- Ciu eigen lQc.ibe.rti - Sinnige's fruit, munt uitü f Nna in Buitenlandse sferen? UW f Voor alle vragen over ouderenzorg Sinnige's fruit munt uit! HEILOO Wijziging Algemene plaat selijke verordening 1995 Bekendmaking rekening 1995 Werkzaamheden Kanaalweg ter hoogte van uitrit Willibrord. Koninklijke onderscheidingen Magere Runderlappen 1 kil°13,75 Tartaar 4 stuks6,00 Pekelvlees UITKIJKPOST - 14 AUGUSTUS PAGINA 4 c t N Hoewel de Algemene Plaatselijke Verordening 1995 (APV) nog maar pas in januari van dit jaar in werking is getreden, zijn al weer een aantal wijzigingen noodzakelijk. De aanpassingen zijn vereist als gevolg van verschillende wetswijzigingen (o.a. de Gemeentewet, de Wet milieubeheer en de Winkeltijdenwet) en gewijzigde inzichten op bijvoorbeeld milieugebied. Daarnaast zijn een aantal redactionele aanpassingen noodzake lijk gebleken. Een compleet overzicht waarin de artikelen van de APV worden aangegeven die vervallen, wijzigen of een toevoeging ver eisen met vermelding van de reden voor de betreffende mutaties ligt in het gemeentehuis ter inzage bij de afdeling Bestuurszaken (zie onderstaand adres). Aanpassing van artikel 5.5.1 van de APV, waarin een verbod om vuur te stoken is vast gelegd, is gewenst in verband met verscher ping van het milieubeleid en afstemming ter zake op de provinciale milieuverordenihg en regionale afstemming van de APV's van ver schillende gemeenten op dit punt. Dit houdt in dat voor het verbranden van bollenloof en - stro niet langer een algemene vrijstellingsbe paling zal gelden. Het verbranden daarvan wordt onder het algemene verbod tot het sto ken van vuur gebracht. Alleen met een ont heffing van burgemeester en wethouders kan van dit verbod worden afgeweken. Aan de ontheffing kunnen voorwaarden worden ver bonden. In verband met het vorenstaande zijn burge meester en wethouders voornemens de gemeenteraad een voorstel te doen tot wijzi ging van de APV. Een ontwerp-raadsvoorstel en -besluit ligt vanaf 15 augustus a.s. met de bijbehorende stukken, gedurende vier weken ter inzage bij de afdeling Bestuurszaken, kamer 128 in het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maan dag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. Gedurende de termijn van terinzagelegging kunnen belanghebbenden hun zienswijze op de voorgestelde wijzigingen van de APV mon deling of schriftelijk kenbaar maken aan bur gemeester en wethouders van Heiloo. Schrifteliike reacties kunnen worden aestuurd aan burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Burgemeester en wethouders maken bekend dat met ingang van heden ter inzage is gelegd en tegen betaling van de kosten verkrijgbaar wordt gesteld: de gemeenterekening over het jaar 1995 Doordat in de nabije toekomst de uitrit van het Pschiatrisch centrum Willibrord aan de Kanaalweg meer gebruikt zal gaan worden, is ten aanzien van de verkeersveiligheid een reconstructie noodzakelijk. De reconstructie zal bestaan uit het aanbrengen van verkeers geleiders op de Kanaalweg aan weerszijden van de uitrit. Door het aanbrengen van de ver keersgeleiders zal de weg naar beide zijden worden uitgebogen, zodat dit een snelheids- remmend effect zal hebben. Tevens zorgen de middengeleiders voor betere oversteek mogelijkheden voor auto's, fietsers en voet gangers. De uitvoering van de werkzaamhe den zullen worden gestart woensdag 14 augustus en zullen ongeveer drie weken in beslag nemen. Overigens zal tijdens de werk zaamheden het verkeer wel doorgang kunnen vinden, hoewel met vertraging wel rekening moet worden gehouden. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer M.C. Achterberg van de afdeling Civiel en Reiniging, te bereiken onder tel. 072 - 531 32 04 of de heer B. de Groot, opzichter van de afdeling Civiel en Reiniging, te bereiken onder tel. 072 - 533 40 08. Net als elk jaar zullen ter gelegenheid van Koninginnedag in 1997 koninklijke onder scheidingen worden uitgereikt. Criteria Om voor een koninklijke onderscheiding in aanmerking te komen worden criteria gehan teerd. De nadruk van deze criteria ligt vooral op de bijzondere verdiensten van de voor een onderscheiding voorgestelde persoon. Daarbij telt hetgeen de betrokkene in een betaalde functie heeft gedaan, alleen nog maar als aanvullend element mee. Bedoeling hiervan is dat een betere spreiding van onder scheidingen over alle bevolkingsgroepen wordt bereikt. Aanvragen Aanvragen van een koninklijke onderschei ding voor de zogenaamde "lintjesregen" ter gelegenheid van Koninginnedag dienen vóór 15 september a.s. te worden gezonden naar het Kabinet van de burgemeester, Postbus 1/ 1850 AA Heiloo. Reguliere aanvragen van een koninklijke onderscheiding dienen uiterlijk vier maanden van tevoren te worden ingediend bij hetzelfde adres. Informatie over de mogelijkheden om iemand voor een koninklijke onderscheiding voor te stellen en de wijze waarop dit kan worden gedaan, wordt gegeven door het kabinet van de burgemeester, tel. 072 -531 32 88. Het is belangrijk dat, voordat een decoratie- voorstel wordt ingediend, met de burgemees ter, of met het kabinet van de burgemeester wordt overlegd. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden; Kanaalweg 78, J.A.M. Duivenvoorde - oprichten kas en verwerkingsruimte; Slimpad 2, D. Vlug - vergroten woonhuis; Termijen 98, J.Th.C. Wessel - vergroten woonhuis (bijkeuken); Nicolaas Beetsweg 44, (pad naast E.J. Potgieterweg 10), W.A. Bruin - oprichten garage; Sportpark Het Vennewater, S.V. de Foresters - oprichten sportaccommodatie. Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1maandag t/m vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, tel. 072 - 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 531 32 17 of 531 32 16. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hierte gen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vra gen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Info over Centrum voor Wijkgerichte Funkties in de Schalm naast Overkerck Voor informatie en advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55 plussers Openingstijden Zorgloket, Hoog en Laag 32, Heiloo: 09.00-11.00 uur ma-vrij. Telefonisch bereikbaar 09.00 - 17.00 uur Telefoon 533 87 04 Wonen Zorg op Maat Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen: Arklaan 5 - vergroten woning; De Vlei 28 - vergroten woning; Goodeslaan 59 - vergroten woning; Vossenakkers 5 - vergroten woning en bouw berging; Slimpad 15 - vergroten/restauratie woning en bouw garage. De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 15 augustus 1996 geduren de 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkda gen tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tij den alleen na telefonische afspraak tel. 072 - 531 31 52). Gedurende de termijn van terin zagelegging kan een ieder tegen het voorne men om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkin gen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt-kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. De Rookamer 37, G. Flens - plaatsen blok hut; Stationsweg 36, E.J. Koster - vergroten woonhuis; Bergeonstraat 22a, Dojo 't Loo - vergroten/veranderen sportruimte; Kennemerstraatweg 474, M.H.P. Lambert - vernieuwen schuur. Verleende sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde sloopver gunningen verleend: Slootenslaan 27, Keuning, Recreatie en Verhuur - slopen van 19 zomerwoningen. Deze sloopvergunningen met de bijbehoren de tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1maandag t/m vrijdag tussen 08.00 en 12.30 (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, tel. 072 - 531 32 17 of 531 32 16). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde sloopvergunning vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Vergaderingen Commissie voor Bezwaarschriften De Commissie voor Bezwaarschriften verga dert maandag 19 en woensdag 21 augus tus a.s. voor de behandeling van bij de gemeenteraad en het college van burge meester en wethouders ingediende bezwaar schriften. De vergaderingen beginnen om 20.00 uur en worden gehouden in kamer 25 van het gemeentehuis (ingang Raadhuisplein 1 aan de zijde van het parkeer terrein). De agenda voor de vergadering van maandag 19 augustus is als volgt 20.00 uur Hoorzitting inzake bezwaren tegen beëindiging vervoersvergoeding WVG; 20.30 uur Hoorzitting inzake bezwaren tegen bezuinigingsmaatregelen ter uitvoering van de Kerntakennota. De agenda voor de vergadering van woensdag 21 augustus is als volgt 20.00 uur Hoorzitting inzake bezwaren tegen niet toelaten tot loting voor een standplaats op de weekmarkt; 20.30 uur Hoorzitting inzake bezwaren tegen weigering bijstandsuitkering. De hoorzittingen zijn openbaar en alle belanghebbenden worden in beginsel in eikaars tegenwoordigheid gehoord. Ambtshalve of op verzoek van belangheb benden kan, indien daartoe bijzondere rede nen aanwezig zijn, de zitting in beslotenheid worden gehouden en het horen afzonderlijk plaatsvinden. De stukken van de vorengenoemde zaken liggen, voor zover om gewichtige redenen geen geheimhouding geboden is, tot de datum van de hoorzitting op werkdagen gedurende kantooruren ter inzage bij de secretaris van de Commissie voor Bezwaarschriften, de heer A.C. van der Jagt, afdeling Bestuurszaken, kamer 128 in het gemeentehuis, tel. 072 - 531 31 20. Voor nadere informatie omtrent het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u zich eveneens wenden tot de secretaris van de commissie. De Commissie voor Bezwaarschriften verga dert elke derde maandag van de maand. De eerstvolgende vergadering wordt gehouden op maandag 16 september a.s. Commissie onderzoekt gemeenterekening 1995 De commissie voor bestuurszaken onder zoekt op 19 augustus a.s. vanaf 20.00 uur in het gemeentehuis de gemeenterekening 1995. Met de inmiddels al ontvangen accoun tantsrapporten en het rapport van de com missie worden de rekeningen dan voor de raad van 2 september geagendeerd. Over de rekeningen zelf, wordt eind augustus, dus nog voor de raadsvergadering een publicatie uitgebracht. Raadhuisplein I Postbus I I850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 5313289. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur, telefoon 5313 I 3 I 150 gram 3,95 vrr Grill worst 250 gram 2,45 - «ishp een gezellige barbecue 3 kilo super Maroc hand/perssinaasappels 4,95 Héél kilo Hollandse 'Opal' pruimen1,95 Grote Hollandse bloemkool0,95 Héél kilo vol sap sinaasappelen0,95 Héél kilo Hollandse sperciebonenƒ1 ,49 LET OP! Wegens enorm succes: Dagvers gesneden rauwkost van de allerbeste kwalteit 100 gram95 ct! Kennemerstraatweg hk Zevenh. laan Kennemerstraatweg 404 tussen slagerij Brink en echte bakker Hemmer 't DODONI-FËTABROOD nu maar S.SO met natuurzuivere Griekse Fêtakaas verse KAISER BOLLETJES 4 stutó nu Mini PIKA'S nu maar AARDBEIENSLOF nu maar Vlaai van de week: Naast deze AANBIEDINGEN: nog meer dagelijks e c h te bakker I f Informatierubriek Bouwvergunnungen Bouwplannen Bouwaanvragen Sloopvergunning Commissie Commissie vlees en vleeswaren van topkwaliteit ,Vêfs- «N i I

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 4