Minimabeleid HEILOO Extra mogelijkheden voor 65+-ers P|jfL I T I E Voor alle vragen over ouderenzorg Verkeersregels op de Stationsweg en de rotonde Kleding- inzame lingsactie PAGINA 10 UITKIJKPOST - 5 JUNI Vervolg informatierubriek Inwoners van Heiloo met een inkomen dat gelijk is aan het sociaal minimum kunnen in aanmerking komen voor een vergoeding voor de kosten van maatschappelijk verkeervoor de aanslagen rioolrecht-afvalstoffenheffingde onroerende-zaakbelasting en hondenbelas ting. Ook mensen met een inkomen iets boven het sociaal minimum kunnen hiervoor in aanmerking komen indien het netto besteedbaar inkomen op het sociaal mini mum uitkomt. Hiervan kan sprake zijn als er buitengewone lasten zijn, zoals noodzakelijke huishoudelijke hulp of dieetkosten. Sinds 1995 bestaat ook de mogelijkheid een bijdra ge aan te vragen voor thuiswonende kinderen tot achttien jaar voor de kosten van het zwem badabonnement en een vereniging. Ook 65+- ers kunnen met ingang van 1996 voor deze bijdrage in aanmerking komen. Met het mini mabeleid wil de gemeente Heiloo ervoor zor gen dat minder draagkrachtigen deel kunnen blijven nemen aan het maatschappelijk ver keer. Jaarlijks stelt de gemeente een bedrag hiervoor beschikbaar. Maak gebruik van deze mogelijkheden. Mensen met een eigen woning of een bescheiden eigen vermogen kunnen ook in aanmerking komen voor een vergoeding. Kamerhuurders, inwonenden bij ouders en bewoners van verzorgingstehuizen kunnen geen aanspraak maken op het gemeentelijk minimabeleid. Om in aanmerking te komen voor een extra bijdrage dient u een eenvoudig aanvraagfor mulier in te vullen, Dit formulier is verkrijgbaar bij de afdeling Sociale Zaken in het gemeen tehuis tijdens de openingsuren op werkdagen van 08.00 tot 12.30 uur. Extra mogelijkheden voor 65+-ers Met ingang van 1996 kunnen ook 65+-ers in aanmerking komen voor een bijdrage in de kosten van een zwembadabonnement en een vereniging. Deze mogelijkheid bestond al voor thuiswonende kinderen tot achttien jaar. Nog weinig 65+-ers die voldoen aan de voor waarden maken daar echter gebruik van. Bijdrage gemeentelijke belastingen Met ingang van 1996 hoeft u, om in aanmer king te komen voor een bijdrage gemeentelij ke belastingen, nog maar één aanvraagformu- Info over Centrum voor Wijkgerichte Funkties in de Schalm naast Overkerck Voor informatie en advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55 plussers Openingstijden Zorgloket, Hoog en Laag 32, Heiloo: 09.30 -11.30 uur ma-vrij. Telefonisch bereikbaar 09.30 -17.00 uur. Telefoon: 5 338 704. Wonen Zorg op Maat lier in te vullen voor het totale aanslagenpak ket. Dit betekent een vereenvoudiging van de procedure. Het vergoedingspercentage onroerende-zaak belasting is vastgesteld op maximaal 50% van het gebruikersgedeelte. De bijdrage riool recht-afvalstoffenheffing bedraagt maximaal 70van de aanslag: voor alleenstaanden maximaal 372,50 en voor meerpersoons- huishoudens maximaal 498,50. De bijdrage in kosten hondenbelasting is vastgesteld op maximaal 50% met een maxi mum vergoeding voor één hond per adres. Vergoeding kosten maatschappelijk ver keer Om te voorkomen dat door hogere kosten van levensonderhoud maatschappelijk verkeer voor een groep inwoners van Heiloo steeds minder binnen handbereik ligt, geeft de gemeente hiervoor een vergoeding. Onder kosten maatschappelijk verkeer vallen bijvoor beeld bezoek aan familie, studiekosten, (sport)verenigingen, bibliotheek, verjaardagen e.d. Ook uw telefoon is een middel om con tacten met personen te onderhouden. Een alleenstaande kan in aanmerking komen voor een vergoeding van 126,50. Een (een oudergezin kan een vergoeding krijgen van 188,75. Extra vergoedingen In zeer bijzondere gevallen kan een extra ver goeding van maximaal 500 gulden worden toegekend. Het gaat om kosten die onvoor zien zijn, niet onder een andere regeling val len en vaak het gevolg zijn van ziekte of ande re onverwachte omstandigheden. Zwembad en verenigingen Thuiswonende kinderen van 6 tot 18 jaar, van wie de verzorgende(n) een inkomen hebben op minimumniveau, kunnen een bijdrage toe gekend krijgen in de kosten van zwemabon nement en/of het lidmaatschap van een sport- of culturele vereniging. Ook 65+-ers kunnen voor een vergoeding in aanmerking komen. Thuiswonende kinderen tot 18 jaar en 65+- ers kunnen maximaal 70% van 175 gulden (persoonlijk abonnement of bij meer dan 3 kinderen gezinsabonnement) vergoed krijgen. Thuiswonende kinderen tot 18 jaar en perso nen van 65 jaar en ouder kunnen maximaal 70% van de kosten van lidmaatschap tot een maximum van 70% van 150 gulden vergoed krijgen. Aanvraag Om in aanmerking te komen voor een bijdra ge in het kader van minimabeleid dient u een speciaal, maar eenvoudig aanvraagformulier in te vullen. Dit aanvraagformulier kunt u afha len bij de afdeling Sociale Zaken op werkda gen tijdens de openingsuren 08.00 -12.30 uur. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G. van Hoik, tel. 072 - 531 31 95. Bouwvergunningen Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden; 'Vijverlaan 5, N. Velseboer - oprichten garage De Kleine Kanne 9, A.R. van Strien - uitbrei den woonhuis Oosterzijweg 33, Th.J. Stap - vernieuwen schuur/berging Blinkenlaan 37, M.H. Smith - plaatsen twee dakkapellen Laan Eindeloos 39, J.A.F. Hergaarden - ver anderen berging Het Wielemakersland 1, M.D. Dicke - plaat sen berging J.P. Hasebroekweg 21, Stichting R.K. Schoolbestuur Heiloo - plaatsen berging Groot Barlaken 70, Th.A. Ruiter - vergroten woonhuis met een serre Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1maandag t/m vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 072 - 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 531 32 17 of 531 32 16. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hierte gen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vra gen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Afgelopen woensdag werd de in een nieuw jasje gestoken Stationsweg inclusief de roton de officieel geopend door wethouder Ten Hoope. Na een rondrit met paard en wagen door de Stationsweg werden de bewoners en winkeliers door de wethouder en een afge vaardigde van aannemer Koop Tjuchem uitge nodigd een toast uit te brengen op de herin richting. Dit alles gebeurde in een gezellige sfeer in café Aris de Wit. Tijdens deze informele bijeenkomst bleken de inwoners zeer tevreden te zijn over het resul taat. Toch waren er nog een aantal vragen. Eén daarvan was de vraag of men op de fiets stroken mag parkeren. Dit mag dus niet. Het is zelfs verboden op of langs een fietsstrook stil te staan (bijvoorbeeld om even snel wat uit de winkel te halen). Parkeren mag uitslui tend in de parkeervakken of op eigen terrein. Ook was er nog de vraag wie er nu voorrang heeft; een auto die de rotonde verlaat, of een fietser die op de rotonde blijft. Het antwoord is: de fietser heeft voorrang. Hier geldt name lijk de regel van rechtdoor op dezelfde weg heeft voorrang. Tenslotte waren er nog vragen over het feit dat fietsers op'de rotonde aan de Stationsweg wel voorrang hebben, maar dat dit niet het geval is bij de Vennewatersweg. Het antwoord is eigenlijk heel simpel. De Stationsweg is duidelijk binnen de bebouwde kom. Volgens een aantal gerenommeerde organisaties, waaronder De Voetgangersvereniging, de Fietsersbond ENFB, Kinderen Voorrang en Veilig Verkeer Nederland, is het dan wenselijk dat fietsers (en voetgangers) voorrang hebben. Hoewel de rotonde op de Vennewatersweg de indruk wekt buiten de bebouwde kom te liggen, heb ben de fietsers hier géén voorrang. Op roton des buiten de bebouwde kom moeten fietsers bijna altijd voorrang verlenen aan het autover keer. Hoewel sommige verkeersdeelnemers nog wat onwennig de rotonde berijden mag gesteld worden dat de situatie een stuk is ver beterd. Heeft u nog vragen, dan kunt u telefonisch contact opnemen met de heer R. van der Meer van de afdeling Civiel en Reiniging, tel. 072 - 531 32 08. Bouwaanvragen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. De Waard 56, P.H. de Klerk - vergroten berging De Oude Werf 4, Hemic Interieurbouw - vergroten werkplaats en kantoor Stationsweg, Transvision - plaatsen beschutting voor treintaxi-reizigers Op donderdag 13 juni a.s. van 09.00 tot 18.00 uur, zal de Stichting Ondersteuning Medische Research een inzamelingsactie van gedra gen kleding houden. Overeenkomstig haar doelstelling zal de opbrengst van de kle- dinginzamelingsactie ten goede komen aan de Nierstichting. De Stichting heeft daartoe een samenwerkingsverband voor onbe paalde tijd. Voor meer informatie kunt u bellen met de heer J.A. Rijnbeek, tel. 072-531 32 03. Bouwplannen Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen: Havercamplaan 29 - vergroten woning; Het Koningsveld - bouw recreatie-bungalow- tje; Boekenstein 60 - vergroten woning; Holleweg 19 - uitbreiden bedrijfsruimte; Heerenweg 202 - vergroten woning. De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 6 juni 1996 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkda gen tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tij den alleen na telefonische afspraak, nr. 072- 531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Bestemmingsplan 1e en 2e wijziging bestemmingsplan Oost Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat met ingang van 6 juni 1996 gedurende een termijn van 14 dagen bij de afdeling VROM ter inzage liggen de ont werpen van de 1e en 2e wijziging van het bestemmingsplan Oost. Deze uitwerking geschiedt overeenkomstig het bepaalde in artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 19 van het bestemmings plan Oost. De twee wijzigingen omvatten het gebied van zorgcentrum De Loet (tot aan Kleijn Barlaken) en de westelijk van het zorgcentrum gelegen hofjes (tot aan de Nicolaas Beetsweg). Gedurende vorengenoemde termijn kunnen belanghebbenden tegen de ontwerpplannen schriftelijk bedenkingen indienen bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Jh 072- 06-11 5122222 Info-uur CDA Collecte voor Amnesty International Foresters toernooi met Dierenbescherming La Strada Kart-cup groot succes DVW nieuws Slotconcert Klankschalen concert C1000 assortiment nog completer Geslaagd •HEILOO HEILOO - Op maandag 27 mei werd op het fietspad van de Kennemer- straatweg een bromfietser aangehou den. De jongeman droeg geen helm. Hiervoor kreeg hij een procesverbaal. De bromfiets werd naar het politiebu reau overgebracht voor een technisch onderzoek, dat uitwees dat de brom fiets teveel decibels produceerde. Ook hier werd proces verbaal voor opge maakt. Door een oplettende voorbijganger werden op 28 mei de bewoners van een woning aan de Wildtlaan gealarmeerd. Hun woning stond in brand. Vermoede lijk werd de brand in de carport aange stoken. Een technisch onderzoek wordt verricht. Er ontstond schade aan de woning, carport en een personenauto. Door dit kordate optreden werd erger voorkomen. Door het niet voldoende afstand bewa ren vond er op de Kennemerstraatweg nabij de kruising met de Krommelaan een aanrijding tussen twee personen auto's plaats. Er was alleen materiële schade. Op 29 mei werd er in een woning aan de Rietvink ingebroken. Het slot van de voordeur van de woning werd gefor ceerd. Dit werd door de bewoonster gehoord waarna zij het op een schreeu wen zette. De dader nam de benen. Een speurhond werd nog ingezet maar zon der resultaat. In twee woningen op de Bosrank werd ingebroken. In beide huizen gaatjes in het kozijn geboord waarna toegang tot de woningen werd verschaft. Uit één woning wordt vooralsnog niets vermist, uit de andere woning werden onder andere geld en een paspoort ont vreemd. Op de Kennemerstraatweg vond een aanrijding plaats tussen drie personen auto's. Oorzaak was het niet voldoende afstand bewaren. Er was alleen mate riële schade. Op 30 mei werd op de Nijverheidsweg nabij de kruising met de Handelsweg een geparkeerde personenauto aange reden. Een trekker met oplegger reed bij het afslaan op de kruising de perso nenauto aan. Er was alleen materiële schade. Op 2 juni werd een 33-jarige bestuur ster van een personenauto op de Kerkelaan gecontroleerd op het gebruik van alcohol. De vrouw bleek alcohol gedronken te hebben. Proces verbaal werd opgemaakt. In de kantine van een sportvereniging aan het Maalwater werd ingebroken. Aan de achterkant werd een raamschot en een raam verwijderd. Hierdoor kreeg men toegang tot de kantine, waaruit enkele flessen frisdrank wer den ontvreemd, een frituurpan en een magn.etron. De goederen werden later in de directe omgeving teruggevonden. In de periode van 20 mei tot en met 2 juni werden 13 fietsen ontvreemd. HEILOO - Donderdagavond zal de tweede termijn van de Algemene Beschouwingen plaatsvinden. In de eerste termijn heeft onze fractie-voor- zitter, mevrouw A.M. Worm-de Moei, de Algemene Beschouwingen van het CDA uitgesproken. Dit betoog was opgebouwd rondom de thema's zorg voor de zwakkeren, het handhaven van de rechtsorde en het bevorderen van de solidariteit. Als deze thema's u ook aanspreken, nodigen wij u uit om met ons van gedachten te wisselen. Ook voor andere vragen en problemen zit ten de fractieleden van het CDA op maandag 10 juni vanaf 19.00 uur in kamer 25 van het gemeentehuis. Voor telefonische inlichtingen: E. Schoutsen- Bolten, tel. 072-5334319. HEILOO - Vrijdag 7 juni wordt er van 19.00 tot 21.00 uur voor Amnesty International gecollecteerd bij winkel hof 't Loo en in winkelcentrum het Hoekstuk. Amnesty International is een onafhan kelijke, wereldwijde beweging die werkt voor de vrijlating yan gewetens gevangenen, eerlijke processen binnen redelijke termijnen voor alle politieke gevangenen, afschaffing van marteling en van de doodstraf en verzet tegen buitengerechtelijke executie en ver dwijning. Amnesty International heeft raadgevende bevoegdheid bij onder meer de Verenigde Naties. HEILOO - Ondanks de nodige tegen slagen, waaronder het afzeggen van drie buitenlandse teams kort voor het toernooi, is de organisatie erin geslaagd om de deelnemers aan het tweede Foresters Pinkstertoernooi 'nieuwe stijl' een onvergetelijk weekend te bezorgen. Veertien teams, waaronder drie uit Duitsland, hielden de spanning er in. Uiteindelijk zegevierden Vrone bij de A-junioren en DTS bij de B-junioren. De Foresters B-junioren werden knap tweede in hun poule. Vooral de winst partij tegen de latere winnaar DTS was van hoog niveau. Naast het voetballen stond op zater dagavond de La Strada Kart-cup op het programma. Deze in Limmen verreden wedstrijd werd door de junioren van buurman HSV aangegrepen om hun lage klasseringen bij het voetballen enigszins goed te maken. Tijdens races op het scherpst van de snede toonden zij zich het meest bekwaam. Een eerste en derde plaats konden bij de prijsuitreiking in café La Strada worden afgehaald. De tweede prijs was voor Michael Schumacher, speler van het Duitse DJK Dellwig waar de Fores ters al sinds mensenheugenis vriend schappelijke contacten mee onder houdt. Mark Bakker van Foresters BI viel met een vierde plaats net buiten de prijzen. Het weekend werd afgesloten met een daverend eindfeest in de eigen Fore- sters-kantine. Inspectie Heiloo e.o.: 06-53177991. Vermiste en gevonden katten: 072- 5616106. Honden en katten Heiloo en Limmen: 072-5334316. Knaagdieren: 072-5119998. Honden en katten Akersloot: 0251- 310079. Vakantie advies: 072-5336180. Asiel: 072-5114861. Dierenambulance Nrd. Kennemerland: 072-5644066 (alarm) en 072-5612717 (vermissingen). Vermist: Rode gec. kater met witte bef en poot jes, 1 jr., Groeneweg Heiloo. Zwarte gec. kater met rood bandje met belletje, Boswinde Heiloo. Donkercyperse ongee. kater met witte bef, buik, poten en enkele witte vlekjes, 11 maanden, Hofdijkweg Heiloo. Witte poes met zwarte vlekken en blau we vlooienband met belletje en koker, 5 jr., Hoogeweg Vennewatersweg Hei loo. Grijze kater, 6 jr., gec., witte bef, borst, buik, voorpoten, witte sokjes, achter kousen, De Burcht (bij Ypestei- nerlaan). Hij is mogelijk op weg naar Het Hoekstuk. Hij reageert goed op zijn naam Appie. Inlichtingen 072-5616106. Gevonden: Egaal grijze poes met zwarte vlooien band, Ruygekroft, Egmond Binnen. Lichtcypers poesje met witte bef, voor witte teentjes en achter kniekousen, Stationsweg Heiloo. Inlichtingen 072-5616106. HEILOO - Zondag 9 juni is er baars- vissen in het Noord- Hollands Kanaal te St. Maartensvlotbrug. Vertrek om 7.30 uur bij brandweerkazerne. Opgeven aan R Welp, tel. 0251-654867. Ook voor jongeren vanaf 16 jaar. Je kunt altijd in een van de auto's meerij den. Zaterdag 8 juni is er een viswedstrijd voor de jeugd. Het is de derde wed strijd om de competitie. Het inleggeld is f 2,50. Verzamelen om 8.30 uur op de parkeerplaats van De Loet. HEILOO - Vrijdag 14 juni zal door het gemengd koor 'Zingen houdt jong' in de zaal van 't Trefpunt, Hoog en Laag 7a te Heiloo een slotconcert worden gegeven onder leiding van onze diri gent Machteld Merckens. Tijdens deze avond zijn er twee inter mezzo's. Ook is er een verloting. Consumpties zijn verkrijgbaar tegen normale soosprijs. De toegang is gratis en iedereen is welkom. Aanvang 20.00 uur. HEILOO - Op uitnodiging van de stichting voor natuurgeneeskunde Arbor Vitae geeft Georgien Wybenga op maandag 10 juni in de gereformeer de kerk aan de Noordergeeststraat 9 een klankschalenconcert met Tibetaan se klankschalen, gong, kleine cimbalen enzovoort. De aanvang is om 20.00 uur en de entreeprijs bedraagt f 10,00. Inlichtin gen: tel. 072-5330523. HEILOO - Sinds dinsdag 4 juni is bij C1000 in Het Hoekstuk het assortiment uitgebreid met 300 nieuwe, laaggeprijs de artikelen, die eenvoudig en snel her kenbaar zijn aan het speciale 300x- stempel. Met deze assortimentsuitbreiding biedt C1000 haar klanten een nog bredere keuze in prijs en kwaliteit. De 300 nieu we produkten zijn speciaal geselec teerd op hun zeer aantrekkelijke prijs. Door het grotere aanbod van goedko pe produkten heeft de prijsbewuste klant dus een ruimere keuze dan ooit. Ondernemer J. Overbeke van Cl000 over deze verrassende uitbreiding: „Onderzoek van C1000 heeft aange toond dat de consument een gevarieerd aanbod wil en in dezelfde winkel zowel bekende merken, kwaliteitsmerk, als laaggeprijsde artikelen wil kopen. Daar spelen wij nu direct op in. De nieuwe artikele/i zijn simpel te herkennen aan het speciale 300x-stempel en ik nodig alle klanten van harte uit zelf te komen kijken en zich te laten verrassen. We hebben niet alleen vele nieuwe artike len, de komende tijd staat onze winkel helemaal in het teken van de 300 nieuwkomers met allerlei acties waar onder prijsvragen, aanbiedingen en proefmogelijkheden." HEILOO - Op 22 mei slaagde onze vroegere plaatsgenoot Richard van Os aan de Academie Industriële Vorm geving in Eindhoven voor industrieel vormgever.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 10