Poolse kinderen vertrokken met een lach Ron Zwerver en Erik Jazet groots onthaald in Heiloo Moszkowski Ensemble treedt op in Witte Kerk Meer bewegen voor ouderen Condor Golf Twintig j aar Timmerdorp vermaakt groot en klein BCoemèituCerij 't Loo Nic. Ursem schilders - Glasschadebedrijf Ursem - Decorette Ursem - één telefoonnummer: 072 5331799 Vos Makelaardij i. Boeken- en platenmarkt in 't Trefpunt Henk Kaandorp Cup Voor een Eerlijk Advies JOHN MOEN NieuweModetr entsNieuweMo detrentsNieuw Redactieacquisitie en administratie J Drukkerij u/tk/jkpost bv JAARGANG AUGUSTUS CEES H ACH MAN G LOODGIETERS zaterdag 17 augustus a.s. Spaarnwoude, vanaf 10.30 uur GOED GEZIEN Lees hetelhe uieeH in de UitNijHpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken. voor al uw bloemwerk, tel. 072 - 5332006 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 !'.W« Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 79 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag: 8.30-16.30 uur vrijdag 8.30-15.00 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) Erik Jazet en Ron Zwerver banen zich een weg door de enthousiaste menigte. (foto Parakalo) HEILOO - 'Niet eerder kwam het voor in Heiloo. Twee gouden plakken binnen de gemeente sinds het jaar 1927, het jaar dat het raadhuis werd gebouwd'. Met deze woorden beschreef burge meester N. Schoof zijn trots op volley baller Ron Zwerver en hockeyer Erik Jazet, die vrijdagmorgen door bevol king en gemeentebestuur uitbundig werden onthaald. Het was weliswaar niet hun eerste hul- diging -de dag ervoor stonden ze nog met koningin Beatrix op het bordes van Paleis Huis ten Bosch- maar wel een hele speciale. Vol spanning stond een menigte enthousiaste Heilooërs, onder wie veel jeugdige sporters, te wachten op de aankomst van de twee kampioenen. De grote hoeveelheid goudkleurige ballon nen bij de ingang van het gemeente huis, vlaggen en het stralend mooie weer zorgden samen voor een feestelij ke sfeer. Om elf uur draaide de luxueuse witte limousine onder luid applaus van de toeschouwers het Raadhuisplein op. Beide sporters, in gezelschap van hun trotse vrouwen en moeders,,werden direct bestormd door jonge handteke ningenjagertjes. Fototoestellen knipten en videocamera's snorden, Heiloo had zijn eigen helden. Gekleed in hun geel-zwarte tenue vormden spelers van de jeugdteams van hockeyvereniging De Terriërs met hun hockeysticks een ereboog voor Zwerver en Jazet. De beide sporthel den, met om hun hals de indrukwek kend grote medaille, moesten werkelijk overal hun handtekening op zetten: op hockeysticks, sportschoenen (op de lin kerschoen Jazet, op de rechter Zwer ver), een enkeling bood zelfs handen, armen en benen aan om gesigneerd te worden. Links en rechts geduldig hun signatuur uitdelend, kwamen Zwervef eri Jazet uiteindelijk bij de ingang van het ge meentehuis aan. Daar werden ze op gewacht door burgemeester N. Schoof en wethouders. Zichtbaar trots heette Schoof de medaillewinnaars welkom. Ron Zwerver kreeg een speciale, zelf gemaakte gouden plak aangeboden door vijf kinderen, waarvoor Zwerver hen met twee dikke zoenen beloonde. De officiële huldiging vond plaats in een bomvolle raadszaal. Burgemeester Schoof sprak in het bijzijn van wethou ders, gemeenteraad en fans Zwerver en Jazet toe. Hij roemde de prestaties van de beide mannen, prestaties waarvoor jarenlang keihard is gewerkt. Erik Jazet begon bij hockeyvereniging De Terriërs toen hij twaalf jaar geleden in Heiloo kwam wonen. Hij speelde daar op z'n zeventiende al in het Heren 1-team en trainde diverse jeugdteams. Ron Zwerver woont slechts een maand of vijf per jaar in Heiloo. De rest van het jaar speelt hij bij de Italiaanse vol leybalclub Treviso. De Olympische medaillewinnaars kre gen een zilveren flessenbakje, met inscriptie van de gemeente Heiloo. Rön Zwerver bedankte de gemeente Heiloo en haar inwoners voor de warme ont vangst. Sinds de twee voet op Nederlandse bodem hebben gezet weten ze bijna niet wat hen overkomt, zo vertelde Ron Zwerver. En later: „Dit is echt fantastisch! Vermoeiend? Nee, je bent nu zo ver gekomen dat je hebt gewonnen, dan hoort dit er ge woon bij. Dan moet je verder niet zeu ren, het is gewoon geweldig!" Minder prominent maar wel duidelijk aanwezig in hun Olympische tenue waren ook de Heilooërs Jan Vermeer en Bert Kostense. Zij begeleidden het Nederlandse danlessoftbalteam naar de Spelen in Atlanta. Ook zij genoten zichtbaar van de hulde aan hun plaats genoten. Het feest werd buiten voortgezet. De jeugd kon maar geen afscheid nemen. Ze bleef de sporters bestoken met vra gen om handtekeningen. Een paar gie chelende tieners wilden nog even het jasje van hun idool Jazet aanraken, voordat hij weer in de limousine stapte. Een laatste keer zwaaien en gauw nog even omlopen om toch maar geen glimp van de kampioenen te missen. HEILOO - De tweeëntwintig Poolse kinderen met hun begeleidster zijn zaterdag 10 augustus vergezeld van twee leden van de Stichting Een Hart voor Polen weer vertrokken naar hun vaderland en de stad Swietochlowice. Een kleine drie weken zijn deze kinde ren met hun specifieke achtergrond de vakantiegasten geweest van goedwil lende gastouders. De kinderen zijn hier eens lekker verwend, hebben gezonde lucht ingéademd, hebben veel geleerd en hebben zich eens kunnen ontspan nen. De Stichting Een Hart voor Polen kijkt met grote tevredenheid terug op een succesvolle vakantie voor deze kinde ren. Dankzij enkele goede giften is het toch weer gelukt de doelstelling te ver wezenlijken. In een plakboek hebben de kinderen hun vakantieverhaal geschreven. Ze beleefden onder andere dolle pret in het pony-park Slagharen, maakten een wandelpuzzeltocht door Heiloo, lunch ten in het gemeentehuis samen met burgemeester Schoof en wethouder Wuyster en beleefden een leerzaam half uurtje in de raadzaal, waar uitleg gegeven werd over de geschiedenis van Heiloo en waar vragen van de kinderen zo goed mogelijk beantwoord werden. HEILOO - Zaterdag 17 augustus van 9.00 tot 12.00 uur houdt de Stichting Ouderenwerk Heiloo in 't Trefpunt weer haar maandelijkse tweedehands boeken- en platenmarkt. De Stichting gaat binnenkort verhui zen. Uiteraard wil ze dan zo weinig mogelijk boeken meenemen. Daarom deze maand twee verkopen en extra veel boeken en platen: meer dan tien duizend exemplaren wachten op een nieuwe eigenaar. Prijzen vanaf een gul den. De Stichting Ouderenwerk Heiloo or ganiseert maandelijks tweedehands- boeken- en platenmarkten; de volgen de markt is zaterdag 31 augustus. Heeft u boeken of platen waar u geen be stemming meer voor heeft? Die u wel weg wilt doen, maar niet weg wilt gooi en? De Stichting haalt ze graag bij u op: Stichting Ouderenwerk Heiloo, Wes- terweg 294, telefoon 072-5331297. HEILOO - Meer bewegen voor oude ren is voor 50-plussers niet meer alleen vanzelfsprekend, maar ook gewoon geworden. Wie hiervan de smaak te pakken heeft, raakt er al snel aan ver slingerd. Het begint met een goede warming-up, daarna kunnen de deeliie- mers zich uitleven in één van de vele zaalsporten, die in de sporthal Het Vennewater beoefend kunnen worden. De sporten badminton en volleybal zijn favoriet, maar iedere week wordt er wat anders gedaan en eigen inbreng is welkom. Er wordt bijvoorbeeld ook gehockeyd, gevoetbald, gebasketbald en gelijnbald. Door de goede speltech niek en oefening onder deskundige lei ding van sportdocente Jouke, komt het spelpeil op een hoger niveau. Mensen die lekker en gezellig willen sporten worden uitgenodigd eens langs te komen en te ervaren wat dit is. De kosten zijn f 6,- per keer of f 140,- per seizoen. Het is van belang makkelijk zittende kleding en schoenen mee te nemen, want meedoen is leuker dan kijken. De sportinstuif wordt gehouden op iedere donderdagmiddag van 14.00 tot 15.30 uur. De sporthal ligt achter het Zevenhuizen en voor informatie kunt u bellen, tel. 072-5337099, mevr. J. Levering-Schurer. HEILOO - Op vrijdag 16 augustus volgt alweer het vierde concert in de serie zomeravondconcerten in de Witte Kerk van Heiloo. Dit concert wordt uit gevoerd door het Moszkowski ensem ble. Het ensemble, bestaande uit de bijzon dere combinatie van twee violen en piano, is genoemd naar de Duits-Poolse componist Moritz Moszkowski, die veel schitterende hoog-romantische werken naliet. Maar naast dit romantische repertoire richt het ensemble zich met evenveel inzet op onder meer barokke muziek, hetgeen zich heeft vertaald in het programma voor deze avond, dat bestaat uit sonates van Bach, Mozart en Handel en een suite van Moritz Moszkowski. Het Moszkowski ensemble is ontstaan uit de combinatie van Duo Moszkowski en pianiste Marion Akbar. Duo Mosko- wski -de violisten Heieen Kuiper en Paul Eggen, allebei afgestudeerd aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag- trad reeds veelvuldig op in bin nen- en buitenland, onder meer voor radio en televisie. In 1990 was het duo laureaat in het Friuladria-concours Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. Verder stonden nog een bowling-uur tje, een gezamenlijke strandwandeling naar Bergen aan Zee en een sport- en speldag op het programma. De laatste middag stond in het teken van Oud- Hollandse spelen, met een wafelbakker en ijsco-man en met het rad van avon tuur met leuke prijsjes. Het plakboek hebben ze mee als blijvende herinne ring aan een onvergetelijke, gezonde, ontspannen en leerzame vakantie. De Stichting Een Hart voor Polen heeft deze kinderopvang voor het negende jaar kunnen realiseren dankzij gastou ders en dankzij financiële en praktische hulp van particulieren, instellingen en bedrijfsleven en is iedereen daarvoor De Poolse kinderen besloten hun vakantie op vrijdagmiddag met Oud- Hollandse spelletjes en een Rad van Avontuur. (foto Parakalo) zeer erkentelijk. Zoals in een vorige Uitkijkpost ver meld stond, worden reeds voorberei dingen getroffen voor de vakantie van 1997, een lustrumjaar. Graag wil de Stichting kinderen die het hard nodig hebben, uitnodigen voor een lustrum vakantie. Maar dat kan alleen en opnieuw met de hulp van de Heiloose bevolking. Daarom nogmaals het gironummer van de Stichting: 521266 ten name van de Stichting Een Hart voor Polen. In formatie over het werk van de Stichting wordt graag gegeven via het secretari aat, tel. 072-5157889. aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED 1**1 Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 (Italië) en in 1993 behaalden zij twee eerste prijzen in het kamermuziekcon cours AMA Calabria (eveneens Italië). Voor de vaste concertbezoekers zijn deze violisten zeker niet onbekend. Zij zijn namelijk ook de violisten van het Multatuli-kwartet, dat zich in de con certen van de afgelopen jaren reeds met veel succes heeft gepresenteerd. Vandaar dat bij voorbaat al kan worden gezegd dat dit concert weer veel moois te bieden heeft. Marion Akbar, ook afgestudeerd aan het Koninlijk Conservatorium, studeer de kamermuziek bij Isidor Lateiner, John Harding en Itamar Shimon. Meestercursussen volgde zij bij Robert Holl,Tan Crone en Vladimir Tropp. Het concert begint zoals gebruikelijk om 20.30 uur. De toegangsprijs be draagt f 10,- (65+ en CJP f 7,50). Kaarten zijn voor aanvang van het con cert aan de kerk verkrijgbaar, maar zijn ook vooraf telefonisch te reserveren (tel. 072-5334804 of 5335852), dan wel in de voorverkoop verkrijgbaar bij de VVV Heiloo (hoek Stationsweg-Hee- renweg). HEILOO - Met op woensdagavond een feestelijke barbecue voor alle medewerkers en hun partners en een speciale sleutelhanger met rolmaat voor de kinderen heeft het Timmer dorp vorige week zijn twintigjarig bestaan gevierd. Maar liefst 450 kinde ren hebben op het terrein aan de Om loop onder begeleiding ('lêdyig', zoals de Timmerdorpelingen zelf zeggen) weer noest gewerkt aan de hutten, die vervolgens op vrijdag weer met even veel ijver gesloopt werden. Timmerbobo Edo Postma hield dit jaar de boel aan de Omloop in het gareel, bijgestaan door ruim vijftig vrijwilli gers. „Ik denk dat dit aantal kinderen toch wel zo'n beetje het maximum is. Op deze manier hou je voldoende ruimte om te timmeren en, wat natuur lijk ook heel belangrijk is, voldoende vrijwiligers om de kinderen te begelei den. Ik denk dat het niet groter moet worden." Het timmerfeest leek bij aanvang in het water te vallen. Donkere wolken pak ten dinsdagmorgen samen, waaruit even later de regen flink neerplensde'. „En wat denk je dat er gebeurt," vertelt Postma opgetogen, „komt er hier spon taan iemand het terrein opzetten met een heuse poppenkast." In twee dagen verrijst het kinderdorp. Donderdagmiddag kwamen toneelspe lers van Jeugdtheater Heiloo en Falk land de hutten keuren, waarna gelegen heidsburgemeester 'Schuif' het dorp voor geopend verklaarde. Na de tradi tionele pannenkoeken was om vijf uur dan eindelijk de beurt aan de vaders en moeders, opa's en oma's en al die ande ren die de voorgaande dagen zo graag het veld op wilden maar door de leiding zonder pardon werden weggestuurd. 's Avonds, als de kinderen naar huis zijn, zitten de vrijwilligers bij elkaar. Ze evalueren de voorbije dag en bespre ken wat ze de volgende dag gaan doen. Velen van hen zijn als kind zelf naar het Timmerdorp geweest. Zo iemand is Maarten. Als jongetje van acht jaar deed hij mee aan het eerste timmer dorp. Nu is hij voor het eerst weer terug, als vrijwilliger. Het enthousiasme spat van hem af. „Het is wel veranderd hoor. Twintig jaar terug, toen waren Vredenoord en Boekenstein er nog niet. Ik denk dat er toen ongeveer 150 kinderen meededen. Maar het is nog steeds hardstikke leuk, echt heel mooi." En even later: „We zijn eigenlijk allemaal grote kinderen die zich inzet ten voor kleine kinderen." Elk jaar professioneler Het Timmerdorp heeft inmiddels meer dere locaties gehad, maar huist nu al weer vijftien jaar aan de Omloop. Medewerker van het eerste uur is Truus Crabbendam, bestuurslid van de Stich ting Pappod, die het timmerfestijn ■s Een 'agent' wijst een timmerkind nog even op een paar ongeregeldheden voor het dorp geopend kan worden. organiseert. „Het wordt elk jaar profes sioneler," blikt ze terug. „Dit jaar die grote tent van de Scouting, stromend water... Het is toch geweldig." Geroutineerd meldt ze de krant dat ze blij is met de medewerking van de gemeente (die met een flinke subsidie éénderde van de kosten voor haar rekening neemt) en van GP Groot, die wederom het hout levert. „Ik ga nu echt afbouwen hoor. Ik blijf nog wel een beetje bezig achter de schermen, maar de leiding laat ik over aan Edo Postma en Kees de Bruin." De traditionele brand op vrijdagmid dag ter afsluiting van het Timmerdorp is helaas verleden tijd. Edo Postma: (foto Parakalo „Tot voor een paar jaar terug staken we na afloop de hele stapel hout in de fik. Een prachtig gezicht was dat. Maar helaas, het mag niet meer vanwege de milieuwetgeving. De sjeu is er wel een beetje af hoor, door al die regels. En daarnaast moet je wat anders beden ken om het feest toch een beetje leuk te beëindigen en dat kost merestal weer geld." Afgelopen vrijdag vermaakte gooche laar Christiaan de kinderen twee keer drie kwartier met goochelen, ballonfi guren maken, wedstrijdjes en poppen theater. De kinderen vonden het prach tig, en daar gaat het allemaal om bij het Timmerdorp!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1