voor hobby beeldhouwer Comité Vrienden van Heiloo over 1997: Swietochlowice viert feest, ook voor gasten uit Heiloo Oranjebal '96 presenteert cd Heilooër Slag Voorlichting over horen en zien Gipsbeeld Lenin startsein Leven zonder muziek en zang ondenkbaar PAGINA 6 UITKIJKPOST - 24 APRIL bij Decorette Ursem Jamsessie met een Spaans tintje Alles over buiten verven Odette onderscheiden Heilooër Bridge Club Snelheidscontroles Toneel in 't Trefpunt KVG St. Monica Karaoke in Tendenz Jeannette Coppens bij Casa design Spanjaarden te gast bij Buk Buk SWIETOCHLOWICE - In Nederland laten mensen zich nog wel eens laat dunkend uit over populaire liedjes in de eigen taal. Dat dit absoluut geen meerderheid is, blijkt uit de successen het afgelopen jaar van de Nederlandse artiesten en groepen in diverse genres. In Polen wordt hedendaagse muziek in de eigen taal zeker ook sterk gewaar deerd. Vele popgroepen verschijnen met hun nieuwste songs op de televisie, er zijn talrijke traditionele liederen voor bepaalde gelegenheden en ook het zelf muziek maken wordt veel in de praktijk gebracht. Dat het niet alleen volwassenen zijn, die zich hiermee bezighouden, wordt tijdens het Poolse bezoek aan Heiloo bewezen door het kwintet van het lyceum van Swietoch- lowice: vier leerlingen van 15 tot 17 jaar zullen onder leiding en met deelname van lerares Bozena Kaminska enkele concerten verzorgen. In de kleine aula op de tweede verdie ping van de school worden alle muziek stukken nog eens van vooraf aan door genomen. Op verzoek van de Stichting Vrienden van Heiloo is gekozen voor een klassiek en enigszins religieus getint repertoire. Poolse componisten zijn vertegenwoordigd, evenals groot heden als Haydn en Bach. Bij elkaar zal elk optreden ongeveer drie kwartier duren en wordt er door Anna Mlynarczyk (17 jaar, viool/zang), Aleksandra Gluek (17 jaar, fluit/zang), Katarzyna Rudka (15 jaar, chromati sche bellen/zang) en Sebastian Szurek (15 jaar, gitaar) onder leiding van Bozena Kaminska (viool/zang) een gevarieerd programma gebracht. Geen muziekscholen Muziekonderwijs is in Polen niet zo'n gewone zaak als in Nederland. Op de basisschool is muziek onderdeel van het lesprogramma, zij het afhankelijk van de docent in kwestie. In het voort gezet onderwijs komt muziek niet op het rooster voor. Jongeren in Polen, die een muziekins trument willen leren bespelen of hun stem verder willeh ontwikkelen, zijn voor een groot deel aangewezen op privé-lessen. Aleksandra Gluek en Sebastian Szurek maken hiervan gebruik. Daarnaast hebben zij het geluk dat Bozena Kaminska Engels doceert op hun lyceum en dat zij daar naast ook nog eens veel tijd wil beste den aan het muziekonderricht. Behalve het kwartet dat zij vormt met Anna, Aleksandra en Sebastian heeft zij ook nog een koor onder haar hoede. Hieruit is Katarzyna Rudka afkomstig, die speciaal voor de reis naar Heiloo is geselecteerd. Het repertoire bevat immers naast instrumentale stukken ook een aantal liederen, zeker niet het minste onderdeel van de optredens, zo bleek tijdens de repetitie. Aangename concerten Het vijftal heeft ontzettend veel zin om naar Heiloo te gaan. Sinds een jaar of drie maken zij samen muziek: toen kwam Bozena Kaminska naar de school en zette deze activiteit buiten schooltijd op. Met het Poolse en vooral klassieke repertoire hopen zij menig een in Heiloo op een aangenaam con cert te trakteren. Daarnaast blijft het ontmoeten van de inwoners van Heiloo, bij voorkeur leeftijdgenoten, hoog op het wensenlijstje staan. Een bezoek aan de Muziekschool Heiloo en wellicht een optreden daar tijdens één van de veelvuldig gehouden voorspeel avonden staan op die zelfde verlang lijst. Katarzyna Rudka hoeft geen moment na te denken over welke plaats ze in Nederland wil bezoeken: „Amsterdam natuurlijk, daarover hebben we zoveel gehoord!" Of het allemaal in het waar schijnlijk toch al drukke programma van ruim vijf dagen past, is de vraag. Maar de zee en het strand zijn zeker wel haalbaar: dat is zo dicht bij Heiloo, dat een bezoekje aan de Noordzeekust natuurlijk niet met de bus of de auto wordt afgelegd. „Dat kunnen we mak kelijk lopen, ruim een uur, zo gedaan!" reageert Bozena Kaminska, terwijl haar leerlingen en collega-muzikanten instemmend knikken. De traméén van de belangrijkste vormen van openbaar vervoer in geheel Opper-Silezië. De muziekgroep van het lyceum in Swietochlowice: van links naar rechts AnnaKatarzyna, Aleksandra, Sebastian en Bozena. HEILOO - Het Oranjebal in Ypestein behoeft geen introductie meer. Dit dorpsfeest heeft in de loop der jaren steeds meer het karakter gekregen van 'een feestje van Heilooërs onder elkaar'. Het is ook een soort startsein van het nieuwe seizoen. Daar waar Ypestock uit zijn Heilooër jasje is gegroeid en een feest voor de gehele regio is geworden, kon het even eens gratis toegankelijke Oranjebal zijn oorspronkelijke intimiteit vasthou den. Nadat de Porcupines op onvolpre zen wijze vijf jaar lang de kar heeft getrokken, komt er dit jaar een hele andere formule. Een leuke, nieuwe, maar bovenal Heilooër invulling staat nu op stapel. Heilooër Slag Wie op 2 maart aanwezig was in Buk Buk bij de Heilooër Slag zal het Oranjebal zeker niet overslaan. Op de ze avond heeft een bonte variatie van allerlei mensen die in Heiloo muziek minnen en maken op het podium gestaan. De Heilooër Slag is een plat form, voor plaatselijk talent van 7 tot 55 jaar. Van dit spektakel is een cd-opna- me gemaakt die op het Oranjebal gepresenteerd zal gaan worden. Dit is een te gek document geworden van een ongekend leuke, muzikale 'ons-kent- ons' avond. The Change Het boegbeeld van het Oranjebal zal dit jaar The Change zijn. Zij zijn voort gekomen uit de Porcupines en Be tween. De muzikanten staan garant voor een solide, gedreven sound, met een repertoire dat iedereen bekend in de oren klinkt en bij een groot publiek aanslaat. Het programma zal er als volgt uitzien: 17.00 uur: De aftrap door de Jongste Band, Heilooër talent van de jongste categorie. 17.30 uur: The Change als muzikale gastheer. 18.30 uur: De Buk Buk huisband. Intermission. 19.00 uur: Presentatie cd Heilooër Slag. Met artiesten als: Dat Koor, Hans en Ron Manshanden, Jos Kraakman en Guus op de Weegh, Dick van der Gulifr, Frits Zonderhuis, Joan Dirkson, Gert- Paul van der Horst and friends, Egbert Kristoffersen en niet te vergeten Thomas Senghers. Deze reïncarnatie van Jimi Hendrix was de openbaring van de Heilooër Slag, een kanjer waar we nog van zullen horen! De cd zal zo veel mogelijk live gespeeld worden. 21.00 uur: The Change. The Change levert in dit project niet alleen de initiatiefnemers, maar fun geert ook als rode draad, motor en begeleider van allerlei solisten en gas ten. Hierbij heeft de band laten zien niet alleen van alle markten thuis te zijn, maar ook een 'muzikaal sociale kant' te hebben. De oorspronkelijke formule van het Oranjebal, voor en door Heilooërs, krijgt hiermee wel zijn meest ultieme invulling. Het Oranjebal wordt gehouden in de Ypsalon en is gratis toegankelijk. HEILOO - Nu het voorjaar is begon nen kijkt menig huizenbezitter wat bezorgd naar het houtwerk aan de bui tenkant van zijn woning. Ongetwijfeld is het weer tijd voor de periodieke onderhoudsbeurt. Verf-, glas- en behangspecialist Decorette Ursem aam de Heerenweg 144 heeft hiervoor vele adviezen en materialen in huis. „Met het onderhoudswerk kan men beter aan de vroege kant zijn, want nog gave ondergronden zijn snel voorbe- handeld voor een nieuwe laag. Terwijl verweerde lagen verwijderen een tijd rovende klus is," zegt Henk Ursem. „Daarbij moet men wel letten op belangrijke zaken als luchtvochtigheid, temperatuur en weersverwachting. Wie twijfelt of het moment wel geschikt is, kan ons altijd raadplegen. Ook over het juiste gereedschap en de diverse verf producten, kleuren, duurzaamheid en gébruiksgemak." Decorette Ursem is ook telefonisch bereikbaar via nummer 072-5331799. HEILOO - Zaterdag 27 april zal een groep Poolse gasten om 16.00 uur ont vangen worden bij het gemeentehuis in Heiloo. De Stichting Stedenband heeft een programma opgesteld zodat de vrienden uit Swietochlowice veel te zien en te doen zullen hebben voor ze op donderdagochtend weer vertrekken. Voormalig redacteur van de Uitkijk post Jaap-Wim van der Horst was op bezoek bij vrienden in de zusterstad van Heiloo. Hij sprak daar een aantal mensen die de komende tijd in Heiloo zullen verblijven en schetste de volgen de impressies. SWIETOCHLOWICE - In 1997 is het feest in Swietochlowice. In dat jaar zal gevierd worden dat de stad vijftig jaar eerder officieel tot stad benoemd werd. Het hele jaar door zullen er verschil lende activiteiten en manifestaties gehouden worden voor de ingezetenen. Ook een aantal Heilooënaars zal een deel van het stadsjubileum meemaken. Immers, in 1997 is het de beurt aan een delegatie uit Heiloo om de zusterstad in Polen te bezoeken. Het Comité Vrienden van Heiloo verheugt zich hier nu al op. v Maar eerst staat de reis naar Heiloo van ruim vijftig mensen uit Swietoch lowice op het programma. Sporters, muzikanten, een modelbouwer, een beeldhouwer, vertegenwoordigers van middenstand en bedrijfsleven en een aantal gastgezinnen uit de afgelopen jaren ondernemen de reis. Een bijeen komst zo'n vier weken voor vertrek brengt het grootste deel van de reisge noten samen in het cultuurhuis in het stadsdeel Lipiny. Er wordt informatie verstrekt over de trip en bijbehorende verzekering. Zelfstandige organisatie Terügkijkend op de afgelopen vier jaar is het Comité Vrienden van Heiloo uiterst tevreden. Inmiddels is het een zelfstandige organisatie geworden met veel minder invloed van het gemeente bestuur. Dat was vijf jaar geleden wel anders bij het opstarten van de steden band tussen Heiloo en Swietochlowice: het belangrijke particuliere initiatief in Heiloo en de sterke invloed van het gemeentebestuur op de contacten in Swietochlowice. Nu is de werkwijze, tot grote vreugde ook van de 'Vrienden van Heiloo', veel gelijkwaardiger. De culturele en sportieve ontmoetin gen tussen beide gemeenten, het belangrijkste werkterrein van 'Vrien den van Heiloo' en Stichting Steden band, hebben veel indruk gemaakt. De optredens in Swietochlowice van Pridini, Schaeckelsinghers en vooral ook Caecilia zijn dierbare herinnerin gen. Vanuit het Comité wil men deze contacten graag voortzetten. Bijvoor beeld ook met teken- en schilderver eniging Tintoretto en fotoclub HAF, waarmee men, in Polen of Nederland, graag weer een gezamenlijke expositie wil houden. Juist de contacten op-het gebied van cultuur hebben talrijke ban den tussen de inwoners van beide gemeenten opgeleVerd. Veel privé- bezoeken worden afgelegd, men leert elkaar steeds bet^r kennen. Nieuwe mogelijkheden Evenals het stichtingsbestuur in Heiloo blijven de leden van het Comité in Swietochlowice zoeken naar nieuwe mogelijkheden om de stedenband hechter te maken. Men heeft inmiddels een voorkeur aan de dag gelegd om een zo gevarieerd mogelijk samengestelde groep te ontvangen respectievelijk af te vaardigen. Kleine groepjes uit een steeds wisselende tak van sport, een bepaalde muzikale dan wel anders kunstzinnige richting of een bevol kingsgroep (middenstand en onderwijs bijvoorbeeld) bepalen het gezicht van de delegatie. HEILOO - Vrijdag 26 april worden de jamsessiefans weer verwend door de Buk Buk, want dan is er voor de twee de keer deze maand een jamsessie. Dit keer zullen er de nodige Spaanse in vloeden langswaaien. De Spaanse gas ten zullen namelijk de avond openen met hun eigen muziekstijlen op tradi tioneel Spaanse instrumenten. Of het de Flamengo of Sevilla-rock wordt, zul len we die avond wel bemerken. Wat wel vast staat is dat de Spanjaarden om 20.00 uur beginnen. Vanaf 22.00 uur is iedereen weer van harte welkom op het podium om er dit keer een internatio nale jampot van te maken. De entree is natuurlijk gratis. BukEnd-concert met No Limit Zondag 28 april is er weer een B uk- End concert. No Limit werd vijf jaar geleden opgericht door Menno en Bert. Na verschillende drummers en zangers versleten te hebben vormden ze twee jaar later de broertjes Cornelisse om daar mee de band compleet te maken. Het eerste jaar werd een repertoire rond stevige gitaarrock opgebouwd of zoals ze het zelf toen noemden 'moe- rasrock'. In de twee volgende jaren hebben ze her en der in Noord-Holland opgetreden, maar nu zijn ze klaar voor de rest van Nederland met een reper toire van Hawkwind, Zappa en eigen werk dat ook gestoeld is op stevige gitaar-rock. Dit wordt een Buk-End concert om nooit te vergeten. De aan vang is om 15.00 uur en de toegang is f 5,00. Dansworkshop Capoeira: ein standiger Kampftanz. Zo luidt de titel van een workshop die gegeven wordt in Buk Buk. Capoeira is een uit Brazilië afkomstige expressie vorm die dans en gevecht verenigt. Een expressievorm dus, waarbij tempera ment en gratie hand in hand gaan. De workshop is reeds gestart maar belang stellenden kunnen zich alsnog aanmel den. Ook is publiek van harte welkom om de capriolen van de deelnemers gade te slaan, op donderdag 25 april vanaf 20.00 uur. HEILOO - Odette Schipper, eigenares se van Traiteur Odette aan de Heeren weg 186, heeft op 20 april de Eervolle Onderscheiding Vakonderwijs Leer lingwezen ontvangen. Deze prijs, be staande uit een oorkonde en een herin neringsboekwerk, wordt jaarlijks toe gekend aan enkele leerlingen die tij dens de examens bijzondere resultaten hebben geboekt en tijdens de opleiding zijn opgevallen door inzet, karakter en sociaal gedrag. HEILOO - De uitslag van dinsdag 16 april: A-lijn: Moscou-Weehuizen 58.30, Boelhouwer-Frugte 54.60, B-lijn: Muller 55.00, Fam. Niele 53.50. Donderdag 18 april: a-lijn: Haan-v. Loon, Berkman-v.d. Vlies 60.00. B-lijn: fam. Nieuweboer 65.60, Hopman-Klerk 55.20. C-lijn: Leek-Theune 55.70, Fam. Brinkhuis 54.70. D-lijn: Nielen- Lausberg 56.30, Fam. Ursem 52.80. Dit blijkt uit de gevarieerde achter grond van het ruim vijftig personen tel lende gezelschap dat binnenkort naar Heiloo komt. Een relatief groot deel van hen bestaat uit mensen, die eerder als gastgezin optraden voor Heilooë naars en nu de kans geboden wordt om in Heiloo een kijkje te nemen. Onder hen een aantal mensen, die werkzaam zijn in het onderwijs; voor hen staat een bezoek aan de Radboudschool op het programma. Het Comité hoopt in 1997 een aantal gastgezinnen uit Heiloo te kunnen ont vangen. Wanneer dit bezoek zal plaats vinden is nog niet zeker. Dat het zal geschieden tijdens de festiviteiten rond het stadsfeest, staat vast. Carnavalsbal Tenslotte is nog het vermelden waard dat het Comité Vrienden van Heiloo tijdens het carnaval van dit jaar een groot bal organiseerde om zo geld bij elkaar te brengen voor het maken van de reis en voor andere uitgaven. Daarnaast betalen de deelnemers het grootste deel van de kosten zelf; het stadsbestuur heeft een aanvullende subsidie van tien tot twintig procent beschikbaar gebeld. Onder meer dank zij de inkomsten uit het carnavalsbal - met live muziek en een diner in een volledig gevulde zaal - is het mogelijk om scholieren wat minder te laten beta len. HEILOO - Op 17 april werd een twee tal snelheidscontrole^ gehouden. De eerste werd op de Kerkelaan gehouden van 9.15 tot 10.15 uur. Het aantal pas santen was 188 en er werd vijf maal proces verbaal opgemaakt. De hoogst- gemeten snelheid was 66 kilometer, waar 50 het maximum is. De tweede werd van 11.00 tot 12.15 uur gehouden op de Vennewatersweg, met een maximumsnelheid van 50 kilome ter per uur. Het aantal passanten was daar 209. Er werd zes maal proces ver baal opgemaakt. De hoogstgemeten snelheid was 73 kilometer. HEILOO - Op donderdag 25 april organiseert de activiteiten-commissie van ANBO en KB O te Heiloo weer de jaarlijkse toneelmiddag met bingo. De toneelgroep speelt een eenakter: 'Liefs van Roland' uit het Engels vertaald door Sjoukje Hooymaayer. Het is een koude november namiddag. Mevrouw Lovegrove gooit een blok in de openhaard. Haar man is er niet* en zal voorlopig ook niet thuis kotnen. Zij installeert zich lekker in de fauteuil om tv te gaan kijken. 'Engeland komt thuis' en wat het programma die avond nog meer biedt. Maar daar gaat de klopper op de deur... en weg is de rusti ge avond. Een moeilijk te leren thriller vol men selijke emoties, waarbij de dader echter niet in beeld verschijnt. Plaats: 't Trefpunt, Westerweg Heiloo, aanvang 14.00 uur. Entree: f 2,50 inclusief twee bingokaarten. SWIETOCHLOWICE - Beeldhouwer Jozef Janoszek, 65 jaar en momenteel als conciërge werkzaam bij een school, kan zijn blijdschap nauwelijks onder woorden brengen. Het bezoek aan Heiloo, eind april, beschouwt hij min of meer als een geschenk. Janoszek is geboren in het heuvelland ten zuiden van Silezië, een klein dorpje waar de invloed van tradities en religie sterk is. Hij trok noordwaarts om als lasser te werken in een grote staalfa briek, Huta Batorik. Na 35 jaar dit beroep uitgeoefend te hebben ging hij vervroegd met pensioen. Om de karige uitkering aan te vullen nam hij een baan aan als conciërge bij een school. Veel ouderen moeten rondkomen van een klein pensioentje en worden zo nodig financieel geholpen door hun kinderen. Beeld van Lenin Met het snijden van beelden uit hout begon hij ruim vijftien jaar geleden. Zijn zoon moest een werkstuk maken voor school en Jozef Janoszek hielp hem daarbij. Een beeld van Lenin, ver vaardigd uit gips, was de opdracht. De hulp van de getalenteerde ouder werd echter door de leraar doorzien: het beeld was beter dan men van de leer ling in kwestie mocht verwachten. Voor vader Janoszek natuurlijk een compli ment en het startsein om verder te gaan met deze hobby. Eerst gebruikte hij louter gips, daarna stapte hij over op hout. Overigens, het beeld van Lenin heeft nu een plekje gekregen in de school. Momenteel heeft de amateur-beeld houwer onvoldoende tijd om aan nieu we beelden te beginnen: het werk in de school, waar hij allerlei hand- en span diensten verleent, neemt teveel tijd in beslag. Maar zijn woonkamer staat vol proeven van bekwaamheid. Ook buiten de deur oogstte Janoszek, die zichzelf al doende de nodige technieken eigen maakte, succes. Onder andere bij con coursen in verschillende Poolse plaat sen, waar soms meer dan 750 deelne mers waren. Een aantal van de beelden werd verkocht aan liefhebbers. Religie en folklore De thema's in het werk van Jozef Janoszek zijn verschillend. Veelvuldig wordt gebruik gemaakt van het katho lieke geloof als inspiratiebron. Daar naast verloochent de inwoner van Swietochlowice zijn afkomst uit de omgeving van het dorpje Kryzowa niet. Elk van de houten figuren van zijn hand staat voor een verhaal uit deze streek van Polen. Tradities en folklore zijn nadrukkelijk aanwezig in dit Oosteuropese land. Opvallend in het werk van Janoszek zijn de gelaatsuit drukkingen van de mensen, die hij uit het zachte lindenhout snijdt. Dit is goed te zien in de drie beelden van jongens (voor, tijdens en na de tweede wereld oorlog), die hij voor een speciaal con cours met als thema 'Kinderen' maak te: een knecht, een soldaat en een stu dent. Tijdens zijn bezoek aan Nederland hoopt Janoszek andere (amateur- beeldhouwers te ontmoeten en men sen die in deze vorm van expressie geïnteresseerd zijn. De contacten zul len niet zo moeilijk zijn: de beelden spreken hun eigen taal en met een beetje Duits, gebaren en goede wil zal menigeen geboeid luisteren naar de opgewekte beeldhouwer. Jozef Janoszek bij zijn beeldhouwwerken. HEILOO - De slotavond van het sei zoen was in handen van het eendagsbe- stuur. Er waren zeven dames geselec teerd en de keuze bleek een zeer suc cesvolle te zijn geweest. Het was een avond van hoog entertainment met hier en daar een vleugje nostalgie. Als rode draad liepen de radiouitzendingen uit de jaren vijftig door het programma. De sketches, veelal in oubollig West- Fries, en de toepasselijke kleding werk ten uitbundig op de lachspieren. Het feestcomité besloot met een persiflage op candle-light. De talloze aanwezigen bedankten het eendagsbestuur zeer terecht met een spontaan applaus. Op 18 september start het KVG het volgende seizoen weer. Nieuwe leden zijn altijd welkom. HEILOO - Vrijdag 26 april kun je in Tendenz zelf je favoriete nummer zin gen. We hebben namelijk Karaoke. Zoals je wel weet is dat meezingen met bekende nummers. Omdat je de tekst niet altijd even goed kent staat die op een beeldscherm samen met de video clip. Tussen de karaoke door draaien we de muziek die we normaal ook draaien. Vanwege de karaoke is de entreeprijs f 2,50. We zijn geopend van 20.00 tot 23.30 uur. Tendenz is alleen toeganke lijk voor bezoekers van 12 tot 16 jaar. Tendenz vind je aan de Pastoor van Muijenweg 12, het Brunogebouw, in Heiloo. No Limit. HEILOO - Op donderdag 2 mei zal in 't Trefpunt een voorlichtingsmiddag gehouden worden, waarin aandacht wordt besteed aan het horen en zien. Audicien S. van Toornenberg en opti cien G. van Warmerdam zullen op die bijeenkomst iets vertellen over de ver schillende nieuwe mogelijkheden om beter te kunnen horen of te zien. Mevrouw van Toornenberg, die ver bonden is aan Audire op de Kenne- merstraatweg, laat aan de hand van haar praktijkvoorbeelden zien, waartoe de techniek tegenwoordig in staat is. Met minimale apparaatjes kunnen mensen van wie het gehoor afneemt, uit hun isolement verlost worden. Hoe groot het aarital auditief gehandicapten is, blijkt uit een mededeling van de Nederlandse Vereniging van Slechtho renden, dat over enkele jaren 10 tot 12 procent van de bevolking problemen met het gehoor zal hebben. De heer Van Warmendam is opticien- optometrist in winkelhof 't Loo. Hoewel een bezoek aan de opticien tegenwoordig heel gewoon is - zeker onder de ouderen - is er vaak in de bril- lenvaak te weinig tijd om de klant pre cies uit te leggen wat er met zijn of haar ogen aan de hand is. Op deze middag van de Voorlichtingscommissie van de Stichting Ouderenwerk Heiloo, ANBO en KAB O krijgt de heer Van Warmen dam alle tijd om dieper in te gaan op de problemen rond staar, glaucoom (hoge oogdruk), lenzen, zonnebrillen, het slij pen van glazen en het kijken in het algemeen. Na het horen en zien hoeft men niet te zwijgen. Beide inleiders zullen alle vra gen van de bezoekers zo goed mogelijk proberen te behandelen. Ook zal op deze middag voorlichtingsmateriaal zowel van de sprekers als van de Openbare Bibliotheek in Heiloo aan wezig zijn. De toegangsprijs voor deze bijeenkomst op 2 mei, die om 14.00 uur in 't Trefpunt aan de Westerweg 294 gehouden wordt, bedraagt f 3,00, inclu sief een kopje koffie/thee. Nadere inlichtingen bij mevr. R. Terol, telefoon 5331825. HEILOO - Tot 16 juni zijn bij CASA Design in Heiloo enkele schilderijen te zien van Jeannette Coppens uit Limmen. Jeannette werkt veel met olieverf, soms aangevuld met oliekrijt. Toch hangt er ook een gouache van haar hand bij CASA Design. Onderwerpen van haar schilderijen zijn muziek, moskeeën, bloemen en dans. CASA Design vindt u in winkelcentrum 't Loo in Heiloo. HEILOO - Vandaag arriveert een groep van 15 Spanjaarden op Schiphol. Zij zullen 10 dagen te gast zijn in Nederland; 5 dagen bij Buk Buk in Heiloo en 5 dagen bij jongerencentrum Het Gebouwtje in Amsterdam. De jon geren, met een leeftijd tussen de 17 en 21 jaar, zullen welkom worden geheten door elf jongeren uit Amsterdam en acht uit Heiloo. Een deel van de Spanjaarden is afkom stig uit Sevilla, een ander deel komt uit een klein dorp in de buurt van Malaga. Om eens te zien hoe andere jongeren centra in Europa bepaalde zaken aan pakken, is het mogelijk deel te nemen aan een project van Exis, het Neder landse agentschap voor culturele uit wisseling van Europese jongeren. Het bestuur van Het Gebouwtje heeft zich een jaar geleden hiervoor al opge geven, evenals beide centra uit Spanje. In eerste instantie zou worden samen gewerkt met een ander jongerencen trum in Noord-Holland, maar zij kon den op het laatste moment geen groep bij elkaar krijgen. Pas kort geleden werd Buk Buk benaderd om mee te werken met dit project. In minder dan twee maanden tijd moesten deelne mers, onderdak en financiën geregeld worden. Inmiddels hebben acht ent- hou-siast jongeren zich aangemeld, zijn er al diverse afspraken gemaakt en hebben Heiloo en Amsterdam onder ling al een nationale uitwisseling gehouden. Een voorlopig programma is inmiddels opgesteld, met onder andere een bezoek aan het biermuseum in Alkmaar en het Egmondse strand. Verder is er tijd gereserveerd voor een aantal workshops, over vooroordelen, alcohol/drugs en sex. Er worden Spaanse lessen gevolgd en de groep Spanjaarden zal een traditionele maal tijd bereiden en tijdens de jamsessie op vrijdag 26 april traditionele muziek spelen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 6