Dodenherdenking te Heiloo HEILOO Fijn wonen tussen het groen Voor alle vragen over ouderenzorg PAGINA 4 UITKIJKPOST - 1 MEI G Het programma voor de jaarlijkse dodenher denking luidt: 18.00 uur: Vlaggen halfstok. Vanaf dit tijdstip tot zonsondergang worden van alle openbare gebouwen de vlaggen halfstok gehangen. Ook particulieren wor den verzocht deze gedragslijn te volgen. 19.40 uur: Stille tocht Omstreeks dit tijdstip vertrekt vanaf de Bergeonstraat, hoek Holleweg, de stille tocht naar het monument "de Man van Vught". Wij nodigen iedereen uit aan deze stille tocht deel te nemen. 19.50 uur: Aankomst van de stille tocht bij het monument. Harmonie Caecilia brengt toepasselijke muziek ten gehore. Na het spelen van "The last post" door een solist van Showband Heiloo wordt om 20.00 uur: Twee minuten stilte in acht genomen. Na deze stilte wordt door enkele gidsen en lof verkenners namens het college van burgemeester en wethouders een krans bij het monument gelegd. 20.10 uur: Sluiting plechtigheid. Na het bloemen leggen wordt de plechtig heid besloten met het gezamenlijk zingen van twee coupletten van het Wilhelmus. Na de herdenking bij het monument is er gelegenheid om in de Witte Kerk van Heiloo een gratis uitvoering bij te wonen van het "Requiem" van Fauré. Dit Requiem wordt uit gevoerd door het Heilooër oratoriumkoor Nieuw Leven. Solisten zijn José Jonkers (sopraan) en Kees de Bruijn (bariton). De begeleiding wordt verzorgd door Ton Schoen (orgel). Het geheel staat onder lei ding van Marcel Joosen. De uitvoering begint om 20.30 uur en duurt ongeveer 40 minuten. Heeft u nog vragendan kunt u contact opnemen met de heer J. Beelenafdeling Welzijnszakentel. 072 - 531 31 75. Burgerlijke stand Informatie tot en met 25 april 1996 Geboorten Luke, zoon van R.J.M. Nanne en C.M. de Boer Abraham J., zoon van V.W. Vendel en C.L.M. Schoon Eslie C.M., dochter van J.S. Hopman en M.B.A. Rood Paulien V., dochter van P.F.J. Brandsen en F. Janssen Martinus L.T., zoon van W.S. Konijn en G.C.M. Dirkson Jet E., dochter van R.W. de Vries en H.P.A. Brinkman Mayra D.S., dochter van P.M. Kerssens en M.M. de Wijs Elders geboren Daphne G., dochter van J. Schot en E.M. van Amstel Fleur J.L., dochter van P.P.M. Wijffels en H.R.J. Fleur Sebastiaan R., zoon van P.E. Peeters en B.C.I.M. Schutzelaars Emiel, zoon van F.J.T.J. Koenis en L.D. Schut Willem A., zoon van R. van Amerongen en A. Pakthoi Rochelle L., dochter van G.S. Meij en G.K. Gennari Esther, dochter van J.C. Blaauboer en L. Stork Huwelijksaangiften J.P.J.M. Schouten en E.J. Bakker D.W.J. Hink en M.T.G. Ligthart M. Kramer en M.C. Obdam H.S.M. Dekker en B.P. Janken T.P. van der Lip en A.C.C. Obdam A. Bijlsma en C.S.M. van Baar Huwelijken A.A. Verkooijen en A.G. de Vries G.J.P. Stolwijk en M.C. van Velzen Overleden H.J. Kiggen, ev Pels J.M. Jordens, wv Mostertman A. Stengs, wv Stoop Elders overleden A.J. van Wijngaarden, ev Jongkind Voorbereidingsbesluit De burgemeester van Heiloo maakt bekend ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat het college van burgemeester en wethouders heeft besloten te verklaren, dat een bestem mingsplan wordt voorbereid voor een gedeel te van het sportcomplex 'Het Vennewater'. Het besluit ligt met de daarbij behorende tekening voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 5313152). Het besluit zal in werking treden op woens dag 1 mei 1996) Avondopenstelling gemeentehuis Het gemeentehuis is op 6 mei 1996 van 18.00 - 20.00 uur geopend voor de inwoners van Heiloo. De volgende afdelingen zijn open voor het publiek: Burgerzaken Sociale Zaken en Huisvesting Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Indien u graag met leden van de raad en/of van het college zou willen spreken tijdens de avondopenstelling, wordt u verzocht vooraf gaand aan deze avond contact met hen op te nemen. Info over Centrum voor Wijkgerichte Funkties in de Schalm naast Overkerck Voor informatie en advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55 plussers Openingstijden Zorgloket, Hoog en Laag 32, Heiloo: 09.30 -11.30 uur ma-vrij. Telefonisch bereikbaar 09.30 - i7.oo uui\ Telefoon: 5 338 704. I S3 G Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: Nationaal Fonds Kinderhulp voor de periode van 5 tot en met 11 mei 1996. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Agenda voor raadsvergadering d.d. 6 Mei 1996 1a. Loting volgorde van stemmen over zaken b. Inventarisatie lijst en volgorde van sprekers over van een unaniem positief commissie advies voorziene akkoordstukken 2. Eventuele mondelinge mededelingen 3. Vaststelling uitgebreid verslag van raads vergadering d.d. 1 en 2 april 1996 4. Ingekomen stukken Bespreekstukken 5. Machtiging aan wethouder A.J.M. ten Hoope om namens de gemeenteraad van Heiloo een cross border lease-overeen komst aan te gaan met Vuilverbranding sinstallatie Alkmaar e.o. 6. Vaststelling voorbereidingsbesluit ten behoeve van het starten van een artikel 19-procedure voor het oprichten van een paviljoen van Psychiatrisch Centrum Willibrord ter uitbreiding van Buitenzorg, gelegen aan de Kennemerstraatweg tussen de percelen 235 en 251 Akkoordstukken 7. Benoeming van de heer H.A.J.M. Steenaert (Groen Links) als lid van de vaste commis sie voor advies en bijstand voor Welzijnszaken en Burgerij en als plaatsver vangend vervanger voor de overige raadscommissies 8. Vaststelling uitgaven/inkomsten 1992 basisonderwijs in kader van overschrijdingsregeling 9. Bestedingsvoorstellen Sociale Vernieuwing 1996 en machtiging college tot afsluiting van overeenkomst van dienstverlening op jaarbasis met Stichting NOVA Holland ter uitvoering van 15 trajecten 10.Beschikbaarstelling krediet ten behoeve van het op peil houden van de speel- voorzieningen in recreatiegebied Noorder- en Zuiderneg 11.Beschikbaarstelling krediet ten behoeve van herinrichting Schuine Hondsbosschelaan 12.Beschikbaarstelling krediet ten behoeve van groot onderhoud/reconstructies wegen, groen bij wegen en verkeersknel punten voor 1996 en 1997 13. Begrotingswijzigingen Kievitsnesten In het Oosterbos zijn ongeveer vijf kievitsnes ten gevonden. Een aantal vrijwilligers heeft zich ingezet om deze nesten te zoeken en te beschermen. Zodoende is er ook een bord geplaatst bij de entree van het Oosterbos aan de Oostersingel. U wordt zo attent gemaakt op de aanwezigheid van beschermde vogels. Geconstateerd is dat veel mensen de honden los laten lopen in het Oosterbos. Loslopende honden zijn funest voor broedende kieviten. Wij vragen u dan ook de honden aan de lijn te houden. Het Oosterbos is namelijk géén los loopgebied. Zeker nu beschermde vogels aan het broeden zijn vragen wij u vriendelijk, doch dringend uw honden aan de lijn te hou den. De hondenwachter gaat meer toezichtsuren in het Oosterbos maken om u erop te wijzen dat de honden aangelijnd moeten zijn. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Groen en Landschap, tele foon 5313234 Maquettes Egelshoek Donderdag 2 en vrijdag 3 mei a.s. kunt u de drie maquettes van de Egelshoek in het gemeentehuis nog bezichtigen. U bent van harte welkom tijdens de openingsuren van het gemeentehuis van 08.00 tot 12.30 uur. De maquettes staan op de eerste etage en een medewerker kan u desgewenst een toelichting geven. Ook kunt u tot en met 3 mei uw reactie nog kenbaar maken. Dinsdag 28 mei a.s. zal het college een besluit nemen over het planvoorstel. Dit gebeurt op basis van een beoordelingsrap port van een externe jury en de binnenge komen inspraakreacties. De raadscommis sie buigt zich 12 juni a.s. over het college- besluit. Dan bestaat er ook de mogelijk heid gebruik te maken van het spreekrecht. Maandag 1 juli 1996 zal de gemeenteraad een besluit nemen, waarna het gekozen plan verder uitgewerkt kan worden. Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen: Butterlaan 24 - vergroten woonhuis; Vossenakkers 2 - vergroten woonhuis; Vennewatersweg (sportpark "Het Vennewater") - bouw kantine met kleedloka len en een trainingshal voor sportvereniging De Foresters De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 2 mei 1996 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkda gen tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tij den alleen na telefonische afspraak, nr. 531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Openingstijden 't Beestenboetje Het dierenparkje en 't Beestenboetje in het gemeentebos zijn op de volgende dagen en tijden geopend: - iedere woensdag van 13.00 - 16.00 uur - iedere eerste zaterdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur en van 13.00 - 15.00 uur. Afsluiting kruispunt Stationsweg/Heerenweg/ Zeeweg In het kader van de herinrichting van de Stationsweg in Heiloo is het kruispunt van de Stationsweg/Heerenweg/Zeeweg vanaf dins dag 23 april 1996 voor vier weken afgesloten. Op het kruispunt wordt ter verbetering van de verkeersveiligheid een rotonde aangelegd. Het betreft een totale afsluiting voor gemotori seerd verkeer. Voetgangers en fietsers kun nen nog wel gebruik maken van de kruising. Het winkelgebied Stationsomgeving is wel te bereiken. De hiervoor te volgen route staat met borden aangegeven. In verband met de afsluiting wordt de route van NZH bus 166 (Alkmaar-Egmond vice versa) aangepast. Het traject vanaf NS station Heiloo tot Winkelhof 't Loo vice versa veran dert tijdelijk in het traject Schuine Hondsbosschelaan - Westerweg vice versa. De bushalte Ter Coulsterlaan vervalt tijdelijk. De halte NS station Heiloo verschuift tijdelijk naar de Westerweg, hoek Zeeweg. Overige omleidingen worden via borden weergege ven. Heeft u nog vragen, dan kunt u contact opne men met de heer B. de Groot, tel. 072 - 533 40 08. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden; Slimpad 2, D. Vlug - vergroten woonhuis De Kuilenaar 43, E.J. Post - plaatsen berging Trompenburg 2, S.M. Janken - vergroten garage W.J. Hofdijkweg 2, G. Slikker - vergroten woonhuis Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1maandag t/m vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 072 - 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 531 32 17 of 531 32 16. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hierte gen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij,bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vra gen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Verleende sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde sloopver gunningen verleend: Westerweg 283, Th.J. Min - slopen berging Deze sloopvergunningen met de bijbehoren de tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1maandag t/m vrijdag tussen 08.00 en 12.30 (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 072 - 531 32 17 of 531 32 16). Zie voor eventuele bezwaren tekst ver leende bouwvergunningen/meldingen. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieron der vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verle nen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. De Waard 54, D. Schaap - plaatsen garage Westerweg 171, J.c.A. van Egmond - vergro ten woonhuis Nicolaas Beetsweg 6, R. Boulonois - vergro ten woonhuis Maas Geesteranusweg 14, J.J.G. Visser - ver groten dakkapel Noordergeeststraat 14, van Gijssel - plaatsen overkapping/carport Havercamplaan 29, A.W. Bijvoet - vergroten woonhuis Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 5313289. Gemeentehuis is open van 8.00 tot12.30 uur, telefoon 5313131 Informatierubriek Zorgcoördinator mevr. Nel Terpstra WOIICII 5 Z0f£ Op fl33t Collecte Raadsvergaderingen Bouwplannen Bouwvergunningen Sloopvergunning Bouwaanvragen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 4