Koninklijke onderscheidingen uitgereikt aan Heilooërs Spanjaarden verbaasd over groen Heiloo Expositieruimte bij Van Haneghem Jongerencentra nemen stelling tegen opkomend racisme Afscheidswedstrijd verrassing voor Rob de Haan feestelijk in gebruik genomen PAGINA 6 UITKIJKPOST - 1 MEI Tendenz Uitje Plattelandsvrouwen Dansfeest in Buk Buk Heilooër Bridge Club Sans Atout Nieuws van uw vlaaimaker Dierenbescherming Gratis bowlen voor jeugd Fotoclub HAF Achterham bekroond Vervolg van pagina 1 Vanaf de oprichting (jaren '70) tot 1984 is de heer Steenaert voorzitter geweest van de Onderwijsbegeleidingsdienst Noord-Kennemerland in Alkmaar. Ook is hij 15 jaar actief geweest in de Stichting Katholiek Schoolbestuur Heiloo. Van 1979 tot 1994 was de heer Steenaert voorzitter van de Advies commissie Welzijn van de gemeente Heiloo en gedurende vier jaar was hij secretaris van de steunfractie van Groen Links, afdeling Heiloo. Hij is eerst als leken-deken en later als voor zitter betrokken geweest bij de Stichting R.K. Decanaat Alkmaar. Op dit moment is hij nog regent van de Pius Stichting voor Ouderen in Alkmaar. Ook was hij lid van de Adviescommis sie Kerken en Politieke Maatschap pelijke organisaties van het bisdom Haarlem. Van 1959 tot 1984 was de heer Steenaert bestuurslid van de Stichting Pax Christi Voettochten. In deze functie heeft hij gedurende 25 jaar jonge mensen in binnen- en buitenland begeleid en geënthousiasmeerd. Indrukwekkend De heer H.C. Ranzijn ontving ook de onderscheiding Ridder van zesde graad in de Orde van Oranje-Nassau. Hij kreeg deze onderscheiding wegens zijn indrukwekkende staat van dienst in het verzet tijdens de oorlogsjaren, alsook na de oorlog als voorzitter van de NFR- WN (Nationale Federatieve Raad van het Voormalig Verzet in Nederland) Alkmaar. Verder heeft de heer Ranzijn zitting gehad in het landelijk toporgaan van de NFR-WN, zijnde de Federa- tieraad. Voorts was de heer Ranzijn spreker en/of op andere wijze betrokken bij Gevallenherdenkingen, verzetsten- toonstellingen, oorlogsmonumenten- zorg en congressen. Diverse malen was hij deelnemer aan de jaarlijkse Dag van het Verzet. Deze activiteiten heeft de heer Ranzijn altijd prima weten te combineren met zijn zaak. Bewijs hiervan zijn de twee bloeiende bedrijven die de hij achter liet voor twee van zijn zoons. De heer Ranzijn heeft na een lange periode van samenwerking met zijn jongere broer in de kruidenierszaak, fouragehandel en een drogisterij samen met zijn echt genote een campingbedrijf opgestart. Specialiteit van de heer Ranzijn bleef de fouragehandel. Sinds januari 1994 is de heer Ranzijn met het bedrijf gestopt. De heer dr. J.A. Pannekeet ontving de onderscheiding Ridder van de vijfde graad in de Orde van Oranje Nassau. Hij kreeg deze onderscheiding op grond van zijn bijzondere inzet voor het Westfries en de totstandkoming en uitgave van een wetenschappelijk werk, getiteld 'Het Westfries; Inventarisatie van dialectkenmerken', een werk van zijn hand, dat na een voorbereidingsperiode van zeven jaar eind 1995 werd uitgegeven. Deze uitga ve wordt door de Stichting Uitgeverij Noord-Holland van groot cultureel belang geacht. De heer Pannekeet is zijn loopbaan in 1945 begonnen als onderwijzer. Vanaf 1995 is hij werkzaam geweest als leraar Nederlands in het middelbaar onder wijs. Van 1955 tot 1959 aan de Rijks HBS te Alkmaar en van 1959 tot zijn pensionering in 1985 aan het Petrus Canisius College te Alkmaar. De heer Pannekeet heeft diverse studies afge rond met betrekking tot taal- en letter kunde. In 1979 is hij gepromoveerd tot doctor in de letteren op het proefschrift 'Woordvorming in het hedendaagse Westfries'. Naast het eerdergenoemde boekwerk heeft de heer Pannekeet in de loop der jaren nog een flink aantal boeken uitgegeven. HEILOO - Zaterdag 4 mei is Tendenz weer geheel gereserveerd voor de Bruggers. Die avond houden we weer Bridge-dance. Dat betekent een avond uit je bol gaan zonder dat je platge drukt wordt door al die groten die je op school al de hele tijd lastig vallen. Omdat het 4 mei dodenherdenking is beginnen we iets later dan normaal, om 20.30 uur. De entreeprijs is als altijd f 1,00 per persoon. Wij zijn geopend tot 23.00 uur. Tendenz is dan alleen toe gankelijk voor brugklassers. Tendenz vind je aan de Pastoor van Muijenweg 12, het Brunogebouw, in Heiloo. Voorlichting In de mei-vakantie krijgen alle mede werkers van Tendenz voorlichting van de Brijderstichting over alcohol en drugs. Nu de discussie in de politiek gaande is over het drugsbeleid is dit een actueel thema. Op de voorlichtingsavond wordt door de Brijderstichting uitgelegd wat de gevolgd zijn van overmatig drank- en drugsgebruik. De bedoeling is dat de medewerkers van Tendenz zich een beeld vormen over de problematiek die daardoor ontstaat en er constructief mee om kunnen gaan. De Brijderstich ting is een instelling die zich ten doel heeft gesteld voorlichting te geven over vormen van verslaving en de preventie daarvan. Voor alle duidelijkheid: alcohol en drugs zijn en blijven verboden in Tendenz! HEILOO - Voor het voorjaarsreisje van de Bond van Plattelandsvrouwen op donderdag 2 mei, worden de deelne mers verzocht om uiterlijk 7.45 uur aanwezig te zijn. De bus vertrekt vanaf de Pastoor van Muyenweg tegenover de garage (nr. 9). De verwachting is dat de bus om 18.00 uur weer terug is in Heiloo. HEILOO - Een groep van vijftien jon geren uit Se villa en Campillos, Spanje, arriveerde woensdagmiddag bij het gebouw van Scouting Victorie aan de Westerweg. Ze waren hier in het kader van de uitwisseling Spanje-Nederland en stad-platteland, waarbij Heiloo als 'het platteland' fungeerde. Vrijwilligers van Buk Buk werkten samen met bezoekers en begeleiders van jongeren centrum Het Gebouwtje uit Amster dam, om de Spaanse gasten een afwis selend en boeiend programma te bie den. Opvallend was hoe goed de deel nemers met elkaar omgingen; in het Spaans, Frans en vooral Engels werden de mooiste gesprekken gevoerd. Tijdens de vijf dagen dat de in totaal 35 deelnemers in Heiloo waren, zijn er bezoekjes gebracht aan de kaasmarkt, het biermuseum in Alkmaar, het strand en de plaatselijke horeca. In Buk Buk vonden spelletjes plaats, er waren Braziliaanse en Spaanse danslessen en discussies over alcohol en drugs, voor oordelen en het jongerenwerk in Spanje en Nederland. Een bijzonder vol programma, dat veel eiste van de deelnemers, maar als zeer boeiend werd beoordeeld. De Spaanse jongeren, in leeftijd varië rend van 17 tot 21 jaar, waren vooral verbaasd over het groen in Heiloo. „Zijn alle dorpen in Nederland zo mooi?" werd er gevraagd. Helaas was er niemand aanwezig van de gemeente Heiloo om hierover uitleg te geven. In ieder geval genoten de gasten van het bos naast De Bolder, het scoutingge- bouw waar overnacht werd. De fietsen, geleverd door Hoebe uit het Sta tionscentrum, werden veel gebruikt om een rondje om te gaan. Met hun bagage en een tas vol verrass ingen - met onder andere zaden van Intratuin en petjes van Handels onderneming Beers - is de groep maan dagmiddag naar Amsterdam vertrok ken. Daar vierden ze Koninginnedag; bezoek aan musea en deelname aan workshops staan nog op het program ma. Maandagochtend 6 mei gaan de gasten - waarschijnlijk uitgeput - terug naar Spanje. Aankomst bij het clubhuis van Scouting Victorie. Veel animo voor dansworkshop. HEILOO - Op de vrijdagavond 3 mei is er in Buk Buk een swingend feest met Afrikaanse ritmes en Braziliaanse melodie: Nigeriaanse groove, snelle bossanova, reggae, samba de roda, kubarlé, baravento, baiaö en afoxé. Gildo Pedreiro, een mestre capoeira (de Braziliaanse vechtdans), heeft een workshop gegeven over deze dans. Een groep cursisten zal een presentatie geven van deze capoeira. Het belang rijkste instrument uit zuidelijk Afrika is de berimbau, een houten boog met een stalen draad, dit zorgt voor een aparte sfeer. De Africa-Brazil band speelt met per cussie instrumenten, de doumdoumba en djambe, de melodie wordt verzorgd door de saxofoon. De zanger en zange ressen zingen in het Yorubar, een Nigeriaanse taal. De liedjes gaan over het leven van alledag, en speciaal over de gevoelens van straatkinderen van Brazilië. Het geheel zal opgeluisterd worden door de Alkmaarse band Faya Djang, met caraibische klanken, veel salsa, merengue, bubbling, soca en kaseko. Het belooft een swingende avond te worden. A-lijn: Ds. Visser 57.60, Moscou- Weehuizen 53.50. B-lijn: Fam. Happe 56.90, Fam. Niele 54.90. De uitslagen van donderdag 25 april: A-lijn: Plas-Wijnbeek 58.30, Fam. Schreiber 57.90. B-lijn: Hopman-Klerk 60.90, Pias-Muller 60.40, C-lijn: Fam. Brinkhuis 62.50, Pohley-Post 59.40 D- lijn: Fam. Buys 71.90, Brand-Hendrikse 60.40. HEILOO - De uitslagen van 24 april: A-Lijn 1. dms. Cornelissen-Schreiber 57.92, s. dms. Hommes-v.d. Klei 57.50; B-Lijn 1. dms. Tuinstra-Tuinstra 60.00, 2. dmw. Dekker-Bierman 58.75; C-Lijn 1. dms. Hoogland-Mulder 66.15,2. dms. Hoff-Admiraal 55.73; D-Lijn 1. dms. de Jager-Houtenbos 59.90, 2. dms. Ohe- Belleman 55.73; E-Lijn 1. dms. v. Dijk- Baarsen 68.06, 2. dms. v. Vegten-de hr. Bakker 61.11. Het Van Haneghem-team bij het gerestylede logo. HEILOO - De beide jongerencentra in Heiloo, de Buk Buk en Tendenz, heb ben de handen ineen geslagen om zich af te zetten tegen racisme. Op zondag 5 mei - bevrijdingsdag - vinden in beide centra, naast elkaar gevestigd in het voormalige Brunogebouw, diverse acti viteiten plaats onder de noemer 'Dance against racism'. Landelijke ontwikkelingen De ontwikkelingen van de laatste tijd geven aan dat extreem-rechtse politie ke partijen in toenemende mate be langstelling tonen voor jongeren die geïnteresseerd zijn in gabberhouse, een extreme variant van housemuziek. De jongeren die een voorliefde voor deze muziek hebben, noemen zich gabbers. Hoewel de meeste gabbers niets met politiek te maken willen hebbe en niet racistisch zijn, is er een groeiende groep die zich wel op deze wijze uit. Vaak gaat het om groepjes die binnensteden onveilig maken, ruzie zoeken met allochtone leerlingen op scholen en op gabber feestjes opstootjes veroorzaken. In hun visie moet Nederland be schermd worden tegen buitenlandse invloeden. Deze ontwikkelingen zijn voor Buk Buk voldoende om samen met Tendenz een grootschalig dansevenement te organiseren, waarbij aandacht besteed wordt aan het opstekende racisme onder jongeren, met als specifieke doelgroep de liefhebbers van gabber- house. De artiesten wilden graag mee werken aan dit initiatief en spelen uit sluitend voor onkosten. Tendenz zorgt deze dag voor een speci aal programma dat helemaal in het teken staat van anti-racisme. Dj Weirdo en dj Piela treden op vanaf 14.30 uur. Om en om draaien zij muziek in Tendenz tot 18.00 uur. Het Anti-Discri minatie Buro Noord-Kennemerland is aanwezig met een stand. Je kunt je op de foto laten zetten met de actie 'trek een bek tegen racisme'. Met de compu ter kun je een test doen: test je voor oordelen. Doe je mee, dan krijg je een button. Tendenz is alleen toegankelijk voor'12- tot 16-jarigen. De entree is f 2,50 per persoon. Critical Mass De band Critical Mass werd vier jaar geleden opgericht door Ed Bout, die op het moment van oprichting werkte als vj (video-jockey) in een dicotheek. Daar leerde hij Peter Slaghuis kennen waarvan hij de kneepjes van het vak van dj leerde. Ed z'n roots liggen echter meer in het maken dan in het draaien van muziek. Met Dave van Hasselaar ontstond het plan dit te gaan doen. Met succes: het nummer 'Severe Trauma', dat puur als experiment bedoeld was, is op de Thunderdome II cd terecht geko men. Ed werd bij ID&T gecontracteerd waarna de hitsingle 'Burning Love' werd uitgebracht. Over ongeveer drie weken zal ook de nieuwe single 'Believe in the future' in de winkels lig gen. De rest van de avond zal er een house party plaatsvinden, met medewerking van dj Weirdo en dj Pila. Ga dus naar de Buk op 5 mei: de aanvang is om 19.00 uur en de toegang is f 10,00. HEILOO - Echte Bakker Hemmer, die speciaal voor de deelnemers van de Spamje-Nederland uitwisseling twee heerlijke taarten maakte, presenteert tot en met 25 mei diverse Limburgse vlaaien en luxe vlaaien, naar authentie ke recepturen uit het Limburgse. De vlaai is een geliefde lekkernij zowel bij jong als oud. Naar het schijnt is de vlaai in populariteit nog steeds aan het toe nemen. Het is dan ook niet verwonder lijk dat Hemmer speciaal de maand mei heeft uitgekozen tot vlaaienmaand. Het resultaat is een smakelijk gevarieerd assortiment ambachtelijk vervaardigde 'echt' Limburgse vlaaien en luxe vlaai en. De vlaaimaker De Echte Bakkers, herkenbaar aan het gele kwaliteitsembleem, hebben inno vatie hoog in het vaandel staan. Doorlopend worden zij gestimuleerd om creatief en slagvaardig om te gaan met meel en ingrediënten. De Lim burgse en 'luxe' vlaaien zijn ambachte lijk bereid naar originele recepturen van collega Echte Bakkers in Limburg. Als geen ander zijn zij de kunst van het vlaaibakken meester. De geschiedenis van de vlaai gaat terug tot de Germaanse stammen. Deze maakten al een hele primitieve vlaai van een dikke brij grof gestampt graan met honing of bessen. Deze platte vlaai werd gebakken op een steen en genut tigd als offerbrood. De oorsprong van de Limburgse vlaai is terug te vinden in de middeleeuwen. Men kende toen de familienaam 'Vladbecker' al, wat vlaai bakker betekent. De vlaai is een echte tractatie voor bij de koffie of thee, om wat te vieren of gewoon voor de lekkere trek. De maand mei is dan ook een unieke gele genheid om erop te trekken en een extra bezoek aan uw Echte Bakker te brengen. Inspectie Heiloo e.o.: 06-53177991. Dierenambulance Nrd. Kennemerland: 072-5645066 (alarm) en 072-5622717 (vermissingen). Vermist Zwarte gec. kater met bruine gloed, 10 jr., Hoogeweg/Zevenhuizerlaan Heiloo. Schildpadpoes met witte bef, buik en kousjes, witte vlooienband met koker, 2 jr., Het Hoekstuk, Heiloo. Zwarte gec. kater met witte bef, neus en voetjes, roöd bandje met goudkl. koker, 12 jr., (mogelijk met verlammingsziek te), Heerenweg/B utter laan Heiloo. Zwarte gec. kater met witte bef en sok jes, vóór 1 zwarte teen, paars bandje met koker, 2 jr., Het Zevenhuizen Heiloo. Inlichtingen: 072-5616106. Gevonden Wit met grijze parkiet, Mooyeveld, Egmond Binnen. Kleine roodwang waterschildpad, Lagelaan Limmen. Inlichtingen: 072-5616106. HEILOO - Op woepsdag 8 mei van 15.00 tot 18.00 uur organiseert Bo wlingvereniging Heiloo in het Bowling en Snookercenter aan de Kenne- merstraatweg 341 voor alle jeugd van 8 jaar en ouder een bowling instuif. Voor kinderen tot 10 jaar (de peanuts) wordt binnenkort een nieuwe competi tie gestart met het bumperbowlen. Het aantrekkelijke voor de jeugd ligt hier in het feit, dat er op aangepaste banen altijd gescoord zal worden. Naast het bumperbowlen is er uiter aard voor de oudere kinderen het nor maal bowlen zonder bumpers. Kin deren (pupillen) van 10 en 11 jaar spe len hun eigen competitie naast die van de aspiranten en junioren tussen 12 en 18 jaar. Wie op 8 mei een kijkje wil komen nemen kan bellen met Gien Bakker, tel. 072 5336036 of Trudy Pos tel. 072 5337311. Bij voldoende belangstelling zal deze instuif op 22 mei herhaald wor den. HEILOO - Op 23 april werd de dia en foto van het jaar van de clubleden vast gesteld. De juryleden Ab Baart en Amando Jongejan van de Fotogroep Egmond gaven hun visie op het inge zonden werk. In de categorie dia/kleu- renfoto/zwart-wit foto werden respec tievelijk de heren G. Blom, J. Fonteijn en mevrouw E. Mulder winnaar met hun inzending. Dinsdagavond 7 mei is de afsluiting van het fotoseizoen en zullen de heren Th. Ypelaan en R. van Nederveen hun dia's van recente reizen in Noorwegen en Indonesië vertonen. Belangstellenden zijn op deze avond om 20.15 uur wel kom. Wellicht dat hun interesse wordt gewekt om zich aan te sluiten bij de groep. Informatie R. van Nederveen, 5334402 of G. Blom, 5334095. Op ver zoek wordt een programma opge stuurd. HEILOO - Tijdens de produktkeuring van de Vereniging van Keurslagers, gehouden op 22 en 23 april in Houten, heeft Keurslager Jan van de Peet Goudkeur behaald voor de uitstekende kwaliteit van zijn ambachtelijke achter ham. Om Goudkeur te behalen moet de ach terham aan strenge eisen voldoen. De ham wordt door een deskundige en onafhankelijke jury beoordeeld op uiterlijk, geur en smaak, samenstelling en bewerking. Door aan deze keuring deel te nemen toont Keurslager Van de Peet dat hij steeds bezig is met het verbeteren van zijn produkten voor de consument. Door deelname aan vakwedstrijden kan hij controleren of zijn achterham alle eisen voldoet. Het Goudkeur is dan een extra erkenning. HEILOO - Zondag 28 april werd voor de 50-jarige Rob de Haan, speler van HSV 9, een onvergetelijke dag. De voorbereiding op z'n laatste voetbal wedstrijd (uit tegen Alkmaarsche Boys) begon als gewoonlijk op de bank in ochtendjas, lekker wakker worden met een bakje koffie. Tot ineens mede speler Jaap Sombroek voor het raam stond. De rest van het team volgde snel voor koffie met cake, zoals afgesproken met Marijke, de vrouw van Rob. In de tuin werd het afscheidslied gezon gen. Op het bekende Rolling Stones nummer 'Sitting on the fence' was een nieuwe tekst gedicht: 'Rob rust verder op de bank'. Paul Stokman en Fred Kops hanteerden de gitaar en ook de ouders van Rob zongen mee. Rob wist van niets en liet het maar over zich heenkomen. In het geheim hadden Peter Kraakman met Loek Brinkman een fantastische dag georganiseerd. Iedereen was op de fiets en speciaal voor de bereisde Rob was er een originele riksja. Zo werd Rob luxe naar HSV vervoerd. Tegenstander Alkmaarsche Boys was zo sportief om in Heiloo te willen voet ballen. Bij HSV werd Rob onder han den genomen door sportmasseuse Joke Nielen. Rode kaart Rob stond als basisspeler in de spits. Tegen een team van gemiddeld 25 jaar oud deed HSV 9 (gemiddeld 43 jaar oud) het niet slecht. Verloren met 5-3; maar uiteraard tegen de verhouding in. Althans zo hoor je het uit HSV-kring. Vijf minuten voor tijd kreeg Rob de Haan van de scheidsrechter de rode kaart. Onder applaus ging hij van het veld. Omroeper Bonnie Ruiter ver klaarde via de speaker dat de rode kaart niet voor onsportief gedrag was. Rob kreeg de rode kaart voor inzet en sportiviteit zowel binnen als buiten de lijnen. De vraag werd dan ook geuit of Rob nog vele jaren zou willen helpen bij HSV. De rest van de dag werd gevierd met een paar biertjes en lekker eten bij res taurant Lotus. Het afscheidslied werd nog menig keer gezongen: '...de zondag is nu voor Marijk'. Rob de Haan in zijn riksja op weg naar HSV. HEILOO - Afgelopen donderdag heeft wethouder Juup' Wuijster-Schudde- boom de nieuwe expositieruimte bij Tuintechnisch Adviesbureau Ruud van Haneghem B.V. aan de Vennewaters- weg officieel in gebruik genomen. Zij .deed dit door het onthullen van het gerestylede logo: de bekende tuinman is na vijfentwintig jaar trouwe dienst in een modern jasje gestoken. De nieuwe hal, een sfeervolle, oranje- rie-achtige accommodatie die ontwor pen is door Koert Argelo, herbergt een exclusieve collectie tuinmeubilair, pot ten, bakken,.kruiken en ornamenten en is werkelijk een lust voor het oog. Voor de gelegenheid is tevens het werk van de beeldende kunstenaars Marjolijn de Bruin, Iris Ferneé, Romee Kanis, Wilma Houbee en Joris Verdonkschot tentoongesteld. Mediterraan tintje Ruud van Haneghem is zichtbaar ver heugd met de nieuwe aanwinst. „We wilden al heel lang een ruimte creëren waar we meubels en acèessoires perma nent kunnen opstellen en waar we onze klanten in elk jaargetijde kunnen ont vangen. Met bouwkundig ontwerper Koert Argelo zijn we aan het brainstor men geslagen, maar iets leuks verzin nen met op de achtergrond een lelijk gebouw en een reeds bestaande serre is nog niet zo niet eenvoudig. Toevallig gingen we in die periode op vakantie naar Frankrijk. In de omgeving van Bordeaux zagen we op kleine dorps pleintjes prachtige, overdekte markt hallen. Dat was nou net wat we wil den." En toen was het een kwestie van uit voering. In november vorig jaar werd de bouwaanvraag ingediend, waaraan in december goedkeuring werd ver leend door de gemeente. De strenge winter zorgde voor de nodige vertra ging, maar uiteindelijk startte bouwbe drijf J. Henselmans eind februari met de bouw en kon het werk binnen zes weken opgeleverd worden. Van klein naar groot Ruud, Groninger van geboorte, kwam na de voltooiing van zijn studie in Frederiksoord naar Noord-Holland. „In 1965 begon ik met een hoveniers bedrijf aan de Kennemerstraatweg. Krap twee jaar later verkasten we wegens uitbreiding naar de Westerweg. Het begin van een tuincentrum was er met de bouw van de eerste kas, al spoe dig gevolgd door een tweede. De zaak groeide en groeide, en in april 1979 werd door mijn zoons Jan-Willem en Martijn de eerste steen gelegd op de nieuwe locatie aan de Vennewatersweg. Dat was het begin van een geheel nieuw en modern tuincentrum en het hoveniersbedrijf verhuisde mee." Toen brak voor Van Haneghem een minder goede periode aan. „Door de toen geldende conjunctuur en de grote tegenwerking die we ondervonden bij de verkoop van het terrein aan de Westerweg slaagden we er niet in het tuincentrum te handhaven." Besloten werd het tuincentrum te verkopen en in 1983 werd opnieuw gestart op het ach terste gedeelte van het terrein waar nu de prachtige nieuwe hal is verrezen. „Daar zijn we opnieuw begonnen met de sterke kant van ons bedrijf: het ont werpen van tuinen en het uitvoeren ervan. We zijn dus beslist geen tuincen trum, wat nog wel eens gedacht wordt. Onze buren, Intratuin, zijn daar veel en veel beter in." In de loop der jaren is het bedrijf flink uitgegroeid. Op dit moment zijn er vijf tien - zoals Van Haneghem het zelf omschrijft - 'zeer gemotiveerde vaste medewerkers' bij hem in dienst. Daarnaast is het ook een echt familie bedrijf. Jan-Willem tekent voor de tech nische uitvoering, Martijn doet het ont werp en de verkoop van tuinen en alles wat daarbij hoort en Ruuds vrouw Rina neemt de administratie en een deel van de inkoop voor haar rekening. „Het is haast niet te geloven, maar we werken nog steeds prima samen. Natuurlijk is er wel eens wat, maar het werkt echt heel goed. Ik heb wel eens gedacht, misschien is het beter als we elkaar op zondag niet zien. Maar nee hoor, 's zon dags zoeken we elkaar ook nog eens een keer op om een en ander te bespre ken." De begrippen vakmanschap, kwaliteit en nazorg staan bij Van Haneghem hoog in het vaandel. Een rondgang langs een aantal door hem ontworpen tuinen leert dat over elk detail is nage dacht. „Kijk, wij creëren wat anders dan anderen. We beginnen met heel goed te luisteren naar de wensen van onze klanten. Hebben ze tijd en zin om in de tuin te werken, of hebben ze drukke banen en weinig tijd voor onderhoud." De grootte van de tuin maakt voor Van Haneghem niet uit. „Het is juist heel erg leuk om van een klein tuintje, of zelfs een balkonnetje, iets aardigs te maken. Het gebeurt nogal eens dat de buren vragen of er grond bijgekocht is, zoveel groter lijkt de tuin soms. Wij werken veel met 'coulissen', dat is het creëren van kamers, waardoor de tuin veel groter lijkt. Met de bestrating kun je ook een groot ruimtelijk effect berei ken. Naast de weelderige Engelse tui nen die een hele tijd erg in waren, ont werpen we ook 'veel strakke tuinen, met hier en daar beeldbepalende ele menten. Op dit moment zie je veel Monet-parasols met een begroeiing van klimrozen en de goed in Heiloo vertegenwoordigde dakplatanen. Ver der werken we veel met palenwanden, hoogteverschillen en ook waterpartijen doen het ook nog steeds goed." Dat Van Haneghems bedrijf inmiddels grote bekendheid en tevreden klanten geniet, bleek de afgelopen dagen tij dens het open huis. „We zijn eigenlijk een beetje beduusd van alle belangstel ling die getoond is. Tot uit Groningen vandaan zijn onze klanten ons komen feliciteren. Ook bladen als Residence en Eigen Huis Interieur hebben belangstelling getoond. Zij noemen dit bedrijf uniek voor Nederland. En daar ben ik best wel een beetje trots op!" Een mediterraan tintje...

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 6