Kopij Reisverzekering noodzaak BOSCH a Radboudschool huurt een heus eiland Open dag bij hockeyclub De Terriërs Foresters promoveert dik verdiend mm voor de Uitkijkpost Rabo neemt vernieuwd kantoor in gebruik ASSURANTIËN Raad spreekt zich uit over voorjaarsnota en meerj arenbegroting Onderlinge wedstrijden bij ponyclub TV Heiloo Fietscrossen bij de Boscrossers New Dance Radio op de kabel Hoog niveau bij club kampioenschappen tafeltennis Fietstochtjes Le Champion Workshop zelfverdediging Keramische wandpanelen en keramiek in sauna Een logeergezin gaat een uitdaging aan Grote vlooienmarkt Voor een goed en eerlijk advies voor al uw verzekeringen, sparen en pensioenen. DRINGEND VERZOEK PAGINA 6 UITKIJKPOST - 5JUNI vervolg van pagina 1 Verdere hoofdlijnen Heiloo2000 stond uitgebreid stil bij de financiën. De fractie hecht er grote waarde aan dat de algemene reserve in ieder geval op het niveau blijft van 1995. Voorkomen moet worden dat investeringen uit de reserves worden gedekt.. De invoering van een service bus blijft nog steeds een grote wens. Ten aanzien van het subsidiebeleid wil Heiloo2000 dat subsidieonderdelen die afhankelijk zijn van prijsontwikkelin gen, dienovereenkomstig worden aan gepast. De VVD bespeurde een zekere onwil om te komen tot invoering van Diftar (betalen naar gelang hoeveelheid huis afval). Verder wil de WD overleg met de politie over de onveiligheid (inbra ken, drugsgebruik, vandalisme). Vooral een toenemend druggebruik onder Heilooër jongeren baart de WD grote zorg. Het CDA legde vooral de nadruk op het leefbaar houden van Heiloo en noemt daarvoor drie onderdelen waar zorg aan moet worden besteed: zorg voor de zwakkeren, het handhaven van de rechtsorde en het bevorderen van solidariteit. Het vervoers- en verkeers beleid vertoont volgens het CDA wei nig samenhang en is meer gericht op symptoombestrij ding. De PvdA vond het goed dat geld wordt uitgetrokken voor jeugd- en ouderen beleid. Kritiek kwam er vooral op het functioneren van de lokale radiozen der, die naar de mening van de PvdA door het ontbreken van 'gesproken woord' duidelijk onder de maat blijft. Ook bepleit de PvdA een beter gebruik van dienstauto's of in plaats daarvan de fiets. D66 vond dat de kerntakendiscussie nog moet worden afgemaakt, door aan te geven wat nu de échte kerntaken zijn. Bezuinigen wil D66 door de inves teringen voor automatisering met f 50.000 te verlagen. Een aansluiting op de A9 kan volgens D66 het best worden gerealiseerd in aansluiting op de .Bakkummer Zeeweg. Een aansluiting bij de Lage Laan zou de verkeerspro blematiek in het dorp fors vergroten. GroenLinks had zijn algemene be schouwing gegoten in de vorm van een rapport. Het eindoordeel was een krap pe voldoende. Dit betekent dat van GroenLinks dit college mag doorgaan, maar dat er nog wel wat verbeterd kan worden. Goede cijfers Werden onder meer verstrekt voor de onderdelen ruimtelijke ordening (veel inspanning om Heiloo mooi te houden), openbare orde en veiligheid (gezien de toename van het aantal inbraken wordt extra voorlichting gevraagd inzake preven tieve maatregelen) en financiën. Laag scoorden intergemeentelijke samen werking, milieu en sociale zaken (voor al het gehandicaptenbeleid scoort laag). Antwoord van het college Voor burgemeester Schoof kwam het meest belangwekkende nieuws vorige week uit de Tweede Kamer. Moest Heiloo aanvankelijk nog 2,12 miljoen gulden ombuigen, nu lijkt het erop dan A. P lei zie c (Groen Links):krappe voldoende voor college dit 1,99 miljoen wordt, uitgesmeerd over vijf in plaats van vier jaar. Pas als de wet is afgerond wil het college de meerjarenraming herijken. Positief is ook dat de jaarrekening 1995 door inci dentele meevallers met f 400.000 gun stiger lijkt uit te vallen. Volgens wethouder Wuijster-Schudde- boom, wordt de Ouderennota voor de zorg momenteel met alle betrokken organisaties besproken. De nota zal daarna terugkomen bij de commissie. Over de instelling van een Senioren raad zal in oktober worden gesproken. Wat betreft de woningbouw deelde mevrouw Wuijster mee dat, doordat zich nieuwe locaties aandienen, de ont wikkeling van het Zuiderloo is opge schoven, wellicht zelfs tot na 2005. Bebouwing tussen Alkmaar en Heiloo op de natuurgebieden is ook voor het college onbespreekbaar. Wethouder ten Hoope vindt dat inmid dels op de grootste knelpunten uit het verkeersplan is ingespeeld. Nog dit jaar wordt een allesomvattende visie opge steld. Hopelijk is daarom nog dit jaar een standpunt over de situatie rond 't Loo. Volgens Ten Hoope is er geen onwil met betrekking tot Diftar. Regio naal vindt er een onderzoek plaats om te komen tot één inzameldienst en diverse brengdepots. Wethouder Bos deelde mee dat met de GGD is afgesproken dat het schoolge- zondheidsbeleid binnenkort zal wor den aangevuld met eeq cursus over ris kant gedrag (roken, drinken en andere verslavingen) en het onderkennen, voorkomen en bestrijden daarvan. Gemikt \yordt op de bovenbouw van de basisscholen. De gevoelens van teleur stelling aangaande de lokale omroep van de PvdA worden ook door het col lege gedeeld. Daarom zal een tussen tijdse toetsing van het programma-aan bod worden voorbereid. De behandeling in tweede termijn van de voorjaarsnota/meerjarenbegroting zal donderdag worden voortgezet (lees ook de gemeenterubriek). De Uit kijkpost zal u volgende week daarvan verslag doen, zodat u op de hoogte blijft van het dben en laten van de poli tieke partijen. Maar een bezoekje aan de vergadering - met gratis een kopje koffie - stimuleert ook de raadsleden. Misschien een aardige tip? HEILOO - In tegenstelling tot tweede pinksterdag had de ponyclub op 2 juni schitterend mooi weer voor haar onderlinge wedstrijd. Na de dressuur, het spel en het springen werd onder lei ding van de paradecommandante Mireille Sengers een bijzonder mooie parade gereden waarna de prijsuitrei king plaatsvond. Uitslagen: Rijbaan 1: B-dressuur recre- atieruiters. 1. Jasmijn Jachtenberg met Goldy met 163 punten, 2. Gonja Tambach met Fanny met 161 punten. Rijbaan 2: B-dressuur recreatieruiters cat. ABC 1. Miranda Schut met Billy7 met 160 punten 2. Randy de Hart met Blacky met 150 punten, cat DE 1. Nanja Heidema met Milou met 161 punten, Rijbaan 3: B-dressuur wed- strijdruiters 1. Linda Roele met Sharon met 161 punten. B-dressuur recreatieruiters. 1. Liesbeth Schreiner met Nowshera met 157 pun ten M2-dressuur 1. Stephanie da Silva met Alex met 161 punten Rijbaan 4: L- dressuur wedstrijdruiters 1. Simon Zuurbier met Evident met 187 punten 2. Aislinn van der Brandt met Sunny met 185 punten. Rijbaan 5: Z-dressuur l.Tanja Houtenbos met Menephta met 172 punten M-dressuur: 1. Lonneke Nowee met Shadow met 162 punten. Spel: 1:, Tanja Houtenbos met Menephta 2. Brigit Walta met Calypso 3. Caroline Bontekoe met Sheila. B-springen: cat AB 1. Randy de Hart met Blacky, cat. C: 1. Merel Burger met Katrien. cat D 1. Stephanie Brand met Babou 2: Linda Roele met Sharon, cat D: recreatieruiters: Suzanne Wiedijk met Birjoes K. cat. E 1: Nina Zuurbier met Hatiene L-springen cat C l.Tanja Houtenbos met Menephta. M-springen cat E 1. Stephanie Da Silva met Alex. Uitslagen avondwedstrijd Heemskerk van 22 mei jongstleden: M-dressuur 1. Liesbeth Zonneveld met Arco met 154 punten. Uitslagen avondwedstrijd Stompetoren van 31 mei jongstleden. B-dresuur: 1. Thelma Stolwijk met Gomag met 140 punten. L-dresuur: 1. Liesbeth Zonneveld met Shariff met 150_ pun ten. M-dresuur: 1. Lonneke Nowee met Shadow met 154 punten 2. Liesbeth Zonneveld met Arco met 148 punten. HEILOO - De uitslagen van de 7e competitieweek: dames district compe titie: Heiloo 1-Castricum 1 2-4, Heerhugowaard 1-Heiloo 2 3-3, Akersloot 2-Heiloo 3 2-4, Heiloo 4- Warmenhuizen 3 3-3, Julianadorp 3- Heiloo 5 3-3. Dames kringcompetitie: vijf teams behaalden het kampioenschap in de dames kring competitie. Het tweede team van aanvoerder Annie Schoorl behaalde het kampioenschap door met 2-2 gelijk te spelen tegen Alkmaar 6. Andere kampioensteams in de kring competitie zijn: het vierde team van Greet Roelofs, dat met 2-2 gelijk speel de tegen Limmen 6, het vijfde team van Loes Bronkhorst dat met 4-0 won van Heerhugowaard 20, het zesde team van Sylvia van Endt dat met 4-0 won van Langedijk 12 en het zevende team van Rita Pohley dat met 4-0 won van Groetincke 6. De uitslagen van de 8e competitie- week: damesdistrikt competitie: H.H. Waard 1-Heiloo 1 2-4, Castricum 1- Heiloo 2 6-0, K Z TV 2-Heiloo 3 4-2, Heiloo 4-Obdam 2 2-4, Heiloo 5- Enkhuizen 3 4-4. Distrikt competitie heren: Heiloo 1- Alkmaar 2 4-2, Heiloo 2-Medemblik 1 3-3, Bergen 1-Heiloo 35+ 1 4-0, Heiloo 35+ 2-Westerhout 1 3-1, Abbekerk 1- Heiloo 35+ 3 0-4, Dijkzicht 4-Heiloo 35+ 4 4-0. Heiloo 50+ 1 gemengd-HTC 1 3-1. Door deze overwinning behaalde dit team weer het kampioenschap. HEILOO - Fietscrossclub De Boscros sers organiseert zaterdag 8 juni vanaf 15.00 uur een fietscrosswedstrijd. De vereniging wil op deze manier zoveel mogelijk jongens en meisjes - vanaf 7 jaar - kennis laten maken met deze spectaculaire sport. Deelname aan deze wedstrijd is voor iedereen uit Heiloo en omgeving, waarvoor een piek inschrijf geld gevraagd wordt. De club stelt diverse crossfietsen en helmen beschikbaar. Heb je een eigen crossfiets, neem die dan mee. Wel veilig natuurlijk. Controleer vooraf of je ket ting goed gespannen staat en de moe ren van je voor- en achterwiel goed vast zitten. Ook beschermende kleding is verplicht. Dit betekent een lange (spij kerbroek en een trui met lange mou wen. Hier wordt niet van afgeweken, al is het nog zulk mooi weer. De fiets- crossbaan is gelegen op het Venne- water-sportcomplex. Voor informatie kun je terecht bij het secretariaat, mevr. E. de Groot, tel. 072-5334661. dient-voorzien van afzender en telefoonnummer-op maandag vóór 16.30 u. ingeleverd te zijn. HEILOO - Op zaterdag 8 juni houdt de Heiloose hockeyclub De Terriërs Open Dag. Jongens en meisjes van zes tot twaalf jaar zijn van harte welkom om te zien wat een leuke sport hockey is en hoe gezellig het bij De Terriërs is. Lekker gezond rennen in de buiten lucht, met andere kinderen samen spe len in een team en na afloop gezellig met elkaar nog wat nablijven en natuurlijk iets drinken en nieuwe vrien den en vriendinnen maken. Het programma start om 10.00 uur en bestaat uit spelletjes, oefeningen en onderlinge wedstrijdjes, samen met onze E- en F-jeugd en onder leiding van oudere jeugdleden en onze bege leiders en trainers. Uiteraard wordt voor hockeysticks, limonade en lekkers gezorgd. De ochtend eindigt om 12.00 uur. Wie het leuk vindt mag na de Open Dag twee keer (ook gratis) op een woensdagmiddag meetrainen. De Terriërs viert dit jaar het 45-jarig bestaan, heeft ruim 400 leden en neemt na de zomervakantie een tweede kunst grasveld in gebruik. Dat maakt het hoc keyspel makkelijker, sneller en span nender. Een seizoen duurt van eind augustus tot eind april (met een winter stop) en bestaat uit een wekelijkse trai ning, het spelen van een competitie en vooral ook veel toernooien voor jeugd leden. Overigens zijn ook de oudere jeugd en senioren welkom om te sporten bij de Terriërs, ook wanneer zij nog nooit een stick hebben vastgehouden. Wat dacht u van een gezonde zaterdagmorgen training met veertigplussers? De club ligt aan het Zevenhuizen, achter de sporthal. HEILOO - Wat is voetbal toch mooi. Foresters werd in de reguliere competi tie geen kampioen, waarschijnlijk omdat het op deze manier veel mooier is. Foresters heeft het afgedwongen en wint 'gewoon' drie wedstrijden in de nacompetitie, een buitengewone pres tatie. Bep Onclin, Dick Hommes, Jan van Duuren en John Oud (en af en toe Piet Oud) hebben van deze jongens een goed elftal gesmeed, zonder vedettes maar met een gezonde portie vechtlust. Maar liefst tweemaal bogen zij een ach terstand om naar een overwinning: KFC na een 0-1 achterstand en KGB na een 1-0 achterstand. Punt van de schoen Formidabel keeperswerk van Marcel van Velzen in de slotfase bracht bijna nog de gelijkmaker, maar ook Marcel blijkt op dit moment oveF superkrach ten te beschikken. Een eerste helft met een te slap Foresters, die voetballend wel beter waren, maar met hun hoofd er nog niet bij. De eerste treffer was van KGB. Een teruggekopte bal werd ingeschoten door Buiterman 0-1. Na de rust moest Foresters komen. Al in de tweede miriifüt lag de gelijkmaker in het doel, een schitterende voorzet van Jeroen Haanstra werd met de punt van de schoen ingetikt door Dennis Dijkhuis, die door de keeper van KGB tegengehouden werd. Niet voldoende, want uitblinker Bas van Duivenboode was als eerste Foresters-speler bij de bal en het was 1-1. Vanaf dat moment was het een open wedstrijd. KGB die de lange bal hanteerde en Foresters die op het moeilijke veld probeerde te combineren. Dijkhuis verovert de bal op het mid denveld, gaat twee man voorbij en de bal komt bij Tom Leguyt, die inviel voor Arne Meyer die met een gekwet ste knie voor rust als naar het zieken huis moest. Leguyt geeft een lage voor zet, die opstuitert en wie anders dan zilveren schoen-winnaar Vincent Doesburg kopt de winnende treffer in de touwen 1-2. Het hele team dook boven op de doelpuntenmaker, maar er waren nog 22 spannende minuten te spelen. Wat er ook gebeurde, de voor sprong werd met kunst en vliegwerk vast gehouden. De algehele mening na afloop was toch 'wat is het mooi om in een jubileumjaar te promoveren' en 'wat is het dik ver diend'. Heiloo heeft er een derde-klas- ser bij, en de derby is weer in ere her steld. HEILOO - De jeugd heeft de toe komst. Iedereen doet zijn uiterste best van die toekomst een duurzame toe komst te maken. Natuur en milieu zijn daarin zeer belangrijk. Ook op de St. Radboud vinden zfe aandacht voor natuur en het milieu belangrijk. Op deze school hebben ze veel aandacht voor de directe omgeving en de thuis- omgeving. Dit jaar wordt er wederom een extra en vooral uniek project aan toegevoegd. Waren vorig jaar de kinderen van groep zeven en acht aan de beurt, dit schooljaar kijken de kinderen van groep zes en zeven er reikhalzend naar uit. Want van 3 tot en met 7 juni heeft de school een heus eiland afgehuurd! Een paar jaar geleden stond er een advertentie in de krant: 'Eiland te huur in Jisp'. Dat was voor de directie van de school aanleiding om in een roeiboot de omgeving te verkennen. Directeur Anton van Riel en adjunct-directeur Maruska Kuin trokken er diverse keren op uit om dit schitterende veenweide- gebied te verkennen. Het gehele team verdiepte zich in dit veenweidegebied, door er op een studiedag uitgebreid kennis mee te maken. Met een voorbe reidingsgroep (bestaande uit ouders en leerkrachten) is het project langzaam maar zeker gegroeid. In het zeer uitgebreide eilandenrijk tussen Wormer en Jisp bevindt zich een uniek eiland, 't Mieuwtje geheten. Vanuit deze thuisbasis zal een week lang door groep zes en zeven veldstudie en natuuronderzoek worden gedaan. En door er middenin te bivakkeren, kan er optimaal gebruik gemaakt wor den van dit prachtige natuurgebied. Op dit eiland verrijst voor de jongens een tentenkamp en voor de meisjes ligt er straks een tjalk aangemeerd. Met behulp van picknicktafels en een bivak tent wordt er een ontbijtkamer ge creëerd. Verder hebben ze de beschikking over REGIO - New Dance Radio, het trendsettende radiostation voor jonge ren, is vanaf 3 juni nu ook in de kop van Noord-Holland via kabel 101.9 FM te beluisteren. New Dance draait dag en nacht dance-muziek en de clubhits uit de discotheken zoals house, swingbeat, soul, r&b, hip-hop, jungle, jazzdance en bubblin'. New Dance Radio is nuchter, optimistisch en energiek en zendt lan delijk al uit vanaf 1 augustus 1995. HEILOO - Het laatste officiële evene ment van het tafeltennisseizoen zijn de clubkampioenschappen. Bij TTV Rozing Meubelen Heiloo was het niveau ook dit jaar weer hoog, mede doordat het hele eerste team aanwezig was. Dit team, bestaande uit Joris Keuning, Jos Mulder en Björn Vosse, is kam pioen geworden in de eerste klasse en komt volgend jaar uit in de hoogste klasse van de Alkmaarse bedrijfstafel- tennisbond. Ook tijdens dit clubtoernooi gooiden zij hoge ogen. Jos moest in de voorron de zien te winnen van spelers als Bart van Veen, Raymond van Dommelen en Paul Koopman. Bart, gezien als het nieuwe talent van de vereniging, ging ondanks een grote inzet ten onder tegen dit geweld. Ook Raymond, de mensgeworden Chinese Muur, bleek toch een bres te hebben en moest zijn meerdere erkennen. Alleen Paul kon zeer moeizaam van hem winnen en dit bleek later ook doorslaggevend voor de finaleplaatsen. Joris en Björn zaten in de voorronde bij elkaar in de poule. Zij moesten af zien te rekenen met Mike van de Velden, die met een winstpercentage van 90 pro cent wederom de beste competitiespe ler bleek te zijn. Ook met Jan Heerkens hadden zij de nodige moeite, om maar te zwijgen over Achmed Mahamed, die een derde set afdwong tegen Björn. Uiteindelijk stonden zij tegenover elkaar, en dit keer moest Joris het onderspit delven. De finale ging tussen Björn en Paul. Vorig jaar stonden zij ook al tegenover elkaar in de finale, waar Paul toen als winnaar naar voren kwam. Björn had dus nog wat recht te zetten en ging er meteen vol tegenaan. Keiharde smas hes lieten brandplekken achter op de groene tafel, waar het publiek volop van genoot, maar waar Paul de lol njet van kon inzien. Björn won deze enerve rende driesetter en mag zich een jaar lang clubkampioen noemen van tafel tennisvereniging Rozing Meubelen Heiloo. """S .'—^Sxv MB Deze clown vermaakte groot en klein met zijn ballonfantasieën. Foto Parakalo) HEILOO - De Rabobank Heiloo- Limmen vierde onlangs het feit dat het interieur van haar kantoor aan de Westerweg geheel vernieuwd werd. Niet alleen werden cliënten buiten ver rast door de vrolijke klanken van een draaiorgel, binnen werd iedereen ver welkomd met een heerlijk glaasje tinte lende champagne of fruitige appelci- der. Een clown maakte leuke figuren van ballonnen en menig kind ging met de meest vreemde balloncreaties de deur weer uit. De clown deelde bovendien kaartjes uit voor de grote ballonnen wedstrijd op woensdag 29 mei. Die dag REGIO - Toerclub Le Champion heeft voor de maand juni de volgende tocht jes op het programma staan. Op zondag 9 juni is er het 'Rondje Wormerveer' voor het hele gezin. De afstand is naar keuze 25 of 50 kilome ter. Op deze dag kan van 9.00 tot 12.00 uur ingeschreven worden in De Soos- hoek, Stationsstraat 4c, Wormerveer. Kosten f 2,00, inlichtingen 075-6213523. Op dindag 11 juni is er een tocht van 30 kilometer in de,directe omgeving van Beverwijk. U kunt u van 18.30 tot 19.00 uur inschrijven in Café de Eindspurt, Alkmaarsestraatweg in Beverwijk. Kosten f 1,75. Ook op 18 juni is er een avondtocht. Inlichtingen op 0251- 225451. Op 22 en 23 juni zijn er fietstochten over en rond de oude Omringdijk, met afstanden van 30, 60 en 126 kilometer, die allemaal zijn uitgepijld. Het is ook mogelijk om de 126 kilometer in twee dagen te fietsen, daar is een speciaal arrangement voor. Voor meer informa tie en een kleurenfolder kunt u bellen met 0251-235910. gingen honderden ballonnen de lucht in. De uitslag wordt in deze krant bekend gemaakt. Hetzelfde geldt voor de mensen die de speciale openingsbrochure in de brie venbus vonden met een persoonlijk lot nummer. Winnende brochure nummers zijn tot 30 juni op het kantoor aan te bieden. De hoofdprijs, een reischeque ter waarde van f 1.000,00, viel overigens al vrij snel. De nieuwe bankhal is een oase van rust en privacy en een plaats waar een ieder zich snel op zijn gemak voelt. De wanden zijn getooid met foto's, die in opdracht van de bank gemaakt zijn door fotostudio Ab Baart. Het gaat om zwart-wit foto's van uiteenlopende taferelen in en rond Heiloo-West. ALKMAAR - Op 7 en 8 juni organi seert Gré Braaksma een tweedaagse cursus zelfverdediging en weerbaar heid. Er worden eenvoudige vechttech- nieken geleerd, je leert je bevrijden en oefent met kracht op kussens. De workshop vindt plaats in De Ruimte, Verdoesstraat 2a. Voor informatie en opgave: tel. 072-5124014. CASTRICUM - Galerie Amber uit Limmen verzorgt al bijna twee jaar de kunst in de rustruimte van sauna De Witte Brug in Castricum. Tot 8 juli exposeren daar Fokje Schilstra met schitterende keramische wandpanelen en Dieuwke Adolf uit Heiloo met schaT len en vazen van keramiek in zachte kleuren. een ruime kombuis, toiletten, warm water en een douche. Ook voor vervoer is gezorgd: roeiboten, grote Canadese kajaks en zeilboten. De gehele groep laat zich tijdens alle excursies rondva ren in een grote excursieboot. Boerensloten In samenwerking met diverse organisa ties krijgen de kinderen les in het veld, rondleidingen van gidsen, doen veld studie en natuuronderzoek. Hierbij is ondermeer betrokken de Stichting Poelboerderij (veldstudie), Stichting Natuurmonumenten (veldwerk), PWN (wateronderzoek), Uitwaterende Slui zen (wateronderzoek) en de knutsel en klussengroep van de St. Radboud school die een compleet veldwerkcen trum in elkaar zette, van schepnet tot florakist. De kinderen krijgen naast een dialezing een uitgebreide historische vaarexcursie, vogelexcursies, flora- onderzoek op de eilanden en wateron derzoek in de boerensloten van het Jisperveld. Ook gaan de kinderen van de St. Radboud de Stichting Natuurmonu menten daadwerkelijk meehelpen bij het onderhoud aan het gebied. Uiteraard zullen de kinderen ook bezig zijn met het vastleggen van hun gege vens, trekken van conclusies en teke nen in de natuur. Voorzien van een dik kampboek komen de kinderen over enkele dagen terug. Behalve dat ze veel geleerd heb ben, zijn ze ook geestelijk een stukje rijker geworden. „Worden ze van jongsaf aan attent gemaakt op het met respect behandelen van de natuur en het milieu, dan is de kans groot dat ze dat zullen blijven doen," zegt Susan Groot, leerkracht van groep zes. Op deze wijze zullen de kinderen ook in de toekomst willen werken aan de instandhouding 'van unieke stukken natuur in Nederland. REGIO - Voor veel kinderen met een verstandelijke handicap (en hun ouders) in Noord-Holland-Noord is het Logeerproject een groot succes. Steeds meer mensen met een verstandelijke handicap maken gebruik van het Logeerproject. De volwassen mensen gaan meestal logeren in een woonvoor ziening, de kinderen gaan over het algemeen juist logeren in een logeerge zin. Door de grote toeloop van nieuwe logés dit jaar is er nu weer behoefte aan nieuwe logeergezinnen. Daarom is het Logeerproject op zoek naar mensen met een opleiding, gericht op de ondersteuning van verstandelijk gehandicapten, zoals Z-verpleegkundi- gen, leraren in het speciaal onderwijs of groepsleiders in dagcentra en woon voorzieningen, die bereid zijn een kind met een verstandelijk handicap enkele dagen per maand in hun gezin op te nemen. Het hebben van opleiding en werker varing is een vereiste, omdat het vaak gaat om kinderen, die door hun gedrag of door hun lichamelijke beperkingen extra begeleiding en verzorging nodig hebben. Al zijn ze nog zo lief, het zijn 'echte haodenbinders', die een intensie ve verzorging en pedagogische aanpak vragen. Een boeiende uitdaging voor een beroepsbeoefenaar met ruimte in huis en hart. Het logeergezin kan rekenen op een professionele onkostenvergoeding. Ook aanmeldingen van mensen die pas na de zomervakantie willen starten zijn nu van harte welkom bij de coördinator van het Logeerproject, Corine Burger, p/a Esdégé, Postbus 9416, 1800 GK Alkmaar, op maandag- en vrijdagmor gen telefonisch bereikbaar op 072- 5152768. ALKMAAR - Zondag 9 juni wordt op het evenemententerrein (vlakbij ijs baan de Meent en Claus Partyhouse) de grootste vlooienmarkt van Noord- Holland georganiseerd van 10.30 tot 16.30 uur. Meer dan 250 kramen met de leukste tweedehands spulletjes varië rend van speelgoed, platen, cd's, kle ding, huishoudelijke apparaten, kleine meubels tot en met opa's kunstgebit. Tevens zijn er diverse attracties, zoals een gigantisch springkussen met hin- dernisbaan, minicars voor de kleintjes, een draaimolen en van 13.00 tot 16.00 uur levende muziek. Een deel van het terrein is gereser veerd voor een kindermarkt. Iedereen die niet ouder is dan 12 jaar en zijn of haar spulletjes wil verkopen kan een gratis plaats bestellen. Wie het eerst komt, wie het eerst maalt. Het terrein is bereikbaar met bus 165 vanaf station Alkmaar, uitstappen bij halte De Meent. HEILOO - Een prettige vakantie be gint thuis met een goede voorberei ding. Het uitzoeken van de vakantiebe stemming, het boeken van de reis, het uitstippelen van de route en dan uitein delijk natuurlijk koffers pakken. Niets vergeten? Höe zit het met de reisverze kering, is die al gesloten? Niemand hoopt ooit een beroep te hoe ven doen op de verzekering, maar als het echt nodig is dan moet de zaak natuurlijk wel in orde zijn. Onmisbaar in de reisverzekering is het onderdeel hulpverlening. Steeds meer mensen gaan verder weg en houden bij zondere en spectaculaire vakanties. Maar ook tijdens de meer- gebruikelijke vakanties kan er wel eens wat mis gaan: motorpech, of een ongeval; noodzake lijke medicijnen blijken in dat land niet verkrijgbaar te zijn; een familielid raakt bij het bergbeklimmen spoorloos... In deze en andere situaties kunt u dankzij uw reisverzekering een beroep doen op de hulpverlening van een alarmcentrale. Sterker nog: zonder die hulpverlening bent u vaak machteloos. Voor het organiseren van soms inge wikkelde hulpacties, zoals bijvoorbeeld repatriëring van een zieke, is de kennis en ervaring van de alarmcentrale nood zakelijk. De alarmcentrale met wie u in noodgevallen contact opneemt, werkt namens uw reisverzekeraar. De alarm centrale regelt artsen, stuurt medicij nen, bemiddelt bij het overmaken van geld, verzendt reserve-onderdelen,- organiseert vervangend vervoer, zet opsporingsacties op touw, kortom doet alles wat nodig is. Bij de alarmcentrale zelf werken deskundigen op tal van ter reinen: artsen, technici, tolken, enzo voort. Bovendien kan de alarmcentrale dankzij contacten overal ter wereld deskundigen inschakelen bij de hulp verlening. Over de kosten hoeft u zich geen zorgen te maken. Die betaalt de reisverzekering volgens afspraak. Het is van belang het telefoonnummer van de alarmcentrale altijd bij u te heb ben. Bagage De bagage kunt u verzekeren tegen verlies, diefstal en beschadiging. Onder bagage wordt verstaan: alles wat u voor persoonlijk gebruik meeneemt, dus kle ding, camera, bril, kampeeruitrusting en dergelijke. De vergoedingen zijn aan maxima gebonden. Geld en cheques zijn meestal apart mee te verzekeren. Verzekeringsmaatschappijen stellen ei sen aan het toezicht dat u houdt op uw bagage, zo is bagage die 's nachts in de auto wordt achtergelaten niet verze kerd. Lees de polisvoorwaarden van tevoren goed door. Tijdens een vakantie kunt u met allerlei extra kosten te maken krijgen; u krijgt een ongeluk en moet langer op uw vakantiebestemming blijven of u moet wegens dringende familie-omstandig heden snel terug naar Nederland. Dat betekent extra reis- en verblijfkosten en soms ook vervoerskosten van een zieke of gewonde naar Nederland. De reisverzekering vergoedt die extra kos ten. Een ziekenfonds- of ziektekostenver zekering dekt niet altijd alle kosten die bij ziekte of ongeval in het buitenland worden gemaakt. Een ziekenfondsver zekering is binnen Europa niet in alle landen geldig en buiten Europa al hele maal niet. Bovendien geeft een zieken fondsverzekering slechts de dekking die voor ziekenfondsverzekerden van het betrokken land zelf geldt. Die dek king is vaak minder dan in Nederland. Als ziekenfondsverzekerde heeft u meestal een 'buitenlandformulier' no dig als u naar het buitenland gaat. Vraag dat tijdig aan. Welke dekking? Bent u particulier verzekerd dan moet u kijken welke dekking de polis voor ziektekosten in het buitenland biedt. De meeste maatschappijen bieden, voor datgene wat is verzekerd, wereld dekking. Voor sommige vergoedingen geldt een maximum of een eigen risico. De dekking voor geneeskundig kosten op de reisverzekering is dus een aan vulling op de bestaande ziektekosten verzekering. Gaat u naar een land bui ten Europa, kies dan een zo hoog mogelijk verzekerd bedrag op de reis verzekeringspolis. In bepaalde landen kunnen de geneeskundige kosten erg hoog oplopen. Voor informatie kunt u terecht bij Bosch Assurantiën, Heiloo. Iedere donderdag adviesavond van 19.00 tot 21.00 uur. RECHTSBIJSTAND-PESIOENEN Heerenweg 234A 1851 KZ Heiloo Tel. 072 5335285 Fax 072 5339172 Lid V.A.K. De redaktie van de Uitkijkpost wil via deze oproep het volgende ver zoek doen aan alle schrijvers en schrijfsters van kopij: WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN? Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redaktie veel tijd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 6