Voorjaarsnota en Meerjarenbeleidsplan <3 HF SI C Fijn wonen tussen HEILOO het groen Voor alle vragen over ouderenzorg Jongerenproject Sail '96 Verzoek hogere waarde geluidbelasting UITKIJKPOST - 8 MEI Q> HEILOO In de week van 13 mei zal de voorjaarsnota en het meerjarenbeleidsplan behandeld worden in de commissies. U kunt hiervoor de agenda's elders op deze pagina raadplegen. In de voorjaarsnota, die in één boekwerkje met het meerjarenbeleidsplan, wordt uitgebracht, wordt een beeld gegeven van de financiële positie voor 1996 en de komende jaren. De gemeenteraad wordt gevraagd zich daarover uit te spreken in twee raadsvergaderingen op 30 mei en 6 juni a.s. De voorjaarsnota en het meerjarenbeleidsplan zijn instrumenten om het bestaande beleid te herijken en een basis te leggen voor (nieuw) beleid voor de komende jaren. Bij de behandeling worden dan ook algemene politieke beschouwingen gehouden. Meerjarenbegroting sluitend Het college is er in geslaagd de meerjarenbegroting 1997-2000 sluitend te maken. In het meer jarenbeleidsplan zijn de ombuigingen, zoals deze 1 april jl. zijn vastgesteld in de Kerntakennota, al verwerkt. Het ging om een bedrag van 1,7 miljoen gulden. De ombuigingen waren noodza kelijk vanwege een wijziging van het gemeentefonds, een belangrijke inkomstenbron van de gemeente. De bezuinigingen zijn gevonden in het verlagen van diverse uitgaven en verhoging van belastingen. In de voorjaarsnota wordt voorgesteld de begroting 1996 met een geraamd tekort van ca. 86.000 gulden sluitend te maken door een beroep te doen op de reserves. Voor de jaren vanaf 1997 wordt in het meerjarenbeleidsplan, ook wel meerjarenbegroting genoemd, financiële ruimte geschapen voor nieuw beleid. Met het voorstellen van nieuw beleid is het college voor zichtig omgegaan. Alleen daar waar maatschappelijke ontwikkelingen of rijksbeleid het nood zakelijk maken, doet het college nieuwe voorstellen. Enkele voorbeelden daarvan zijn het her stel van iepenlanen, gemeentelijke internationale samenwerking, het intensiveren van het jeugd- en jongerenwerk en het uitbreiden van kinderopvang. Daarnaast zijn er diverse uitgaven opgenomen die uit het bestaande beleid voortvloeien, zoals groot- en achterstallig onderhoud van gebouwen, zwembad en sporthal, exploitatiekosten woonwagencentrum, vervanging van bedrijfsmiddelen zoals maaimachines, auto's en computers. In het meerjarenbeleidsplan is ook een bedrag van 1 miljoen gulden opgenomen voor reconstructie van wegen, het oplossen van verkeersknelpunten en voorzieningen voor het stationsgebied en omgeving. De commissie- en raadsvergaderingen zijn openbaar. U bent van harte welkom. Oproep: aanmelden kandidaten voor 19 mei inwoners en organisaties kunnen vóór 19 mei bij de gemeente Heiloo jongeren in de leeftijd van 14 tot 20 jaar voordragen voor deelname aan het project Sail '96. Sail '96 is een zeilwedstrijd die deze zomer wordt gehouden en plaatsvindt tussen Amsterdam en St. Petersburg. Het project maakt deel uit van jeugdparticipatie-activiteiten. De provincie Noord- Holland heeft de gemeente Heiloo gevraagd één jongere voor te dragen. Het college van burgemeester en wethouders zal 20 mei a.s. uit de voorgedragen kandidaten een keuze maken. Initiatief De gemeente Amsterdam en de provincie maken het mogelijk dat 32 jongeren deel kunnen nemen aan de race aan boord van het Tall Ship "Regina Maris". Het Project Sail '96 is vooral bedoeld om door middel van deze actie de beeldvorming over jon geren'in positieve zin bij te stellen. De gemeente Heiloo is één van de 16 geselecteerde gemeenten om een kandidaat aan te wijzen. Uiteraard wordt aan de ouders van de geselecteerde jongere toestem ming gevraagd voor de reis. Voor de jongeren wordt een reis- en ongevallenverzeke ring afgesloten. Er gaan begeleiders mee en van tevoren wordt een informatiebijeen komst belegd. Selectie Voor deelname worden jongeren in de leeftijd van 14 tot 20 jaar geselecteerd. De jongeren moeten het afgelopen jaar op vrijwillige basis zich op een gunstige wijze in school- of maatschappelijk verband hebben onderscheiden van hun leeftijdsgeno ten. Het college stelt dat jongeren dit werk langer moeten doen. Er moet sprake zijn van een structureel voorbeeldgedrag. Inwoners en organisaties van Heiloo die een kandidaat willen voordragen moeten dit goed motiveren. Voordracht U kunt een'kandidaat schriftelijk en goed gemotiveerd voordragen. U kunt uw voor dracht richten aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Uw voordracht dient uiterlijk 18 mei a.s. in ons bezit te zijn. Commissies Commissie Bestuurszaken De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Bestuurszaken vindt plaats op maandag 13 mei 1996 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de agendapunten: - Vergaderstukken Driehoeksoverleg d.d. 25 maart 1996, inclusief jaarverslag 1995 en herstructurering politie. - Concept-Voorjaarsnota 1996 en Meerjarenbeleidsplan 1997-2000 - Derde begrotingswijziging S.N.K. 1996. - Benoeming van de heer J. Ouderkerken (PvdA) als (plaatsvervangend) lid van de vaste commissies voor advies en bijstand. - Vervanging airconditioning computerruimte. - standpunt college inzake C20. - Discussienota "de taken van de VNG" en brief terzake van BenW. Commissie Welzijnszaken en Burgerij De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Welzijnszaken en Burgerij vindt plaats op dinsdag 14 mei 1996 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Concept-Voorjaarsnota 1996 en Meerjarenbeleidsplan 1997-2000. - Gewijzigde beleidsnotitie WVG. - Financiële stukken recreatieschap Alkmaarder en Uitgeestermeer. - Jaarrekening Stichting Open Huis 1994/1995. - Jaarrekening Muziekschool 1994/1995. - Toekomst van de Kinderopvang, delen 1 en 2. - Ouderenbeleid, een eerste oriëntatie Commissie Grondgebiedzaken De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken: ver keer, milieu en reiniging, onderhoud en beheer openbare ruimte en monumentenbe leid vindt plaats op woensdag 15 mei 1996 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. ATTENTIE: De vergaderdata van de com missies Grondgebiedzaken I en II zijn ten opzichte van elkaar verwisseld. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Concept-Voorjaarsnota 1996 en Meerjarenbeleidsplan 1997-2000. - Studie naar een mogelijke wegverbinding (aftakking) tussen de N203/ Rijksweg/ Kennemerstraatweg en de A9. - Reconstructie A9/Kooimeerplein. - Definitief inrichtingsplan Pastoor van Muijenweg. - Voorlopige gemeentelijke monumentenlijst. Commissie Grondgebiedzaken De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken: Ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en grondbedrijf vindt plaats op maandag 20 mei 1996 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. ATTENTIE: de vergaderdata van de com missies Grondgebiedzaken I en II zijn ten opzichte van elkaar verwisseld. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - van 20.00 tot 21.00 uur presentatie jury rapport Egelshoek door de heer Ashok Bhalotra, lid van de jury. - Concept-Voorjaarsnota 1996 en Meerjarenbeleidsplan 1997-2000 - Artikel 19-procedure met betrekking tot bouwplan van de heer CJ.J.M. Hachmang voor uitbreiding van zijn bedrijf aan de Holleweg 19. - Artikel 19-procedure met betrekking tot bouwplan J. de Keizer, Kennemerstraatweg 13. - (Ver)nieuwbouwplannen rond De Loet. Bouwvergunningen Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden; Heerenweg 73, Woningstichting Heiloo - ver bouwen voormalig postkantoor in zes appar tementen met een bedrijfsruimte; Heerenweg 73, Woningstichting Heiloo - bou wen van vijf garages en zes bergingen op het bijbehorende erf; Westerweg 47, W. Klein Schiphorst - plaatsen tuinberging; Laan van Zeeman 23, P.M. Rijpkema - ver groten woonhuis; Oosterzijweg 49, P. Bakker - vergroten woon huis; Mariënstein 98, P.A.J. Bader - vergroten woonhuis; Mariënstein 109, W.T.E. van der Peet - vegro- ten woonhuis; Ronde Laan 42, F. Velzenboer - plaatsen garage; Vredenoord 172, H.J.P. Handgraaf - plaatsen van twee dakkapellen. Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1maandag t/m vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 072 - 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 531 32 17 of 531 32 16. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hierte gen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vra gen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken bekenddat zij voor nemens zijn een verzoek in te dienen bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland voor de vaststelling van een hogere waarde inge volge de Wet geluidhinder in verband met de bouw van een winkelruimte met vijf bovenwo ningen aan de Van Aostastraat hoek Heerenweg. De toegestane geluidbelasting van 50 dB(A) op de uitwendige scheidingsconstructie van de woningen zalvanwege de Van Aostastraatmet 10 dB(A) worden overschre den. Het ontwerp-verzoek voor de vaststelling van een hogere waarde ligt met de bijbehorende stukkenmet ingang van 8 mei a.s. geduren de twee weken ter inzage op het gemeente huis, Raadhuisplein 1, bij de afdeling VROM (kamer 110). Openingstijden zijn van 08.00 tot 12.30 uur. Gedurende de termijn van terinzagelegging van dit ontwerp-verzoek kan een ieder ten aanzien hiervan schriftelijke opmerkingen indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Tevens wordt een ieder in de gele genheid gesteld om op dinsdag 21 mei 1996 om 10.00 uur tijdens een openbare zitting in het gemeentehuis opmerkingen te maken ten aanzien van het ontwerp van het verzoek. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer C. Besseling, tel. 072 -531 32 24. bouwaanvragen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Pauwweijdt 7, J.P. Kelder - vergroten dakka pel Ewisweg 58, B. Greveling - plaatsen dakkapel Spijkerboor 8, P. van Schaijck - plaatsen dak- opbouw Zevenhuizerlaan 63, J.W.B. Wateckott - ver nieuwen berging Vredenoord 15, B.C.J. Meerman - vergroten woonhuis Westerweg 379, C. Kaandorp - vergroten zomerhuisjes en bergingen Westerweg 134, H.C.J. Rijk - vergroten woon huis Ronde Laan 9, A. Bijlsma - plaatsen garage bouwplannen Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen: De Wildtlaan 4 - vergroten woning; Westerweg 111 - vergroten woning; Westerweg 259 - uitbreiden winkel/wijzigen voorgevel; Raadhuisplein/Van Aostastraat - winkelruimte met vijf bovenwoningen. De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 9 mei 1996 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkda gen tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tij den alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Collecte Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: Nationaal Fonds Kinderhulp voor de periode van 5 tot en met 11 mei 1996. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Info over Centrum voor Wijkgerichte Funkties in de Schalm naast Overkerck Voor informatie en advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55 plussers Openingstijden Zorgloket, Hoog en Laag 32, Heiloo: 09.30 -11.30 uur ma-vrij. Telefonisch bereikbaar v; 09.30 -17.00 uur. Telefoon: 5 338 704. I Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 5313289. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.3Q uur, telefoon 5313131 Informatierubriek Mi: Zorgcoórdinator mevr. Nel Terpstra WOflCIl Zdfjj Op fl33t

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 4