Foresters heer en meester Senicfaen pro s set HSV sleept bekers binnen Hanraads viert 25-jarig jubileum brieven Foresters' jeugdkamp groots festijn PAGINA 6 UITKIJKPOST - 22 MEI Bowlingtoernooi groot K succes TC Hogedijk vecht tegen degradatiespook Grenscorrecties Themamiddag botontkalking Portretten van winnaars afgeleverd door Tintoretto Rond de Merentocht Pannekoeken Swingend weekend bij La Strada Jaap en Joke Hanraads voor hun zaak aan de Stationsweg. Foto Parakalo) HEILOO - Deze week viert Hanraads Schoenen aan de Stationsweg haar vijf entwintigjarig bestaan. Als de Uitkijk post op bezoek is, is de etaleur - die ook al vijfentwintig jaar voor de zaak werkt - juist bezig een feestelijke etalage in te richten. Her en der staan en liggen schoenen klaar om een mooi plekje achter het raam te krijgen. Jaap Hanraads komt uit een Alkmaarse familie van schoenverkopers. Tot vijf generaties terug zat zijn familie al in de schoenen. „Ik ben als het ware geboren in een schoenendoos. Maar mijn vader vond dat ik, de oudste van zeven kinde ren, smid moest worden. En zo gebeur de het. Pas later belandde ik toch in het vak." Vijfentwintig jaar geleden startte hij, samen met zijn vrouw Joke, een zaak aan de Stationsweg. „De oudere Hei- looërs kunnen zich dat vast nog wel herinneren, in de winkel van Stoffers. Ik hoor het mijn vader nog zeggen: je bent gek dat je dat doet. Je moet elke etalagespeld kopen. Daarmee bedoelde hij dat het 'een enorme investering was," vertelt Jaap Hanraads lachend. „En daar had hij natuurlijk gelijk in. Maar ik heb er nooit, geen seconde, spijt van gehad." De eerste vijfjaar woonde het echtpaar achter de winkel, het gedeelte dat later bij de zaak werd getrokken. „We heb ben er eigenlijk nooit serieus over gedacht om te verkassen, ook niet toen 't Loo gebouwd werd. We zitten hier prima, en we wonen bij wijze van spre ken op 'roepafstand'. Waarom zouden we dat veranderen?" Hanraads staat bekend om zijn ruime collectie Sioux, Van Bommel en Birkenstock. Kwaliteitsschoenen, waar voor klanten uit de hele regio naar de zaak aan de Stationsweg komen. Ook is er een ruime sortering kinderschoenen. „Dat is eigenlijk wel grappig. In onze beginperiode besloeg de verkoop van kinderschoenen een groot deel van onze omzet. Daarna zakte het wat af, maar nu zien we dat de lijn weer stij gende is." Van jong tot oud „Maar omdat je in een dorp zit moet je jong en oud van schoenen kunnen voorzien, dus toch een brede collectie hebben," vertelt Jaap Hanraads. „Twee maal per jaar worden de schoenen ingekocht op de beurs. De najaarscol- lectie kopen we in maart in, die komt dan in augustus binnen. Dan gaan we in september al weer de zomercollectie bekijken, die vanaf februari binnen loopt. Wij hebben ons aangesloten bij een inkoopvereniging, waardoor het mogelijk is om ook kleine aantallen in te kopen." De schoenenbranche heeft zich de afgelopen vijfentwintig jaar flink ont wikkeld. „Er is heel wat veranderd. Andere materialen, vaak ook lichter van gewicht. Vroeger liepen de mensen veel meer. Stevige schoenen waren noodzakelijk. Mede door de invloed van de sport-trend zijn de schoenen nu lichter en soepeler. De meeste schoe nen of delen van schoenen worden tegenwoordig in Italië gemaakt, maar ook Kroatië en China zijn sterk in opkomst. Onze gemaksschoenen, bij voorbeeld Birkenstock en Ganter, wor den op een Duitse leest gemaakt. Die past het beste aan de Nederlandse voet." Joke Hanraads laat een aantal schoe nen zien die zij in de loop der jaren verkocht of gedragen heeft, en die zij als curiositeit bewaart. Een dames schoen met een torenhoge naaldhak bijvoorbeeld. Draagster dezes moest in dit schoeisel letterlijk op haar tenen lopen. Of een zwarte schoen met een enorme plateauzool, waardoor je zeker tien centimeter groter leek. „Je kunt je haast niet voorstellen dat iemand daar op gelopen heeft, maar toch is het zo," lacht Joke. Heel wat anders dan de spiksplinter nieuwe Vierdaagseschoen van Roek- port, die net binnen is. Een stevige en toch lichte schoen voor de fervente wandelaar, gemaakt van high tech materiaal, waarvan de verwachtingen hoog gestemd zijn. Het jubileum viert Hanraads Schoenen met een speciale actie voor de klanten. Wie honderd gulden of meer besteedt krijgt een kwart van dat bedrag cadeau. De actie loopt nog tot Pinksteren. HEILOO - Foresters heeft zich gere vancheerd van de 1-0 nederlaag een paar weken terug in de competitie tegen Egmondia, wat toen een dure nederlaag was omdat Limmen verder kon uitlopen op de ploeg uit Heiloo en niet meer in te halen was zoals later zou blijken. Afgelopen zondag heeft Foresters laten zien waartoe het in staat is. Met goede opgezette aanvallen werd het domein van doelman de Groot bestookt, echter de rood-witte brigade verzuimde het verschil in klasse om te zetten in doel punten. In deze wedstrijd waren de grootste kansen voor Egmondia. Tristan Koop man kre$g de bal gelukkig voor de Heiloose aanhang op zijn scheenbeen, en de bal ging over. Ook Rein Knol schoof de bal beheerst naast toen ieder een dacht dat de bal het doel in ging. Foresters had ook kansen maar er zat iedere keer een Egmonds been tussen of de keeper lag in de weg. Ook werden aanvallen te lang doorgevoerd terwijl een schot op doel beter had geweest. De tweede helft kwamen de doelpun ten als rijpe appelen uit de lucht vallen. De eerste was een juweel. Robert Kemmere werd op rechts vrijgespeeld, hij speelde de bal in het centrum op Dennis Dijkhuis. Die legde de bal direct op Jeroen Haanstra die een loep zuivere voorzet in huis had op Arne Meyer, hij kopte de bal in de touwen 0- 1. De tweede kwam hier direct achter aan, wederom een voorzet van Jeroen Haanstra, die Dijkhuis inkopte maar door Jan Visser van de lijn gehaald, de terukomende bal kwam voor de voeten van Vincent Doesburg die hard de 0-2 scoorde. De derde goal kwam uit een penalty van Rits van der Lee toen Dijkhuis neergelegd werd. Er was zelfs nog een dubieuze rode kaart voor Heli Koopman in het tumult dat ontstond na de beslissing van scheidsrechter A. Hoogendoorn. Egmondia deed nog iets terug in de vorm van een doelpunt van Menno Huiberts die fraai de 1-3 maakte. Het slotaccoord was van Vincent Doesburg die een voorzet van invaller Joris van de Velden pardoes in het doel schoot 1- 4. Komende maandag zal men thuis het karwei af moeten maken tegen KFC die zaterdag geen fouten mogen maken tegen Egmondia, anders heeft Foresters misschien wel genoeg aan een gelijkspel. Jubileum Jeugdtoernooi Na het geboekte succes van het toer nooi in 1995 heeft dezelfde toernooi- commissie besloten haar werk voort te zetten. Dat betekent dat er opnieuw een internationaal voetbaltoernooi plaatsvindt in het Pinksterweekend. Aan de opzet is een en ander veran derd. Op de omlijsting van het sportieve gedeelte dit jaar zal nog meer nadruk worden gelegd, wat betekent dat het weekend bol zal staan van de festivitei ten. Teams uit allerlei landen zullen elkaar ontmoeten, zoals Roemenië en Duits land. Naast verre vrienden is er dit jaar tevens een goede buur in de vorm van het vertrouwde HSV. HEILOO - Op zondag 19 mei werden in het Bowling- en Snookercenter Heiloo aan de Kennemerstraatweg de finales gespeeld van het 19de Pro's Set Bowlingtoernooi. Voor het eerst in de geschiedenis van dit handicap-toernooi werd door de organiserende bowling- vereriiging Heiloo voor een nieuwe opzet gekozen. In tegenstelling tot de voorgaande jaren kon men nu inschrijven met twee spelers tegen voorheen drie. Dat dit door de bowlers werd gewaar deerd, bleek uit het feit dat binnen enkele dagen het toernooi was volge boekt. Een speciaal verzoek aan de lan delijke organisatie NBF was nodig om toestemming te krijgen een extra serie voorronden in te lassen, waarmee het totaal aantal deelnemers op 208 kwam te staan. Naast de wisselbeker en sportprijzen, die jaarlijks beschikbaar worden ge steld door de hoofdsponsor Raymond van Diesen van Sportshop Heiloo voor hët hoogst geëindigde duo, waren geld prijzen te verdelen tussen de 24 dub bels in de eindrangschikking, oplopend van 100 tot 1.050 gulden per dubbel. In de eerste finale dubbels (nummers 9 tot en mèt 16) behaalde het duo Kelder/Seigert uit Zaandam over 4 games 1732 inclusief handicap. Met een totaal score van 3844 bleken zij later te zijn opgeklommen van de 13de naar de 7de plaats in de eindrangschikking. Voordeel in handicap In de tweede finale (nummers 1 tot en met 8) werd een hevige strijd geleverd om de 2de en 3de plaats tussen de dub bels Cardano/Punsalan uit Amsterdam en Lejuwaan/Pos uit Heiloo. Het team uit Heiloo, komende van een 7e finale plaats, kwam nog 1 pin tekort voor het ingaan van de laatste game. Een laatste mooie game van 221 scratch van Cardano was voor het Amsterdamse duo voldoende om met 15'pins verschil (totaal 3916) de tweede plaats voor zich op te eisen. Het echtpaar Pekelsma/Reeberg uit Gouda kon profiteren van het voordeel in handicap en kon met een totaal van 3974 de wisselbeker in ontvangst nemen. Bij de prijsuitreiking sprak de voorzitter van bowlingvereniging Hei loo Gert Hommes zijn waardering uit over het doorzettingsvermogen van de sympathieke Pekelsma, die enkele jaren geleden een rugoperatie onder ging. Einduitslag: 1. Pekelsma Reeberg, 3974, Gouda. 2. Cardano Punsalan, 3916, Amsterdam. 3. Lejuwaan Pos, 3901, Heiloo. 4. Boudewijn Hensing, 3858, Heerhugowaard. 5. Ong Ong, 3847, Zetten. 6. Vegelien Brouwer, 3846, Heerhugowaard. 7. Kelder Selgert, 3844, Zaandam. 8. Verboon Kuiken, 3803, Leiden. 9. Foekens Foekens, 3800, Soest. 10. Bink Bink, 3788, Alkmaar. 11. Vogel Melief, 3780, Zaandam. 12. Labas Son, 3743, Amsterdam. 13. Kolk Hageman, 3737, Alkmaar. 14. Dekker Verdikt, 3721, Heiloo. 15. Jonkman-de Gruyl A, 3704, Heerhugowaard. 16. Zoeren Laan 3637, Leiderdorp. HEILOO - Sportvereniging HSV heeft weer wat bekers binnen gesleept: bij de voetbaljunioren wisten het Al-team en de spelers van de C2 de titel te behalen. De Al werd kampioen met een straat lengte voorsprong op de concurrentie. Het gevolg is dat het team volgend sei zoen in de topklasse zal spelen, tegen gerenommeerde tegenstanders als Vo- lendam, Vitesse en AFC34. De C2-junioren wisten op de valreep van een spannende competitie toch nog het kampioenschap naar zich toe te trekken. Op 9 mei moest het gebeuren, waarbij Berdos het slachtoffer moest worden; alleen winst zou het kam pioenschap opleveren. Bij elk ander resultaat zou Vitesse'22 met de eer gaan strijken. Het werd een echte kampioenswed strijd. HSV keek na 19 minuten tegen een achterstand van 1-0 aan. Hierdoor werden zij echter niet uit het veld geslagen en deze goede instelling lever de vlak voor rust de gelijkmaker op, door Mark Bonnet. Na de thee bleef men jagen op het tweede doelpunt. Deze viel in de twin tigste minuut, gescoord door Frans Bot, die later ook matchwinnaar bleek te zijn. Een goed resultaat dus voor HSV: 45 punten in 18 gespeelde wedstrijden, met 80 doelpunten voor en 20 tegen. Spannend Pinksterweekend Lang heeft het vlaggeschip van HSV meegedaan in de race om de titel. Op de valreep is dat niet gelukt: Duinrand S. uit Schoorl bleek de sterkste te zijn van de derde klasse A. Toch zijn er nog volop promotiekansen, wanneer de 'rood-gelen' de altijd lasti ge klip, de nacompetitie, weten te omzeilen. Twee seizoenen geleden is dat ook gelukt, dus wellicht nu weer. Als het team zich mentaal weet op te laden voor dit spannende slot van de competitie, zal het 'opstomen' naar de tweede klasse. Voor sportminnend Heiloo wordt het een spannend weekend met Pink steren. Zaterdag speelt HSV thuis te gen VZV, vanaf 18.00 uur. Tweede Pinksterdag speelt het team in Heer hugowaard, tegen SVW27. Deze wed strijd vangt aan om 14.30 uur. HEILOO HEILOO - Op maandag 13 mei werd aangifte gedaan van diefstal van alle vier de wieldoppen van een personen auto. De diefstal werd in de nacht van 11 op 12 mei gepleegd. De auto stond geparkeerd op de Oesdommerveen. Op het kruispunt Zeeweg-Ewisweg vond een aanrijding tussen twee perso nenauto's plaats. Oorzaak van de aan rijding was het niet verlenen van voor rang. Er was alleen materiële schade. Uit de tuin van een woning aan de Bayershoffweg werd een ijzeren tuin- bankje ontvreemd. Op de Van Merlenlaan werd van een personenauto de antenne afgebroken. Op woensdag 15 mei werd op de Ze- venhuizerlaan een Vespa Ciao brom fiets met vërzekeringsplaatje SSH-052 ontvreemd. Op Boekenstein vond een aanrijding tussen een personenauto en een brom fiets plaats. De bestuurder van de bromfiets verleende geen voorrang. Er was alleen materiële schade. In de nacht van 12 op 13 mei werden op de Wentholtlaan enkele vernielingen gepleegd. Een boompje werd vernield en tevens werd de antenne van een auto afgebroken. Op 17 mei werd op de Zeeweg een per sonenauto beschadigd. Met een scherp voorwerp werd het linkerportier be krast. In een warenhuis in 't Loo werd een winkeldievegge aangehouden. Zij had getracht snoepgoederen te ontvreem den. Proces verbaal werd opgemaakt. In een gebouw aan de Westerweg werd ingebroken. Via het openbreken van een raam werd toegang tot het pand verschaft. Enkele kastdeuren werden opengebroken. Vooralsnog wordt er niets vermist. Wel werd er een pak sina- sappelsap leeggedronken. Bij een bank aan het Hoekstuk werd getracht een luik aan de achterzijde open te breken. Dit is niet gelukt maar er ontstond wel schade. Op de kruising Zeeweg-Ringweg vond een aanrijding tussen twee personen auto's plaats. Een 48-jarige bestuurster reed zonder voorrang te verlenen de kruising op. De beide auto's raakten total loss. De veroorzaakster bleek alcohol te hebben gebruikt. Proces ver baal zal hiervoor volgen. Aangezien zij aan haar gezicht gewond raakte werd zij per ambulance overgebracht naar het MCA. Op 18 mei werden op de Kenne merstraatweg twee geparkeerde perso nenauto's aangereden. De veroorzaker is hierna weggereden. Na een zoek tocht werd de auto waarmee de aanrij ding werd veroorzaakt op het Stations plein aangetroffen. De veroorzaker heeft zich later op de dag op het poli tiebureau gemeld. Op de Werkendelslaan werd uit de ben zinetank van een personenauto 24 liter benzine afgetapt. Op de Spillaan werd een ruitenwisser van een personenauto afgebroken. Op 19 mei werd uit de garderobe van een sportcentrum aan de Kennemer straatweg een zwarte leren jas ont vreemd. In de jas bevonden zich sleu tels. Telefoonnummers politie: als elke seconde telt 06-11, als het zonder zwaailicht kan 072-5122222. Bureau Heiloo 072-5337676. De C2 junioren van HSV zijn trots op hun kampioenschap. EGMOND - De zesde en voorlaatste speeldag was voor de hoogste Hogedijk-teams in de zaterdag- en zom dagcompetitie helaas niet erg succes vol. Het le gemengde team op zaterdag bond ernstig verzwakt de strijd aan met Wijdewormer. In verband met bles sures en verhinderingen moest voor drie van de vier spelers vervanging worden gezocht, wat een bijna onmoge lijke opgave voor de competitieleiding was. Ondanks het goede spel van invaller Jan van Dijk ('slechts' Dl speler) en z'n teamgenoten kwam het verlies (4-1) niet onverwacht. Omdat voor Ineke Kreeftenberg, die in eerste instantie had afgezegd, geen vervangster gevon den kon worden, werd een dringend beroep op haar gedaan om toch te spe len. Het beroep was niet vergeefs. Touwtrekken op het strand was een van de onderdelen tijdens het Fores ters' jeugdkamp. Niet alleen gemengd 1 vecht tegen het degradatiespook. Ook gemengd 2 (2e klas) en gemengd 3 (3e klas) heeft het spook stevig in z'n greep. Zaterdag heren 1 leed een pijnlijk verlies tegen mede-degradatiekandidaat Alkmaar. Verheugend is het succesvolle optreden van heren 2 in de 3e klas. Het team van captain Herman Neijens behaalde een 100 procent score tegen Spatter. De andere zaterdag-teams die goed tot uit stekend presteren zijn heren 3 (5e klas, aanvoerder Ed Baltus), heren 7 (6e klas, aanvoerder Nico Blesgraaf), meis jes 12-15 jaar (le klas, aanvoerster Ilse Punt) en jongens 12-15 jaar (aanvoer der van dit in de 2e klas spelende team is Michel Liefting). In de zondagcompetitie pakken donke re wolken zich samen boven alle drie de gemengde teams. Gemengd 1 (5e klas) leed een zware nederlaag tegen Alkmaar (8-0). Gemengd 2 (ook 5e klas) won weliswaar met 6-2 van St. Pancras, maar degradatie lijkt onaf wendbaar. Ondanks de 6-2 overwin ning op Warmenhuizen 2 ziet het er niet naar uit, dat het team van captain Richard van der Voort het verblijf in de 6e klas zal continueren. Op de voor laatste competitiedag zijn de promotie kansen van heren 2 (7e klas) gegroeid. Zouden Hans Ooms en z'n mannen dan eindelijk eens kampioen worden? Uitslagen zaterdag 18 mei (6e speel- dag). Gemengd: Wijdewormer 1 - Hogedijk 1 4-1, Hogedijk 2 - K.Z.T.V. 2 1-4, Hogedijk 3 - Julianadorp 2 2-3, Hogedijk 4 - Westzaan 1 0-5. Heren: Alkmaar 1 - Hogedijk 1 4-2, Hogedijk 2 - Spatter 1 6-0, Uilenbanen 2 - Hogedijk 3 2-4, Enkhuizen 1 - Hogedijk 4 2-4, Hogedijk 5 - Sluis 2 3-3, Hogedijk 6 - Limmen 8 2-4, Santana 4 - Hogedijk 7 2-4, Hogedijk 8 - Vennewater 8 1-5, Limmen 6 - Hogedijk 9 5-1, Hogedijk 10 - Noordend 3 6-0. Vet. Heren 35+: Z.L.T.C. 1 - Hogedijk 1 2-2. Vet. Heren 50+: Hogedijk 1 - Neckslag 1 3-1. Gem. Jeugd t/m 12 jr.: K.Z.T.V. 1 -Hogedijk 1 5-1. Gem. Jeugd t/m 14 jr.: Schoorl 1 - Hogedijk 1 6-0. Meisjes 12-15 jr.: Enkhuizen 1 - Hogedijk 1 2-4. Jongens 12-15 jr.: Hogedijk 1 - Alkmaar 2 4-2. Zondag 19 mei (6e speeldag). Gemengd: Hogedijk 1 - Alkmaar 4 0-8, Gemengd: Hogedijk 1 - Alkmaar 4 0-8, St. Pancras 1 - Hogedijk 2 2-6, Warmenhuizen 2 - Hogedijk 3 2-6, Heren: Obdam 1 - Hogedijk 1 4-2, Hogedijk 2 - Grootslag 2 5-1, Heren 35+: Winkel 1 - Hogedijk 1 2-4, Sluis 11 - Hogedijk 2 6-0, Hogedijk 3 - Gouwtje 2 6-0, Hogedijk 4 - Anna Paulowna 1 4- 2. Junioren: Hogedijk 1 - Warmenhuizen 1 3-5. Is er voor het landelijk gebied nog red ding? Het landelijk gebied zal het wis selgeld zijn om Alkmaars buurgemeen ten zelfstandig te laten voortbestaan. Burgemeesters roepen nu in alle toon aarden dat zij het niet in hun hoofd halen Nijenburg, het gebied van Na tuurmonumenten, aan te tasten. Maar schone schijn bedriegt. Aangezien het onbeschermde landelijk gebied, dat niet onderdoet voor dat van Natuur monumenten met polders die qua wei devogels de reservaatcriteria benade ren gepakt wordt, zal het aangrenzend beschermde gebied door het ontstane isolement van lieverlee degenereren. De profielschets waarbij met een wel willend gebaar naar Alkmaar over klei ne stukjes grond rond de randen wordt gesproken, dient gezien te worden als een uiterst bedreigende ontwikkeling voor het er achter liggende open wei degebied. Het kan haast niet anders en is mogelijk ook de bedoeling, dat op termijn ook dit wordt opgeofferd aan nieuwbouwwijken en 'infrastructuur. Want waar en wanneer eindigt Alkmaars behoefte 'grenscorrecties' bij buurgemeenten aan te brengen? Els Swart ALKMAAR - De Gezondheidswijzer heeft in mei allerlei foldermateriaal over botontkalking (osteoporose) in huis. Tevens organiseert de Gezond heidswijzer op woensdagmiddag 29 mei van 13.30 tot 15.30 uur een themabij eenkomst over dit onderwerp. Er wordt aandacht besteed aan het voorkomen, herkennen en behandelen van osteoporose. Aan deze middag ver lenen een diëtist en een wijkverpleeg kundige van Regionale Thuiszorg hun medewerking. De bijeenkomst vindt plaats in de Gasthuisstraat 2 te Alk maar en is bestemd voor alle personen die osteoporose een stapje voor willen zijn. De kosten zijn f 5,00 per persoon. U kunt zich voor deze bijeenkomst aanmelden bij Gezondheidswjjzer Alkmaar, tel. 072-5199214. Jan en Ayla van Nooijen. HEILOO - In januari vorig jaar startte teken- en schildervereniging Tintoretto een portrettenactie om het vijftigjarig bestaan te vieren. Menig winkelier van winkelhof 't Loo werkte enthousiast mee en werd op linnen vastgelegd. In november werden de portretten van 17 'gezichten van de zaak' opgehangen in etalages in 't Loo. Het winkelende publiek kon meedoen aan een wed strijd door de juiste namen van de geportretteerden in te vullen. Op 9 december was de prijsuitreiking: tien mensen kregen een dinerbon van f 100,00 en vijf personen wonnen een portret inclusief omlijsting. De portret ten werden uiteraard gemaakt door de leden van Tintoretto. Deze schilderijen zijn inmiddels af. De prijswinnaars hebben tussen 11 januari en 11 april model gezeten voor zo'n vijftien schilderende leden, die werkten in aquarel, olieverf, krijt, grafiet of inkt. Aan het einde van de sessies werd door de modellen zelf het meest gelijkende portret uitgekozen. De voorzitter van Tintoretto, Jan Hoek, ging vervolgens met de winnaars naar Lijstenmakerij Inzet in Heiloo, om de gekozen werken te laten inlijsten. Daarbij heeft Inzet de vijf personen alle ruimte gegeven om de meest geschikte lijst uit te kiezen. Twee aquarellen, gemaakt door Hilly Goedhart, zijn gekozen door Agnes van Dam en M. van der Valk. Drie olieverf portretten, gemaakt door Jan Hoek, zijn gekozen door Dieuwke von Hebei, familie van Nooijen en Trudy Mulder. HEILOO - Vorige week werd op het terrein van De Foresters w,eer het tra ditionele jeugdkamp gehouden. De organisatoren stonden voor de uitda ging om hier iets bijzonders van te maken, immers sv De Foresters bestaat dit jaar 50 jaar. Alle jeugdleden hebben deze verjaardag op 7 april tijdens de feestdag uitbundig gevierd met een zes kamp die bestond uit onder andere een zeephelling en een boksring waar met enorme handschoenen (ruim een meter groot) gebokst moest worden. Er werd dus wat verwacht van het jeugdkamp. Dit jaar sloegen maar liefst 110 junio ren en pupillen van de Foresters hand en voetbalteams hun tenten op. Vorig jaar waren er maar 70 aanmeldingen. Het grote aantal kinderen veroorzaak te wel een probleem voor de midden stand; in heel Heiloo was geen trai ningspak voor de jeugd meer te koop. Ook zaklampen waren schaars. Dat de Foresters niet alleen kunnen handballen en voetballen bleek de eer ste avond al, met zijn allen werden ze kampioen pannekoek eten. Ruim 400 pannekoeken werden verorberd! Onder het pannekoeken eten zijn de prijzen uitgereikt aan de prijswinnaars die alle vragen goed hadden beant woord van de Foresters Jubileumkrant. De winnaars zijn Bart Pfaff, eerste prijs (fiets), Robin Zwaan, tweede prijs (radio/cassetterecorder) en Ron Don kersloot derde prijs (cadeaubon van f 100,00). Vervolgens moesten alle kinderen een trainingsparcours volgen, waarin ze allerlei baltechnieken werd aangeleerd. Daarna stond de avond in het teken van de natuur. De volgende dag had als thema sport en strand. Op het strand in Egmond werd gevoetbald, touwgetrokken en vergesprongen. 's Avonds was er een bingo. Door de enorme regenval moest het handbalteam midden in de nacht geë vacueerd worden, omdat hun tent lekte en op instorten stond. Vrijdagmorgen was iedereen weer vroeg op voor de nodige balspelen. Het kamp werd afge sloten met een voetbalwedstrijd tegen de ouders, die door de meeste kinder teams werd gewonnen. REGIO - Zaterdag 25 mei wordt er een vrije toertocht van 210 kilometer voor getrainde fietsers georganiseerd vanuit Nauerna. Deze prachtige tocht voert via pont Buitenhuizen, Halfweg en Bennebroek naar de duinen, voor een mooie route naar Wassenaar voor de eerste rust en controlestempel. Daarna gaat de tocht verder via Stompwijk, Benthuizen naar Oud Verlaat voor de tweede controle. De laatste controle is in Kanis, vandaar gaat de tocht weer terug naar Nauerna. Er zijn die dag ook nog routes beschik baar van 120 en 60 kilometer, die uiter aard dezelfde kant opgaan, maar eer der af zullen steken. U kunt zich voor deze tocht inschrijven op de dag zelf van 07.30 tot 08.00 uur voor de 210 kilometer, voor de 120 kilometer tussen 08.00 en 10.00 uur en voor de kortste afstand tussen 08.00 en 12.00 uur in café de Vlonder te Nauerna. De kosten zijn respectievelijk f 5,50, f 3,50 en f 2,50, voor een klein bedrag extra kunt u in aanmerking komen voor een aan deze tocht verbonden herinnering. Inlichtingen: Herman de Jong, tel. 075-6210102. Dampende rockmuziek van de Final Touch. HEILOO - Zoals menig Heilooër reeds zal verwachten, is het dit Pinkster weekend weer feest bij Café La Strada aan de Kennemerstraatweg. Zaterdag wordt vanaf 22.00 uur het karakteristie ke pand gevuld door de klanken van The Change, een Heilooër band die in het eerste jaar van haar bestaan al veel van zich heeft laten horen. Voor 25 mei hebben Henk-Jan, Sjaak, Hans, Dik en Tanja iets speciaals op het programma staan, waarvoor in het diepste geheim gerepeteerd wordt. Het zal in ieder geval swingen worden, want dansbaar heid staat bij The Change hoog in het vaandel, met covers van bands als de Beatles, Rolling Stones, 4 Non Blondes, Dire Straits en Melissa Etheridge. Ruiger werk komt van de Alkmaarse rockgroep Final Touch. Deze band bestaat sinds 1987, maar maakt sinds kort in een nieuwe samenstelling het Noord-Hollandse live-circuit onveilig met swingende, stampende en dampen de rockmuziek. Drummer Martin Bey is nu zanger van de band, Remco Tammer en Jos van Hooff concentreren zich op het gitaarwerk. Nieuw zijn Mare Grobecker op bas en de bekend ste rocker van Heiloo, Frits Zonder huis, op drums. Het repertoire bestaat uit rock van onder andere Golden Earring, Lenny Kravitz en de Black Crowes; ska en reggea worden echter ook niet geschuwd. Wie eerder in La Strada geweest is tij dens het Pinksterweekend, weet dat je op tijd moet komen; vol is in La Strada ook echt vol.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 6