i I Huizenbezitters in Heiloo niet extra belast door nieuwe belastingwetgeving Milieumarkt op 1 juni 1996 G Fijn wonen tussen HEILOO het groen \A o 1 Voor alle vragen over ouderenzorg i PAGINA 4 UITKIJKPOST - 22 MEI HEILOO Belastingen voor huizenbezitters zijn vaak in het nieuws. De berichten gaan dan vooral over de nadelige gevolgen van de Wet Waardering Onroerende Zaken (WOZ). Op 1 januari 1995 is de Wet WOZ in werking getreden. De gevolgen ervan worden voor het eerst in 1997 merkbaar. Voor diverse belastingen is de waarde van onroerende zakenzoals huizen en grond de heffings grondslag. Die waarde bepaalt dus de hoogte van belastingen van gemeentewaterschap en rijk. De bekendste zijn de onroerende-zaakbelastingen (gemeente), de waterschapsomslag voor eige naren van gebouwde onroerende zaken en de inkomsten- en vermogensbelasting bij het rijk. Iedere overheid had zijn eigen manier om de waarde vast te stellen. De gemeente taxeerde eens in de vijf jaar, het waterschap nam de waarde over van de gemeente en het rijk liet het aan de huiseigenaar zelf over om de waarde voor het huurwaardeforfait op te geven. De Wet Woz maakt hieraan een eind. Met ingang van 1 januari 1997 geldt voor alle belastingen die op de waarde van onroerende zaken gebaseerd zijn, de taxatiewaarde van de gemeente als heffingsgrondslag. Een praktisch probleem bij de invoering van de Wet WOZ was, dat niet alle gemeenten op hetzelf de moment de taxaties uitvoerde. Schommelingen op de OG-markt konden dus belastingbetalers in de ene gemeente benadelen ten opzicht van een andere. Dus werd bij de wet de "uniforme prijspeildatum" ingesteld. Van alle onroerende zaken in het hele land moet nu eens in de vier jaar de waarde door de gemeenten worden vastgesteld, te beginnen op 1 januari 1995. De wetgever realiseerde zich, dat zo'n klus op korte termijn onuitvoerbaar was. Vandaar, dat werd gekozen voor een praktische oplossing. Gemeenten, die de afgelopen drie jaar al eens hadden getaxeerd, kregen de kans te kiezen voor een nieuwe algehele taxatie of het gebruik van hun "oude" waar- den voor het eerste heffingstijdvak van 1997 tot en met 2000. Geen hertaxatie in Heiloo Heiloo had die keus snel gemaakt. Immers, door de oude waarde langer te gebruiken, profiteren wij optimaal van de investering die we destijds voor de vaststelling daarvan gedaan hadden. Bovendien zou de prijsontwikkeling op de OG-markt in periode '92 tot '95 bij een hertaxatie lei den tot hogere waarden en dus een hogere heffingsgrondslag voor belastingen. Per saldo is de huizenbezitter in Heiloo dus voordeliger uit dan bij hertaxatie. Bij de oude wetge ving was men verplicht de waarde op 1 januari van het belastingjaar ais uitgangspunt voor de berekening van het huurwaardeforfait voor de rijksbelastingen te nemen. De nieuwe wetgeving biedt de mogelijkheid de waarde uit 1992 te blijven gebruiken tot en met het belastingjaar 2000. Slechts onder twee voorwaarden kan het duurder zijn. Ten eerste als de markt voor onroerend goed daalt onder het niveau van 1992. Ten tweede als aan de rijksbelastingdienst tot nu een te lage waarde is opgegeven. De kans op zo'n prijsdaling is volgens deskundigen klein. Conclusie is, dat de alarmerende berichten over hogere lasten door wijziging van wetgeving tot en met het jaar 2000 niet van toepassing zijn in Heiloo. Op zaterdag 1 juni 1996 organiseert de Winkeliersvereniging van Winkelhof 't Loo in samenwerking met de gemeente Heiloo een milieumarkt. Deze milieumarkt wordt gehouden tijdens de openingsuren van het Winkelhof van 09.00 - 17.00 uur. Diverse bedrijven en instellingen zul len zich tijdens deze dag presenteren. Informatie over deze milieu markt kunt u verkrijgen bij de heer C. Besseling en mevrouw M. Tromp telefoonnummer 072 - 531 32 24 of 531 31 47. Zie voor verde re informatie elders in dit blad. Klein chemisch afval Tijdens de milieumarkt op 1 juni 1996 krijgen de inwoners van de gemeente Heiloo de gele genheid om tussen 10.00 en 15.00 uur hun chemisch afval in te leveren bij de chemokar. De chemokar staat die dag. op het plein tussen Blokker en de Hema. Extra raadsvergadering Op donderdag 30 mei a.s. wordt om 20.00 uur een extra raadsvergadering gehouden in de raadzaal van het gemeen tehuis (oude ingang Raadhuisweg). Deze extra vergadering vindt plaats in verband met de eerste bespreking van de Algemene Beschouwingen (Voorjaarsnota 1996 en meerjarenbeleidsplan 1997-2000). Op donderdag 6 juni a.s. wordt deze ver gadering voortgezet. Vap 16.00 tot en met 18.00 uur wordt het reguliere gedeelte van de raadsvergadering gehouden. Vanaf 20.00 uur volgt de tweede bespreking van de Algemene Beschouwingen (Voorjaarsnota 1996 en meerjarenbeleids plan 1997-2000). Voorbereidingsbesluiten De burgemeester van Heiloo maakt bekend, tër voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor: a.de percelen Kennemerstraatweg 245 en 247; b.gedeelte van het perceel Westerweg 283 (westelijke deel), gelegen aan de Kerkakkers. De besluiten liggen met de daarbij behorende tekeningen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 31 52). De besluiten treden op donderdag 23 mei 1996 in werking. Aanwijzing verboden gebieden voor alcoholconsumptie Burgemeester en wethouders hebben beslo ten in verband met de openbare orde en het voorkomen van overlast op grond van artikel 2.4.8 van de Algemene plaatselijke verorde ning 1995 het voetbalpleintje, dat tussen De Kandelaar en De Vlei ligt, aan te wijzen als gebied waar het verboden is alcoholhouden de dranken te nuttigen of aangebroken fles sen, blikjes en dergelijke met alcoholhouden de dranken bij zich te hebben. De reden voor de aanwijzing is, dat het voet balterrein een potentiële pleisterplaats is voor alcoholgebruikersEen dergelijke pleister plaats kan ongewenste overlast met zich meebrengen voor de omgeving. Om overlast te voorkomen is deze lokatie nu als verboden gebied voor alcoholconsumptie aangewezen. De politie heeft op deze wijze een handvat om op te treden in geval van ongewenste situaties. Overtreding van het verbod kan wor den bestraft met een hechtenis van ten hoog ste twee maanden of een geldboete van maxi maal 5.000,--. De aanwijzing van de gebieden en de kaart, waarop het betreffende gebied is aangege ven, liggen tussen 08.00 en 12.30 uur voor een ieder ter inzage in kamer 126 van het gemeentehuis. Vervangen riolering Bleekveld In het kader van het rioleringsplan start de gemeente in de week van 27 t/m 31 mei a.s. met de vervanging van de riolering in het Bleekveld. Uit inspecties met behulp van een TM-camera en ook door diverse verstoppingen is gebleken, dat de riolering dringend aan vervanging toe is. De werkzaamheden nemen naar verwachting vier weken in beslag. Het weer kan wel een sto rende factor vormen op een voorspoedige uit voering. Nadat de rioleringswerkzaamheden zijn voltooid wordt het Bleekveld weer bestraat en tegelijker tijd aan de oostzijde heringericht. Heeft u verder nog vragen of opmerkingen, dan kunt u contact opnemen met de heer B. de Groot, telefoon 072 - 533 40 08, of met de heer J. v.d. Eng, telefoon 072 531 32 09, van de afdeling Civiel en Reiniging. Zij zijn belast zijn met het toezicht op de werkzaamheden. Afsluiting Schuine Hondsbosschelaan In de week van 27 t/m 31 mei a.s. start de herinrichting van de Schuine Hondsbosschelaan tussen de Westerweg en de Holleweg en de Van der Veldenstraat tus sen de Holleweg en de Willibrordusweg. De werkzaamheden nemen naar verwachting ca. 8 weken in beslag, maar zullen door een onderbreking van vier weken ten gevolge van de bouwvak-vakantie pas eind augustus vol tooid zijn. Ook kan het weer nog een storen de factor zijn voor de uitvoering. Wij hopen op een voorspoedige uitvoering van de werk zaamheden. De werkzaamheden worden in fase's uitge voerd, zodat de Schuine Hondsbosschelaan niet in zijn geheel gelijktijdig opgebroken is. Gedurende de totale duur van de werkzaam heden is de Schuine Hondsbosschelaan voor het doorgaande autoverkeer afgesloten. De bereikbaarheid van woningen en garages voor auto's wordt echter pas onmogelijk op het moment, dat er op de desbetreffende lokatie wordt gewerkt. De voetpaden, die opnieuw worden betegeld, zullen zo kort mogelijk opgebroken worden, zodat woningen bereikbaar blijven voor voet gangers, fietsers en hulpverlenende diensten. Omleidingsroute's voor het doorgaande ver keer worden met behulp van borden aange geven. Heeft u verder nog vragen dan kunt u contact opnemen met de heer B. de Groot, telefoon 072 - 533 40 08, of met de heer P. Aalders, telefoon 072 - 531 32 06, van de afdeling Civiel en Reiniging. Bouwvergunningen Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden; Johan Blokkerhof, Woningstichting Heiloo - aanbrengen kunstwerk Kennemerstraatweg 598, C. Gerritsen - ver groten woonhuis Maas Geesteranusweg 14, J.J.G. Visser - ver groten dakkapel Heerenweg 232, R. Koch - plaatsen berging Spijkerboor 10, J.M. Wolfrat/M.F. Blommert - vergroten woonhuis (badkamer) Vijverlaan 17, J.F. Bilars - plaatsen berging Vijverlaan 35, R.A.M. Blom - plaatsen berging Vijverlaan 37, P.L. Boekei - plaatsen berging Vijverlaan 47, K.G.P. ten Böhmer - plaatsen berging Nicolaas Beetsweg 6, R. Boulonois - vergro ten woonhuis Ronde Laan 9, A. Bijlsma - plaatsen garage Kennemerstraatweg 182, P.N. Scholten - plaatsen berging Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1van maandag t/m vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 072 -531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 531 32 17 of 531 32 16. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hierte gen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vra gen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Bouwaanvragen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen, in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Kanaalweg 78, J.A.M. Duivenvoorden - plaatsen kas Van Doornstraat 7, H.C.A. Kleemans - vernieu wen/vergroten schuurtje Oosterzijweg 33, Th.J. Stap - plaatsen garage Werkendelslaan 100, E. Hoogendonk - opbouw en aanbouw garage Werkendelslaan 98, F.S.P. Wokke - opbouw en aanbouw garage Laan Eindeloos 39, J.A.F. Hergaarden - ver plaatsen berging Willibrordusweg, Dela Natura Uitvaartverzekeringen N.V. - afvalcontainerruim te t.b.v. winkelcentrum 't Loo J.P. Hasebroekweg 21, St. R.k. Schoolbestuur Heiloo - plaatsen berging Blinkenlaan 37, Fam. Smith - plaatsen dakkapel aan voor- en achterzijde De Kleine Kanne 9, A.R. van Strien - vergroten woonhuis Fredericks Hof 4, Th. Middelbeek - vergroten garage/berging Collecte Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: Nederlands Astma Fonds voor de periode van 19 tot en met 25 mei 1996. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Verleende vergunningen Verleende sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde sloopver gunningen verleend: Kennemerstraatweg 245 en 247, Stichting Psychiatrisch Centrum Willibrord - slopen van twee woningen. Deze sloopvergunningen met de bijbehoren de tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1van maandag t/m vrijdag tussen 08.00 en 12.30 (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 072 - 531 32 17 of 531 32 16). Voor eventuele bezwaren zie tekst ver leende bouwvergunningen/meldingen. Bouwplannen Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen: Baetenburg 142 - plaatsen berging; Westerweg 283 op achtererf na sloop van de loods - bouw woning met garage; Kennemerstraatweg 245 en 247 - nieuwbouw "Buitenzorg II" voor Psychiatrisch Centrum Willibrord. De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 23 mei 1996 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkda gen tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tij den alleen na telefonische afspraak nr. 072 - 531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen Vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Gewijzigde vuilophaaldienst In verband met Pinksteren wordt op maan dag 27 mei a.s. geen vuil opgehaald. De rol emmers die normaliter op maandag 27 mei zouden worden geleegd, kunt u op dinsdag 28 mei a.s. buiten zetten. Ook de emmers die op 28 mei zouden worden geleegd kunnen gewoon buiten worden gezet. Het afvalbrengdepot is gewoon op zater dag 25 mei a.s. vanaf 09.00 tot 12.00 uur geopend. Heeft u nog vragen, dan kunt u contact opnemen met de heer T. van de Meijs, tel. 072 - 533 68 80. Info over Centrum voor Wijkgerichte Funkties in de Schalm naast Overkerck Voor informatie en advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55 plussers Openingstijden Zorgloket, Hoog en Laag 32, Heiloo: 09.30 -11.30 uur ma-vrij. Telefonisch bereikbaar 09.30 -17.00 uur. Telefoon: 5 338 704. Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 5313289. Gemeentehuis is open van 8.00 tot12.30 uur, telefoon 5313131 Informatierubriek Zorgcoördinator mevr. Nel Terpstra WOFlCd ZOfjJ Op Ü33t

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 4