]LtNTe lepziekte bestrijden waarom en hoe? HEILOO dat groen fijn wonen N tussen al Voor alle vragen over ouderenzorg HEILOO Ontwerp-Besluit Wet milieubeheer De markt, van alle markten thuis Verkeersregels op de Stationsweg en de rotonde Verwijderen van bijen- en wespennesten PAGINA 4 UITKIJKPOST - 19 JUNI 0> Waarom? lepziekte te een besmettelijke ziektedie via de iepenspintkever verspreid wordt. D&ze iepenspintkever leeft tussen de schors en de stam van een levende of een dode iep. Om de iep niet te laten uitsterven uit het bomen- bestand is het van groot belangdat zodra er een zieke iep geconstateerd wordtdeze wordt verwijderd. Dit geldt voor zowel particu liere als gemeentelijke iepen. Om een ramp zalig uitsterven van de meest Hollandse boom te voorkomen doet het gemeentebestuur een dringend beroep op een iedere burger een zieke iep bij de afdeling Groen en Landschap op te geven. Hoe? Hoe gaan we om met een zieke iep? Wanneer het gaat om melding van een zieke iep op particulier terreindan krijgt de eige naar een brief. Van de eigenaar wordt ver wachtdat hij/zij de boom binnen twee weken kapt. Ook moet de stam van de schors wor den ontdaan (geschild), waarna de schors in de groene rolemmer kan worden gedaan. Niet geschilde iepen vormen een ideale broedplaats voor de iepen spintkever. Het schillen is van groot belang omdat larven op een geschilde iep niet kun nen leven. Milieu Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn op de hieronder vermelde aanvraag om een ver gunning ingevolge artikel 8.1 van de Wet milieubeheer (W.m.) positief te beschikken, onder oplegging van een aantal voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu; J. Onstwedder, Spaarnestraat 35, 1442 PS PURMEREND„voor het veranderen van een hertenkamp/uitbreiding van de inrichting met een vijver plus omgeving, voederbakken en watervogels, gelegen op het perceel Het Maalwater 12 te Heiloo. De aanvraag, het ontwerp-besluit en andere op de zaak betrekking hebbende stukken lig gen op het gemeentehuis, afdeling VROM, Milieu, kamer 110 ter inzage van donderdag 20 juni 1996 tot en met donderdag 11 juli 1996. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 tot 12.30 uur. De stukken liggen ook ter inzage op het Politiebureau van Heiloo, Ken nemerstraatweg 356 op de vrijdagavonden van wijdag 21 juni 1996 tot en met vrijdag 5 juli 1996 tussen 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan op de afdeling VROM (Milieu) kosteloos een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Afschriften van de stukken kunnen tegen kostprijs-wor- den verkregen. Na 11.juli 1996 kunnen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep tegen het besluit kan worden ingesteld wor den ingezien na afspraak met de afdeling VROM (Milieu). Ingevolge artikel 3.24, eerste lid van de Algemene wet bestuursrecht kunnen binnen vier weken na dagtekening van deze kennis geving tegen het ontwerp van het besluit schriftelijke bedenkingen worden ingebracht bij het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo. Degene die schriftelijke bedenkingen inbrengt kan gelijktijdig in de brief verzoeken zijn/haar persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Indien daarom wordt verzocht kan geduren de de terinzagelegging een openbare zitting tot gedachtenwisseling worden gehouden. Tijdens deze zitting kunnen mondelinge bedenkingen worden ingebracht. Men kan dan over de aanvraag en het ontwerp van het besluit van gedachten wisselen met het bevoegd gezag, eventueel de aanvrager en de overige aanwezigen. Alleen zij die tijdig schriftelijk of mondeling bedenkingen'hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit kunnen later beroep instellen bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aange toond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te dienen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het ontwerp van het besluit. Wat is in 1995 verloren gegaan? In 1995 zijn er 117 iepen op gemeentelijke terrein en 325 iepen op particulier terrein ver loren gegaan. Om deze aantallen zo laag mogelijk te houden is uw hulp nodig. Reageer snel en adequaat bij het signaleren van een zieke iep en wanneer u een brief ont vangtdat u een zieke iep in uw tuin heeft staan. Wilt u meer informatiedan kunt u contact opnemen met de afdeling Groen en Landschaptel. 072 - 531 32 30 of 531 32 33. De markt is een begrip. Het is een smeltkroes van aanbiedersconsu menten en doelgroe pen. Je kunt er de gek ste dingen kopen. Maar ook de gewoonste. Je kunt er tien kilo sinaas appels kopenmaar ook 'n klosje ijzergaren. En passant eet je er 'n lekkere oliebol en kijkt hoe een standwer ker zijn publiek weet te boeien met een nieu we uiensnijderof je maakt een praatje met iemand. Kortomde markt lééft en het is er gezellig. De weekmarkt bij Winkelhof 't Loo is fors uit gebreid. Op liefst 42 kramen presenteren 24 markthandelaren hun waren. Het betreft de volgende branches: Er waren al Groente en Fruit Brood Vis (gebakken en vers) Poelier (kip en gevogelte) Zuivelprodukten Kruiden en specerijen Snoep Bloemen/planten Bovenkleding Huishoudelijke artikelen Stoffen Nieuw zijn: Noten Aardappelen Vleeswaren Onderkleding Kinderkleding Fournituren Boeken/wenskaarten Diervoeders Lederwaren/Bijouterie Woningtextiel/Badmode Nog een extra bovenkleding Ook is plaats ingeruimd voor een standwerker die -indien aanwezig- aan het typische markt- sfeertje altijd een grote bijdrage levert. De komende tijd is een bezoek aan de markt dan ook zeker de moeite waard. De markt: gevarieerd, gezellig, levendig en een leuke ontmoetingsplaats. Onlangs is de nieuwe Stationsweg inclusief rotonde officieel geopend door wethouder Ten Hoope. Na deze opening bleek er toch nog onduidelijkheid te bestaan over de ver keersregels die gelden op de Stationsweg en rotonde. Met name de vraag wie er nu voor rang heeft, een auto die de rotonde verlaat of een fietser die op, de rotonde blijft, is herhaal delijk gesteld. Om duidelijk aan te geven hoe de voorrangssituatie is, heeft de gemeente maandag 10 juni jl. alsnog haaientanden op de rotonde aangebracht. Hierdoor is duidelijk aangegeven, dat een fietser die op de roton- Het aanbrengen van haaientanden op de roton de maakt de voorrangssituatie duidelijker. de blijft voorrang heeft. Hier geldt namelijk de regel van rechtdoorgaand verkeer op dezelf de weg heeft voorrang. Verder mag er niet op de fietsstroken gepar keerd worden. Het is zelfs verboden op of langs een fietsstrook stil te staan (dus ook niet om even snel iets uit een winkel te halen). Parkeren mag uitsluitend in de par keervakken of op eigen terrein. Heeft u nog vragen, dan kunt u telefonisch contact opnemen met de heer R. van der Meer, afdeling Civiel en Reiniging, tel. 072 - 531 32 08. Nieuw bouwplan Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen aan de heer B. Kaay te Bergen voor de bouw varr vier woningen aan de Kapellaan na sloop van de twee café bedrijven op de percelen Kapellaan 15-17 (iets gewijzigd bouwplan). Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 20 juni 1996 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op het gemeentehuis, afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefoni sche afspraak, nr. 072 - 531 31 52) Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verle nen schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen aan sportvereniging Dojo 't Loo te Heiloo voor het veranderen/vergroten van de sportruimte op het perceel Bergeonstraat 22a. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 20 juni 1996 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op het gemeentehuis, afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefoni sche afspraak, nr. 072 - 531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verle nen schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Burgerlijke stand Informatie tot en met 13 juni 1996 Geboorten Max J., zoon van M.N.A. Dekker en A.M.G.E. Jaspars Lisa A., dochter van C.C.M. de Winter en K.J. Blokland Sam A.M., zoon van A.C. de Muijnck en K.J.D. Fabius Sjaantje, dochter van R. Nanne en J.J. Hulst Matthijs S., zoon van H. de Koning en M.L. Letschert Monica H.T.A.M., dochter van H.R.A.L.M. Mastenbroek en B.A.S.W. van Roode Anne E., dochter van G.A.M. Op de Weegh en A. Wester Romy E., dochter van J. Schouten en S.M. Wols Rogier M., zoon van R.E.C. van Ast en C.M. Henkelman Huwelijksaangiften F. Brünott en A.A.N. Bakkum C.C.M. de Winter en K.J. Blokland T. Kruize en A.M. Mosch P. van der Molen en W. de Graaf M. Zonneveld en T.E. Wolfswinkel E.J. de Rave en E.A. van Veen Huwelijken J.A. Cariaga Pul en V.T. Abbo R.A. van Diepen en C.M. de Zeeuw M.J. Mensonides en M.F.E. Jap Tjong T.J.A. Kleiber en M.N. Slob G.J. Stokreef en C.J. Nieuwenhuis F.S.P. Wokke en S. Boersen T.C. Oostinga en M.A.G. Aaij H.S.M. Dekker en B.P. Janken T.J. Dessens en M. Flohr S.H. Douma en H.J.M. Klaus P.P.N. Mulder en I.E.A. van der Lubbe P.A.M. Ruiter en S.C.C. Meijer Overleden G. Metz, wv. Dorenbos L. Lenting, wv Houtenbos W. Hink Elders overleden J.C. Aelen, ev Lammers A.H. van Poecke C.A. Kroon, wv Rigter B.G. van der Velden P.T. Meeuwsen, ev Olgers S. Meijer P.J.M. Ackermans, wv Van Veen ^tNTe m\ï Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: Nederlandse Lever Darm Stichting voor de periode van 23 juni tot en met 29 juni 1996. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Info over Centrum voor Wijkgerichte Funkties in de Schalm naast Overkerck Voor informatie en advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55 plussers Openingstijden Zorgloket, Hoog en Laag 32, Heiloo: 09.30 -11.30 uur ma-vrij. Telefonisch bereikbaar 09.30 -17.00 uur. Telefoon: 5 338 704. Honen Zorg op Maat De afgelopen tijd hebben we alweer heel wat mooie zomerse dagen gehad. Met dit mooie weer stijgt ook het aantal meldingen van bijen- en wespennesten. Het beleid van de gemeente Heiloo op het gebied van onge- diertebestrijding is als volgt. Zowel op open baar als op particulier terrein treedt de gemeente na melding op tegen muizen en/of ratten. Bijen- en wespennesten op openbaar terrein worden ook door de gemeente verwijderd. Bijen- en wespennesten op particulier terrein worden echter niet door de gemeente wegge haald. Hiervoor kunt u een imker bellen of een bedrijf inschakelen dat hierin is gespecia liseerd. Telefoonnummers van imkers of van dergelijke bedrijven kunt u krijgen bij de receptie van het gemeentehuis. De receptie is van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.30 uur telefonisch te bereiken onder nummer 072 - 531 31 31. Heeft u nog vragen over ongediertebestrij- ding, dan kunt u contact opnemen met de afdeling Groen en Landschap, tel. 072 -531 32 34. Raadhuisplein I Postbus I I850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 53! 3289. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur, telefoon 5313131 Informatierubriek i V,

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 4