Jaarverslag bibliotheek Le Moulin garant voor culinaire gezelligheid r\ w gemeente Activiteiten Limmen Limmen in woord en beeld UITKIJKPOST - 21 AUGUSTUS PAGINA 10 StT\tóUiN Telefoon 072 5053557 AANBIEDING Zofinebankkuur 11 x 100,' Gemeentehuis Limmen Tot en met 25 september expositie van aquarellen van A. Lebert, te zien op werkdagen van 9.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 17.00 uur. Stichting Doorstroom Verkoop van tweedehands spullen elke le en 3e zaterdag van de maand. Geopend van 9.30 tot 15.00 uur aan de Koningsweg 36 in Akersloot. Op brengst voor de renovatie van een meisjesschool in Uganda. Heeft u nog bruikbare spullen, bel dan met W. Broersen tel. 0251-312778 of B. Schagen tel. 0251-314957. Gemaal 1879 Tot en met 1 september keramiek expositie van Klaas de Boer. Geopend zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur en zon dag van 11.00 tot 17.00 uur. Galerie De Kapberg Tot en met 25 augustus expositie van Ploos van Amstel, tekeningen en olie verfschilderijen en Eric Claus, beelden en plastieken. Geopend van woensdag tot en met zondag van 13.30 tot 17.00 uur en op afspraak, Slotweg 17, Egmond aan den Hoef. Gemeentehuis Egmond Tot 1 november exposeert Frans Room zeefdrukken en etsen aan de Zwartendijk 1 in Egmond aan Zee. Te zien van 9.00 tot 12.00 uur van maandag tot en met vrijdag en donder dagmiddag van 15.30 tot 17.30 uur. LIMMEN - In 1995 werden opnieuw meer materialen uitgeleend door de bibliotheek in Limmen. De lichte stij ging (van 75.929 in 1995 ten opzichte van 74.484 in 1994) is te danken aan de jeugdleden. Bovendien werden weer meer tijdschriften uitgeleend. De lan delijke tendens van terugloop van het aantal uitleningen doet zich vooralsnog in Limmen niet voor. De verruiming van de openingstijden heeft daar misschien aan bijgedragen. De bibliotheek is sinds 1 mei 1995 15,5 uur per week geopend (was 13 uur). De collectie vertoonde slechts een lichte groei: deze bestond op 31 december uit 18.535 banden. Voor de lezers van Limmen zijn 401 materialen bij een andere bibliotheek aangevraagd: 381 boeken van de collectie van Limmen werden op aanvraag naar andere bibli otheken in Noord-Holland gestuurd. Het aantal leden van de bibliotheek groeit nog steeds. In 1995 stonden 2.181 zogenaamde actieve lezers ingeschre ven, waarvan 918 (gratis) jeugdleden en 1.263 leden ouder dan 16 jaar. In 1994 stonden er meer mensen ingeschreven (2.345), maar toen werd het onder scheid tussen actieve en niet-actieve lezers nog niet gemaakt. Op 31 decern- Yvonne en Frans Glas in de sfeervolle tuin van restaurant Le Moulin, (foto Parakalo) ber 1995 waren in totaal 349 mensen niet actief. Dit zijn betalende lezers met een lezerspas waarvan de vervaldatum met meer dan twee maanden is overschre den en niet-betalende jeugdlezers die langer dan twee jaar geen materialen hebben geleend. De bibliotheek heeft in 1995 in totaal 244 nieuwe leden ingeschreven: 125 jeugdleden (tot en met 17 jaar) en 119 volwassenen. 70 Mensen hebben hun lidmaatschap opgezegd of zich laten inschrijven (bij verhuizing) naar een andere bibliotheek. Een greep uit de activiteiten: 15 groeps bezoeken van de basisscholen, 2 bezoe ken van de volwassenen basis-educatie- groep, zeven cursusavonden 'Wegwijs in de bibliotheek' en alle peuters van de peuterspeelzaal kwamen mét hun ouders. Lezingen waren er ook in 1995: Mensje van Keulen, Pat van den Wall Bake (over koken) en Wim Burkunk voor de jeugd. Van de tentoonstellingen was die over Disney een groot succes. Het volledige jaarverslag 1995 is voor belangstellenden op te vragen in de bibliotheek en er ligt een exemplaar ter inzage op de leestafel. Dansschool La Passé nu ook in Egmond-Binnen EGMOND - Op maandag 16 septem ber start Dansschool La Passé het nieu we dansseizoen bij café Swart in Egmond-Binnen. Maurice Philipoom, die in de regio Alkmaar drie seizoenen dansles heeft gegeven, gaat nu onder de naam dansschool La Passé de dansles sen verzorgen. De dansschool bestaat al tien jaar in Beverwijk, is volledig FDO/NVD gediplomeerd en aangeslo ten bij diverse vakorganisaties. Met de uitbreiding naar Egmond- Binnen gaat dansschool La Passé ook in deze regio op een gezellige manier dansles geven. Maurice staat in nauw contact met de dansschool in Beverwijk en zal daarom continu op de hoogte blijven van de nieuwste ontwikkelingen op dansgebied, zodat u altijd de nieuw ste variaties op de les leert. Zelf danst Maurice Philipoom samen met Marianne Bakker ook nog wedstrijden op hoog niveau, zowel nationaal als internationaal. De muziek waarop u het een en ander leert is een mix van top 40 en andere moderne muziek. Op 8 september houdt de dansschool een open dag in café Swart. Voor informatie tel. 072- 5338528 (tussen 17.00 en 22.00 uur, fax 0251-249679.) Countrydag EGMOND - Komende zondag staat Egmond-Binnen in het teken van de country en western. Begin juli werd dit evenement wegens het slechte weer uit gesteld. Er zijn diverse activiteiten, zoals muziek, paardrijden, hoefijzer gooien, stands in countrystijl, een bar becue en schminken voor de jeugd. De Derper Dusty Dancers zullen hun opwachting komen maken. Om 13.30 uur begint het optreden van de Aurora Band met in de pauzes een gastoptre den van een countryzangeres. Badmintonvereniging Limmen LIMMEN - Op 3 september wordt de eerste shuttle weer geslagen bij bad mintonvereniging Limmen. Er is nog plaats voor enkele sportieve leden, die bij voorkeur al badminton-ervaring hebben. Er wordt gespeeld in Sporthal De Enterij, op dinsdag van 9.00 tot 10.30 uur. Voor informatie en aanmel ding kunt u contact opnemen met Marga Admiraal, tel. 072-5051416. De Uitkijkpost. Hét gratis uieekblad voor Heiloo en omstreken. Inleveren kopij voor: nxwul 't £Utmeb De kopij dient (bij voorkeur) op maandag vóór 16.30 uur te worden ingeleverd op de volgende adressen: Limmen: N. Admiraal, Bloemenhof 5 Akersloot: N. Tiebie, Verdistraat 15 Drukkerij Uitkijkpost, Hoefsmid 5 CASTRICUM - Ruim tien jaar geleden begonnen Frans en Yvonne Glas, broer en zus, restaurant Le Moulin aan de Dorpsstraat 96 in Castricum. Een ouderwets gezellig restaurant, van een hoog culinair niveau, maar wel betaalbaar, zo luidt kort samengevat de bedrijfsfilosofie. De keuken van Le Möltlin is Frans/Hollands te noemen, met een bourgondische inslag. Yvonne en Frans zijn van kleins af aan vertrouwd met de horeca. Opgegroeid in het restaurant van hun ouders, wis ten ze al heel snel dat zij ook die kant op wilden. ,,We hebben allebei de hotelschool doorlopen en vonden het min of meer vanzelfsprekend dat we een eigen restaurant zouden begin nen," vertelt Yvonne. „Toen deze kans zich voordeed hebben we dan ook geen moment geaarzeld." Al tien jaar lang zwaait Frans de scep ter in de keuken. „Ik sta altijd zelf ach ter de kachel. Ik ben er heilig van over tuigd dat dat moet om altijd het zelfde niveau te handhaven. Stel je voor dat je kok weggaat en je zaak zou in een klap achteruit gaan..." De keuken van Le Moulin is nog tradi tioneel ambachtelijk. „We maken alles zelf. De ganzeleverpaté, om maar eens wat te noemen. Ook rook ik zelf zalm. Daarnaast ben ik altijd op zoek naar iets nieuws. Wat dat betreft zijn Yvonne en ik echte vakidioten. Op onze vrije dag zitten we zó in de auto om in Weert te gaan eten bij een collega. Dat is de enige manier om bij te blijven: goed bij je collega's kijken." Ambachtelijke keuken „Naast de gewone kaart hebben we altijd nog het bord, waarop de dagverse produkten staan. Dat betekent dat je dagelijks inkopen doet, net wat zich voordoet. Op die manier blijf je de klant verrassen." De vaste klanten weten de weg naar Le Moulin inmiddels heel goed te vinden. Voor een drankje vooraf is het goed toeven aan de aperitiefbar, waarna er gezellig getafeld kan worden in het sfeervolle restaurant, dat plaats biedt aan vijfendertig mensen. Een prima ambiance om te genieten van een gezellig avondje uit. Met mooi weer is er de mogelijkheid om buiten te dineren in de sfeervolle tuin achter het restaurant. Ook voor kleine bruiloften en partijen is Le Moulin met haar besloten karakter een goede gelegenheid. Het restaurant is geopend van woensdag tot en met zon dag vanaf 17.00 uur. LIMMEN - Afgelopen week werden in Limmen opnamen gemuu^i vuu, de nieuwe cd met Oud-Hollandse liedjes van Harry Slinger. Op uitnodi ging van muziekvereniging Excelsior assisteerde het Frysk Jeugd- harmonieorkest onder leiding van Tjeerd Verbeek bij de opnamen in het (foto Parakalo) Dorpspark. u Politieberichten LIMMEN - Op 12 augustus vond er op de Rijksweg een aanrijding tussen twee personenauto's plaats. Bij het achteruit rijden werd een stilstaande personen auto aangereden. De veroorzaker bleek niet verzekerd te zijn en was ook niet in het bezit van een geldig rijbe wijs. Hij kwam echter wel in het bezit van een proces verbaal. Uit de kleedkamer van een sportver eniging aan de Damphegeestlaan werd op 13 augustus een portemonnee ont vreemd. In de portemonnee zaten een geldbedrag en een bankpas. Op de Rijksweg vond een aanrijding plaats tussen de bestuurder van een personenauto en de bestuurder van een bromfiets. De automobilist verleende bij het afslaan geen voorrang aan de bromfietser. Gevonden en verloren Op 15 augustus werden een portemon nee met inhoud en een trouwring met inscriptie Tinie 25.5.85 verloren. Over een periode van ongeveer twee maan den werden bloemen weggenomen van een graf van de begraafplaats aan de Dusseldorperweg. Een ieder die hier inlichtingen over kan verstrekken, wordt verzocht contact op te nemen met de politie, tel. 072-5337676. Een inwoonster van Limmen wordt er van beschuldigd dat zij een winkeldief stal gepleegd zou hebben bij Albert Heijn in Limmen. De politie zou van de diefstal op de hoogte zijn. De politie wil er echter nadrukkelijk op wijzen dat dit verhaal absoluut niet waar is en dat deze inwoonster onjuist beschuldigd wordt. Een onderzoek naar de her komst van dit verzonnen verhaal wordt ingesteld. Op 17 augustus is een originele Limmer vlag met vlaggestok verloren. AKERSLOOT - Op 13 augustus wer den uit een speedboot die in het water lag bij de Woude, een opblaasboot, een kneeboard en een monoski ontvreemd. Bij het uitrjden van een uitrit op de Hoogegeest werd op 14 augustus geen voorrang verleend. Als gevolg hiervan ontstond een aanrijding tussen twee personenauto's. Er was alleen materië le schade. Op de A9 lette een vrachtwagen chauffeur niet goed op het overige ver keer. Als gevolg hiervan ontstond een aanrijding met een andere personen auto. Er was alleen materiële schade. Op 17 augustus werd uit de eetzaal van een restaurant een handtas ontvreemd. In de portemonnee, die in de handtas zat, bevonden zich een geldbedrag en enkele pasjes. Nachtmarkt Akersloot AKERSLOOT - Vrijdag 23 augustus zal de traditionele nachtmarkt van Akersloot worden gehouden. Ruim tweehonderd kramen met allerlei koopjes staan deze avond opgesteld in het oude centrum van Akersloot. De aanblik van deze feestelijk verlichte kramen is op zich al iets bijzonders. Van heinde en ver komen de marktkoop- mensen naar Akersloot om hun waren aan de man te brengen. Ook ditmaal verzorgt vereniging De Olde Stiel een aantal kramen. Zij pre senteren hun oude ambachten in oiigi- nele kledij. Ook de plaatselijke vereni gingen en een groot aantal plaatselijke middenstanders zijn als vanouds pre sent op deze nachtmarkt. Grote blikvanger is ongetwijfeld het reuzenrad van de familie Blokker. De aanwezige horecaondernemers zorgen voor terrassen. De markt begint om 19.00 uur en ein digt omstreeks middernacht. Stichting Akersloot Promotie verwacht evenals voorgaande jaren een groot aantal bezoekers. Er is volop gratis parkeerge legenheid aan de overzijde van de Geesterweg. HUIDVERZORGINGS INSTITUUT Runxputteweg 20 Grote collectie occasion DAMES- EN HEREN FIETSEN v.a. 100,- BOSMAN TWEEWIELERS Westerweg 295, Heiloo, tel. 5331241. Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 072 SOS 1456 Inleveren gereedmeldingsformulieren premie A- en premie C-woningen Heggenschouw in Limmen Inbraakpreventie Preventie-advies bij u thuis Graveerkoffer Verleende bouwvergunningen/bouwtoestemming Verleende vrijstelling Nieuws van burgemeester en wethouders Spreekuur wethouders Uw cursuscentrum voor de Franse taal! Allerlei cursussen Frans op vele niveaus; Avondcursussen in de Jan Arentz, Alkmaar Dagcursussen in het Open Huis, Heiloo Nieuw: in de Schakel, Heerhugowaard 26 x 90 min.: fl 275,- Cursus Franse literatuur in het Dorpshuis, Bergen 20x 120 min.: fl 300,- Extraatje: aantrekkelijke korting op ons Frans cultureel pro gramma met films, theater en lezingen. Informatie: 072 - 5121687/5331622 24 augustus,Cursusmarkt Bibliotheek Alkmaar 31 augustus, Uitmarkt Bibliotheek Heiloo Niveautest/inschrijving: 3 september, 9u30-11u30 De Schakel, Heerhugowaard 3 september, 19u00-21 uOO SG Jan Arentsz, Alkmaar 11 september, 9u30-11u30 Open Huis, Heiloo. Noord-Holland Noord LIMMEN |ok£ tMimen Voor het indienen van formulieren betreffende de gereedmelding van een premie A- of premie C-woning is door het Ministerie een uiterste datum vastgesteld. Daarom verzoeken wij een ieder die een - premie A-woning met complexnummer GWSK 61 of - premie C-woning met complexnummer GWSP 60 of GWSP 72 toegewezen heeft ge kregen en het gereedmeldingsformulier met de relevante bijlagen nog niet bij de ge meente Limmen (afd. Algemene Zaken) heeft ingediend, dit zo spoedig mogelijk te doen. Het formulier met de relevante bijlagen dient uiterlijk 31 augustus 1996 bij de ge meente binnen te zijn. Mocht het formulier met de bijlagen later worden ingediend dan zal het Ministerie ge noodzaakt zijn om uw aanvraag voor een premie verder af te wijzen. Nadere inlichtingen kunt u krijgen bij mevr. E.M. Bakker van de sector Algemene Zaken, tel. (072)5051456. In de week van 26 augustus wordt de jaarlijkse heggen- en bomenschouw gehouden. In die week controleren de medewerkers van de plantsoenendienst of hagen en boom- takken zo ver overhangen dat passerende weggebruikers hier hinder van ondervinden. Deze controle geldt niet alleen voor de rijwegen, maar zeker ook voor de trottoirs. Veel mensen ondervinden hinder van overhangende takken en hagen. De hagen wor den steeds breder en daardoor het trottoir steeds smaller. Indien onze medewerkers constateren dat er inderdaad sprake is van overlast, wordt de bewoner van het perceel in eerste instantie met een kort briefje verzocht de heg of boom te snoeien. Mocht dit niet het gewenste resultaat opleveren, ontvangt men een schrijven namens het college van burgemeester en wethouders met een vriendelijk doch dringend ver zoek de heg of boom te snoeien. Indien men ook hier geen gehoor aan geeft, zal de gemeente op kosten van de bewo ner de heg of boom snoeien. Wij gaan er vanuit dat wij op uw medewerking kunnen rekenen zodat deze laatste maatregel niet uitgevoerd behoeft te worden. Is uw huis tijdelijk onbewoond? Maak het inbrekers niet makkelijk en tref vooraf maat regelen. U vermindert dan de kans op teleurstellingen bij uw thuiskomst. Een brochure over inbraakpreventie is gratis bij de politie verkrijgbaar. U kunt ook een afspraak maken voor een gratis inbraak preventie-advies. De politie komt dan bij u thuis en loopt samen met u door (en rond) uw woning. Zo krijgt u een persoonlijk op maat gesneden advies over de inbraakwerende maatregelen die u kunt treffen. Telefonische afspraken: Politie Limmen (072)5053086, bgg. Heiloo (072)5337676. Mocht u ondanks uw inbraakwerende maatregelen toch slachtoffer worden van dief stal, dan kan de politie uw gestolen goederen makkelijker opsporen en terugbrengen als deze zijn voorzien van uw postcode en huisnummer. Met de inhoud van de gra veerkoffer kunt u dit unieke merkteken op uw kostbare spullen aanbrengen. De graveerkoffer bevat een gebruiksaanwijzing, een elektrische graveerpen (220 volt), een merkpen met stalen punt, een merkpen met onuitwisbare inkt, een ultra violetpen, een UV-lamp, sjablonen (letters en cijfers), kleine en grote stickers "Ons bezit is ge merkt", diverse brochures en registratiekaarten. Als u de koffer wilt gebruiken (2 dagen gratis), moet u deze reserveren. Dit kan bij de Politie Limmen en Heiloo, maar ook bij de receptie van het gemeentehuis Limmen De receptie is geopend van 9.00-12.30 uur en van 13.30-17.00 uur. Vrijdags tot 16.00 uur. Tel. 5051456. Bij het afhalen moet u wel een geldig legitimatiebewijs kunnen tonen. Burgemeester en wethouders hebben besloten bouwvergunning/bouwtoestemming te verlenen voor: - Rijksweg 100 vergroten en uitbreiden van het restaurant - Sportlaan 2A aanbouw van een keuken - Kapelweg 6A plaatsen van een tuinhuisje - Rijksweg 168 bouwen van een woning ter vervanging van een te slopen woning Tegen bovengenoemde beschikking(en) kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht als belanghebbende binnen 6 weken na deze kennisgeving schriftelijk en gemotiveerd bezwaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Limmen. Wanneer u een bezwaarschrift heeft ingediend, kunt u eveneens bij de president van de rechtbank binnen genoemde termijn een verzoek om voorlopige voorziening indienen. Het verzoek moet worden gericht aan de president van de a^rondl"^en"" rechtbank, sector bestuursrecht, correspondentieadres: Postbus 252, 1800 A(j Alkmaar. Nadere inlichtingen kunt u krijgen bij de sector Algemene Zaken van de gemeente Limmen. Burgemeester en wethouders van Limmen maken bekend dat zij onder toepassing van de vrijstellingstellingsprocedure op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking verlenen aan: - een woonhuis ter vervanging van een te slopen woning en een te verplaatsen schuur aan de Rijksweg 168 te Limmen De belanghebbende bij dit besluit kan op grond van artikel 7:1 van de Algemene Wet Bestuursrecht binnen 6 weken na bekendmaking van dit besluit hiertegen een be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van de gemeente Limmen, Postbus 9, 1906 ZG Limmen. Daarnaast kan op grond van artikel 8:81 van genoemde wet, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen dit vereist, de president van de rechtbank worden ver zocht een voorlopige voorziening te treffen. Een dergelijk verzoekschrift moet wor den gericht aan de President van de Rechtbank, Postbus 2511800 BG Alkmaar. Voor de behandeling van dit verzoek is griffierecht verschuldigd. Nieuws over de gemeente Limmen kunt u elke woensdag van I 8-30 tot 9.00 uur beluisteren in het radioprogramma van de OSU: "Gemeentevoorlichting Limmen In dit live-programma bespreekt telkens één lid van het Limmer college de belangrijk ste agendapunten van de laatste collegevergadering. Tijdens de uitzending kunt u bellen (0251-314519) voor een nadere toelichting over een van de onderwerpen. De OSU zendt uit op de FM; via de kabel op 89.0 Mhz en via de ether op 106.7 Mhz. Het spreekuur van de wethouders is op dinsdagavond van 19.00 tot 20.30 uur. Als u het spreekuur wilt bezoeken dan moet u een afspraak maken. Dit kan tijdens kan tooruren (telefonisch of persoonlijk) bij de receptie van het gemeentehuis.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 10