Wmwmzm m 1 Presentatie bouwplannen rond Zorgcentrum de Loet na TIJDEN VERANDEREN Bloembinderij 't Loo Jeugdviscursus DVW groot succes mm Flashing Heiloo kampioen na spannende finale Amels Makelaardij (072) 533 533 0 3 Coca Cola Crispy Chips Keuken rollen Waarborg voor Oogzorg Redactieacquisitie en administratie: 1 MEI 1996 M I E UWSBLAD VOOR HEILOO EN O AAST RE KEN 51J Drukkerij uitkijkpost bv 61e JAARGANG NO. 18 Diplomazwemmen HEILOO - De volgende 'leerlingen' van Zwembad Loos hebben vorige week hun diploma behaald. Diploma A: Lisette Andriesse, David Bastiaansen, Sebastiaan Been, Nienke Blokker, Christel Brouwer-de Koning, Koen Hoytink, Elles de Jong, Dave Kopjes, Patrick Krom, Paul Kroon, Nico Kruiver, Jack van Kuilenburg, Marco Lam, Lineke Morsch, Lisa Nooy, Rifat Ocic, Yvette Renckens, Daan de Ruiter, Jeroen Schaap, Sorawut Schotsman, Daphne Schouten, Sunniva Tillemans, Zinzi van Velzen, Nick van der Zee. Diploma B: Mare Barnhoorn, Anne Beens, Claudia Drost, Arno Dijk, Marleen Liefting, Nicole Metselaar, Theo Onderwater, Floortje Prein, Ivan Sindhunata, Stefanie Slootman, Ra- chelle Teijsse, Sanne Versloot, Ellis van Wijk. Zwembad Het Baafje in Heiloo vanaf woensdag weer open HEILOO - Woensdag 1 mei gaat open luchtzwembad Het Baafje weer open. Men kan weer iedere dag terecht aan De Omloop (ingang tegenover cam ping Klein Varnebroek). Zowel in 1994 als in 1995 bezochten 67.000 mensen dit verwarmde bad. In het 26e bestaansjaar van dit zwembad is het doel het record aantal van 1989 (71.790 bezoekers) te overtreffen. Er is de laatste weken hard gewerkt. De bassins zijn weer gevuld, het water wordt verwarmd, het houtwerk heeft waar nodig een verfje gekregen en het groen ziet er ook weer fantastisch uit. Voor de eerste 300 zwemmers ligt op de openingsdag een aardige attentie te wachten. De openingstijden zijn niet gewijzigd: maandag, woensdag en vrijdag van 9.00 tot 19.30 uur; dinsdag en donderdag van 7.00 tot 19.30 uur; zaterdag en zon dag van 10.00 tot 19.30 uur. Het ochtendzwemmen op dinsdag en donderdag blijkt goed te voldoen. Een grote groep zwemmers en zwemsters staan op deze dagen al om 7.00 uur voor de poort van het zwembad en gaat een uur later fris op weg naar school of werk. Als grote attractie staat voor dit jaar weer een beachvolleybaltoernooi op het programma. De afsluiting van de diverse strandtoernooien wordt op zondag 11 augustus op de zonneweide van zwembad Het Baafje gespeeld. De organisatoren van het evenment heb ben volleybalinternationel Ron Zwer ver al bereid gevonden dit evenement met zijn aanwezigheid op te luisteren. Het zwembad is vanaf zondag 1 sep tember 1996 weer gesloten. HEILOO - Afgelopen zaterdag is Flashing Heiloo onder grote publieke belangstelling met 67-66 kampioen geworden van het district Haarlem eerste klas. Hierdoor promoveert de club naar rayon Noord-Holland. De meer dan spannende wedstrijd tegen Beverwijk ging gelijk op. Bij rust stond Heiloo achter met 31-36. Het winnende punt werd gemaakt door Arno Jünger, die tevens topscorer was met 28 punten, op de voet gevolgd door Martijn Barth die 20 maal scoorde. De vreugde na de wedstrijd was groot. voor al uw bloemwerk, tel. 072 - 53328>06> CEES HACHMANG LOOD HEILOO - Woensdag 8 mei organiseert de Woningstichting Heiloo een voorlich tingsbijeenkomst over de (ver-)nieuw- bouwplannen rond Zorgcen-trum De Loet. De bijeenkomst vindt plaats in theater De Beun en begint om 20.00 uur. In het nieuwbouwplan zijn in totaal 86 woningen gepland in de huur- en koopsector. De plannen worden mede mogelijk gemaakt door subsidies van de provincie en de gemeente Heiloo. De plannen worden toegelicht door Wo ningstichting Heiloo en architect ir. P. Witte. Doelgroep De woningen zijn bedoeld voor senio ren en jonge woningzoekenden, waar door een wijk ontstaat met een gemeng de bevolkingsopbouw. Alle woningen worden volgens aanpasbaarheidseisen gebouwd. Dit betekent dat de woningen door middel van relatief kleine ingrepen geschikt gemaakt kunnen worden voor minder validen. Mede daardoor beant woorden de woningen ook aan de eisen die gesteld worden om voor het senio- renlabel in aanmerking te komen. Bij het ontwikkelen van de plannen is uitgegaan van de mogelijkheid voor de huidige bewoners om terug te keren naar dezelfde woonomgeving tegen betaalbare huurprijzen. Daarnaast gold als randvoorwaarde dat er woningen gerealiseerd dienden te worden met ver schillende huurprijsstellingen (sociaal, premie en vrije sector)/ Na een periode van intensieve voorbe reiding in een projectteam, is Woning stichting Heiloo zover, dat de (ver)- nieuwbouwplannen rond De Loet gepresenteerd kunnen worden. In het projectteam hebben Woningstichting Heiloo, het architectenburo Meyran Partners, de gemeente Heiloo, de bewo nerscommissie, het Zorgcentrum De Loet en de aannemer nauw met elkaar samengewerkt. Haalbaarheidsstudies In het nabije verleden zijn twee haal baarheidsstudies uitgevoerd naar de mogelijkheid om de seniorenwoningen rond De Loet te renoveren en aan te passen aan de eisen van deze tijd. Op basis van beide studies zijn de wonings tichting en de gemeente tot de conclusie gekomen, dat ook na renovatie de woningen niet voldoen aan de eisen van deze tijd. De huren van de woningen zouden na de ingreep bovendien zeer hoog uitvallen. Met het realiseren van het plan zoals dat er nu ligt, wordt tegemoet gekomen aan de doelstellingen van de woningstich ting: de woningen voldoen aan de eisen van deze tijd, zijn comfortabel en geschikt voor zowel senioren als jonge ren. Voor senioren is met name van belang, dat zorg eventueel verstrekt kan worden vanuit het nabijgelegen Zorg centrum De Loet. Ook kan gebruik gemaakt worden van een alarmerings systeem als dringend hulp geboden is. Belangrijke voorzieningen voor oude ren, zoals huisarts, winkels, postkantoor en openbaar vervoer, zijn op loopaf stand aanwezig. Prijscategorieën De verdeling in prijscategorieën in de huursector is als volgt: 20 woningen in de sociale huur met een huurprijs van 650 gulden, 30 woningen in de premiehuursector met een huur van 850 gulden, 13 huurappartementen in de vrije sector met een gemiddelde huurprijs van ongeveer 1.300 gulden en 7 vrije sector eengezinswoningen met een gemiddelde huurprijs van rond 1.100 gulden. Verschillende woningen zullen gekop peld zijn aan De Loet, zodat dit zorg centrum binnendoor bereikbaar is. Voor de koppelwoningen is een speciale indi catie nodig. De huurwoningen zullen worden aange boden via de woonkrant. Woning-zoe kenden kunnen door middel van de woonkeuzebon in deze krant inschrij ven. De verdeling in de koopsector is als volgt: 6 twee-onder-één kap woningen met garage van gemiddeld 430.000 gulden en 10 koopwoningen van gemiddeld 245.000 gulden. Voor de koopwoningen komen achter eenvolgens in aanmerking woningzoe kenden van Heiloo die een huurwoning achterlaten die weer binnen de gemeen telijke regels kan worden toegewezen, overige woningzoekenden in Heiloo en woningzoekenden uit de regio. Jonge bomen snakken naar water REGIO - Er is deze winter veel te wei nig neerslag gevallen. Daardoor is de bovengrond kurkdroog en dat kan veel pasgeplante bomen fataal worden. Als het niet snel heel veel gaat regenen, zullen ze op een andere manier water moeten krijgen. In een normaal jaar raken de water voorraden in de grond 's zomers uitge put en worden ze 's winters weer aan gevuld. Tegen de tijd dat de bomen in het voorjaar actief worden, is er meest al weer genoeg water beschikbaar. Dit geldt ook voor bomen op hogere gron den, die niet met hun wortels bij het grondwater kunnen komen, maar afhankelijk zijn van regenwater, dat in de bovengrond blijft hangen (zoge naamd hangwater). Maar nu zijn de omstandigheden niet normaal. Het heeft, na de hete, droge zomer van 1995, lang niet genoeg gere gend. De winter was uitgesproken droog en het voorjaar levert tot nu toe ook alleen maar weinig regen. Bossen en oude bomen redden zich wel. Die hebben zich in de loop van de jaren leren aanpassen aan de meest uit eenlopende omstandigheden. Maar jonge bomen hebben zich nog niet aan kunnen passen, vooral als ze minder dan twee jaar geleden zijn geplant. Er zijn in Nederland op dit moment vele honderdduizenden van zulke jonge bomen. Pas geplant langs wegen en straten, in tuinen en parken. Hun wor telstelsel heeft zich nog niet uitgebreid ijl de grond kunnen verankerep. Daardoor zijn ze niet goed in staat om het nog aanwezige vocht te benutten. Nu ze gaan uitlopen, hebben ze juist extra water nodig. Daarom een oproep aan beheerders en particulieren: geef de jonge bomen water! Niet elke dag een beetje, want dat dringt onvoldoen de in de grond door, maar om de paar dagen enkele emmers vol. Oratoriumkoor Nieuw Leven brengt het Requiem van Fauré ten gehore. Kennemerstraatweg 129 Heiloo VAN DER BORDEN Verkooptentoonstelling DIRK FILARSKI JOHN MOEN GOED GEZIEN HEILOO - Gedurende de afgelopen drie zaterdagen stond bij hengelsport vereniging De Vroegte Wint en bij hun vijftien jeugdige pupillen alles in het teken van de jeugdviscursus. Het doel was 'kinderen verantwoord leren omgaan met de vis en haar omgeving'. De eerste cursusochtend stond in het teken van hengels en het optuigen daarvan. De ochtend werd besloten met het zelf maken van een geschikt witvistuigje, dat door de deelnemers mee naar huis mocht worden genomen. Hulp kwam ondermeer van witviskam- pioene Vronie Kaandorp. Op de twee de ochtend kwamen de vissen meters groot in beeld. Ook werd aandacht besteed aan het vangen ervan, zodat zij in het echt konden worden bewonderd. Hein Scholten gaf een pracht van een uiteenzetting over aas. 'Zo'n maai aan de ene kant van je haak en een mest- piertje aan de andere, dat is voor een vis net ...nou ja, een vers roomijsje', klonk het toepasselijk. Zoon Peter praatte over lokvoer. Aan het einde van de ochtend gingen de deelnemers met een zakje puik lokvoer huiswaarts. De derde cursusochtend begon aan de Zandersloot. Daar werd met netjes, een zichtdieptemeter en met zuurstofbe- monsteringsapparatuur een beeld van het kleine leven onder water verkre gen. Aan het eind van de ochtend werd 'examen' gedaan en werden aan alle vijftien deelnemers, onder wie twee meisjes, de diploma's uitgereikt. MoGoJoKo HEILOO - Op 21, 22 en 28 april heeft MoGoJoKo opgetreden in Het Park, schouwburg in Hoorn. Zij waren door het Noord-Hollands Ouderen Orkest uitgenodigd om mee te werken aan hun donateursconcerten. Uiteraard nam MoGoJoKo de uitdaging aan. Samen met het orkest brachten zij de nummers 'Bui Doy', uit de musical Miss Saigon, 'Conquest of Paradise' van Vangelis, en 'Music' van John Miles. Dit was een groot succes en de goede samenwerking tussen orkest en jonge renkoor sprak het publiek erg aan. Daarnaast bracht MoGoJoKo num mers als 'Let the Sunshine' uit de musi cal Hair, 'Een droom' op de melodie van 'I know him so well', 'Rivers deep, mountain high', van Ike en Tina Turner en nog vele andere nummer. Dit alles onder begeleiding van een sterk en enthousiast combo en natuurlijk de dirigente Elly Admiraal. Wanneer je ook van zingen noudt, minimaal 15 jaar oud bent, maar niet ouder dan 30, dan ben je op vrijdag vanaf 20.00 uur van harte welkom op de repetitie in de Moedergodskerk. Op 25 mei werkt MoGoJoKo weer mee aan een woord- en communiedienst, en op 2 juni vindt u ze op het korenfestival in Egmond aan den Hoef. Op 22 juni sluiten zij hun zangseizoen af met een theiriaviering. Requiem in Witte Kerk HEILOO - Op zaterdag 4 mei zal na de samenkomst bij het monument aan het Frederica's Hof ter afsluiting van de dodenherdenking in de Witte Kerk het Requiem van Fauré ten gehore worden gebracht. Uitvoerenden zijn het orato riumkoor Nieuw Leven, de solisten José Jonkers (sopraan) en Kees de Bruijn (bariton), alsmede de organist Ton Schoen. Het geheel staat onder lei ding van Marcel Joosen. Dit Requiem, dat naast de ernst en de smart vooral de nadruk wil leggen op de vertroosting, duurt ongeveer veertig minuten. De uitvoering begint om 20.30 uur. De toegang is gratis. 5$ De leerlingen van DVW aan het determineren. Koninklijke onderscheidingen voor inwoners Heiloo HEILOO - Afgelopen vrijdag heeft burgemeester Nico Schoof in de raad zaal van het gemeentehuis aan vier inwoners van Heiloo een koninklijke onderscheiding uitgereikt. Mevrouw A.H. Eeken ontving de onderscheiding Ridder van de zesde graad in de Orde van Oranje-Nassau. Zij kreeg deze onderscheiding op grond van haar inzet voor het hockey- sport- en wijkverenigingsleven in Heiloo en voor haar werk op sociaal maatschappelijk gebied. Sinds 1951 is zij al actief voor Hockey vereniging 'De Terriërs'. Vanaf de oprichting in 1977 is mevrouw Eeken bestuurslid van de wijkvereni- gingTermijen. Ook is zij al geruime tijd actief voor de telefonische hulpdienst. Van 1972 tot 1984 is mevrouw Eeken als maatschappelijk werkster werk zaam geweest bij het Alkmaarsche bureau van FIOM, een instelling voor gespecialiseerd maatschappelijk werk. Sedert 1983 is zij bestuurslid van de Stichting FIOM Hendrik Pierson Fonds. Daarnaast zet zij zich al 15 jaar in voor de Medendorp Stichting. In samenwerking met de Stichting Onder dak, heeft mevrouw Eeken in 1991 er voor gezorgd dat gelden van de Medendorp Stichting gebruikt konden worden voor de inrichting van een huis in het kader van een begeleid-wonen project. Ook de heer H.A.J.M. Steenaert ont ving de onderscheiding Ridder van de zesde graad in de Orde van Oranje- Nassau. Hij kreeg deze onderscheiding op grond van zijn buitengewone inzet op velerlei gebied. De belangrijkste drijfveer voor zijn activiteiten is zijn grote betrokkenheid bij mensen die in een achterstandsituatie verkeren. In zijn studententijd begon hij zijn vrijwil ligerswerk bij de Blindenbibliotheek Nijmegen en was hij begeleider bij jeugdkampen voor gehandicapte kin deren. Wordt vervolgd op pagina 6 Nieuwe openingstijden 08.30 - 18.00 uur. 08.30 - 1 8.00 uur. Maandag Dinsdag Woensdag 08.30 - .1 8.00 uur. Koopavond Extra Koopavond Donderdag 08.30 - 21.00 uur. Vrijdag 08.30 - 21.00 uur.* Zaterdag 08.30- 17.00 uur. Donderdag HAPPY HOUR lonrw on nn van 19.00 tot 20.00 uur C1000 Overbeke Het Hoekstuk 6 Heiloo De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag: 8.30-16.30 uur vrijdag 8.30-15.00 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) I I I -V.' •wffiwRv! De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, i Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 79 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Foto Parakalo Associatie Uitvaartverzorging Alkmaar en Omstreken wordt NUVA Associatie Uitvaartverzorging Alkmaar en Omstreken is onderdeel van NUVA Uitvaartcentrum Alkmaar Uitvaartcentrum Bergen Telefoon 072-5154544 NUVA Hoofdkantoor Informatie Afdeling Telefoon 0522-235500 Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk -^Rloolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. Uw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie. NVM MAKEtAAROI» VFRZ0ÖPRIIMGEN - HYPOTHEKEN Al meer dan 60 jaar j- uw makelaar en taxateur onroerende goederen. Ook specialist in verzekeringen en hypotheken. Privé: 072 5330550, Kehnemerstraatweg 63 Kantoor: 072 5141000, Kennemerstraatweg 33 Open; vrijdag, zaterdag van 14.00 - 18.00 uur en op afspraak. RENEE SMITHUIS KUNSTHANDEL Stationsweg 83 Heiloo 072 5337766 b.g.g 072 5339663 Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 Foto Parakalo 2 flessen a 1.5 liter 2 zakken a 200 gram 2 pak a 2 stuks - 478 1 31 8 478

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1