p De Egelshoek: Kijken en schrijven JBi Voor alle vragen over ouderenzorg Koninginnedag 1996 vrijmarkt in Heiloo Heiloo intensiveert uitstroombeleid Vergadering Commissie voor Bezwaarschriften Vergunningen brandbeveiliging gebouwen en tenten PAGINA 4 UITKIJKPOST-10 APRIL I HEILC Drie stedebouwkundige ontwerpers presen teerden deze en vorige maand in opdracht van de gemeente hun ideeën voor woning bouw en inrichting van het gebied Egelshoek aan de inwoners van Heiloo. Zij deden dit tij dens twee informatie-avonden in theater De Beun met behulp van dia's en maquettes. In dit stadium is er sprake van een globale visie op het gebied. In een later stadium zal één van de plannen nader worden uitgewerkt in een voorlopig ontwerp, waarbij het globale plan wordt omgewerkt in een gedetailleerd plan. Kijken Tot 3 mei a.s. kunt u de drie maquettes tij dens de openingsuren van het gemeentehuis bezichtigen: van maandag tot en met vrijdag van 08.00 uur tot 12.30 uur. Schrijven Tot 3 mei a.s. kunt u uw reactie schriftelijk kenbaar maken over de ontwerpen. Onderwerpen die buiten de inspraakmogelijk heid vallen betreffen de uitgangspunten en randvoorwaarden die door de gemeente zijn vastgelegd in het prijsvraagprogramma. Dit programma ligt ter inzage bij de gemeente. Uw reactie kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, ter attentie van de afdeling VROM, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Procedure 28 mei collegebesluit planvoorstel Egelshoek op basis van het beoordelings rapport van de externe jury en inspraakre acties; *12 juni behandeling collegebesluit in de raadscommissie met gelegenheid tot spreekrecht; *1 juli behandeling planvoorstel Egelshoek in de gemeenteraad; *juli tot en met november opstellen voorlo pig ontwerp woningen en definitief ont werp openbaar gebied; november 1996 - januari 1998 wijzigen bestemmingsplan en het doorlopen van de bijbehorende planologische procedures; *in 1998 start realisering Egelshoek. Op Koninginnedag, dinsdag 30 april 1996, wordt er weer een grote vrijmarkt gehouden in Heiloo. De organisatie hien/an is in handen van de ouderraad St. Radboudschool in samenwer king met de afdeling Welzijnszaken van de gemeente Heiloo. De vrijmarkt wordt gehouden op dinsdag 30 april 1996 van 09.00 tot 12.00 uur op 't Loo-plein. Dit jaar wordt de vrijmarkt voor het eerst op 't mooie, gerenoveerde Loo-plein georgani seerd. De leerlingen van alle tien basisscho len in Heiloo kunnen al vroeg een mooi plaatsje uitzoeken om hun spulletjes van zol der of uit hun kamer te stallen. De kinderen kunnen ook gewoon muziek komen maken of zelfgemaakte eetwaren verkopen, zodat ze een leuk zakcentje voor de vakantie kunnen verdienen. Het hele plein kan benut worden, er is ruimte genoeg voor Deutekom, Blokker of naast Albert Heijn. De organisatie zorgt voor koffie, limonade en snoep. Natuurlijk is er ook muziek. Het Heilooër Harmonie-orkest Caecilia zorgt van 09.30 tot 11.30 uur voor een goed stuk muziek. 30 april van 9.00 -12.00 uur op 't Loo-plein in Heiloo Het belooft weer een gezellig feest te worden. Jong en oud is van harte welkom op 't Loo- plein. Tot ziens op dinsdag 30 april 1996! Het gemeentebestuur van Heiloo wil het uit stroombeleid intensiveren. Dit beleid richt zich op het laten uitstromen van mensen uit een uitkeringssituatie door het bieden van uit zicht op werk. Instrumenten daarvoor zijn scholing, training en werkervaringsplaatsen. Het college is van plan een overeenkomst te sluiten met de Stichting Nova Holland om de positie van uitkeringsgerechtigden op de arbeidsmarkt te verbeteren. De gemeente Heiloo wil gebruik maken van specialistische kennis en ervaring van de Stichting Nova Holland op dit gebied. Het col lege wil voorlopig een overeenkomst voor één jaar afsluiten. De kosten worden betaald uit de sociale vernieuwingsgelden 1996. Arbeidsmarktbeleid, en als onderdeel daarvan het Uitstroombeleid, vormt het speerpunt van het sociaal vernieuwingsbeleid van Heiloo. Daarnaast zal in 1996 geld uit de pot sociale vernieuwing besteed worden aan vrijlatings premies, fraudebestrijding, uitvoering JWG/Banenpool, stadswachten, en een bij drage aan de huisvestingskosten van de WAO/AAW Belangenvereniging. In mei zal de gemeenteraad besluiten over het besteden van de sociale vernieuwingsgel den 1996. Dan komt ook de overeenkomst met de Stichting NOVA Holland aan de orde. De voorstellen worden eerst voor advies voor gelegd aqn de raadscommissie Welzijn en Burgerij. Deze commissie vergadert op dins dag 16 april a.s. in het gemeentehuis. De ver gadering is openbaar en begint om 20.00 uur. Bouwaanvragen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieron der vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verle nen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Vossenakkers 2, J.v.d. Peet/W. Rosier - ver groten woonhuis Termijen 181, J. Bosman - plaatsen dakkapel aan de achtergevel Kapellaan 2, B. Kaaij - oprichten van 4 wonin gen (waarvan één 'twee onder één kap') Info over Centrum voor Wijkgerichte Funkties in de Schalm naast Overkerck Voor informatie en advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55 plussers Openingstijden Zorgloket, Hoog en Laag 32, Heiloo: 09.30 -11.30 uur ma-vrij. Telefonisch bereikbaar 09.30 -17.00 uur. Telefoon: 5 338 704. De Commissie voor Bezwaarschriften verga dert maandag 15 april a.s. voor de behande ling van bij burgemeester en wethouders ingediende bezwaarschriften. De vergadering begint om 20.00 uur en wordt gehouden in kamer 25 van het gemeentehuis (oude ingang Raadhuisweg). De agenda voor deze vergadering luidt: 20.00 uur Hoorzitting inzake bezwaren tegen voorwaarden verstrekking aangepast vervoermiddel Wet voorzieningen gehandicapten (WVG) 20.30 uur Hoorzitting inzake bezwaren tegen vervoersvoorzieningen (WVG) 21.15 uur Hoorzitting inzake bezwaren tegen afwijzing bijzondere bijstand 21.45 uur Hoorzitting inzake bezwaren tegen verlenen bouwvergunning verho ging geluidscherm Melkunie Heiloo. De hoorzittingen zijn openbaar en alle belang hebbenden worden in beginsel in eikaars tegenwoordigheid gehoord. Ambtshalve of op verzoek van belanghebben den kan, indien daartoe bijzondere redenen aanwezig zijn, worden besloten de zitting in beslotenheid te houden en het horen afzon derlijk te laten plaatsvinden. De stukken van de vorengenoemde zaken lig gen, voor zover om gewichtige redenen geen geheimhouding geboden is, tot de datum van de hoorzitting op werkdagen gedurende kan tooruren ter inzage bij de secretaris van de Commissie voor Bezwaarschriften, de heer A.C. van der Jagt, afdeling Bestuurszaken, kamer 128 in het gemeentehuis, tel. 072 - 531 31 20. Voor nadere informatie over bovenstaande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u zich eveneens wenden tot de secretaris van de commissie. De Commissie voor Bezwaarschriften verga dert elke derde maandag van de maand. De eerstvolgende vergadering wordt gehouden op maandag 20 mei a.s. Commissie Grondgebiedzaken De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken: ver keer, milieu en reiniging, onderhoud en beheer openbare ruimte en monumentenbe leid vindt plaats op donderdag 18 april 1996 om 19.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. ATTENTIE: aanvang vergadering is om 19.00 uur in plaats van om 20.00 uur! Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Herinrichting Schuine Hondsbosschelaan; - Groot onderhoud/reconstructie wegen, groen bij wegen en verkeersknelpunten voor 1996 en 1997; - Onderhoud wegen; - Evaluatie iepenziekte 1995; - Haalbaarheidsonderzoek met betrekking tot invoering van diftar. Commissie Grondgebiedzaken De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken: Ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en grondbedrijf vindt plaats op woensdag 17 april 1996 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Artikel 19-procedure met betrekking tot bouwplan Van Wijnen Projectgroep Noord b.v.; - Artikel 19-procedure met betrekking tot het bouwplan S.V. de Foresters voor het oprichten van een sportaccommodatie op sportcomplex Het Vennewater; - Artikel 19-procedure met betrekking tot bouwplan Buitenzorg II van Psychiatrisch Centrum Willibrord; - Speelvoorzieningen in de Neggen; - Vergaderstukken portefeuillehouders kring Volkshuisvesting d.d. 20 maart 1996; - Bezwaarschrift van de heer O. Geutskens en diverse andere bewoners van de Kennemerstraatweg tegen de op 29 januari 1996 gepresenteerde schets van een kantoorgebouw plus parkeer- straat in de 3e uitwerking van het bestem mingsplan Zuid-Oost II. GEBRUIKSVERGUNNING BRANDBEVEILI GING GEBOUWEN In 1993 is de "Bouwverordening" gemeente Heiloo in werking getreden. Op basis van deze verordening is voor een gebouw een gebruiksvergunning noodzakelijk wanneer: *Meer dan vijftig personen tegelijk aanwe zig zijn; *Bedrijfsmatig (gevaarlijke) stoffen zijn opgeslagen, zoals vermeld in artikel 6.2.2. van de verordening; *Aan meer dan 10 personen bedrijfsmatig of in het kader van verzorging nachtverblijf wordt verschaft; *Aan bejaarden huisvesting wordt gebo den op basis van de Wet bejaardenoor den; *Aan meer dan tien kinderen jonger dan twaalf jaar, of aan meer dan tien lichame lijk en lof geestelijk gehandicapten dagver blijf wordt geboden. Dit geldt voor nieuwbouw en bestaande gebouwen. De brandweer start dit jaar met het controleren/toetsen van nieuw te bouwen gebouwen. Ook bij verbouw van bestaande gebouwen, waarop bovenstaande situatie van toepassing is, zal een vergunning moeten worden aangevraagd. Het aanvraagformulier met een toelichting wordt u bij het indienen van een aanvraag voor een verbouwing/nieuwbouw door de brandweer toegezonden. De leges voor het verkrijgen van een gebruiksvergunning bedragen 500,--. Voor bouwwerken met een vloeroppervlakte boven 500 m2 komt daar nog een opslag bij. Is in het gebouw een brandmeldinstallatie aanwe zig, dan is ook een opslag van toepassing. De brandweer zal jaarlijks de bedrijven die al een vergunning hebben controleren. Constateert de brandweer dat het gebruik van het gebouw is gewijzigd of dat verbouwingen hebben plaats gevonden, dan zal de gebruiksvergunning moeten worden aange past. GEBRUIKSVERGUNNING BRANDBEVEILI GING TENTEN Ook voor tijdelijke bouwselsy zoals tenten en evenementen kermisbraderieis op grond van de Brandbeveiligingsverorde ning een gebruiksvergunning nodig Of een vergunning nodig is wordt onder andere bepaald aan de hand van de genoem de punten voor een gebruiksvergunning voor nieuwbouw. Een vergunning is nodig voor: *tijdelijke bouwsels zoals tenten (meer dan 50 personen); *circussen en kermissen; *evenementen zoals lappendag, markten, muzieksfëstivalbuurtfeesten e.d.; *het in gebruik hebben van een kampeer terrein. Bij evenementen die jaarlijks terugkeren dient per keer een vergunning te worden aange vraagd. De brandweer voert controles uit. Constateert de brandweer dat omstandighe den zijn gewijzigd, dan kan worden besloten de vergunning aan te passen. De leges voor het verkrijgen van een gebruiksvergunning bedragen 356,-- voor een tijdelijk bouwsel en 543,-- voor een cir cus, kermis of braderie. De aanvraag voor een vergunning dient zes weken van tevoren bij de brandweer inge diend te zijn. Inlichtingen: Brandweer Heiloo, de heer M.H.P. Lambert Aanvragen: gemeente Heiloo, afdeling Bestuurszaken, de heer G.J.N.A. Tervoort, tel. 072-531 31 24. Burgerlijke stand Informatie tot en met 4 april 1996 Geboorten Laura, dochter van J.P. Pieters en J. de Graaf Richard, G.C., zoon van R.A.M. Hageman en M.T.G. Baltus Josta, dochter van P. Meijers en M.N. de Nobel Paul, zoon van P.O. Bruijn en M.T. Schouten Manon J., dochter van P.T.G.M. Oudejans en A.M. Nanne Elders geboren leke, dochter van G.J.B. Noort en B. Reeuwijk Michelle T.E.M., dochter van C.R.J. Neefjes en G.V.T.M. de Wit Luuk A., zoon van F.C.M. op de Weegh en M.G.J. Dekker Rosanne D.M., dochter van D. Hoeksema en I.G.H. Geelhoed Isabel F.L., dochter van J.M. Kraakman en E.W.M. Koopman David J.K., zoon van J.M. Kraakman en E.W.M. Koopman Evi E., dochter van J.H. Rooker en E.M. Ie Loux Jessica A.D., dochter van E.P.J. Scholten en L. Zwolsman Cas J., zoon van C.L. Kaandorp en W.M. van Veen Sam, zoon van E.P.H. van de Nesse en J. Heijnis Frédèrique W., dochter M.J.E. Schots en E.B. Oudt Janneke, dochter van J.C.T. Bellekom en M. Zwitselaar Justin, zoon van A.J.G.C. de Wit en D.A. Lapère Jasmijn C., dochter van M. Lesterhuis en I.P.C. Hoefmans Marius J., zoon van J. de Best en A.M. Beintema Cheyenne, dochter van J. Huisman en B. Reek Kai B., zoon van C.V. Sindhunata en D.H.C. Tan Huwelijksaangiften T.P. Min en F. Belkasmi B.J.R. Kouwen en G.G.M. de Wit I.J. Oostinga en I.V. Bakker R.H. Seegers en A.C.M. Sinnige A.E.G.A. van Roodë en E.J. Jansen R.A. Klerk en J.M. Kwakkelstein V.M. Heiszwolf en S.E. van Hal M.J. Mensonides en M.F.E. Jap Tjong I.J.P.C.J. van der Velden en O.M.M. Sjerps Huwelijken G.W. Wooldrik en P. Leine Overleden D.M. Iken, wv Huis in 't Veld N. Molenaar Elders overleden P.A. de Wit J.P. Schneiders J. de Jonge, ev van der Vorm O. Bolweg G. Nieuwenhuis, wv Moerman Collecte Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: Nationaal Fonds Sport Gehandicapten voor de periode van 14 tot en met 20 april 1996. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Commissie Welzijnszaken en Burgerij De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Welzijnszaken en Burgerij vindt plaats op dinsdag 16 april 1996 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: -Vaststelling uitgaven/inkomsten 1992 basisonderwijs in kader overschrijdingsregeling; - Bestedingsvoorstellen Sociale Vernieuwing 1996; - Platform Ontwikkelingssamenwerking Heiloo. Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 5313289 Open van 8.00 tot 12.30 uur Informatierubriek t Loo-plein Zorgcoördinator mevr. Nel Terpstra WODCR fo Z0I"£ Op M03t

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 4