Kinderen leren hun eigen portret boetseren Bijzonder kunstproject aan de Pax Christi School Kijken naar kunst in Kijkkas Boekhandel geopend in bibliotheek Limmen X X U L iiiil® fill lil UITKIJKPOST - 5 JUNI PAGINA 17 Inleveren kopij voor: WHtd 't Jiittuneï jbie De kopij dient (bij voorkeur) op maandag vóór 16,30 uur te worden ingeleverd op de volgende adressen: Limmen: N. Admiraal, Bloemenhof 5 Akersloot: N. Tlebie, Verdistraat 15 Heiloo: Drukkerij Uitkijkpost, Hoefsmid 5 Conquista nieuws HSV Limmen Fietsen langs bijzondere kustroute Collecte AVO P^L 1 T S E A fï04i(>0' rJnifur.n P^L I T I E 'S&Uc&tea Noordhollands Landschap houdt excursieweek Limmerdie Rabo boarding tournooi LIMMEN - „Heeft Nederland straks nog wel kunstenaars van het formaat Corneille, Karei Appel en Rob Schol- te? Die kans is heel klein. Want bijna onmerkbaar is het kunstonderwijs op de basisschool verdwenen of tot een minimum beperkt. Aparte docenten voor handvaardigheid en muziek zijn, door de enorme bezuinigingen, van de basisschool verdwenen." Aan het woord is beeldhouwster Charlotte Kohier uit Heiloo, die op de Pax Christischool in Limmen een kunstproject uitvoert met de kinderen van groep zeven. In vier weken tijd leert zij de kinderen hun eigen 'kop' in klei te boetseren. Dit bijzondere kunstproject is er geko men op initiatief van Theo Straathof, leraar van de Pax Christischool in Limmen. „Ik begon dit jaar met een hele grote groep zeven. Een klas met negenender tig kinderen, ga d'r maar aan staan. Op mijn verzoek heeft een aantal moeders zich met enorm veel enthousiasme ingezet om wat te maken van de hand- vaardigheidslessen. In je eentje red je dat gewoon niet. Gelukkig werd met kerst de klas gehalveerd en kreeg ik er een collega bij." Niet lang daarna kwam Straathof Charlotte tegen op een verjaardags feestje. „Ik ben een bewonderaar van haar werk. Toen ik haar voorzichtig polste of ze tijd en zin had om hier op school wat te komen doen met de kin deren, was ze meteen erg enthousiast." Het kunstproject was geboren. In de spiegel kijken De klassen werken vier weken aan hun 'koppen'. Het begint met tekst en uitleg over vorm en grootte van het hoofd. De onderlinge verhoudingen en de ontwik keling van kind naar volwassene. „Ze kunnen ook een aantal boeken over beeldhouwen inkijken. De plaatjes over het (naakte) menselijk lichaam vinden ze het mooist. Die krijgen extra veel aandacht," lacht Charlotte. Vervolgens krijgen de kinderen alle maal een armatuurtje (een constructie waarop de kop gemaakt wordt) en een mirette. Dat is een soort stokje met haakjes, dat gebruikt wordt bij het boetseren. Dan wordt de basisvorm, een bolletje, gemaakt. Als al deze voorbereidingen getroffen zijn komt de klei er aan te pas. „Alle kinderen moeten een plantenspuit meenemen naar school, dus je kunt je voorstellen wat er gebeurt aan het begin van die les. Maar dat is snel afge lopen, want ze krijgen allemaal een spiegel voor zich op tafel. Ze moeten namelijk hun eigen gezicht gaan boet seren en daarvoor moeten ze zo gecon centreerd in de spiegel kijken dat ze geen tijd meer hebben om te 'rotzooi en'. Als de koppen goed gedroogd zijn, kunnen ze in de oven. Daarna worden ze eventueel nog bijgewerkt en geschil derd. Groep zeven van de Pax Christi school. Laaiend enthousiast Wie de 'koppen' van de kinderen bekijkt, met de originelen ernaast, kan met eigen ogen zien hoe goed ze gelukt zijn. De kinderen van groep zeven zijn bijna allemaal laaiend enthousiast. Ze zijn er in geslaagd hun eigen gezicht te boetseren en ze zijn dan ook niet wei nig trots op hun werk. Als ze voor de Uitkijkpost op de foto gaan, scharen ze zich zonder uitzondering trots achter nun werkstuk. Hoe is het mogelijk dat kinderen dit kunnen? Hoe leer je ze in een paar weken tijd een goed gelijkende kop te boetseren? „Met volwassenen zou dit niet lukken," denkt Charlotte. „Kinderen zijn namelijk veel ontvanke lijker. Zij kunnen nog echt 'kijken' en 'voelen'. Dat laatste vaak letterlijk. Ik laat ze hun gezicht voelen, voelen hoe de vorm is. Als het even niet lukt help ik ze en laat ik ze goed in de spiegel naar zichzelf kijken." Charlotte zelf is zeer tevreden over de prestaties van 'haar' leerlingen. „Je ziet dat ze tot heel wat meer in staat zijn dan het gebruikelijke knippen en plak ken. Het is toch verschrikkelijk jammer dat er op de basisschool zo weinig aan kunst en cultuur gedaan wordt. Een uurtje met de klas naar het museum zit er gewoonweg niet meer in. Er is geen geld voor een speciale docent en er is ook vaak geen geld voor materiaal. En dat in eert tijd dat elke zesjarige leert rekenen met een rekenmachine. Een tijd waarin de kroontjespen plaats heeft gemaakt voor de nieuwste com puters. Op dat laatste is natuurlijk niets tegen. Onze kinderen moeten modern onderwijs krijgen, maar dat mag er niet toe leiden dat de eigen expressie onderontwikkeld blijft en de kennis van kunst en cultuur minimaal is." „Van het onderwijzend personeel wordt nu verwacht dat ze de kinderen en passant kunst en cultuur bijbrengen. Maar dat kan natuurlijk helemaal niet. Ten eerste hebben ze het al zo ver schrikkelijk druk en ten tweede is het gewoon niet iedereen gegeven een cre atief vak als handvaardigheid of teke nen te onderwijzen." Karakteristieke koppen Charlotte Kohier is 'gek op koppen', zoals ze het zelf omschrijft. „Prachtig, ik kijk er altijd naar. Ik hou van mooie, karakteristieke koppen. Het gezicht van een fietsend meisje met haar haren wapperend in de wind kan me zo maar bijblijven. Je kunt zoveel zien aan gezichten. Daarom kijk ik ook graag naar films en bewaar ik (kranten foto's." Het atelier van Charlotte Kohier bevindt zich in haar woning aan de Groeneweg in Heiloo. „Ik denk dat mijn buren zelfs niet weten wat ik hier doe. En dat vind ik eigenlijk wel goed zo. De laatste jaren heb ik het steeds drukker gekregen. Ik exposeer door het hele land, en soms hier thuis, voor genodigden. Ik heb tot nu toe nooit de behoefte gehad om zo nadrukkelijk de publiciteit te zoeken." Of er een vervolg op het kunstproject komt? „Eerlijk gezegd, ik weet het niet. Voordat ik eraan begon dacht ik 'dat doe ik er wel even bij', maar er gaat toch aardig wat tijd in zitten. Maar het was de moeite waard, ik vond het leuk om te doen." LIMMEN - Helaas zal er op 8 juni overdag in de Wollewei voor de kinde ren niets te doen zijn. Er wordt een ander feestje gevierd. Maar dan maken we er de volgende weekteen dubbel leuke activiteit van! 's Avonds staat er wel iets gigantisch op het programma. Als het goed is, zijn er heel veel tieners van groep acht naar een schoolkamp geweest. Veel geleerd, gekeet en verliefd geworden. Zaterdag avond 8 juni gaan we dat schoolkamp even dunnetjes overdoen. Alle tieners van groep acht worden uitgenodigd om te komen. Er zal een weergaloze disco zijn. Herinneringen kunnen opgehaald worden. Kampliefdes zullen weer her leven. Het enige verschil zal zijn, dat er dit keer geen leraren bij z-ullen zijn, dus jullie kunnen iets vrijer te keer gaan. Helemaal uit je dak op de beste muziek, een colaatje, een pindaatje en schuifelen met je nieuwe vlam. Dit wordt een onwijze welcome back party. We beginnen om 19.00 uur. Om 23.00 uur zullen de laatsten afscheid van elkaar moeten nemen. LIMMEN - Zondag 2 juni werd door 15 man de tweede wedstrijd in de wit- viscompetitie gevist, in de ringvaart van Heerhugowaard. Onder ideale omstan digheden viel de vangst uiteindelijk toch nog tegen. In de a-groep werd door 9 man 26,5 kilo vis gevangen, de b- groep liet het aantal van 59 vissen aan tekenen. Aanvankelijk leek Co Bakker op de winst af te stevenen, maar de gebroeders Jak vingen vooral het laat ste uur erg veel vis. Wim Krom startte net wat te laat om zich bij de top 3 te vestigen. In de b-groep kwam Rene Levering na vele jaren afwezigheid weer eens kij ken en ging prompt met de hoofdprijs naar huis. Antoon Kroon en Siem Droog volgden op enige afstand. De uitslag: A-groep 1. Jim Jak 1220 gram, 2. R. Jak 5940 gram, 3. C. Bakker 3360 gram, 4. W. Krom 2700 gram. B-groep: 1. R. Levering 24 stuks, 2. A. Kroon 14 stuks, 3. S. Droog 11 stuks. Helaas viel de opkomst weer tegen, HSV hoopt op enige verbetering voor de volgende wedstrijd, die op 16 juni in Assendelft zal worden gevist. Zondag 9 juni zal Dolf Rijs zich waar moeten maken tijdens de tweede selec tiewedstrijd voor het NK witvis, hope lijk kent het Noord-Hollands kanaal voor hem geen geheimen meer. Het korps van café De Uitkomst zal nog proberen een plaatsje te stijgen in de ploegenrangschikking. LIMMEN - De Culturele Raad Lim men organiseert op zaterdag 15 juni een kunstfietstocht door Limmen, Heiloo, Uitgeest en Akersloot. De tocht leidt langs een aantal galeries: Galerie Amber in Limmen, Galerie Brinkman Brandjes in Uitgeest, Galerie Het Gemaal en de Beeldentuin Akermare in Akersloot en Kunst handel Renée Smithuis in Heiloo. Er is straattheater in winkelcentrum 't Loo, er zijn poëzievoordrachten in Galerie Amber, een pianorecital in Galerie Brinkman Brandjes en gitarist Ton Oudjans speelt in de beeldentuin Akermare. In het NH kerkje in Limmen speelt de folkgroep Dockside, op het terras van Cultureel Centrum Vredeburg speelt gitarist Ton Valkering en op het Koekoeksveldje de funkband Rubberball. De tocht is ongeveer 28 kilometer lang, het ideale tempo is 15 kilometer per uur en het maakt niet uit waar op de route de deelnemers opstappen. De tocht wordt gehouden tussen 11.00 en 16.00 uur. De deelname is gratis. Folders met daarin een routebeschrij ving en een beschrijving van alle evene menten zijn verkrijgbaar bij onder andere de VVV, bibliotheken en gemeentehuizen van bovengenoemde plaatsen. Op 15 juni zijn er nog vol doende folders bij de galeries en Cultureel Centrum Vredeburg. LIMMEN - Onder het motto 'AVO helpt, als niets meer zeker is', organi seert de vereniging AVO Integratie Gehandicapten de nationale AVO-col lecte van 9 tot en met 15 juni. AVO is een landelijke organisatie en streeft naar gelijke behandeling en gelijke kansen voor gehandicapten. Gehandicapte mensen hebben welis waar dezelfde rechten als niet-gehandi- capten, maar ze ondervinden op veel fronten onbegrip en worden achterge steld. Ook wordt er te weinig rekening gehouden met deze anderhalf miljoen landgenoten. Naast de individuele financiële hulp- 06-11 •Noord-Holland Noord 072- LIMMEN 5122222 30 mei werd uit de een sporthal aan de trainingsjack ont- LIMMEN - Op kleedkamer van Schoolweg een vreemd. Op 31 mei werden op een Weiland aan de Oosterzijweg twee lammeren gebe ten door twee honden. Een lammetje was al dood, het andere was zwaar gewond. Door enkele passanten wer den de twee honden gevangen en aan een hek vastgebonden. De schade werd door de baas van de honden aan de eigenaar van de lammeren vergoed. Op de Uitgeesterweg week de bestuur der van een personenauto uit voor een overstekende kat. Het gevolg hiervan was dat de auto met de twee inzitten den via de berm in een sloot terecht kwam. De auto raak aan de voorzijde aanzienlijk beschadigd. De twee inzit tenden hielden hier enkele kneuzingen aan over. Door het personeel van een ambulance werden zij ter plaatse op hun verwondingen onderzocht, die ble ken mee te vallen. Verloren voorwerpen: een zwarte por temonnee met inhoud, een groene brie venbus met paal en nummer 73. Gemeentehuis Limmen Tot eind juni op de bovenverdieping expositie van monoprints van cursisten van Arts Crafts. Beneden schilderij en van Toon Tieland. Te zien tijdens werkdagen. Gemeentehuis Egmond De hele maand juni expositie van aqua rellen van Ruard Janssen in de gangen van het gmeentehuis, te zien tijdens de openingstijden. Galerie De Kapberg Tot en met 23 juni expositie van Lieuwe Kingma met schilderijen en Jacques verlening biedt AVO gehandicapte, Piquery met schilderijen en grafiek. mensen de mogelijkheid hun vakantie door te brengen in aangepaste stacara vans en bungalows. Het aantal hulpaanvragen neemt jaar lijks toe. AVO wil gehandicapte mensen niet teleurstellen en blijven helpen waar dat mogelijk is. Daarbij is uw bij drage onmisbaar. Mocht u geen collec tant op uw weg vinden: op giro 625 0000 ten name van AVO Integratie Gehandicapten is uw bijdrage meer dan welkom. Geopend zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en op afspraak, Slotweg 17, Egmond aan den Hoef. Hoever Dorpsfeest Zaterdag 9 juni: grote vrijmarkt, expo sities, muziek rond de Slotkapel. •Noord-Holland Noord 06-11 072- 5122222 AKERSLOOT Een van de tegeltableaus van Ans Rijkenberg. AKERSLOOT - Nog tot en met 15 juni zijn in de Kijkkas in Akersloot tegelta bleaus en tekeningen te zien van Ans Rijkenberg. Als kind vond Ans Rijkenberg het al heerlijk in de natuur. Slenteren door de polder, genieten van de bloemen, de vogels en de weilanden. Tekenen en schilderen kreeg ze van huis uit mee,* haar vader was haar grote bron van inspiratie. Hij was tekenaar en graveur en op en top een natuurliefhebber. Bij hem kon ze terecht met al haar vragen over perspectief, compositie en tech niek. De voorkeur van Ans Rijkenberg gaat uit naar het schilderen van stillevens en landschappen op tegels, dat een heel aparte techniek vereist. Op de expositie is zij zelf aanwezig om uitleg te geven. „Ik houd van de spanning die elk tableau tot het einde toe met zich mee brengt. Het is telkens weer een uitda ging om met één kleur, Delftsblauw, een stukje natuur weer te geven. Mijn tableaus zijn stuk voor stuk uniek. Van alles wat ik schilder is maar één exem plaar," aldus Ans. De voormalige bloemenkas aan de Breedelaan is een ruimte die tot voor kort niet gebruikt werd. De eigenaars, Gerard en Lenie Struijf, zochten en vonden er een andere bestemming voor. Samen met drie anderen werd de bloemenkas omgevormd tot 'kijkkas'. Permanent te zien zijn het werk van beeldhouwer Ab van Wijhe, de arran gementen met droogbloemen van Mar lies Dekker en het ambachtelijk werk van meubelmaker Siem Berkhout. Daarnaast wordt er steeds een gastex- posant uitgenodigd. „We doen dit echt alleen uit hobby," vertelt Gerard Struijf. „Zelf houden we veel van kunst en cultuur. We gaan geregeld naar exposities. Deze bestem ming voor de kas vind ik heel erg leuk. Kijken kost niets, we hoeven er niets aan te verdienen. Ik hoef er verder ook niets aan te doen." Er zijn inmiddels wat plannen in de maak om de komende winter wat cur sussen te geven in de kas. Zodra die wat vastere vorm krijgen meer hierover in de Uitkijkpost. De Kijkkas is te vinden aan de Breedelaan 1 en is elke zaterdag geo pend van 10.00 tot 16.00 uur. AKERSLOOT - Op 30 mei werd een afvalhoop bij een sloopwoning aan de Mozartlaan in brand gestoken. Het betrof hier een rijtje van drie woningen die op de nominatie staan om gesloopt te worden. Op de Hoocamp werd een caravan ver nield. De sloten werden met lijm inges poten. Op een water in de Woude werd van een bootje de buitenboordmotor ont vreemd. Hiertoe werden een ketting en een hangslot kapotgeknipt. Op 1 juni werd in samenwerking met het Recreatieschap op het Uitgees- termeer van 10.30 tot 17.00 uur toezicht gehouden. Er werden geen onregelma tigheden geconstateerd. Diezelfde dag werd tijdens het ontbijt een damestas ontvreemd bij het Motel. Hierin bevonden zich diverse waarde papieren. LIMMEN - De Stichting Het Noord hollands Landschap houdt van 8 tot en met 14 juni een excursieweek in Limmerdie bij Limmen. De excursie week in dit unieke natuurgebied heeft plaats in het kader van het zestigjarig bestaan van de stichting. Het Limmerdie is eigendom van Het Noordhollands Landschap. Het gebied is befaamd vanwege de interessante flora. Het Limmerdie is, zeker deze maand, de moeite van een bezoek meer dan waard. De bloei is in juni het rijkst. Er bloeien nu bijvoorbeeld diverse soorten orchideeën, heide en ratelaar. Er worden tijdens de excursieweek bijna dagelijks excursies gehouden. De opzichter van het Limmerdie laat tij dens de excursies de mooiste plekjes zien. De aanvang van de excursies is op zaterdag 8 juni, zondag 9 juni, maandag 10 juni en donderdag 13 juni om 14.00 uur. Woensdag 12 juni en vrijdag 14 juni beginnen de excursies om 19.00 uur. Voor deze excursies moet men zich aanmelden bij Het Noordhollands Landschap via 0251-659696. Het vertrekpunt van de excursies is de ingang langs de snelweg A9. De ingang is te bereiken door tussen Heiloo en Limmen (vlakbij Motel Heiloo) in oos telijke richting de Lage Laan in te slaan. U komt dan bij de Kooibrug. Over de brug gaat u rechtsaf, dan meteen linksaf en na 500 meter aan het einde van de verharde weg zal de opzichter u opwachten. AKERSLOOT - Ondanks dat de weer goden de organisatoren van het toer nooi niet gunstig gezind zijn, verloopt het toernooi naar wens en is de belang stelling redelijk te noemen. Na zes wed strijddagen zijn de tussenstanden als volgt: Heren niet-recreanten - ZW 't Pontje 2 wap. 4 pnt., 't Voorom 2 gesp. 2 pnt., Eba Arti chic 2 gesp. 2 pnt., Horëca 't Hoorntje 2 0 pnt. Dames - 1. Kerssens Montage 3 gesp, 6 pnt. 2. Stuifbergen Assur. 3 gesp., 6 pnt., 3. De rode duivels 3 gesp. 4 pnt. 4 DHV 3 gesp. 2 pnt., 5. F.C. Bacchus 3 gesp. 0 pnt. 6. Narigheid 3 gesp., 0 pnt. Recreanten poule 1 - 1 Tarptrappers 2 gesp., 4 pnt., 2. Jachtwerf Verduin 2 gesp., 4 pnt., 3 Riako 2 2 gesp., 2 pnt. 4. F.C. Bacchus 2 gesp., 0 pnt. 5. TZN 2 gesp., 0 pnt. Poule 2 - Riako 1 2 gesp., 4 pnt., Dikema Delving 2 gesp., 2 pnt. Koophome 2 gesp., 2 pnt., Pontje vete ranen 2 gesp., 2 pnt., v.d. Eng timm.werkpl. 2 gesp., 0 pnt. Poule 3 - Lake Birds 3 gesp., 6 pnt., Kerssens Montage 3 gesp., 6 pnt., Salon Mieke 3 gesp., 2 pnt., Bakkerij van Baar 3 gesp., 0 pnt., autoschade Krom 1 gesp., 0 pnt. Zaterdag 8 juni is de finaledag. Het programma is als volgt: 12.00 uur 3e en 4e plaats dames; 12.35 uur 3e en 4e plaats recreanten; 13.10 uur 3e en 4e plaats niet-recreanten; 13.45 uur le en 2e plaats dames; 14.20 uur le en 2e plaats recreanten en om 14.55 uur le en 2e plaats niet-recrean ten. LIMMEN - Vier boekhandels in Noord- en Zuid-Holland gaan in vier bibliotheken boeken verkopen. Het gaat om bibliotheken in plaatsen waar geen boekhandel is. Vrijdagmiddag klonk in de bieb in Limmen het start schot voor deze proef, die een jaar gaat duren. Kinderboekenschrijfster Carry Slee kwam voorlezen en signeren. Maandagmiddag volgde de bibliotheek in Akersloot, waar Jet Boeke haar werk signeerde. Ook Bergschenhoek en Ter Aar doen mee aan dit project. De coördinatie van het experiment is in handen van Pro Biblio, de voormalige Provinciale Bibliotheekcentrales Noord en Zuid-Holland, in samenwerking met Libris. Boekhandel Deutekom uit Heiloo heeft in een hoekje van de bibliotheek in Limmen een verkooppunt ingericht. Uitgestald zijn een flink aantal jeugd boeken, de Libris top tien (fictie en non-fictie) en een voorraad pockets. De boeken worden gewoon afgerekend aan de balie van de bibliotheek, de boekhandel zet hier geen extra perso neel voor in. Wel is het zo dat de boek handel de ondernemer is en dus het financiële risico draagt. Mariska Smit, hoofd van de bibliotheek Limmen, heeft hoge verwachtingen van het project. „Ik denk dat het heel goed gaat lopen. Vaak komen mensen voor boeken die in de top tien staan. Daar hebben we er maar een paar van in voorraad en die zijn dan meestal ook nog uitgeleend. Nu kun je dat boek hier dus gewoon kopen. En verder is het natuurlijk heel erg handig als je een cadeautje nodig hebt." Naast boeken zijn ook boekenbonnen te koop. En net als bij de boekhandel kan de klant een boek dat niet in voor raad is bestellen. De verkoop van boe ken vindt alleen plaats tijdens de ope ningsuren van de bibliotheek. Dat is in Limmen 15,5 uur per week. Wie op zaterdag een boek wil kopen, zal naar de reguliere boekhandel moeten. In Akersloot is de boekenverkoop in handen van boekhandel Stumpel in Heemskerk. Ton Deutekom legt uit: „Deze proef betekent voor onze boek handel toch een flinke investering. Daarom hebben we alleen het ver kooppunt in Limmen en niet, zoals mis schien voor de hand ligt, ook in Akersloot. Dat is voor ons toch wat te ver weg. Ik wil eerst eens kijken hoe het komende jaar hier in Limmen gaat lopen. Ik hoop dat het aanslaat." Het idee voor de samenwerking is afkomstig van Pro Biblio, die al$ doel heeft 'het bevorderen van informatie- gebruik en cultuurparticipatie'. Om dit mogelijk te maken levert Pro Biblio Ton Deutekom en Mariska Smit bijten het spits af. (Foto Parakalo) produkten, diensten en adviezen voor het toegankelijk maken van informatie aan bibliotheken en informatiecentra. Bij dit experiment heeft Pro Biblio vooral een ondersteunende rol. „De Nederlandse Boekverkopers Bond was aanvankelijk niet enthou siast over het voornemen om in de bieb boeken te gaan verkopen," aldus pro jectcoördinator Yfke Jepma. „In het oorspronkelijke plan zou namelijk de bibliotheek zelf voor de verkoop zorg dragen. De bond kon zich daar niet in vinden: boeken mogen immers alleen verkocht worden door de erkende boekhandelaar. Mede hierdoor is de opzet voor het project gewijzigd en heeft Pro Biblio bedacht dit in samen- werwerking met de boekhandel uit te voeren. De boekverkopersbond is nog steeds niet laaiend enthousiast maar heeft verklaard het project 'voorlopig te gedogen'. Het idee van een dergelijke combinatie van voorzieningen is niet nieuw. In Scandinavië is al eerder een plan bedacht voor kleine bibliotheken: het Kulturhus. Een cultureel en informatief aanbod (bibliotheek, boekhandel, mu ziekschool) en een zakelijk aanbod (verzekeringen, makelaar, postkan toor) gezamenlijk gepresenteerd op één plek. De achterliggende gedachte is een bre dere financiële en economische basis te leggen om dergelijke voorzieningen te kunnen handhaven die anders mis schien zouden moeten verdwijnen. De gemeente kan op die manier een goed cultureel en informatief aanbod in stand houden en verbeteren. Ook in Nederland is de bibliotheek al lang niet meer een instelling die louter boeken uitleent. Met de komst van nieuwe media heeft zij zich ontwikkeld tot een volwaardig informatie- en cul tureel centrum. Het is dan ook niet ondenkbaar dat in de toekomst ook andere media, zoals cd-i en cd-rom, in de bibliotheek te koop zullen zijn.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 17