Succesvolle zaaiers in groep zes Jngezonden brieven Externe jury oordeelt positief over stedebouwkundig plan van J.G. Nelis voor de Egelshoek Gewijzigde openingstijden gemeentehuis Nieuwbouw in Ypestein Eerste scMpen over de dam in Ypestein PAGINA 6 UITKIJKPOST-15 MEI Vervolg informatierubriek Een externe jury is zeer onder de indruk van het stedebouwkundig plan van J.G. Nelis/Hosper-Duinker van der Torre voor het nieuwe woongebied de Egelshoek in Heiloo. Het plan biedt naar de mening van de jury een toegevoegde waardeomdat het moge lijkheden biedt om een voor Heilooen zelfs voor Nederland, unieke woonbuurt te realise ren. De jury bestond uit ir. M.F. Asselbergs, A. Bhalotra en ir. mw. I. de Boorder. Competitie De gemeente heeft drie ontwikkelaars ver zocht een plan voor dit gebied te ontwikke len: Heijmans Projectontwikkeling B.V., Smit's Bouwbedrijf B.V. en G.P. Groot Aannemingsbedrijf Grond- Weg- en Waterbouw B.V. en tot slot J.G. Nelis Projekt Maatschappij B.V.. Deze ontwikkelaars heb ben hun plannen 7 maart jl. aan de gemeente gepresenteerd. De gemeente heeft gekozen voor ontwikke ling in competitieverband om een zo hoog mogelijke stedebouwkundige en architectoni sche kwaliteit te bereiken. Beoordeling - De jury heeft haar oordeel in een beoorde lingsrapport vastgelegd. De drie plannen zijn op basis van diverse criteria beoordeeld, zoals stedebouwkundige en programmatische uitgangspunten (aantal woningen, prijsklasse, openbaar gebied, samenhang e.d.) en kwali tatieve aspecten (belevingswaarde in relatie tot onder meer bewoning, architectonische kenmerken, en inrichting openbare ruimte). Naar de mening van de externe jury is in het plan van J.G. Nelis op een unieke wijze inte gratie van architectuur, stedebouw, land schap en ecologie nagestreefd en tot stand gebracht. "Het plan is evenwichtig en uitda gend tegelijkertijd. Evenwichtig omdat het gebaseerd is op reeds aanwezige kwaliteiten in Heiloo en op een samenhangende diversi teit in ruimte, vorm en inrichtingswijzen. Uitdagend omdat het, op een naar tijd en vorm en inhoud tijdloze wijze, een nieuwe dimensie tracht toe te voegen aan deze kwali teiten", aldus de jury. fa -- Plan J.GNelis Het plan van J.G. Nelis kenmerkt zich door een klein bos bij de ingang in het noorden, uitkomend in een open middengebied waar water en groen overheersen. In het westelijk deel van het plan bevinden zich twee evenwij dig lopende waterpartijen. Het verkavelings plan heeft rechte vormen. In het oosten van het plan is sprake van meer besloten blokvor mige woningbouw, waarin goedkopere en duurdere woningbouw gecombineerd voorko men. In het westen van het plan is sprake van meer lineaire woningbouw met afwisselend goedkopere en duurdere woningen. De aanwezigheid van twee verschillende landschapstypen, strandwal en -vlakte, in het gebied wordt uitgebuit om twee verschillende landschaps- en woonsferen te kunnen realise ren. Een 'waterland' met wonen langs singels en een 'boslandschap' met wonen in bosvil- la's; het 'bos' wordt gerealiseerd als een extra oppervlak groen, te financieren door een ver eniging van parkeigenaars. Er zijn drie op het stedebouwkundig plan toegesneden woning types ontwikkeld: de bosvilla, de duo-villa, en de schakelwoning. Het plan gaat uit van de bouw van 182 woningen, waarvan 106 wonin gen in de prijsklasse van circa 225.000 gul den, 39 woningen in de prijsklasse van circa 275.000 en 350.000 gulden in de middenklas se en 37 in de prijsklasse 350.000 gulden en meer. Circa 80 woningen worden gereali seerd in kleine eenheden, 3-5 woningen, waarvan sommige met lift, sommige met eigen tuin of alleen terras. Verschillende groottes en prijzen maken deze types geschikt voor zowel starters als senioren. Aanbevelingen De jury doet in het beoordelingsrapport een aantal aanbevelingen aan de gemeente, indien besloten wordt het plan van J.G. Nelis nader uit te laten werken. Bij het eventueel uitwerken van het plan adviseert de jury een aantal punten nader te bestuderen danwel aan te passen. Zo zou onder meer de ruimte voor de aanplant van eiken in het 'bosgedeel- te' aangepast kunnen worden met het oog op de wensen ten aanzien van de bezonning van de bosvilla's en het daglicht in de apparte menten. Ook de op relatief grote afstand gelegen parkeergelegenheid voor de parkge- oriënteerde schakelwoningen zou nader bekeken moeten worden. De jury adviseert om voor de reeds aanwezi ge stolpboerderij een bijzondere, passende bestemming te zoeken. Definitief besluit Het juryrapport wordt 20 mei gepresenteerd aan raadsleden. Eind mei zal het college van burgemeester en wethouders een besluit nemen over de drie plannen aan de hand van het juryrapport en de binnengekomen inspraakreacties. In juni zal dit besluit worden voorgelegd aan de commissie, waarna de gemeenteraad begin juli een besluit zal nemen. In verband met Hemelvaartsdag is het gemeentehuis op donderdag 16 en vrijdag 17 mei a.s. gesloten. Op Tweede Pinksterdag, maandag 27 mei a.s. is het gemeentehuis eveneens gesloten. De eerstvolgende avondopenstelling is op maandag 3 juni a.s. De volgende afdelingen zijn dan open voor het publiek: Burgerzaken Sociale Zaken en Huisvesting Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Nog enkele appartementen te koop! Het betreft 3-kamerappartementen van het type "Vogel", gelegen op de eerste verdie ping met tuin en berging op de begane grond. De koopprijs is 235.000,- v.o.n. Toewijzingscriteria voor nieuwbouw koop woningen voorjaar 1996 1. 30% van de woningen is beschikbaar voor woningzoekende starters afkomstig uit Heiloo. Prioriteit heeft degene die het langst als woningzoekende staat geregistreerd. 2. 45% van de woningen is beschikbaar voor doorstromers woonachtig in Heiloo die bij verhuizing een door de gemeente toe te wij zen huurwoning in Heiloo vrijmaken die valt onder de verdelingsregels van de huisves tingsverordening (huur tot 1.016,- per maand). Prioriteit heeft degene die het langst in de huidige woning woont. 3. 25% van de woningen is beschikbaar voor doorstromers uit Heiloo diembij de verhuizing een koopwoning of een duurdere huurwo ning achterlaten. Prioriteit heeft degene die het langst in de huidige woning woont. 4. Overigen uit de regio Noord- Kennemerland (SNK-gebied), indien na de toewijzing aan de categorieën 1 tot en met 3 nog woningen beschikbaar zijn. 5. Overigen, indien na toewijzing aan de categorieën 1 tot en met 4 nog woningen beschikbaar zijn. Voor inwoners van Heiloo bestaat de moge lijkheid om op de koopprijs een korting te krijgen door middel van een premie van 10.000,-. Inwoners van Heiloo hebben voor rang bij toewijzing. Voor meer informatie kunt u bellen naar: Stichting Eigen Woningbezit Alkmaar, mevrouw 't Hart,'tel. 072 - 561 31 11. Het betreft 3-kamerappartementen van het type "Vogel", gelegen op de eerste verdieping met tuin en berging op de begane grond. New Age bij Centerdisc HEILOO - Sinds kort heeft Centerdisc, de cd-zaak op het Slimpad, haar collec tie New Age muziek flink uitgebreid. Na een kritische selectie is een uiterst smaakvolle collectie cd's in het assorti ment opgenomen. Omdat veel mensen niet precies weten wat het begrip New Age inhoudt, volgt hier een nadere toe lichting. New Age is een muziekstroming die in principe ter ontspanning dient. Het begrip komt uit het Amerika van de jaren zeventig en slaaft op de wat ouder geworden voormalige hippies die een nieuwe leeftijd hebben bereikt en een daarbij passende muzieksoort beluiste ren, de New Age. Dat is dan ook niet- commerciële muziek, die hoort bij een relaxte levensstijl. New Age is vaak het werk van solo artiesten en meestal instrumentaal. Als er al stemmen te horen zijn, geven deze alleen een ondersteuning aan de instru mentale muziek. New Age is beïnvloed door zowel de klassieke muziek als de jazz en de folk. Het ritme is altijd rustig. Slaginstrumenten worden spaarzaam en zachtjes gebruikt. De melodie en het rustgevende effect van de diverse klan ken zijn het belangrijkst. Een paar willekeurige voorbeelden uit de nieuwe Centerdisc New Age collec tie: Lisa Franco, een harpiste die bege leid wordt op viool, een synthesizer, een zeer rustgevende cd. Kamal, een van de grootmeesters van de New Age. Ondanks het vrolijke karakter stralen zijn cd's een diepe rust uit. Panfluit, harp, gitaar, maar ook belletjes en geluidseffecten maken zijn cd's zeer interessant. De invloed van New Age is vandaag de dag zeer belangrijk, denk aan de muziek van Clannad (Enya), Vangelis, Sacred Spirit en vele anderen. U bent van harte welkom om een en ander eens te beluisteren bij Centerdisc op het Slimpad. Flashing Heiloo Basketbal Toernooi HEILOO - Morgen, Hemelvaartsdag, begint alweer de negende 'Flashing Heiloo Open'. De eerste wedstrijd van dit tweedaagse toernooi zal om 11.00 uur worden gespeeld in sporthal Het Vennewater. Na de laatste wedstrijd die dag zal iedereen 's avonds te vinden zijn in de Buk Buk waar de Flashing Party zal plaatsvinden. Vrijdag staan de eersten om 10.30 uur weer te springen onder de basket. De netjes zullen pas weer afkoelen na 18.00 uur. Het toernooi is ook dit jaar weer met veel enthousiasme door het buitenland ontvangen. Teams afkomstig uit vier landen zullen aanwezig zijn. Duitsland is goed vertegenwoordigd met 8 teams. België bezoekt Heiloo met drie teams, twee teams komen over zee van Engeland en twee teams maken de lange reis vanuit Italië. Met de vijftien Nederlandse teams zullen er dertig teams in vijf poules strijden om de sterk begeerde Flashing Heiloo wisselbekers. Dus als u leuke basketbalwedstrijden wilt zien, bent u van harte welkom in sporthal Het Vennewater. Op Hemelvaartsdag zullen de mini's van Flashing Heiloo van 9.15 tot 11.00 uur de strijd aangaan met verscheidene teams uit de omgeving. Ook het bekij ken van het spel van deze kleine, uiterst fanatieke spelers is bijzonder leuk' Gevonden voorwerpen HEILOO - De volgende voorwerpen werden als gevonden aangemeld. Diverse sleutels, een zilveren armband, een kinderzomerhoedje van het merk Oilily, een zonnebril, een zaktelefoon en een brilleglas. In de periode van 6 tot en met 12 mei werden twee fietsen ontvreemd. HEILOO - Vorige week vrijdag werd het startsein gegeven voor het eerste begrazingsproject in Heiloo. Onder het toeziend oog van wethouder Ten Hoope werden vijftien soayschapen losgelaten om de geluidswal in de wijk Ypestein te begrazen. Hierdoor wordt het maaien van.de wal overbodig, zo is de verwachting. De gemeente Heiloo wil met deze beheersvorm de natuur in het middelpunt zetten. (Foto Parakalo) Inleveren kopij voor de Uitkijkpost In Limmen kan kopij voor de Uitkijkpost ingeleverd worden bij Nico Admiraal, Bloemenhof 5. De kopij dient uiterlijk maandag om 12.00 uur aldaar bezorgd te zijn. Tot 16.30 uur kan men met kopij vervolgens nog terecht bij het kan toor van Drukkerij Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 te Heiloo. Nimrods golfdag bij de Condor Club HEILOO - Zondag 19 mei speelt de Condor Golf Club 'Nimrods' op golf baan Spaarnwoude. Deze dag zetten de Condor-jongens hun beste beentje voor om genodigden op aangename wijze kennis te laten maken met de golfsport. Karei Beers (vice-president van de Club) vertelt dat veel van de 50 spelers zomers wekelijks op de baan staan. Er wordt dan niet alleen veel gespeeld, maar ook veel over golf gesproken. Zo is het idee van Nimrods ontstaan. Bijna alle golfers hadden wel vrienden, ken nissen of collega's die graag een keer wilden golfen. Nimrods is een dag spe ciaal voor mensen die het leuk vinden om het zo eens een keer te proberen. „De term Nimrods is gekozen omdat het zo lekker klinkt," zegt bestuurslid Henk Kaandorp. „Zondag gaan we in één klap met bijna 100 gasten de baan op. Hier zijn we als organisatie best wel trots op. We hebben een aantal extra plaatsen voor lezers van de Uitkijkpost. Door het schrijven van een briefje aan de club, per adres Laan Eindeloos 10, 1851 ZN in Heiloo, maakt u hier kans op." De drie origineelste inzenders zijn zondag een dagje te gast bij de Condor Club. Inzendingen dienen uiterlijk vrij dagmiddag binnen te zijn. Winnaars krijgen zaterdag persoonlijk bericht. Leerlingen van De Zuidwester krijgen de wisselbeker mee naar huis. (Foto Parakalo) HEILOO - Een kerkvol enthousiaste kinderen was het resultaat van een ongeveer zes weken geleden begonnen schoolbloeiwedstrijd voor de leerlingen van groep zes (soms samen met de kin deren van groep vijf) van de basisscho len in Heiloo, georganiseerd door Groei en Bloei. Iedere school had een andere plant te zaaien gekregen en afgelopen zaterdag werd daarmee een heuse beurs door hen gehouden. Wie had ooit durven dromen dat na de start om 10.00 uur na een half uur alle kwekers-in-spé al los waren? Bij alle scholen was er veel zorg en aan dacht aan het kweken besteed. Het resultaat was er dan ook naar. De win naar aanwijzen was voor de jury dan ook een moeilijke taak. Na veel wikken en wegen kwam De Zuidwester als winnaar uit de bus. Zij hadden ook nog wat ander zaaigoed meegebracht en bleken de zakenlieden van de toekomst te zijn. Alle plantjes waren al verkocht yoordat de beurs begon. Kennelijk had den zij dat op school al geregeld. Met de nieuwe wisselbeker gingen zij naar huis. De Paulusschool had enorm veel werk gemaakt van de presentatie, mooie tekeningen en voor elke plant een naambordje, ook voor de sperziebonen die op eigen initiatief nog aan de marktkoopwaar werden toegevoegd. Dat was de reden dat zij de wisselbeker die jarenlang voor de hyacinthen-wed strijd was gebruikt mochten meene men. Volgend jaar is het dus zaak écht vroeg naar deze heel speciale 'markt' te komen. De Condor Club. Nieuws van NOS en krant HEILOO - Tot verrassing van bestuur en bezoekers van de lezing over het 'Nieuws in de NOS' van de Plattelandsvrouwen, diende zich naast de aangekondigde spreker ook iemand van het Noordhollands Dagblad aan. Dat het één een aanvulling op het ander moest zijn, werd snel duidelijk. De heer Anderson van het NOS-jour- naal en de heer Klaassen, adjunct hoofdredacteur van het Noordhollands Dagblad, lichtten het werk achter de schermen van het nieuws op tv en in de krant met verve toe. Selectie van het nieuws is één van de belangrijkste items. Circa 90 punten van het vergaarde nieuws voor het tele visiejournaal kan wegens tijdgebrek niet vertoond worden. Voor meer en diepergpande informatie blijft de krant de bron. De discussie maakte het nodige los over de onderwerpen sensatie, geweld en persvrijheid. Beide heren konden toetsen wat onder de kijker/lezer leeft achter de schermen. Het koor omlijstte de avond met een internationaal reper toire. TYHSV HEILOO - Uitslagen competitie lande lijk heren: Zeswielen 3-HSV 1 3-3, lan delijk junioren HSV 1 -Uitgeest 1 0-8, disctrict zondag: HSV 1-Assumburg 1 4-2, De Zonneweide 1-HSV 3 3-3. District zaterdag gemengd: HSV 1- Twiske 2 5-0. District zaterdag heren: HSV 2-De Maaier 3 5-1, district vetera nen: Warmenhuizen 1-HSV 3 4-0. Dames kring:HSV 1-Alkmaar 1 2-2, Groetincke 1-HSV 2 3-1, HSV 3- Langedijk 5 4-0, HSV 5-Hogedijk 3 0-4, HSV 6-Langedijk 10 2-2, Hogedijk 7- HSV 7 4-0, HH.Waard 16-HSV 8 4-0. Zaterdagavond Kring: Assumburg 1- HSV 1 4-4. Openbaar onderwijs anders bestuurd HEILOO/LIMMEN/CASTRICUM - Na de fusies tussen de openbare basis scholen wordt nog gezocht naar een andere bestuursvorm, waarbij de gemeente Heiloo meer op afstand zal gaan besturen. Over dit onderwerp organiseert de Vereniging Openbaar Onderwijs, afdeling Castricum-Lim- men-Heiloo, een klein symposium dat toegankelijk is voor belangstellenden. Het symposium vindt plaats op dinsdag 21 mei in het nieuwe gebouw van het J.P. Thijsse College, De Bloemen 65 te Castricum. De aanvang is om 20.30 uur. Muziek- en Dansschool HEILOO - We hebben nog maar een paar weken voor de zomervakantie. In die tijd moet er nog veel gespeeld wor den. Veel concertjes, veel speelavon den. Vrijdagavond 17 mei moet u kiezen. In de muziekschool verzorgen leerlingen van Fred Lodder, piano en keyboard docent, een speëlavond. In 't Loo zijn drie groepen van ons bezig; leerlingen van Peter Brouwer (klarinet/saxo foon/ensemble-docent), Martin Roze- ma (dwarsfluit/ensemble-docent) en Doroté Crijns (pianodocent). De Muziekschool is uitgenodigd om daar op enkele koopavonden optredens te verzorgen. Vrijdag zijn we er voor de tweede keer. Muziek in dat mooie win kelcentrum zorgt voor een prettige sfeer om uw inkopen te doen en onze leerlingen hebben een gelegenheid om te spelen voor publiek. De aanvangstijd van alle evenementen, zowel in de school als in 't Loo, is 19.30 uur. Diplomazwemmen zwembad Loos HEILOO - Op dinsdag 7 mei was er diplomazwemmen voor de hogere diploma's in zwembad de Beeck in Bergen. Aan de beurt kwamen deze keer Dolfijn brons en Dolfijn zilver. Dit zijn overlevingszwembrevetten waarin leuke onderdelen gedaan worden, zoals omslaan met een boot, drijven met kanolaarzen, geblinddoekt zwemmen en drijven op je kleding. Daarnaast was er diplomazwemmen voor Zwaardvis brons. Dit is een diplo ma waar de techniek van het zwemmen centraal staat, zoals een goede start- duik, een goede borst- en rugcrawl en een officieel wedstrijdkeerpunt. Er deed ook één volwassene mee, die moest diplomazwemmen voor zijn A- en B-diploma. Onder enthousiaste ondersteuning van zijn grote schare van supporters slaagde hij met glans. De geslaagden zijn: Dolfijn brons: Daphne Admiraal, Denise Admiraal, Wouter Baltus, Misja Horsthuis, Linda Korhorn, Shivanie Schoorl, Floor Tetteroo en Pie v.d. Wind. Dolfijn zilver: Julia Bakkum, Mariska Barendse, Dolf Bot, Thea Bruin, Eline v. Fulpen, Byron Griffith,. Ellen Haveman, Martijn Harren, Nicole Klaver, Peter Minis, Sjoerd Musters, Joost Reus, Linda Rokebrand, Annika Lange, Miriam Terlien, Erik Valkering, Tessa Verdonk, Floor v.d. Wind, Arjan de Wolde, Teun Zijp, Martine v. Zijp. Zwaardvis brons: Femke Bloksma, Richard Hectors, Cindy Schenk, Marieke Stammes. Volwassene A- en B-diploma: Ray mond Berger. Foresters speelt nacompetitie HEILOO - De laatste wedstrijd van het seizoen tegen Victoria Obdam was er een zonder glans. Immers, Foresters kon geen eerste worden en niet meer ingehaald worden door ploegen die onder de rood-witten stonden. Dit gegeven maakte de concentratie en inspiratie futloos. Men verloor dan ook verdiend met 2-0, en zelfs nog een rode kaarl voor Peter Baard die zeventien minuten voor tijd mocht gaan douchen. Zo'n nederlaag is natuurlijk niet nodig, maar omdat de mannen van Bep Onclin al nacompetitie hadden gehaald een beetje te begrijpen. Komende zon dag kunnen de Egelshoekbewoners uit tegen Egmondia bewijzen een warm voetbalhart toe te dragen aan de vele supporters die ongetwijfeld het Eg- mondia-veld zullen vereren met een bezoek. Landje pik De gemeente Heiloo krijgt vanaf 1997 2,1 miljoen gulden minder uit de belas- tingpot via de VNG in opdracht van de Staatssecretaris van Binnenlandse Zaken. Heiloo behoort tot die gemeen ten, waar burgers relatief hét meest bij dragen aan die pot. De gemeente Alkmaar, daarbij ge steund door dezelfde staatssecretaris en Gedeputeerde Staten van Noord- Holland, doet aan 'landje pik'. GS heb ben, nog voordat de commissie be- stuursaangelegenheid en de Staten vergadering van Noord-Holland bij1 eengekomen, al beslist over de grens correctie, dus afstaan van het grondge bied van Heiloo aan Alkmaar. Over democratie gesproken. Aan Alkmaar wordt die grond voor niets gegeven. Heiloo wordt dus tweemaal gepakt. In het Wetboek van Strafrecht hebben zulke zaken een bepaalde naam, hetgeen schijnbaar alleen voor burgers geldt en niet voor overheidsli chamen. Het maken van Streekplannen, zoals de lopende die in 1995 werd vastgesteld en waarin niets werd vermeld over grens correcties en dient tot 2005, is gezien de uitspraak van de commissaris van de Koningin in Noord-Holland een zin loos boekwerk geworden, omdat reeds is opgemerkt, dat er versnelde procedu res mogelijk zijn. Kapitaalvernietiging dus. Het valt te bezien in hoeverre de politiek in Heiloo al veel eerder op de hoogte was en sinds wanneer. Het is na de publicatie rond de beslissing veel te stil. Of moet burgemeester Schoof de kastanjes uit het vuur halen? Stichting Heiloo Houden zo! A. van der Meulen, voorzitter. TY Het Yennewater HEILOO - In de dameskringcompeti- tie speelde Het Vennewater 3 uit tegen Oudorp en die wedstrijd was voorlopig bepalend voor de kans op het kamioen- schap. Thuis was met 4-0 gewonnen, nu werd het 2-2. Maar dat was genoeg om Oudorp op afstand te houden aan de kop van de ranglijst: de Heilooër ten nisdames hebben nu 13. punten, hun achtervolgsters 10 en dat met nog 2 wedstrijden te gaan. Janke Knippen berg en Gerda Dubbeldam wonnen hun eerste dubbel vrij gemakkelijk (6- 2,6-2), maar na de koffie moesten ze na een 3-0 voorsprong in de derde set de winst toch nog uit handen geven. Jannie Vogel en Mieke Dieleman verloren hun eerste partij, maar wonnen de tweede in drie sets (4-6,6-3,6-2). Het eerste team blijft winnen, nu werd Schoorl I met 3-1 verslagen, het vierde speelde 2-2 gelijk tegen Egmond I, het vijfde van aanvoerder Mieke Bakker- Schellings won met 3-1 van Oudorp 3 en behoudt daarmee haar koppositie. Het zesde verloor met 1-3 van Langedijk 2, het zevende speelde gelijk tegen Noordend I. Het achtste van Ina Krieger keerde na het 2-2 gelijke spel van de week daar voor op het overwinningspad terug en staat er na de 4-0 goed voor. Andere uitslagen in de dameskringcompetitie: VW 9-Egmond 4-0; VW 10-H'Waard 10 3-1; VW 11-Oudorp 5 3-1; VW 12- Oudorp 8 3-1; VW13-Oudorp 4 0-4; VW 14-H'waard 12 1-3; VW 15-Groetincke 6 1-3; VW 16-Hogedijk 6 0-4; VW 18- Zeswielen 9 2-2; VW 20-Oudorp 7 2-2.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 6