i i Stap naar grenscorrecties te snel gemaakt Samenwerkings overeenkomst Egelshoek Reactie op voorstel Gedeputeerde Staten College kiest voor plan van Nelis o> Bekendmaking Uitbreiding weekmarkt 12 juni 1996 Nieuwe expositie in gemeentehuis Besluit tuinbouwbedrijven PAGINA 4 UITKIJKPOST - 5 JUNI 'Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben een verstandige voordracht opge steld'. Dat is de reactie van de gemeente Heiloo en de overige 10 Noordkennemerlandse gemeenten op het voorstel van Gedeputeerde Staten over de bestuurlijke organisatie in het stedelijk gebied van Alkmaar. Gedeputeerde Staten is van mening dat de noodzaak van een algehele gemeentelijke herindeling niet aanwezig is, om problemen op het gebied van werken en wonen in de regio in de toekomst op te kun nen lossen. Stap naar grenscorrecties te snel gemaakt Woensdag 29 mei jl. sprak burgemeester Nico Schoof tijdens de Statencommissie voor Openbaar Bestuur namens de elf Noordkennemerlandse gemeenten. De elf gemeenten hadden een gezamenlijke woord voerder aangewezen. 'De noodzaak van een algehele herindeling is noch naar ons oordeel, noch naar dat van Gedeputeerde Staten nodig. Wij vertrouwen dat dit ook uw opvatting zal zijn' luidde de mondelinge reactie richting statenleden. 'Wel vinden wij dat de stap van 'enkele loka- ties' aan de zuidzijde van Alkmaar naar "grenscorrecties" te snel wordt gemaakt. Burgemeester en wethouders maken bekend dat in verband met de uitbreiding van de weekmarkt in Heiloo de nadere regelgeving met betrekking tot de weekmarkt is gewijzigd. De wijziging heeft betrekking op de branche verdeling en het aantal standplaatsen op de uitgebreide weekmarkt. De gewijzigde branche- en standplaatsenver deling luidt als volgt: Food 1. Groente fruit, 2 kramen (gewijzigd) 2. Aardappelen, 1 kraam (nieuw) 3. Brood, 2 kramen (bestaand) 4. Vis, 2 kramen (bestaand) 5. Poelier, 2 kramen (bestaand) 6. Zuivel, 2 kramen (bestaand) 7. Noten en zuidvruchten, 2 kramen (gewijzigd) 8. Kruiden specerijen, 1 kraam (gewijzigd) 9. Chocolaterie suikerwerken, 1 kraam (bestaand) 10. Vleeswaren, 2 kramen (nieuw) totaal aantal kramen food, 17 kramen Non-food 11. Bloemen, planten en tuingoed, 2 kramen (bestaand) 12. Bovenkleding, 2 kramen (bestaand) 13. Bovenkleding, 2 kramen (nieuw) 14. Huishoudelijke artikelen, 2 kramen (bestaand) 15. Stoffen, 2 kramen (bestaand) 16. Fournituren, 2 kramen (nieuw) 17. Boeken, tijdschriften wenskaarten, 2 kramen (nieuw) 18. Diervoeders - benodigdheden, 2 kramen (nieuw) 19. Onderkleding nachtgoed, 2 kramen (nieuw) 20. Lederwaren bijouterieën, 2 kramen (nieuw) 21. Woningtextiel en bedmode, 2 kramen (nieuw) 22. Kinderkleding (t/m maat 176), 2 kramen (nieuw) 23. Overige kramerij, 0 kramen (nieuw) totaal aantal kramen non-food, 24 kramen Standwerken 24. standwerker, 1 kraam (bestaand) totaal aantal kramen, 42 kramen De nadere regelgeving treedt in werking met ingang van 12 juni 1996. De wijziging ligt met ingang van heden tussen 08.00 en 12.30 uur voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling Bestuurszaken, kamer 126. Een ieder kan op verzoek, tegen betaling van de daarvoor ver schuldigde leges, afschriften van de gewijzig de nadere regelgeving met betrekking tot de weekmarkt verkrijgen. Grenscorrecties zijn geen doel, maar middel naast andere middelen', aldus de woordvoer der van de elf gemeenten. Verder werd gesteld dat een grenscorrectie gewenst kan zijn als het gaat om bijvoorbeeld een groenontwikkelingsplan te realiseren. Hier gaat het om al vastgesteld beleid met betrekking tot de westflank van Alkmaar. Voor andere doelen is, zo luidde de reactie, een behoorlijke analyse van de ruimtebehoefte toch eerst nodig. Het laat zich aanzien dat dit voor de behoefte aan bedrijfsterreinen al snel nodig is. Voor woningbouw is wat de woord voerder van de elf gemeenten betreft een stu die nodig, om te weten waar we het over heb ben. Hiervoor zien de betreffende gemeenten een sterke rol weggelegd voor het provinciaal bestuur. Tot slot werd benadrukt dat de elf gemeenten staan voor sterke gemeenten in Noord-Kennemerland en dat er sprake is van gedeelde verantwoordelijkheid voor de regio. Statenleden onderschrijven voorstel De voordracht van Gedeputeerde Staten met betrekking tot het gebied Alkmaar en omge ving vindt brede steun in de Statencommissie voor Openbaar Bestuur. De commissieleden zijn van mening dat er sprake is van een ver standige oplossing waarvoor in de regio vol doende draagvlak aanwezig is. Ten aanzien van mogelijke grenscorrecties hebben enkele partijen wel gevraagd om een nadere analyse alvorens tot besluitvorming over te gaan. Daarbij moet ook worden gekeken naar de planologische bestemming. Procedure Gedeputeerde Staten heeft een voorlopig voorstel over de bestuurlijke organisatie in het stedelijk gebied van Alkmaar voor advies voorgelegd aan de statenleden van commis sie Openbaar Bestuur. Woensdag 29 mei jl. is daarover gesproken. Namens de elf gemeen ten in Noord-Kennemerland heeft de burge meester van Heiloo een reactie gegeven. Gedeputeerde Staten zal in juni 1996 een definitief standpunt innemen en dat 17 juni aan de leden van de Provinciale Staten voor leggen. HEILOO Volgende week woensdag is het dan zover. De weekmarkt nabij Winkelhof 't Loo is dan fors uitgebreid. Op liefst 42 kramen presente ren 24 markthandelaren hun waren. Het betreft de volgende branches: Food Groente en Fruit Aardappelen Brood Vis (gebakken en vers) Poelier (kip en gevogelte) Zuivelprodukten Noten en zuidvruchten Kruiden en specerijen Chocolaterie en suikenA/aren Vleeswaren Non-food Bloemen, planten en tuingoed Bovenkleding (algemeen) Bovenkleding (specialist) Onderkleding en nachtgoed Kinderkleding Huishoudelijke artikelen Stoffen Fournituren Boeken, tijdschriften en wenskaarten Diervoeders en -benodigdheden Lederwaren en bijouterieën Woningtextiel en bedmode Ook is plaats ingeruimd voor een standwerker die -indien aanwezig- aan het typische markt- sfeertje altijd een grote bijdrage levert. De komende tijd is een bezoek aan de markt dan ook zeker de moeite waard. Let op de advertenties in de Uitkijkpost van de komende weken. Het college van burgemeester en wethouders wil de gemeenteraad voorstellen een samen werkingsovereenkomst aan te gaan met Nelis Projectontwikkeling om het stedebouwkundig plan voor de locatie Egelshoek uit te werken. Tot deze keuze is het college gekomen op basis van het juryrapport van een onafhanke lijke jury en daarnaast de binnengekomen reacties van inwoners van Heiloo. Samenwerkingsovereenkomst In de samenwerkingsovereenkomst wil het college daar waar mogelijk wensen en sug gesties van inwoners van Heiloo meenemen. De samenwerkingsovereenkomst zal aan de gemeenteraad worden voorgelegd. Verder wil het college een bijeenkomst beleggen met inwoners van de Laan van Muys. De stede bouwkundig ontwerper zal tijdens dit gesprek een toelichting geven op het ontwerp en vra gen beantwoorden. Ook zal uitgelegd worden hoe de uitwerking van zo'n plan in het werk gaat. Eerste stap Dit besluit is pas een eerste stap op weg naar het realiseren van woningbouw op de locatie Egelshoek. De plannen kunnen, als de gemeenteraad ermee instemt, verder worden uitgewerkt. Daarbij kan het ook zijn dat zich wijzigingen voordoen. Zo zouden bijvoor beeld de hoge en lage bosvilla's qua locatie omgewisseld kunnen worden. In de periode juli tot en met november 1996 zal een voorlo pig ontwerp voor de woningen en een defini tief ontwerp voor het openbaar gebied wor- Op donderdag 6 juni a.s. om 15.00 opent wethouder Onderwijszaken mevrouw J. Wuijster-Schuddeboom de nieuwe expositie van "De Alk" in het gemeentehuis van Heiloo. "De Alk" is een streekschool voor Alkmaar en omgeving voor zeer moeilijk lerende kinderen in de leeftijd van 4 1/2 tot 20 jaar. Doel van de exposities van "De Alk" is de mogelijkheden van de leerlingen kenbaar te maken. Ook wil men meer bekendheid geven binnen de maatschappij aan de mogelijkhe den van de gehandicapte medemens. Het teken- en schilderwerk valt vooral op door de grote mate van expressiviteit en vormge- voeligheid. De leerlingen schilderen graag voor een expositie. Sommige leerlingen heb ben een eigen stijl. Leerlingen die moeilijk kunnen praten geven via hun werk in de eer ste plaats weer wat zij ervaren. Tekenen en schilderen is het middel bij uitstek om gevoe lens en ervaringen weer te geven. Het doel van het tekenen en schilderen van de leerlin gen is voornamelijk plezier beleven, hun gevoel van eigenwaarde positief beïnvloeden en het kijken naar eikaars werk. Om het talent van de leerlingen zo optimaal mogelijk te ontwikkelen met beter materiaal en nieuwe technieken wordt geld gebruikt dat door de verkoop van de schilderijen en spon sors wordt verkregen. De leerlingen krijgen zo de kans zich optimaal te presenteren vanuit hun mogelijkheden. De expositie is dagelijks te bezoeken tijdens openingsuren van het gemeentehuis. den opgesteld. Van november 1996 tot en met januari 1998 loopt de procedure voor het wijzigen van het bestemmingsplan. Naar ver wachting zal begin 1998 begonnen worden met het bouwen van woningen. Drie stedebouwkundig ontwerpers presen teerden eerder dit jaar hun plannen. De gemeente schreef eind 1995 een prijsvraag uit en nodigde drie ontwikkelaars uit een ste- debouwkundige visie te geven op het gebied Egelshoek. Een externe onafhankelijke jury is gevraagd de plannen op vaktechnische aspecten en de randvoorwaarden van de gemeente te beoordelen. Daarnaast zijn inwo ners van Heiloo in de gelegenheid gesteld hun mening kenbaar te maken aan het colle ge. Beide rapportages zijn door het college betrokken bij het maken van een keuze uit de drie gepresenteerde ontwerpen. De jury heeft bij het opstellen van het beoordelingsrapport de inspraakreacties niet betrokken. Dit is een taak voor het college. Voordat de gemeenteraad 1 juli a.s. een besluit neemt over het voorstel van het colle ge, komt dit in de commissievergadering van 12 juni a.s. aan de orde. Verleende vergunningen Onder andere op grond van de Algemene Plaatselijke Verordeningen is de volgende vergunning verleend: - Amnesty International, groep Heiloo, tot het houden van een openbare inzameling van gelden in deze gemeente met gebruikmaking van bussen en/of zakjes en lijsten op vrijdag 7 juni 1996 van 19.00 tot 21.00 uur. Voorbereidingsbesluit De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat het college van burgemeester en wethouders heeft besloten te verklaren, dat een bestem mingsplan wordt voorbereid voor een gedeel te van het perceel Holleweg 19. Het besluit ligt met de daarbij behorende tekening voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na tele fonische afspraak nr. 072 - 531 31 52). Het besluit zal in werking treden op donderdag 6 juni 1996. De Raad Extra raadsvergadering Op donderdag 6 juni a.s. wordt de raads vergadering van 30 mei jl. voortgezet. Van 16.00 tot en met 18.00 uur wordt het regu liere gedeelte van de raadsvergadering gehouden. Vanaf 20.00 uur volgt de twee de bespreking van de Algemene Beschouwingen (Voorjaarsnota 1996 en meerjarenbeleidsplan 1997-2000). Commissie Grondgebiedzaken De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken: Ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en grondbedrijf vindt plaats op woensdag 12 juni 1996 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Plan Egelshoek. - Artikel 19-procedure met betrekking tot bouwplan M. Klinkenberg, J. Ruslaan 9. - Voorbereidingsbesluit lokatie woonwagencentrum. - Grondaankoop Ypestein. De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken: ver keer, milieu en reiniging, onderhoud en beheer openbare ruimte en monumentenbe leid vindt plaats op donderdag 13 juni 1996 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Verkeerssituatie Van Aostastraat. - Reconstructie Kanaalweg ten behoeve van ingang Psychiatrisch Centrum Willibrord. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: - Nationaal Epilepsie Fonds/De Macht van het Kleine voor de periode van 2 juni tot en met 8 juni 1996. - AVO Integratie Gehandicapten voor de periode van 9 juni tot en met 15 juni 1996. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Per 1 mei 1996 is het Besluit tuinbouwbedrij ven met bedekte teelt milieubeheer (AMvB Bedekte teelt) van kracht geworden. Het Besluit geldt voor iedere ondernemer die een glasopstand, groter dan 1.000 m2, bezit. Als het glastuinbedrijf aan de criteria voldoet, moet de ondernemer zich voor 1 november 1996 bij de gemeente melden. Hiertoe moet een meldingsformulier worden ingevuld. Indien het bedrijf onder de algemene regels van de AMvB Bedekte teelt valt, hoeft geen Wet Milieubeheer-vergunning te worden aan gevraagd. Omdat de Gewestelijke Raad voor Noord- Holland van het Landbouwschap verwacht, dat bij de introductie van de AMvB vragen ontstaan over de inhoud en invullen van het meldingsformulier, heeft zij besloten samen met de gemeenten voorlichtingsavonden te organiseren. Tevens zal in de regio Noord-Kennemerland het handhavingsproject "Besluit tuinbouwbe drijven bedekte teelt" van start gaan. Op de voorlichtingsavond zal door de Sociaal Economische Voorlichting van de Westelijke Land- en Tuinbouw Organisatie worden geschetst binnen welke regels het besluit valt. Het Samenwerkingsverband Noord- Kennemerland (SNK) zal de inhoud van de AMvB nader toelichten alsook de gang van zaken tijdens het handhavingsproject. De voorlichtingsavond vindt plaats op woens dag 12 juni 1996 in zaal Bleeker, Middenweg 550 te Heerhugowaard-Noord, aanvang 20.00 uur. Meer informatie over deze bijeenkomst kan worden verkregen bij de heer P.J. Bus, mede werker van de Gewestelijke Raad voor Noord- Holland van het Landbouwschap (tel. 023 - 532 99 52) en bij mevrouw E.F. Schoor! van het Samenwerkingsverband Noord- Kennemerland (SNK) te Alkmaar (tel. 072 - 566 26 83) of de heer G. Schutten van de afdeling VROM, Milieu van de gemeente Heiloo, tel. 072 - 531 32 23. Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 5313289. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur, telefoon 53 13 13 I Informatierubriek 1 WM :wmm: f SiïslïKÏSS 'v

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 4