Gemeentelijke herindeling geen adequate oplossing Verstandig besluit Gedeputeerde Staten bS HEILOO j HEILOO Voor alle vragen over ouderenzorg PAGINA 4 UITKIJKPOST - 15 MEI G "Een verstandig besluit, behoorlijk in de lijn van de ideeën en wensen die leven in Heiloo en andere gemeenten in regio rond Alkmaar". Dat is de eerste reactie van de burgemeester Nico Schoof op het voorlopig standpunt van G.S. over de C20-problematiek. Geen gemeentelijke herindeling, maar vorming van sterkere en grotere buurgemeenten en eventueel kleine grenscorrecties, moeten een oplossing bieden voor de knelpunten waar Alkmaar en de regio de komende vijfentwintig jaar voor staat, aldus Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. Kabinetsstandpunt Het kabinet heeft, bij monde van staatssecretaris van Binnenlandse Zaken, mevrouw Van der Vondervoort een discussie gestart over de toekomst van de twintig centrumgemeenten in ons*land. Gevraagd is of die zogenaamde C20-gemeenten, waarvan Alkmaar er één is, de komende vijfen twintig jaar met hun voorzieningen (wonen, werken) uit de voeten kunnen op eigen grondgebied. Het gemeentebestuur van Alkmaar heeft haar visie hierover onlangs vastgelegd in een notitie. Deze notitie is besproken met regiogemeenten, waaronder Heiloo en de provincie. Op basis van de noti tie en het rondetafelgesprek met de 11 gemeentebesturen uit onZi regio heeft Gedeputeerde Staten een voorlopig standpunt ingenomen. Standpunt Alkmaar In het voorlopig standpunt van G.S. wordt het standpunt van Alkmaar in het kort als volgt omschre ven. Ruimtegebrek, druk op de eigen voorzieningen en bestuurlijke onevenwichtigheden in het omliggend gebied ziet Alkmaar als haar voornaamste knelpunten als centrumgemeente. Alkmaar streeft naar een oplossing met een breed draagvlak en wijst daarom op korte termijn grootscheepse gemeentelijke herindeling af. Voor de beoogde woning- en bedrijventerreinlokaties heeft Alkmaar wel het oog op grenscorrecties ten opzichte van Langedijk alsmede Heiloo, Egmond en Limmen. Ten slotte is Alkmaar voor vorming van sterkere en grotere buurgemeenten. Omliggende gemeenten Gedeputeerde Staten vermelden in de notitie over C20-problematiek, dat de omliggende gemeen ten de visie van Alkmaar op hoofdlijnen ondersteunen. G.S. stelt verder dat er in de regio bovendien een beweging te constateren is in de richting van onderlinge samenwerking of samenvoeging van kleinere gemeenten, maar dat dit nog niet is uitgekristalliseerd. Standpunt G.S.: herindeling geen oplossing Op basis van inventarisatie van knelpunten en problemen in het stedelijk gebied Alkmaar, is Gedeputeerde Staten van mening dat samenvoeging van de centrumgemeente met één of meer buurgemeenten door middel van gemeentelijke herindeling geen adequate oplossing voor die knel punten en problematiek biedt. Wel is G.S. van mening, dat toevoeging van enkele lokaties in de gemeenten Heiloo, Egmond en Akersloot kunnen bijdragen aan de versterking van de toekomstige ruimtelijke ontwikkeling van Alkmaar. In overleg met de betrokken gemeenten wil G.S. vaststellen welke Iqkaties daarvoor in aan merking komen. De eventuele indeling van deze lokaties bij de gemeente Alkmaar door middel van grenscorrecties houdt niet meteen een feitelijke planologische bestemming daarvan in. Overleg over samenwerking en/of samenvoeging Gedeputeerde Staten stellen in hun voorlopig standpunt verder voor onj met de gemeente Heiloo, Egmond en Limmen nader overleg te voeren over hun opvattingen over nadere samenwerking en/of samenvoeging. De verschillende initiatieven op dit terrein zouden kunnen bijdragen aan de verster king van de bestuurlijke organisatie in de regio. Reactie van Heiloo De gemeente Heiloo wil samenwerking met in ieder geval Egmond en eventueel Limmen en Akersloot verstevigen. Op dit moment wordt al veel samengewerkt. Als dit moet leiden tot samen voeging met Egmond, dan is dat geen taboe voor Heiloo. De burgemeester, Nico Schoof kan niet zeggen welke grenscorrecties Gedeputeerde Staten op het oog heeft. Maar als het gaat om grens correcties, dan gaat het alleen om kleine stukjes grond rond de randen van de stad. De gemeente Heiloo is blij dat er geen sprake is van gemeentelijke herindeling en de burgemeester spreekt van een verstandig besluit van G.S. Verstandig, omdat voortgeborduurd wordt op ideeën en wensen uit de regio. Het voorstel om de mogelijkheden voor grenscorrecties te bekijken moet nader bezien worden. Daarbij moet geen hek rond Heiloo worden opgetrokken. Het gemeentebestuur moet doen wat ze moet doen: zorgen voor voldoende woningen en werk voor mensen in deze regio. Ook voor onze inwoners en onze kinderen. Het is een gezamenlijke verantwoordelijkheid en niet alleen een probleem van Alkmaar. Heiloo wil nadenken of aantrekkelijke woningen gebouwd kunnen worden en waar. Wel dient rekening te worden gehouden met de kwaliteit van dit gebied. Ook Alkmaar zal moeten kijken of in de binnenstad ruimte geschapen kan worden voor woningbouw. Van aantasting van het Heilooër bos is geen sprake. Geen mens die het in zijn hoofd haalt, aldus de burgemeester. Over bedrijventerreinen bestaan al goede afspraken met Alkmaar. Voorlopig gaat het prima zegt de burgemeester. De gemeentebesturen zullen zich samen sterk moeten gaan maken voor de inwo ners van de regio: 225.000 mensen in de regio, waarvan 90.000 in Alkmaar en 135.000 in het overi ge gebied. Het gaat dus niet alleen om inwoners van Alkmaar. Burgerlijke stand informatie tot en met 9 mei 1996 Geboorten Jop P., zoon van M.P. van der Bijl en S.C. Bakker Teun J.P., zoon van J. Bergsma en G.M. de Koning Niek, zoon van J.M. Smits en E. Brouwer Marit H., dochter van D. van Deventer en N.W. Simons Elders geboren Patrick N.M., zoon van W.N.M. Manshande en M.C.M. Jonker Chris K., zoon van I.W.J. Dijkman Dulkes Amy I.C., dochter van R.J. de Jong en H.F. Noels Linsey, dochter van J.S. Klaver en Y.W.P. Joosten Joran, zoon van C.P. van den Bos en C.H. Valstar Femke, dochter van D.N. van der Woude en E. van Leijen Remy, dochter van A. de Graaf en M.B.E. Dudock Huwelijksaangiften R.K.J. van de Sanden en A. Wisse P.J. Kroon en K.A. den Hollander G.J. Stokreef en C.J. Nieuwenhuis M. Drost en T. de Bruijn T. Veldheer en K.H. Hair S.H. Douma en H.J.M. Klaus P.P.N. Mulder en I.E.A. van der Lubbe Huwelijken J. van As en J.J.H. van Ratingen A.E.G.A. van Roode en E.J. Jansen I.J.P.C.J. van der Velden en O.M.M. Sjerps R.H. Seegers en A.C.M. Sinnige Ovèrleden P.J.C. van der Loo P.G. Bijl A.S.M. Hijmans, wv. Hoetjes W.J. Appel B. Görlich, ev. Van der Linden Elders overleden E.H.J. Vos, wv. Hoven P. Bolten C.A. Schoen, wv Kamers F.M. Mulder, wv Olgers Vergunningen Verleende vergunningen Op grond van de Algemene Plaatselijke Verordeningen zijn de volgende vergunnin gen verleend: - op dinsdag 14 en woensdag 15 mei a.s. van 09.00 tot 18.00 uur op het parkeerter rein ten noorden van Winkelhof 't Loo voor een standplaats ten behoeve van een ken- tekengraveeractie; - van donderdag 4 tot en met zondag 7 juli a.s. voor het maken van straatfoto's op de openbare weg tijdens de kermisdagen. Ook is tot wederopzegging, doch uiterlijk tot 31 december 1996 op zes werkdagen per week ingaande 6 mei 1996 ventvergunning verleend aan de heer P. Schoonhoven voor de verkoop van bloemen in de gemeente Heiloo. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden: Bosvaren 23, Th.J. van de Water - plaatsen erker en luifel in de voorgevel van de woning; Termijen 181, J. Bosman - plaatsen dakka pel; Zevenhuizerlaan 26, C.G. Sinnige - vergroten woonhuis; Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1 van maandag t/m vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 072 -531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 531 32 17 of 531 32 16. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hierte gen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Verleende sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde sloopver gunningen verleend: Het Zevenhuizen 56, Honk- en Softbalvereniging Double Stars - slopen sportkantine en kleedruimte; Slootenslaan 18, J.I.M. Veldt - slopen woon huis met schuur. Deze sloopvergunningen met de bijbehoren de tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1 van maandag t/m vrijdag tussen 08.00 en 12.30 (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 072 - 531 32 17 of 531 32 16). Zie voor eventuele bezwaren tekst ver leende bouwvergunningen/meldingen. Bouwaanvragen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Zeekamplaan 22, R. Stoffers - plaatsen dak- opbouw; Goodeslaan 49, F. Veenman - plaatsen dak kapel; Slimpad 15, J. Kuyper - vernieuwen woon huis en oprichten garage; Patrijsakkers 36, M. Sacksioni - plaatsen ber ging; Oudburgerlaan 88, A. Dellemijn - vergroten woonhuis; Het Zandstuk 4, J.F. Bennink - plaatsen dak kapel; Westerweg 107a, C.R.J. Neefjes - vergroten dakkapel. collecte Verleende colléctevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: Nederlands Astma Fonds voor de periode van 19 tot en met 25 mei 1996. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben waaruit blijkt dat zij Commissies Vergadering Commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor bezwaarschriften verga dert maandag 20 mei a.s. voor de behande ling van bij burgemeester en wethouders ingediende bezwaarschriften. De vergadering begint om 20.00 uur en wordt gehouden in kamer 25 van het gemeentehuis. De agenda voor deze vergadering luidt: 20.00 uur Hoorzitting inzake bezwaren tegen afwijzing aanvraag bijzondere bijstand 20.30 uur Hoorzitting inzake bezwaren tegen beëindiging bijstandsuitkering 21.00 uur Hoorzitting inzake bezwaren tegen verlening bijzondere bijstand De hoorzittingen zijn openbaar en alle belang hebbenden worden in beginsel in eikaars tegenwoordigheid gehoord. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan, indien daartoe bijzondere redenen aanwezig zijn, worden besloten de zitting in beslotenheid te houden en het horen afzonderlijk te laten plaatsvinden. De stukken van de vorengenoemde zaken lig gen, voor zover om gewichtige redenen geen geheimhouding geboden is, tot de datum van de hoorzitting op werkdagen gedurende kan tooruren ter inzage bij de secretaris van de Commissie voor Bezwaarschriften, de heer A.C. van der Jagt, afdeling Bestuurszaken, kamer 128 in het gemeentehuis, tel. 531 31 20. Voor nadere informatie omtrent het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u zich eveneens wenden tot de secretaris van de commissie. De commissie voor bezwaarschriften verga dert elke derde maandag van de maand. De eerstvolgende vergadering zal worden gehou den op maandag 17 juni a.s. Info over Centrum voor Wijkgerichte Funkties in de Schalm naast Overkerck Voor informatie en advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55 plussers Openingstijden Zorgloket, Hoog en Laag 32, Heiloo: 09.30 -11.30 uur ma-vrij. Telefonisch bereikbaar 09.30 -17.00 uur Telefoon: 5 338 704. Ontwerp-Besluit Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om op de hieronder vermelde aanvragen om een vergunning ingevolge artikel 8.1 van de Wet milieubeheer (W.m.) positief te beschikken, onder oplegging van een aantal voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu: Bouwbedrijf Terluin B.V., Rijksweg 15, 1906 BC LIMMEN, voor het in werking hebben van een (timmer)werkplaats, gele gen op het perceel, Runxputteweg 1, 1851 PM te Heiloo. "De Stoof" (de heer J. Schermer), Lijster 6, 1722 DC ZUID SCHARWOUDE, voor het in werking hebben van een bedrijf voor het fabriceren en restaureren van keukens en grenen meubelen, gelegen op het perceel Industrieterrein Oosterzij 12, 1851 NT te Heiloo. De aanvragen, de ontwerp-besluiten en ande re op de zaak betrekking hebbende stukken liggen in het gemeentehuis van Heiloo, afde ling Volkshuisvesting Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM), kamer 110, afdeling Milieu, ter inzage en wel van donderdag 16 mei 1996 tot en met donderdag 13 juni 1996, iedere werk dag van 08.00 tot 12.30 uur alsmede op het Politiebureau, Kennemerstraatweg 356, alhier, op de vrijdagavonden van vrijdag 17 mei 1996 tot en met vrijdag 7 juni 1996 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan op de afdeling VROM (afde ling Milieu) kosteloos een mondelinge toelich ting op de stukken worden verkregen. Afschriften van de stukken kunnen tegen kost prijs worden verkregen. Na 13 juni 1996 kunnen de stukken tot het einde van de termijn, waarbinnen beroep tegen het besluit kan worden ingesteld, wor den ingezien na afspraak met de afdeling VROM (Milieu). Ingevolge artikel 3.24, eerste lid van de Algemene wet bestuursrecht kunnen binnen vier weken na dagtekening van deze kennis geving tegen het ontwerp van het besluit schriftelijke bedenkingen worden ingebracht bij het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo. Degene die schriftelijke bedenkingen inbrengt kan gelijktijdig in de brief verzoeken zijn/haar persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch/schriftelijk wordt verzocht, kan gedurende de terinzagelegging een openbare zitting tot gedachtenwisseling worden gehouden. Tijdens deze zitting kun nen mondelinge bedenkingen worden inge bracht. Men kan dan over de aanvraag en het ontwerp van het besluit van gedachten wisse len met het bevoegd gezag, eventueel de aanvrager en de overige aanwezigen. Alleen zij die tijdig schriftelijk of mondeling bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit kunnen later beroep instellen bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aange toond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te dienen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het ontwerp van het besluit. Voor vragen kunt u terecht bij mevrouw M.A.M. Tromp, afdeling VROM, Milieu, tel. 072 - 531 31 47. Gewijzigde vuilophaaldienst In verband met Hemelvaartsdag wordt op don derdag 16 mei as. geen vuil opgehaald. De rolemmers die normaliter op donderdag 16 mei zouden worden geleegd, kunt u op vrijdag 17 mei as. buiten zetten. Ook de emmers die op 17 mei zouden worden geleegd kunnen gewoon buiten worden gezet. Ook is het afvalbrengdepot op vrijdag 17 mei as. vanaf 08.00 tot 15.00 uur geopend. Heeft u nog vragen, dan kunt u contact opnemen met de heer T. van de Meijs, tel. 072 - 533 68 80. Ontheffing Burgemeester en wethouders van Heiloo heb ben besloten de Gros markt b.v. ontheffing te verlenen van het verbod een winkel op werk dagen geopend te hebben tussen 's avonds 18.30 en 21.00 uur. De ontheffing geldt voor de donderdagen 2,9, 16 en 23 mei 1996. Tegen dit besluit kan binnen zes weken na verzending aan de aanvrager bezwaar worden gemaakt. Raadhuisplein I Postbus I I850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 5313289. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur, telefoon 531313 I Informatierubriek i Zorgcoördmator mevr. Nel Terpstra WOflCD ZOfjj Op MSSt y

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 4