Concours Hippique druk bezocht Fijn wonen, tussen al dat groen. Voor alle vragen over ouderenzorg Voor uw advertentie op maat Zomeractiviteiten Stedelijk Museum Zwemverbod door Botulisme Monumenten Openingstijden 't Beestenboetje I T*81 HEILOO Helaas zijn de eerste gevallen van botulisme bij eenden geconstateerd. In de vijvers rond het Baetenburg, Boekenstein en /redenoord zijn achttien dode en vier zieke eenden gevonden. Vanwege deze botulismegevallen is het ver boden te zwemmen in het water van deze omgeving. De gemeente is met de Stichting Dierenambulance overeengekomen, dat botu lismegevallen, ophalen van de eenden en melding maken bij de provincie, voortaan gedaan wordt door de Stichting. Gevallen van botulisme kunnen dus gemeld worden bij de Stichting Dierenambulance, te bereiken onder nummer 072 - 562 27 17. Voor meer inforrhatie kunt u terecht bij de heer C. Hartland van de afdeling Groen en Landschap, tel. 072 - 531 32 34 en natuurlijk bij de Stichting Dierenambulance. Bij de gemeente Heiloo is een aanvraag om vergunning als bedoeld in artikel 11 van de Monumentenwet 1988 ingekomen: Adres: Heerenweg 32 (De Witte Kerk); Omschrijving werkzaamheden: gedeeltelijk veranderen/vernieuwen van het kerkge bouw. De aanvraag ligt vanaf donderdag 1 augustus 1996 gedurende veertien dagen ter visie bij de afdeling VROM, Bouw- en Woningtoezicht, Raadhuisplein 1. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. Belanghebbenden kunnen gedurende deze termijn hun bedenkingen tegen het bouwplan schriftelijk kenbaar maken aan Burgemeester en Wethouders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Er wordt uitdrukkelijk op gewezen, dat met deze publicatie op geen enkele wijze wordt vooruitgelopen op de nog op de aanvraag te nemen beslissing. Het dierenparkje en 't Beestenboetje in het gemeentebos zijn op de volgende dagen én tijden geopend: - iedere woensdag van 13.00 - 16.00 uur - iedere eerste zaterdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur en van 13.00 - 15.00 uur. Avondopenstelling gemeentehuis Het gemeentehuis is op maandag 5 augustus 1996 van 18.00 - 20.00 uur geo pend voor de inwoners van Heiloo. De volgende afdelingen zijn open voor het publiek: Burgerzaken Sociale Zaken en Huisvesting Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Indien u graag met leden van de raad en/of van het college zou willen spreken tijdens de avondopenstelling, wordt u ver zocht voorafgaand aan deze avond con tact met hen op te nemen. Verleende vergunningen Op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening is de volgende vergunning ver leend aan mevrouw G.A.M. Crabbendam: - voor het organiseren van het jeugdfestijn Timmerdorp 1996 in de week van vrijdag 2 tot en met 9 augustus 1996 op het ach terste (meest westelijke gelegen) veld van het evenemententerrein in het recreatie plan Noorderneg. - voor het houden van ringsteekwedstrijden en ten gehore brengen van levende muziek tijdens deze wedstrijden op zon dag 18 augustus 1996. Tevens hebben burgemeester en wethouders toestem ming verleend om het gedeelte van de Heerenweg tussen de Stationsweg en de Butterlaan, inclusief het Stationsplein en het gedeelte van de Stationsweg gelegen tussen het station en de Heerenweg ten behoeve van de ringsteekwedstrijden op zondag 18 augustus 1996 af te sluiten. Tegen deze besluiten kan door belangheb benden binnen zes weken na verzending aan de aanvrager bezwaar worden gemaakt. Het bezwaar dient te worden gericht aan de bur gemeester, respectievelijk het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo. Bouwplannen Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen: De Krommert 31 - vergroten woning en bouw tuinmuur; De Krommert 33 - vergroten woning en bouw tuinmuur; Hoogeweg 61 - bouw serre; Westerweg 370 - uitbreiden woning; Trompenburg 11- uitbreiden woning; Heerenweg 245 - uitbreiden woning. De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 1 augustus 1996 geduren de vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM. Openingstijden van maandag tot en met vrij dag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tij den alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor^ bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het cóllege van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo. DAGELIJKS GOOIEN WE 315.000 KILO BROOD WEG GENOEG VOOR 395.000 BRODEN MINDER AFVAL HEB JE ZELF IN DE HAND O te HEILOO HEILOO Bouwvergunningen Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden; Kennemerstraatweg 245-247, Psychiatrisch Centrum Willibrord - nieuwbouw paviljoen Buitenzorg II; Kennemerstraatweg 464, Psychiatrisch Centrum Willibrord - vergroten paviljoen Vincentius met een activiteitenruimte; Kennemerstraatweg 464, Psychiatrisch Centrum Willibrord - vergroten paviljoen De Smet; Kennemerstraatweg 464, Psychiatrisch Centrum Willibrord - veranderen en vergroten wagenruimte/dagverblijf in wasserette; Spoorlaan 19, J. Meijs - vergroten dakkapel; Spoorlaan 20, J.H. Orij - vergroten dakkapel; Obriglaan 26, M. Noordman - vergroten woonhuis en aanbrengen kap op garage; Van Doornstraat 7, H.C.A. Kleemans - veran deren en vergroten berging; Het Zevenhuizen 56, Honk- en Softbalver. Double Stars Heiloo - oprichten sportaccom modatie; Arklaan 18, K.J. van Leeuwen - plaatsen ber ging; Goodeslaan 49, F. Veenman - plaatsen dak verhoging aan de voorgevel; Zevenhuizerlaan 11, J.A. Kuijs - plaatsen dak kapel aan de voorgevel; De Kuiilenaar 16, J.G. Morsch - plaatsen dak kapel op de achtergevel; Nicolaas Beetsweg 47, J.N. van Tiel - vergro ten/veranderen woonhuis; Obriglaan 12, W.H.C. Welling - veranderen garage in serre/hobbykamer; Info over Centrum voor Wijkgerichte Funkties in de Schalm naast Overkerck Voor informatie en advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55 plussers Openingstijden Zorgloket, Hoog en Laag 32, Heiloo: 09.00-11.00 uur ma-vrij. Telefonisch bereikbaar 09.00 - 17.00 uur Telefoon 533 87 04 Wonen 6 Zorg op Maat 5 X G G Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 5313289. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur, telefoon 531313 Stationsweg, Transvision - plaatsen schuilge- legenheid; Westerweg 171, J.C.A. van Egmond - vergro ten woonhuis. Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1Openingstijden van maan dag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 5 313 217 of 5 313 216. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hierte gen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vra gen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM Bouwaanvragen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Westerweg 375, A. Zoon - oprichten bij- keuken/garage-werkplaats/gasopslag Heerenweg 32, College van Kerkvoogden der Hervormde Gemeente - vernieuwen en veranderen kerkgebouw. De Uithijhpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken. GeenWeekZon derGeanWeek ZonderGeenW Lees liet elhe meeh in de Uithijhpost. Hét gratis ïoeehblad voor Heiloo en omstrehen. Onderzoek toegankelijk heid aanvullende ziekte kostenverzekeringen Informatierubriek <c Vries/Gina (Bucephalus) 159. Proef 26: 1. Tauber/Ivan Tetti (Duinridders), 2. Kersten/Hebron (Arnhemse) 169, 3. Peereboom/Wise Guy (Equus). Zl: proef 31: 1. Zirschky/Mystique (Beemsterruiters) 183, 2. Wijnker/Henco (Don Quichotte) 182, 3. Peeters/Jim (Heiloo) 172. Proef 31: Wierijn/Dalaria (Beemsterruiters) 378, 2. Schilder/Elstar (Beemsterruiters) 357, 3. Scheyde Flavia (Beemster ruiters) 356, 4. Bruin/Hesley (Vuur- torenruiters) 355. Proef 32: 1. Wynker/Henco (Don Quichotte) 376, 2. Barth/Anouk Aimee (Vuurtoren- ruiters) 363, Z2: proef 41: 1. Meyer- Qual, Isis Bucephalus) 387, 2. Wever /Flair (Beemsterruiters) 378, 3. Kamminga/Fairytale (HCE) 367, Proef 41: 1. Gaastra/Hermes (van Merlenrui- ters) 378, 2. Knip/Hayo (Beemster ruiters) 373. Proef 42: 1. Meyer/Qual Isis (Bucephalus) 387. Z: kür op muziek: 1. Knip (Beemster ruiters).® Viertallen: kÜr op muziek: 1. Beemsterruiters. Viertallen: 1. Zaanse Ruiters 138,2. Beemsterruiters 115. Springen Klassiek: B: 1. Van der Stee/Kassandra (Heerhugowaard), 2. Thijssen (Harold (Starrenburg), 3. Mul/Baronet (Hei loo), L: 1. Kalk/Kismo (Nibbic Hippies), 2. Kalk/Jiskanter (Nibboc Hippies, 3. Kamps/Credo (Heerhugo waard). Progressief B/L: 1. Mul/Hanneke (Heerhugowaard), 2. Saman/Delta (Equus) 3, Kalk/Jiskanter (Wieringermeer), Klassiek: M/Z: 1. Van Kalsbeek Bewan, 1. Van Kalsbeek Jacatra's Dorena, 2. Blommenstein /Just a Miracle (Alcmaria Hippies). Speel uw Spel: M/Z: 1. Van der Laan/Douna (Waterpoorters). Op de zolder van het Stedelijk Museum is een speciale tentoonstelling voor kinderen ingericht. ALKMAAR - Deze zomer komt de geïnteresseerde bezoeker in oude kunst volop aan zijn trekken. Zowel in de tijdelijke tentoonstelling als in de vaste opstelling zijn hoogtepunten uit de 16de en 17de eeuwse collectie te zien. Voor wie meer wil weten over die schilderijen is er iedere zondag een rondleiding tussen 13.30 en 14.30 uur. Ook kleine bezoekers zijn van harte welkom in het museum. Ze kunnen al speurend het hele museum bekijken want er ligt een leuke speurtocht voor ze klaar. En die mogen ze natuurlijk ook samen met hun begeleiders doen. Toegang en speurtocht zijn gratis. Speciaal voor de kinderen is er boven op de zolders een tentoonstelling inge richt over speelgoed en spelletjes van kinderen die honderd jaar geleden leef den. Er hoort een filmprogramma bij en kinderen mogen zelf dingen in beweging zetten. Ook kinderen die nog niet lezen, kunnen hier plezier aan beleven. Voor jong en oud is er de museumtuin waar beelden en gevelstenen worden tentoongesteld. Een tuin om rond te wandelen of om gewoon lekker in te gaan zitten. In de museumwinkel zijn fiets- en wandelroutes verkrijgbaar waarmee het cultuurlandschap rondom Alkmaar kan worden bekeken. Zo behoort een fietstochtje over de Westfriese Omringdijk tot de mogelijk heden. Maar ook zonder te fietsen kan de Omringdijk worden verkend: in het museum is deze zomer een programma te zien over de Omringdijk en zijn bewoners. Het Stedelijk Museum Alkmaar aan de Doelenstraat 5 is geopend dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur, zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. REGIO - De Unie KBO (Unie van Katholieke Bonden van Ouderen) - met ruim 234.000 leden de grootste ouderenorganisatie in Nederland - con stateert onder haar leden een toene mende onrust over de toegankelijkheid van de aanvullende ziektekostenverze kering. Steeds meer voorzieningen (tandheel kundige zorg, fysiotherapie) verdwij nen uit het basispakket. Het basispak ket kent een acceptatieplicht. Voor het aanvullend pakket geldt dit echter niet. Er komen bij de Unie KBO signalen binnen dat ouderen niet, of slechts onder zeer strikte aanvullende voor waarden, worden toegelaten tot een aanvullende verzekering. De Unie KBO wil onderzoeken of, hoe en in welke mate dit voorkomt. De Unie KBO zal vanaf heden haar landelijke Gezondheidstelefoon beschikbaar stel len voor een meldingsactie 'toeganke lijkheid aanvullende ziektekostenver zekeringen'. De Gezondheidstelefoon is bereikbaar op werkdagen van 9.30 uur tot 12.30 uur onder nummer 06-8212183 (22 cent per minuut). Ouderen worden opge roepen hun problemen met aanvullen de ziektekostenverzekeringen te mel den. De Unie KBO brengt daarna deze problemen in kaart om ze vervolgens aan de minister van Volksgezondheid aan te bieden. Uitsluiting Een groot aantal noodzakelijke vers trekkingen voor ouderen, chronisch zieken en mensen met een handicap is tegenwoordig opgenomen in het aan vullend pakket. Er bestaat een gerede kans dat in de naaste toekomst nog meer verstrekkingen uit het basispak ket worden overgeheveld. Zorgverze keraars kuitnen zodoende met elkaar concurreren, waarbij zij de neiging heb ben om de grote(re) risico's uit te slui ten of te beperken. Doel van het onderzoek is na te gaan of, hoe én in welke mate zorgverzeke raars de toegankelijkheid van de aan vullende verzekeringen voor ouderen beperken. HEILOO - Het concours hippique van de landelijke rijvereniging Heiloo e.o. dat dit jaar op zondag 28 juli werd gehouden, werd gekenmerkt door goede prestaties van de ruiters, een soe pele organisatie, veel bezoekers en prima weersomstandigheden. De compacte ligging van de wedstrijd terreinen aan de Dors en aan het Maalwater en de goede bodem boden de ruiters ideale mogelijkheden om tot goede prestaties tq komen. Dit bleek dan ook duidelijk bij de prijs uitreiking. Veel ruiters en amazones konden één of meer winstpunten aan hun persoonlijke score toevoegen. De springruiters waren enthousiast over de kwaliteit van het door parcoursbouwer Van Bodegom neergezette springpar- cours. Tijdens de bekendmaking van de uitslagen bleek dat ook de leden van de organiserende vereniging goed hadden gepresteerd. Mirella Klomp verdiende in de M-l dressuur met haar paard Jinglebell 168 punten, hetgeen goed was voor een eer ste prijs, terwijl aan clubgenote Margriet Meyer eveneens een eerste prijs kon worden uitgereikt. Haar dres- suurproef was goed voor 170 punten. Margriet berijdt het paard Je Reviens van stoeterij het Maalwater. Met dit paard zal zij in de eindronde van de speciale fokkersprijs tijdens de centrale keuring in Midden-Beemster uitko men. Ook de familie Dekker viel in de prij zen. De zussen Sylvia en Monique behaalden in de B-proef goede resulta ten. Clubgenoten Esther van 't Veer behaalde met Kitt JJ de respectabele score van 179 punten in de L-proef. Ook Els Ranzijn en Rebecca Clement vielen in de prijzen. Het pauzenummer, de Jack Russell race, trok veel belangstellenden. De Jack Russell is van oorsprong een jacht- hondje en bij veel paardenhouders erg geliefd. De race was een leuke onder breking, die door het toegestroomde publiek met enthousiasme werd gevolgd. De concourscommissie van de landelijke rijvereniging Heiloo e.o. kan terugzien op een bijzonder geslaagd concours. Een dressuurproef in de L-klasse ti pique, (foto Parakalo) Dressuur B: proef 7: Reitsma/Golddream (Waddenruiters) 165 punten, 2. Clement Twist (Heiloo) 162, 3. Baars/Veerellen (HCE). 161. Proef 7:1. Dijkstra/Perf. Pak Cafe (Waterpoor ters) 187, 2. Semeyn/Zindanetty (Centrumruiters) 164, 3. Dekker/Jones (Heiloo) 159, Proef 8:1. Meilink/Jasper (Duinruiters) 169, 2. Dekkeï/Gezienus (Heiloo) 164, 3. Worm/Gershwin (HCE). Proef 8: 1. Dijkstra/Perf.Pak Cafe (Waterpoorters) 164, 2. Ampt Donna Halesta (Wieringermeer) 161, L: proef 13: 1. Van de Hoek/Illusion (Heerhugowaard) 167, 2. Ubels/Qual Kelvin (Bucephalus) 162, 3. Hoog- schagen/Jordan (Alcmaria Hippies) 161. Proef 13: 1. Ranzijn/Hudith (Heiloo) 166, 2. Boltje (Beem sterruiters), 3. Brugman/Wiedeke (Bentveld) 165, 4. Glas/Fabilian (Zaanse Ruiter) 164,5. van 't Veer/Kitt JJ (Heiloo) 162, 6. Schoonhoven/Halla (Phoenix) 162. Proef 13: l7 Schaap/Kehlym (Alcmaria Hippies) het drukbezochte concours hip- 172, 2. Luitjes/Iboya (Bucephalus) 169. Proef 13: 1. Geluk/Hazel (Zaanse Ruiters) 168, 2. Pronk /Iboya (Bucephalus) 167. Proef 14: 1. Van de Hoek/Illusion (Heerhugowaard) 162, 2. Ubels/Qual Kelvin (Bucephalus) 161, 3. Top/Kontent (Zaanse Ruiters) 159. Proef 14:1. Van 't Veer/Kitt JJ (Heiloo) 179 2. Vader/Kay (Heerhugowaard) 176, 3. Ranzijn/Hudith (Heiloo) 169, 4. Kremer/Manolito (Starrenburg) 168,5. Van Schie/Fixante (Wieringermeer) 169,6. Bak/Foppe (Heiloo). Proef 14:1. Termeulen/Kooal (Pr. Margriet) 161, 2. Schaap/Kehlym (Alcmaria Hippies) 160. Ml: proef 19: 1. Klomp/Jinglebell (Heiloo) 168, 2. de Groot/Qual Garolan (Bucephalus) 159,3. Meyer/Je Revies (Heiloo) 157. Proef 20: 1, Meyer/Je Revies (Heiloo) 170, 2. Klomp/Jinglebell (Heiloo) 159, 3. Leyssen 159. M2: proef 25: 1. Kersten/Hebron (Arnhemse) 167, 2. Peereboom/J. Wise Guy (Equus), 3. De

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 4