Onrust bij Harmonie Caecilia /Mascotte ^ode D College wil exploitatie Het Vennewater verbeteren De Twaalf Rovers in Witte Kerk Sponsorloop Zuidwester succesvol Slotfeest basisschool De Duif UITVERKOOP KORTINGEN TOT BCoembituCerij 't Loo TM Amels Makelaardij |n (072) 533 533 0 m OPRUIMING Voor een Eerlijk Advies Caecilia zet dirigent na 15 jaar aan de kant Uitbreiding De Kring in Ypestein HOGE KORTINGEN op de totale kollektie HALVE PRIJZEN op een deel van de kollektie Unique^ Stationsweg 85 Heiloo Geesterduin 5^ Castricum f t voor al uw bloemwerk, tel. 072 - 5332Ö0Ö I CEES H AO HM AN G LOODGIETERS I Kennemerstraatweg 129 Heiloo pnj Poppejans start in september Bedrijven viswedstrijd Prima prestatie GTH Een actie waar beweging in zit SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-52893094/072-5338472 JOHN MOEN GOED GEZIEN Teken- en schilderwed strijd 'Lente in Heiloo' Wat is een zomer zonder VAN DER BORDEN Fietstochtjes Le Champion HEILOO - Het is de tweeslachtigheid in de vereniging die hem genekt heeft. Dit zegt Henk van Veldhuizen, dirigent van harmonie-orkest Caecilia, die na vijftien jaar trouwe dienst zijn ontslag kreeg. „Kijk, dat je als vereniging uitgekeken raakt op de dirigent en eens wat anders wil, daar heb ik best begrip voor. Maar het gaat om de manier waarop het is gegaan. Deze afhandeling noem ik ronduit schandalig," De repetities van Caecilia werden vol gens Van Veldhuizen steeds minder goed bezocht. „De leden komen om muziek te maken, maar de vereniging is er natuurlijk ook voor de gezelligheid. Maar om een bepaald niveau te halen moet je wél goed en geregeld repete ren. Daar moet je gewoon hard voor werken." De dirigent mopperde daar om nog al eens op de leden als zij niet of te laat op de repetities kwamen. „We repeteren in het Brunogebouw en als mensen te laat binnenkomen stoort dat ontzettend." En daar wringt de schoen binnen de vereniging. De dirigent verwijt het bestuur dat zij geen druk heeft uitgeoe fend op de leden. „Waar ben je dan voor, als bestuur? Toch om de zaak in goede banen te leiden? Als er onvrede is moet je daar wat aan doen. Het orkest repeteert gewoon veel te weinig. Er is ook helemaal geen eensgezind heid, er zijn allemaal kliekjes ontstaan. En het bestuur is al helemaal niet dui delijk. Het verschuilt zich achter de leden en schippert voortdurend." Z 'WV: Weinig eensgezindheid in Harmonie Caecilia. Niet gemotiveerd Na het - overigens zeer geslaagde - voorjaarsconcert hebben de leden zich door middel van een enquête mogen uitspreken over de gang van zaken bin nen Caecilia. Meer dan de helft gaf aan dat zij zich niet langer gemotiveerd voelde door dirigent van Veldhuizen. „Waarop het bestuur aan mij vroeg wat ik hiermee wilde doen. De bal werd dus naar mij gespeeld." Na wat heen en weer gepraat besloot het bestuur de samenwerking met Van Veldhuizen stop te zetten. Het voorstel van de diri gent om af te bouwen naar een slotcon- cert werd van tafel geveegd. „Vervol gens kreeg ik een brief waarin stond dat het bestuur het niet raadzaam acht te dat ik nog verder de repetities leid de." Over een financiële vergoeding hebben Van Veldhuizen en het bestuur van Caecilia tot nu toe geen overeenstem ming kunnen bereiken. „Ik vind het heel erg jammer dat het zo is gelopen. Dat ze wel eens wat anders willen in de vereniging, daar kan ik best inkomen. Maar dat ik ha vijftien jaar zó aan de kant wordt gezet..." Het bestuur laat in een reactie weten inhoudelijk niet op het ontslag van de dirigent te willen ingaan. Voorzitter Cees Borst: „Wij vinden dit niet het juiste moment om publiekelijk verder op de zaak in te gaan. We betreuren het dat de kwestie op deze manier is geës- caleerd." Het bestuur buigt zich momenteel over een correcte afhande ling. „Het enige dat ik kwijt wil, is dat ik hoop dat de vereniging heel blijft, daar gaat het tenslotte om," aldus Cees Borst. HEILOO - De gemeente Heiloo wil zo snel mogelijk na het begin van het schooljaar een noodlokaal plaatsen op het terrein' van het scholencomplex in Ypestein. Dit noodlokaal is bedoeld om in de acute behoefte van huisves ting voor de zesde groep van de RK Paulusschool te voorzien. Verdtr zal het college van burgemees ter en wethouders de gemeenteraad in september voorstellen het scholencom plex in augustus 1997 met twee perma nente lokalen uit te breiden. Hiermee wil het college in de huisvestingsbe hoefte van zowel de RK Paulusschool als van de openbare basisschool Mean der voorzien. Bij de oorspronkelijke bouw van het scholencomplex was al rekening ge houden met een uitbreiding van het complex op termijn. Het treffen van voorzieningen is nu nodig, omdat het leerlingenaantal van beide scholen sneller groeit dan bij de stichting van de scholen was voorzien. Met name in de onderbouw neemt het leerlingenaantal sneller toe, waardoor beide scholen genoodzaakt zijn met ingang van het schooljaar 1996/1997 drie kleutergroepen te gaan starten. De behoefte aan extra lokaalruimte is het grootst bij de RK Paulusschool. Daarom wil de gemeente hiervoor zo snel mogelijk een noodlokaal laten plaatsen. Het college zal de gemeenteraad in september voorstellen geld beschik baar te stellen om een plan te ontwik kelen voor een uitbreiding van het scholencomplex met twee permanente lokalen. O l/tttfJUG in mode 50"/ Heerenweg 174 - Heiloo Laan 1 - Schagen 1 Aanlea - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging I Aanle9 Unae Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. ||fUw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie. HEILOO - Het college van burgemees ter en wethouders van Heiloo wil de exploitatie van sporthal Het Venne water verbeteren. Door gedeeltelijke privatisering en een efficiënter gebruik van de aanwezige ruimten in de sport hal wil het college voldoen aan het besluit van de gemeenteraad om het exploitatietekort met 50.000 gulden te verlagen. De gemeente wil voor een periode van vier jaar een partnerschap aan gaan tussen drie partijen: de horeca-pachter, de gemeente en een huurder van nevenruimten. De partners kunnen elkaar versterken. Na deze periode van vier jaar wil het college de mogelijk heid tot totale privatisering opnieuw onderzoeken. Dan zal ook het achters tallig onderhoud van schilderwerk, dakbedekking en technische installa ties ingelopen zijn. Het college is bereid hiervoor een extra investering te doen. Derde partner Op dit moment werken de gemeente en de horeca-pachter al samen. Als moge lijke derde partner denkt het college aan een ondernemer die de gehele bovenverdieping plus twee kleedka mers gaat huren. Door herschikking van ruimten en wat aanpassingen kun nen ruimten aantrekkelijker worden gemaakt. De maximaal beschikbare ruimte voor een derde partner be draagt 460 vierkante meter. Gezien de aanvragen die bij de gemeente zijn ingediend, bestaat er belangstelling voor fitness, aerobic, revalidatie-oefenruimte, fysiotherapie en aanvullende activiteiten als zonne bank en sauna. Activiteiten die door de nieuwe huurder in de nevenruimten ontplooid zouden kunnen worden. Voordat een definitief besluit wordt genomen door de gemeenteraad, zal het voorstel 13 augustus eerst door de commissie Welzijnszaken en Burgerij worden besproken. Op basis van opgestelde criteria zal de derde partner worden geselecteerd. Stemt de gemeenteraad op 2 september in met de voorstellen de exploitatie van de sporthal te verbeteren, dan zullen de technische en bouwkundige aanpassin gen van het gebouw eind van dit jaar nog worden uitgevoerd. HEILOO - Voor één avond mogen rovers het voor het zeggen hebben in de Witte Kerk van Heiloo. Zeggen is eigenlijk niet het goede woord, zingen is beter op zijn plaats. Op vrijdag 5 juli zullen 'de Twaalf Rovers' uit Volendam het eerste concert in de serie zomer avondconcerten verzorgen. Een serie die uit totaal vijf zomeravondconcerten bestaat. 'De twaalf rovers' is een zanggroep van twaalf mannen en zij komen uit Vo lendam. Ervaren zangers, want zij zijn al vele jaren lid van het kerkkoor en/of het Volendams Operakoor. Zomeravondconcerten hebben een zomers karakter. Dat betekent dat de muzikale kost wel mooi, maar niet zo zwaar moet zijn. Voor dit eerste concert gaat dat helemaal op. Veel bekende (Russische) liederen en opera-aria's De Twaalf Rovers zijn er klaar voor. zuilen ten gehore worden gebracht. Overigens niet alleen door mannen- zang, want er is ook een vrouwelijke solist (Tiny Sier-Mooyer) te horen in met name opera-aria's. Al met al een interessante avond, met een muzikale kost die een ieder zal smaken. De avond begint om 20.30 uur. De toe gangsprijs bedraagt f 10,00 (65+, CJP en kinderen tot 12 jaar f 7,50). Kaarten zijn nu reeds te reserveren op de tele foonnummers 072-5334804 of 5335852 dan wel verkrijgbaar bij het VW-kan- toor Heiloo (hoek Heerenweg-Sta- tionsweg). Wilt u meer weten over het totale pro gramma (en de extra korting bij het bezoeken van 3,4 of 5 concerten op de toch al lage toegangsprijzen), dan kunt u eveneens op bovengenoemde tele foonnummers daar alle informatie over krijgen. HEILOO - Kinderdagverblijf Poppe jans wordt binnenkort gevestigd aan de Laan van Muys in Heiloo in de voor malige Kennedy Mavo. Doelstelling van de stichting Poppejans is een kwali tatief hoogwaardige kinderopvang en begeleiding te bieden. De Rijksuni versiteit Groningen zal het project be geleiden in de persoon van orthope dagoog Dr R. de Groot. Er wordt momenteel hard gewerkt om precies op 1 september te kunnen star ten. Al meer dan de helft van de be schikbare plaatsen is inmiddels bezet. Ouders die hun kind reeds hebben opgegeven kunnen in ieder geval reke nen op een plaats. De aanname van medewerkers moet nog beginnen. Leidster van Poppejans wordt Brenda Rijswijk. Aanmelding en reservering voor het Kinderdagverblijf kan uitsluitend schriftelijk. Het adres is De Ronge 15, 1852 XB Heiloo (fax 072-5339417). HEILOO - Afgelopen zondag werd de bedrijven viswedstrijd (die niet door DVW werd georganiseerd zoals vorige week abusievelijk in de Uitkijkpost werd vermeld) gehouden nabij het zwembad. Niet minder dan achttien teams hadden zich hiervoor opgegeven. Het weer zat niet erg mee, zo ook de vangsten. Er werd 57 kilo vis gevangen. Uitslag individueel: 1. S.Blokker, 7250 gram, 2. C.Bakker, 5900 gram, 3. J.Omis, 4800 gram, 4. J.v. Willigen, 3950 gram en grootste vis (47cm), 5. D. Oosterling, 2850 gram. Uitslag teams: 1. La Strada, 8700 gram, 2. DVW, 8550 gram, 3. Vutters, 4995 gram, 4. Dok 1,4900 gram, 5. Kroegje 1, 4800 gram. Na afloop van dit visfestijn was er een grote verloting met prachtige prijzen. Al met al was deze viswedstrijd volgens de wedstrijdcommissie bedrijven zeer geslaagd. HEILOO - Tijdens de regiofinale op 9 juni te Purmerend hebben de pupillen een knappe tweede plaats veroverd. De ploeg behaalde een puntentotaal van 97.85. Individueel werd Marijn Hoijtink twee de met 35.25 punten. Pie v.d. Wind scoorde 32.20, wat goed was voor een 15de plaats. Lara v. Vliet werd 30ste met 30.40. Bij de jeugd mocht Inge Laurent aan treden. Mede dankzij een prima paard- sprong, die beloond werd met 9.30 pun ten, werd zij derde in net cHcklasse- ment met 33.45 punten. Voor Marijn Hoijtink was het turnsei- zoen na deze wedstrijd nog niet afgelo pen. Zij mocht door al haar fantastische prestaties meedoen met het Neder lands kampioenschap in Hilversum. Zondag 23 juni was het zover. Door een schitterende matoefening en paard- sprong, beloond met 9.15 en 9.40 pun ten, werd zij vierde in het eindklasse ment met een puntentotaal van 33.65. Vierduizend gulden voor Foster Parents, bij elkaar gelopen door de leer lingen van de Zuidwester. (foto Parakalo) HEILOO - Het was afgelopen vrijdag een feestelijke dag op openbare basis school de Zuidwester. Tijdens het jaar lijkse eindfeest ter afsluiting van het schooljaar werd een cheque overhan digd aan de heer J. Bakker, regio-coör dinator van het Foster Parentsplan. Deze cheque ter waarde van f 4.000,- zal gebruikt worden voor een project in Zuid Amerika. Het geld 'zal besteed worden aan het inrichten van een school, met meubilair, boeken, schrif ten, schrijfmateriaal, speelgoed, over blijflokaal, inrichten van eep keuken en dergelijke. Het bedrag hebben de leer lingen van de Zuidwester door een sponsorloop die afgelopen april gehou den is, bij elkaar gelopen. Het thema van het eindfeest was dit jaar internationaal. Elke klas had een land uitgekozen. Er was een lokaal ingericht waar alle landen waren verte genwoordigd met werkstukken die de kinderen gemaakt hadden. Ondanks het niet al te warme weer was de sfeer uitstekend en er was een grote opkomst van zowel kinderen als ouders, al dan niet verkleed. HEILOO - Ranzijn tuin dier start de zomer met een actie waar beweging in zit: 'Win een fiets. Met Bolfo'. Iedere klant ontvangt bij aankoop van een Bolfo produkt voor hond, kat of omge ving een 'ticket tot ride'. Dit is een kanskaart voor een fiets. Wie op dit tic ket de origineelste en snelste slagzin invult, wint een roodgelakte Gouden Leeuw 28" Oma fiets. De 'tickets to ride' kunnen tot 1 augus tus worden ingeleverd bij Ranzijn tuin dier. De prijswinnaar wordt kort hierna bekend gemaakt. Hij of zij zal persoonlijk worden uitgenodigd voor de prijsuitreiking. Met deze actie wil Ranzijn tuin dier de aandacht van honden- en kattenbe zitters vestigen op een daadkrachtige bestrijding van vlooien tijdens deze zomerse dagen. Vooral in de vakantie perioden voelen vlooien zich prettig en komen tot ontwikkeling. Dit komt met name doordat de huisdieren dan niet aanwezig zijn en omdat er bij afwezig heid van hun baasje geen stof gezogen wordt. Nederland kent zo'n 1,4 miljoen hon den en 2,2 miljoen katten. In deze zomerse dagen ontwikkelen er zich dus heel veel vlooien van pop naar vlo. Volwassen vlooien leven alleen op hon den en katten. Zij leggen in de vacht Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 HEILOO - Op vrijdag 21 juni werden de winnaars bekend gemaakt van de door Inzet Lijstenmakers georganiseer de teken- en schilderwedstrijd 'Lente in Heiloo'. Alle jeugdige deelnemers ontvingen een decoratieve spaarpot in de vorm van een struisvogel. De eerste prijs werd gewonnen door Melanie Stuifbergen uit Heiloo. Zij is acht jaar en schilderde de 'Speelberg' met waterverf, glitter en stift. Bij de volwassenen vielen in de prijzen: L. Loenschoot uit Bergen (olieverf Witte Kerk), C. Ladiges uit Heer- hugowaard (aquarel Heilooër bos) en mevrouw de Moel-Zwirs uit Alkmaar, (aquarel, Heiloo). 7 Start: donderdag 27 juni om I uur Wegens voorbereidingen 's ochtends gesloten. B O U BERGEN HEILOO HOORN MAKtl/VAROtJ VöitZEKERirMGEN HYPOTHEKEN Al meer dan 60 jaar uw makelaar en taxateur onroerende goederen. Ook specialist in verzekeringen en hypotheken. Privé: 072 5330550, Kennemerstraatweg 63 Kantoor: 072 5141000, Kennemerstraatweg 33 van deze huisdieren hun eitjes. Als zij voldoende voedingsstoffen krijgen, kunnen deze eitjes zich ontwikkelen tot een larve. Deze larve leeft in de omge ving van het huisdier en kan zich voe den met huisstof. Als de larve eenmaal bloed kan opnemen uit de huid van het huisdier, ontpopt de larve zich tot vlo. Vlooien kunnen onder andere bestre den worden met de Bolfo produkten voor honden en of katten. Deze pro dukten pakken vlooien, luizen en teken kort en krachtig aan. De complete pro- duktenlijn van Bayer B.V. omvat drup pels, vlooienbanden, poeder, pompsp ray, shampoo, mand- en tapijtspray en Plus omgevingsspray. REGIO - Op de dinsdagmiddagen van 2, 9, 16 en 23 juli organiseert Le Champion fietstochtjes van 30 en 50 kilometer vanuit cafetaria de Vlucht heuvel, Van der Mijleweg 1, Bakkum. De routes zijn uitgezet in de directe omgeving van Bakkum en is vooral voor vakantiegangers een puike gele genheid om nader kennis te maken het prachtige natuurschoon van deze omgeving. Men kan zich op bovenge noemde data van 13.30 tot 16.00 uur zich laten inschrijven op het adres in Bakkum. Het inschrijfgeld voor organisatieko sten bedraagt f 1,75. Inlichtingen: A. Eyman, tel. 0251-225311. HEILOO - Ter afsluiting van het schooljaar werd op het schoolplein van openbare basisschool De Duif afgelo pen vrijdag weer het traditionele slot feest gehouden. Dit jaar stond het in het teken van 'Het Levenslied'. Leerlingen, ouders en onderwijzers brachten weer zeer geslaagde en vaak komische versies van bekend Neder lands repertoire ten gehore. Zo bezong de medezeggenschapsraad zichzelf op de melodie van de hit van Guus Meeuwis 'Er is een nacht' ('Er is een club') en gaf de Karwei-groep (ouders die allerlei klussen op school opknappen) een zeer vrije interpretatie van 'Manuela' ten beste. Hoogtepunt van de avond vormde het optreden van het onderwijzersteam. In Friese klederdracht zongen zij een medley van Friese volksliedjes. Dit team werd afgelopen jaar versterkt met een leerkracht die - evenals nog enkele andere onderwijzers - haar oorsprong in Friesland heeft liggen. Het onderwijzersteam van De Duif.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1