HELP HET GELUK'NH AN dzlridii-fiui VSB schoolvoetbaltoernooi groot succes Eerste paal nieuwe gymzaal De Vijfhoek u 'I Voorjaar! Dus grof...huis- en tuinafval Verleende collectevergunning PAGINA 10 UITKIJKPOST - 24 APRIL Vervolg informatierubriek Voorjaar en grofhuisafval. Schuur opruimen, zolder opruimen, zomaar opruimen. U kent dat wel, maar waar laat u de rommel? Gun uw overtollige spullen een tweede leven Uw oude eethoek, bankstelpotten en pan nen, klein huisraad; bijna elke vereniging of school is er dol op voor z'n fancy-fair; ook kunt u het naar een tweedehandswinkel bren gen. Bruikbare kleding/textiel: bewaren voor een kledingactie of in een goed dichtgebonden plastic zak in één van de drie kledingcontai- ners deponeren (De Loet, parkeerterrein; Het Hoekstuk, par keerterrein; Ypesteinerlaan, supermarkt). En als er echt niks meer mee te beginnen is? Grofhuisafval mag in uw grijze emmer! Uiteraard moet het dan wel om afval gaan, dat in de rolemmer past, zoals klein huisraad of houten kistjes. Alleen als het gaat om grofhuisafval, dat qua formaat niet in de grijze rolemmer past, dan kunt u bellen met de Reinigingsdienst van de gemeente Heiloo. Zij vertellen u op welk tijd stip het grofhuisafval wordt weggehaald. Opgave: maandag t/m woensdag tussen 08.00 - 12.00 uurtelefoonnummer 072 - 531 00 01. Wat is géén grofhuisafval? Bedrijfsafval, bouw- en sloop afval, grond, puin, asbest, boomstammen en materialen afkomstig van groot onderhoudswerk in huis en tuin. Dozen, kratten, zakken en rolemmers, met normaal huishoudelijk afval en/of gras en blad, worden evenmin door de grofhuisafval- dienst meegenomen. Asbest Dit afval is meestal sloopafval en geen grof huisafval. Het mag vanwege de risico's nooit op straat gedeponeerd wórden. Indien u toch zelf voor de afvoer wilt zorgen in plaats van het door een gespecialiseerd bedrijf te laten doen, pas dan vooral op voor vrijkomend asbeststof. Maak het asbest voor verwerking altijd drijfnat. Grote platen kunt u dan in plas tic verpakken en afvoeren naar de Regionale Stortplaats aan de Kanaaldijk 13A (niet koste loos). Kleine hoeveelheden asbest kunnen na telefonisch overleg (072 - 5336880) gratis afgeleverd worden bij de afvalbrengplaats. De speciale zakken om asbest in te verpakken zijn daar verkrijgbaar. Bedrijfsafval Dit is nooit grofhuisafval. Bouw- en sloopafval Dit wordt niet door de gemeente opgehaald en ook niet geaccepteerd op de afvalbreng plaats. Het kan tegen betaling worden aange boden aan de Regionale Stortplaats, Kanaaldijk 13A te Heiloo. Bij een verbouwing, die uitgevoerd wordt door een aannemer, is het heel normaal dat deze ook zorg draagt voor zijn afval. De kos ten zijn dan bij de prijs inbegrepen. Wanneer u echter zelf deze werkzaamheden gaat uit voeren probeert men vaak via de grofhuisaf- valdienst van het afval af te komen. De ver bouwkosten komen dan echter wel gedeelte lijk voor rekening van de gemeente, die deze kosten vervolgens weer doorberekend naar zijn inwoners. Dit kan nooit de bedoeling zijn. Koelkasten In verband met het milieu mag u uw oude koelkast nooit zomaar bij het grofhuisafval zet ten. De grofhuisafval-ophaaldienst houdt spe ciale ritten om oude koelkasten op te halen. Puin De gemeente neemt geen puin mee. U kunt puin tot een 1/2 kuub (geen bouw- of sloop afval) gratis brengen naar de afvalbreng- Collecte Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: Nederlandse Hartstichting voor de periode van 21 tot en met 27 april 1996. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. plaats. Let op: de dienstdoende medewerker bepaalt of de hoeveelheid of het soort afval door de gemeente wordt geaccepteerd. Elke dag of week een beetje brengen wordt niet getoler eerd. Algemeen Waar moet u op letten als u grofhuisafval aanbiedt? De reinigingsdienst zorgt en/oor dat het grof huisafval na uw telefoontje bij u wordt wegge haald. Voor zowel uw omgeving als voor de mensen van de Reinigingsdienst is het prettig als u bij het aanbieden van het grofhuisafval een aantal 'spelregels' in de gaten houdt. Hieronder geven wij enkele regels kort weer: zet het afval zo laat mogelijk buiten en zet het zoveel mogelijk voor uw huis. Dit om te voorkomen dat buurtbewoners hun grofhuisaf val bij dat van u leggen en dat daardoor de maximale hoeveelheid van 2 kuub wordt overschreden; bundel het losse afval, maar zorg ervoor dat de bundels niet langer zijn dan 1 meter 50, en niet zwaarder zijn dan 12 kilo; zet vooral geen losse plastic zakken bij uw grofhuisaf val; Nog een categorie om bij stil te staan: klein che misch afval Batterijen, fotochemicaliën, verf, lijm en oplosmiddelen, medicijnen en injectienaal den kunt u terugbrengen naar de apotheek. Cosmetica, bestrijdingsmiddelen, afgewerkte olie en accu's kunt u inleveren bij één van de deelnemende winkeliers (herkenbaar aan de sticker "Probleemstoffen retour") of bij de chemokar (kijk op uw ophaalkalender) en vanzelfsprekend bij de afvalbrengplaats. Voorjaar en tuinafval In het voorjaar krijgt de tuin vaak een grote beurt. Nieuwe schuttingen, terrassen, bielzen, gazons e.d. worden aangebracht. De groene rolemmer bewijst goede diensten. Is het tuin afval te groot voor de rolemmer, dan bunde len wij het afval voor de grofhuisafvaldienst. Echter niet alles kan zomaar als tuinafval wor den aangeboden. Er zijn wel degelijk een aantal spelregels. 1. Oude schuttingen, verhardingen, bielzen, graszoden, overtollige grond, boomstronken e.d. zijn géén normaal tuinafval, maar moeten worden-beschouwd als "bouw en sloopafval". U moet dan zelf voor afvoer/verwerking zorg dragen, bijvoorbeeld via de Regionale Stortplaats aan de Kanaaldijk 13a, alhier. Ook open op de eerste zaterdag van de maand van 10.00-11.30 uur; stortkosten wor den u in rekening gebracht. 2. Gooi geen bloempotten (steen of plastic), kartonnen dozen, klein puin e.d. in de groene rolemmer; het verstoort het composterings- proces en vermindert de kwaliteit van de compost. 3. Gooi nooit tuinafval in de grijze rolemmer. Als het wordt aangetroffen wordt deze niet geleegd. 4. Bundels normaal tuinafval kunnen tot 2 kuub als groftuinafval worden aangeboden via tel. 072 533 00 01, van maandag t/m woensdag van 08.00 t/m 12.00 uur. 5. Indien u niet wilt wachten op de grofhuisaf valdienst, dan kunt u het ook zelf wegbrengen naar de afvalbrengplaats. AFVALBRENGPLAATS REINIGINGSDIENST GEMEENTE HEILOO, Rosendaal 2 (hoek Kanaalweg), Heiloo, telefoonnummer 072 - 533 68 80. Openingstijden: ma. t/m do. 08.00 -16.00 uur vrijdag 08.00 - 12.00 uur zaterdag (alleen in de oneven weken) 09.00 - 12.00 uur Als u uw afval komt brengen op de afvalbrengplaats kan een medewerker naar uw legitimatie vragen. VOOR KINDEREN MET MINDER KANSEN NieuwsvoorJon gerenNieuwsvo orJongerenNie Lees het elHe uieeh in de Uitkijkpost. Hét gratis lueehblad voor Heiloo en omstreken. 2V isn» f'i Het winnende meisjesteam van basisschool De Zuidwester van het VSB-schoolvoetbalkampioenschap. HEILOO - Op een zonovergoten sportpark van HSV vonden afgelopen vrijdagavond de finales van de Heiloose schoolvoetbalkampioen- schappen plaats. In de voorrondes had den de teams van Willibrord, ZuidWester A, Benedictus, Meander A, de Springschans A en de Duif A zich geplaatst voor de finalepoules bij de jongens. De Willibrord liet tegen de Zuidwester A en de Benedictus zien grootse plan nen te hebben; via tweemaal 2-0 wer den deze teams aan de kant gezet. De Zuidwester A plaatste zich als tweede team voor de kruisfinales door de Benedictus met 2-1 te kloppen. In de andere poule was het verschil geringer. De Springschans A speelde gelijk tegen de Meander, maar won van de kampioen van 1995, de Duif A (1-0). In het beslissende treffen tussen de Duif en de Meander, bleek de Meander iets sterker en plaatste zich met de Springschans voor de kruisfinales. In de kruisfinales bleek de Willibrord duidelijk veel te sterk voor de Meander (4-0). Ook de Springschans A troefde de Zuidwester A met 3-1 duidelijk af, zodat de finale tussen de Willibrord en de Springschans ging. Vooraf tipte iedereen op de Willibrord. De Spring schans loochende echter alle verwach tingen en nam zelfs de leiding. In een zeer spannende wedstrijd waarin het spel op en neer golfde, maakte de Willibrord net voor het einde van de Wedstrijd gelijk. In de verlenging werd het verschijnsel suddendeath toege past. Diep in de laatste verlenging, toen iedereen zich al opmaakte voor straf schoppen, besliste een vrije trap de wedstrijd. Enigszins gelukkig maar over het hele toernooi gezien terecht, werd de Willibrord kampioen van Heiloo 1996. De eindstand van de jongens: 1. Willibrord 2. de Springschans A 3. Zuidwester A 4. Meander A 5. de Duif A 6. Benedictus. In de verliezersronde was de eindstand: 1. Radboud 2. Springschans B 3. Zuidwester B 4. Paulus 5. Freinet 6. Meander B. Zinderende finales bij meisjes Ook bij de meisjes waren de verschillen gering. De teams van de Springschans A, Zuidwester A, Willibrord en de Duif A waren tot favorieten bestempeld. De Duif A startte goed met twee overwin ningen en werd daardoor eerste van haar poule. In een spannende wedstrijd plaatste de Springschans A zich ten kostte van de Zuidwester B. In de andere poule leek de Willibrord oppermachtig: het team van de Gemeente krijgt stagiair uit Filippijnen HEILOO - Sinds maandag 22 april heeft de gemeente Heiloo een gemeen teambtenaar uit de Filippijnen, de heer Manara, op stagebezoek. De Filippijn komt naar Heiloo in het kader van het stageprogramma Lokaal Bestuur Ont wikkelingslanden (STAGE). De heer Manara loopt drie weken stage bij de gemeente Heiloo, maar eerst volgt hij een voorbereidende cursus bij de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten. Het doel van de stage is kennis overdracht op het terrein van gemeen telijk management en gemeentelijke dienstverlening. De gemeente Heiloo heeft een stage programma opgesteld, waarbij zoveel mogelijk rekening is gehouden met de interesses van de stagiair. Zo zal de sta giair wegwijs gemaakt worden in het gemeentehuis van Heiloo en de taken van de gemeente. Daarnaast zal hij een bezoek brengen aan de (regionale) brandweer in verband met rampenbe strijding en een rondleiding en uiteen zetting krijgen over de Huisvuilcem trale (HVC) in Alkmaar. Ook staat een discussiebijeenkomst met fractievoor zitters van de gemeenteraad op het programma. Andere onderwerpen die aan de orde komen zijn afvalscheiding, riolering en rioolwaterzuivering, economisch on dernemen, gemeentelijk management, financiële planning, groen en landschap waaronder natuurlijke oevers en groenstructuurplan, samenwerking in de regio, openbare orde en veiligheid. Voormalig gemeentesecretaris E. de Boer neemt de sociale activiteiten voor zijn rekening. Het stageprogramma Lokaal Bestuur Ontwikkelingslanden is een onderdeel van het programma Gemeentelijke Samenwerking Ontwikkelingslanden. Dit programma wordt door de Vere niging Nederlandse Gemeenten in sa menwerking met het Ministerie van Ontwikkelingssamenwerking uitge voerd. In totaal komen 20 stagiairs naar Nederland. Springschans B werd met 7-0 aan de kant gezet. Maar de Zuidwester A (regerend kampioen) wenste zich niet neer te leggen bij deze suprematie. In het onderlinge treffen klopte de Zuidwester A de Willibrord met 3-2. De kruisfinales waren de Duif A tegen de Willibrord en de Zuidwester A tegen de Springschans A. Het werden twee zinderende kruisfinales. De Duif A verloor uiteindelijk nipt van de Willibrord met 2-1. Bij het treffen tus sen de Springschans A en de Zuidwester A moesten strafschoppen de beslissing brengen. De Zuidwester was uiteindelijk de gelukkigste. In de finale bleek de Willibrord duide lijk de mindere van de Zuidwester, pit team werd dan ook terecht winnaar 2- 0. De eindstanden bij de meisjes: 1. Zuidwester A kampioen 2. Willibrord 3. de Springschans A 4. de Duif A_5j_ Zuidwester B 6. Springschans B. De eindstand van de verliezersronde: 1. de Radboud (na strafschoppen tegen de Freinet) 2. Freinet 3. Paulus 4. Benedictus 5. de Duif b 6. Meander. Omstreeks 21.00 uur kwam er een einde aan deze spannende, sportieve wedstrijden. Dit toernooi werd evenals in de acht voorafgaande jaren (ten dele) gesponsord door de plaatselijke VSB bank. De kampioenen van Heiloo speelden vanmiddag om 14.00 uur tegen de kam pioenen van de Egmonden op de vel den van Zeevogels in Egmond aan de Hoef. De uitslagen hiervan waren waren bij het ter perse gaan van de krant nog niet bekend. De winnaars van deze wedstrijden hebbeh zich geplaatst voor de Noordhollandse kampioenschappen schoolvoetbal. Deze vindt plaats op 8 mei op de vel den van Always Forward te Hoorn. DRINGEND VERZOEK De redaktie vari de Uitkijkpost wil via deze oproep het volgende ver zoek doen aan alle schrijvers en schrijfsters van kopij: WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN? Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redaktie veel tijd Biljarttoernooi in Het Vennewater HEILOO - Op zondag 5,12 en 19 mei wordt in Sporthal Het Vennewater een 10 over rood toernooi georganiseerd. Er kan een keuze gemaakt worden tus sen de datums van 5 en 12 mei, de aan vang is beide dagen om 12.00 uur. De finales zijn op 19 mei. Er zal worden gespeeld in poules van vier personen, dus minimaal drie wed strijden. De puntenverdeling is als volgt: winst drie punten, remise één punt en verlies geen punten. De eerste prijs is f 250,00. De eerste twee gaan over naar de finales. Het inschrijfgeld bedraagt f 10,00. Aanmelden zowel voor dames als heren, bij K. de Wit, tel. 072-5336548 of 072-5335313. SV De Vrijheid HEILOO - De uitslagen van vorige week: Klasse A: Jeroen Drenth 100 pnt., Jolanda Hageman 96 pnt., Rob Schaft. C: Erik Weijers 92 pnt. Freek Bakker 91 pnt. Ronald Hageman 91 pnt. Ben Meijer 90 pnt. D: Marco Elhart 94 pnt. Mark Baltus 81 pnt. Bridgeclub Sans Atout HEILOO - De uitslag van maandag 22 april: A-lijn 1: mw. Dolman-Schouten 58.8%2. fam. v. Diepen 57.9%B-lijn 1: fam. Kuyt 59.6%, 2. ds. Tuinstra 57.1%; C-lijn 1: Lute-v. Veldhuizen 59.6%, 2. ds. Bruycekere-Stark 58.8%; D-lijn 1: Huting-Kleef 61.3%, 2. Ds. Dekker- Poley 55%; E-lijn 1: mw. Otte-Verkleeij 62.9%, 2. ds. v. Toornburg-de Vries 60.4%; F-lijn 1: fam. Bpelhouwer 63.9%, 2. ds. de Jager-Harrevsld 61.3%. Ouderen aan het woord HEILOO - Dit was het motto van de Ouderendag. Afgelopen zaterdag heb ben de ouderen uit Heiloo met politici van gedachten gewisseld over zaken die hen aangaan, zoals wonen, zorg en veiligheid. En dan vooral de vraag: 'hoe kunnen ouderen invloed uitoefenen op beleid'. Ouderen willen en moeten gehoord worden door beleidsmakers in een vroeg stadium van planontwikkeling. Ouderen hebben de kennis en ervaring in huis om een wezenlijke bijdrage te leveren aan de vormgevirg van de maatschappij. Er zijn al veel ouderen op dat gebied actief bezig, bleek ook deze morgen. Ouderen kuanen hun stem laten horen, hetzij in eng georga niseerd verband of van persocn tot per soon, bijvoorbeeld via het into-uur of de fietsronde van het CDA. Ook pro vinciaal is dat nu mogelijk via de CDA Senioren Info-lijn. Onder nummer 023- 5581242 kunt u iedere maandagoch tend van 9.00 tot 12.00 uur terecht met al uw vragen en opmerkingen op wat voor gebied dan ook. Verkoop Welfare artikelen Rode Kruis HEILOO - Donderdag 25 ei vrijdag 26 april vindt van 9.00 tot 1800 uur en tevens op de koopavond in vinkelcen- trum 't Loo weer de voorjaa-sverkoop plaats van handwerken, vervaardigd door dames (en heer!) op ce diverse locaties van de Welfare in Heloo. Veel verschillende artikelen in brei-, haak- en borduurwerk voor btby, peu ters en kleuters, voor huis, tuinen keu ken zullen op de tafels in 't Looworden uitgestald. De vrijwilligers ran de Welfare zullen u graag van dieist zijn en u tevens informatie geven iidien u zich tot het vrijwilligerswerk of als deelnemer voelt aangetrokken. Van de opbrengst van deze vtrkoop wordt nieuw materiaal ingekocht. Iedere woensdagmorgen kunt u evens van 9.30 tot 12.00 uur terecht voor informatie en verkoop op het Sliiipad 16c, tel. 5333399. HEILOO - Op vrijdagochtend 19 april hielpen twee leden van De Junior Kamer Alkmaar, Rolf Ouwejan en Freek Korver, bij het slaan van de eer ste paal van de nieuwe gymzaal van De Vijfhoek in Heiloo. De gymzaal wordt uitgebreid, opgeknapt en aangepast aan de eisen die horen bij de handicaps van de kinderen die nu op De Vijfhoek zitten. De bouw zal zo'n zes weken duren. Na het afwerken zal eind juni de gymzaal op feestelijke wijze officieel in gebruik worden genomen. De Stichting Vrienden van De Vijf hoek, die de gymzaal realiseert, be dankte de sponsors van het Alkmaar Culinair Plaza 1995 en de leden van de Junior Kamer Alkmaar namens de kin deren, de ouders en de medewerkers van De Vijfhoek voor het enthousias me om een bijdrage te leveren aan de fondsenwerving voor Orthopedago gisch Dagcentrum De Vijfhoek in Heiloo. De Junior Kamer heeft met het Culinair Plaza Alkmaar f 85.000,00 bij gedragen aan het project dat in totaal f 150.000,00 kost. Aangevuld met geld uit eigen reserve, giften, donateursgeld en andere acties als bijvoorbeeld 'Het blijft geen kermis' kon het startsein voor de bouw worden gegeven. De heer Velt van NWE Bouwkostenmanagement verzorgt pro deo de hele begeleiding van de bouw. Hard nodig Orthopedagogisch Dagcentrum De Vijfhoek heeft de renovatie en de her inrichting van de gymzaal hard nodig. Dit dagverblijf in Heiloo is voor ver standelijk- en meervoudig complex gehandicapte kinderen uit de hele regio Noord-Kennemerland. Vanuit Oudkarspel, Tuitjenhorn, Heerhugo- waard, Schoorl en soms nog verder komen de kinderen voor opvang en therapie naar Heiloo. Jeanne de Groot, groepsleidster van De Vijfhoek, vertelde waarom de gymzaal zo belangrijk is. Op De Vijfhoek ver blijven zo'n 40 tot 45 kinderen in de leeftijd van 2 tot 17 jaar met een ver standelijke en veelal meervoudige han dicap. Epilepsie, spasticiteit, blindheid, doofheid en/of autisme frustreren hun spel en hun ontwikkeling. Door middel van speciale dagprogramma's en met behulp van ervaren groepsleidsters en diverse paramedici zoals ergotherapeu ten, logopedisten, fysiotherapeuten, muziektherapeuten en spelleidsters wordt geprobeerd de kinderen zoveel mogelijk te ontwikkelen in de breedste zin van het woord. De ruimte die tot nu toe simpelweg 'gymzaal' wordt genoemd, beant woordt al vele jaren niet meer aan de eisen voor kinderen met een dergelijk zware handicap als in De Vijfhoek. Circa 70 procent van de kinderen is rol stoelgebonden. Het begrip gymzaal geeft dus een verkeerd beeld. Het moet een multifunctionele ruimte worden, waar alle kinderen zich kunnen bewe gen onder leiding van de verschillende therapeuten. Juist voor de rolstoelkinderen is bewe gen een ervaring die ze zelf niet kunnen bereiken en waar veel aangepast mate riaal voor nodig is. Met name die bij zondere aanpassingen kosten veel geld. De doelgroep van De Vijfhoek is de afgelopen vijftien jaar flink veranderd. Zaten er in 1980 vooral kinderen met een enkelvoudige handicap of ontwik kelingsachterstand, dus zonder licha melijke beperking op De Vijfhoek, de huidige leerlingen zijn dermate beperkt in hun motorische mogelijkheden dat zij niet zelf op ,een actieve manier bewegingservaring kunnen opdoen. Zij zijn afhankelijk van de hulp van vol wassenen en hebben andere spelmate rialen nodig en meer ruimte. Het aantal meervoudig gehandicapten bij De Vijfhoek is sterk toegenomen. De werkzaamheden bestaai onder andere uit het verplaatsen vai de pui, zodat er ruim 20 vierkante mefer ruim te bijkomt. De verwarmingsraliatoren die nu gevaar opleveren worcen ver plaatst. Er komt een speciale houten vloer met meer vering en warnte, de muren en het plafond worden opge knapt, er worden maatregelen geno men om het vloeroppervlak en cb ber gingsruimte effectiever te kinnen gebruiken, er komen verduisteringsgor dijnen, zodat de ruimte meer mojelijk- heden biedt en er komt nieuw aange past spelmateriaal met een giede audioinstallatie. Rolf O uw ejans (links) en Freek Korver helpen bij het slaan van de eerste paal. F°to Parakaio i NATIONAAL FONDS KINDERHULP OIRO DEVENTER Brinkpoortstraat 32, 7411 HS Deventer, Tel.: 0570 - 611 899 404040 ZUlOWf-^5 JIÜWESTE? u JOWSSf/

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 10