Avondvierdaagse Heiloo wil groots evenement worden Zwem 4-daagse HET HOEKSTUK HEMELVAARTSDAG na De Beun presenteert nieuwe programmering WIE DOET ER NÓG EEN SCHEPJE BOVENOP? 4> RAI RANZIJN Vier avonden langs de mooiste plekjes van Heiloo §©]öp@®® 't Baa^e BCoembinderij 't Loo De Schrijverij Vos Makelaardii Winkelcentrum in Heiloo-West is de gehele dag GEOPEND Amels Makelaardij (072) 533 533 0 Redactieacquisitie en administratie JDrukkerij uitkijkpost bv 61e JAARGANG NO. 20 REKEN 15 MEI 1996 P. Butter op de Bukbühne Afwijkende openings tijden bibliotheek Geslaagd VAKANTI EPLAN N EN??? niPF^T RoUWSERVk 20 t/m 24 mei a.s. van 09.00 - 19.00 uur VAN DER BORDEN j Kennemerstraatweg 129 Heiloo NVM CEES HACHMANG LOODGIETERS voor al uw bloemwerk, tel. 072 - 5332303 Geraniummarkt 't Loo Rectificatie De Vroegte Wint (zie advertenties op pagina 3 en 7) Stationsweg 88 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen Rinnegom en Egmond aan den Hoef. De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 79 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden lj=^n svl aanzienlijk lagere mm-prijzen. Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag: 8.30-16.30 uur vrijdag 8.30-15.00 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) .■.v.v.v.v HEILOO - Het aantal deelnemers nog verder omhoog brengen en van de Avondvierdaagse één groot wandel- feest maken. Dat is de grote wens van de plaatselijke wandelcommissie in Heiloo, die de organisatie van de Avondvierdaagse, die traditioneel in de eerste week van juni gelopen wordt, voor haar rekening neemt. Aan het woord zijn Ben Bos en Jan Kraakman, stuwende krachten achter de organiserende commissie. „Eigenlijk ben ik van kleins af aan opgegroeid met wandelen. De Wandelcommissie Hei loo (WCH) hebben we in 1987 opge richt. Daarvoor werd al ruim twintig jaar de Avondvierdaagse georganiseerd door anderen, met als grote animator J. Kaandorp uit Limmen,"aldus Ben Bos. De WCH stelde zich een aantal duide lijke doelen. Het slinkende aantal deel nemers moest weer toenemen, er moest veel meer variatie worden aangebracht in de parcoursen, de verkeersveiligheid voor de wandelaars moest beter wor den. De commissie wilde er een echt Heiloos gebeuren van maken. „Wat niet wil zeggen dat er alleen maar Heilooërs mogen meelopen. Een flink deel van de wandelaars komt uit de regio. Want het is prachtig wandelen hier in Heiloo, en daar komt men graag voor." Ruim 1500 wandelaars Inmiddels kunnen de'organisatoren al terugkijken op een aardig resultaat. „We zijn huis-aan-huis folders gaan verspreiden. Daarnaast schreven we de scholen en sportverenigingen aan. De respons was opmerkelijk. Het deelne mersaantal in 1988 verdubbelde bijna, van 457 naar 976. Bij de laatste Avond vierdaagse liepen er ruim 1500 wande laars mee." Maar dat moeten er nog veel meer wor den, als het aan de heren Bos en Kraakman ligt. „Wat je nu ziet, is dat er veel kinderen van de basisschool, vaak met, hun ouders, meedoen. Soms nog vergezeld van een klein broertje of zusje, dat meeloopt zonder zich offi cieel te hebben ingeschreven, gewoon om te kijken hoe ver ze komen. Die kleintjes zijn trouwens vaak tot heel wat in staat. Maar zitten de kinderen eenmaal in het voortgezet onderwijs, dan zien we ze niet meer terug. En dat vinden we eigenlijk erg jammer." „We zouden graag zien dat bijvoor beeld sportverenigingen zich inschrij ven, met een groepje. Het is toch hart stikke leuk om - eventueel in tenue - je te laten zien als sportieve club. Ook denken we aan het bedrijfsleven. Als je zo'n Avondvierdaagse met je collega's Heiloo: fijn wandelen door het groen. loopt, heb je ook eens rustig de tijd om over andere zaken dan werk te praten. En passant kun je misschien nog een beetje reclame voor je bedrijf maken. Senioren, die van wandelen hun hobby hebben gemaakt, of een afvaardiging van de gemeente. Mogelijkheden te over,"denkt Bos hardop. Steeds nieuwe parcoursen In de organisatie van de Avondvier daagse gaat flink wat tijd zitten. Elk jaar worden er nieuwe parcoursen bedacht, die de leden van de commissie ook daadwerkelijk lopen om te zien of en waar er knelpunten zijn. Vlak voor de start worden de routes npg eens gecheckt. Op plaatsen waar het over steken van de wandelaars tot gevaarlij ke situaties kan leiden, komen vrijwilli gers te staan die het geheel in goede banen moeten leiden. Ze zijn herken baar aan veiligheidshesjes die door sponsors beschikbaar zijn gesteld. Verder zijn er EHBO-ers, controlepos ten en ook 'bewaken' vier man de route per fiets. Er zijn drie loopafstanden, die met tus senpozen van een kwartier starten. De 15 kilometer start tussen 18.00 en 18.15 uur, dan volgt tot 18.30 uur de 10 kilo meter en van 18.30 tot 18.45 start de kortste afstand, de 5 kilometer. „In het begin lieten we alle lopers tegelijk star ten, maar dat leverde problemen op. Vooral de geoefende wandelaars, bij voorbeeld mensen die trainen voor de Nijmeegse Vierdaagse, vinden het pret tig om als eerste te starten, zodat ze wat sneller uit de voeten kunnen. Zo kan iedereen in zijn eigen tempo lopen. Alleen bij de start en finish lijkt het even druk, maar verder is dat het echt niet." Mooi Heiloo In vier avonden krijgen de wandelaars de mooiste plekjes van Heiloo te zien. Het gebeurt nog geregeld dat mensen >die al jaren in Heiloo wonen op plekjes komen waar ze nog nooit geweest zijn. De laatste avond is altijd een waar feest. Een super seniorengroep van huize Overkerck geeft acte de présen- ce, op het laatste deel van het parcours (Havercamplaan en Breedelaan) wordt door veel mensen de vlag uitgestoken en een groot gedeelte van de Heilooër bevolking loopt uit om de wandelaars te verwelkomen met een bos bloemen. „Van de 23 plaatsen die aangesloten zijn bij de Noord-Hollandse Wandel sportbond, staan we nu, qua lopersaan tal, op de tiende plaats,"zegt Ben Bos niet zonder trots. „Maar wat zou het mooi zijn als we1 nog hogerop kwa men..." Inschrijven f 6,00 p.p) voor de Avond vierdaagse, die gehouden wordt van 4 tot en met 7 juni, kan van 20 tot en met 23 mei tussen 19.00 en 21.00 uur bij B. Bos, Werkendelslaan 9; J. Kraakman, Boswinde 19 en M. Henning, De Krommert 34 in Heiloo. Ook op de eer ste wandelavond is inschrijven nog mogelijk. Start en finish zijn bij basis school St. Radboud, ingang Breede laan. Voor inschrijven van scholen en groepen en voor algemene informatie kan men bellen met B. Bos, 072- 5337426. HEILOO - Vrijdag 17 mei treedt P. Butter op in de Buk Buk. P. Butter won een paar weken geleden de Band Battle en kreeg daardoor de kans om in Haarlem op 12 mei te strijden om de felbegèerde Noordhollands Glorie beker. Op het moment van schrijven van dit stuk moet deze wedstrijd nog plaats vinden maar de uitslag krijgt u zeker te horen. Een andere prijs die ze wonnen was een avond spelen in de Buk Buk. Zij zullen vrijdag zeker hun hit 'Boterham met pindakaas' te horen brengen. Wie P. Butter tijdens de Band Battle heeft gezien komt vrijdag zeker naar de Buk. De aanvang is om 21.00 uur en de entree is slechts vijf gulden. Southpaw Zaterdag 20 mei komt Southpaw spe len. Southpaw deed ook mee aan de Band Battle maar kon helaas niet win nen. Southpaw vindt haar oorsprong op het Petrus Canisius College, net als vele andere bands die vandaag de dag de dienst uitmaken in de Alkmaarse muzi- kantenscene.. Locale grootheden als Boner en Nocturnal Silence zijn hier een voorbeeld van. Southpaw speelt popmuziek en beschikt over een uitste kende zangeres. De entree is f 5,00 en de aanvang is om 21.00 uur. Vrijdagnacht/zaterdagochtend 25 mei vindt er een luilak mega dance partij plaats in de Buk Buk met medewerking van Headline. De voorverkoop is vanaf vrijdag 17 mei in de Buk en vanaf 18 mei bij Centerdisc en Popeye. De aan vang is om 24.00 uur en het duurt tot 06.00 uur. De kaarten kosten f 12,50. HEILOO - De openbare bibliotheek Heiloo is op Hemelvaartsdag, donder dag 16 mei, gesloten. Op vrijdag 17 mei is de bibliotheek normaal geopend. In de maanden mei, juni, juli en augustus is de bibliotheek op zaterdag gesloten. Vanaf 31 augustus is de bibliotheek weer op zaterdag geopend. Op deze dag wordt de Uitmarkt Heiloo 1996 gehouden. De bibliotheek is op 31 augustus langer open dan normaal (10.00-15.00 uur). HEILOO - Onlangs voltooide onze oud-plaatsgenote Marian Bugter met succes haar opleiding tot anesthesio loog aan het Academisch Ziekenhuis 'St. Radboudstichting' te Nijmegen. Laat juist nu uw huis voorzien van inbraakwerend hang en sluit werk zodat u uw woning veilig achter laat tijdens uw afwezigheid. DIRECTbouwservice adviseert en monteert het vakkundig voor u. tel. 072 5339124 ONDERHOUD KM REPARATIES IN BN OM VASTGOED - TIMMER EN VERBOUWWIRKZAAMHEDEN - BOUWTECHNISCHE INBRAAK DEVEILJOINQ woensdac .5 mei vanaf 12.30 uur tol maandag 20 mei WEGENS VAKANTIE GESLOTEN STATIONSCENTRUM - HEILOO aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED MAK£i.AAttO*| VFKZEKCRINtOtrvl - HYPOIHtKfcfM Al meer dan 60 jaar uw makelaar en taxateur onroerende goederen. Ook specialist in verzekeringen en hypotheken. Privé: 072 5330550, Kennemerstraatweg 63 Kantoor: 072 5141000, Kennemerstraatweg 33 Associatie Uitvaartverzorging Alkmaar en Omstreken wordt NUVA Associatie Uitvaartverzorging Alkmaar en Omstreken is onderdeel van NUVA Uitvaartcentrum Alkmaar Uitvaartcentrum Bergen Telefoon 072-5154544 NUVA Hoofdkantoor infornthtie Afdeling Telefoon 0522-235500 Uw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie. Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Hoileweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. HEILOO - Zaterdag 18 mei wordt op het plein voor 't Loo een geranium- markt gehouden. Vanaf 's morgens 7.00 uur zullen vele soorten geraniums wor den aangeboden en zeker hun weg vin den naar de aardewerk potten en tui nen van Heilop. De juiste benaming van de markt zou pelargoniummarkt moeten zijn. Dit is namelijk de latijnse naam voor wat wij in Nederland de-geranium noemen. Ten onrechte, omdat in de plantenwereld geranium de naam is van een winter harde'kruidachtige plant met maar liefst 400 soorten waarvan de Nederlandse naam ooievaarsbek is. Terug naar de pelargonium met zijn 250 soorten. Deze zullen echter niet alle maal op de markt te vinden zijn, wel de in Nederland zo populaire pelargonium peltatum 'La France', ofwel de Franse gefanium. HEILOO - Op 27 april vond op de kruising Pastoor van .Muyenweg- Mariënstein een aanrijding tussen een personenauto en een motorfiets plaats. In dit bericht stond dat de bestuurder van de personenauto geen voorrang verleende -aan de bestuurder van de motorfiets. Dit was onjuist. De bestuur der van de motorfiets verleende geen voorrang. HEILOO - Uitslag van de witviswed- strijd senioren van zondag 12 mei aan 't Maalwater. 1. C. Bakker 3450 gr. 2. J. v. Willigen 2700 gr. 3. S. Kaandorp 1800 gr. 4. S. Blokker 1650 gr. 5. P. Welp 850 gr. 6. D. Sanchcs 400 gr. Oe Hoefsmid 5 Postbus 68 1850 AB Heiloo telefoon 072 5330175 telefax 072 5335644 V/4 HEILOO - Deze week draaien de per sen van Drukkerij Uitkijkpost volop om de nieuwe programmagids voor het seizoen '96-'97 van Theater De Beun te drukken. Het eerste exemplaar zal vol gende week woensdag uitgereikt wor den aan burgemeester N. Schoof. De programmacommissie van Theater De Beun, onder leiding van coördina tor Connie Keijsper, is er weer in geslaagd een gevarieerd en aantrekke lijk programma samen te stellen voor het nieuwe culturele seizoen, dat op 28 september van start gaat. De 'professionele voorstellingen in Theater De Beun beslaan ongeveer tien procent van het gehele aanbod, over het gehele seizoen zijn er ruim honderdzestig amateurvoorstellingen geboekt. Een greep uit het programma pp zaterdag 5 oktober brengt de Stichting Vandenbulck de kleuteropera Cabaret met Crème Fraïche. (Foto Jan-Clemens Lampe) 'Beren, Beren, Beren', een voorstelling die drie kwartier duurt en bedoeld is voor kinderen van 3 tot 8 jaar. Een heel bijzondere voorstelling over de lotge vallen van beren en indianen, gespeeld door Gerard Luijkenaar (regie, tenor en spel), Hannie van Veldhoven (com poniste en pianiste) en Lizet van Beek (mezzosopraan en spel). Het Brabants Dagblad schreef in een recensie over deze heuse opera in drie bedrijven: 'Met niet meer dan een dweil als lende doek en een houten lepel als veelzijdig attribuut verovert dit drietal in een mum van tijd de kinderharten'. Voor cabaret is wederom ruim plaats gemaakt. Met de voorstelling 'Dorre- stein viert oud en nieuw' komt Hans Dorrestein 3 oktober naar Heiloo om De Beun te vullen met zijn tragische humor. Op19 november beklimt Purper de planken met een sprankelen de, humoristische maar ook ontroeren de voorstelling. Ook is het dit seizoen weer mogelijk in te tekenen voor een cabaretabonne ment (a f 60,00), dat vier voorstelüngen omvat: De Travesties (26 oktober), Els de Schepper (11 december), Bloeiende Maagden (31 januari) en hekkesluiter Crème Fraïche (13 maart). Een lach en een traan Een andere topper in de programme ring is het koffieconcert dat Louis van Dijk samen met zijn dochter Selma geeft op 1 december. Vader en dochter zullen muziekliefhebbers zeker in ver voering brengen met hun prachtige piano- en vioolspel. Liefhebbers van toneel mogen het niet missen, het blijspel 'Slippers' van Alan Ayckbourn, op 5 maart gespeeld door Hetty Verhoogt, Gaston van Erven, Mary-Lou van Steenis en Hugo-Met- Kleuteropera Beren, Beren, Beren. sers III. Ook uitermate boeiend is de monoloog die Ingeborg Elzevier houdt in 'Amanda' op 16 november. Haar vertolking van een Mexicaanse vrouw die de taal van haar man niet machtig is en derhalve geregeld antwoordt met 'ja natuurlijk' is zowel lachwekkend als verbijsterend. Gelukkig voor Amanda leert zij ook 'nee' te zeggen. Een voor stelling waar Theater De Beun trots op mag zijn. De nieuwe theatergids wordt volgende week woensdag 22 mei samen met de (Foto Gerlo Beernink) Uitkijkpost huis aan huis verspreid. Wie de gids niet heeft ontvangen kan er een afhalen bij Theater De Beun aan de Willibrordusweg 2. Elders in deze krant vindt u tevens de intekenlijst afgedrukt. De binnengekomen intekenlijsten wor den op datum ingeboekt. Nadat ze uit gesorteerd zijn wordt met alle inteke naars telefonisch contact opgenomen. De bestelde kaarten kunnen vanaf 2 september a contant bij de kassa van De Beun worden afgehaald. Overboekingen worden op verzoek op een wachtlijst geplaatst. Heiloo Tel. 072 533 06 25

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1