HS Minder padden op pad mmm Jan Vermeer reist met softbalteam af naar VS Volendammers veroveren Heiloo Fancyfair voor Ollie B. Bommel Hobbyfarm zoekt vrijwilligers BCoembinderij 't Loo Amels Makelaardij (072) 533 533 0 Uw Oogmerk Opticien OPROEP JU J Drukkerij uitkijkpost bv 61e JAARGANG NO. 28 UWSBLAD VOOR 10 JULI 1996 HSV tennistoernooi Gevonden voorwerpen Granny Walk voor Afrikaans ziekenhuis Geslaagd JOHN MOEN GOED GEZIEN Parijse markt Leeghwaterbrug drie weken buiten bedrijf Kennemerstraatweg 129 Heiloo SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-52893094/072-5338472 voor al uw bloemwerk, tel. 072 - 5332303 CEES HACHMANG LOODGIETERS VAN DER BORDEN Opbrengst collecte Nederlandse Lever- Darm Stichting Ponyclub Heiloo Expositie Aquarellen Nivon De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen Rinnegom en Egmond aan den Hoef Redactieacquisitie en administratie De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 .'.SV Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 79 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens ai uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag: 8.30-16.30 uur vrijdag 8.30-15.00 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 V.V.J.U.TL.V. (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) HEILOO - Afgelopen maandag ver trok het Nederlandse damessoftbal- team naar de Verenigde Staten. Onder hen bevonden zich begeleider Jan Vermeer, fysiotherapeut Bert Kostense en speelster Sandra Nieuwveen. Monique Sanchez uit Heiloo moest op last van bondscoach Ruud Elfers thuis blijven. Op het laatste moment bij de selectie voor de Olympische Spelen uit de boot gevallen, zou zij aanvankelijk meegaan naar de VS om daar de trainingsstage van veertien dagen in La Grange mee te maken, voor het geval zij toch nog ingezet zou worden (wanneer een van de drie pitchers onverhoopt gebles seerd mocht raken). Na haar kritische uitlatingen in de media over de gebrek kige communicatie (zij moest uit de krant vernemen waarom zij gepasseerd was) besloot de bondscoach haar als nog thuis te laten. Het is voor het eerst dat er op de Olympische Spelen een softbaltoernooi gespeeld wordt. Acht landen hebben zich via voorrondes geplaatst. Jan Vermeer, samen met Bert Kostense sinds '93 actief voor het Nederlandse damesteam, noemt de kans op een Nederlandse overwinning 'redelijk'. „De verschillen in sterkte tussen de acht teams zijn gering, maar ik moet er eerlijk bij zeggen dat ik denk dat Amerika het sterkst is. We moeten wel heel erg in vorm zijn om bij de eerste drie te eindigen." De dames van het nationale team heb ben er in ieder geval alles aan gedaan om goed uit de bus te komen. Vermeer: „Als je ziet hoe veel tijd er in de trai ningen gaat zitten. Een keer per week doen ze aan fitness, twee keer per week trainen ze bij de eigen vereniging en dan nog een dag competitie. Daarnaast studeren ze nog of hebben ze een baan." Spannende tijden Ook voor Vermeer waren het, zo vlak voor het vertrek naar Amerika, drukke tijden. Hij regelt allerlei zaken voor het softbalteam, zoals het vervoer van het materiaal en het onderkomen in de States. „We zijn eigenlijk nog maar net terug uit Canada. Het is best spannend allemaal, je wilt toch alles goed gere geld hebben. De Spelen beginnen op 20 juli in Atlanta. Het softbaltoernooi begint dan de volgende dag in Columbus en duurt tot 30 juli. Daarna gaan we nog naar Atlanta, dus ook daar moet accommodatie geregeld worden." Bij elkaar gaat er flink wat tijd zitten in zijn werk voor het Nederlandse softbal team, dat voor Vermeer liefdewerk oud papier is. Na de Spelen houdt hij het voor gezien, of zoals hij zelf zegt: „Dan ga ik me weer met mijn eigen club (Double Stars) bemoeien." Vlnr: Bert KostenseJan VermeerSandra Nieuwveen en thuisblijf ster Monique Sanchez Hij hoopt dat door de deelname aan de Olympische Spelen het softbal in Nederland meer bekendheid krijgt. „Een goeie uitstraling, dat is wat het softbal in Nederland nodig heeft. Het is toch eigenlijk heel erg jammer dat er momenteel geen jeugdteams zijn. Je ziet in het algemeen dat de belangstel ling voor teamsport terugloopt, ten koste van de individuele sporten. Men huurt liever een baan om een keer een uurtje te gaan tennissen." Zelf kwam hij als kleine jongen al in aanraking met honkbal. „Bij ons thuis was sporten op zondag uit den boze. Dat was vroeger nog zo. Ik keek dan ook mijn ogen uit naar onze overbuur jongen, Gé van Berkel, die honkbalde. Voor mij was hij een echte held. Door hem ben ik er bij gekomen. Wil je trou wens wel geloven dat hij ruim vijftig seizoenen heeft gehonkbald? Hij speelt nog steeds actief voor The Herons uit Heerhugowaard." Waarmee bewezen mag zijn dat honk- en softbal van alle leeftijden is. De komende periode zendt Studio Sport in het sportjournaal na 22.00 uur 's avonds bij wijze van opwarmertje portretten uit van de Nederlandse deel nemers aan de Olympische Spelen. Ook het softbalteam en de begeleiders zijn in een van deze uitzendingen te zien. HEILOO - Zaterdag 6 juli is het HSV open tennistoernooi voor B, C- en D- dubbels van start gegaan. De dames- en heren tennissers die het eerste week end het strijdperk betraden, hebben na een regenachtige start dat vooral op zondag toch kunnen doen onder een vrolijk schijnend zonnetje. Voor het publiek is dat bijzonder sfeervol, over het algemeen toch kenmerkend voor het HSV toernooi. In de B-categorie heeft het koppel Jan Met/Andreas Clercq met opvallend gemak het koppel Sergej van Exel/Jeroen Bruin verslagen. Mogelijk dat zij nu ook tot de kanshebbers voor de eindoverwinning in het sterk bezet- te veld kunnen worden gekend. De komende dagen zijn er weer de nodige interessante partijen te ver wachten, zoals woensdagavond de par tij tussen de koppels Marco Scher- jon/Lex Zandbergen en Paul Duyve- steijn/Mark van Tuin. Bovendien heeft de organisatie hoge verwachtingen van de demonstratiepartij tussen de natio nale toppers Marcel Reuter en Timo Luca. Deze partij is gepland voor don derdagavond 20.00 uur. Al met al reden genoeg om een bezoekje te brengen aan het prachtig gesitueerde sportpark aan de Bayershoffweg. De toegang is gratis, ook tijdens het finaleweekend van zaterdag 13 en zondag 14 juli. HEILOO - De volgende voorwerpen werden gevonden: diverse sleutels, een groene trui, een zwarte damestas, een zilveren kinderarmbandje, een ov jaar kaart en een personal organizer. HEILOO - Enige tijd geleden heeft mevrouw M. Bleys uit Heiloo de Stichting Gertrude's Garden Children's Hospital in het leven geroepen. Deze stichting zamelt op kleine schaal geld in voor een kinderziekenhuis in Nairobi in Kenya. Dit kinderziekenhuis, Gertrude's, werd gesticht in 1947 en is het enige kinder ziekenhuis van formaat voor centraal en ooste lijk Afrika. Het huidige bestand van tachtig bedden is .dringend aan uitbreiding toe vanwege de toena me van de bevolking. De operatieka mer is sterk verouderd, er zijn plannen voor verdubbeling met een sterilisatie eenheid. Ook moeten er ruimtes komen voor de medische registratie en een receptie. Mevrouw Bleys hoorde van het bestaan van het Gertrude's Garden Children's Hospital via kennissen in Nairobi. Die vertelden haar van de Granny Walk die vorig jaar werd gehouden. Drie grootmoeders, die samen 190 jaar oud waren, hebben een voettocht van 300 kilometer gemaakt in het Samburu-district. Bepaald geen wandelgebied, dus onnodig te zeggen dat de tocht zeer zwaar was. Maar de drie granny's zetten door en liepen hiermee een bedrag van 300.000 gulden bijeen voor het ziekenhuis. Mevrouw Bleys: „Wij waren zo onder de indruk van deze prestatie dat wij besloten om ook in Nederland geld in te gaan zamelen. We hebben in april een stichting opgericht zodat er geen geld op onze persoonlijke rekening gestort wordt. Het is geen grootschalig project. We geven bekendheid aan dit initiatief door het aan vrienden en ken nissen te vertellen. We hopen dat het zich op die manier verspreid. We maken dus geen grote kosten." Wie meer informatie over dit bijzonde re project wil of een bijdrage wil leve ren, kan contact opnemen met mevrouw Bleys, Ewisweg 38, tel. 072- 5332942, Postbank nr. 4840739. HEILOO - Onze plaatsgenoot Arno Gadella is aan de Hogeschool Alkmaar Sector Techniek Chemie afgestu deerd als Ingenieur in de Werktuig Bouwkunde. Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 HEILOO - Op zondag 18 augustus wordt er in Heiloo voor het eerst een Parijse markt gehouden, met ruim 80 kramen. Dit zal gaan plaatsvinden op het terrein van sportpark Het Vennewater van 11.00 tot 17.00 uur. Een Parijse markt is een ouderwets gezellige snuffelmarkt in de open lucht, waar je naar Parijse stijl na het slente ren lekker kunt neerstrijken op een ter rasje en onder het genot van een drank je plotseling verrast kunt worden door de vrolijke muziek van een Big Band die zich ook her en der op de markt zal laten horen. Natuurlijk wordt er op de Parijse markt ook aan de kinderen gedacht. Bij het terras staat een prachtige poppenkast waar ieder uur een gratis voorstelling wordt gegeven. Lopend over de markt kun je een vrolijke clown tegenkomen met een grote tros ballonnen. De ouders kunnen op hun gemak rond snuffelen bij de kramen, waar echt van alles te koop wordt aangeboden, zoals antiek, curiosa, tweedehandsspullen, dingen uit grootmoederstijd, oude boe ken, sieraden, speelgoed en de leukste zelfgemaakte dingen van allerhande materiaal. Ook de verzamelaar kan zijn hart ophalen op de Parijse markt, met oude munten, speldjes, ansichtkaarten, glas werk en serviesgoed. Wie een kraam wil huren voor deze markt op 18 augustus kan bellen naar Organisatiebureau Vaco, tel. 072- 5746899. HEILOO - De fancyfair ter gelegenheid van het vijfjarig jubileum van kinderdagverblijf Ollie B. Bommel was zeer geslaagd. De kinderen ver maakten zich op het spellencircuit met spekhappen, schminkenwater spuiten en bellen blazen. Ook het rad van fortuin was een succesnummer. Dankzij de middenstand in Heiloo waren er veel mooie prijzen te win nen. Het straattheater met Mies Theeservies en Trees Poppesjees trad tot twee keer toe op tot grote pret van kinderen en ouders. De opbrengst van de fancy fair wordt gebruikt om een bolderkar aan te schaffen. REGIO - Van maandag 15 juli tot en met vrijdag 2 augustus is er geen ver keer mogelijk op en onder het zuidelij ke val van de Leeghwaterbrug over het Noordhollands Kanaal nabij Alkmaar. Verkeer komend uit westelijke richting met bestemming Alkmaar-Oost, Oudorp, Schermer, Heerhugowaard en verder zal moeten omrijden via de westelijke rand weg, Huiswaarderweg en Nollen weg. Borden zullen de omleiding aangeven. Voor verkeer in omgekeerde lichting geldt geen omleiding. Weersomstandigheden kunnen invloed hebben op de duur van de werkzaamheden. In het stalen wegdek van. de Leeghwaterbrug zijn scheurtjes ont staan. Deze moeten worden gerepa reerd. Om herhaling te voorkomen zijn aanpassingen nodig aan de constructie. Ook moeten de draaipunten van de brug opnieuw uitgelijnd worden. Tenslotte krijgt het brugdek een nieu we slijtlaag en is er conserverend onderhoud nodig aan de gehele brug. Al deze werkzaamheden dulden geen uitstel. Bovendien kan een deel van de werkzaamheden alleen maar gebeuren als de brug op zijn plaats ligt. De overlast voor verkeer te land en te water is weliswaar aanzienlijk, doch ook onvermijdelijk. Verschillende instanties hebben hun zorgen daarover geuit. De provincie deelt die zorg. Daarom was er al voor gekozen om de werkzaamheden te plannen in de (bouwvak)vakantieperiode, waarin het (vracht)verkeer over de weg en over ,%water veel minder druk is. Bovendien houdt men het werk zo kort mogelijk door 24 uur per dag door te werken. Tenslotte is in tweede instantie beslo ten om twee perioden tijdens de werk zaamheden doorvaart mogelijk te maken voor het allernoodzakelijkste scheepvaartverkeer. HEILOO - Afgelopen vrijdagavond is op zeer succesvolle wijze de serie zomeravondconcerten in de Witte kerk van Heiloo geopend door de Twaalf Rovers' uit Volendam. Een zanggroep van twaalf mannen, die stuk voor stuk de zangkunst behoorlijk onder de knie hebben. Dat bleek onder meer uit de vele solistische zang van de leden, zowel in de koorstukken als in het mee doen met het solistisch optreden van de soliste Tiny Sier-Mooyer. Een ongedwongen avond, waar vele bekende (Russische) liederen, opera- en operettearia's ten gehore werden gebracht. Gedisciplineerde zang met goed gevoel voor dramatiek en articu latie. Dirigent Theo Mühren weet veel met deze groep te bereiken. De bege leiding was in goede handen bij Jan Keizer, die vele effecten uit zijn elec- tronisch instrument wist te behafen, maar nooit overheersend was. Een geheel gevulde Witte Kerk wist het HEILOO - De Stichting Hobbyfarm is een creatieve club, waar mensen tussen de zes en tachtig jaar creatief bezig kunnen zijn. De club zoekt vrijwilligers voor de jeugdgroepen en vooral voor de woensdagmiddag van 13.30 tot 15.00 uur of van 15.00 tot 16.30 uur. Door wisselingen en veel aanmeldingen van kinderen is er momenteel een tekort aan begeleiders. Mensen die tijd hebben en het leuk vin den om creatief bezig te zijn, zijn bij de Hobbyfarm jeugdgroepen hartelijk welkom. Allerlei voorbeelden ziin aan- Uw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie. NVM MAKELAAR Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. MAK£i.«ARrHj f vekii:et<É«irsic;EN hypotheken Al meer dan 60 jaar uw makelaar en taxateur onroerende goederen. Ook specialist in verzekeringen en hypotheken. Privé: 072 5330550, Kennemerstraatweg 63 Kantoor: 072 5141000, Kennemerstraatweg 33 gebodene goed te waarderen. Met een klaterend applaus nog naklinkend in de oren, konden de Volendammers weer huiswaarts keren. En daarmee staat het volgende concert al weer voor de deur. Op vrijdag 19 juli zal het Enigma Wind Ensemble concer teren. Een dubbelkwintet, dus bestaan de uit tien (beroeps-)musici. Met een heel mooie instrumenten-combinatie van fagot, klarinet, hobo, fluit en hoorn. Het aangename programma begint met de ouverture Tl Barbiere di Siviglia' van Rossini en via werken van Mozart en anderen eindigt met 'Old wine in new bottles', een potpourri van Amerikaanse volksliedjes. Het concert begint om 20.30 uur. De toegangsprijs bedraagt f 10,- (65+ e.d. f 7,50). Kaarten kunnen telefonisch wor den gereserveerd via tel. 072-5334804 of 5335852, maar zijn ook in de voor verkoop verkrijgbaar bij de VVV Heiloo (hoek Stationsweg/Heerenweg). HEILOO - In de week van 23 tot en met 29 juni vond de nationale collecte plaats van de Nederlandse Lever Darm Stichting. De opbrengst in Heiloo bedroeg f 2550,20. Rob, een jongen van 16, stond centraal in de collectecampagne. Rob heeft de ziekte van Crohn, een chronische darmziekte. Met uw gift heeft u Rob en al die anderen met een maag-, lever- of darmziekte verder kunnen helpen. Heeft u de collectant gemist? U kunt alsnog uw bijdrage storten op giro 2737. De NLDS is de overkoepelende orga nisatie op het gebied van spijsverte ringsaandoeningen. Het werkterrein omvat wetenschappelijk onderzoek naar maag-, lever- en darmziekte en het geven van voorlichting. Heeft u vragen over de spijsvertering? Bel de infolijn, 030-6055881. De infolijn is op maandag tot en met donderdag te bereiken tus sen 15.00 en 17.00 uur. HEILOO - Zaterdag is in Wormerveer de eerste van drie selectiewedstrijden verreden. Het gaat hier om de voorron des voor de wedstrijd die in augustus in Spaarnwoude gehouden wordt. De uitslagen: Rijbaan 3: L-dressuur-4e prijs Linda de Koning met Alexander met 168 punten; Rijbaan 4: L-dressuur- 4e prijs Liesbeth Zonneveld met Shariff met 162 punten; Rijbaan 5: Ml- dressuur- 3e prijs Joyce de Haan met Cupido met 160 punten; 4e prijs Liesbeth Zonneveld met Arco met 158 punten; 6e prijs Melanie de Graaf met Dandy met 156 punten; Rijbaan 6: Zl- dressuur-le prijs Tanja Houtenbos met Menephta met 174 punten. Middagprogramma: Rijbaan 1: B-dres- suur-3e prijs Linda Roele met Shahron met 158 punten; Rijbaan 2: L-dressuur- le prijs Linda de Koning met Alexander met 166 punten; Rijbaan 4: Ml-dressuur-3e prijs Liesbeth Zonne veld met Arco met 151 punten; Rijbaan 5: Zl-dressuur-le prijs Tanja Houten- bos met Menephta met 181 punten; Springen Cat D-le prijs Joyce de H&an met Cupido. HEILOO - In de wachtkamer van de dierenartsenpraktijk Schaap de Jong aan de Commandeurslaan 1 te Heiloo is een expositie te zien van aquarellen. Het betreft aquarellen van cursisten van het Nivon, gemaakt onder leiding van docente Trudy Keijzer. De aquarel len zijn te bekijken tot 4 september op de volgende tijden: maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 19.30, uur en zater dag van 11.00 tot 12.00 uur. wezig en samen met de kinderen is er altijd een leuk resultaat. De groepen zijn gemengd en daardoor wordt er van alles gemaakt: van boten tot poppen en van vliegers tot pepernoten. Per groep zijn er vier vrijwilligers. De Stichting Hobbyfarm heeft zijn lokalen in het gebouw De Hofdijk, gelegen in Mariënstein 178. Heeft u interesse dan kunt u contact opnemen met Antoinette Bontje, telefoon 072- 5338968. Creatief bezig zijn op de Hobbyfarm. Minder padden geteld dan voorgaande jaren. HEILOO - Tijdens de paddentrek afgelopen voorjaar zijn slechts 2081 levende amfibieën geteld. Dat zijn er een stuk minder dan voorgaande jaren. In 1995 werden 3138 amfibieën geteld. Dit staat te lezen in het verslag over 1996 van de Paddenwerkgroep Heiloo. Het feit dat er minder padden zijn geteld, wil nog niet zeggen dat het min der goed gaat met de amfibieën op Nijenburg. Ook bij collega-bescher- mingsgroepen elders in Noord-Holland liggen de tellingen een stuk lager dan voorgaand jaar. Een mogelijke oorzaak daarvan is de uiterst koude, droge en langdurige winter. Hierdoor kwam de paddentrek dit jaar pas half april op gang, binnen een tijds bestek van dertien opeenvolgende avonden en nachten. Bijna uitsluitend werd de gewone pad aangetroffen (1988). Slechts 14 bruine kikkers en 47 kleine watersalamanders passeerden de waarnemersposten. Voor deze gerin ge aantallen heeft de Paddewerkgroep vooralsnog geen verklaring. Wel bestaat het vermoeden dat tijdens de relatief warme aprilnachten de trek is doorgegaan en zo vele amfibieën onge zien en ongeteld de Zandersloot heb ben bereikt. Dankzij de slagboom aan de Kuillaan is het aantal dode dieren beperkt geble ven. Slechts 32 padden werden het slachtoffer van automobilist, (bromfiet ser of trimmer. In Heiloo-oost is de paddenbescher- ming officieel gestart. In totaal werden in de omgeving van de Laan van Zeeman en de Nieuwe Plantagie 166 dieren geteld, met naar verhouding veel kleine watersalamanders. De Paddenwerkgroep concludeert daaruit dat hier goed werk kan worden ver richt, mits er voldoende vrijwilligers beschikbaar zijn. Ook in onze opruiming verkopen we artikelen van hoogwaardige kwaliteit. Onlangs slipte er echter een artikel door, dat niet kleurvast blijkt te zijn. Het betreft een blauw/wit gestreept T-shirt van het label Kozinski. Als u een dergelijk T-shirt bij ons heeft gekocht, verzoeken wij u dit ter vergoeding bij ons terug te brengen. Met onze excuses. B O U I Q U BERGEN HEILOO HOORN

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1