gemeente na PAGINA 12 UITKIJKPOST - 14 AUGUSTUS Heggenschouw in Limmen Koninklijke onderscheidingen Nieuwe sirenes in december in gebruik Gemeentelijke huisvestingsverordening en koopprijsgrens Wedstrijd ringsteken Barbecuevergunning (afsluiting Theebos) Bestemmingsplan "Strandwal, herziening Pagenlaan-Visweg Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 072 5051456 Voorgenomen medewerking Verleende bouwvergunningen/bouwtoestemming Aangevraagde bouwvergunningen/meldingen Verleende vrijstelling Gemeentehuis verleent politieservice Volgende week weer nieuws van burgemeester en wethouders Kennisgeving ontwerp-beschikking wet milieubeheer (hfdst. 13) Algemene wet bestuursrecht (art. 3:19) De vakanties zijn voorbij, de kinderen gaan weer naar school en dus kunnen eventuele verhuisplannen weer uit de kast gehaald worden. Misschien zit de door u gezochte woning hierbij. MAKELAAR DONKERSLOOT DVW visnieuws Openbare bibliotheek Heiloo op Internet Cursus beeldhouwen en boetseren Activiteiten Heiloo NVM JE VOELT JE ER THUIS BIJ jr In de week van 26 augustus wordt de jaarlijkse heggen- en bomenschouw gehouden. In die week controleren de medewerkers van de plantsoenendienst of hagen en boom takken zo ver overhangen dat passerende weggebruikers hier hinder van ondervinden. Deze controle geldt niet alleen voor de rijwegen, maar zeker ook voor de trottoirs. Veel mensen ondervinden hinder van overhangende takken en hagen. De hagen wor den steeds breder en daardoor het trottoir steeds smaller. Indien onze medewerkers constateren dat er inderdaad sprake is van overlast, wordt de bewoner van het perceel in eerste instantie met een kort briefje verzocht de heg of boom te snoeien. Mocht dit niet het gewenste resultaat opleveren, ontvangt men een schrijven namens het college van burgemeester en wethouders met een vriendelijk doch dringend ver zoek de heg of boom te snoeien. Indien men ook hier geen gehoor aan geeft, zal de gemeente op kosten van de bewo ner de heg of boom snoeien. Wij gaan er vanuit dat wij op uw medewerking kunnen rekenen zodat deze laatste maatregel niet uitgevoerd behoeft te worden. Net als elk jaar zullen ter gelegenheid van Koninginnedag I997, koninklijke onder scheidingen worden uitgereikt. Criteria Bij de toekenningscriteria ligt de nadruk op de bijzondere verdiensten van de voor een onderscheiding voorgestelde persoon. Daarbij telt hetgeen de betrokkene in een be taalde functie heeft gedaan alleen nog maar als aanvullend element mee. Het is tevens de bedoeling dat een betere spreiding van onderscheidingen over alle be volkingsgroepen wordt verkregen. Onderscheidingen Onderscheidingstekens worden toegekend in twee orden. ORDE VAN DE NEDERLANDSE LEEUW in de graden: Ridder Grootkruis, Commandeur en Ridder. ORDE VAN ORANJE NASSAU in de graden: Ridder Grootkruis, Grootofficier, Commandeur, Officier, Ridder en Lid (ridderlijke graad). Informatie Informatie over de mogelijkheden om iemand voor een koninklijke onderscheiding voor te dragen en de wijze waarop dit kan worden gedaan, wordt gegeven door de af deling kabinet van de burgemeester (tst. 2I2 en 2I3). Decoratie-verzoeken in het kader van de Algemene Gelegenheid I997 (Koninginnedag) dienen vóór 10 september a.s. bij de burgemeester te worden ingediend. Nederland krijgt een nieuw waarschuwingsstelsel met nieuwe sirenes. Deze sirenes waarschuwen u onder meer voor grootschalige rampen in vredestijd. In de regio's Noord-Kennemerland, West-Friesland en Kop van Noord-Holland is men druk bezig met het installeren van het nieuwe sirene-netwerk. Voorafgegaan door een informatiecampagne wordt het nieuwe systeem in deze regio's (naar verwachting) op maandag 2 december 1996 in gebruik genomen. In I997 wordt het nieuwe waarschuwingssysteem in het hele land in gebruik genomen. Ander geluid en proefalarm Een belangrijke wijziging ten opzichte van het 'oude luchtalarm' is dat het geluid van de nieuwe sirene anders klinkt. Ter introductie van het nieuwe waarschuwingsstelsel zal het nieuwe signaal, na opleve ring, zes maanden lang elke eerste maandag van de maand te horen zijn. Na deze periode komt de maandelijkse luide test te vervallen. Vanaf dat moment vindt één maal per jaar een luide test plaats, die vooraf wordt aan gekondigd. Naast de jaarlijkse luide test in landelijk verband, hebben de brandweerregio's de vrij heid om aanvullend één keer per jaar een luid proefalarm in regionaal verband te laten plaatsvinden. Het besluit van Gedeputeerde Staten van 7 september I995 waarbij zij de gemeente géén toestemming hebben verleend voor het hanteren van een verhoogde koopprijs grens, is (nadat de gemeenteraad hiertegen beroep had ingesteld) door de rechtbank te Haarlem vernietigd. Dit betekent onder andere dat voor het ingebruiknemen van woonruimten met een koopprijsgrens tot f 225.000,-- in de gemeente Limmen een huisvestingsvergunning ver- eist is. De formulieren voor het aanvragen van een huisvestingsvergunning en even tuele vragen hierover kunt u verkrijgen bij mevr. M. van Stralen, afdeling Huisvesting van de sektor Welzijn. De afdeling Huisvesting van de sektor Welzijn is iedere werk dag geopend van 9.00-12.00 uur. De burgemeester heeft een vergunning afgegeven voor het houden van een wedstrijd ringsteken op de weg. De vergunning is geldig op I september 1996 van 14.00 tot 16.00. Tussen 14.00 en 16.00 uur zullen de Kerkweg, Dusseldorperweg, de Enterij en de Vuurbaak afgesloten zijn voor het verkeer. De stukken die betrekking hebben op de hierboven genoemde vergunning liggen voor een ieder ter inzage op het gemeentehuis. Belanghebbenden kunnen tot 16 septem ber 1996 een bezwaarschrift indienen tegen dit besluit bij de burgemeester van Limmen, Postbus 9, 1906 ZG te Limmen. De burgemeester heeft een vergunning verleend aan: - mw. Zomerdijk, voor het houden van een straatbarbecue aan het Theebos op 24 augustus 1996. Het is toegestaan om gedurende de barbecue het Theebos voor het verkeer af te sluiten. De stukken liggen voor een ieder ter inzage op het gemeentehuis. Belanghebbenden bij dit besluit kunnen tot en met 19 september 1996 een bezwaarschrift indienen bij de burgemeester van Limmen, Postbus 9, 1906 ZG te Limmen. Burgemeester en wethouders van Limmen maken, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend dat Gedeputeerde Staten van Noord-Holland bij besluit van 26 juni 1996 het op I I april 1996 door de gemeen teraad vastgestelde bestemmingsplan "Strandwal, herziening Pagenlaan-Visweg" hebben goedgekeurd. Het bestemmingsplan en het besluit van Gedeputeerde Staten liggen met ingang van 15 augustus 1996 gedurende zes weken voor een ieder op het gemeente huis ter inzage. Bezwaren Gedurende bovenvermelde termijn kunnen belanghebbenden, die kunnen aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest tijdig hun bedenkingen tegen het vastgestel de bestemmingsplan bij Gedeputeerde Staten kenbaar te maken, schriftelijk beroep in stellen bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. Dit besluit treedt in werking daags na afloop van de voormelde beroepstermijn. Binnen deze beroepstermijn kan tevens een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak, in welk geval het be sluit niet in werking treedt voordat op dat verzoek is beslist. w Het college van burgemeester en wethouders is van plan om medewerking te verlenen aan: - het plaatsen van een tuinhuis aan de Dusseldorperweg 62 - het vergroten van de garage aan de Middenweg 26 - het bouwen van een garage aan de Rooinap 8 - het bouwen van een garage en dakkapel aan de Jan Valkeringl^an 19 te Limmen. Het college is tevens van plan om middels de vrijstellingsprocedure op grond van arti kel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan: - het tijdelijk (uiterlijk tot juni 1997) bewonen van de garage op het perceel Hogeweg 173 te Limmen. B&W zijn daarnaast van plan om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid, als om schreven in artikel 18A van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te ver lenen aan: - de bouw van een tuinhuis aan de Vredeburglaan 2 te Limmen. Inzage en bezwaar Deze (bouw)plannen zijn in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan en lig gen vanaf 15 augustus 1996 gedurende twee weken voor een ieder in het gemeente huis ter inzage. Tijdens deze inzageperiode kunt u uw zienswijze kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Limmen, Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Burgemeester en wethouders hebben besloten bouwvergunning/bouwtoestemming te verlenen voor: - Hogeweg 163 uitbreiden van een woonhuis - Westerweg 74 vergroten van een keuken - Westerweg 54 uitbreiden van de woning en de garage Tegen bovengenoemde beschikking(en) kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht als belanghebbende binnen 6 weken na deze kennisgeving schriftelijk en gemotiveerd bezwaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Limmen. Wanneer u een bezwaarschrift heeft ingediend, kunt u eveneens bij de president van de rechtbank binnen genoemde termijn een verzoek om voorlopige voorziening indie nen. Het verzoek moet worden gericht aan de president van de arrondissements rechtbank, sector bestuursrecht, correspondentieadres: Postbus 252, 1800 AG Alkmaar. Nadere inlichtingen kunt u krijgen bij de sector Algemene Zaken van de gemeente Limmen. Burgemeester en wethouders maken bekend dat de volgende bouwaanvragen c.q. meldingen van bouwvoornemens zijn ingediend: - Kerkweg 16 uitbreiden van de dokterspraktijk - Theebos 32 plaatsen van een kap op een garage - Middenweg 3 C plaatsen van een tuinhuis De aanvragen liggen niet ter inzage. Tegen de aanvragen kunt u geen bezwaarschrift indienen. Burgemeester en wethouders van Limmen maken bekend dat zij onder toepassing van de vrijstellingstellingsprocedure op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking verlenen aan: - het uitbreiden van een bestaande woning aan de Hogeweg 163 te Limmen De belanghebbende bij dit besluit kan op grond van artikel 7:1 van de Algemene Wet Bestuursrecht binnen 6 weken na bekendmaking van dit besluit hiertegen een be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van de gemeente Limmen, Postbus 9, 1906 ZG Limmen. Daarnaast kan op grond van artikel 8:81 van genoemde wet, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen dit vereist, de president van de rechtbank worden ver zocht een voorlopige voorziening te treffen. Een dergelijk verzoekschrift moet worden gericht aan de President van de Rechtbank, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Voor de behandeling van dit verzoek is griffierecht verschuldigd. De politiepost Limmen is geopend op maandag van 9.00 tot 12.00 uur en op donder dag van 14.00 tot 17.00 uur. Buiten deze uren is de politie voor afspraken telefonisch bereikbaar op 072-5337676. Op de tijden dat de politiepost gesloten is, kunt u voor een aantal politiezaken terecht bij de receptie van het gemeentehuis. Bijvoorbeeld voor het aangifte doen van verloren en gevonden voorwerpen, of van diefstal van uw fiets. Of misschien wilt u een afspraak maken met de politie. Dat kan allemaal tijdens kantooruren in de hal van het ge meentehuis. Nieuws over de gemeente Limmen kunt u vanaf volgende week weer elke woensdag van 18.30 tot 19.00 uur beluisteren in het radioprogramma van de OSU: "Gemeentevoorlichting Limmen". In dit live-programma bespreekt telkens één lid van het Limmer college de belangrijk ste agendapunten van de laatste collegevergadering. Tijdens de uitzending kunt u bellen (0251-314519) voor een nadere toelichting over een van de onderwerpen. De OSU zendt uit op de FM; via de kabel op 89.0 Mhz en via de ether op 106.7 Mhz. Burgemeester en wethouders maken hierbij bekend de ontwerp-beschikking te hebben verleend voor een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer voor een nieuwe de ge hele inrichting omvattende vergunning ten behoeve van Zuivelfabriek 'De Vereeniging' op het perceel Dusseldorperweg 40 te Limmen kadastraal bekend gemeente Limmen, sektie A nrs I 137, 2893, 2894, 2895, 2651, 1465. De aanvraag alsmede de ontwerp-beschikking en andere ter zake zijnde stukken liggen op het gemeentehuis ter inzage vanaf 15 augustus 1996 tot en met 13 september 1996. Gemotiveerde bedenkingen tegen het verlenen van de vergunning kunnen tot en met 13 september 1996 schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingebracht. De ingekomen bedenkingen worden mede ter inzage gelegd. Degene die schriftelijke be denkingen inbrengt, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijk met de bedenkingen bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Voorts kan een ieder gedurende bovengenoemde termijn, desgevraagd, tijdens een ge- dachtenwisseling over bovenvermelde stukken mondeling bedenkingen inbrengen. Men gelieve daarvoor een afspraak te maken met mevrouw Schut van de afdeling Milieu, te lefoonnummer: 072 5051456 Limmen, 14 augustus 1996, Burgemeester en wethouders van Limmen; de secretaris, de burgemeester liaetenburg 36 Hei loo Niet ver van winkels, NS station, en 5 km van strand en duinen gelegen, uitstekend onderhouden woning met schuur, voor-en ach tertuin (ZO), c.v. Gas. Ind.: Entree, toilet, grote Z-vormige woonkamer met plavuizen en vloerverwarming, half open keuken. 1e verd. overloop, 3 róyale slaapkamers, badkamer m. douche v.w. en 2e toilet. Vaste trap naar 2e verd. met voorzolder en 2 kamers. Gehele woning dubbel glas, dak- en spouwmuur isolatie. Informatie vrijblijvend. Bezichtiging na afspraak met makelaar: VRAAGPRIJS 279.000,- k.k. Westerweg 124 Hei too Op korte afstand van het centrum maar ook weer dichtbij het Heilooër Bos gelegen vrijstaand vooroorlogs woonhuis op 990 m2 eigen grond. C.V. Gas. Ind.Entree, gang, kelder, toilet, woonkamer met aluminium schuifpui. Keuken, bijkeuken/berging. 1e verd.: 2 ruime slaapkamers. 2e verd.: grote zolderruimte. VRAAGPRIJS 398.000,- k.k. Heerenweg 24/Httek Molenweg Heiloo In het centrum van Heiloo op slechts 200 meter afstand van zowel N.S. station, winkels en bos gelegen totaal gerenoveerd en uitste kend onderhouden vrijstaand woonhuis met fraai aangelegde tuin (Z.o.). (Grondopp. 396 m2). Grote dubbelwandige garage/annex schuur. C.V., gas. Indeling: hal, toilet, studeer-/praktijkruimte, grote L-vormige woonka mer met open haard en aluminium schuifpui, ruime eikenhouten luxe keuken met inbouwapparatuur, bijkeuken. 1e verdieping: overloop, ouderslaapkamer met aluminium schuifpui naar balkon, 1 slaapkamer met eveneens schuifpui naar balkon en nog een 3e slaapkamer. Badkamer met ligbad, aparte douche, 2e toilet v.w. Vaste trap naar 2e verdieping met 1 kamer en grote zolderruimte. Vanzelfsprekend is de isolatie helemaal in orde. VRAAGPRIJS 585.000 k.k. Haafjeslaan 6 Heiloo Op een van de mooiste plekjes van Heiloo in fraaie villawijk, nabij bos, duinen en strand een vrijstaande bungalow met carport, grote dubbel wandige garage (7x4 meter), schuur en schitterend aangelegde tuin met 4 zonneterrassen (grondopp. 845 m2). Eigen bron met pompinstallatie, aparte sproeiaansluiting voor- en ach tertuin. C.V., gas. Indeling: hal, toilet, grote woonkamer (43m2), luxe essen eetkeuken met inbouwapparatuur; bijkeuken, 4 slaapkamers, badkamer met bad en v.w. Tussenhal met vlizotrap naar gedeeltelijk bevloerde bergvliering. Bijzonderheden: spouwisolatie, gedeeltelijk dubbel glas, hardhouten kozijnen. VRAAGPRIJS 635.000,- k.k. "SA v «f Westerk roft 7 Kgm on d li in n en Op enkele minuten afstand van strand en Noordhollands duingebied gelegen royale prima onderhouden hoekwoning met vrijstaande berging en zonnige tuin op het westen. Grondopp. totaal 164 m2. Indeling: Hal met toilet, tuingerichte woonkamer met plavuizen en vloerverwarming, royale open keuken. 1e verdieping: overloop, 3 slaapkamers, badkamer met douche en 2e toilet. Vaste trap naar 2e verdieping met mogelijkheid voor 4e slaapkamer. Uitstekende isolatie (onder meer dubbel glas). VRAAGPRIJS 279.000,- k.k. Herenweg 75 Kgmond liinnen In uitstekende staat verkerende bungalow met garage en zonnige tuin. (Grondoppervlakte 446 m2). Strand en prachtig duingebied op enkele minuten afstand. Indeling: Entree, hal, toilet, grote woonkamer met fraaie massief eiken vloer. Royale luxe witte keuken met inbouwapparatuur. Bijkeuken/berging 2 slaapkamers, badkamer met douche scherm en vaste wastafel. Gehele woning voorzien van dubbel glas. Verwarming d.m.v. hete lucht. VRAAGPRIJS 447.000,- k.k. HEERENWEG 201 1851 KP HEILOO HEILOO - Zondag 18 augustus is er weer een witvis wedstrijd in de Nauwernaarsevaart te Assendelft. Oud en jong kunnen deelnemen. Vertrek is om 7.00 uur vanaf winkelcentrum 't Loo. Men kan zich van tevoren opge ven bij S. Blokker, tel. 072-5332411 of bij P. Welp, tel. 0251-654867. HEILOO - De Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo heeft sinds enkele dagen zijn eigen 'homepage' op Inter net. Op 15 april van dit jaar stelde de Openbare Bibliotheek Heiloo Internet al ter beschikking van het publiek. Nu heeft zij dan haar eigen informatie op Internet. Naast algemene informatie over de col lectie, uitleenvoorwaarden, contribu tietarieven en openingstijden zijn er ook meer actuele zaken opgenomen, zoals het beleid en de mogelijkheden in deze bibliotheek met betrekking tot de nieuwe media. Het betreft hier de mogelijkheid tot lenen van cd-rom's en het gebruik in de bibliotheek van Internet en de Digitale Vraagbaak. Verder zijn er actuele berichten en wetenswaardigheden, een pagina over veelgevraagde nieuwe boeken, cd's en cd-rom's, een activiteitenoverzicht en een overzicht van de tentoonstellingen voor de komende maanden en infor matie over de Uitmarkt Heiloo 1996. Naast algemene informatie is ook een overzicht van de deelnemers en het podiumprogramma opgenomen. In totaal heeft de bibliotheek zeven pagi na's op Internet. De Openbare Bibliotheek Heiloo ver stevigt met behulp van haar eigen pagi na's op Internet haar informatieve functie. Op de eerste -algemene- pagina is ook het E-mail adres van de Openbare Bibliotheek Heiloo opgeno men (obheiloo@pbc.nl). Iedere bezoe ker van de homepage kan via deze weg gemakkelijk zijn opmerkingen en vra gen doorgeven. Het adres van de homepage van de Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo is: http://www.pbczh.nl/heiloo/biblio- theek/default.htm HEILOO - Altijd al een beeld in uw tuin willen hebben, maar er nooit toe gekomen om er een te kopen, laat staan zelf te maken? Misschien is deze cursus wat voor u. Onder leiding van een bevoegd docente krijgt u lés in boetse ren en beeldhouwen. Het begin is simpel met het boetseren van een beeld waar later dan een mal omheen wordt gemaakt. De mal wordt dan volgestort met cement. Wanneer het cement hard is, kan de gipsen mal eraf gehakt worden, zodat het beton nen tuinbeeld overblijft. Er wordt ook gewerkt met speksteen, mergel, gibo- blok of albast, dit zijn verschillende steensoorten variërend in kleur en hardheid. Kunstgeschiedenis en kunstbeschou wing komen ook aan de orde. De cur sus is zowel geschikt voor beginners als gevorderden en start in september. De lessen zijn op maandag of donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. De cursusprijs is f 120,- voor 10 lessen. Tekenles voor de jeugd Veel kinderen vinden tekenen enig om te doen, maar helaas is daar niet altijd genoeg tijd voor op school. Vandaar een tekenles na schooltijd onder bege leiding van een bevoegd docente. Er wordt gewerkt met verschillende materialen en'technieken. De kinderen zijn vrij om het materiaal en het onder werp te kiezen. Voor diegenen die wat meer houvast willen hebben, is er een opdracht of een thema waarnaar ze kunnen werken. De lessen zijn bedoeld voor kinderen die op de basisschool zitten. De cursus start half september, op maandag en donderdag van 15.30 tot 16.30 uur. De kosten zijn f 25,- per persoon, per maand, inclusief materiaal. Voor informatie over deze cursussen en voor aanmelding kunt u bellen met I. Fernée, tel. 072-5338223. MAKELAAR TEL: 072 5330524 Museum Psychiatrisch Centrum Het museum van Psychiatrisch Cen trum Willibrord aan de Kennemer- straatweg 464 is de eerste zaterdag van de maand geopend tussen 14.00 en 16.00 uur. De toegang is gratis. Openbare bibliotheek Van 19 augustus tot en met 16 septem ber in de volwassenenafdeling tentoon stelling 'Jaar van het industrieel erf goed; monumenten in Nederland'.Tot 9 september in de jeugdafdeling tentoon stelling 'Ons land vroeger'. Tot 6 sep tember in de kleuterafdeling tentoon stelling 'Wij maken een kringetje... leren, lezen en spelen op school'. Aquarellen Nivon Tot 4 september in de wachtkamer van dierenartsenpraktijk Schaap de Jong, Commandeurslaan 1, expositie van aquarellen van cursisten van het Nivon. Te zien maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 19.30 uur, zaterdag van 11.00 tot 12.00 uur. Stedelijk Museum Tot; en met 8 september de expositie 'Schutters, stedelingen en stadsgezich ten'. Dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur, zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Adres: Doelenstraat 5, Alkmaar.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 12