Raad spreekt zich uit over voorjaarsnota en meerjarenbegroting 4b Vos Makelaardi Alexander de Vries miljonair DEMONSTRATIE na f stock RAGGENDE MANNE PRODICAL SONS LOUISIANA RADIO THE SCENE THE PILGRIMS ROWWEN HÈZE BCoemèincCerij ;t Loo BREEDBEELD TV STOOMREINIGERS A.S. ZATERDAG 8 JUNI RADIO BAKKER HEILOO Amels Makelaardij (072) 533 533 0 GRATIS ENTREE Woonkunstfestival met werk van Heilooërs Voor sommigen wil je uitsluitend het beste C festival ,96 Redactieacquisitie en administratie ftgïfiftW JDrukkerij uitkijkpost bv 61e JAARGANG NO Streekradio Excellence live op Ypestock '96 Kunstmarkt Gevonden voorwerpen Jongere geselecteerd voor Sail '96 zaterdag 8 juni a.s. zondag 9 juni a.s. Open dag hockey van ïo.oo tot 12.00 uur Festival 96 De oude werf -13.30 uur voor al uw bloemwerk, tel. 072 - 5332303 Kortebaan draverijen op de Heerenweg Uw vertrouwde Contactlens specialist JOHN MOEN GOED GEZIEN Zomeravondconcerten weer van start Kennemerstraatweg 255, tel. 072 533 02 62 CEES HACHMANG LOODGIETERS team de Haas feliciteert Alexander de Vries Kennemerstraatweg 129 Heiloo rf Heiloo ZON. 9 JUNI 13.30 UUR LET OP FESTIVALKRANT IN DEZE UITKIJKPOST De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen Rinnegom en Egmond aan den Hoef De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Ppstadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 79 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden «s. n «v, aanzienlijk lagere mm-prijzen. Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag: 8.30-16.30 uur vrijdag 8.30-15.00 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) HEILOO - Afgelopen donderdag heeft de raad zich door middel van algemene beschouwingen uitgesproken over het beleid van het college. Gezien de vele lege stoelen op de publieke tribune is een' dergelijke happening voor de bur gers kennelijk niet zo interessant. Maar dan volgt dadelijk de hamvraag: hoe maak je het dan wél interessanter? Wie daar het antwoord op weet mag het zeggen. De partijen hebben veel werk gestoken in het bestuderen en becommentarië ren van de, voorjaarsnota en de meer jarenbegroting. De raad beoordeelde met een zekere welwillendheid het beleid van het college. Maar natuurlijk was er ook kritiek, zeker van de oppo sitiepartijen. Maar ook van de college partijen. Dat hoort nu eenmaal bij het spel. Daar zal het college dan ook niet wakker van liggen. Veel van het voor gestane beleid zal dan ook in daden worden omgezet. Toch werden een paar collegevoornemens behoorlijk onder vuur genomen. WVG-gelden Zo stuitte het voorstel van het college om het resterende tekort op de begro ting te dekken door het inzetten van niet-uitgegeven gelden voor uitvoering van de wet voorzieningen gehandicap ten (WVG) op nogal wat bezwaren. Heiloo2000 kon zich nog wel vinden in de keuze en ook de WD kon de argu mentatie nog wel volgen. Maar kritiek kwam vooral van CDA (kwetsend, ongepast en onacceptabel), PvdA (geen verzet, mits verstrekkingen in het kader van de WVG worden verruimd), D66 (principieel onjuist) en Groen- Links (ontoelaatbaar). Maar wethou der Bos vond dat het college een goed gehandicaptenbeleid heeft ontwikkeld, gezien ook het feit dat in de portefeuil lehouderskring Noord-Kennemerland blijkt dat Heiloo met z'n beleid koplo per is. En zonder dat Heiloo daartoe verplicht was, zijn alle eigen bijdragen afgeschaft. Toch zal het college in de volgende raadsvergadering een voor stel doen f 120.000 uit te trekken voor verhoging van individuele vervoerskos tenvergoedingen. i: I i x J. Cahn (VVD):toenemend drug gebruik in Heiloo Werktijdverkorting Landelijk is overeengekomen dat per 1 januari 1997 de gemiddelde werkweek van 38 uur naar 36 uur zal worden teruggebracht. Het college heeft daar voor f 200.000 als meerkosten op de meeijarenraming uitgetrokken. Heiloo 2000 wil voorlopig niet verder gaan dan hiervoor f 75.000 uit eigen middelen beschikbaar te stellen. GroenLinks wil er helemaal geen geld voor uittrekken en vindt dat dan de broekriem maar wat strakker moet worden aangehaald. PvdA en D66 willen eerst een nadere onderbouwing. WD en CDA zijn wat toeschietelijker en willen zich later, na onderzoek en onderhandelingen, uit spreken over de hoogte van het bedrag. Burgemeester Schoof vindt het nood zakelijk aan de indicatie van f 200.000 vast te houden. Uiteraaard zal in de commissie bestuurszaken overleg wor den gepleegd over gewenste kwaliteit en flexibilisering. Intergemeentelijke samenwerking De recentelijke landelijke discussie om centrumgemeenten, waaronder Alk maar, meer armslag te geven door grenswijzigingen door te voeren, kreeg ruime aandacht. Heiloo2000 wil dat het makkelijker wordt in de besluitvorming het oordeel van de burger mee te nemen. De WD constateert met genoegen dat de onza lige plannen van de Commissaris van de Koningin van tafel zijn. De WD spreekt zich uit voor regionaal beleid zonder gedwongen herindeling of annexatie van grote delen grond van buurgemeenten. Het CDA verzet zich tegen grenscor recties en vindt dat extra woningbouw niet per se op Alkmaars grondgebied hoeft plaats te vinden. Het CDA is tegen verdere uitbreiding van industrie richting Kanaalweg. Ook de PvdA ziet niets in grenscorrecties ten gunste van Alkmaar, aangezien dat een ongewens te aantasting van de groene zone tuss- sen Alkmaar en Heiloo zou inhouden. Wel mag van de PvdA op korte termijn een steviger samenwerking met de gemeenten Egmond en/of Limmen worden aangegaan, waarbij samenvoe ging op termijn niet hoeft worden uit gesloten. D66 denkt dat ook het rijk het beleid van samenwerking zal onder steunen. Toch heeft D66 met gefronste wenkbrauwen kennis genomen van het Alkmaarse voornemen enige grenscor recties te verlangen. Als Alkmaar hier bij het Heilooër deel van de Boeke- lermeer op het oog heeft, dan zal D66 zich hier heftig tegen verzetten. Een verdere uitbreiding van het bedrijven terrein langs de Kanaaldijk in zuidelij ke richting is bespreekbaar. Voor GroenLinks is gemeentelijke sa menwerking met Limmen en Egmond van groot belang. Juist door een derge lijke samenwerking kan het bestaans recht van kleine(re) gemeenten wor den versterkt. GroenLinks vindt overi gens ook dat samenwerking met grote broer Alkmaar niet moet worden geschuwd. Burgemeester Schoof stelde in zijn beantwoording dat het tot voldoening stemt dat ook GS een herindeling niet nodig vindt. Natuurgebieden worden niet bebouwd. De samenwerking met Alkmaar inzake het industrieterrein in de Boekelermeer loopt naar behoren. Uitbreiding is voorlopig niet aan de orde. Maar het is verstandig nooit 'nooit' te zeggen, maar goede pro bleemanalyses te maken en verant woordelijk te willen zijn voor wonen, werken en welzijn. Verder is Heiloo in de loop der jaren steeds geïnteresseer der geraakt in samenwerking met Limmen, Egmond en Akersloot. Veel diensten worden al uitgewisseld. In de communicatiesfeer met de burgers wil het college de mogelijkheid van enquê tes en panels onderzoeken. vervolg op pagina 6 HEILOO - Het komende weekend staat Streekradio Excellence in het teken van het Ypestock festival 1996. Op zaterdag beginnen de live-reporta ges al vanaf het festivalterrein waar de organisatie van Ypestock dan druk bezig is met de laatste voorbereidingen. Zondag, de dag van, het festival, zullen er de hele dag reportages gemaakt wor den op het Ypestockfestival, die live te horen zullen zijn op Streekradio Excellence FM 106.3. Niet alleen zullen er dan impressies van het festival gege ven worden, maar ook zijn er inter views met alle optredende artiesten. Behalve reportages in de reguliere uit zendingen van Streekradio Excellence zal de muziek van de tijdens het festival optredende bands de hele dag rechtst reeks te horen zijn via de kabel van Heiloo op FM 96.5. Me.er over Ypestock '96 kunt u lezen in de speciale krant bij deze Uitkijkpost. HEILOO - De ondernemers van win kelhof 't Loo organiseren op vrijdag 14 en zaterdag 15 juni een kunstmarkt, met werk van tien kunstenaars uit Heiloo. In totaal zullen er zo'n honderd kunstwerken te zien zijn. Eén en ander wordt opgeluisterd door accordeonmu- ziek. HEILOO - Bij het politiebureau wer den de volgende voorwerpen als gevonden aangemeld: diverse sleutels, een mapje met floppy's, twee zwarte portemonnees met inhoud (geld en foto's), een wit-leren bal, een veelkleu rige vierkante zijden sjaal, een goud kleurige armband, een ketting met medaillon, een speelgoedslang en een zwart kinderjasje met roze strepen. HEILOO - Het college van burgemees ter en wethouders van Heiloo heeft de 17-jarige Maarten Stennenberg uit Heiloo uitgekozen om deel te nemen aan het jongerenproject Sail '96. De provincie Noord-Holland had de gemeente Heiloo gevraagd één jongere voor te dragen. De gemeente Heiloo heeft inwoners en organisaties via een publicatie opgeroepen jongeren voor te dragen, die het afgelopen jaar op vrij willige basis zich op een gunstige wijze in school- of maatschappelijk verband hebben onderscheiden van hun leef tijdsgenoten. De oproep leverde drie voordrachten op. De geselecteerde Maarten Stenneberg is sinds 1981 lid van het Zeekadetkorps Alkmaar. Deze vereniging heeft tot doel de jeugd te interesseren voor een nautisch beroep aan de wal of op zee. Maarten staat bekend als een goed gemotiveerde jongen die niet beroerd is om tijdens de vaste korpsbijeenkom sten, maar ook daarbuiten de handen uit de mouwen te steken. De gemeente Amsterdam en de provincie Noord- Holland maken het mogelijk dat 32 jongeren deel kunnen nemen aan de race aan boord van het Tall Ship Regina Maris. De zeilwedstrijd vindt deze zomer plaats tussen Amsterdam en St. Petersburg. Het project Sail '96 is vooral bedoeld om de beeldvorming over jongeren in positieve zin bij te stellen. Terriers Ypestock aankondiging aangeboden door: MAKELAARS &TAXATEURS ONROEREND GOED r^uRop Burgemeester N. Schoof in gesprek met Watse Watzema en Ineke Watzema HEILOO - Een traditie van jaren gele den wordt nieuw leven ingeblazen. Dankzij de gezamenlijke inspanning van café De Wit en de Oud Inn vinden er zondag 16 juni kortebaan draverijen plaats op de Heerenweg. Het belooft een ouderwets spektakel te worden. De organisatie is in handen van de Kortebaandraverij Opmeer, die voor een veelbelovend deelnemersveld heeft gezorgd. Om 13.00 uur zullen de eerste paarden starten op de voor deze gelegenheid in een drafbaan omgeto verde Heerenweg. Ook 's avonds is het gezellig in en om het Stationscentrum. In café de Wit speelt Harmony, bij de Oud Inn zorgt Washline voor spetterende live-mu- ziek. Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 HEILOO - De zomer staat weer voor de deur en dat betekent dat de zomer avondconcerten in de Witte Kerk van Heiloo weer van start gaan. Inmiddels alweer voor het vierde jaar. De concer ten worden ook dit jaar weer gegeven op de vrijdagavond en beginnen in ver band met de koopavond om 20.30 uur. In totaal zijn er vijf concerten, te begin nen op de eerste vrijdag in juli en ver volgens om de 14 dagen. Het programma is zeer gevarieerd met voor elk wat wils. Het programma is als volgt: 5 juli 'De twaalf rovers' uit Volendam. Mannenzang van de boven ste plank. Vooral opera en Russische liederen; 19 juli: 'Enigma Wind ensem ble'. Dubbelkwintet met een zeer aan trekkelijk programma; 2 augustus 'Gheselscap Goet ende Fyn'. Volksmuziek en muziektheater; 16 augustus 'Moszkowski Ensemble'. Piano en 2 violen. Werken van Handel, Bartok en Moszkowski; 30 augustus Margot Endel, sopraan, en Jan Brink, countertenor, met begeleiding instru mentaal ensemble. Uitgevoerd wordt onder meer het 'Stabat Mater' van Pergolesi. Deze vooraankondiging is summier, maar elk concert wordt wat uitgebrei der in de Uitkijkpost aangekondigd. De toegangsprijs bedraagt f 10,00 (f 7,50 voor CJP, 65+ en kinderen tot 12 jaar). Bij een abonnement wordt bovendien nog korting gegeven (bij intekenen op vijf concerten twintig pro cent, bij vier concerten vijftien procent en bij drie concerten tien procent). Voor verdere informatie en intekenen op één of meer concerten kunt u terecht bij Ger Helder, tel. 072- 5334804. HEILOO - Dorpsgenoot Alexander de Vries (20), leerling van het Jac. P. Thij- sse College in Castricum, is op de eer ste plaats geëindigd in de Nationale Beurscompetitie 1996 voor scholieren teams. Aan dit beleggingsspel deden dit jaar ruim zeshonderd scholierenteams mee. Zij zijn gestart met een fictief kapitaal van f 300.000,- om dit naar eigen goed dunken te beleggen in aandelen, obli gaties, opties en futures op de Amster damse effectenbeurs. Vier teams slaag den er in hun startkapitaal te laten groeien tot boven het miljoen. Alexan der de Vries eindigde op de eerste plaats met een vermogen van ruim 1,3 miljoen gulden. „We zijn met zijn tweeën begonnen als 'Team de Haas', genoemd naar onze rector. Jammer genoeg viel mijn 'mede- beleggger' al vrij snel af," vertelt Alexander, die net zijn VWO-examen achter de rug heeft. Zelfverzekerd meldt hij dat hij naar alle waarschijn lijkheid wel geslaagd is. Nu is er tijd om een beetje uit te rusten, want hard gewerkt heeft hij zeker. „Er ging al met al heel wat tijd in zitten. Ik keek elke dag hoe groot mijn kapi taal was. Verder hield ik natuurlijk de beursberichten bij. Het feitelijke kopen en verkopen deed ik, zeker in het begin, twee maal per week." Toen zijn examen in zicht kwam moest hij wat gas terug nemen. „Want ik moest natuurlijk wel leren voor school." Waar hij zijn kennis van zaken vandaan haalde? Alexander haalt zijn schouders op. „Vorig jaar heb ik ook al mee gedaan. Toen eindigde ik net boven een miljoen. Ik was toen zesde van de scho lieren. Je doet het natuurlijk niet alleen. MM® p| |1| pi my l||g mg h - ,1,5 j,";- iris Ik heb veel advies gekregen van de Rabobank, soms dagelijks. Daarnaast keek ik af en toe het blad 'Beleggers Belangen' in. En verder had ik eigenlijk geen strategie. Ik wilde gewoon zoveel mogelijk geld verdienen." Handel in rechten en plichten Ook al praat hij er een beetje onder koeld over, Alexander is toch wel trots op zijn prestatie. „In aandelen deed ik niet, dat duurt allemaal veel te lang voordat dat wat opbrengt. Opties, dat is het. Ik heb het meest met Heineken verdiend. In het begin maakte ik meteen een klapper. Ik verdiende in korte tijd twee keer anderhalve ton, en de laatste week ook nog een keer." Jammer genoeg voor hem gaat het nog steeds om fictief kapitaal. „Ik denk dat, als het mijn eigen geld zou zijn, ik veel voorzichtiger te werk was gegaan. Dit was een spel, net zoals de handel op de beurs een spel is." De woorden 'gebak ken lucht' vallen. „Het is een handel in rechten en plichten, in verwachtingen. Je handelt eigenlijk in koersverschillen, meer is het feitelijk niet." Ook al was het maar een spel, Alexan der vindt dat-ie zijn vakantie nu wel verdiend heeft. Binnenkort gaat hij met zijn familie vijf weken naar Canada, waar hij een jaar gewoond heeft. Na de vakantie gaet hij economie studeren aan de VU in Amsterdam. Wat hij daar na wil gaan doen weet-ie nog niet. Voor een vakantiebaantje heeft Alexander in ieder geval geen tijd. En dat hoeft dit jaar ook niet, want voor zijn eerste plaats bij de scholieren wordt hij beloond met een prijs van f 3000,-. Daarnaast mocht hij vandaag de wisselbokaal in ontvangst nemen, die beschikbaar werd gesteld door de Rabobank Castricum-Akersloot en Beverwijk voor het beste team van de deelnemende scholen uit Castricum en Beverwijk. Het aantal deelnemers aan de beleg gingscompetitie stijgt ieder jaar. Naast de 681 scholieren(teams) deden dit jaar ook 10.618 particulieren, 1251 mede werkers van de Rabobank en 4594 stu denten mee. Alexander kijkt in .ieder geval uit naar volgend jaar. „Want dan doe ik weer mee." HEILOO/BEVERWIJK - Onder zeer grote belangstelling heeft burgemees ter Nico Schoof afgelopen donderdag de kunstmanifestatie op de Meubel boulevard Beverwijk geopend. Dertien meubelzaken, verenigd in de Stichting Belangenbehartiging Meubelconcen tratie Beverwijk, hebben het artistieke initiatief genomen om elf Heilooër kunstenaars de gelegenheid te bieden hun werken aan een groot en voor hen nieuw publiek te tonen. De bezoeker van deze unieke tentoon stelling, met maar liefst 150 werken, krijgt de gelegenheid zijn of haar mening over de getoonde werken ken baar te maken door een persoonlijke voorkeur aan te geven. Een aantal kunstwerken zal door de organisatie worden aangekocht en onder de reage rende bezoekers worden verloot. Nico Coesel en Frank Schaap hebben deze manifestatie van begin tot het eind bedacht en begeleid. Ineke Watze ma Andriesse heeft de verdere samen stelling van de kunstcollectie voor haar rekening genomen. Deelnemende kunstenaars zijn Bert Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. presentatie: EASY ALOHA'S Jonk, Jan Giling, Menno Watzema, Rie Leek-Valkering, Tine Poelsma, Trix Sterkman, Watze Watzema, Wil Pos, Wim Klein Schiphorst, Zwanet Balke- ma en Ineke Watzema zelf. Het ligt in de bedoeling om het Woonkunst-festival in de toekomst een vervolg te geven. Er zal steeds een gemeente uit Noord-Holland uitgeno digd worden om de binnen haar gren zen werkende, wonende of afkomstig zijnde kunstenaars te laten exposeren. Zie pagina 9 Fictief miljonair Alexander de Vries. Rrt Design De Uhgenmhker 8 1BS1 PH Heigiio TELEFOON 072 S34 01 32 TELEFOW 072 534 00 32 SONY Uw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie. NVM MAKELAAR

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1