Woningstichting richt Huurdersraad op Tannes jeugdtoernooi '96 prachtweek voor iedereen Aquarellen bij Silhouet Topbasketball in Heiloo Jeugd mag meepraten over komst skatepark Corporaties verplicht om huurders te betrekken Btoembinderij 't Loo Schitterende muziek van Enigma Wind Ensemble HEILOO - In de serie zomeravondcon certen is afgelopen vrijdag voor een goed gevulde Witte Kerk gemusiceerd door het Enigma Wind Ensemble. Dit ensemble wordt gevormd door tien jonge musici met een dubbelbezetting in fluit, hobo, hoorn klarinet en fagot. Mogelijk een niet zo alledaagse samen stelling, maar het klankresultaat mag er zijn. Voor de pauze kon men - overigens zonder de fluiten - de bekende ouver ture De barbier van Siviglia van Rossini en de Serenade in c klein (Nachtmusik) beluisteren. Muziek voor een groot publiek. Dat was niet alleen te danken aan de composities, maar vooral aan de kwaliteit van het musice ren. Na de pauze yas er werk te horen van Caplet en Debussy. Aardig om deze volgorde te kiezen, omdat Debussy een grote invloed op Caplet heeft gehad. Zo instrumenteerde Caplet verscheide ne pianowerken van Debussy voor orkest. Caplets Suite Persane, geschre ven voor houtblazers en twee hoorns en thuishorend in de categorie kamer muziek, werd meesterlijk uitgevoerd. Dat gold trouwens ook voor de Petite Suite van Debussy. En met een onge wilde knipoog naar het volgende con cert (volksmuziek) besloot het ensem ble met een bewerking van de compo nist Jacob van een viertal oude Engelse liederen. Over het ensemble niets dan lof. Er werd niet alleen met veel enthousiasme gemusiceerd, maar dirigent van der Plas heeft, ondanks het nog prille bestaan van dit ensemble, er een een heid van weten te maken. Met oog voor details, die door de orkestleden perfect werden uitgevoerd. Daardoor werd er op hoog niveau muziek gemaakt. Met schitterende solo-achtige deeltjes (vooral in de Suite Persane) voor alle instrumenten. Het publiek beloonde het ensemble daarom dan ook met een staande en zeer langdurige ovatie. Volksmuziek Het volgende concert zal plaatsvinden op vrijdagavond 2 augustus. Eén van de concerten uit de serie is gericht op volksmuziek en dat wordt op deze avond gebracht door het békende Geselscap goet ende fyn. Dus ditmaal volksmuziek uit Nederland en Vlaanderen. Middeleeuwse muziek op vele instrumenten. Een waar feest om naar te kijken en te luisteren. In de Uitkijkpost van volgende week wordt u uitvoeriger over dit concert geïnfor meerd. Maar wilt u verzekerd zijn van een plaatsje (het wordt gegarandeerd druk), dan kunt u vooraf telefonisch kaarten reserveren (072-5334804 of 5335852). Kaarten zijn ook in de voor verkoop verkrijgbaar bij de VVV Heiloo (hoek Stationsweg Heerenweg). Aan de Past. van Muijenweg wordt een nieuw complex van de Woningstichting Heiloo gebouwd. Wellicht neemt een vertegenwoordiger van de nog te formeren bewonerscommissie ook zitting in de nieuwe Huurdersraad. HEILOO - Sinds december werkt een initiatiefgroep van huurders samen met Woningstichting Heiloo aan de tot standkoming van een officiële Huur dersraad. Het formeren vart een huurdersraad is *een direct gevolg van de wettelijke ver plichting van woningcorporaties om de huurders bij het beleid en beheer van de verhuurder te betrekken. De initiatiefgroep bestaat uit mensen die afgevaardigd zijn door de verschil lende bewonerscommissies in Heiloo. Voorzitter is de heer A. Amsterdam. „De Woningstichting heeft vorig jaar alle bewonerscommissies aangeschre ven om iemand af te vaardigen voor de op te richten huurdersraad. We zijn nu met elf leden. We zien het liefst dat van alle complexen een vertegenwoordiger in de huurdersraad zit. Alleen uit het centrum en uit zuid hebben we nog nie mand, "aldus Amsterdam. Inmiddels is de initiatiefgroep een aan tal malen bijeen geweest. In die verga deringen wordt besproken wat de taken van de nieuwe huurdersraad zul len zijn. Amsterdam: „We willen ons met drie onderwerpen gaan bezighouden. Dat zijn het huurbeleid, de overlegstruc- tuuur met de woningstichting en het organisatiemodel van de huurders raad." Hij legt uit dat een huurdersraad wel even iets anders is dan een bewoners commissie. „Bewonerscommissies ont staan wanneer er bijvoorbeeld groot onderhoud gepleegd wordt, of wanneer er iets mis is. De huurders komen dan voor zichzelf en de wijk op. Maar wij als huurdersraad staan hier eigenlijk één treetje boven." De taak van de leden van de huurders raad is om mee te denken over zaken als de voorwaarden van de huurover eenkomst, het beleid inzake huurprij zen en huurverhogingen, het onder houd van de woningen en toewijzing en verhuur. Dat dit geen zaken zijn waar iedereen zo maar over mee kan praten, is wel duidelijk. Hoofd van dienst van de woningstichting B. Greeuw beaamt dit: „Om een huurdersraad een goede kans van slagen te geven, moet je de deelne mers de kans geven zich in te werken in de materie. Er is een behoorlijke kennis van zaken voor nodig. Het gaat dus niet direct om de eigen, individuele belan gen zoals de hoogte van de huur, maar om beleidskwesties. De mensen zullen daar dus in geschoold moeten worden. Wij zijn als corporatie verplicht om onze huurders te betrekken bij het beheer en beleid, dus vinden wij dat we daar dan ook energie in moeten steken. Tenslotte steekt de huurdersraad er ook veel tijd in." De heer Greeuw is bijzonder positief over de toekomstige huurdersraad: „Wij willen op basis van gelijkheid, ver trouwen en respect met de huurders raad overleggen. Wij zien hen als een volwaardige gesprekspartner. Zij moe ten meepraten en ons kunnen advise ren. Het is heel erg belangrijk dat wij de stem van de huurders horen." De huurdersraad zal in het najaar for meel opgericht worden. Over de orga nisatiestructuur moet nog gepraat wor den. Amsterdam: „We weten nog niet welke rechtsvorm het moet krijgen. Wordt het een stichting, of maken we er een vereniging van? In het laatste geval is er wel weer een contributie ver plicht." In augustus komt de initiatiefgroep op nieuw bijeen. Dan wordt aan de hand van een notitie van de Woonbond ver der gepraat over het huurbeleid. Voorafgaande aan de oprichting wor den alle huurders op de hoogte ge bracht door de initiatiefgroep en de Woningstichting Heiloo over de geplande activiteiten, de werkwijze en de samenstelling van de huurdersraad. HEILOO - Driesetters en zon ken merken de finaledag van het tweede Amels Makelaardij Tannes Jeugd toernooi in Heiloo. Waar de in groten getale toegestroomde toeschouwers volop genieten van het mooie weer en de fraaie tennispartijen, daar vormen de weersomstandigheden een extra handicap voor de hoofdrolspelers - de finalisten - zelf. Neem de Heerhugowaardse muur Carola Kamp en de Egmondse beuker Sterre Brak. Zij verlaten na drie slo pende sets volledig uitgeput het centre court van TV Het Vennewater. Het ver schil is miniem: met 7-5 in de laatste set eist Kamp de overwinning in de meisjes enkel tot en met 14 voor zich op. Datzelfde doet Niki Nelissen bij de meisjes tot en met 10. Ook zij heeft aan twee sets niet genoeg om Jolande Zijlstra op de knieën te krijgen. Heel wat makkelijker Vergaat het de twee Vennewater-spelers Jordi Wardenburg en Inger Snaphaan, die uitkomen in de oudste leeftijdscatego rie tot en met 16. David Stolker respec tievelijk Marije Platteuw weten de top favorieten geen moment echt in gevaar te brengen, maar kunnen desalniette min.terugkijken op een geslaagd toer nooi. Datzelfde kan de organisatie van het Amels Makelaardij Tannes Jeugdtoer nooi '96. Het weer is de gehele week prachtig geweest, vooral de laatste dagen viel te genieten van jeugdtennis op niveau en de vele nevenactiviteiten vonden gretig aftrek bij de 46 meisjes en 71 jongens. Met dat laatste is de belangrijkste doelstelling van de orga nisatie - een prachtweek voor alle deel nemers - gehaald. Ook in de prijsuitreiking werd deze visie doorgetrokken. Want niet alleen de tennisfinafisten werden daar letter lijk en figuurlijk in het zonnetje gezet, maar ook lagen er prachtprijzen klaar voor onder meer superflipperaar Jeroen Pronk, top-playbackers Rianne en Nynke de Groot en beach tennissers Daan de Geus en Sietze Mosselaar. Uitslagen: JE-16: 1. Jordi Wardenburg 2. David Stolker 3. Kristen Wokke 4. Dave v.d. Meer JD-16: 1. Jordi Wardenburg en Dave v.d. Meer 2. Daan de Geus en Stefan de Groot. ME-16: 1. Ingerv Snaphaan 2. Marije Platteeuw 3. Aster Busink 4. Eva Hartog MD-16: 1. Marloes Helderman en Inger Snaphaan 2. Marije Platteeuw en Aster Busink. JE-14: 1. Rob Visser en Rob Dekker 2. Machiel v.d. Hoonaard en Jorn Veld. ME-14: 1 Carola Kamp, 2. Sterre Brak 3. Marlies van Dijk 4. Simone Kunst MD-14:1. Marlies Oiling en Sterre Brak 2. Simone Kunst en Carola Kamp. JE-12:1. Owen Ligtelijn 2. Justin Stolker 3. Micha Wijnker 4. Lennart Aker JD-12: 1. Michael Lute en Owen Ligtelijn 2. Elmer Leemhuis en Justin Stolker ME-12:1Marije Buijs 2. Esther Stoop, 3. Lotte Tegel 4. Rianne de Groot MD-12: 1. Frauke v. Maarschalkerweerd en Esther Stoop 2. Lotte Tegel en Marije Buijs JE-10: 1. Siep Busink 2. Jurjen van Duijn 3. Sven Bakker 4. Frank Brouwer JD-10: 1. Sven Bakker en Siep Busink 2. Koen Selie en Frank Brouwer ME-10:1. Niki Nelissen 2. Jolande Zijlstra 3. Inge Dierickx 4. Lindsey Cooks MD-10: 1. Jolande Zijlstra en Wendy Stoop 2. Lindsey Cooks en Niki Nelissen. Uw vertrouwde Contactlens- specialist JOHN MOEN GOED GEZIEN Verkoop afgeschreven materialen in bibliotheek HEILOO - De Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo houdt vrijdag 26 juli weer een verkoop van afgeschreven materialen. Naast boeken worden ook cd's, tijdschriften en video's verkocht. De verkoop vindt plaats van 15.00 tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.30 uur in de hal van de bibliotheek. Zowel 's middags als 's avonds worden alle afge schreven materialen verkocht (jeugd en volwassenen). Jeugdboeken kosten f 1,50, boeken voor volwassenen f 3,00 en cd's f 5,00. Rommelmarkt HEILOO - De Stichting WAO-AAW belangen is van plan om na de vakantie op 22 augustus een rommelmarkt te houden. Wie spulletjes over heeft of weg wil doen kan contact opnemen met mevrouw Braids, tel. 072-5331840 of 5338936. VAM DER BORDEN Warme maaltijden in de zorgcentra De Loet en Overkerck HEILOO - Al geruime tijd bestaat er voor senioren in Heiloo de mogelijk heid om in de zorgcentra De Loet en Overkerck de warme maaltijd te gebruiken, het zogenaamde 'Open ta felproject'. Een veelgehoorde reden om te kiezen voor deze maaltijdvoorziening is dat men het ongezellig vindt om alleen te eten. Eten in een van deze zorgcentra betekent daarom ook contacten leggen met de andere gasten en met de bewo ners van de huizen. De 'Open tafel' is bedoeld voor senio ren vanaf 55 jaar en mindervaliden van elke leeftijd. De warme maaltijd wordt geserveerd tussen 12.00 en 13.00 uur. Het gaat om een compleet menu, dat bestaat uit drie gangen die de gast zelf kan samenstellen. Voor de prijs hoeft men het niet te laten: de kosten van de maaltijd zijn f 8,40. Een ander systeem van maaltijdvoor ziening is 'Tafeltje dekje'. De aanvraag hiervoor kan telefonisch gedaan wor den bij de gemeente Heiloo, tel. 072- 5313186. Deze geeft de aanvraag door aan de Stichting Ouderenwerk, die de maaltijdvoorziening van Tafeltje dekje regelt. Kosten zijn f 10,75 per maaltijd. Daarnaast is er nog een aantal restau rants en winkels die warme maaltijden verzorgen. De Stichting Ouderenwerk heeft in een handzaam gidsje alle infor matie en prijzen op een rijtje gezet. Voor informatie tel. 072-5331297. Geslaagd HEILOO - Onze plaatsgenote Esther de Vries is aan de Hogeschool Alk maar, sector techniek chemie, afge studeerd als ingenieur in de studierich ting 'klinische chemie'. SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-52893094/072-5338472 voor al uw bloemwerk, tel. 072 - 5332606 Een beeld van Marjolijn de Bruin. Expositie in De Vermaning HEILOO/GRAFT - Komende zondag om 12.00 wordt de dubbelexpositie van Marjolijn de Bruin en Magda Bakker geopend in De Vermaning aan het Noordeinde in Graft-de Rijp. Het geheel zal muzikaal opgeluisterd wor den met het buikorgeltje van de heer Altenburg uit Heiloo. De beelden, aquarellen en (droog)bloemstukken van de beide kunstenaressen zijn te zien op vrijdag, zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur, en verder na telefo nische afspraak (tel. 072-5332915). De laatste dag van de tentoonstelling is zondag 11 augustus. Die dag is het kerkje opgenomen in de Kerkepad- route. Gevonden voorwerpen HEILOO - De volgende voorwerpen werden als gevonden bij het politiebu reau aangemeld: diverse sleutels, een auto-wieldop, een kinderhorloge, een bruine draagtas, een zwart lederen schoudertas en een kinderfiets in diver se kleuren. HEILOO - Diny Dijkman-Mulder exposeert haar nieuwste aquarellen bij Silhouet binnenhuisarchitectuur in Heiloo. Diny Dijkman js in deze omge ving zeker geen vreemde te noemen. Reeds jaren is zij actief met schilderen en aquarelleren en is in diverse galeries in Noord-Holland te zien geweest. Haar kleurgevoel uit zich in het gebruik van harmonieuze kleuren en de directheid van haar werk maken Dijkman tot een schilderes met gevoel. Naast haar vertrouwde impressionisti sche stijl waagt Dijkman zo nu en dan ook een stapje in de richting van de meer moderne schilderkunst. Dat maakt dat haar aquarellen passen in klassiek ingerichte vertrekken, maar ook' in lichte interieurs. De favoriete thema's van Dijkman zijn (veld)boe- ketten en voorjaarsbloemen, thema's die deze expositie tot een bloeiend geheel maken. Silhouet is dagelijks geopend van 9.00 tot 18.00 uur (uitge Cursus sprookjes schrijven HEILOO - In veel sprookjes schuilen eeuwenoude wijsheden. Ze zijn vervat in beelden als het slovende meisje, de heks, de barre tocht, behulpzame zaken als de tondeldoos of de sprekende pop en nog veel meer bekende wezens en figuren. Sprookjes zijn oorspronkelijk bedoeld om bronnen van kennis voor de verge telheid' te behoeden. Ze zijn vaak ook een medicijn. Sprookjes verlangen geen handeling of voorwenden. Ze willen slechts gehoord en bewaard worden en veroorzaken zo opwinding, bedroefd heid, mededogen, vragen, verlangens en inzichten die oerbeelden spontaan te voorschijn brengen. Wie herkent niet het slovende meisje in zich, de wijze oude bes of de heks? Op deze manier bevatten sprookjes aan- wijzingen die tot leidraad kunnen die nen bij de gecompliceerdheden van het leven. In de cursus 'Sprookjes schrijven' wordt aan de hand van één sprookje gezocht naar de oerbeelden die zich schuil houden in de verhaallijn. Elke cursusavond wordt een deel van het sprookje verteld en worden de oerbeel den ontleed. De hierdoor ontrafelde verhaalstof dient om het eigen leven als leidraad te gebruiken voor het te schrij ven sprookje. De cursus is bedoeld voor iedereen die van sprookjes houdt en het een uitda ging vindt op zoek te gaan naar de oer beelden die een rol spelen in het eigen leven. Schrijfervaring is een voordeel, maar niet noodzakelijk. De cursus wordt gegeven op zes don derdagavonden van 20.00 tot 22.00 uur en start 22 augustus in Heiloo. Voor inlichtingen of opgave kunnen belang stellenden na 19.30 uur bellen M. Schouwenaar, tel. 072-5332418. zonderd maandag), straatweg 99, Heiloo. Kennemer- Zou de Heilooër jeugd dan toch een eigen skatebaan krijgen? Een aquarel van Diny Dijkman-Mulder. HEILOO - Akrides uit IJmuiden, vorig jaar als vierde geëindigd in de Nederlandse eredivisie, speelt op woensdag 14 augustus in sporthal Het Vennewater tegen een Regio-Team. Dit team wordt samengesteld uit spe lers van Flashing Heiloo, Lake City Players (Uitgeest), Derba (De Rijp) en HBC (Heerhugowaard). Zowel de nieuwe coach van Akrides, de bekende ex-international Kees Amama uit Haarlem, als enkele spelers zijn afkomstig van het juniorenteam van Canadians uit Amsterdam. Dit team, met voornamelijk spelers van Jong Oranje, behaalde vorig jaar het lands kampioenschap. Bij het Regio-team spelen als bekend ste regionale topspelers David Wesselius (Flashing Heiloo), Diego Vanelli (HBC) en Maarten Wijdekop (Derba). De aanvang is om 20.00 uur en de toegang is gratis. Ook aan de voetballiefhebbers is gedacht. Aangezien op dezelfde avond de opening van de Amsterdam Arena plaatsvindt met de wedstrijd Ajax-AC Milan zal in het sporthalrestaurant een groot televisiescherm worden geplaatst. f Als voorbereiding' op deze wedstrijd oefent het Regio-team op vrijdag 9 augustus in sporthal Het Vennewater tegen het eerste herenteam van Flashing Heiloo. Ook voor deze wed strijd is de aanvang om 20.00 uur en is de toegang gratis. Indien zijn programma als speler van René Coltof Den Helder dit toelaat zal het Regio-team in beide wedstrijden worden gecoached door de bekende international Erwin Hageman. In mei heeft hij de geselecteerde spelers drie trainingen voorbereid op de wedstrij den. Na de genoemde wedstrijden tegen Flashing Heiloo en Akrides komt het Regio-team nog uit tegen Lake City Players, HBC en Derba en zal het in het weekend van 23, 24 en 25 augustus deelnemen aan een sterk bezet toer nooi in Hoofddorp. HEILOO - De gemeente is van plan om eind september met de jeugd van Heiloo om de tafel te gaan zitten om te praten over een skatepark. Dit naar aanleiding van de vele verzoeken die de gemeente inmiddels bereikt hebben om een dergelijke voorziening aan te leggen. Aanvankelijk prakkezeerde de ge meente er niet over, vooral omdat gedacht werd dat het skaten slechts een rage was die wel weer over zou gaan. Eind mei boden Twan van Steenhoven en zijn vriendjes burgemeester N. Schoof ruim tweehonderd handteke ningen aan om nogmaals te pleiten voor een skatepark. De burgemeester beloofde hem toen om opnieuw met het college te gaan praten, een belofte die hij inmiddels is nagekomen. Met als gevolg dat het college nu wat positiever tegenover het plan staat en daarom een groepsdebat wil organise ren. Daartoe wordt van alle basisscho len en de mavo in Heiloo een vertegen woordiger uitgenodigd om mee te komen praten. De bedoeling is dat de kinderen in een eerste bijeenkomst geïnformeerd wor den over de gang van zaken. Ze krijgen dan 'huiswerk' mee, stukken die ze moeten lezen om zich een oordeel te vormen over waar de baan moet komen, wat voor een baan het moet zijn, de mogelijke overlast voor omwo nenden, de kosten (de aanleg van een veilige baan loopt al snel in de tiendui zenden guldens), kortom alle voors en tegens die in de besluitvorming afgewo gen worden, moeten ze op een rijtje zetten. Aansluitend gaan de kinderen dan met burgemeester Schoof om de tafel zitten voor het echte debat, waarin ze hun wensen kunnen beargumenteren. CEES HACHMANG LOODGIETERS Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 MA«aAA«WI VF*2e*<£RlN<:.EN - HYPOTHEKEN Al meer dan 60 jaar uw makelaar en taxateur onroerende goederen. Ook specialist in verzekeringen en hypotheken. Privé: 072 5330550, Kennemerstraatweg 63 Kantoor: 072 5141000, Kennemerstraatweg 33 Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte v' Kn/ Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1