COLLEGE SCHETST BESTUURLIJKE TOEKOMST VAN HEILOO: Voor alle vragen over ouderenzorg LfNTf Gewijzigde openingstij den gemeentehuis PAGINA 4 UITKIJKPOST - 3 APRIL <6^ HEILOO geen annexatie door Alkmaar, wel sterke partner voor gezamenlijke oplossingen met kwaliteit. Aanleiding Het kabinet heeft, bij monde van staatssecre taris van Binnenlandse Zaken, mevrouw Van der Vondervoort een discussie gestart over de toekomst van de twintig centrumgemeen ten in ons land. Gevraagd is of die zogenaam de C20-gemeenten de komende vijfentwintig jaar met hun voorzieningen (wonen, werken) uit de voeten kunnen op eigen grondgebied. Alkmaar is zo'n centrumgemeente. Het gemeentebestuur van Alkmaar heeft haar visie op de ontwikkelingen in de komende vijfen twintig jaar voorgelegd in een notitie. Over die notitie is afgelopen vrijdag overlegd met het provinciebestuur en de 11 gemeentebesturen in onze regio. De inzet van burgemeester en wethouders van Heiloo in dit overleg wordt hierna weerge geven, een inzet overigens die breed door de gemeenteraadsfracties wordt gedragen. Opties De toekomst van Alkmaar als centrum van ons gebied kan op verschillende manieren bena derd worden. Eén daarvan is kort gezegd: Heiloo op slot en met de rug naar Alkmaar. Een onverstandige optie. Een andere moge lijkheid is om de onbebouwde gebieden aan sluitend aan Alkmaar (direct ten zuiden van de ringweg) en een flink deel van de Boekelermeer af te staan. Alkmaac kan dan een flink deel van de ruimtebehoefte binnen de eigen grenzen vinden. Ook dit is een slechte optie: het gaat ten koste van de ruim telijke kwaliteit van het gebied en onzeker is of het in de toekomst daar bij zal blijven. Wat wil Heiloo dan wel? De C20-notitie van Alkmaar geeft in het kort aan: Alkmaar heeft op eigen grondgebied geen ruimte meer voor wonen en werken. Voor dit probleem dient een oplossing te komen met een zo breed mogelijk draagvlak. Vandaar dat een oplossing zonder gemeen telijke herindeling -zeker op korte termijn- de voorkeur verdient *0/77 te voldoen aan eigen woningbouwlo- katies zal in de eerste plaats binnen het HAL-gebied naar inbreidingsmogelijkheden gezocht moeten worden. De ruimte aan "de randen" van de stad zal opnieuw tegen het licht gehouden worden. Daarnaast zou de gemeente Alkmaar een logischer grensver- loop in de Vronermeer met de HAL- gemeenten overleg willen voeren, zonder daarmee eenzijdig de HAL-afspraken te wil len doorbreken *Het ontwikkelen van woning- en bedrijven- lokaties binnen het HAL-gebied is echter tot het jaar 2020 niet voldoende. Ook buiten het HAL-gebied zal naar nieuwe lokaties gekeken moeten worden. Met name gelet op aspecten als een goede bereikbaarheid, goede ontsluitingsmogelijkheden, het ver sterken van de economische relatie met de Randstad en de ligging van het centrum en de centrumvoorzieningen wordt noodzakelij kerwijs tot een keus voor uitbreiding van Alkmaar in zuidelijke richting gekomen. De wijze waarop deze uitbreiding plaats zou moeten vinden vormt uiteraard nog onder werp van nader overleg met de provincie en de regio *Wil de centrumpositie van Alkmaar goed tot gelding kunnen komen dan is Alkmaar gebaat bij sterke mede- en tegenspelers. Ontwikkelingen in de regio die kunnen lei den tot het ontstaan van sterkere (grotere) buurgemeenten worden ondersteund. Géén herindeling De problematiek van ruimte voor wonen en werken is in onze streek geen problematiek van de stad alleen (225.000 mensen in SNK, 90.000 in Alkmaar, 135.000 dus in het overig gebied). Verder is de ontwikkeling van Alkmaar tot DE stad van de regio geen ont wikkeling die door ruimtenood wordt gedwarsboomd. Denk aan centrumvoorzienin gen, compacte stad idee, herinvullingen ste delijk gebied enz. Annexatie van grote delen van buurgrond van Alkmaar is daarom volstrekt niet de relevante maatregel, maar slechts een (te simpele) schijnoplossing. Heiloo is om die reden fel gekant tegen zo'n grootschalige herindeling. Indien de staatssecretaris en/of het bestuur van Alkmaar daartoe nu of in de toekomst zouden besluiten, zal Heiloo zich aan verdere samenwerking om op deze manier de regio nale problemen op te lossen, onttrekken. Samen ruimtenood onderzoeken Heiloo deelt de zorg en verantwoordelijkheid voor ruimte voor wonen en werken in onze regio. Het gaat tenslotte ook om onze eigen kinderen. Heiloo draagt tegelijkertijd de zorg voor de kwaliteit van ons gebied: groen, geleed, meerkernigheidenz. Al diverse malen is er daarom vanuit Heiloo de sugges tie gedaan tot een strategische alliantie met Castricum en omgeving met als doel een eigen invulling te geven aan het gebied tus sen IJ mond en HAL (zie strategische visie). Heiloo wil actief participeren in een gedegen analyse van de ruimtenood (zal die er wel zijn en hoe groot is die nog na 2005) en staat voor een gedegen afweging van de verschil lende ruimteclaims. Ten behoeve van die afweging is het streekplanniveau het juiste niveau en dus een provinciale competentie. Heiloo nodigt de provincie nadrukkelijk uit hiervoor het voortouw te nemen, met Alkmaar als trekker en de SNK-gemeenten met Castricum e.o. als deelnemers. Bebouwing in natuur- en bosgebieden taboe Bij die ruimtelijke afweging is voor Heiloo onbespreekbaar bebouwing tussen Heiloo en Alkmaar op de fraaie natuur- en bosgebieden. Eenvoudige uitbreiding van Alkmaar met een zuidelijke stadswijk naar analogie van Alkmaar-Noord wijzen wij vanwege het karak ter van ons gebied en gebleken woonvoor keuren van inwoners eveneens af. Overigens worden geen lokaties op voorhand al uitge sloten. Bestaande verkeersknelpunten oplossen ALS gedegen analyse tot ruimteclaims in zui delijke richting leiden, zal medewerking van Heiloo mede gericht zijn op oplossing van een aantal nu reeds bestaande, niet goed oplosbare knelpunten zoals het oost-west en noord-zuid verkeer door het dorp en de open baar vervoer relatie, speciaal per trein met delen van de randstad. Aansluiting op de A9 in combinatie met een rondweg naar Egmond en optimalisering van railvervoer komen in een ander perspectief te staan. Verstand van fijn wonen ALS die ruimteclaims komen is optimale honorering daarvan met de hoogst mogelijke kwaliteit en met maximaal behoud van de eigenheid en typische kenmerken van het gebied in het belang van onze inwoners. Heiloo heeft bewezen kwaliteiten te hebben in het ontwikkelen van uitstekende woongebie den en ook goed op het landschap te kunnen passen. Bovendien blijkt Heiloo voor veel mensen een aantrekkelijke woonstede en is scheefgroei tussen stad en ommeland via een regionaal volkshuisvestingbeleid ondervan gen, voorzover het.nog in het vermogen van de overheid ligt om zulks te regelen. Sterke partner Een optie lijkt de toevoeging van (flinke aan tallen) woningen aan een of meer kernen in de zuidelijke rand van de regio, waartoe wij de gemeenten Egmond, Heiloo, Limmen en Akersloot rekenen. Om dat waar te kunnen maken is bezinning op bestuurlijke condities nodig, waarbij een samengaan met een of meer buren aan de zuidkant van Alkmaar niet op voorhand kan worden uitgesloten. Intensieve samenwerking met vooral Egmond, eventueel in 5 a 10 jaar uitmondend in een fusie, kan een concrete invulling zijn van onze wens een sterke partner in de regio te zijn. Sterke partner zijn is ook nodig zonder de nog aan te tonen noodzaak van grote aantal len woningen. Ontwikkeling bedrijfsterreinen Ten aanzien van de ontwikkeling van bedrijf sterreinen blijven wij bij ons eerdere stand punt dat nader onderzoek de noodzaak moet aantonen. Inkleuring ygn bedrijfsterreinen, revitalisering van bestaande terreinen, selec tieve uitgifte van nieuwe terreinen, goede spreiding daarvan, benadering van bedrijven vanuit één loket (bedrijfsregio) zijn noodzake lijke elementen van zo'n onderzoek. Ondertussen werken wij loyaal mee aan de ontwikkeling van Boekelermeer-zuid conform het huidige streekplan. Collecte Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: ZOA Vluchtelingenzorg voor de periode van 7 tot en met 13 april 1,996. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Bouwplannen Nieuw bouwplan Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 6 van de Woningwet, vergun ning te verlenen aan Projectontwikkelingsmaatschappij De Peyler b.v. te Avenhorn voor de bouw van acht vrij staande woningen aan het Tuinenhof (plan Ypestein). Bovengenoemd bouwplan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 4 april 1996 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vergunning te verle nen, schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo. Herinrichting Pastoor van Muyenweg Na de bouwvak (onder voorbehoud 12 augus tus 1996) start de gemeente met de herinrich tingswerkzaamheden aan de Pastoor van Muyenweg tussen Het Malevoort en de Ewisweg. Bedoeling is de weg minder aan trekkelijk te maken voor het doorgaande ver keer. In tegenstelling tot eerdere ideeën krijgt dit gedeelte van de Pastoor van Muyenweg geen vrijliggend fietspad. Wel worden andere maatregelen getroffen die ervoor zullen zor gen dat de weg voor het fietsverkeer aantrek kelijker wordt. Als u meer wilt weten over dit herinrichtings plan, dan kunt u het plan op het gemeente huis inzien. Daar hangt het in de centrale hal op de tweede verdieping. Openingstijden hiervoor zijn tussen 08.00 en 12.30 uur of 's middags na telefonische afspraak. Voor vra gen kunt u contact opnemen met de heer R. van der Meer van de afdeling Civiel en Reiniging, tel. 072 - 531 32 08. Info over Centrum voor Wijkgerichte Funkties in de Schalm naast Overkerck Voor informatie en advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55 plussers Openingstijden Zorgloket, Hoog en Laag 32, Heiloo: 09.30 -11.30 uur ma-vrij. Telefonisch bereikbaar 09.30 -17.00 uur. Telefoon: 5 338 704. HET BEESTENBOETJE GAAT WEER OPEN Het Beestenboetje gaat na een lange winter periode voor het eerst weer open op zaterdag 6 april a.s. Deze dag staat in het teken van Pasen en de lente. Alle kinderen zijn van harte welkom om met allerlei dieren te komen knuffelen, de jonge geitjes en lammetjes te zien, en om alles te weten te komen over hoe je de dieren moet verzorgen, eten moet geven en hoe de dieren leven. Alles wat de kinderen willen weten kun nen ze aan de vrijwilligers en de beheerder vragen. Omdat het Beestenboetje na een lange tijd weer open gaat en omdat het bijna Pasen is, heeft de gemeente iets extra's bedacht. De kinderen kunnen eieren schilderen en kuiken tjes waar licht boven schijnt komen bekijken. Dus wie zin heeft is welkom. Het Beestenboetje is zaterdag a.s. open van 10.00-12.00 uur en van 13.00-15.00 uur. Na zaterdag 6 april is het Beestenboetje ook weer elke woensdag open van 13.00 uur tot 16.00 uur. En voortaan is het Beestenboetje elke eerste zaterdag van de maand open van 10.00-12.00 uur en van 13.00-15.00 uur. Om dit jaar weer veel bezoekers te ontvangen zijn er vrijwilligers nodig. Mensen dié het leuk vinden om mét dieren en kinderen om te gaan en die tijdens de openingsuren tijd vrij hebben. Of mensen die op een andere dag tijd hebben voor allerlei andere klussen. Voor informatie kunt u bellen met de afdeling Groen en Landschap, te bereiken onder num mer 072 -531 32 34. In verband met Goede Vrijdag en Pasen is het gemeentehuis op vrijdag 5 april en maandag 8 april a.s. gesloten. Bouwvergunning Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden; De Waard 137, R. Zorg - vergroten woonhuis; De Vang 19, G. van der Meulen - veranderen en vergroten woonhuis; Vredenoord 35, N.W.M. Mannes - plaatsen dakkapel; De Waard 30, M.J.A. van Wieringen - plaat sen dakkapel; Holleweg 106, J. Bakker - vergroten dakka pel. Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1maandag t/m vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 072 - 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 531 32 17 of 531 32 16. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hierte gen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vra gen kunt in inwinnen bij de afdeling VROM. Gewijzigde vuilophaaldienst In verband met de komende Paasdagen is er een gewijzigde vuilophaalregeling van toe passing. De rolemmers die normaliter op vrij dag 5 april a.s. zouden worden geleegd, wor den op donderdag 4 april geleegd. De rolemmers die normaliter op maandag 8 april zouden worden geleegd, worden op dinsdag 9 april geleegd. VOORJAARS SCHOONMAAK Het is zo ver! Het wordt weer voorjaar. De crocussen staan te bloeien, de narcissen komen met hun kop boven de grond uit en de nieuwe aanplant is bijna gereed. Dan wordt het tijd dat de gemeente begint met de voorjaarschoonmaak. Rommel, zwerf vuil, verdwaald groenafval enz. wordt opge ruimd. Dit is elk jaar hard nodig, want na het snoeien van heestervakken komt er veel zwerfvuil tevoorschijn. Als wij met elkaar het zwerfvuil aanpakken, dus al het rondslingerende papier en plastic opruimen, dan ziet Heiloo er weer een stuk schoner uit. Bouwaanvragen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieron der vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opmerking is, dat in dit stadi um nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen worden te zijner tijd gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventu ele bezwaren in te dienen. Trompenburg 2, S.M. Janken - vergroten garage Spijkerboor 6, C.F. Witteveen - vergroten woonhuis Kennemerstraatweg 598, C. Gerritsen - vergroten woonhuis Spoorlaan 20, J.M. Ory - veranderen dakkapel Romplaan 20, T. Gobels - vergroten woonhuis De Rietvink 7, C.V. Sindhunata - plaatsen dakkapel De Rietvink 6, E.A. van de Riet - plaatsen dakkapel achter Westerweg 283, Th.J. Min - oprichten woonhuis met garage De Sonneveld 17, J.A. Bon - vergroten woonhuis Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 5313289 Open van 8.00 tot 12.30 uur Informatierubriek Zorgcoordinator mevr. Nel Terpstra WOÜCII S ZOfjJ Op fl33t

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 4