P.C. Willibrord slankt af en breidt uit II Luilak-Geraniummarkt in Stationscentrum Luilak party na Luilakpartij met Headline TIJDEN VERANDEREN 899 998 358 Project Vrouwendagbehandeling op terrein Willibrord Bioembinderij 't Loo Buk Buk ffcj Vos Makelaardij Amels Makelaardij (072) 533 533 0 Sommige zaken kun je niet alleen aan Uw Oogmerk Opticien Donderdaq HAPPY HOUR 1Q nn on nn iimk van '"*00 tot zO.UU uur Iglo Pizza - Crossa 2 Six-pack Amstel 1870 Whiskas Redactieacquisitie en administratie: j) Drukkerij uitkijkpost bv JAARGANG Easy Aloha's presenteren Ypestock'96 voor al uw bloemwerk, tel. 072 - 5332606 JOHN MOEN GOED GEZIEN CEES HACHMANG LOODGIETERS Concours Hippique bij Ponyclub Heiloo NA-COMPETITIE HSV en FORESTERS a.s. zaterdag 18.00 uur aan de Bayershoffweg HSV - VZV 2e pinksterdag 14.30 uur op de Egelshoek FORESTERS - KFC vrijdag 24 mei a.s. van 00.30 - 05.30 uur m.m.v. Headline Kennemerstraatweg 129 Heiloo Engels spektakel in De Beun Nieuwe openingstijden 2 stuks diverse smaken 2 blik C1000 Overbeke Het Hoekstuk 6 Heiloo De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag: 8.30-16.30 uur vrijdag 8.30-15.00 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) X £38 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 79 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden IL> JU aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Nog deze maand wordt begonnen met de sloop van de dichtge timmerde panden tegenover Psychia trisch Centrum Willibrord aan de Ken- nemerstraatweg. De huizen gaan tegen de grond om uitbreiding van paviljoen Buitenzorg mogelijk te maken, dat dan 32 patiënten/bewoners kan herbergen. De sloopvergunning van de gemeente is binnen, het wachten is nu nog op het groene licht van de overheid. Met de sloop van deze panden, die eer der werden dichtgetimmerd nadat spe lende kinderen er injectienaaldeft had den gevondeh, gaat Willibrord weer een nieuwe fase in. De ontwikkelingen in en rond het psy chiatrisch centrum zijn momenteel in volle gang. Sleutelwoorden daarbij zijn fusie, regionalisatie en zorg op maat. Per 1 januari 1998 zal Willibrord samen met de Alkmaarse en Helderse Riagg, de RIBW (Regionale Instelling voor Beschermd Wonen) en de PAAZ (Psy chiatrische Afdeling van een Algemeen Ziekenhuis) in Alkmaar en Den Helder een bestuurlijke eenheid gaan vormen. Deze samenwerking is niet alleen be stuurlijk, maar ook inhoudelijk. Samen met bovengenoemde instellingen wor den zogeheten Multi Functionele Eenheden (MFE) neergezet in Alk maar (1996), Schagen (1997) en Den Helder (1999). Op deze MFE's wordt een volledig pakket psychiatrische hulp aangeboden, dat reikt van een ambu lant gesprek tot een klinische opname. Voor Psychiatrisch Centrum Willibrord betekent regionalisatie een verhuizing van een deel van de bedden met bijbe horend personeel de regio in. Het gaat dan om de opnamefunctie. Het gedeel te van Willibrord dat achterblijft richt zich op specialistische functies, zoals resocialisatie, rehabilitatie, psychothe rapie en neuropsychiatrie (behandeling en training van patiënten met niet-aan- geboren hersenletsel). Momenteel beschikt Willibrord over 492 bedden. De dagbehandeling heeft 60 stoelen, waarvan 50 in De Oosthoek in Limmen. Van de bedden gaan er in de toekomst 54 naar de MFE in Alkmaar, 36 naar Schagen en eveneens 36 naar Den Helder. De belangstelling onder het personeel van Willibrord om - op vrijwillige basis - mee te verhuizen de regio in, is groot. Het wachten is op de slopershamer. (Foto Parakalo) Zorg op maat Naast fusie en regionalisatie speelt 'zorg op maat' een grote rol in de ont wikkeling van het psychiatrisch cen trum. Er wordt naar gestreefd om patiënten zoveel mogelijk in hun eigen omgeving te houden met zo weinig mogelijk psychiatrische hulp, maar zo veel als nodig is. Het zelfstandig blijven wonen wordt dagelijks begeleid door een netwerk van thuiszorg, aanbod van dagactiviteiten en psychotherapie. Algemeen, directeur J.P. de Bont spreekt in dit verband van een tweele dige integratie. „Aan de ene kant gaat een groep patiënten, die nu nog hier verblijft, de regio in, naar Alkmaar of Schagen. Het streven is daarbij terug te keren naar de oude situatie van voor de opname, dus eigenlijk terug de maat schappij in. Natuurlijk vereist dat inten sieve begeleiding. Aan de andere kant zouden we graag zien dat meer Heilooërs 'gebruik' gaan maken van Willibrord. We zien nu al moeders uit Ypestein met hun kroost ons herten kamp bezoeken. We denken ook aan een fietspad over het terrein. We den ken zelfs aan bewoning." De Bont doelt op de plannen voor het Paulus-gebouw, dat binnenkort leeg komt. Omdat de gemeente sloop van dit karakteristieke gebouw afwijst, zijn er plannen om Paulus geschikt te maken voor bewoning door een- of tweepersoons huishoudens. Dat kun nen bewoners van Willibrord zijn, maar ook personeel of Heilooërs zouden hier voor in aanmerking kunnen komen. Het zelfde geldt voor de twee vleugels van het hoofdgebouw, die na de reductie van het aantal bedden leeg zullen komen. „We zijn momenteel druk in overleg met de gemeente over de ontwikkeling van het 'hart' van Willibrord. Er komt ongeveer 25 hecta re grond vrij, als de vooroorlogse gebouwen gesloopt zijn. Daar kun je best iets moois mee doen. Ik denk bij voorbeeld aan psychiatrisch ziekenhuis Bloemendaal bij Den Haag. Daar is een complete woonwijk gebouwd op het terrein, en men is zeer positief over het project." Komende week wordt op Willibrord het Zorgvernieuwingsproject Vrou wendagbehandeling geopend, een nieu we behandelvorm voor ernstig getrau matiseerde vrouwen. Elders in deze Uitkijkpost kunt u hier meer over lezen. HEILOO - Op zondag 9 juni vindt op bedrijventerrein De Oude Werf de hap pening Ypestock'96 plaats. Met nog ruim twee weken te gaan, zijn de vrij willigers van het grootste gratis popfes tival van boven HaarlenYhard aan het werk om weer alles gereed te krijgen voor de duizenden bezoekers die Heiloo zullen aandoen. Gerekend wordt op een publiek van tussen de 10.000 en 15.000 mensen, verspreid over de hele dag. Om het programma aantrekkelijker te maken voor kinderen en ouderen, is besloten de opzet van het festival te veranderen. Zo is er dit jaar meer ruim te voor theater en zal de markt groter zijn dan in de vijf voorafgaande jaren. De presentatie, die lange tijd geheim werd gehouden, zal verzorgd worden door de Easy Aloha's, bekend van hun liedje 'Aloha' dat snel afstevent op een plaats in de hitparades. Dat de Easy Aloha's de derde dag van het mega-fes- tival Pinkpop presenteren, zegt wel iets over hun kwaliteiten. Tijdens Ypestock nemen ze niet alleen de presentatie op zich, ook zullen ze zorgen voor prettige pauzemuziekjes. Er zijn voor Ypestock '96 zes bands geboekt, die vanaf 14.15 uur zullen spe len: De Raggende Manne, Prodigal Sons, Louisiana Radio, The Scene, The Pilgrims en vanaf 21.30 uur Rowwen Hèze. Meer over deze bands en het programma kunt u de komende twee weken in de Uitkijkpost lezen. HEILOO - Zoals iedereen vorige week heeft kunnen lezen is de geranium- markLvan het Stationscentrum ver plaatst naar zaterdag 25 mei. De reden van het uitstel was dat de werkzaamhe den aan de toegangsweg naar het Stationscentrum niet voor de geplande datum voltooid warden. Dat weekje extra was nu juist nodig om de bereik baarheid van het Stationscentrum weer optimaal te maken. Dat deze geraniummarkt nu tevens op de ochtend van de Luilak-viering zal worden gehouden, zal wellicht nog meer mensen er toe bewegen van de vele vroege-vogel-aanbiedingen te pro fiteren. Deze speciale aanbiedingen zullen van 07.00 tot 10.00 uur gelden. Gedurende deze tijd kan iedereen tevens een gratis kopje koffie krijgen in Grutterij De Korenbloem van Ranzijn Tuin en Dier. Maar ook voor hen die iets later komen is er volop de gelegen-' heid van diverse andere aanbiedingen te profiteren. Dankbare bloeiers Ook de kinderen zullen niet worden vergeten. Diverse attracties zijn aanwe zig. Daarnaast is er natuurlijk de gehe le dag gezellige muziek te horen van een drive-in show op het Stationsplein. Naast de grote hoeveelheid geraniums en perkgoed is er deze keer extra aan dacht voor de kuipplanten, die in het hedendaagse tuingebeuren een steeds belangrijker plaats innemen. Vrijwel alle kuipplanten hebben de hele zomer bloemen die met prachtige kleuren en heerlijke geuren een extra dimensie aan uw tuin geven. Vanaf mei kunnen ze buiten worden gezet op een x *■- -x*-' Geraniummarkt in het Stationscentrum. beschutte plaats met zon of halfscha duw. Mooie voorbeelden van dankbare kuipplanten zijn bijvoorbeeld Anison- donthea, Datura, Solanum, Abutilon, Lantana en Heliantroop. Maar ook de alom bekende fuchsia en margriet zijn natuurlijk al lang als kuipplant bekend. Indien de planten in een goede grond worden opgepot en tijdens het groeisei zoen regelmatig worden bemest heeft u de gehele zomer veel plezier van uw aankoop en waant u zich wellicht in subtropische oorden. Ook overhouden is mogelijk. Omdat deze planten niet winterhard zijn, moet t 1 K' HEILOO - Aanstaande donderdag zal het Zorgvernieuwingsproject Vrou wendagbehandeling officieel geopend worden. Deze nieuwe behandelvorm voor ernstig getraumatiseerde vrouwen is een samenwerkingsproject van PC Willibrord, de Riagg Noord-Kenne- merland, de Riagg Kop van Noord- Holland en het MCA. Het project is gesitueerd op het terrein van Willi brord. Het project Vrouwendagbehandeling is gericht op vrouwen tussen de 25 en 50 jaar die ernstig getraumiseerd zijn door bijvoorbeeld sexueel misbruik, fysieke mishandeling en/of emotionele ver waarlozing in hun jeugd. Voor de behandeling van deze klachten kan niet volstaan worden met poliklinische behandeling, maar een klinische opna me biedt ook vaak niet de juiste behan- delmogelijkheden. De dagklinische behandelvorm, specifiek voor deze doelgroep, biedt wel voldoende hou vast. Het project biedt een steunende en structurerende behandeling aan een groep van telkens ongeveer acht vrou wen voor de deur van circa negen maanden. Die behandeling is gericht op het leren omgaan met de gevolgen van het trauma in het dagelijks leven zodat de klachten uiteindelijk zullen vermin deren. Doel is het dagelijks leven op orde te krijgen en vat te krijgen op symptonen. Programma Het zorgvernieuwingsproject biedt een dagbehandelingsprogramma, verdeeld over drie dagen per week. Het pro gramma wordt verzorgd door een mul tidisciplinair team van vrouwelijke the rapeuten. Het therapie-aanbod varieert van creatieve therapie, gericht op het bevorderen van het vermogen te expe rimenteren met allerlei oplossingen in het leven, tot psychomotore therapie, waarin gewerkt wordt aan het uiten van gevoelens door lichamelijke oefenin gen. In de groep kunnen de vrouwen leren van eikaars ervaringen. Samen leren de vrouwen te kijken naar knelpunten in hun leven, samen praten ze over gevoe lens, ervaringen en problemen van nu en uit het verleden, en samen leren ze oplossingen te zoeken voor de proble men in hun dagelijks leven. Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 Aanleq - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. HEILOO - Op Tweede Pinksterdag wordt bij Ponyclub Heiloo het jaarlijk se Concours Hippique gehouden. Ook dit jaar was er bij de ponyclubs in Noord-Holland weer veel belangstel ling om mee te doen aan dit sportieve evenement. Het dagprogramma begint om 9.00 uur met individuele dressuur. Maar liefst zes wedstrijdringen zijn daarvoor uitge zet. Om 10.00 uur vindt tevens het springconcours plaats, dat tot 12.30 uur duurt. Om 13.00 uur begint de afde- lingsdressuur waar vier- en achttallen gezamenlijk een dressuurproef doen. Om 14.00 uur is de grote parade op het terrein, gevolgd door een feestelijke prijsuitreiking. Ponyclub Heiloo, die onlangs haar terrein en haar bebou wing prachtig heeft vernieuwd, mag op deze dag meer dan 150 deelnemers uit Noord-Holland verwachten. Zeker de moeite waard om eens een kijkje te nemen. De entree is gratis aan de Zeeweg te Heiloo. aankondiging aangeboden door: MAKELAARS ^TAXATEURS ONROEREND GOED Uw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie. INVM HEILOO - In de nacht van vrijdag 24 op zaterdag 25 mei vindt er een Luilak megadanceparty plaats in de Buk Buk met medewerking van Headline. Voor ieder wat wils luid het motto van deze nacht. Een megadanceparty met de lek kerste muziek en de beste dj's. Een Luilaknacht is natuurlijk niks zonder een echte band en die zal er dan ook zijn. Headline begon als coverband in 1983 en was toen met zo'n 120 optredens per jaar de beste coverband van Neder land. In 1993 besloten ze vanwege hun tienjarig bestaan een cd op te nemen met de naam Heads or Tales waarvan er nu ruim 800 zijn verkocht. 'Nummers coveren is natuurlijk leuk maar eigen muziek is veel leuker', dachten de jon gens van Headline in 1995. Het resultaat is er: een daverende show met alles erop en eraan: vuurwerk, stunts, lichtshows en nog veel meer om een optreden een echt optreden te laten zijn. Wie dit wil meemaken komt vrijdagnacht naar de Buk Buk. De aan vang is om 00.00 en de toegang is f 12,50. The Hungry I en Pally Zondag 26 mei zal er een Bukend con cert zijn in de Buk Buk. The Hungry I is, evenals Pally, afkomstig uit Hoorn, een plaats waar de popmuziek nog altijd welig tiert. Zanger Niels was werkzaam in Mister Baby en de Kift en verplaatste voor The Hungry I zijn werkterrein van het 'Krankenhaus' naar de garage. 60's en 70's garage trash vormt dan ook de hoofdmoot van de muziek van The Hungry I. Ook Pally beschikt over een gedegen line-up. Ex-leden van het ter ziele gega- ne Little Mary Big, en van Visions Of Johanna spelen mee met Pally. Dit resulteert in broeierige en melancholie ke gitaarpop a la Bettie Serveert. De aanvang is om 15.00 uur en de toegang is f 5,00. HEILOO - Op zaterdag 25 mei treedt in De Beun de Engelse volksdansgroep Ouse Washes Molly Dancers voor u op, ter gelegenheid van de vijftiende ver jaardag van volksdansvereniging Pridi- ni. De Engelse groep houdt zich bezig met de zogenaamde 'Molly' dansen, een middeleeuwse dansvorm, stam mend uit het gebied waar zij wonen, East Anglia. De dansers vermommen zich, door hun gezicht zwart te maken en vreemde kleding aan te trekken. Dit stamt uit de Victoriaanse tijd, toen dansen verboden was. Om herkenning en daardoor aangifte door dorpsgeno ten te voorkomen maakte men zich onherkenbaar. De dansvorm verschilt sterk van 'normale 'Engelse dansen, door de krachtige danspassen. Pridini kunt u zien en horen met muziek, zang en dans uit Kosovo, Engeland, Hongarije, Argentinië, Rusland en uiteraard Nederland. Kaarten voor het optreden zijn ver krijgbaar bij familie Coolegem, Werkendelslaan 39, tel. 072-5335427 of de familie Blom, van Doornstraat 17, tel. 072-5331892, a f 8,50 per stuk. Zie pagina 7 u ze tijdig binnen halen. In het volgend voorjaar de plant verpotten en zonodig terugsnoeien om de groei te stimule ren. Op de markt wordt ook aan de huisdie ren gedacht. Een promotiestand van. Hills is aanwezig om iedereen van des kundig advies te voorzien op het gebied van voeding voor de hond en kat. De voeders van Hills science diet kunnen tot het top-segment op dit gebied wor den gerekend. Al met al belooft het zaterdag weer een vrolijke markt te worden. Maandag 08.30 - 1 8.00 uur. Dinsdag 08.30 - 1 8.00 uur. Woensdag 08.30 - 1 8.00 uur. Koopavond Extra Koopavond Donderdag 08.30 - 21.00 uur.* Vrijdag 08.30 - 21.00 uur.* Zaterdag 08.30- 17.00 uur. exclusief statiegeld 1

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1