Het Limmerdie werkelijk een prachtig natuurgebied m Oppen Haerd levert maatwerk in beleggingen en financiële diensten Kampioenen bij HSV X Schoolboeken voor Burkina Faso ../.I L 'Senicfoe«t UITKIJKPOST - 19 JUNI PAGINA 15 Inleveren kopij voor: imd 't Jlimme/i jbie De kopij dient (bij vporkeur) op maandag vóór 16.30 uur te worden ingeleverd op de volgende adressen: Limmen: N. Admiraal, Bloemenhof 5 Akersloot: N. Tiebie, Verdistraat 15 Heiloo: Drukkerij Uitkijkpost, Hoefsmid 5 Bibliotheek normaal geopend Jeugdvisclub Samen Beet P^L I T I E Arend Koet veteranen kampioen Cursussen ACKV Duck Race voor MCA Optreden succesvol TIOS jazzballet Jaarmarkt Limmen LIMMEN/AKERSLOOT - Het Lim merdie: een uniek stukje natuur in de Limmer Polder tussen Limmen en Akersloot, een gebied van 12 hectare dat befaamd is vanwege de interessan te flora. 'In juni is de bloei het rijkste,' meldt het tijdschrift van de Stichting Noordhollands Landschap en dus komt het goed uit dat deze stichting daar de afgelopen week excursies organiseerde ter ere van het zestigjarig bestaan. Vlak langs de drukke A9, tussen de weilanden, worden groepen geïnteres seerden rondgeleid door deskundige gidsen. Afgelopen donderdag mocht ik mee met de groep van Jaap Vellinga, opzichter van het natuurgebied. In de veronderstelling dat we gingen varen, kwam ik aan op gemakkelijke gympen. Het veertigtal natuurliefhebbers dat zich inmiddels verzameld had aan het einde van de Lage Laan was meren deels in rubber laarzen gestoken, wat dankzij het droge weer van de afgelo pen weken niet geheel nodig bleek - gelukkig voor mij. De groep werd gesplitst en met zo'n twintig vrijwilligers van de UW afde ling zwembegeleiding leidde Vellinga ons het veld in, waar de hoeveelheid bloeiende bloemen iedereen versteld deed staan. Zoals Vellinga het uitdruk te: „Bij het Noordhollands Landschap zeggen we altijd 'we houden van groen, maar wel met een kleurtje.' Dit is wat we daarmee bedoelen." Hij wijst over het veld met de vele kleuren geel en groen, waarin prachtige paarstinten opvallen. Kanariepietjes Eén van de eerste bloemen die Vellinga ons toont is de boterbloem, daarbij het verschil aangevend tussen de echte en de gewone variëteit. Dat er paarde bloemen staan, mag geen wonder heten - waar staan die niet? - maar dat het Limmerdie over vijf soorten beschikt, is iets anders. Drie weken geleden is er zelfs een nieuwe soort ontdekt. Meer geel komt er van de grote rate laar, een plantje dat meerdere op kana ries gelijkende bloemen draagt, van daar ook bekend onder de naam kana riepietje. In Limmen en Akersloot heeft de bloem in vroeger tijden de bij naam 'rinkelbelletje' gekregen, dankzij het zachte geluid wanneer het waait. Bij wind is ook het bevertjestrilgras prachtig, een grassoort die volgens Vellinga 'niet te fotograferen is': zelfs in een geheel windstille omgeving blijven de zaden aan het gras bewegen. Beschermd bloempje De absolute trots van dit natuurgebied zijn de orchideeën. Vorige week zondag werd tijdens een excursie een nieuwe variëteit ontdekt, die Vellinga trots toont. De bloemen zijn prachtig: vele tere bloemetjes met een dieppaarse kleur op een stevig steeltje, zo'n vijftien centimeter hoog. Op het eerste gezicht hebben ze iets weg van de hyacint, s J.X ..jym Een wandeling door de prachtige natuur van het Limmerdie is zeer de moeite waard. maar bij nadere beschouwing wordt de onmiskenbare orchideevorm zichtbaar. Om dit te kunnen zien, moet de kijker zich op de knieën neerlaten: het is wet telijk verboden de bloem te plukken. De bloem behoort dan ook tot de zeld zame Nederlandse flora. In het Limmerdie staan er nu maar liefst zo'n vierduizend. Limmernica De afwisselende en unieke flora in dit gebied trekt veel vlinders aan, waaron der de Sint Jansvlinder, met de bijnaam bloeddrupje. Eind juli zullen er zo'n 2500 exemplaren ronddwarrelen boven het Limmerdie. Dat de vlinder zich hier thuis voelt, blijkt ook uit het feit dat er hier een nieuwe ondersoort ontdekt is, dat de naam Limmernica meekreeg. Naast vele soorten vlinders zijn er de weide-, water- en roofvogels. De orni thologen betreuren echter de afname van het aantal soorten, gedurende de laatste jaren. Zo is de ransuil vorig jaar voor het laatst gesignaleerd; sinds de aanleg van de verlichting aan de A9 is hij weggebleven. Wel konden we de bruine kiekendief zien vliegen boven het water. Deze prachtige grote roofvogel broedt hier dit jaar voor het eerst, naast de fitis en de tjiftjaf, met de prachtige zang. Tien graden verschil De tocht vervolgt langs de rietkragen, waar lisse en dotters uitbundig bloeien. Er ligt 'schrale grond', dat vroeger ker- keland genoemd werd. Sommige plan ten doen het hier juist erg goed, zoals het veenpluis, ook wel kapokplantje of wolletje genoemd. Vele planten hebben meerdere namen, voortkomend uit het gebrek aan een beschrijving - de boe ren kenden de officiële benaming van de planten niet en bedachten daar zelf namen voor, veelal samenhangend met het uiterlijk, opvallende eigenschappen of de functie van de plant. Zo is er ook de twee-rijige zegge, een zeggesoort die in Oud-Limmens rogge- bijtertje genoemd werd. De kinderen uit het dorp mochten vroeger in de schoolvakanties, na het volbrengen van de klusjes in en rond het huis of de boerderij, naar het Limmerdie om daar te spelen. Languit in het veld beten de kinderen op de bieze, waarbij een rogge-achtige smaak vrijkwam. Het moet lekker hebben geiegen, daar in het land. Tussen het gras groeit veen- mos, een geelgroen plantje dat tegen woordig vaak in kerststukjes wordt gebruikt omdat het water vasthoudt. Het veenmos heeft nog een bijzondere eigenschap: het neemt warmte op. Met de rug van de hand is het duidelijk te voelen en of het er nu aan ligt dat we achter een klein bosje uit de wind lopen of dat het mos zoveel warmte afstraalt, het is op dit stukje zeker enkele graden warmer. Volgens opzichter Vellinga kan dit verschil tot zo'n tien graden oplo pen. Het is overigens een prachtig bosje, daar langs de A9. Over een smal paad je mochten we er een stukje inlopen en echt: je waant je in een regenwoud. Prachtige varens op de grond, een dicht bladerdak boven het hoofd en klimop tot meters hoog. Ineens waren ook de langsrazende auto's niet meer te horen, viel mij later op, maar ik weet niet of dat echt zo was. Wellicht was ik te zeer onder» de indruk van deze onverwachte ontmoeting met de natuur. Het gaat nu goed, maar het dreigt... Een stukje dat misschien wel lijkt op het paradijs, zomaar langs een drukke snelweg. Toch is het allemaal zo mooi niet. Vellinga wijst op een dode boom, gesneuveld door zure regen, en op de boomtoppen, die de afgelopen jaren steeds kaler worden. „Het madeliefje zal wellicht over tien, twintig, dertig jaar ook beschermd zijn," voorspelt Vellinga. Niet alleen de regen en de vervuiling bedreigen het gebied, ook vanuit de grond komt gevaar. Het veenmos, dat moeilijk in de hand te houden is, ver stikt op sommige stukken de andere planten. Boomzaden krijgen de kans te ontkiemen en groeien in twee jaar tijd uit tot bomen van zo'n drie meter hoog. Vellinga wijst op de onschuldig uitzien de boompjes en vertelt dat ze er stuk voor stuk uitgetrokken moeten wor den, om dit gedeelte te kunnen behou den voor gras en bloemen. „Anders staat hier in korte tijd een dicht bos." Voor dit onderhoud is echter veel geld nodig, waarvoor Stichting Noordhol lands Landschap momenteel spaart, vertelt de opzichter. Goed nieuws is dat het natuurgebied de komende jaren uitgebreid zal worden. In samenwerking met de gemeentes en de boeren, waar overigens een zeer goede relatie mee bestaat, zullen vogel nesten in een gebied van 100 hectare beschermd worden, zullen zeldzame planten en bloemen onder bescher ming staan en worden bermen en sloot kanten volgens de principes van de stichting onderhouden. Er wordt dus hard gewerkt om dit gebied, dat natuurliefhebbers van over de hele wereld trekt, te behouden. En dat is maar goed ook. LIMMEN - Ook dit jaar heeft de bibli otheek geen vakantiesluiting. U kunt de hele zomer tijdens de normale ope ningsuren in de bibliotheek terecht. Als extra service leent de bibliotheek van 17 juni tot en met 19 juli de boeken voor zes weken aan u uit. U kunt ook het dubbele aantal romans lenen op een lenerspas, namelijk zes in plaats van drie. Gaat u in een andere periode op vakan tie dan is dit uiteraard ook mogelijk, maar meldt u het dan even voordat u de boeken laat uitlenen. U kunt dus de hele zomer in de biblio theek boeken komen lenen... én kopen in de nieuwe boekhandel. Dan bent u verzekerd van voldoende leesvoer. LIMMEN - De tweede wedstrijd werd gevist op 15 juni in de Schulpvaart. Een heerlijk zonnetje, het windje in de rug en bovenal goede vangsten kenmerk ten deze zaterdagavond. Er mochten 119 vissen een kijkje nemen boven water, die na telling natuurlijk weer werden teruggezet. De uitslag, A-klasse: 1. Nico Zomerdijk 11 st. 2. David Sloog 10 st. 3. Ron van Straalen, Johan Zomerdijk 8 st. B-klasse: 1. Martijn Mooi 8 st. 2. Martijn Punt 7 st. 3. Herman Zomerdijk, Jordi Paeper, Koen Winder 6 st. Het mooie weer lokte 34 hengelaars en vele ouders naar de waterkant. Frank Snel, die tijdens de eerste wedstrijd een brasem van 21,5 cm ving, staat nog steeds aan kop bij de strijd om de grootste vis van 1996. 06-11 •Noord-Holland Noord 072- 5122222 LIMMEN Gemeentehuis Limmen Tot eind juni op de bovenverdieping expositie van monoprints van cursisten van Arts Crafts. Te zien tijdens werk dagen. Gemaal 1879, Akersloot Tot en met 23 juni expositie van grafiek van Jan Hollenberg. Zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur, zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Toegang f 2,00, tot 12 jaar en donateurs gratis. Gemeentehuis Egmond De hele maand juni expositie van aqua rellen van Ruard Janssen in de gangen van het gemeentehuis, te zien tijdens de openingstijden. Galerie De Kapberg Tot en met 23 juni expositie van Lie uwe Kingma met schilderijen en Jacques Pi- query met schilderijen en grafiek. Ge opend zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en op afspraak, Slotweg 17, Egmond aan den Hoef. LIMMEN - Op 10 juni werd aangifte gedaan van diefstal uit een geparkeer de personenauto op de Rooinap. Tus sen 8 en 9 juni werd de ruit van de auto geforceerd waarna een autoradiocas setterecorder werd ontvreemd. Op de kruising Westerweg-Rijksweg verloor de bestuurder van een truck met oplegger twee accu's. De brand weer moest de rijbaan schoonmaken. Op 11 juni werd op de Brugstraat getracht een personenauto te ont vreemden. Een bewoner van de Brugstraat werd omstreeks 03.30 uur wakker van glasgerinkel. Hij zag daar op vanuit zijn slaapkamerraam dat een jongeman een ruit van de auto had ingeslagen en hard wegliep. Even later hoorde de bewoner wederom gerom mel buiten. Dezelfde jongeman stond weer bij de auto. De bewoner rende naar buiten maar de jongeman wist te vluchten. Het stuurslot van de auto werd vernield. Op 12 juni werd in een café aan de Rijksweg ingebroken. Met behulp van een ladder werd op het pand geklom men. Via een geopend slaapkamerraam verschafte men toegang tot een kamer, waaruit een portemonnee met inhoud werd ontvreemd. In de Oosthoek aan de Oosterzijweg werd ingebroken door een raam aan de achterzijde open te breken. Eenmaal binnen werden schuiframen van de loketruimte geforceerd. Daarna wer den enkele metalen kasten opengebro ken. Op 13 juni verleende een automobilist op de kruising Rijksweg-Uitgeesterweg bij het wegrijden uit een invoegstrook geen voorrang. Een aanrijding was het gevolg.. Er was alleen materiële schade. Op 14 juni vond op de kruising Éogerdlaan-Clusiuslaan een aanrijding tussen twee auto's plaats, waarbij het beperkt bleef tot materiële schade. In de nacht van zaterdag 16 op zondag 17 juni kreeg de voetbalverening Limmen ongewenst bezoek. Een toe gangsdeur van de kantine werd gefor ceerd. Op het eerste oog werden geen goederen vermist. LIMMEN - Dit weekeinde werden in Barendrecht de Nederlandse atletiek kampioenschappen voor veteranen ge houden. Op het nummer hoogspringen in de categorie 65 tot 70 jaar werd Arend Koet kampioen. Tevens verbeterde hij het Nederlands record in deze catego rie met vier centimeter en bracht het op 1,40 meter. LIMMEN - Als je in Nederland vier jaar bent mag je naar school. Je komt in een prachtig ingericht lokaal met tafel tjes en stoeltjes aangepast aan je lengte, kasten vol speelgoed en ontwikkelings materiaal, je kunt tekenen, plakken, bouwen en noem maar op. Ben je zes, dan ga je leren lezen, schrijven en reke nen. Later komen daar meer vakken bij. Bij ieder vak horen prachtige leer boeken. We vinden het in Nederland heel vanzelfsprekend dat er op de basisschool goede leermiddelen aanwe zig zijn. Hoe anders is dat op het platteland van Burkina Faso in West-Afrika. Een school kiezen is er niet bij: als je mazzel hebt is er een in je dorp. Maar er zijn veel kinderen die allemaal naar school willen, want hun ouders zijn er inmid dels wel achter dat onderwijs belang rijk is om je levensomstandigheden te kunnen verbeteren. Meestal zijn er wel 25 banken in het lokaal: van dit ouder wetse waar je met z'n tweeën in kunt zitten. Maar ja, als de klas groter is, dan zit je er met z'n drieën in. En dan de leermiddelen. Soms hebben de ouders met elkaar wat geld bij elkaar kunnen schrapen en voor de hele klas twee of drie boeken gekocht. ALKMAAR - Wilt u of uw kind een instrument leren bespelen, dan heeft het Alkmaars Centrum voor Kunst zinnige Vorming alle mogelijkheden. De instrumentale lessen zijn voor jong en oud. Naast de instrumentale les wordt er veel aandacht geschonken aan het samen musiceren. Alle leerlingen kunnen meespelen in een ensemble, dat op niveau en leeftijd is ingedeeld. Dit ensemblespel zit bij het lesgeld inbe grepen. Naast de klassieke muziek neemt ook de lichte muziek een belangrijke plaats in. U kunt meespelen in een strijken- semble maar ook in een popgroep. De instrumentale les wordt in kleine groepjes gegeven. Een groot aantal ins trumenten kunt u voor een aantrekke lijk bedrag bij het ACKV huren. Voor inschrijving en meer informatie over deze lessen en de vele andere cur sussen van het ACKV kunt u contact opnemen met het ACKV, Vondelstraat 27 te Alkmaar, tel. 072-5404335. Dan kan de meester tenminste 's mor gens voor schooltijd de lessen van die dag uit het boek overschrijven op de grote zwartgeverfde muur die als schoolbord dienst doet. Aanwezig op jaarmarkt Zo'n meester zocht contact met de Stichting Werkgroep Ontwikkelings samenwerking Limmen. Een jaar gele den is de werkgroep actie gaan voeren om het geld voor de boeken van de school van meester Sodre Salifou in het dorp Youba in Burkina Faso bij elkaar te brengen. Inmiddels heeft de stichting f 3.000,- over kunnen maken en zijn er voor alle leerjaren 25 leesboeken en rekenboeken aangeschaft. Om te bewijzen dat ze echt boeken voor het geld hebben gekocht ontving de stich ting de aankoopbewijzen. Om iedere leerling over een eigen boek voor elk vak te laten beschikken is nog ongeveer f 7.000,- nodig. Op de Limmer jaarmarkt wil de werk groep graag meer vertellen over dit project. U zult hen beslist niet over het hoofd zien, want zij worden vergezeld door een groep muzikanten die West- Afrikaanse muziek over de markt laten klinken. Tijdens de jaarmarkt doen zij een beroep op uw morele en financiële steun. Het rekeningnummer is 3364.26.577 onder vermelding van Schoolboeken. ALKMAAR - Naar verwachting zullen meer dan 10.000 felgekleurde plastic eendjes met een rood snaveltje en een zonnebrilletje verschijnen op 24 augus tus aan de start van de Duck Race voor het MCA. De race over een afstand van 300 meter wordt gehouden in het water van de Zij dam in Alkmaar, en eindigt bij de Voordam aan het Waagplein. Het winnende eendje bezorgt zijn eige naar als hoofdprijs een auto. De basis van de Duck Race is een loterij. Elk lot kost f 10,00. De opbrengst is bestemd voor de nieuwe Zorggroep Geriatrie van het MCA. De race is een initiatief van de Lions Club Alkmaar. De verkoop van de loten begint in de tweede week van juli en beperkt zich niet tot Alkmaar. MCA-medewerkers, leden van Lions en vrijwilligers zullen de loten dan ook in alle omliggende gemeenten aanbieden. LIMMEN - Afgelopen zondag werd door het jazzballet van TIOS een wer velende show gegeven in dansschool Two Step. Voor familie, vrienden en andere belangstellenden werd twee maal een optreden verzorgd. Van TIOS traden 67 kinderen, verdeeld over drie leeftijdsgroepen op. Het thema van het optreden luidde 'Droomland' en was geheel in de stijl van de Efteling. De gehele choreogra fie en organisatie was in handen van Lidwien Pilkes. Terwijl Annemieke van Kuyk het sprookje voorlas, werd er door de kin deren achtereenvolgens op de volgen de liedjes gedanst: Naar bed, Harem, 2 can play that game, A pirates life for me, Disco inferno, Shimmy shake, Uitslapen, We've got it going on, Gol den eye, Waanzinnig gedroomd en Daydream. Het geheel werd door alle kinderen tegelijk met het nummer van Marco Borsato 'De meeste dromen zijn bedrog' afgesloten. LIMMEN - Zoals gebruikelijk vindt de Limmer Jaarmarkt plaats op de woens dagavond voor de schoolvakantie. Dat is dit jaar woensdag 26 juni. De Limmer winkeliers zijn present en zullen hun koopwaar bij de kraam uitstallen voor de bezoekers. Tussen de commerciële kramen zijn ook kramen beschikbaar gesteld voor verenigingen en goede doelen. Op deze avond kunnen zij informatie geven aan belangstellenden. Het belooft ook nu weer een festijn te worden met de nodige attracties, demonstraties, standwerkers en natuur lijk muziek. Een heus zwerforkest dwaalt over de jaarmarkt. De plaatselij ke harmonie is van de partij en voor de kinderen zijn er diverse attracties. Voor de kinderkramen is ook weer ruimte gemaakt. Dit is alleen voor speelgoed en oude spulletjes uit de kast. Dus niet voor verkoop van t-shirts of opgekocht goed. Opgave kinderkra men: Trudi Meijer, Dusseldorperweg 65, tel. 072-5052435. LIMMEN - Reeds vroeg in het seizoen zijn er opvallende prestaties geleverd bij de HSV Limmen. Tijdens de selec tiewedstrijden voor het NK heeft Dolf Rijs van het wedstrijdteam van eetcafé de Uitkomst het kampioenschap van de federatie Midden Noord-Holland ge wonnen. Hij wist als eerste van twee wedstrijden als vakwinnaar te eindigen en in de tweede wedstrijd, aan het Noordhollands kanaal, was hij van alle kanshebbers de enige die wederom presteerde. Met vijf wedstrijdpunten en bijna zeven kilo vis werd hij de terech te kampioen. Van de overige leden van het team de Uitkomst eindigde Rob Jak als zevende. Het team werd derde. Zondag 16 juni werd de derde wit- viswedstrijd gevist, in de Delft te As sendelft. Wederom was de opkomst matig, 16 deelnemers, 8 in beide catego rieën. De vangsten vielen over het alge meen mee, vooral in de B-groep werd behoorlijk gevangen, 87 stuks. In de A- groep werd de strijd om het kampioen schap reeds beslist. Co Bakker viste vanaf stek 3 en had het op brasem gemunt. Deze lieten echter verstek gaan, zodat Co onderin eindig de. Rob Jak ving gewoon slecht, zelfs geen kleine vis. Peter van der Heijdt ving op stek 4 redelijk vis, vooral klein spul, maar het telde wel leuk op. Een kwartier voor het eind ving hij zelfs nog een mooie karper, maar Jim Jak op stek zeven ving in het laatste half uur drie brasems en was de terechte winnaar. Jim heeft reeds drie wedstrijden gewonnen, en is derhalve nu al kam pioen van de A-klasse. Klasse. De uitslag: AlJ. Jak 3620 gram, 2. P. v.d. Heijdt 2520 gram, 3. M. Veldt 2080 gram, BI. C. Dekker 26 stuks, 2. R. Levering 18 stuks, 3. P. Levering 17 stuks. In de B-groep is nog van alles mogelijk, maar het ziet er naar uit dat de win naars van zondag ook de top 3 gaan vormen van het seizoen. De volgorde moeten ze nog wel bepalen. De volgen de wedstrijd wordt gevist in de Startingervaart te Akersloot op zondag 7 juli. Voor de all-round competitie zal er ook weer gevist worden en wel op 30 juni, wederom in de Delft te Assen delft. LIMMEN - Vanuit hun stijlvolle pand Oppen Haerd aan de Rijksweg bestie ren sinds januari Mark Abcouwer en Ramon Boekhoff Oppen Haerd Be leggingen. Twee jonge ondernemers die jarenlang als zelfstandig Effecten handelaar werkzaam waren op de Amsterdamse Beurs om zich vervol gens als beleggingsadviseur in Limmen te vestigen. Boekhoff: „In de ruim tien jaar dat wij op de Amsterdamse Effectenbeurs werkten, hebben we een grote ontwik keling gezien in het aantal beleggings mogelijkheden. Aandelen, opties, obli gaties, noem maar op, de mogelijkhe den nemen nog elke dag toe. Daarnaast gaan door de moderne communicatie mogelijkheden de ontwikkelingen op de financiële markt zeer snel. Cijfers van ondernemingen of geruchten ver schijnen binnen enkele seconden wereldwijd op de beeldschermen van handelaren en grote beleggers." Voor particulieren die niet over al deze geavanceerde systemen beschikken, wordt het beleggen er niet makkelijker op, zo concludeerden Abcouwer en Boekhoff. „Wij kunnen als onafhanke lijk adviseur door onze ervaringen en rechtstreekse contacten op de beurs maatwerk leveren, waarbij de individu ele wensen van onze cliënten, de beleg gers, essentieel zijn." Zij zochten en vonden een pand met cachet en een warme uitstraling in de regio Heiloo, waar de klanten in een ongedwongen sfeer worden ontvangen. „Beleggen is de laatste jaren eigenlijk wat 'gewoner' geworden. Het is belang rijk dat de klant persoonlijk benaderd wordt, mee kan kijken naar de werk zaamheden die verricht worden en met veel flexibiliteit, snelheid en accurates se wordt geholpen. De praktijk leert ons dat de klant geregeld binnenwipt en zijn beleggingen bekijkt op de scher men die rechtstreeks met de Amster damse beursvloer zijn verbonden." No-nonsense In het verlengde van deze filosofie zetelt op de eerste etage in een even sfeervolle kantoorruimte Karei Beers, directeur van Oppen Haerd Ad viesgroep. Met zijn juridische achter- Het sfeervolle Oppen Haerd aan de Rijksweg in Limmen. foto Parakalo) grond en afkomstig uit de verzekerings wereld vult hij de leemte op die er naar zijn stellige overtuiging bestaat in de financiële en verzekeringsadviesprak tijk. Beers: „In de afgelopen vier jaar ben ik als directeur van een grote adviesgroep in pensioenen, hypotheken en verzeke ringen tot de conclusie gekomen dat het voor de meeste mensen niet mak kelijker wordt om hun financiële zaken op een rijtje te zetten. Met het afbrok kelen van de sociale zekerheid in Nederland raken mensen er steeds meer van doordrongen dat zij zelf hun schaapjes op het droge moeten zien te krijgen. Dit geldt ook heel sterk bij de vele zelfstandig ondernemers die ons land telt. Uit NIPO-onderzoek is geble ken dat tweecferde van hen geen pen sioenvoorziening heeft. Het klinkt mis schien raar maar de meeste onderne mers vergeten vaak geld veilig te stel len en te reserveren voor hun pen sioen." Het feit dat de materie van pensioenen, hypotheken en verzekeringen steeds wisselt maakt het er niet eenvoudiger op. Juist op dit terrein is het belangrijk om een aanspreekpunt te hebben die dit soort zaken voor je regelt. Van een sim pele reisverzekering voor het onbe zorgd op vakantie gaan, een uitgebreid pensioenadvies voor de oude dag, tot een regeling ingeval van arbeidsonge schiktheid of overlijden. Uiteraard staat een vertrouwensband met de adviseur centraal omdat er veel zaken op tafel komen. Een no-nonsense benadering staat hoog in het vaandel bij Oppen Haerd Adviesgroep. Karei Beers zegt hier over: „De mensen moeten geen schroom hebben om je als adviseur te benaderen. Oppen Haerd Adviesgroep zoekt de markt altijd af naar maat- schappijerf en banken die produkten hebben waarvan de prijs/kwaliteit ver houding goed en concurrerend is. De advisering is aLtijd vrijblijvend en even tuele addertjes onder het gras worden zo veel mogelijk bloot gelegd." De combinatie met Oppenf Haerd Beleggingen noemt Beers uniek: „Er zijn maar weinig verzekeringskantoren waar de klanten ook voor beleggings adviezen terecht kunnen."

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 15