Ypestock nog breder van opzet door combinatie muziek en theater Voetbaltoernooi Programmaboekje De Beun in stijl aangeboden GROTE UITVERKOOP SILHOUET Steunpunt Heiloo feestelijk geopend BCoembitiderij 't Loo Amels Makelaardij (072) 533 533 0 ffej Vos Makelaardij Sommige kwesties vertrouw je niet aan iedereen toe Exclusieve Collecties Kennemerstraatweg 129 Heiloo Spaghettisaus gestolen Milieudag in 't Loo JOHN MOEN GOED GEZIEN vrijdag 31 mei a.s. HSV-complex team de Haas-toernooi vanaf 19.00 uur CEES HACHMANG LOODGIETERS Verkoop afgeschreven materialen Vernielingen De Springschans ïJCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 06-52893094/072-5338472 Fancy Fair bij Ollie B. Bommel Verenigingen» uwsVereniging snieuws 7e ni Koningin Beatrix in de Hema BINNENHUISARCHITECTUUR Avondvierdaagse van start Geen Basedance VAN DER BORDEN Tweede perfect game in twintig jaar bowlen Pianist studeert af voor al uw bloemwerk, tel. 072 - 53328>08> Redactieacquisitie en administratie: Drukkerij uitkijk post bv 29 MEI 1996 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EM OMSTREKEN 61e JAARGANG NO. 22 ÜRo£- ^lERVj§: Uw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie. t MAKELAAR HEILOO - „Het hele college is uiter mate positief over Ypestock," laat bur- 1 gemeester Nico Schoof weten. Niet alleen de organisatie van het grootste popfestival van Heiloo en omgeving loopt deze weken rond met het 'Ypestockvirus', oök in de uitgaansge legenheden, vele bedrijven en zelfs in het gemeentehuis wordt erover gespro ken. „Het college is een trouwe gast van Ypestock. We zijn ook zeer blij dat er ieder jaar zoveel vrijwilligers bereid gevonden worden om mee te werken, om er steeds weer zo'n mooi festival van te blijven maken." Toch is het na vijf zeer geslaagde en druk bezochte Ypestockfestivals tijd voor wat veranderingen. Het bezoe kersaantal in 1995 - bijna 15.000 men sen - is logistiek gezien eigenlijk wel het maximum. „Ik heb het er met wat men sen over gehad, en we denken dat 8.000 mensen moet kunnen," vertelt organi sator Marcel Keet. „Wanneer het droog is, zullen er misschien zelfs 10.000 bezoekers geteld kunnen worden." Met in het achterhoofd de beelden van Pinkpop '96, afgelopen weekend in Landgraaf, waarbij de bezoekers bijna hun tent uitdreven op de stroom mod der, durft niemand veel te zeggen over het weer. In de kroeg klonk het dit weekend optimistisch: „Ah joh, vorig jaar viel het ook met bakken uit de hemel. Maar toen Ypestock moest beginnen, was het toch ook ineens droog?" Het is voor de vrijwilligers, de tentopbouwers en de leveranciers ech ter te hopen dat het ook voor zondag middag droog is. Een groot voordeel dit jaar is dat er een asfaltweg naar het ter rein is aangelegd, zodat de ellende met vastgelopen en weggezakte vrachtwa gens zich niet snel zal herhalen. Zes grote bands De opzet van Ypestock '96 is anders dan vorige jaren. Dit jaar staan er zes bapds op het programma, in tegenstel- HEILOO - Een bewoner van de Hoogeweg meldde vorig weekeinde de diefstal van een pan spaghettisaus. Zijn vrouw had de pan 's avonds buiten gezet om af te koelen. De volgende morgen waren pan en inhoud verdwe nen. De bewoner vond het geen drama dat de pan weg was, wel dat er iemand rond zijn huis had gescharreld. HEILOO - Op zaterdag 1 juni zullen de gemeente en de promotiecommissie van 't Loo samen een milieudag verzor gen, waarbij het publiek zo breed mogelijk geïnformeerd wordt. Diverse bedrijven uit de regio presenteren zich middels stands in het winkelcentrum. Ook is het mogelijk mee te doen aan een spel over tropisch hardhout, 's Middags zorgt het duo 'In dubio en Co' voor doldwaze acties. Het winkelcen trum is geopend van 9.00 tot 17.00 uur. T c Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED Aanleq - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. De Raggende Manne. ling tot de tien groepen van vorig jaar. Vanaf 13.30 uur zijn landelijk bekende grote bands te zien en te beluisteren. Geopend wordt door De Raggende Manne, feestband bij uitstek. The Prodigal Sons gaat vooraf aan een groep die bij een groot publiek geliefd is: Louisiana Radio. The Scene, met de rauwe stem van Thé Lau, is er vanaf ongeveer half zeven. The Pilgrims zor gen voor actie bij de rockers in het publiek en uiteindelijk zal de hele massa in beweging worden gezet door opzwepende muziek van Rowwen Hèze. Een afwisselend, maar over het algemeen stevig programma dus. Tussen de bands door is ruimte voor wat ontspanning op de vrolijke klanken van zogeheten Easy Tune-muziek. Aanstormend talent de Easy Aloha's zullen niet alleen platen draaien, maar ook de presentatie op zich nemen van *het festival. Dat ze dit kunnen bleek wel op de derde dag van Pinkpop. Hun hit 'Alöha' is inmiddels gesignaleerd in de 'charts'. Verrassend theater Om Ypestock voor een breder publiek aantrekkelijk te maken, is ervoor geko zen meer diversiteit in de activiteiten te brengen. Naast een ijzersterk program ma van bands, zijn er diverse theatere venementen gepland. Het gaat hierbij om straattheater, of - zoals één van de groepen het noemt - 'interactief theater op locatie'. The Lunatics zorgen vóór spanning en weten het publiek te boei en met schijnbaar onmogelijke hande lingen, daarbij inspelend op de situatie. Zo'n zelfde aanpak heeft het Theater van de Verloren Tijd. Deze prettig gestoorde theatergroep uit het zuiden des lands tovert alledaagse gebeurte nissen om in groteske situaties. Het blijft een verrassing in welke gedaante Ruut van Hooft zal verschij nen: als enthousiaste Don Verzot met een vergiet op zijn hoofd, of als flapuit Madam Moisa, of... De kans is groot dat er een bijzonder kleurrijk figuur rond loopt op het terrein! Voor de jongere Ypestockbezoekers is er Poppentheater Heksenketel, waarbij diverse soorten groente en fruit tot leven komen. Uiteraard is dit ook voor volwassenen erg leuk om te zien. Een belangrijke reden voor de veran deringen is dat de 150 vrijwilligers er lol in moeten blijven houden. „Vorig jaar hebben ze het zo druk gehad dat veel van hen amper iets van de bands gezien hebben. Het is hard werken achter de schermen. Dat zal evengoed nog zo zijn, maar door een grotere spreiding van evenementen en een toename van het aantal vrijwilligers, zijn er steeds groepen medewerkers die even rustig kunnen rondkijken. Het moet voor hen ook leuk blijven," aldus Marcel Keet. Uitgebreide markt De markt tijdens het festival zal dit jaar groter zijn, met stands waar t-shirts, sie raden, platen en cd's verkocht worden. Ook het aanbod aan eetwaren neemt toe; met de markt is de catering uitge breid. Verder zal de locale radio aanwezig zijn,- Streekradio Excellence, om met live-uitzendingen ervoor te zorgen dat je thuis kunt horen wat je mist, om ver volgens toch op de fièts te springen en het spektakel zelf te gaan aanschou wen. Het wordt weer een prachtig festival dit jaar: Ypestock '96, niet te missen. HEILOO - De Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo hotidt vrijdag 31 mei weer een verkoop van afgeschre ven materialen. Naast boeken worden ook cd's, tijdschriften, video's, affiches en meer verkocht. De verkoop vindt plaats van 15.00 tot 17.30 uur (jeugd- materialen) en van 18.00 tot 20.30 uur (volwassen materialen) in de hal van bibliotheek. Prijzen variëren van f 1,50 tot f 5.00. HEILOO - Vorig weekend zijn er ver nielingen aangericht bij basisschool De Springschans aan de Breedelaan. Met een zwarte viltstift werd een aantal ramen beklad. Het speelplein lag bezaaid met kapotte bierflesjes. De inhoud van de zandbak zal vervangen moeten worden omdat het zand bezaaid was met glasscherven van bier flesjes. Ook werden er dakpannen ver nield. De totale schade bedraagt onge veer f 1375,00. Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte HEILOO - In februari 1991 gestart bestaat kinderdagverblij Ollie B. s Bommel in Heiloo nu al vijf jaar. Om dit te vieren wordt er zondag 2 juni een grootse fancy fair georganiseerd. Van 12.00 tot 16.00 uur bent u welkom op het terrein van het kinderdagverblijf. Voor kinderen zijn er spelletjes met leuke prijzen, er is een rad van fortuin en nog veel meer. Op dit moment biedt kinderdagverblijf Ollie B. Bommel dagelijks opvang aan 46 kinderen in de leeftijd van acht weken tot vier jaar. Er wordt gewerkt met professionele groepsleidsters. Voor meer informatie: telefoon: 072- 5338950. Zie pagina 9 Wethouder J. Wuijster neemt het eerste exemplaar van de Beun-gids in ont vangst{foto Parakalo) HEILOO - Marijke Sloff exposeert .sinds 22 mei in het restaurant van de Hema. Zij heeft deze keer gekozen voor het onderwerp 'eten" en drinken', getekend met pastels. Heel bijzonder is het kleurgebruik, waardoor alle teke ningen één geheel vormen, maar toch afzonderlijk een beeld vormen. Naast het werken met pastels gebruikt Marijke olieverf. Hiermee maakt zij bij zonder natuurgetrouwe schilderijen. Portretschilderijen is één van haar spe cialiteiten. Een voorbeeld is het portret van de koningin voor haar paleis in Den Haag. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Marijke Troost- Sloff, tel. 072-5338015! Silhouet houdt vanaf dinsdag 28 mei grote uitverkoop: 50% korting. Kom langs in onze winkel. Kennemerstraatweg 99 -1851 BC HEILOO tel: (072) 533 11 99 - fax: (072) 533 11 99 HEILOO - Daar stonden ze dan, de voorzitter van het Stichtingbestuur Open Huis, de heer A. van der Ley, in jacquet met hoge hoed, met de leden van de programma-commissie geheel in het zwart. Diep bedroefd. Zou dit nu echt de laatste keer zijn dat het eerste programmaboekje aan de burgemees ter wordt aangeboden? Tot overmaat van ramp kwam burgemeester Schoof (door een misverstand bij de gemeen te) niet opdagen en moest er naarstig naar de locoburgemeester, wethouder Wuijster, worden gezocht. Zij was het die het eerste boekje, met zwarte strik in ontvangst nam. Tevens kreeg zij van Van der Ley een bezwaarschrift tegen de Kerntakennota aangeboden. Het weinige dat Heiloo op cultureel gebied te bieden heeft zal, zoals het er nu uitziet, verdwijnen. De f 35.000,00 subsidie voor ruim 15 professionele voorstellingen ziet de gemeente niet als een kerntaak. Amateurvoorstellingen geen probleem, als die de huur van het theater, die viermaal zo hoog wordt, niet kunnen betalen, dan springt de gemeente bij. 'Dus nog één seizoen en dan valt, als er geen wonder gebeurt, definitief het doek voor de professione le voorstellingen in Theater de Beun,' aldus de programma-commissie. HEILOO - Vier avonden lang wande len langs de mooiste plekjes van Heiloo, samen met klasgenootjes, fami lie, vrienden of collega's. Dat is wegge legd voor al diegenen die zich hebben ingeschreven voor de Avondvierdaag se, die volgende week dinsdag weer van start gaat. De organisatie legt momen teel de laatse hand aan de voorberei dingen voor deze leuke wandeltocht door het Heilooër groen. Er kan uit drie loopafstanden gekozen worden: vijftien, tien en vijf kilometer, die met tussenpozen van een kwartier van start gaan. Inschrijven (f 6,00 p.p) is nog mogelijk tot op de eerste wandel avond, bij B. Bos, Werkendelslaan 9 in Heiloo, tussen 19.00 en 20.00 uur. Start en finish zijn bij basisschool St. Radboud, ingang Breedelaan. Voor inschrijven van scholen en groepen en voor algemene informatie kan men bel len met B. Bos, 072-5337426. HEILOO - In tegenstelling tot eerdere berichten zal er zaterdag geen Base- dance-avond zijn in jongerencentrum Tendenz. MAKÊLAAROtJ Vt*XefcE*INGEN - HYPOTHEKEN Al meer dan 60 jaar uw makelaar en taxateur onroerende goederen. Ook specialist in verzekeringen en hypotheken. Privé: 072 5330550, Kennemerstraatweg 63 Kantoor: 072 5141000, Kennemerstraatweg 33 HEILOO - Op dinsdag 21 mei, tijdens de seizoensafsluitende superfinale han dicap huisleague in Bowling- en Snoo kercentrum Heiloo, scoorde Gerard de Kloe uit Heerhugowaard zijn eerste perfect game, waarin het maximum aantal punten van 300 wordt behaald. Bovendien plaatste hij een nieuw serie record van 727 over drie games. Het is voor de tweede keer in het twin tigjarig bestaan van het bowlingcen trum aan de Kennemerstraatweg dat een dergelijke prestatie werd geleverd. Officiële erkenning van de perfect game wordt uitsluitend afgegeven na een strenge keuring van baan, pins en de bal, door de Nederlandse Bow lingfederatie. Nog dezelfde avond waren de baancontroleurs van de NBF aanwezig. Er wordt echter geen moment aan getwijfeld of de officiële erkenning zal komende week worden ontvangen. HEILOO - Op maandag 3 juni om 21.00 uur studeert pianist en voormalig inwoner van Heiloo Bernard Goo- vaerts af in 'Piano Lichte Muziek' aan de Hoge School voor de Kunsten te Utrecht. Dit vindt plaats in de vorm van een openbaar concert in het SJU- huis aan de Varkenmarkt 2, te Utrecht. Al eerder studeerde hij af in studio techniek aan het Koninklijk Conserva torium te Den Haag. Tegenwoordig speelt hij in verschillende formaties en af en toe als remplacant-toetsenist bij de musical 'Evita' van Joop van den Ende. HEILOO - Met het doorprikken van ballonnen waaruit een knallend vuur werk van confetti kwam, is afgelopen woensdag het Steunpunt Heiloo in het Gezondheidscentrum aan De Krom- mert feestelijk geopend. De openings* handeling werd verricht door drie kin deren van basischool De Duif, die mee hadden gedaan aan het project 'Be- wustworden van het milieu en de leef omgeving rond school' ter gelegenheid van de opening. Het Steunpunt Heiloo is het vijfde steunpunt van de jeugdgezondheids zorg van de GGD Noord-Kenne- merland en is bestemd voor de regio Heiloo, Limmen, Akersloot en de Egmonden. Twee artsen, een jeugdver- pleegkundige, een logopediste en hun assistentes voeren in de vrolijke, van kinderspeelgoed en tekeningen voor ziene ruimtes de periodieke onderzoe ken uit onder kinderen van groep twee en groep vijf van de basisschool en het voortgezet onderwijs. „Het bijzondere van dit steunpunt is dat het direct toegankelijk is voor alle kinderen van 4 tot 19 jaar, hun ouders, verzorgers en/of leerkrachten die met vragen zitten," aldus jcugdverpleeg- kundige Carrelien Spiering. „We zijn in principe elke dag van 16.00 tot 17.00 uur hier aanwezig voor het telefonisch spreekuur. Onze taak is om problemen bij (de opvoeding van) kinderen te sig naleren en waar nodig eerste opvang te geven. Als het nodig is volgt daarna eventueel een verwijzing naar een andere hulpverlener. Soms is het al vol doende om de boel eens even op een rijtje te zetten, soms is verdere begelei ding nodig." De techniek van het opvoeden Spiering noemt een aantal voorbeelden van problemen waarmee ouders en kinderen bij het steunpunt aankloppen. „Dat is bijvoorbeeld het bedplassen. Het team van Steunpunt Heiloo in het Gezondheidscentrum aan De Krommert. (Foto Parakalo) Dat komt ontzettend veel voor. Er zijn nog steeds mensen die denken dat daar weinig aan te doen is, maar dat is toch echt niet zo. Het is bijna altijd te ver helpen. Ook worden ons altijd veel vra gen over de opvoeding gesteld. Hoe moet ik met mijn kinderen omgaan, waar trek ik de grens? We geven gere geld cursussen 'Opvoeden zo', waar we in een paar bijeenkomsten de algeme ne technieken, om het zo maar te noe men, bijbrengen. Mensen zijn daar vaak enorm mee geholpen." Het Steunpunt Heiloo doet ook veel aan voorlichting. „We hebben een pro ject over alcohol- en drugspreventie. Nu nog alleen op de middelbare scho len, maar er zijn plannen om hiermee ook naar de basisscholen te gaan omdat ook daar het gebruik van dergelijke genotsmiddelen schrikbarend toe neemt. Voorlichting helpt in ieder geval de kinderen bewuster te maken, ze kunnen dan een keuze maken." Andere projecten die het steunpunt uitvoert zijn 'veilig vrijen', 'pesten op school' en 'veiligheid op school en in het verkeer'. Ook schrijven Carrelien en haar collega's artikelen die bestemd zijn voor de schoolkrant, over actuele onderwerpen als veilig zonnen en tele visiekijken. „De scholen zijn er enthou siast over, we krijgen veel medewer king. Met al deze activiteiten proberen we bij te dragen aan de lichamelijke en geestelijke gezondheid van onze doel groep, kinderen van 4 tot 19 jaar. En dat is nu precies de doelstelling van ons Steunpeunt Heiloo." De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag: 8.30-16.30 uur vrijdag 8.30-15.00 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 79 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden p, aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1