gemeente Schutters, stedelingen en stadsgezichten op expositie t RECYCLING VAN 'T EEN KOMT 'T ANDER. HART-EN VAAT- Limmen in woord en beeld SINNIGE'S AARDAPPELEN, GROENTE EN FRUIT PAGINA 16 UITKIJKPOST-26 JUNI Inbraakpreventie en graveerkoffer Preventie-advies bij u thuis De graveerkoffer Openbare vergadering Algemeen Bestuur Gemeenschappelijke Technische Dienst LimmenlAkersloot Chemocar weer in Limmen Maak gebruik van deze mogelijkheid om zelf uw bijdrage te leveren aan een schoner Milieu! Bouwplannen Verleende bouwvergunningenlbouwtoestemming Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 072 SOS 1456 Verleende vrijstelling Aangevraagde bouwvergunningen/meldingen Inzamelen lege batterijen Wat gebeurt er met die ingeleverde batterijen? Jaarlijks wordt nu al 70% van alle batterijen gerecycled. Da's mooi, want daarmee besparen we grondstoffen en energie en ontzien we het milieu. Lege batterijen? Lever ze in! Actie BOOT voor ondergrondse tanks Aanmelden tanks verplicht Meldingsformulier Melding ondergrondse olietank Tank aanwezig: NEE JA In gebruik Niet in gebruik Schoon (met certificaat) Schoon (zonder certificaat Niet schoon Naam Adres Postcode/plaats Telefoon Handtekening ik maak gebruik van de actie BOOT ik laat mijn tank door een ander gecertificeerd bedrijf saneren Lamoraal-expositie Koningin opent Grote Kerk Alkmaar Dressuurwedstrijd Geboortekaarten - Trouwkaarten Nu ook op zaterdag geopend van ii.oo tot 17.00 uur. /ANDENmmiAARD De Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken. 3 kilo super Maroc sinaasappelen4,95 10 dubbelrode grapefruits 5,95 Grote hollandse bloemkool 1,00 Héél kilo witlof1,00 Hèt adres voor de beste kwaliteit en de laagste prijzen!! Is uw huis tijdelijk onbewoond? Bedenk dan dat inbrekers nooit vakantie hebben. Tref vooraf maatregelen. U vermindert dan de kans op teleurstellingen bij uw thuiskomst. Een brochure qver inbraakpreventie is gratis bij de politie verkrijgbaar. U kunt ook een afspraak maken voor een gratis inbraak preventie-advies. De politie komt dan bij u thuis en loopt samen met u door (en rond) uw woning. Zo krijgt u een persoonlijk op maat gesneden advies over de inbraakwerende maatre gelen die u kunt treffen. Telefonische afspraken: Politie Limmen (072)5053086, bgg. Heiloo (072)5337676. Mocht u toch slachtoffer worden van diefstal, dan kan de politie uw gestolen goederen makkelijker opsporen en terugbrengen als deze zijn voorzien van uw postcode en huis nummer. Met de inhoud van de koffer kunt u dit unieke merkteken op uw kostbare spullen aanbrengen. De graveerkoffer bevat een gebruiksaanwijzing, een elektrische graveerpen (220 volt), een merkpen met stalen punt, een merkpen met onuitwisbare inkt, een ultra violetpen, een UV-lamp, sjablonen (letters en cijfers), kleine en grote stickers "Ons bezit is ge merkt", diverse brochures en registratiekaarten. Als u de koffer wilt gebruiken (2 dagen gratis), moet u deze reserveren. Dit kan bij de Politie Limmen en Heiloo, maar ook bij de receptie van het gemeentehuis Limmen. De receptie is geopend van 9.00-12.30 uur en van 13.30-17.00 uur. Vrijdags tot 16.00 uur. Tel. 5051456. Bij het afhalen moet u wel een geldig legitimatiebewijs kunnen tonen! Tijdstip: woensdag 3 juli I996 om 17.00 uur Plaats gemeentehuis, Zonnedauw 4 te Limmen Agenda: 1. Opening. 2. Verslag van de vergadering van het Algemeen Bestuur van 12 oktober I995. 3. Verslagen van de vergaderingen van het Dagelijks Bestuur van 15 september I995, 2 oktober I995, I december I995, 2 februari I996 en 11 maart 1996 Het verslag van de vergadering van het D.B. van 2 mei I996. 4. Afwikkeling en informatie over de Funktiewaardering. 5. Informatie betreffende vakatures en de hiertoe genomen maatregelen. Voorstel verruiming budget t.o.v. begroting I996. 6. Vaststellen van de rekening I995 van de G.T.D. 7. Vaststellen van de bezoldigingsverordening van I augustus I995. 8. Rondvraag. 9. Sluiting Op vrijdag 28 juni I996 kunt u uw huishoudelijk klein gevaarlijk afval (K.G.A.) weer afgeven bij de chemocar. De chemocar staat dan op de volgende plaatsen: - bij het parochiehuis van 12.35 tot 15.30 uur - op het Achtkant bij de kruising met de Hogeweg: van 15.35 tot 17.00 uur. Het is niet de bedoeling dat er bij de halteborden K.G.A. wordt achtergelaten. Bedrijven dienen hun K.G.A. rechtstreeks aan een vergunninghouder af te geven en niet bij de chemocar. Heeft u vragen, dan kunt u bellen met de Gemeenschappelijke Technische Dienst Limmen-Akersloot, bureau Milieu: 072-5051456. Burgemeester en wethouders hebben besloten bouwvergunning/bouwtoestemming te verlenen voor: - Uitgeesterweg 3 bouwen van een kapschuur - Jan Valkeringlaan 12 vergroten van de woning - voorm. bedrijfsterrein Driessen tussen Hogeweg/Rijkswegbouwen van 23 woningen en 2 bedrijfsunits - Hazelaantje I bouwen bedrijfsloods - Hazelaantje 3 bouwen bedrijfsloods - Zomerschoon 99 I0I plaatsen van een dubbele dakkapel - Den Burglaan 12 vergroten van de keuken Burgemeester en wethouders hebben besloten om met toepassing van artikel 19 WRO vrijstelling te verlenen voor: - de bouw van 23 woningen en 2 bedrijfsunits op het voormalig bedrijfsterrein 'Driessen' tussen Hogeweg en Rijksweg te Limmen - de bouw van een bedrijfsloods aan het Hazelaantje I te Limmen - de bouw van een bedrijfsloods aan het Hazelaantje 3 te Limmen. Tegen bovengenoemde beschikking(en) kunt u op grond van de Algémene Wet Bestuursrecht als belanghebbende binnen 6 weken na deze kennisgeving schriftelijk en ge motiveerd bezwaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Limmen. Wanneer u een bezwaarschrift heeft ingediend, kunt u eveneens bij de president van de rechtbank binnen genoemde termijn een verzoek om voorlopige voorziening indienen. Het verzoek moet worden gericht aan de president van de arrondissementsrechtbank, sec tor bestuursrecht, correspondentieadres: Postbus 252, 1800 AG Alkmaar. Nadere inlichtingen kunt u krijgen bij de sector Algemene Zaken van de gemeente Limmen. Burgemeester en wethouders maken bekend dat de volgende bouwaanvragen c.q. mel dingen van bouwvoornemens zijn ingediend: - Dusseldorperweg 62 plaatsen van een tuinhuisje - Burg.Nieuwenhuysenstr.: plaatsen van een hobbykamer/slaapkamer plaatsen van een dakkapel - Visweg (kavel 2) bouwen van een woning De aanvragen liggen niet ter inzage. Tegen de aanvragen kunt u geen bezwaarschrift in dienen. Als u plezier hebt gehad van uw batterijen, doe dan het milieu ook een plezier. Lever de lege batterijen apart in voor herverwerking: in uw chemobox thuis, bij de chemo kar, bij het gemeentelijk depot voor klein chemisch afval, of in de speciale batterijbox in de winkel. Een aantal gespecialiseerde bedrijven zorgt ervoor dat de ingezamelde batterijen te recht komen op het centraal depot bij het Afval Verwerkingsbedrijf Rijnmond. Daar staat een machine die speciaal gemaakt is voor het mechanisch en elektronisch schei den van de gebruikte batterijen. Na de scheiding gaan de batterijen naar bedrijven die de grondstoffen terugwinnen en herverwerken tot bijvoorbeeld spijkers, ijzerdraad, schroeven, moeren en schokdem pers. EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF Per I maart 1993 is het BOOT (Besluit Opslaan in Ondergrondse Tanks) in werking getreden. Dit besluit stelt regels aan ondergrondse opslag van aardolieprodukten (geen benzine!) voor zowel oude als nieuwe tanks bij particulieren en bedrijven. Tanks van particulieren en niet-milieuvergunningsplichtige bedrijven moesten vóór I september 1993 bij de gemeente worden gemeld. Regionale actie or\r\-c\ Aangezien de tanks op termijn aanleiding kunnen geven tot bodemverontreiniging (lekkage), is in 1994 in Limmen/Akersloot een begin gemaakt met een regionale actie (actie BOOT) om niet meer in gebruik zijnde HBO/diesel tanks bij particulieren onschadelijk te maken ofte verwijderen. Hierbij moet een eenvoudig bodemonderzoek worden uitgevoerd. Lagere kosten door regionale aanpak Met deze regionale aanpak kunnen de tanks door kwantumkorting tegen een gunstig tarief worden gesaneerd. De sanering van niet meer in gebruik zijnde tanks dient vóór I maart 1998 te zijn voltooid. Voor in gebruik zijnde tanks gelden er o.a. regels om te voorkomen dat bodemverontreiniging zal optreden door de opslag. Binnen enkele weken zal, na een tijdelijke stopzetting, in Limmen opnieuw worden begonnen met de actie BOOT. Mocht u uw ondergrondse tank nog niet bij de gemeente hebben gemeld (in gebruik dan wel niet meer in gebruik), dan bent u verplicht dit alsnog te doen. Hiervoor dient het onderstaande meldingsformulier ingevuld en ondertekend naar de gemeente te worden opgestuurd. Op dit formulier kunt u aangeven of u, tegen gunstige voorwaarden, wilt meedoen aan de regionale actie BOOT. De kosten voor saneren van de tank en bodemonderzoek zijn voor rekening van de eigenaar van de tank (minimaal f 1300,- a f 1400,- per tank). De werkzaamheden, in het kader van de actie BOOT, worden uitgevoerd door de Vries van de Wiel Milieutechniek uit Schagen. U dient dit formulier in te vullen en te retourneren naar: G.T.D. Limmen/Akersloot, afdeling Milieu (Zonnedauw 4), Postbus 6, 1906 ZG Limmen. Telefoon: 072-5051456. EGMOND - In 1546, precies 450 jaar geleden, werd Lamoraal, de vierde graaf van Egmont (1552-1568) opgeno men in de Orde van het Gulden Vlies. Het is tevens 450 jaar geleden dat hij een begin maakte met de bedijking en drooglegging van delen van zijn bezit tingen in Noord-Holland. Ter herinnering aan deze twee gebeur tenissen heeft Egmond-kenner en eige naar van de Historische Bibliotheek Jan Lute de dubbelexpositie 'Lamo raal, graaf van Egmont als Ridder en Bedijker' samengesteld. In de Slotkapel, Slotweg 19 in Egmond aan den Hoef wordt de tentoonstelling 'Lamoraal, graaf van Egmont als Rid der' gehouden en in het Dorpshuis Hanswijk, Hanswijk 1 in Egmond aan den Hoef is de tentoonstelling 'Lamoraal, graaf van Egmont als Be dijker'. De officiële opening van de dubbelex positie 'Lamoraal, graaf van Egmont als Vliesridder en Bedijker' is op zater dag 29 juni om 14.00 uur in de Slotkapel. De opening wordt verricht door de burgemeester van Egmond, de heer E.J. Brommet. Beide tentoonstellingen zijn tot en met 14 augustus te bezichtigen. De opening stijden zijn woensdag-, zaterdag- en zondagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. ALKMAAR - Hare Majesteit de Ko ningin opent op 24 september de geres taureerde Grote Sint Laurenskerk in Alkmaar. Dan is een einde gekomen aan de jarenlange restauratie van de kerk. De opening geschiedt door de onthul ling van een groot drieluik. Tot 1581 stond het hoofdaltaar van Maerten van Heemskerck in de Grote St. Laurens kerk in Alkmaar. Daarna is het verdwe nen. Bij de opening van de Grote St. Laurenskerk krijgt de kerk haar altaar stuk terug. Op ware grootte (het schil derij is 6 meter hoog en ruim 8 meter breed), via de elektronische snelweg. Moderne communicatietechnieken, waaronder de zogenaamde Michelan- gelo-printer die de panelen van het drieluik gaat spuiten, brengen het schil derij terug. Het project Maerten in Cyberspace wordt uitgevoerd door De Werk maatschappij. Iedereen, waar ook ter wereld, kan zien hoe het originele schil derij in Zweden wordt gescand, hoe het vervolgens in 'onderdelen' via Internet naar Nederland wordt getransporteerd en hoe het tenslotte in Alkmaar met een computergestuurde verfprinter weer op een blanco drieluik van zes bij acht meter wordt geschilderd. ALKMAAR - Tot en met 8 september is in het Stedelijk Museum Alkmaar de zomertentoonstelling te zien. Deze bestaat uit vijfentwintig 16de en 17de eeuwse schilderijen uit de eigen collec tie. Ze zijn tamelijk onbekend omdat ze tot nu toe nauwelijks zijn tentoonge steld. Aanleiding voor deze expositie is dat er onderzoek naar de schilderijen is gedaan ter voorbereiding van een cata logus die in het najaar verschijnt. Dit onderzoek leverde interessante en leuke gegevens op die zo alvast naar buiten worden gebracht. Zo wordt de bezoeker geconfronteerd met zowel historische als artistieke verrassingen, want de schilderijen zijn behalve van documentair ook van artistiek belang. Van sommige werken is bekend door wie ze zijn gemaakt, van andere niet. Zo bleken twee schuttersstukken, toe geschreven aan een onbekende schil der, van Zacharias Paulusz te zijn. Van een voorheen anoniem meisjesportret weten we nu dat het om een portret van Scipio van Everdingen uit 1625 en dus om een jongen gaat. Ook werd meer bekend over personen die op groep sportretten staan en werd bevestigd dat de meeste schilderijen werden gemaakt met een doel. Ze werden vervaardigd in opdracht van het stadsbestuur en van welgestelde burgers. Deze lieten zich graag voorstaan op hun roemrijke daden, hun deugdzaamheid en hun goede smaak. Daarbij waren ze trots op hun stad en dat leverde aardige stads gezichten op. In hofjes en kerken De meeste tentoongestelde werken hingen oorspronkelijk in het stadhuis, waar recht werd gesproken, in hofjes, kerken en in de schuttersgebouwen. Het gaat om schilderijen van Maarten van Heemskerck, Cornelisz Buys II, Nicolaas van der Heek, Frans Menton, Jan Jacobsz van der Croos, Willem Gillesz Kool, Nicolaas de Vree, Willem Bartius, Guilliam du Gardijn, Zacharias Paulusz en enkele onbekende meesters. In juli en augustus is er iedere zondag een rondleiding in de tentoonstelling. Deze begint om 13.30 uur en duurt tot 14.30 uur. Aanmelding ter plaatse. De kosten zijn f 5,00 per persoon. Het oordeel van Salomo van Nicolaas Jacobsz van der Heekolieverf op paneel, geschilderd voor de Vierschaar in het Stadhuis. EGMOND - Afgelopen zondag is er bij manege Groot weer een dressuurwed strijd voor de jeugd gereden. Bij 156 punten of meer konden zij promoveren en kregen dan een diploma. Deze dag werd gejureerd door N. Kager en M. Zeeman. De geslaagden en de behaalde prijzen zijn als volgt: A diploma -1. Nancy Vis, 2. Kim van Ollefen 3. Demelza Stijnman, 4. Kimberly Groot, 5. Janneke Koelemay, 6. Channel v. Silfhout, 7. Marloes Revalk. B diploma - 1. Kim Desaunois, 2. Sabine Agterberg, 3. Nina van den Berg. C en D diploma -1. Danique Foltete, 2. Marcelle van de Pol, 3. Mariska Vrenegoor, 4. Mariska Agterberg, 5. Nynke Rohling, 6. Sofie Bent, 7. Heieen Worm, 8. Alana Balk. E diploma - 1. Yvonne Snel, 2. Dewi Pilkes, 3. Kim Schuijt, 4. Annika Molenaar, 5. Roxanne Foltete, 6. Susan v. Veen, 7. Marije Wiebenga, 8. Petra Bolten. F en I diploma -1. Tessa van de Molen, 2. Danielle Verell, 3. Kim Slot. Als moderne drukkerij zijn wij ook klantvriendelijk ten aanzien van de openingstijden. Nieuwenhuijsenstraat 27 Limmen (bij stoplichten afslaan in westelijke richting) Tel. (072) 50515 58 D.T.P. B LITHOGRAFIE DRUKKERIJ ALLE (DIGITALE) DRUKTECHNIEKEN Deze maandag: (Deze aanbiedingen gelden alléén maandag in Limmen) Graag tot ziens op maandag op de Vuurbaak! Voor meer informatie Nederlandse Hartstichting, Postbus 300, 2501 CH öen Haag. WIE EEN HART HEEFT, LEEFT BEWUST.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 16