Bivakkeren in de primitieve Rovershut Totaal Interieur geopend Aktief Trefpunt voor 55+ brengt nieuw programma WijkAktiviteite in WijkAktiv brieven woord en beeld Damesteam Vennewater kampioen Afscheidsrondje in bolide unicef fÉl PAGINA 6 UITKIJKPOST-26 JUNI Heilo o iit Lees het elke week in de Uithijhpost. Hét gratis lueeHblaü voor Heiloo en omstreken. De Uithijhpost:. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken. Bijval voor De Driestal Ifüri '.w/'#///, Omdat dit jaar voor de veertig ste keer het jeugdkamp op Texel wordt gehouden, is er een derde zogenaamde reünieweek voor de leiders aan vastgeknoopt. Oud-leiders kunnen zich hier voor nog opgeven bij Theo Molenaar, tel. 5334400, Marcel Baltus, tel. 5338583 of Frans Otto tel. 5332805. Deze reünie duurt van 12 tot 16 augustus. Bel voor de nieuwe catalogus 070 - 333 93 00 Veertig jaar HSV zomerkamp op Texel De nieuwe UNICEF wenskaarten, spellen en geschenken zijn er! U steunt met uw aankoop de kinderen in de wereld. Slapen in het stro van de Rovershut op Texel. HEILOO - Wie de geschiedenis van HSV wil omschrijven kan met één woord volstaan. 'Trouw' is het sleutel woord. Trouw van de leden en leiders aan HSV, trouw aan het zomerkamp en trouw aan het mooie Texel, waar HSV dit jaar al weer voor de veertigste keer naar toe gaat. De- Uitkijkpost zat in de kantine van HSV om de tafel met een aantal man nen van het eerste uur. Mannen die zich meer dan ingezet hebben om het de jeugdleden naar de zin te maken op het zomerkamp. Helaas afwezig is Theo Molenaar, ook al 27 jaar van de partij, maar vanavond verhinderd. Deze mensen offeren jaarlijks twee, soms drie weken van hun vakantie op om het jeugdkamp op Texel mogelijk te maken. Wim van de Maat, jeugdleider van het eerste uur en initiatiefnemer van het zomerkamp: „Het plan voor een eigen jeugdkamp is geboren toen we een keer mee waren geweest naar een kamp van de Nederlandse Katholieke Sportbond (NKS). We hebben daar toen rondge keken en we vonden het eigenlijk maar niks. We zijn toen door kapelaan Baas op het idee gebracht om eens op Texel te gaan kijken. Daar vonden we de Rovershut van boer Witte. Een oude schapenboet tussen De Koog en Den Burg, die aan groepen werd verhuurd. Er was alleen een pomp. De jongens moesten slapen op het stro dat over de zolder was uitgespreid." De jeugd slaapt nu allang niet meer op stro, maar verder is de Rovershut pri mitief gebleven. Er is inmiddels wel stromend water en elektriciteit, de jon gens slapen op luchtbedden en schuim rubberen matrassen. „Op één keer na zijn we al die jaren de Rovershut trouw gebleven," vertelt Wim. Lachend: „In 1967 bleek dat ik me in de datum vergist had. De Rovershut was aan een andere groep verhuurd, dus we zaten zonder onder komen. De firma de Boer uit Hens broek heeft toen in de gauwigheid twee tenten geplaatst. We hadden van alles drie keer niks. Met honderd meter slang hebben we toen een paar kranen geïmproviseerd en zo hebben we een week gebivakkeerd. Dolle pret natuur lijk." Van vader op zoon Aan het allereerste kamp namen 55 jongens deel, onder leiding van Vier mannen en vier vrouwen. Nu gaan er per week een kleine veertig jongens mee, plus tien leiders. De eerste week is voor 7 tot 10 jarigen, de tweede week voor jongens van 10 tot 14 jaar. „Je kunt gerust zeggen dat het van vader op zoon gaat," vertelt Hans Hoetjes. „Daarom wordt de traditione le bezoekdag, die altijd op dinsdag wordt gehouden, ook zo goed bezocht. Voor veel vaders van nu is het een beet je een reünie." Marcel Baltus, die inmiddels ook al vijf tien jaar meedraait, beaamt dit. „Ik ben als kind ook meegeweest en later ging ik mee als leider." Hij herinnert zich dat-ie op een regenachtige dag een opstel moest schrijven. „Op de laatste dag hielden we een cabaretavond. Dan werden ook de prijzen uitgereikt aan de schrijver van het mooiste opstel en de winnaars van de quiz en de puzzel- rit." De leiding probeerde altijd het pro gramma aan te passen aan het weer. Jan Scholten, de man die al jarenlang de fancy fair voor zijn rekening neemt en zoals hij zelf zegt '26 jaar aan het rad van avontuur heeft gestaan': „Ze staan op met de bal en ze gaan naar bed met de bal, maar daarnaast doen we ook een heleboel andere dingen/Of het nu HEILOO - Nipt kampioen Noord-Holland Noord in het dameskring- kampioenschap van de eerste klasse werd op 18 juni in Grootebroek het Vennewaterteam, bestaande uit Ria Hogeslag, Dina Leeuwerke, Els Rijnbeek, Coco Schagen, Els Timmens, Lucy Tournier en Antoinette Groenewegen. Staand: Wim van de Maat (l) en Jan Scholten, hurkend: Marcel Baltus (L) en Frans Otto. Afwezig is Theo Molenaar. (foto Parakalo goed of slecht weer is, je moet de jon gens toch een week vakantie geven. Vooral vroeger was het nog niet zo gewoon dat je op vakantie ging. Nu is dat wel anders. Ze komen soms net terug van vakantie met hun ouders en gaan dan alweer met ons mee. Maar dat vinden ze evengoed schitterend. En als de jongens een prachtig kamp hebben, dan hebben de leiders dat ook." Mindere tijden Een dieptepunt was er ook. Op een bepaald moment was er nog maar een groepje van zo'n twintig tot vijfentwin tig kinderen over. „Dat had verschillen de oorzaken," vertelt Wim van de Maat, „één daarvan was de leiding zelf. Er is een tijd geweest dat die haar werk niet goed deed. Dat mag best eens gezegd worden. Dat ze meer zaten te kaarten dan zich om de kinderen te bekommeren." Van de Maat heeft zich altijd meer dan verantwoordelijk gevoeld voor het zomerkamp en hij vindt het dan ook niet leuk om toe te geven dat er wel eens wat mis ging. Maar er zijn nooit echt gekke dingen gebeurd. „In al die jaren is het maar één keer voorgeko men dat we een jongen naar huis heb ben moeten sturen. Hij had al het een en ander uitgehaald, onder andere een duiker achter in het land dichtgegooid. Toen hij ook nog eens een enorm mes op zak bleek te hebben, heb ik zijn vader opgebeld en gezegd dat we de knaap maandag op de boot zouden zet ten. Het hele kamp haalde opgelucht adem, want die knaap was verschrikke lijk dominant." Veertig jongens bij elkaar, dan gebeurt er natuurlijk zo af en toe wel eens wat. Marcel Baltus: „Nieuwkomers worden nog wel eens gedomineerd door jon gens die al eerder meegingen. Maar dat houdt meestal snel op. In het begin zijn ze nog wel eens lastig. De eerste avond gaan ze ook altijd heel laat slapen. Dan moet er gekeet worden. Dan is het daarboven toch een gezellige bende! We laten ze altijd maar een beetje hun gang gaan. Het helpt toch niet veel als je er wat van zegt. In de loop van de week raken ze steeds vermoeider en dan slapen ze heus wel, soms zelfs tot negen uur 's morgens!" Corvee De belangstelling voor het zomerkamp van HSV is nog steeds groot. Frans Otto, de man die al vijftien jaar lang voor de inwendige mens zorgt, houdt zich in het gesprek bescheiden op de achtergrond, maar vertelt nu vol trots: „Op 7 april was de inschrijving. Om 8.00 uur stondea.de ouders in een rij voor de deur. Binnen anderhalf uur zat het kamp vol." Frans Otto zorgt ervoor dat de jongens 's avonds een lekker bord eten krijgen. De jongsten hoeven niet mee te helpen, de oudere jongens hebben corvee. „De piepers nemen we mee van huis, maar verder kopen we alles vers in op Texel. En natuurlijk wordt er een keer panne koeken gebakken en patat gegeten, dat hoort erbij." Pecunia De organisatie van het kamp vereist natuurlijk de nodige pecunia. Omdat het eerste kamp een behoorlijk finan cieel tekort opleverde, werd de voorbe reiding van alle volgende kampen begonnen met de nu nog steeds be staande acties als de fancy fair en de loterij, die het nodige geld in het laatje moesten brengen. „De eerste keer dat we gingen moesten ze een tientje beta len. In 1963 was dat eenentwintig gul den en nu is dat honderd gulden gewor den," aldus Jan Scholten. Daarnaast hebben ze nog een zakcentje bij zich. Op een uitrustingslijstje uit 1959 staat te lezen wat de jongens, naast kleding en verzorgingsartikelen, nog meer bij zich dienden te hebben. Twee dekens, niet te duur en liefst met dekenspelden, een poetsdoek voor de schoenen en schoensmeer, mes, lepel en vork, een niet te klein bord en een beker met naam en een theelepeltje, dit alles liefst van onbreekbaar materiaal, voorts een afdroogdoek voor de smerige vaat, een kerkboek en een rozenkrans. Het kampleven heeft in de loop der jaren vanzelfsprekend de nodige veran deringen ondergaan. In het reglement van 1959 werd als doel van het kamp gesteld: prettige en gezonde ontspan ning in een katholieke sfeer. De leiders werden hierin bijgestaan door een geestelijk adviseur, die elke morgen de H. Mis opdroeg. Voor en na het eten werd er gebeden en ook het avondge bed werd niet vergeten. Om het kamp in deze sfeer door te brengen moest toestemming worden gevraagd aan de diocesaan sportadviseur van het bis dom Haarlem. Sinds 1956 is er een flink aantal kape laans meegegaan. Pioniers waren de kapelaans Baas en Helsloot, later gin gen mee Loos, Ophem, Schouten, de Graaf, Van der Plas en De Haan. Het kerkelijke aspect raakte echter meer en meer op de achtergrond en in 1969 ging de laatste geestelijk adviseur mee. De eerste jaren ging dé groep op de fiets naar Texel, maar pech onderweg, valpartijen en dergelijke kleine rampen deden de kampleiding besluiten, ook omdat er meer geld was, de fietsen per vrachtauto en de jongens en leiding per bus naar Den Helder te vervoeren. Na de bootreis werd het laatste stuk, een tochtje van zo'n acht kilometer, met de bagage achterop per fiets afgelegd. Gingen in het begin nog jongens tot achttien jaar mee, later daalde de leef tijd en werd mede daarom besloten de fiets maar helemaal thuis te laten. Het kamp heeft in de loop der jaren een aantal veranderingen meegemaakt, maar veel dingen zijn hetzelfde geble ven. De gezelligheid, de saamhorigheid, de sportdag op dinsdag, de feestelijke laatste avond. En ook de jongens zijn niet veranderd. Het zijn nog precies dezelfde belhamels als vroeger! De oudste inwoonster van Heiloo opent de jongste zaak. (foto Parakalo) HEILOO - Na drie maanden van hard werken is Heiloo verrijkt met een nieu we zaak. Aan de Stationsweg 94 is een moderne zaak gecreëerd met zonwe ringen voor binnen en buiten, vloerbe dekking van tapijt, laminaat en marmo- leum, gordijnen en vitrages, een schitte rende collectie tegels voor badkamers, vloeren en keuken en een mooie col lectie sanitair. De opening werd don derdag 20 juni verricht door de oudste bewoonster van het zorgcentrum Over- kerck, Mevrouw van Krieken opende de zaak door een druk op de knop, waarna een enorm knikarm-zonne scherm tevoorschijn kwam. De verbouwing werd geleid door aan nemingsbedrijf Totaal bouw, een broer en zwager van eigenaar Frank Fraase Storm en met behulp van familie, ken nissen en vrienden. Naast Frank zijn er nog twee gerenommeerde bedrijven actief in Totaal Interieur, Rob Adri- chem en Jaap Hoogeboom. Rob heeft een allround vloerbedek- kingsbedrijf en heeft de bovenverdie ping smaakvol ingericht met alles wat uw woning nodig heeft op gebied van stoffering. Jaap heeft een erkend loodgietersbe- drijf, is sanitairspecialist en heeft een deel van de begane grond ingericht met een rijke collectie kranen van gerenom meerde merken, baden, douchebakken, doucheschermen en toiletten. Hij kan u vertellen hoe uw badkamer of toilet gerenoveerd kan gaan worden. Daar naast heeft hij contracten met een aan tal grote showrooms waar hij u graag mee naar toe neemt om uw keuze te bepalen. Eigenaar Frank heeft zijn know-how in de afgelopen jaren opgebouwd in de zonwering- en tegelmarkt. Hij heeft een schitterende collectie tegels samen gesteld voor vloeren en badkamers. De zonweringscollectie omvat zowel een eenvoudig rolgordijntje als de grootste knikarmschermen, al dan niet elec- trisch uitgevoerd, met schakelaars, zon en windmeters. Daarnaast is er een enorme keuze in kleuren. Heiloo is weer een mooie zaak rijker op de Stationsweg 94. Gemeente Heiloo Sociale zaken, spreekuren: iedere werkdag van 8.30 tot 12.00 uur, tel. 5313131. Maatschappelijk werk: maan dag tot en met donderdag 8.30 tot 12.00 uur, tel. 5313184. Voorzieningen gehan dicapten: tel. 5313188. Indicatiecommissie Aanvragen voor huisvesting in een ver zorgingshuis, zorgwoning, alarmering en warme maaltijden dienen te worden gericht aan de Indicatiecommissie Hei loo, p/a afdeling Sociale Zaken, Raad huisplein 1, Heiloo, t.a.v. A.Th. Delle- man (tel. 5313184). Spreekuur: maan dag tot en met donderdag van 8.30 tot 12.00 uur. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening (RIMA) Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuren maandag, woensdag en vrijdag van 9.00 tot 10.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belange loos de helpende hand wil bieden. Inlichtingen: tel. 5334828 of 5338850. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 5613614. Unie van Vrijwilligers Heiloo Informatie: mw. W.R Klamer, tel. 5054112, Dusseldorperwcg 119, Lim- men. Rode Kruis Heiloo Rode Kruis-gebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 5333399. Secretariaat: dr. J.A.A. Snel, Frederica's Hof 1,1851 BM Heiloo, tel. 5340223. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken, van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of ver pleeghuis. Secr.: Runxputteweg 20, Heiloo, tel. 5051922. Rolstoelbus Heiloo Dagelijks beschikbaar, inlichtingen en afspraken: tel. 5333695. Zorgloket Heiloo Centrum voor Wijkgerichte Functies in de Schalm. Voor informatie, advies of bemiddeling van alle zorgvoorzienin gen voor 55-plussers. Hoog en Laag 32; openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 9.30 tot 11.30 uur. Tele fonisch bereikbaar van 9.00 tot 17.00 uur, tel. 5338704. Senioren Info Centrum Informatie over voorzieningen en mogelijkheden voor senioren. Inlich tingen: mw. I. Tamis. Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, tel. 5331297 op werk dagen van 9.00 tot 12.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen Hanswijk lb, 1934 CP Egmond aan den Hoef, tel. 5065204. Alg. Ned. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsac tiviteiten en culturele bijeenkomsten voor 50+ in 't Trefpunt, Hoog en Laag 7a. Inlichtingen: secretariaat J. de Boer, Westerweg 46, 1851 AC Heiloo, tel. 5121058. Kath. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsac tiviteiten, educatieve en culturele bij eenkomsten in i Trefpunt, Hoog en Laag 7a. Inlichtingen: mw. A. Schaap- Kamper (secretariaat), De Driestal 40, 1852 RC Heiloo, tel. 5331134. Alg. Ned. Invalidenbond Bond van gehandicapten en arbeidson geschikten. Contactpersoon Heiloo Limmen A. de Haas, tel. 5332328. Contactpersoon De Egmonden P. Kool, tel. 5064866. Woningstichting Heiloo Kennemerstraatweg 380, 1851 BK Heiloo, tel. 5338536. Spreekuur: elke eerste dinsdag van de maand van 19.00 tot 20.00 uur (met uit zondering van de maanden juli en au gustus). Technische dienst: tel. 5330430. Bereik baar op werkdagen van 9.00 tot 11.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo Het Malevoort 13, 1852 KZ te Heiloo, tel. 5330670. Openingstijden: Dinsdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Woensdag 14.00-16.00 Donderdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Vrijdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Van mei tot en met augustus op zater dag gesloten. Van 1 juli tot 10 augustus op woensdag middag gesloten. Uitleenposten De Loet en Overkerck, ook bestemd voor oudere bewoners uit de omgeving, geopend op dinsdag en vrijdag van 9.30 tot 11.30 uur. Vrijwilligers Vacaturebank Westerweg 294, 1852 AS Heiloo. Spreekuur elke eerste en derde vrijdag van de maand van 13.30 tot 15.30 uur en volgens afspraak, tel. 5331883 of 5331297. Astrologie U wilt al geruime tijd meer over astro logie weten? Doet u dan mee aan de cursus astrologie die wederom van start gaat in het najaar. Uw eigen horoscoop staat hierin centraal. Op een eenvoudi ge wijze, zonder veel rekenwerk, ont dekt u het verband tussen uw horos coop en uw karakter. HEILOO - Onze plaatsgenoot de heer C.P. Willemse heeft op een wel zeer originele en sportieve wijze afscheid genomen bij Ahold in Zaandam. Onder begeleiding van politie-escorte reed hij in het centrum van Zaandam een afscheidsronde in een originele Formule 3-bolide. yvy"'- De schouders van Jan Mulder zijn breed genoeg... In de Uitkijkpost van vorige week las ik over de zorgen die de bewoners van De Driestal zich maken. Groot gelijk heeft u, blijf vooral goed bezorgd. Ofschoon er 'nog niets bekend' is, gebeuren er opeens gekke dingen. En dan sta je voor het blok. Kijk maar naar de Pastoor van Muij- enweg, één keer er langs fietsen en je bent veertien dagen misselijk! Welke leuke geest heeft dit bedacht? Op de gemeentepagina van de. Uit kijkpost staat 'Fijn wonen tussen al dat groen'. Gemeente, ga zo door met al die lelijke dingen, dan blijft er van 'fijn wonen' niet veel meer over. Dus bewo ners, blijf alert! A. Ruijter HEILOO - Aktief Trefpunt 55+ heeft het nieuwe seizoen op sportgebied van alles te bieden voor mensen van 55 jaar en ouder. Voor de actievelingen tennis, sportinstuif, trimmen in het bos, fitness, jazzdance, badminton en yoga. Maar ook aan de wat minder mobiele mens heeft Aktief 55+ gedacht. Elke week is er in De Loet een gymnastiek- groep, op dinsdag van 14.00 tot 15.00 uur. Door middel van bewegingsoefe ningen, waarbij iedereen z'n eigen tempo kan bepalen, worden de spieren soepel en de conditie op peil gehouden. Ook worden er oefeningen op muziek gedaan. In oktober begint een cursus Frans voor beginners. In een rustig tempo zal het Frans spreken worden opgebouwd, waarbij de nadruk komt te liggen op de uitspraak en het leren converseren in het Frans. Om de conditie weer op peil te krijgen kunt u zich aanmelden voor de nieuwe fitnessgroep. Op woensdag van 14.00 tot 15.00 uur werkt u in de gymzaal aan de Kerkakkers met een bevoegd docente aan het soepel houden en ver stevigen van uw spieren en het verbete ren van uw conditie. Er wordt niet aan toestellen gewerkt. Verder staat er een drietal cursussen filosofie op het programma. Sokratisch gesprek, cursus in filosofische gespreks- voering, Dé wereld van Sofie, inleiding in de wereld van de filosofie en Filosofie, op weg naar een nieuwe moraal zijn de drie thema's. In samenwerking met Dompvloet Op leidingen worden er twee computercur sussen gegeven, introductie PC-gebruik met WordPerfect 5.1 en Windows 3.11 met Word 6.0. De cursus wordt gegeven door een bevoegd docent. Tijdens de cursus kunt u gebruik maken van de telefonische helpdesk. Wilt u meer weten over de inhoudelijke kant van de cursus dan kunt u eerst even bellen met Dompvloet Op leidingen, tel. 072- 5330936. Tot slot zijn er op een tweetal teken- en schildercursussen nog enkele plaatsen vrij. Op dinsdag 17 september gaat Saskia Sengers, een nieuwe, jonge tekenlerares, van start. Zij zal verschil lende materialen en technieken behan delen, zoals potlood, houtskool, pastel, pen en inkt. Daarbij geeft zij uitleg en schriftelijke informatie. Ook op de donderdagmiddag zijn er nog enkele plaatsen vrij. Rina Snel is hier de docente met acryl- olie- en aquarelschilderen. Deze cur sus start op 3 oktober. Voor inlichtingen en opgave voor al deze cursussen kunt u bellen met de Stichting Ouderenwerk, tel. 072- 5331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 6