Rij vereniging haalt koetsiersbewijs Geslaagd j kwijtraken hoeft geen ramp te zijn" Rabobank Interhelp Protectieplan: zekerheid in vakantieperiode Vijf tips over geldzaken bij een buitenlandse vakantie Het Interhelp Protectieplan is zeer nuttig kk Een goede reisverzekering: buitengewoon belangrijk Hoefgetrappel op de Heerenweg Heiloo in woord en beeld PAGINA 6 UITKIJKPOST-19 JUNI Subsidie voor Overkerck TV Heiloo MoGoJoKo Rommelmarkt De Uithijhpost. Hét gratis Lueehblad voor Heiloo en omstrehen. Amnesty International Darten in het Oosthonk Uitmarkt zoekt vrijwilligers Succes voor het PCC Zomerfeest bij Scouting Rurik Nieuws van zwembad Loos DVW organiseert bedrijvenviswedstrijd Compleet Sleutels Belangrijk Registratie waardepapieren Praktische informatie Niet alleen vakantie Gegevens Labels Niet meenamen Land Munteenheid Aankoop in guldens België franc 100 franc f5,59 Oostenrijk shilling 100 shilling =f 16,10 Duitsland mark 100 mark =f 113,30 Frankrijk franc 100 franc f34,15 Griekenland drachme 100 drachme =f0,79 Groot Brittannië pond 1 pond f2,70 Italië lire 10.000 lire - f 11,75 Spanje peseta 100 peseta 1,42 Turkije lira 10.000 lira 0,30 Verenigde Staten dollar 1 dollar 1,77 koerswijzigingen voorbehouden Checklist HEILOO - Zorgcentrum Overkerck heeft onlangs een aanvullende subsidie van f 3.000,- ontvangen van de Bank- GiroLoterij voor de aanschaf van een piano voor de stilteruimte in het zorg centrum. De stilteruimte is tevens in gebruik als kerkzaal voor de roomskatholieke en oecumenische vieringen. Binnen de liturgie vormt pianospel en -begelei ding een waardevolle aanvulling. Bin nen het budget van Overkerck was geen ruimte maar met de bijdrage van de BankGiroLoterij kan de piano aan geschaft worden. Jaarlijks gaat ten minste 60 procent van de opbrengst van de BankGiroLoterij naar organisaties op het gebied van maatschappelijk werk, volksgezond heid, cultuur en natuurbehoud. De tóe deling wordt verzorgd door een aantal fondsen (Juliana Welzijn Fonds, Prins Bernhard Fonds, Stichting Fondsen wervingsacties Volksgezondheid, Stich ting Katholieke Noden, de Stichting Fondsenwerving Militaire Oorlogs- en Dienstslachtoffers en aanverwante doeleinden en het Fonds Bijzondere Uitkeringen ALN). Vaak zijn dit projecten in de directe woonomgeving van de deelnemers aan de loterij. In 1995 verdeelden deze fondsen ruim 83 miljoen gulden over duizenden projecten waarvoor een sub sidieaanvraag was ingediend. De BankGiroLoterij keerde aan circa 1,8 miljoen deelnemers een prijs uit. HEILOO - Donderdag 13 juni was de dag van de dames. Deze ladies day was bijzonder goed georganiseerd door Peggy Runtuwene en Elly Bijnsdorp. Een aantal jaren heeft dit toernooi niet meer plaatsgevonden, maar nu is dit weer in ere hersteld. Gestreden werd door zes teams van zes dames, die niet alleen moesten tennis sen, maar ook deelnamen aan een quiz en een puzzle. De A-dames, Nelleke, Berna, Alice, Ineke, Nel en Angela, triomfeerden met het tennissen; de B- dames, Elly, Louise, Ans, Annelies, Gerry en Lenie waren gelukkiger met de quiz en het oplossen van de puzzle. Iedereen werd beloond met fraaie prijsjes. Verder was er nog een optreden van een bijzonder in de smaak vallende vocal group, bestaande uit zes dames, genaamd '6 van 7'. Wat de weersom standigheden betrof: deze waren wer kelijk optimaal en dat verhoogt uiter aard het welslagen van zo'n dag. Een perfecte dag die beslist navolging ver dient. Aanstaande zaterdag en zondag is er een 35-plus toernooi op het tennispark. Dit toernooi kent alleen dubbels, dus dames, heren en gemengd. Het lever.en van prestaties is leuk, maar het zwaar tepunt zal toch op de gezelligheid lig gen. HEILOO - Afgelopen zondag vond op de Heerenweg een nostalgisch eve nement plaats. Voor het eerst sinds lange tijd werden erop initiatief van de horeca, kortebaandraverijen gehouden. Onder een stralende hemel en onder het toeziend oog van het toegestroomde publiek werkten de paard- jes zich behoorlijk in het zweet. (foto Parakalo) HEILOO - Aanstaande zaterdag om 19.00 uur verzorgt MoGoJoKo de laat ste viering van het seizoen. Deze vie ring is een themaviering, met het thema 'Positief en is door de koorleden zelf gemaakt. Na afloop is er gelegenheid om onder het genot van een kopje koffie of thee na te praten. Na de vakantie begint op 14 september het nieuwe seizoen voor MoGoJoKo. Het koor is nog op zoek naar een bas sist/gitarist. Voor inlichtingen kunt u bellen telefoon 072-5712020. Wie zin heeft om het koor te komen versterken, minimaal 15 en niet ouder dan 30 jaar is, is op 30 augustus van harte welkom om 20.00 uur in de MoederGodskerk. Het koor begint dan met de eerste repetitie van het nieuwe seizoen. HEILOO - De Stichting WAO-AAW belangen is van plan om na de vakantie op 22 augustus een rommelmarkt te houden aan de Westerweg 294. Wie spulletjes over heeft of weg wil doen kan contact opnemen met tel. 072- 5331840 of 5338936. HEILOO - De mencommissie van de landelijke rijvereniging Heiloo e.o. nam enkele maanden geleden het initiatief een cursus te organiseren voor het exa men koetsierbewijs. In het voorjaar was met succes voor de ruiters een cursus voor het ruiterbewijs georganiseerd. De menners van de landelijke rijver eniging Heiloo e.o. hebben onder lei ding van instructeur Chris Beentjes de theorie en het praktisch rijden geoe fend. Zaterdag 15 juni was de dag van het examen. Eerst werd het theoretisch examen afgenomen. Via meerkeuze vragen werd de kennis van een groot aantal belangrijke aspecten van het aangespannen rijden getoetst. Niet alleen verkeersvragen werden gesteld,, maar ook de gezondheid van de paar den kwam aan de orde. Voorts werden de deelnemers over hun kennis van koetsen en tuigen aan de tand gevoeld. Vervolgens ging examinator Smit van de Stichting Recreatieruiter met de cursisten één voor één de weg op. Eerst werd het paard ingespannen, waarbij HEILOO - China, waar de economie weer opbloeit, is voor veel landen een goede handelspartner, maar het is in dit grote land wat de mensenrechten betreft nog steeds bedroevend gesteld: op het minste vergrijp staat de dood straf. In de Wereldwinkel zijn voorbedrukte kaarten verkrijgbaar die u kunt opstu ren, zodat u uw bezorgdheid hierover kunt uitdrukken. De opbrengst van de algemene jaarlijkse collecte voor Am nesty International die werd gehouden bij de twee winkelcentra 't Loo en 't Hoekstuk bedroeg circa f 800,00. Amnesty International zegt hiervoor dank. HEILOO - De maandagavond in het Oosthonk staat in het teken van de dartsport. Van september tot en met mei wordt er meegespeeld in de com petitie van de Noordhollandse Dart Organisatie. Dit betekent in de ene week een thuiswedstrijd op maandag en de andere week een uitwedstrijd (kan op elke dag van de week zijn). Ook wordt er uiteraard op maandag gewoon geoefend en onderling gedart. Belangstellenden kunnen gewoon eens langskomen in het Oosthonk. Op zaterdag 29 juni vanaf 20.00 uur is er een 601-toernooi met prijzen. Het inschrijfgeld voor deze dartavond is f 7,50. HEILOO - Ter opening van het cultu rele seizoen wordt op zaterdag 31 augustus van 10.00 tot 15.00 uur in en rond de Openbare Bibliotheek Heiloo en winkelcentrum 't Hoekstuk voor het tweedé jaar een Uitmarkt Heiloo geor ganiseerd vol met optredens en activi teiten van groepen en organisaties uit Heiloo en omgeying. Het thema van dit jaar is Zuid-Amerika. De Uitmarkt Heiloo is afgekeken van de Amsterdamse Uitmarkt, een jaar lijks terugkerend fenomeen, dat andere plaatsen geïnspireerd heeft en is uitge groeid tot een groot volksfeest annex markt, bruisend van cultuur en activi teiten voor het aanstaande wintersei zoen. De eerste Uitmarkt Heiloo vorig jaar was een succes; reden voor de organisatoren er ook dit jaar weer één te organiseren. Echter nog steeds met heel weinig mid delen. Dat maakt het noodzakelijk low budget te werken en een groot beroep te doen op vrijwilligers voor hulp bij opbouw, afbreken, kinderactiviteiten, programma, techniek (geluidsinstalla tie), misschien de catering, en diverse andere activiteiten. Zonder de inzet en medewerking van vrijwilligers is dit initiatief van Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo en de Stichting Ouderenwerk Heiloo niet realiseerbaar. Voor informatie en/of opgave kunt u contact opnemen met R. de Graaf of A. Timmer van de Bibliotheek, telefoon 072-5330670. erop gelet werd of alles volgens de voorschriften gebeurde en of de tuigen en de koets in goede staat waren. Op de bok van de wagen keek de examinator toe op de juiste leidselvoering. Tijdens de proef werd beoordeeld of men op de juiste plaats van de weghelft rijdt, rich ting aangeeft, de verkeersregels han teert en voor de rode stoplichten het paard goed kan laten stilstaan. Nadat alle deelnemers hun proeven hadden gereden, werd op het terras van de kantine van de vereniging de uitslag bekend gemaakt. Met trots kon de exa minator meedelen, dat alle dertien deelnemers voor de praktijk waren geslaagd. Helaas waren er drie menners voor het theoretisch examen gezakt. Dit kunnen zij binnenkort overdoen. De plaatsvervangend voorzitter Ingrid van der Schuyt, die de hele cursus heeft gecoördineerd, overhandigde alle deel nemers een bloemetje en complimen teerde hen namens het bestuur met het resultaat. HEILOO - Onder de eindexamenkan didaten van het PCC in Heiloo brak afgelopen woensdag 12 juni een waar feestgejuich uit nadat de uitslag van hun eindexamen bekend was gemaakt. De vlag kon in top omdat maar liefst 96 procent van het aantal kandidaten geslaagd was en zich nu de trotse bezit ter van een mavo-diploma kon noe men. De gelukkige leerlingen, van wie de meesten gaan doorstromen naar de havo of allerlei vormen van middelbaar beroepsonderwijs, ontvingen hun cijfer lijst uit handen van vestigingsdirecteur Th. Kaandorp. De feestelijke diploma uitreiking vindt plaats op donderdag 27 juni in de gymzaal van de school. De geslaagden zijn: Sylvia Groen, Karen Groneman, Carina Veldt, Ted Boereboom, Jesse Brak, Astrid Burrij, Christie Dekker, Onno van der Schilden, Sufcanne Meijer, Marieke van der Reep, Yvonne van de Reep, Natasja Swart, Sonja Zwaan, Cathelijne Anto- nisse, Alida Best, Evert-Jan Bolten, Mark Bolten, Ramon Borgers,Tom van den Brink, Ronne Broersen, Linnet Brugman, Liesbeth Bruin, Jeroen Greuter, Kathy de Groot, Linda Hachmang, Marjoleine Hachmahg, Bart Hergaarden, Rick Hindriks, Chantal Hoogland, Judith Houtenbos, Piet-hein Koopman, Piet-Hein Kraak man, Martijn de Kruijf, Edith Kuiper, Inge de Lange, Ed Lenting, Tristan Looze, Dennis Nanne, Michael Negen man, Lennard Nieuwland, Annemiek Oudejans, Paul Oudhoff, Bart van Schagen, Tom Schoof, Ron Ursem, Miranda van Velzen, Johan Wessel, Marina Könst, Jurriën Schilder. HEILOO - Aan de Cranfield Uni versity te England heeft Robert D. Baltus zijn Degree of Master of Science aan de College of Aeronautics behaald en Frodo M. Leenhouts zijn Degree of Master of Science aan de School of Mechanical Engineering. HEILOO - Onze plaatsgenoot Bart Moleman is 13 juni geslaagd aan de International Academy for Sport- science als Sport Fysiotherapeut. HEILOO - Afgelopen zaterdag was het groot feest voor alle leden van scou tinggroep Rurik. Met als thema 'Door de landen de zomer in' begonnen alle leden met een internationaal spel waar bij iedereen was verdeeld in groepjes .met een dierennaam. Tegen de avond kwamen alle kippen, geiten en dolfij nen weer bij het groepshuis aan de Kistemaker aan, waar het kampvuur en de barbecue al aangestoken waren. Hoewel het lekker warm weer was, zat iedereen toch gezellig rond het vuur te geniten van de hamburgers, saté en worsten. In de voorgaande weken waren er voorronden gehoudenvoor de play back-show. Tien winnaars gingen naar de finale die na de barbecue begon. Een gezellige avond was het gevolg met als resultaat een moeilijke beslissing voor de jury. Deze besloot het lied 'Busje komt zo', vertolkt door alle wel pen, de eerste prijs toe te kennen. Omdat Scouting Rurik tien jaar bestaat was er reeds aan het begin van de dag een lied ingestudeerd wat samen met de ouders nog eenmaal tot besluit van het zomerfeest werd gezongen. Over twee weken gaan alle groepen nog een week op kamp ter afsluiting van een enorm leuk jaar Scouting. HEILOO - Dinsdag 11 juni was er diplomazwemmen voor de snorkeldi ploma's A, B, en C van de Nederlandse Onderwatersport Bond en een inhaal- diploma zwaardvis brons in zwembad de Beeck in Bergen. De geslaagden zijn: Snorkeldiploma A - Jeroen Agri- cola, Duert Hartenberg. Snorkel diploma B - Marfèka Agricola, Marleen Molegraaf, Stephen Collins, Charles •Sindram. Snorkeldiploma C: Richard Grootjans, Jasper Heinsbroek, Jelmer Hartenberg, Mark Tenhagen, Bianca Weeteling, Reza Mascini. Zwaardvis brons: Eveline v. Halem, Jitske Eggers en Niels Sabel. HEILOO - Zondag 23 juni wordt een open viswedstrijd gehouden in de gróte recreatievijver nabij 't zwembad. Er wordt verzameld om 7.00 uur op de parkeerplaats. Daar wordt ook het plaatsbewijs uitgegeven. De wedstrijd begint om 8.00 uur en duurt tot 11.00 uur. Direct daarna volgt de uitreiking van de prijzen en is er een grote verloting. Contant buitenlands geld is handig voor de eerste dagen Maar het is niet zinvol om voor de hele vakantieperiode contant geld mee te nemen. Stel dat het gestolen wordt? Veiliger en praktischer manie ren om geld mee te nemen zijn de Europas met pincode, tra vellers cheques of de Rabo- card. Ook al zijn de grenscontro les binnen Europa grotendeels verdwenen, neem toch uw paspoort mee. U bent name lijk verplicht een legitimatie bewijs bij u te dragen. Boven dien is voor het verzilveren van bijvoorbeeld cheques vrij wel overal een legitimatiebe wijs verplicht. Travellers cheques zijn ver krijgbaar in diverse valuta. Het grote voordeel vergeleken bij contant geld: ze zijn gedekt tegen verlies of diefstal en bij vermissing krijgt u snel nieu we cheques. Een Rabocard is handig voor het betalen van grotere bedragen, bijvoorbeeld in ho tels en restaurants of bij het huren van een auto, maar ook bij benzinestations, restau rants en zelfs bij de 'peage' op de Franse tolwegen. Deze card is verzekerd tegen misbruik. Steeds meer banken, post kantoren, winkels en restau rants in Frankrijk accepteren geen Eurocheques. De Euro pas met pincode in combinatie met bijvoorbeeld Rabocard is een uitstekende oplossing. Niet alleen handig bij geld- en betaalautomaten, maar ook bij de benzinestations, restau rants, supermarkten en zelfs de Franse tolwegen. Voor hen die toch cheques willen ge bruiken is er natuurlijk de tra vellers cheque in Franse francs. Drie jaar geleden werd een start gemaakt met het Interhelp Protectieplan. Coördinator Bart Berg (38) was direct betrokken bij de introductie. "Deze service bestond al in het buitenland, maar was in Nederland nog niet bekend. Het blokkeren van bankpassen was natuur» lijk altijd mogelijk. Maar wie bestolen werd en daarbij ook 'vreemde' passen van bijvoorbeeld videotheek, warenhuis of bibliotheek kwijtraakte, moest vaak zes of zeven instellingen bellen om al die passen te blokkeren." De eerste zomer was het een unieke service die al leen werd aangeboden aan klanten van de Rabobank. In middels bieden vele organisaties en instellingen deze service aan. Dat blijkt trouwens ook uit het aantal meldingen dat binnen komt. Bart Berg: "De toename komt vooral doordat het telefoonnum mer 06-0316316 steeds bekender wordt. Dit is het telefoonnummer van de SOS-Alarmcentrale van Interhelp. "Krijgen vakantiegangers auto pech, ontstaat er plotseling een medisch probleem of wordt de portefeuille gestolen: via één nummer staat een compleet hulp verleningsteam paraat." "De dienstverlening is een pretti ge zekerheid, vooral in stress situaties. Bijvoorbeeld als je je sleutels kwijt bent," zegt Bart Berg. Hij herinnert zich het ver haal van de sleutelhanger zonder sleutels, die bij Interhelp terecht kwam. De eigenaar werd gebeld en reageerde zeer verheugd dat zijn sleutelhanger gevonden was. "Maar", zeiden de mensen van Interhelp, "we hebben ook een minder leuke mededeling: de sleutels zitten er niet meer aan." Dat klopt," zei de man vrolijk. "Er zaten ook helemaal geen sleutels aan. Ik kreeg de sleutel hanger en er stond op, dat ik hem in een brievenbus moest gooien. En dat heb ik toen natuurlijk met een gedaan." Dat mensen steeds meer over tuigd raken van de noodzaak van Interhelp, verbaast Bart Berg Of u nu in Sjanghai bestolen wordt of op Texel uw porte monnee verliest: met één telefoontje worden alle passen en cards geblokkeerd. Dat is het principe van Interhelp van de Rabobank. Met het Interhelp Protec tieplan gaat de service echter verder dan het blokkeren van passen en overige betaalmiddelen bij diefstal of ver missing. Gedupeerde reizigers kunnen via het centrale alarm nummer ook een voorschot krij gen voor eventuele extra reis- of verblijfkosten die bijvoorbeeld het gevolg zijn van diefstal of verlies van vliegtickets. Speciale bagagelabels zorgen daarnaast voor een snelle opsporing van vermiste bagage. Verder kunnen deelnemers aan het Interhelp Protectieplan hun paspoorten, rijbewijzen en overi ge waardepapieren laten registre ren, zodat de gegevens bij ver missing of diefstal niet verloren gaan. Ook medische gegevens kunnen worden opgeslagen zodat die in geval van nood direct be schikbaar zijn. Het telefoonnummer van het Interhelp Protectieplan staat op de Europas en een speciale sleu telhanger die gratis bij het pakket wordt geleverd. En voor wie on verhoopt de sleutelbos kwijt raakt: door een speciale code is die snel terug te bezorgen bij de rechtmatige eigenaar. De premie voor het Rabobank In terhelp Protectieplan bedraagt f 29,50 per jaar. Meer informatie staat in RaboKompas. Een handi ge folder, boordevol vakantietips, die gratis te verkrijgen is bij de Rabobank. niet. "Pas als je een keer bestolen wordt, merkje hoe belangrijk het is. Mensen denken vaak: 'ach ik heb maar twee passen, dus ik heb dat niet nodig'. Maar ais je je portemonnee kwijt bent, reali seer je je pas dat er bibliotheek kaarten in zitten, en videotheek- kaarten, en winkelpassen..." Dat het Interhelp Protectieplan alleen in de vakantie goede dien sten zou kunnen bewijzen, is een misvatting. Want betaalpassen kunnen in Nederland natuurlijk net zo goed verloren raken of ge stolen worden. Veel van de aan giften bereiken de Interhelp- meldkamer vanuit Nederland. De piek van die meldingen ligt bij belangrijke evenementen, op za terdagen en in de zomer. De ove rige meldingen komen vanuit de belangrijke vakantielanden als Frankrijk, Italië en Spanje. Dat neemt niet weg dat een aan tal aanvullende diensten van het Protectieplan wel op de vakantie zijn toegespitst. Bart Berg: "Als iemand in een vakantieland zon der betaalmiddelen komt te zit ten, kunnen we zorgen dat er bin nen 24 uur maximaal tweedui zend gulden is overgemaakt. Als er reispapieren gestolen zijn, be hoort ook het voorschieten van extra reiskosten tot de mogelijk heden. En ook medische gege vens houden we beschikbaar, zoals bloedgroepen, eventueel medicijngebruik etcetera. Ver der kunnen we de gegevens van paspoort en rijbewijs registreren, waardoor het aanvragen van een nieuw exemplaar net iets sneller en makkelijker gaat." Erg belangrijk, aldus de Inter- help-coördinator,.zijn de specia le bagage-labels die onderdeel uitmaken van het Interhelp Pro tectieplan. "Mensen schrijven vaak hun volledige adres op het bagagelabel en bedenken abso luut niet hoe gevaarlijk dat kan zijn. Op sommige vliegvelden zijn bendes actief, die met be hulp van die labels adressen van de vakantiegangers doorgeven. Zo kan er rustig ingebroken wor den. De speciale labels voorko men dat. De bagage is met be hulp van de code altijd te trace ren, zonder dat het adres van de eigenaren op de koffers staat. Die labels zijn trouwens ook heel opvallend, waardoor de kans dat iemand per ongeluk de verkeerde koffer van de bagage band meeneemt, heel klein is." Berg kan vanuit zijn dagelijkse praktijk een aantal belangrijke tips geven. "Wat vooral in de va kantielanden nog wel eens voor komt: mensen willen hun spul len niet in het hotel achterlaten en nemen alles mee naar het strand. Waar het niet alleen veel makkelijker is om per ongeluk iets te vergeten, maar waar de spullen ook makkelijker gesto len kunnen worden." Er zijn heel wat manieren om een pinpas of creditcard kwijt te raken. "Let bijvoorbeeld op bij het gebruik van buitenlandse geldautomaten", aldus Berg. "In Nederland moet eerst het pasje uit de automaat worden gehaald, voordat het geld meegenomen kan worden. Buitenlandse geld automaten kennen die veilig heidsmaatregel vaak niet. Het gebeurt nogal eens dat mensen daardoor per ongeluk de pas in de automaat laten zitten." BUITENLANDSE VALUTA per 20 mei 1996 Koers-informatie voor enkele populaire vakantielanden: Bij de voorbereidingen van de vakantie hoort ook het afsluiten van een reisver zekering. Er is echter een tendens dat vakantiegan gers zorgelozer worden als het op verzekeringen aan komt. Ze denken: 'ach, als ik mijn bagage kwijtraak, dan betaal ik dat zelf wel'. Maar die bagage is bijzaak. Het gaat om de medische kosten. Voor wie zonder goede ver zekering in het buitenland in een ziekenhuis terecht komt, kan dat enorme financiële consequenties hebben. Bekend zijn de voorbeel den van vakantiegangers die in een Amerikaans ziekenhuis terechtkomen: de op name kan daar soms de lieve som van tienduizend gulden per dag kosten. Ook dichter bij huis kunnen slecht verzekerde vakan tiegangers in de problemen komen als het om medische kos ten gaat. Wat veel mensen bij voorbeeld niet weten is dat het basispakket van de Nederlandse ziekenfondsen geen kosten ver goedt in o.a. Zwitserland. Wie tijdens de vakantie in een Zwit sers ziekenhuis moet worden op genomen en geen aanvullende verzekering heeft, moet alles zelf betalen. Voor Frankrijk geldt dat een wat langer zieken- huisverblijf ook een aanslag op de eigen portemonnee oplevert. Het ziekenfonds betaalt in dit land nl. maar 70% van de zieken huiskosten wanneer u verzekerd bent via het basispakket. Deskundigen adviseren dan ook met klem om voor de vakantie een goede reisverzekering af te sluiten. Aan de balie van de Ra bobank is daarvoor een handige bestel-checklist te verkrijgen, waarmee de bijna-vakantiegan- ger onder meer alle verzeke- rings-mogelijkheden voor de ge plande vakantie kan nalopen. Ter plekke kan aan de hand van die bestellijst direct een reisverzeke ring worden afgesloten. In de be stel-checklist worden ook de di verse betaalmiddelen op een rij gezet, zodat men een gerichte keuze kan maken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 6