Mijn hond, de golden retriever Wat zegt u? Wat betekenen die tekens? Van kauwgom tot chocolade Tan veetoenodigdlieden tot onkruidverdelgers ïen rondleiding door het postkantoor UITKIJKPOST 26 JUNI PAGINA 11 Moeder: ,,Wim, let op datje netjes je tan den poetst voordat je naar de tandarts gaat." Wim: „Ja, mam. Maar moet ik ook de tand poetsen die hij straks gaat trekken?" Een man heeft een prijs gewonnen. De prijs is dat hij bij de koningin op de thee mag komen. De man komt bij de konin gin, geeft haar een zoen en een hand op jiaar rechterborst. De koningin denkt dat de man gek is. Ze drinken thee en de man gaat weg, geeft de koningin weer een hand en een zoen op haar linkerborst. De koningin vraagt de man waarom hij dat doet. Zegt de man: „Er is een tiet van komen en een tiet van gaan." Er komt een jongen bij een boer op de boerderij en vraagt aan de boer:,,Rookt uw paard?" „Nee," zegt de boer. „O," zegt de jongen, „dan staat uw schuur in brand!" Henkie komt thuis na zijn eerste school dag. Zijn moeder vraagt: „En, heb je al veel geleerd?" Henkie: „Niet erg veel denk ik, want ik moet morgen terug komen." Els vraagt aan Pim: „Waarom zit jij de hele dag te lezen?" Pim: „Dit is een boek voor kinderen van zes tot acht jaar oud en morgen word ik negen jaar." Een gevangenisbewaarder zegt tegen zijn collega: „Er is een gevangene ontsnapt!" Zegt zijn collega: „Ik ben blij toe want ik werd helemaal gek van dat gepiep van die vijl." (dit verhaal is niet geschikt voor kinderen onder de 7 jaar) Dit verhaal berust op waarheid Dit verhaal gaat over de seriemoordenaar TZZ. Jullie zul len nu denken: hoe kan ik, als het verhaal echt gebeurd is, weten wat hij allemaal doet...? Nou, dat zit zo. Ik heb deze TZZ een lang tijd bespied. En ik heb alles wat ik zag opgeschreven. (O ja, en ik heet Jansen.) De moord TZZ loopt nu een kledingzaak binnen. Na een half uur komt hij terug met een paar zakken onder de arm. Hij gaat naar de Rozendalenlaan 67, waar waarschijnlijk zijn huis is. Een half uurtje later... Hij gaat zijn huis uit en loopt een donker steegje in. Hij ontmoet daar iemand die er een beetje onguur uitziet. Ze doen daar wat zaakjes en ik zie ook nog een zakje met wit poeder erin. t Plotseling haalt TZZ uit, vol in het gezicht van de ander. Hij sist iets tussen zijn tanden, geeft nog een trap en hij loopt weg. De geslagen man blijft doodstil op de grond liggen. Weer een half uur later... Nu loopt de man een kroeg binnen waar hij een heleboel vrienden heeft. Nauwelijks vijf minuten later... Ik schrik me rot. Ineens vliegt er een man met een sierlij ke boog het café uit. Hij belandt recht met zijn kop in een vuilnisbak. Vanuit het café klinkt de stem van TZZ: „Niemand beledigt mij ongestraft!" Al kreunend en steunend loopt de man zo ver mogelijk bij het café vandaan. Ik vraag me af hoe deze man dit allemaal zomaar kan doen. Zou de politie bang voor hem zijn? Maar goed. Hij loopt weer verder (wat een druk persoon zeg). Hij gaat een wapenwinkel binnen. Ik doe net of ik ook een wapen wil gaan kopen, maar ondertussen houd ik hem goed in de gaten. Ik hoorde dit: „Ik wil graag een wapen met een demper erop, en je moet hem goed kunnen verstoppen." „Nou meneer, het lijkt net of u iemand wil vermoorden, ha ha ha!" „Nou, weet u zo'n wapen te vinden of niet, en schiet een beetje op, wil je." „Ja ja, oké meneer,-goed meneer." Wel een beetje verontwaardigd denk ik bij mezelf 'Ik ga nu de politie inschakelen'. Bij de politie aangekomen vertel ik alles. De agent zegt: „Ja meneer, we weten het, maar we hebben geen bewijzen." „Jullie hebben mij toch als getuige, en de man uit het café, dat moet toch wel voldoende zijn?" „Ja, eigenlijk wel. Als u even wacht dan overleg ik even met mijn baas. Momentje." Even later... „Zo meneer, we gaan de arrestatie uitvoeren en als het lukt wacht er een vette beloning van f 159,95 op u." „Maar dat is niet nodig. Maar mag ik zien hoe jullie dat doen?" „Dat mag wel, maar het is niet zonder gevaar want TZZ heeft een wapen." „Dat is niet erg, maar wat is jullie plan?" „Nou kijk. Een van onze mannetjes gaat TZZ volgen tot hij naar huis gaat. Dat geeft hij door met een walkie talkie en dan vallen we met twaalf man zijn huis binnen, gesnapt? Henri, jij doet samen met Jan en Karei de achterkant en de rest verdeelt zich over de voorkant." „En meneer Jansen kijkt wanneer TZZ zijn huis binnen gaat. Succes." Een kleine tien minuten later... „Mannen, het teken van Jansen, jullie weten wat je moet doen, aan de slag." Met politieauto's zonder lichten aan gingen ze naar de Rozendalenlaan 67 en het klikken van pistolen, maar ook van portieren klinkt. Fluisterend: „Oké mannen, aan het werk en veel succes." Het volgende moment gebeurde er van alles. Buiten het huis riep een man door een megafoon dat hij zich beter over kan geven, terwijl andere mannen door de voordeur naar binnen proberen te komen. Weer een andere groep doet dat aan de achterkant van het gebouw. Zo sloten ze hem helemaal in en het duurde dan ook niet lang voordat de man geboeid naar buiten kwam. TZZ schreeuwde: „Kunnen jullie wel, met zijn allen tegen één, stelletje slap pelingen!" En TZZ werd de auto in geduwd. 'En hij werd veroordeeld tot levenslang. EINDE Wim Deze hond gehoorzaamt bijna iedereen, hij is een van de bekendste hondesoorten. Hij is lief. Je kunt hem veel leren en hij luister goed. Hij is ook geschikt voor jonge kinderen. Ik heb vroeger toen ik nog maar twee jaar was zelfs bij hem in de mand gelegen!!! Hij is goudbruinig van kleur, ongeveer 60 tot 70 centimeter hoog en 60 tot 70 centimer lang. Hij eet hetzelfde als andere honden: vlees, brokken en drinkt water. Hij houdt van spelen, knuffelen en hij wil veel aandacht. De liefhebberijen van deze hond zijn zwemmen, apporteren en spelen. Ook zijn het uitstekende blinde geleidehonden. Ze zijn zo lief, volgens mij zijn het geen goede waakhonden, ze zijn véééél te lief. De verzorging is ontvlooien met een vlooienkam, borstelen, daar houden ze veel van en eten vinden ze lekker. Jetske, ook een golden retriever is de hond van mijn oma. Die is helaas overleden op haar verjaardag. Mijn oma kwam thuis en overal zag ze schuim, de maag van Jetske was omgekeerd. Toen is Jetske doodgegaan, zielig hè. Maar voor mij leeft ze nog, heel diep in mijn hart. Ze heeft me ook met dit stuk geholpen. Willemijn en Jetske, mijn oma's hond. Een oude vrouw wordt door de brandweer I uit haar brandende huis gered. Zegt de brandweer: „Nou oma, nog eventjes de tanden op elkaar." Zegt de vrouw: „Oh, dan moeten we nog £ven terug want mijn gebit ligt nog op het nachtkastje." I Mariska. I II Dinsdag 18 juni hielden we een interview met de eigenaar van Chinees restaurant Lotus in 't Loo. De eigenaar, meneer Wong, ontving ons en wij stelden hem allerlei vragen. Meneer Wong heeft ooit al eens drie restaurants gehad, maar Lotus is de mooiste. Hijzelf houdt erg van koken en een Chinese rijsttafel vindt hij het lekkerste om te eten. Zelf kookt hij niet meer. Hij heeft 5 a 6 werknemers in dienst die hem helpen. Hij heeft niet veel personeel, maar toch is het voldoende. Meneer Wong kwam op het idee een restaurant te beginnen omdat hij heel veel van lekker eten en koken houdt. Het is elke dag druk in het restaurant, vooral natuur lijk in het weekend. Het restaurant heeft als het helemaal vol is ongeveer honderd mensen aan tafel zitten. De recepten zijn door meneer Wong zelf bedacht en het is verschrikkelijk lekker. Het meest verkochte gerecht is babi pangang. Helaas mochten wij niet in de keuken kijken, meneer Wong zei ons dat de keuken nog geslo ten was. Wij denken dat wij het niet mochten zien omdat wij dan de geheime recepten te zien zouden krijgen en dat mag natuurlijk niet. Na het gesprek kregen wij een beker met Chinese tekens die we mee naar huis mochten nemen. Meneer Wong tekende of schreef nog wat tekens voor ons op papier. Nou, als jullie lekker willen eten, ga dan naar Lotus, dat is een perfecte Chinees. Hilde en Jojji. Hebben jullie wel eens van Kommer Biopharm gehoord? Wij gingen daar eens een kijkje nemen. Kommer-Biopharm is een groothandel in diergeneesmiddelen, scheerapparaten, ont smettingsmiddelen, hoefverzorging en reini gingsmiddelen. Wij werden ontvangen door meneer de Vries. Van hem kregen we een sleutelhanger en een pet en toen mochten we óveral gaan kijken, ter wijl hij ons van alles vertelde. Meneer de Vries is de directeur van hét'bèdrijf. Er werken 21 mensen. Het bedrijf heféf{ een vloeroppervlakte van 2850 vierkante meter en staat aan de Handelsweg in Heiloo. Het bedrijf maakt dus dierenbenodigdheden en ze verkopen dat aan dierenwinkels en handelaren die het weer aan de boeren verkopen. Het wordt vooral verkocht aan handelaren uit de buurt, namelijk uit Limmen, Alkmaar, Bergen, Egmond en Heiloo. De onderdelen die het bedrijf nodig heeft om iets te maken, halen ze meestal uit Duitsland. Niet alleen in Heiloo staat een Kommer Biopharm bedrijf, ook in Brabant staat er een, in Overijssel staan er drie en in Friesland staat er een. Kommer-Biopharm bestaat al 62 jaar. Ze verko pen ook produkten aan het buitenland, aan Engeland, Duitsland, Zwitserland en de Benelux. Het bedrijf is vijf dagen in de week open van maandag tot vrijdag van 8 uur tot 5 uur en op de vrijdag van 8 uur tot 4 uur. Op de foto zie je een groot vat van 500 liter, waar uierzalf inzit. Wij mochten daar een zalf pot mee vullen, terwijl meneer Beerse ons daar mee hielp. Ook zagen we hoe de schaapscheer messen werden geslepen. Het was heel leuk het gezien te hebben en we bedanken meneer de Vries voor alles. Kai en Daan H. Wij zijn naar het postkantoor in Heiloo geweest. Daar werden wè vriendelijk ontvangen door meneer Klaver die ons als eerste meenam naar de kantine. De kantine is in het postkantoor en daar stelden wij eerst een paar vragen. 1. Waarom heeft u dit beroep gekozen? Je hebt alle vrijheid en je bent lek ker in de buitenlucht. 2. Moet je voor dit werk een oplei ding volgen? Je moet cursussen volgen en een enkele keer weer bijscholen. 3. Doet u nog ander werk of heeft u nog leuke hobby's? In zijn vrije tijd klust hij graag. 4. Wat moet u precies allemaal doen? Ik bezorg de post bij de mensen. Na deze vragen kregen wij een rondleiding door het gebouw. Eerst gingen wij naar de plaats waar ze de post moeten sorteren. Ze sorte ren de post op postcode. Elke post code heeft een eigen vak. De brie ven die in Heiloo op de brievenbus zijn gedaan hebben nog geen post stempel. Dat wordt dan hier gedaan. De andere post die vanuit Alkmaar naar Heiloo is gebracht heeft al wel een stempel dus dat kan direct in het postcode-vakje. In Heiloo is geen stempelmachine. Dat wordt hier met de hand gedaan, wij mochten daarbij hel pen. Als de brieven een stempel hebben, neemt de postbode ze mee en bezorgt ze bij de mensen. De brieven die niet in Heiloo bezorgd moeten worden, worden naar de andere delen van ons land gebracht. Wij keken nog even rond, kregen toen een jojo en gingen weer naar huis. Het was heel leuk om het eens gezien te hebben. Daan v.d. L. en Nanne. Op 15 juni mochten Remco en Johan een interview houden bij Jamin in 't Loo en natuurlijk mochten zij naar al dat lekkers kij ken en misschien ook nog proeven? Hier volgt hun verslag. De mevrouw die ons rondleidde werkt al twee en een halfjaar bij Jamin en zij vindt dat ont zettend leuk werk. In Heiloo heeft Jamin acht medewerkers Ze verkopen het meeste snoep en nu met het EK- gebeüren veel artike len die daar bij horen. Het snoep wordt meestal bij de Jamin- fabrieken zelf gemaakt, de chocola derepen komen bij Verkade vandaan en de OZF-fabrieken (Oosterhoutse Zoetwaren Fabriek). Het snoé{) wordt één keer per week aange leverd per vrachtwa gen en het ijs twee keer per week. Jamin verkoopt cho colade, drop, ijs, koek, snoep, kauwg om en toffees. Als het nodig is werkt het personeel ook wel eens in andere Jamin- zaken, maar anders staan ze gewoon in dezelfde zaak. Jamin heeft ongeveer 400 klanten per dag. Wij mochten zelf een ijs- spek maken en een koker met snoep vul len en dat kregen wij mee naar huis. Ook kregen wij nog een EK-hoedje op zoals je op de foto kunt zien. Het was heel leuk en natuurlijk ook ontzet tend lekker om een interview te houden in een snoepwinkel. Bedankt voor alles. Remco en Johan. De seriemoordenaar

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 11