elektrisch gereedschap én hij is best bereid even die dure schaafmachine uit te lenen. Helaas, spijkertje... de schaafmachine van de buurman is stuk. Voor wie zijn de kosten? In dit geval geeft de aansprakelijk heidsverzekering voor particulieren (avp) meestal wel dekking. Vaak is er wel een eigen risico van f 100,00 en is de schadevergoeding maximaal f 10.000,00. Maar hoger komt ook voor. Schade aan geleende spullen is in het algemeen dus gedekt door de avp. Dat geldt niet voor gehuurde spullen. Omdat ervoor betaald is, worden gehuurde spullen gerekend tot het eigen bezit. En omdat de avp alleen schade aan derden dekt, vallen eigen spullen daaf dus niet onder. Toegenomen waarde De keuken van de familie Fischer is inmiddels klaar. Het is heel mooi geworden, meneer Fischer stoot nooit meer zijn knie en er staat gloednieuwe moderne apparatuur in. De nieuwe keuken vertegenwoordigt een flinke waarde. Het is dus van belang om even de verzekering aan te passen. Bij een eigen huis is het bij een verbou wing in de eerste plaats nodig om na te gaan of de opstalverzekering wel een voldoende hoog bedrag dekt. De nieu we keuken en de inbouwapparatuur worden daardoor gedekt. Losse zaken vallen onder de inboedelverzekering. Wie wat verandert aan een huurhuis hoeft niet naar de eigenaar te stappen om de opstalverzekering te laten aan passen. Vaak is dat ook niet zo eenvou dig. In de inboedelverzekering is daarom een regeling getroffen voor het mee verzekeren van zaken die u zelf aan het huurhuis heeft veranderd. Dit wordt het huurdersbelang genoemd. Neem hierover altijd tijdig contact op met uw assurantietussenpersoon of verzeke ringsmaatschappij. Bij voorkeur al vóór de verbouwing, immers de waarde van de opstal en/of de inboedel neemt tij dens de werkzaamheden al toe. Tip: Nog steeds blijkt dat veel inboedels onvoldoende verzekerd zijn. Onder verzekering is eenvoudig te voorkomen door gebruik te maken van de inboe delmeter, een handig hulpmiddel waar mee u in enkele minuten de waarde yan de inboedel kunt vaststellen. Veel ver zekeraars bieden bij gebruik van de inboedelmeter een garantie tegen onderverzekering. weinig plaatsen zijn en ook omdat de openingstijden van het kinderdagver blijf te kort zijn. Dubbele enquête Tijdens deze avond bleek eveneens dat er geen buitenschoolse opvang voor kinderen vanaf vier jaar in Heiloo is. Exacte gegevens naar de behoefte aan kinderopvang zijn echter niet bekend; reden voor de Federatieve Vrouwen raad om in samenwerking met de Hogeschool Alkmaar deze enquête op te zetten. Een unieke enquête, ook voor de Hogeschool Alkmaar, omdat hier in wezen sprake is van een dubbe le enquête maar wel aanvullend aan elkaar. Het wordt uitgevoerd door stu denten van de Hogeschool onder bege leiding van een aantal docenten. De Federatieve Vrouwenraad hoopt op een goede respons van de jonge ouders en de ouders van de leerlingen van groep 1 van de basisscholen. Mocht een kind op de basisschool hebben en wilt u graag meedoen, maar heeft u geen formulier ontvangen, dan kunt u er een aanvragen bij Margreet Lips, tel. 072-5331687. A. Worm-de Moel(CDA):pleinen en parkeerplaatsen in plaats van voorzieningen(foto: Parakalo). Pijn evenwichtig gespreid Het college (burgemeester Schoof)- vond de voorstellen 'gewogen en even wichtig', die bovendien kunnen bogen op een voldoende politiek draagvlak. Gepoogd is de pijn evenwichtig te spreiden. Het gemeentelijk apparaat levert al een belangrijke bijdrage. Ook onder het eigen personeel moet daar voldoende draagvlak voor zijn. Wethouder mevrouw Wuijster vindt dat het college goed heeft geluisterd. Waar nodig zijn immers de taakstellingen bij gesteld. Wethouder ten Hoope vindt verdere bezuinigingen op het groen niet realistisch en wijst erop dat de afgelopen jaren al veel bezuinigd is op de post 'wegen'. Uitstellen van onder houd kan straks extra kosten beteke nen. Wethouder Bos zegt toe na de zomer met voorstellen te komen over de locatie van de bibliotheek. Het voorstel van GroenLinks om de bezuinigingen op de welzijnvoorzienin- gen uit te stellen en opnieuw te bezien kreeg alleen de steun van het CDA. D66 is zonder meer tegen de voorstel len en kon daarom dit voorstel niet steunen. Daarop werd het collegevoor stel in stemming gebracht en zoals te verwachten kreeg dit de steun van VVD, Heiloo2000 en PvdA. Tegen stemden CDA, D66 en GroenLinks. En dat betekende dat het collegevoorstel met elf stemmen 'voor' en zeven stem men 'tegen' de eindstreep haalde. HEILOO - Op zaterdag 23 maart wer den in het Land van Ooit de prijswin naars van de landelijke dichtwedstrijd voor basisschoolleerlingen officieel gehuldigd. De dag werd geopend door staatssecretaris Nuis. Onder de prijswinnaars bevonden zich ook twee Heilooënaren, te weten Robin Kuyper en Jaus Muller, leerlin gen- uit groep 5 en 6 van de Freinet- school. Deze twee groepen stuurden hun gehele oeuvre in voor de wedstrijd en sleepten al snel een nominatie in de wacht voor een groepsprijs. Uiteinde lijk werden de gedichten van Robin en Jaus onderscheiden met een eervolle vermelding. En dat is niet mis, als men bedenkt dat er ruim 37.000 inzendingen waren! Naast de prijzen, te weten een pakket boeken en een mooie pennenset, viel aan Jaus en Robin ook de eer te beurt de landelijke media te woord te staan. Robin was te horen op Radio 3, terwijl Jaus werd geïnterviewd voor het jeugd journaal. Iedere donderdag adviesavond van 19.00 tot 21.00 uur. Heerenweg 234A 1851 KZ Heiloo Tel. 072 5335285 Fax 072 5339172 RECHTSBIJSTAND-PESIOENEN Lid V.A.K. HEILOO - Natuurliefhebbers tussen de vijftien en dertig jaar kunnen hun hart ophalen. Voor hen organiseert het IVN, een vereniging voor natuur- en milieueducatie, op zterdag 6 april een werkdag op landgoed Ter Coulster in Heiloo. Op dit particuliere landgoed nabij het Heilooërbos zullen de handen flink uit de mouwen gestoken worden. Deelnemers aan deze dag gaan zich bezig houden met diverse zaag- en bos- werkzaamheden. Om Ter Coulster in stand te houden, helpen vrijwilligers met dit onderhoudswerk waar men anders niet zo snel aan toekomt. Dit gevarieerde werk is nodig om de hier aanwezige variatie aan bijzondere planten (bijvoorbeeld stinseplanten) en dieren in stand te houden. Het IVN organiseert regelmatig voor jongeren natuuraktiviteiten in de vorm van werkdagen, weekenden en kam pen. In de zomermaanden - en voor eindexamenkandidaten in juni - vinden er IVN-natuurvakanties van een week plaats verspreid over Nederland en België. Tijdens deze werkdag zal voor koffie, thee en soep gezorgd worden. Deelnemers dienen zelf voor een mok en een lunchpakket te zorgen. Ook handig zijn werkkleding, laarzen en werkhandschoenen. Deelnemers dienen zich zaterdag te verzamelen om 10.00 uur aan het begin van de oprijlaan van Ter Coulster aan de Kennemerstraatweg. Jongeren die het leuk vinden om samen met anderen in de natuur bezig te zijn en een bijdra ge willen leveren aan het behoud van het landgoed Ter Coulster in Heiloo kunnen gewoon komen. Voor informa tie kan men bellen met Stephan Hessels, telefoon 020-6853980. HEILOO - Het Trainings Centrum Heiloo, al geruime tijd gevestigd aan de Zevenhuizerlaan 116, opende zondag de deuren voor sporters en ande re belangstellenden. De fitnessruimte is uitgebreid met een prachtige zaal waar aerobics, low en high impact, body-shape en steps zullen worden gegeven. Bij het TCH is een folder verkrijgbaar met uitleg over deze ver schillende disciplines. Uiteraard zijn de instructeurs bereid uw vragen te beantwoorden. (Foto: Parakalo) HEILOO - De uislagen van dinsdag: A- lijn: Schipper-Tonino 55.00, Groene- veld-Jacobs 54.60. B-lijn: fam. Niele 60.00, Kloots-Kramer 56.70. De uitslagen van 28 maart 1996: A-lijn: Fam. Schreiber 58.80, Haan-v. Loon 56.30. B-lijn: Fam. Koot 65.80, Fam. Boukens 57.10. C-lijn: Pohley-Post 65.00, Fam. Brinkhuis 59.60. D-lijn: Fam. Ursem 60.80, Olgers-Liefhebber 53.50. HEILOO - De uitslagen van maandag: A-lijn: 1. Fam. Mak 63.3% 2. Ds. Glorie- Bierman 52.9% B-lijn: 1. Bolweg-Mw. Beerepoot 66.7% 2. Helvoort- Ravenzwaay 60.4% C-lijn: 1. Lute- Veldhuizen 57.1% 2. Ds. Stark- Bruyckere 56,7% D-lijn: 1. Kat-Smit 62.1% 2. Ds. Schooten-Visser 61.7% E- lijn:- Bennink-Roozen 66.7% 2. Ds. Haafkens-Wijnbeek 60.8% F-lijn: Ds. Oosterling-Slemmer 63.3% 2. Folmer- Rootjes 59.6% HEILOO - Donderdag 4 april zal Marco Borsato optreden in Buk Buk. In het kader van het Uitwisselings project met Spaanse jongeren hebben de deelnemers enkele acties op touw gezet om de komst van deze groep ook financieel mogelijk te maken. Middels sponsoring zal de opbrengst van deze avond grotendeels gaan naar de tien dagen durende uitwisseling, die vanaf 25 april eerst vijf dagen in Heiloo wordt gehouden en vanaf Koninginnedag ver huist naar Amsterdam. Aanvang half tien De sponsornight biedt een compleet programma met om 21.30 uur precies een optreden van Marco Borsato en om 23.30 uur het na-programma met de Alkmaarse bandartiest Marco Orsel. Tenslotte wordt de avond omlijst met een echte mega-dancenight. Marco Borsato behoort sinds zijn door braak met 'Dromen Zijn Bedrog' tot het neusje van de zalm van de Nederlandse populaire muziek. Naast een sympathieke uitstraling beschikt de uit Italië afkomstige Alkmaarder over een repertoire met een hoog meezing- gehalte. Buk Buk is één van de zalen die zich gelukkig mag prijzen met een optreden van deze drukbezette zanger. Wie nog kaartjes wil hebben zal snel moeten zijn want de verkoop gaat vlie gensvlug. De zaal gaat open om 20.00 uur, en de entree bedraagt f 20,00. HEILOO - Zaterdag 6 april zal de fina le van 5 x B plaats vinden in de BukBuk. De zeven beste bands van de drie voorrondes in maart - te weten R Butter, Sickening Sadness, Twiggy, Drabber, Move*Ga Ga, Pitfall en Mr. Potato Head - spelen in de finale om de afvaardiging naar het Patronaat in Haarlem. Daar wordt gestreden om de eerste plaats van het Noordhollands Glorie muziekconcours. Zoals bekend gaat de winnaar van Noord-hollands Glorie door naar de finale van De Grote Prijs Van Nederland, in Amsterdam. De Grote Prijs is dit jaar niet een lullige bokaal, maar bestaat uit verschillende prijzen die de bands in de wacht kunnen sle pen. Op verschillende onderdelen, zoals de band met de beste songs of de beste muzikant, worden prijzen wegge geven zoals een optreden op een festi val of een fotoreportage. De aanvang is om 21.00 uur en de entree bedraagt f 5,00. HEILOO - In de periode van 25 tot en met 31 maart werden de volgende gevonden voorwerpen aangemeld bij de politie: een goudkleurig herenhorlo ge met zwart bandje, plastic tas met schoolartikelen, bastaardhond met lang haar, zwarte aktentas, doosje asperine. HEILOO - De informatiemarkt van de Rabobank Heiloo-Limmen trok zater dag 30 maart een record aantal bezoe kers. Op de informatiemarkt, die geor ganiseerd werd in het kader van de Infodag Wonen '96, konden huiseigena ren en aspirant-kopers zich laten voor lichten over de meest uiteenlopende woonzaken. De Infodag Wonen '96 is een initiatief van de Rabobank en werd dit jaar voor de derde keer georganiseerd. Om het feestelijke karakter van de dag te onderstrepen, kregen bezoekers bij vertrek een attentie. 'Het succes was mede te danken aan het feit dat de.Infodag op zaterdag was georganiseerd', aldus directeur van Kempen van de Rabobank. 'De men-, sen hebben vaak op werkdagen geen tijd om zich uitgebreid te laten voor lichten. Maar op zaterdag zijn er ook vaak een hoop dingen te doen, dus dat er zoveel mensen zijn gekomen zegt ons genoeg: deze woon-informatie- markt voorziet duidellijk in een behoefte.' Mondiger Directeur van Kempen: huiseigenaren en aspirant-kopers worden steeds mon diger, dat is een ontwikkeling waar we blij mee zijn. De aankoop van een huis of een ingrijpende verbouwing is een grote 'stap en goede voorlichting is belangrijk. Of het nu gaat om een hypotheek, om de officiële akten of om gemeentelijke toestemming voor de bouw van een serre.' De Infodag Wonen is een extra service van de Rabobank aan het publiek, maar staat niet op zichzelf. De Rabobank is de grootste hypotheek verstrekker van Nederland en vanzelf sprekend kan men ook op werkdagen terecht voor deskundig advies over alles wat met woonzaken te maken heeft. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heren Bekema of v.d. Peet, telefoon 5353500. Inspectie Heiloo e.o.:06-53177991. Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5644066 (alarm) en 072- 5622717) vermissingen. Gevonden: Egaal grijze gec. kater met witte neus, bef en staartpunt, vóór witte tenen en achter sokjes, Oosterzijweg Groene- laan Heiloo. Jong volwassen roodcyperse poes met lichtgeel bandje, Ewisweg, Heiloo. Witte ongec. angora kater, kruising Pers, met geschoren zijkanten, Gravin Bernadotteplein Egmond. Inl. 072-5616106. HEILOO - Plaatsgenoten Cees van der Pol en Paul Monsma, die op 27 maart hun pelgrimstocht naar Santiago de Compostela gestart zijn, worden door de gemeente gesponsord met een bedrag van f 250,00. De opbrengst van deze voetreis naar het Spaanse bede vaartsoord komt ten goede aan het werk van de Stichting Leer Anderen Helpen. Het hoofddoel van deze stich ting is het bestrijden van blindheid in Indonesië. De winnende gedichten zijn: STAD van Jaus Drukte, drukte en nog eens drukte, bruggen en gebouwen mensen die met tassen sjouwen wegen met auto's erop ze toeteren niemand die er lacht Wie heeft de stad bedacht? DE PIANO van Robin Onze buren speelden op de piano Ik ging naar buiten Ik belde aan Ik vroeg of ik mocht luisteren Na twee uur moest ik weer naar huis De piano nam ik mee in mijn oren. De gedichten zijn samen met alle prijs winnende inzendingen en nog vele andere te lezen in de bundel 'Horen, zien en schrijven'. HEILOO - De onderlinge wedstrijden voor de jeugdleden van gymnastiek en turnvereniging Heiloo zitten er voor wat betreft dit jaar weer op. In de weekeinden van 23 en 30 maart zijn alle turnsters en turners in actie geweest om in aanmerking te komen voor een medaille. De aanwezigen, vaak vaders en moeders en oma's en opa's, hebben kunnen genieten van de vorderingen van de sporters. Alles is volgens plan gelopen en dit komt mede uiteraard door de inzet van alle vrijwilligers die op beide dagen in touw zijn geweest. De beste turnsters en turners zijn, met de medailles omhangen, huiswaarts gekeerd, en alle anderen gaan weer hard oefenen om volgend jaar een ere plaats te bereiken. De Boscrossers in een eerdere wedstrijd. HEILOO - Met de eerste afdelings- kampioenschaps-wedstrijd te Lange- dijk is voor de fietscrossclqb De Boscrossers het seizoen weer begon nen. Nog vele wedstrijden zullen vol gen om zich te klasseren voor het Europees kampioenschap (in Zwitser land) en het Wereldkampioenschap in Engeland. Maar ook voor de nieuwe Boscrossers zijn er competitiewedstrij den. Deze Noord-Holland-Cup wed strijdjes worden verreden binnen de regio. Ook voor de jeugd van Heiloo gaat de fietscrossbaan van De Boscrossers op sportcomplex 't Vennewater weer open. Vanaf woensdag 10 april kan er weer elke woensdagmiddag van 13.30 tot 15.00 uur gefietst worden. Crossfietsen (10 stuks) en helmen zijn beschikbaar. Tegen een kleine vergoe ding van één gulden per keer kan ieder een gebruik maken van de crossbaan. Ook tijdens,de officiële trainingen van de eigen leden kan de jeugd komen kij ken om te zien hoe de wedstrijdrijders zich voorbereiden op een grote wed strijd. Trainingsuren zijn dinsdag van 18.45 tot 20.30 uur en donderdag van 19.00 tot 20.15 uur. Wil je nog meer weten over het fietscrossen, bel dan met het secre tariaat, tel. 072-5334661.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 14