Bewoners Bergeonstraat boos op gemeente Oude tijden herleefden Regio-team komt naar Heiloo vrijdag in Witte Kerk Mascotte /Mode DE ALLERLAAGSTE PRIJZEN Let op uw huisdieren tijdens de vakantie BCoemèituCerij 't Loo Sportvereniging Dojo 't Loo gaat voorlopig gewoon door met verbouwing NÜ DE LAATSTE RESTANTEN asschadebe - ee De Allerbeste Service JOHN MOEN GOED GEZIEN Huldiging Olympische kampioenen in gemeentehuis Veel woninginbraken door openstaande bovenlichten Seniorenvakantieweek naar Drente Stationsweg 85 Heiloo Geesterduin 54 Castricum CEES HACHMANG LOODGIETERS Creatieve ruimte beschikbaar Beach volleybal in Het Baafje VAN DER BORDEN Auto uitgebrand SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-52893094/072-5338472 voor a\ uw bloemwerk, tel. 072 - 5332606 HEILOO - De bouwvergunning die verleend was aan sportvereniging Dojo 't Loo is vorige week door de gemeen te ingetrokken. De gemeente moest tot deze maatregel overgaan omdat de bewoners van de Bergeonstraat ernsti ge bezwaren maken tegen de verbou wing van het onderkomen van Dojo 't Loo in de voormalige Adelbertus- school. De bezwaren van de bewoners zijn tweeledig: zij kunnen zich niet vin den in de wijze waarop de uitbreiding van Dojo gestalte krijgt én zij missen de samenhang met de inrichting van de locatie als geheel. Hans Maarsen, woordvoerder namens de bewoners: „Begrijp ons goed» we hebben niets tegen Dojo zelf. Echt helemaal niets. Maar het is de hele gang van zaken waar we op tegen zijn." Maarsen doelt op het contact met de gemeente Heiloo. Ruim vijftien jaar geleden heeft de gemeente een deel van de voormalige Adelbertusschool verhuurd aan Dojo. Was er aanvankelijk sprake van dat Let gebouw gesloopt zou worden en plaats zou maken voor woningen, na het uit brengen van het rapport herschikking van de welzijnsaccommodaties was dui delijk dat Dojo in de Bergeonstraat mocht blijven. Het grote plein voor de school werd daarnaast aangewezen als inbreilocatie. Besloten werd om voor maximaal vijfjaar twee wisselwoningen voor asielzoekers neer te zetten. Na die periode zou er een nieuwe invulling voor het gebiedje gezocht worden. „Toen de wisselwoningen geplaatst werden, is ons beloofd dat er verder geen groen zou sneuvelen. Nu wil Dojo aan de achterkant uitbreiden, waarbij een forse hap uit het groen wordt geno men. Het gaat om ongeveer 120 vier kante meter van het bosje erachter, beter bekend als de Rimboe." Operatie Kangoeroe Daarnaast vinden de bewoners dat de verbouwing van Dojo niet los kan wor den gezien van de verdere ontwikke ling van de locatie. Volgens hen heeft Dojo grote ambities voor de toekomst. De sportvereniging zou een 'grote sprong voorwaarts' willen maken onder de naam 'operatie Kangoeroe'. Binnen een paar jaar uitgroeien tot ruim 450 leden, die overdag en 's avonds gebruik maken van meerdére sportruimten, ook aan derden te verhu ren. „Al die activiteiten betekenen ook een toename van de parkeerdruk. En waar moeten al die auto's staan? Op het plein is niet veel plaats. Zeker niet als daar straks ook nog drie woningen, garages en een kantoor gebouwd zijn, zoals de gemeente wil. Dus wij krijgen al die auto's voor de deur. Dat wordt een komen en gaan van al die gebrui kers." Omdat Dojo een nieuwe mat krijgt, die voldoet aan het vereiste wed strijdformaat, verwachten de bewoners dat er veel officiële wedstrijden gehou den gaan worden. „Nog meer toeloop dus." De bewoners van de Bergeonstraat denken dat ze sterk staan in hun pro test. „De procedure die de gemeente gevoerd heeft is gewoon fout. Tijdens de vooraankondiging van de bouwver gunning zijn er geen negatieve reacties op het bouwplan (de uitbreiding aan de achterkant valt buiten het bestem mingsplan) binnengekomen. Daarop heeft de gemeente meteen een vergun ning afgegeven, in plaats van de vereis te artikel 19 procedure te volgen." De bewoners hebben best begrip voor de vervelende situatie waarin Dojo nu De grote zaal van sportvereniging Dojo 't Loo wordt verbouwd, zodat binnenkort de nieuwe wedstrijdmat gelegd kan worden. (foto Parakalo) beland is. „Dat is hartstikke triest, want Dojo is inmiddels aan de gang gegaan. Daarom hebben wij een voorstel gedaan aan de gemeente. We willen als nog over die uitbreiding aan de achter kant heenstappen, op voorwaarde dat het plein opgeknapt wordt, dat er par keerplaatsen aangelegd worden én dat het groen verder behouden blijft." Onverdraagzaamheid Dit compromis is voor de gemeente echter onacceptabel. Volgens wethouder mevrouw J. Wuij- ster-Schuddeboom liggen de zaken wel even anders. „De bewoners van de Bergeonstraat lopen veel te veel op de zaken vooruit. Er is afgesproken dat ze betrokken worden bij het maken van plannen voor deze zogenaamde inbrei locatie. We hebben al wel wat ideeën over deze plek, maar het zijn alleen nog maar plannen. Maar nu grijpen ze de verbouwing van Dojo aan om grip te krijgen op het plan voor het hele gebied. We hebben indertijd afgespro ken dat, wanneer de invulling aaan de orde is, we weer om de tafel zouden gaan zitten. Het is heel erg sneu dat Dojo op deze manier gebruikt wordt." Mevrouw Wuijster is boos over de hou ding van de bewoners: „De onver draagzaamheid tegenover Dojo is ronduit teleurstellend. Die onverdraag zaamheid zie ik wel meer in Heiloo, en daar kan ik me behoorlijk boos over maken. Zelf lekker wonen, en dan geen oog meer hebben voor de noden van anderen. Bij Dojo zijn heel erg veel vrijwilligers in touw voor de jeugd, dat is toch een goeie zaak zou je zeggen. We hebben bij de gemeente nooit klachten ontvangen over wat dan ook. En wat betreft die te verwachten par keeroverlast, dat is toch onzin! Even verderop in de Schuine Hondsbossche- laan is parkeerruimte genoeg bij dan- school Ranzijn. Dat is helemaal geen probleem." De wethouder heeft geen goed woord over voor de protesterende bewoners. „Ze hebben pas bezwaar gemaakt toen de bouwvergunning was afgegeven en Dojo al begonnen was met slopen. De vereniging wilde de zomer benutten om te verbouwen. Met de nieuwe bouwver gunning, die wel binnen het bestem mingsplan blijft, gaan ze nu binnen ver der. Het gevolg is dat de rechte zaal een schuine zaal zal worden en dat er een kleinere mat gelegd zal worden." Wat betreft de aantasting van het groen achter het gebouw spreken de wethou der en de bewoners elkaar tegen. Volgens de laatsten worden oude eiken en jonge beuken bedreigd. Mevrouw Wuijster: „Voor die hele uitbreiding moest welgeteld één boom vallen. Met het nieuwe plan blijft die nu staan." Ver in de volgende eeuw Dojo-voorzitter Wim Steens wil in dit stadium niet verder ingaan op de toe komstplannen van zijn vereniging. Maar op alle commotie wil hij wel com mentaar geven: „Laat ik dit voorop stellen, ik kies liever voor de warmte van onze vereniging, dan voor de kilte van procedures. Van vorm- of procedu refouten wil ik geen verstand hebben. Wat ik wel weet is dat we een uitste kende verstandhouding met het college hebben opgebouwd en ook dat de des betreffende medewerkers van het gemeentelijk apparaat vakbekwaam zijn en weten waar ze mee bezig zijn." Volgens Steens is het heel duidelijk. „Kijk, we proberen met elkaar iets moois te realiseren, toekomstgericht. Onze plannen reiken tot ver in de vol gende eeuw. Voor de jeugd, voor de nog ongeboren kinderen die straks zeven, acht jaar zullen zijn, maar ook voor de groeiende groep senioren. Ook zij kun nen bij onze vereniging terecht. We staan open voor elke vorm van samen werking. Zo heeft de ouderenbond contacten gelegd, zo willen therapeuten van maatschappelijke instellingen voor geestelijk en lichamelijk gehandicapten naar ons verwijzen, dat zijn er nu al tien. Dat vind ik pas écht belangrijk. Voor al die mensen kunnen wij als sportvereniging een wezenlijke rol ver vullen." „Natuurlijk is het ieders goed recht om van de mogelijkheden die de wet biedt gebruik te maken. Aan de andere kant dienen de bewoners van de Bergeon straat te beseffen dat ze door hun han delwijze een zware verantwoordelijk heid op hun schouders laden." Wat voor gevolgen net intrekken van de bouwvergunning heeft? „In ieder geval een ernstige vertraging. Maar de boel stoppen? Nee. Dit gaat gewoon door. Wie zacht stapt, komt ver." Feit is dat dé verbouwing een flinke vertraging heeft opgelopen. De sport vereniging heeft inmiddels een nieuwe bouwaanvraag ingediend, de hele pro cedure moet opnieuw doorlopen wor den. Bovendien is het bewuste stukje bos achter het pand, zo constateerden de bewoners afgelopen vrijdag, inmid dels gerooid. De omstreden boom staat er nog. Hans Maarsen: „Ongehoord. Terwijl we nog in gesprek zijn, althans dat dachten we, zijn er al jonge boom pjes omgehakt. Diep triest. Als het zó moet zullen we alle juridische middelen grijpen die er zijn." T c Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkeihof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 HEILOO - Een betere entourage kon het Gheselscap goet ende fyn zich nau welijks wensen. Een gebouw dat - hoe wel in de latere eeuwen aangepast - stamt uit ongeveer het jaar 1100. Waar kan Nederlandse volksmuziek vanaf de middeleeuwen beter klinken? De ste nen van de Witte Kerk moeten hebben genoten. Het verleden herleefde. Maar het Gheselscap speelde niet voor de stenen, maar voor een volle kerk met toehoorders. En hoewel deze toe hoorders niet uit verleden eeuwen stamden, hebben zij wel genoten van een zeer gevarieerd programma. Een programma dat muziek en liederen bevatte vanaf de 13e eeuw tot voorbij de gouden eeuw. Het ensemble bestaat uit een viertal personen, dat zich thuis- voelt op vele instrumenten. Vooral oude instrumenten en dat zijn er vele. Diverse fluiten, een eenhands- fluit, een koehoorn, doedelzak, draai lier, kleine harp en nog vele andere ins trumenten werden door de diverse leden van het ensemble op meesterlijke wijze bespeeld. Zowel in een schitte rend trio voor fluiten, waarin vooral het eigen karakter van de koehoorn duide lijk waarneembaar was, als in bijvoor beeld de diverse geuzenliederen. Moszkowski Ensemble Op vrijdag 16 augustus wordt de serie zomeravondconcerten in de Witte Kerk voortgezet met een concert voor piano en twee violen. Ook dit concert belooft weer heel veel goeds. Wie al eerder concerten van het Multatuli-kwartet uit Den Haag heeft meegemaakt, weet dat dit kwartet uit voortreffelijke musici bestaat. De violisten uit dit kwartet zijn ook de violisten van het Moszkowski ensemble. Het programma bevat wer ken van onder meer Handel, Bartok en uiteraard Moszkowski. Kaarten (f 10,- /7,50) zijn op de gebruikelijke wijze telefonisch te reserveren (072-5334804 of 5335852) dan wel in de voorverkoop verkrijgbaar bij de VVV Heiloo (hoek Stationsweg/Heerenweg). HEILOO - Na het kampioenschap en de daaraan gekóppelde promotie komt het eerste herenteam van Flashing Heiloo dit seizoen uit in de 2e klasse van het Rayon Noord-Holland. In deze afdeling staan interessante streekder- bies tegen Alkmaar Guardians, Lake City Players uit Uitgeest, Rebound uit Schagen en HBC uit Heerhugowaard op het programma. Als voorbereiding op deze zware com petitie gaat de selectie van Flashing vanaf begin augustus in training. De eerste oefenwedstrijd wordt gespeeld op vrijdag 9 augustus. In sporthal Het Vennewater is dan om 20.00 uur het sterke Regio-team Noord-Holland de tegenstander. Dit Regio-team is samengesteld uit de volgende spelers: Maarten Wijdekop, Nils en Murat Meulenbelt (allen Derba), Diego Vanelli, Menno Cabooter, Oscar van Wijngaarden, Dennis Presburg en Elmo de Leeuw (allen HBC), André Visscher (Stedebroec), David Naber (Sea Devils), Maaikel Schouw (Lake City Players), Martijn Admiraal en Jelle Vreeker (beiden Flashing Heiloo). Op woensdag 14 augustus speelt dit Regip-team opnieuw in sporthal Het Vennewater. Tegenstander is dan de sterke eredivisionist Big Boss Akrides uit IJmuiden met bekende namen als de gebroeders Kroder, Erik Huijbens en de jeugdinternationals Bol en Esajas. Ook de langste basketballer van Nederland, de 2.24 meter lange Ben Zwaan, zal vermoedelijk op proef bij de IJmuidenaren meespelen. Het Regio-team wordt voor deze wed strijd aangevuld met David Wesselius, Floris Vogel en Marthijn Barth van Flashing Heiloo. Ook de wedstrijd tegen Akrides begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. HEILOO - Vrijdag 9 augustus zal bur gemeester N. Schoof twee Heilooë- naren huldigen die een gouden medail le hebben gewonnen tijdens de Olympische Spelen in Atlanta. Erik Jazet, speler in het Nederlands heren hockeyelftal, won met zijn teamgeno ten in de nacht van vrijdag op zaterdag in de finale tegen Spanje een gouden medaille na een overwinning met 3-1. Ron Zwerver, speler in het Nederlands heren volleyballteam, won zondag avond na een spannende finale tegen Italië met zijn team eveneens een gou den medaille. De beide Olympische kampioenen worden om 11.00 uur 's morgens door het gemeentebestuur zeer feestelijk onthaald in het gemeentehuis in Heiloo. HEILOO/LIMMEN/AKERSLOOT - De politie constateert de laatste tijd een groot aantal woninginbraken, waarbij opvalt dat de daders via een bovenlicht binnenkomen. Het uitzetij- zer van het bovenlicht wordt gefor ceerd of losgeschroefd. Vervolgens wordt met een kleerhanger of een stuk touw de onderliggende deur of het raam geopend, waarna de inbreker zijn slag slaat. De politie raadt daarom met klem aan om bovenlichten tijdens uw afwezigheid of 's nachts terwijl u slaapt goed af te sluiten. HEILOO - Doordat enkele gasten wegens ziekte helaas hebben moeten annuleren, zijn er enkele plaatsen vrij gekomen voor de vakantieweek voor senioren van 10 tot en met 17 augustus naar De Klencke in Oosterhesselen, Drente. De reis is bedoeld voor senioren die prijs stellen op een aangepast tempo en een prettige sfeer. Dit wordt de acht tiende jaarlijkse reis, georganiseerd door de Diaconale Reis Commissie Castricum-Heiloo-Limmen. Er zullen drie niet te lange excursies gemaakt worden. De avonden worden op een ontspannen manier gevuld. Er is voldoende leiding aanwezig om zo nodig een helpende handje te bieden. Men kan kiezen voor een comfortabele één- of tweepersoonskamer. Nadere inlichtingen worden verstrekt door mevrouw B. Boerstoel te Castricum, tel. 0251-653960 of de familie Van den Berge te Heiloo, tel. 072-5331721. Een kennismakingsbezoekje aan huis kan desgewenst geregeld worden. Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. HEILOO - De Stichting Hobbyfarm heeft als doelstelling 'creatief bezig zijn voor mensen van 6 tot 80 jaar'. De Stichting heeft twee lokalen ter be schikking in de Hofdijk in Mariënstein te Heiloo en biedt onderdak aan cre atieve groepen. Er is nog ruimte voor uitbreiding op diverse dagdelen. Wilt u uw creativiteit overbrengen aan anderen, dan kunt u gebruik maken van de ruimte van de Hobbyfarm. Natuurlijk zijn er verschillende facili teiten aanwezig, maar wilt u zekerheid dan komt u gewoon even langs. Voor meer informatie kunt u bellen met Ilse Plasmeijer, telefoon 072-5340172. HEILOO - Prachtig weer en de Olympische gouden medaillewinnaar Ron Zwerver als enthousiast bezoeker. Wat een schitterend vooruitzicht voor het Tweede Baafje Beach Volleybal- ltoernooi op zondag 11 augustus in zwembad Het Baafje. Een gedeelte van de grote zonneweide langs De Omloop wordt omgetoverd tot een bijna echt strand. De organisa tie van dit evenement stelt alles in het werk om Ron Zwerver, samen met een of twee andere bekende internationals een demonstratiepartij te laten spelen. Om 12.00 uur beginnen de wedstrijden, u kunt tot een kwartier vóór aanvang nog inschrijven (f 25,- per team) in zwembad Het Baafje. Er wordt ge speeld in twee categorieën, de geoefen- den en de ongeoefenden recreanten. Bij de kassa van dit zwembad kunt u een inschrijfformulier afhalen. Deelne mers hebben gratis toegang tot het zwembad. MAKS.^A«0»| »V«ÜZ£*i«*irsK:.£NI HYPOTHEKEN Al meer dan 60 jaar uw makelaar en taxateur onroerende goederen. Ook specialist in verzekeringen en hypotheken. Privé: 072 5330550, Ken nemerstraatweg 63 Kantoor: 072 5141000, Kennemerstraatweg 33 HEILOO - In de nacht van maandag op dinsdag is aan de Belieslaan een auto uitgebrand. De BMW stond op een parkeerplaats en had geen kente ken. Dinsdagmorgen bleek dat de wagen eerder op de maandagavond gestolen was op Schiphol. De eigenaar woont in Lelystad. Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte URQJ5 'TkrY\ HEILOO - 'Opvallend rustig'. Zo omschrijft Hella Dekker van de dieren bescherming deze zomer. Een goed teken? Met een 'het lijkt er wel op' blijft ze wat aan de voorzichtige kant. Maar het ziet er toch naar uit dat men sen de adviezen van de dierenbescher ming ter harte nemen en goed voor hun huisdieren (laten) zorgen in de vakan tieperiode. En goed nieuws mag ten slotte ook wel eens in de krant. Het is rustig bij de dierenbescherming. De telefoon gaat veel minder dan anders. Er zijn weinig vermissingen gemeld de afgelopen weken. Weinig vakantieperikelen ook. Er is een mel ding gewast van een flink uit de klui ten gewassen waterschildpad, die in een van de wateren in Heiloo is gevonden. „Maar je weet niet hoe lang dat beest daar al zat, dus het is niet duidelijk of- ie voor de vakantie door de eigenaar eruit is gezet. Verder werden hebben we in het Heilooërbos tamme konijn tjes gevonden. Die zijn overgebracht naar de knaagdierenopvang van Truus Schoehuijs aan de Fritz Conijnlaan in Alkmaar." Verder zijn er door het stijgen van de watertemperatuur een aantal gevallen van botulisme geconstateerd, maar dat neemt in Heiloo nog geen schrikbaren de vormen aan. Toch wil Hella Dekker nog wel wat tips kwijt. „Het gebeurt toch nog heel vaak dat weggelopen die ren geen bandje om hebben, waardoor we hun baasje niet kunnen opsporen." Ze zou graag zien dat in de halsband een adres of een telefoonnummer gekrast staan. „Want de gegevens van de penning, zo die er al is, kunnen we alleen door de week opvragen. Dat geldt ook voor een tatoeage. Dus als een dier in het weekend gevonden wordt, gaat-ie naar het asiel. De baas moet dan later voor de pensionkosten opdraaien." Als de baas op vakantie is, lopen ach tergebleven katten vaak van huis weg. „We raden een oppas altijd aan om een poosje bij de katten te blijven, als ze ze eten komen geven. Een beetje spelen, een beetje aanhalen, wat aandacht geven. Dan lopen ze niet zo gauw weg." Mocht het toch gebeuren dat een dier in de vakantie er vandoor gaat, dat is het slim om hem meteen als vermist op te geven. „Voor de gevonden dieren geldt een bewaarperiode van veertien dagen, daarna gaan ze naar het asiel. Dus niet wachten tot de eigenaar van vakantie terug is, maar meteen alarm slaan. Des te groter is de kans dat je hem terugvindt." Het beste kun je in zo'n geval eerst de dierenbescherming bellen en daarna de politie. Verder kun je navraag doen bij de Dierenam bulance en de Stichting Zwerfdier. Oppas in huis „Wat in de vakantie ook nog al eens voorkomt is dat de oppas het op het laatste moment af laat weten. De vakantie is geboekt, en daar zit je dan met je huisdier(en). In zo'n geval raden we aan om contact te zoeken met de Landelijke Oppas Centrale. Die beschikken over een adressenbestand van mensen die bereid zijn om zolang in huis te komen om voor de planten en dieren te zorgen. Wij als dierenbescher ming staan daar helemaal achter." In de praktijk blijkt dat zich verhou dingsgewijs, veel problemen met katten voordoen. Ze worden doodgereden op een drukke weg ('wij plaatsen geen kat ten meer in de buurt van de Kenne merstraatweg') of ze gaan er vandoor tijdens een bezoek aan de dierenarts. „Mensen nemen het beest vaak los mee in een mand of een t&s. Maar omdat-ie onraad ruikt knijpt de kat er tussen uit en vaak vindt hij dan zijn huis niet me* terug. Een goed sluitende mand of tas is daarom geboden. Een tas met een rits volstaat niet, die drukt poes met zijn neus zó open." Maar ook met de honden gaat het nog al eens mis. „Wat je momenteel weer veel ziet, zijn die advertenties in de kranten. Daar kunnen wij maar één ding over zeggen: niet op afgaan. Als je een rashond wilt, ga dan naar een top fokker of een kynologenclub. Bij ons kun je in zo'n geval advies krijgen. En wil je geen rashond, neem er dan een uit het asiel. Als je uit de krant koopt is de kans groot dat je een hond van een broodfokker krijgt. Dat zijn dikwijls doorgefokte honden met een of ander gebrek. Jij zit dan later met de brokken. Datzelfde geldt voor een nestje hondjes in de dierenwinkel. Niet doen dus." De komende weken zullen de ruim vijf endertig medewerkers van de dieren bescherming iji de regio Castricum, Heiloo en Limmen weer geregeld van zich laten horen met de actie 'Kalf uit de kist'. Tezijnertijd leest u meer hier over in de Uitkijkpost. Deze twee katten houden elkaar gezelschap terwijl hun baasje op vakantie is.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1