m Vrolijke volksmuziek uit Nederland en Vlaanderen te beluisteren in Heiloo Campings in Heiloo tot het laatste plekje bezet Bloembinderij 't Loo 25.000ste bezoeker in Het Baafje CEES HACHMANG LOODGIETERS Suzanne Buis exposeert werk restanten pri|zen Biljarten in 't Vennewater Gevonden voorwerpen NIEUWSBLAD VOOR HEILOO E N OMSTREKEN ^LoJU ld, Drukkerij uitkijk post bv 61e JAARGANG NO. 31 voor ai uw bloemwerk, tel. 072 - 5332600 Poolse kinderen op vakantie in Heiloo 31 JULI 1996 Eten in De Loet en Overkerck Botulisme geconstateerd Enthousiast Gediplomeerd Personeel JOHN MOEN GOED GEZIEN «URÖ£" Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. HEILOO - Tot en met 29 september zijn in de koffieshop van de Hema in Winkelhof 't Loo enkele werken te zien van de Heiloose schilderes Suzanne Buis. Suzanne is 23 jaar en sinds enkele jaren weer actief aan het schilderen. Na exa men te hebben gedaan in de vakken tekenen/schilderen en kunstgeschiede nis aan het atheneum, ontbrak tijdens haar studie de tijd om beeldend bezig te zijn. De liefde voor vormen en beel den bleef echter, zodat ze naast filmen en fotograferen ook het schilderen weer is gaan uitoefenen. Onlangs maakte Suzanne haar eerste grote wandschildering: vier muren - met een totale oppervlakte van 80 vier kante meter van zwembad Het Vennewater in Heiloo zijn veranderd in een fantasie-woestijnlandschap. Deze totaal andere manier van schilderen spreekt haar zodanig aan dat ze van plan is deze techniek beter te ontwik kelen, om zodoende grijze, saaie muren over de hele wereld op te vrolijken. Het schilderwerk van Suzanne valt - in welke techniek ze ook werkt, acryl, plakkaat of aquarel - op door de sterke en warme kleuren. Hiermee combi neert ze haar waardering voor de natuur en het leven met de verwonde ring over fantasieën en dromen. Verder blijkt uit veel van haar werken hoezeer mensen en in het bijzonder de vormen, houdingen en uitstralingen van vrou wen haar boeien. LAATSTE LAAGSTE BERGEN HEILOO HOORN HEILOO/EGMOND - Drie jaar gele den werd de biljartaccommodatie aan 't Vennewater geopend met een feestelijk toernooi om het 'Open Kampioen schap van Heiloo'. Dit bleek meteen een succes en nu is het reeds de derde maal dat de biljartvereniging Egmond dit evenement organiseert bij. de ope ning van het seizoen '96-'97. Deelnemers komen uit de hele regio en het is verheugend te constateren dat men steeds weer opnieuw terugkomt. Het deelnemersveld is nagenoeg gelijk aan die van het vorig jaar en inschrijven is nog maar zeer beperkt mogelijk. De voorronden zijn op 30 en 31 augustus, de finales worden dan gespeeld op 1 september. Waarschijnlijk wordt de biljartzaal nog uitgebreid van vier naar zes tafels en dat schept dan weer mogelijkheden voor volgend jaar, want dan kunnen nog meer liefhebbers deelnemen. Voor last minute inschrijvingen moet men contact opnemen met de secretaris van de biljartvereniging, Joop Baltus, tel. 072-5063908. Misschien heeft hij nog een plekje over door een mogelijke afzegging. HEILOO - De volgende voorwerpen werden bij het bureau als gevonden gemeld: diverse sleutels, een kinder fietsje in verschillende kleuren, eén leesbril met diverse kleuren aan een koord, een kinderspijkerjack, een kin derfiets. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 79 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Piet Tros (tweede van rechts) neemt het boeket en een abonnement voor het volgende seizoen in ontvangst. HEILOO - Eindelijk was het dan zover. Dinsdagmorgen om 8.30 uur gaf de teller op zwembad Het Baafje het getal 24.999 aan. En voor de volgende bezoeker lag er een fraai boeket bloe men en een gratis abonnement voor 1997 klaar. Het was Piet Tros uit Heiloo die deze attenties uit hande» van wet houder J. Wuijster mocht ontvangen. Samen met zijn vrouw Nettie komt Piet Tros geregeld zijn baantjes trekken in zwembad Het Baafje. Zo ook deze morgen. „Zo'n twee a drie keer in de week komen we hier zwemmen. We stappen in onze badjas in de auto, dan kunnen we zó het water in duiken. Ik hoop dat we dat nog vele jaren kunnen blijven doen." Het heeft lang geduurd voordat er een huldiging plaats kon vinden. Vorig jaar hadden om deze tijd reeds 50.000 bezoekers Het Baafje bezocht. Zowel in 1994 als in 1995 beleefde het zwem bad met ruim 68.000 bezoekers 'gou den jaren'. „Helaas laten ae weergoden ons dit jaar verschrikkelijk in de steek," ver zuchten de medewerkers van Het Baafje in koor. „Maar we blijven opti mistisch. We rekenen toch nog op vijf weken echte zomer. Met een eindtotaal van zo'n 40.000 bezoekers zijn we dit jaar dik tevreden." HEILOO - Voor het negende jaar is de Stichting 'Een Hart voor Polen' er opnieuw in geslaagd 22 kinderen met begeleidster voor een gezonde, ont spannen en leerzame vakantie van bijna drie weken naar Heiloo te laten komen. Na de nodige voorbereidingen door de stichting, zoals het werven van gastou ders, het maken van een begroting, het zoeken naar sponsors, het regelen van vervoer, het opstellen van een vakan tieprogramma en het geven van Poolse lessen aan de gastouders, zijn bij het hijsen van de Poolse vlag en onder klokgelui de 22 kinderen met hun begeleidster Urszula Racka vorige week woensdagmorgen verwelkomd in Heiloo. Ondanks de lange reis van achttien uur, het druilerige weer bij aankomst, de slaperige snoetjes en de spanning bij de kinderen ('waar kom ik terecht?'), kon er toch nog een glimlach af voor de fotograaf. In de koffiekamer van de Moeder Godskerk, waar thee, koffie en limona de geschonken werd, konden de kinde ren kennis maken met de gastouders. Gewapend met plakboek en viltstiften, een portemonnaie met een tientje erin én een witte en rode roos (de kleuren van de Poolse vlag) gingen de kinderen vervolgens met hun gastouders mee naar hun vakantieadres. De kinderen, in de leeftijd van 10 tot 12 jaar, komen allen uit de Zuid-Poolse stad Swie- tochlowice, waar Heiloo een band mee heeft. De Stichting 'Een Hart voor Polen' heeft vanaf het begin een relatie opge bouwd met een school in diezelfde stad. Een commissie daar selecteert kinderen in die leeftijdsgroep, die een vakantie nodig hebben, anders dan de gemeente, stad, of ouders kunnen bie den. De kinderen komen over het algemeen uit grote en zeer arme gezinnen. De voortdurende confrontatie met ernsti ge lucht- en bodemverontreiniging ondermijnt ook hun gezondheid. Evenals andere jaren zullen verschil lende kinderen ook dit jaar een bezoek brengen aan een arts. De ervaring leert echter, dat drie weken gezonde Hollandse lucht een weerstand opbouwt, waar de kinderen nog maan den profijt van ondervinden. Op het programma staan een bezoek aan ponypark Slagharen, een puzzel- tocht door Heiloo met als onderbre king een lunch in het gemeentehuis en een bowling-uurtje, een strandwande ling naar Bergen en terug met een eten tje, het zondagse kerkbezoek, waarna een picknick, een sport- en speldag én een gezellige afscheidsmiddag. Helaas kon ondanks alle voorbereidin gen, het geplande programma niet in zijn geheel doorgang vinden. En dat heeft een oorzaak. Ondanks giften in geld en natura van vele vrienden en organisaties, waar de stichting zeer erkentelijk voor is, komt de bodem van de pot met geld in zicht. De stichting is dan ook gedwongen het programma wat in te krimpen. De grootste zorg gaat echter uit naar volgend jaar, het lustrumjaar. Ook dan zullen kwetsbare kinderen vakantie nodig hebben. Opnieuw wil de stichting ruim twintig kinderen uitnodigen en opnieuw zullen voorbereidingen getroffen worden en zal een begroting gemaakt worden van rond de f 10.000,-. Om dat doel te berei ken roept de stichting de bevolking van Heiloo op een storting te doen op giro nr. 521266, ten name van Stichting 'Een Hart voor Polen' te Alkmaar. Het Gheselscap goet ende fyn. De 22 Poolse kinderen die drie weken vakantie doorbrengen in Heiloo. (foto Parakalo) HEILOO - In de serie zomeravondcon certen in de Witte Kerk van Heiloo is één .avond ingeruimd voor volksmu ziek. Komende vrijdag (2 aug) is het weer zover. De avond zal worden ver zorgd door het Gheselscap goet ende fyn met het programma 'Die some! is in het saisoene'. Een programma met afwisseling van ernst en luim, muzikaal luistergenot en lichtvoetig vermaak. Gheselscap goet ende fyn is een professioneel mu- ziek(theater)ensemble, dat is gespecia liseerd in oude Nederlandse (en Vlaamse) liederen, muzikale gedichten, dansmuziek, volksgebruiken en folklo re vanaf de middeleeuwen. Een pro gramma dat zowel door jong als oud zal worden gewaardeerd De leden begeleiden zichzelf op vele oude muziekinstrumenten, zoals harp, cittern, doedelzak, draailier, luit, hakke bord, psalterium, cithole, portatief, viola da gamba, koehoorns, krom hoorns, schalmei, blokfluiten, doedel- blaas, klompviool en rommelpot. Misschien zijn diverse instrumenten voor u zelfs onbekend. Des te meer een goede reden om deze ongetwijfeld zeer gezellige avond te bezoeken. De voorstelling begint zoals gebruike lijk om 20.30 uur. Een beetje laat voor de kinderen? Ach, voor één avondje is dat niet zo erg en het is tenslotte nog vakantie. Kaarten (f 10,-/f 7,50) zijn telefonisch te reserveren via de num mers 072-5334804 of 5335852 en in de voorverkoop verkrijgbaar bij de VVV Heiloo (hoek Stationsweg Hee- renweg). Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag: 8.30-16.30 uur vrijdag 8.30-15.00 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) Weg in eigen land Vakantie in eigen land is populair. De mooie zomers van de afgelopen jaren hebben veel Nederlanders doen beslui ten om 'lekker weg in eigen land' te gaan. De familiecampings aan de Omloop zijn dan ook voornamelijk door Nederlanders bezet. Ad Zoon, al 22 jaar hét aanspreekpunt voor de gas ten van Klein Varnebroek: „Ongeveer vijftien procent is Duits. We hebben 120 vaste plekken voor gasten die elk jaar terugkomen. Tachtig procent daarvan komt uit Amsterdam en de Zaanstreek,, die vinden het heerlijk hier." Daarnaast zijn er veel kampeerders uit Friesland, Groningen, Drenthe en Overijssel. Volgens Zoon is dat een gegeven. „Dat zie je heel vaak. Noord blijft bij noord zogezegd, zuid gaat naar zuid. Limburgers tref je bijvoorbeeld eerder aan in Zeeland dan in Noord- Holland." Zijn woorden worden on middellijk gelogenstraft door mevrouw Willems, die op dat moment aan de balie een paar kaarten uitzoekt voor haar kinderen. „Wij komen uit Eind hoven. We hebben al een paar keer in Noord-Holland gekampeerd, maar we zijn nu voor het eerst in Heiloo. Via col lega's en een broer van mijn man had den we van deze camping gehoord." Ondanks het tegenvallende weer vindt het echtpaar Willems het heerlijk in Heiloo. „Het is hier een prachtige omgeving, we fietsen veel. Je kunt zó op de fiets naar zee." Mevrouw Willems De campings Klein Varnebroek en heeft ook wat kritiek. „Van de week waren we op de fiets naar Egmond. Daar was kermis op de boulevard, waardoor er geen plaats voor de fiet senstalling was. We moesten onze fiet sen toen zo maar ergens neerzetten, maar we waren er niet helemaal gerust op, dus we gingen af en toe even kijkéa of ze er nog stonden." Maar over de camping zijn de Eind- hovenaars meer dan tevreden. „Goed onderhouden, schoon, en dan dat sani tair, dat is echt geweldig," prijst mevrouw. Ze doelt op het moderne was- en toi letgebouw, dat twee jaar geleden neer gezet is. Het ziet er inderdaad spikspl internieuw uit, schoon, licht en van alle gemakken voorzien. Ruime douches en toiletten, gezinsbadkamers, wasmachi ne, droogtrommel en centrifuge, een afwasmachine, een ijskast voor koelele menten en een magnetron. Ad Zoon is er best trots op. „Schoon is belangrijk, daar word je op beoordeeld. Het gebouw wordt een paar keer per dag schoongemaakt, tot in alle hoeken en gaten, en dat controleer ik steeds weer. De mensen vinden dat echt heel belangrijk." zijn tot op het laatste plekje Stekkie dicht bij huis Dat laatste beaamt ook buurman Peter Barnhoorn. Ook hij ziet erop toe dat het sanitair vaak en goed schoonge maakt wordt. Samen met zijn twee broers is hij sinds vijfjaar eigenaar van Camping Heiloo. Het werk hebben ze min of meer in drieën verdeeld: één broer neemt de horeca voor zijn reke ning, de tweede is de technische man. Peter doet het management. „We zijn er min of meer in opgegroeid. Mijn vader kocht het bedrijf achttien jaar geleden. Zo zijn we er vanzelf in gerold." Camping Heiloo heeft 75 passanten plaatsen en 150 vaste. „We hebben heel veel vaste gasten. Als het mensen ergens goed bevalt, komen ze er graag weer terug." Ook hier is zo'n vijftien procent van de kampeerplaatsen door Duitsers bezet. „Verder bijna allemaal Nederlanders, en sommigen zelfs van heel dichtbij. We hebben hier gasten uit Uitgeest en Alkmaar." Volgens Barn hoorn is dat een tendens van de laatste jaren. „Door de hoge benzinekosten zoeken veel mensen een stekkie dicht bij huis. Bijkomend voordeel daarvan is dat ze, als het slecht weer is, zó thuis zijn." f. (foto Parakalo) De familie Roos uit Amsterdam staat voor het vierde jaar op Camping Heiloo. „We staan hier van april tot september met de caravan. We zijn hier alle weekenden en natuurlijk de vakan tie." Fietsen, haar het strand gaan en zwemmen zijn de belangrijkste activi teiten. „Je hebtTrier echt alles bij de hand en je bent niet al te ver van huis. Als er wat is ben je zó terug." Het is hard werken op de campings, zeven dagen per week. „De mensen zijn op vakantie en je moet er alles aan doen om het ze naar de zin te maken," aldus Barnhoorn. „Het onderhoud bij voorbeeld. Na zo'n plensbui als van de afgelopen dagen moet je toch meteen gaan kijken of alles in orde is. En dan de activiteiten. Als het weer dat ver langt, moet je wel eens wat aanpassen. Snel inspelen dus." Barnhoorn is verder druk bezig met plannen voor de winter. „We willen van de winter een nieuwe receptie bouwen. Het hokje dat er nu staat wordt echt te klein. Daar brengen we dan ook meteen het kantoor in onder. Maar we maken het niet te leuk en te mooi hoor," voegt-ie er meteen aan toe. „We willen het niet té luxueus maken. Het blijft kamperen!" HEILOO - Al geruime tijd bestaat er voor senioren de mogelijkheid om in de zorgcentra De Loet en Overkerck de warme maaltijd te gebruiken, het zoge naamde 'Open tafelproject'. Redenen om voor deze maaltijdvoor ziening te kiezen kunneh zijn dat men zelf niet meer kan koken, maar ook dat men het ongezellig vindt om alleen te eten. Eten in een van deze zorgcentra betekent daarom ook contacten leggen met de andere gasten en met de bewo ners van de huizen. De 'Open tafel' is bedoeld voor senio ren vanaf 55 jaar en mindervaliden van elke leeftijd. De warme maaltijd wordt geserveerd tussen 12.00 en 13.00 uur. Het gaat om een compleet menu, dat bestaat uit drie gangen die de gast zelf kan samenstellen. Voor de prijs hoeft men het niet te laten: de kosten van de maaltijd zijn f 8,40. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Overkerck, Joke Lindt, tel. 072-5330409 en voor De Loet, André Gonggrijp, tel. 072-5330744. Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 HEILOO - Een Duits echtpaar aan de balie van camping Klein Varnebroek wordt teleürgesteld. Alle 220 plekken van het kampeerterrein zijn bezet en dat blijft voorlopig ook nog wel zo. Beheerder Ad Zoon stuurt ze echter niet zo maar weg: hij wijst de weg naar camping Alkmaar, waar nog wel plaats is. Bij buurman Camping Heiloo is het van hetzelfde laken een pak, ook daar moet mede-eigenaar Peter Barnhoorn veelvuldig 'nee' verkopen. Ook de dames van de VVV in Heiloo hebben hun handen vol aan de vakan tiegangers. Ria Rozing: „Het is een beetje onvoorspelbaar, zo is het vol en zo is het hier weer leeg. Maar we heb ben het behoorlijk druk. De campings en bungalows in Heiloo zijn allemaal volgeboekt. Alleen de kamerverhuur, dat zou nog wel wat beter kunnen." Dit laatste is volgens Rozing te wijten aan de tegenvallende weersomstandighe den. „Kamers worden doorgaans niet gereserveerd. Mensen stappen in de auto en komen min of meer op goed geluk hier naar toe. Veel Duitsers komen bijvoorbeeld pas deze kant op als de weersverwachting goed is." Fietskaarten en -routes gaan veel over de toonbank in het VW-kantoortje. „En wat ook heel goed loopt is de ver koop van de gidsen van alle provincies aan de Heilooërs zelf. Vooral de Waddeneilandengidsen lopen goed," aldus een tevreden Ria Rozing. HEILOO - Na meldingen van omwo nenden over zieke en dode eenden in het water bij de Baetenburg, Vreden- oord en Boekenstein, heeft de dieren ambulance Kennemerland afgelopen weekend botulisme geconstateerd. Er werden negentien dode en twaalf zieke eenden aangetroffen. De zieke eenden zijn overgebracht naar vogelopvang centrum Damland in Bergen. Wie nog meer zieke en of dode eenden aantreft, wordt verzocht contact op te nemen met de dierenambulance Kennemerland, tel. 072-644066, of met de afdeling Groen en Landschap van de gemeente Heiloo, tel. 072-5313234. Omdat botulisme besmettelijk is, is het raadzaam om de dode dieren niet aan te raken. Laat uw kinderen en honden daar niet in het water spelen of zwem men. Ook vissen wordt voorlopig afge raden. Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1