Commissie geeft groen licht voor plannen golfbaan HSV toernooi Culturele activiteiten maken verbouwing Witte Kerk nodig /Mascotte /Mode DOLLE PRIJZEN Golf- en Countryclub Heiloo ziet Golfbaan Oosterzij al voor zich S3 Geslaagd zomeravondconcert Bloetnbiraferij 't Loo Amels Makelaardij Vos Makelaardij Nic. Ursem schilders Glasschade UlS6Pfl Decorette Ursem A P E L L A Voor een Eerlijk Advies LAATSTE WEEK LAATSTE ZOMER RESTANTEN (072) 533 533 0 Redactieacquisitie en administraties JDrukkerij uitkijkpost bv 61e JAARGANG NO. 34 OMSTREKEN E M 21 AUGUSTUS 1996 072 5331799 23 25 augustus a.s. Sportcomplex Bayershoffweg. Vrijdagavond voorronden. Zondag finale. Help stichting uit de brand Ronde van Nederland door Heiloo en Limmen Kunst in de kas Gezond afvallen en bewegen kun je leren JOHN MOEN GOED GEZIEN Gevonden voorwerpen Ron Zwerver traint Effect Jeugd Stationsweg 85 Heiloo Geesterduin 54 Castricum VAN DER BORDEN voor al uw bloemwerk, tel. 072 - 5552£>0£> SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-52893094/072-5338472 Kennemerstraatweg 129 Heiloo CEES HACHMAMG LOODGIETERS De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur In ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 79 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Openingstijden kantoor maandag t/m donderdag: 8.30-16.30 uur vrijdag 8.30-15.00 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! &B8SGSSSS& 4 HEILOO - De commissie grondge biedzaken heeft vorige week positief gereageerd op de plannen van de Golf en Countryclub Heiloo voor de aanleg van een 9-holes golfbaan aan de noord en zuidzijde van de Lagelaan. Op het gebied rust nu nog een agrarische be stemming. Het college van burgemeester en wet houders had de commissie gevraagd om een 'groen licht behandeling', dat wil zeggen toestemming om eventuele plannen verder uit te werken. Niet alle commissieleden waren posi tief over de aan te leggen golfbaan. A. Pleizier (GroenLinks) vond de ontwik kelingen veel te snel gaan. Omdat Hei loo midden in de C20 discussie zit (de uitbreiding van Alkmaar in zuidelijke richting) acht hij het verstandiger om voor de bewuste locatie rond de La gelaan ook mogelijke andere bestem mingen te zoeken. Te denken valt bij voorbeeld aan woningbouw. Ook B. Swart (D66) was die mening toegedaan. Grond kun je maar één keer gebruiken. Hij wil dan ook geen groen licht geven vóórdat er alternatie ven zijn aangedragen. De overige vier commissieleden waren een stuk optimistischer. A. van Yperen (PvdA) vroeg zich af of de golfbaan openbaar wordt of voorbehouden blijft aan de vereniging. Voorzitter J. de Kroon van de Golf- en Countryclub Heiloo, aanwezig als inspreker, vertel de dat de enige toelatingseis het heb ben van een golfvaardigheidsbewijs is. G. Stokreef (WD)^as vooral te spre ken over de inbreng van de landschaps architect. Hij noemde de golfbaan een 'groene afsluiting' van Heiloo. Wethouder mevrouw J. Wuijster plaats te Wel een kanttekening. Zij stelde als voorwaarde dat een eventuele aanslui ting op de A9 ter hoogte van de Lagelaan niet gefrustreerd mag worden door de aanleg van een golfbaan. OMDAT IEDER VAARWEL EEN BIJZONDERE IS Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny van der Vee'r-Stoop Tel: 072 - 533 19 97 aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED Het Witte Kerkje slaat een grote opknapbeurt te wachten. HEILOO - De Stichting WAO/AAW belangen voor uitkeringsgerechtigden in Heiloo gaat verhuizen naar het schoolgebouw aan de Bergeonstraat 22. De verhuizing is nodig doordat er brand geweest is in het oude pand aan de Westeiweg. Om de nieuwe behuizing een beetje op te knappen heeft de stichting echter nog een paar helpende handen nodig om te verfen en andere klusjes te doen. Wie zich aangesproken voelt om de stichting uit de brand te helpen kan bel len met mevrouw W. Braids, telefoon 072-5331840. Wacht niet te lang, want op 2 septem ber wordt het nieuwe pand officieel in gebruik genomen. HEILOO - Binnen afzienbare tijd zal begonnen worden met een grote ver bouwing van de Witte Kerk. De ver bouwing is nodig omdat de kerk meer en meer gebruikt wordt voor culturele activiteiten. In de eerste fase van de verbouwing komen de consistorieka mer en de garderobe aan de beurt. Daarna volgt een grote opknapbeurt voor de muren, zowel aan de binnen- als aan de buitenkant. Als laatste wor den het liturgisch centrum en de vloer aangepakt. De kerkvoogdij heeft de afgelopen maanden niet stil gezeten. Er werden besprekingen gevoerd met de aanne mer en de architect over de duur en uitvoering van het werk. Daarnaast moesten er stappen genomen worden om de benodigde vergunningen binnen te krijgen. Omdat de Witte Kerk een monument is moeten, naast de gemeen te en de bouw- en restauratiecommissie van de Hervormde Kerk, ook Monu mentenzorg en het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen toestemming geven. Kerkvoogd Van der Ploeg legt uit waar om de verbouwing nodig is: „De kerk is er primair voor de eredienst. Maar na de laatste restauratie wordt de kerk ook voor andere doeleinden gebruikt, onder andere om concerten in te geven. Het is ook een gewilde locatie om bur gerlijke huwelijken in te sluiten, voor exposities, noem maai op. Ook de gemeenteraad is er wel eens naar uitge weken. Naast de winterconcerten zijn er nu ook de zomeravond-series, die een groot succes blijken te zijn. Door al die activiteiten zijn nu die aanpassin gen nodig." De consistoriekamer, nu nog een kleine ruimte, wordt vergroot en voorzien van een keukenblok. Daarnaast moet de garderobe uitgebreid worden met een nieuwe toiletgroep. De bedoeling is dat beide ruimtes doorgetrokken worden tot de steunpilaren. „De veiligheidseisen brengen met zich met zich mee, dat de nooduitgang aan de noordkant verbreed moet worden. Verder moet er een naar buiten draai ende deur komen. Omdat er steeds meer publiek komt moet er een tweede nooduitgang komen. Die willen we in de oostgevel maken, onder het daar aanwezige venster." Pecunia De verbouwing is voorlopig geraamd op een kleine anderhalve ton. De kerk voogdij heeft inmiddels een geldwer vingscommissie uit haar midden samengesteld, die de benodigde pecunia moet gaan inzame len. Van der Ploeg: „Onze gedachten gaan uit naar een wervingsactie. We weten nog niet precies hoe of wat, maar HEILOO - Afgelopen vrijdag was weer een zomeravondconcert te beluisteren in de Witte Kerk. Na de volksmuziek van vorige keer nu wat meer klassieke re muziek, bitgevoerd door het Mos- zkowski Ensemble. Een ensemble bestaande uit piano en twee violen. Voor de pianopartij was een Bösen- dorfer vleugel ingehuurd. Daar was pianiste Marion Akbar kennelijk blij mee, want zij vertolkte haar partijen op voortreffelijke wijze. Toch is zo n pianopartij een beetje ondankbaar, omdat de aandacht van de luisteraar in eerste instantie op de violisten is gericht. Dat was zeker het geval bij sonates van Bach, Mozart en Handel. In deze sonates vragen vooral de violen alle aandacht. Heieen Kuiper en Paul Eggen zijn violisten met een hoog tech nische vaardigheid. Maar met techni sche vaardigheid alleen ben je er niet. Dan kan het spel zeer steriel klinken. Juist met vioolmuziek is het belangrijk dat musici met gevoel spelen. Niet voor niets spreekt het gezegde over de gevoelige snaar die wordt geraakt. Dat gevoel was zeker aanwezig, vooral in de wat langzamere gedeelten van de sona tes. In de snellere gedeelten daarentegen ging het niet altijd vlekkeloos. De noten van de verschillende partijen horen onder elkaar te staan. Dat was niet altijd het géval. Ook al is het ver schil fractioneel, het is hoorbaar. Maar gelukkig was de piano dan weer het centrale punt om de orde te herstellen. In het laatste werk -de Suite, opus 71 van Moritz Moszkowski- konden pia niste en violisten zich uitleven in een zelfverzekerd samenspel. Moszkowsky was pianist, daarom heeft de pianopartij in dit stuk ook een pro minente rol. Maar Moszkowski had ook een voorkeur voor stemmingen en effecten. Het ensemble deed de compo nist, naar wie zij zich hebben ver noemd, alle eer aan door dit stuk op uitstekende wijze te vertolken. Als toegift speelde het ensemble nog een Spaanse dans van dezelfde compo nist. Extra, direct na de pauze ten geho re gebracht, was ook een wat jazz-ach- tige compositie van de Russische violist Igor Frolov. Een grapje van het ensem ble, daar waar de toehoorders volgens het programma Handel verwachtten. Voor zomeravondconcerten zijn derge lijke werkjes zeker niet te versmaden. Ook dit concert werd door de toehoor ders weer zeer gewaardeerd, getuige de langdurige staande ovatie die het ensemble ten deel viel. Laatste zomeravondconcert Vrijdag 30 augustus (aanvang 20.30 uur) is alweer het laatste concert in de serie. In stijl wordt afscheid genomen met een concert dat velen zal aanspre ken. Margot Endel (sopraan) en Jan Brink (countertenor) geven tezamen met een instrumentaal ensemble onder meer een uitvoering van het bekende Stabat Mater van Pergolesi. Een con cert dat het beluisteren meer dan waard is. Kaarten (f 10,-/f 7,50) kunnen vooraf op de gebruikelijke wijze wor den gereserveerd (telefonische bestel lingen: 072-5334804 of 5335852, dan wel in voorverkoop bij de VVV Heiloo). waarschijnlijk starten we daar nog dit jaar mee." De kerkvoogdij is van mening dat, nu de ruimte multi-functioneel gebruikt wordt, daar ook door iedereen aan meebetaald zou moeten worden. „We willen gewoon eens kijken of de inwo ners en ondernemers van Heiloo bereid zijn om dit bijzondere gebruik van de kerk in stand te houden." Als de benodigde vergunningen binnen zijn, kan in september met de verbou wing gestart worden. Het werk duurt een slordige zes tot acht weken. „De zondagsdiensten kunnen in ieder geval gewoon doorgaan, alleen moet door de wéék de zaak goed afgedekt worden," aldus de kerkvoogd. Daarna is het onderhoud aan de muren aan de beurt. Momenteel wordt onder zoek gedaan naar de witte afwerking van de muren aan de buitenzijde, die niet voldoende vocht doorlaat, waar door de muurconstructie steeds natter wordt. Met weer als gevolg dat de pleis terlaag verder gaat verzanden en van de muur zal vallen. Ook wordt gevreest dat het steeds meer ophopen van vocht in de muur tot verrotting van de houten balken zal leiden. Dat zou dan een kostbare geschiedenis gaan worden. „Eerst moet de buitenkant in orde komen, dan kunnen we de muren bin nen aanpakken. De laatste fase is dan het liturgisch centrum en de natuurste nen vloer. Maar dan praten we al over 1998." J Hoe mooi het allemaal ook wordt, teit is dat de Witte Kerk meer en meer aan het zicht onttrokken wordt door de enorme populieren die er omheen staan. Jaren geleden is het plan geop perd deze bomen te vervangen door linden, maar geldgebrek van de gemeente en luide protesten uit het dorp torpedeerden dit plan. Recen telijk is er wel flink gesnoeid in de bomen, omdat afbrekende takken gevaar op zouden leveren. De gemeen te houdt nu, aldus een woordvoerder, de zaak nauwlettend in de gaten. Kerkvoogd Van der Ploeg is optimis tisch: „Wij zien met vertrouwen de toe komst tegemoet. En wat die bomen betreft: we blijven stiekem hopen. Rond een kerk horen nu eenmaal lin den te staan." HEILOO/LIMMEN - Wielerliefheb- bers kunnen hun hart ophalen. Van 27 tot en met 31 augustus wordt weer de Ronde van Nederland voor profren ners verreden, met een groot interna tionaal deelnemersveld. Tijdens de tweede etappe op woensdag 28 augus tus, die over een afstand van 195 kilo meter van Haarlem naar Almere voert, zullen de renners ook door Limmen en Heiloo razen. Rond 13.00 uur worden de renners in Limmen verwacht. Ze komen dan vanaf de richting Castricum over de Rijksweg N203 Limmen bin nen. Dan gaat het verder over de Rijksweg, de hele Kennemerstraatweg langs, door Heiloo richting Alkmaar. In Heiloo moeten de renners op de Kennemerstraatweg nog uit het zadel om punten te halen voor het speciale sprintklassement. Het parcours zal rond 13.00 uur afge sloten zijn voor overig verkeer. HEILOO - Aanstaande zaterdag wordt om 15.00 uur de expositie 'De ontmoe ting' van de Heilooër kunstenaar Peter Huijzer geopend. De heer H. Paalman, oud-directeur van het Stedelijk Mu seum in Schiedam, zal de officiële ope ning verrichten. Deze tentoonstelling is de tweede in de serie 'Kunst in de kas'. De vormgeving van de expositie is gedaan door interieurarchitect Anne Lawant. Peter Huijzer heeft zijn atelier in een kas. In de stilte van die kas ontstaan werken met een sterk expressieve uit straling. Schilderijen op groot tot zeer groot formaat. De openingstijden zijn zaterdag 24 augustus van 15.00 tot 18.00 uur, zon dag 25 augustus van 12.00 tot 17.00 uur. Van maandag 26 tot en met vrijdag 30 augustus alleen na telefonische af spraak en op zaterdag 31 augustus en zondag 1 september van 12.00 tot 17.00 uur. HEILOO - De Mensendieck-oefenthe- rapeuten en de diëtisten van Heiloo gaan weer samen een cursus geven. Een cursus voor iedereen, die op een leuke en verantwoorde manier wil afvallen en een goed gewicht wil hou den. De cursus bestaat uit een uur conditie training volgens de Mensendieck- methode en een uur begeleiding in het gezond vermageren. Meer beweging en anders eten zijn beide nodig voor suc cesvol afslanken. De Mensendieck-training bestaat uit oefeningen die bewust worden uitge voerd en als doel hebben het aanleren van een goed houdings- en bewegings patroon met daarbij de juiste ademha ling. Tegelijkertijd wordt er aan verbe tering van de algehele spierconditie gewerkt, zonder dat daarbij het lichaam te zwaar belast wordt. De voedingsbegeleiding bestaat uit informatie over anders eten en gaat in op de vele aspecten, die rond voeding en vermagering spelen. Voor het afval len kun je kiezen uit verschillende methodes. Je leert omgaan met moeilij ke situaties, inkopen doen, etc. Daarnaast krijg je informatie over onder andere vetten, calcium en botten en obstipatie. De cursus start woensdag 11 september in het Open Huis, 's ochtends van 9.00 tot 11.00 uur en 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur. De kosten bedragen f 20,- per keer. Voor inlichtingen en aanmel ding kunt u terecht bij diëtist R. Penders, tel. 072-5336673. Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 HEILOO - De volgende voorwerpen werden bij het politiebureau als gevon den aangemeld: diverse sleutels, een trouwring met inscriptie, een witte tuin parasol, twee mapjes met foto's, een geldbedrag en een katje van ongeveer een half jaar oud. HEILOO - Nederlands teamspeler Ron Zwerver zal maandag 26 augustus een training verzorgen voor de jeugd van volleybalvereniging Effect. Ron Zwerver zal in sporthal Het Ven- newater aanwezig zijn van 17.30 tot 19.30 uur. Iedereen die wil komen kij ken is van harte welkom. MAKf3.AA«VHl iPWW^PJUNGEN HYPOTHEKEN Al meer dan 60 jaar uw makelaar en taxateur onroerende goederen. Ook specialist in verzekeringen en hypotheken. Privé: 072 5330550, Kennemerstraatweg 63 Kantoor: 072 5141000, Kennemerstraatweg 33 ftUROt Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte Uw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie. NVM MAKELAAR Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holteweq 19. t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. HEILOO - Een vereniging van, voor en door leden. Zo omschrijft bestuurs lid Henk van der Ham de Golf- en Countryclub Heiloo (GCH). Afgelopen woensdagavond kreeg de club van de commissie grondgebiedzaken groen licht voor de verdere ontwikkeling van de plannen voor de aanleg van een 9- holes golfbaan, gesitueerd aan de noord- en zuidzijde van de Lagelaan. De GCH wil van de golfbaan iets heel moois maken. Een landschapsarchitect is ervoor in de arm genomen, die het weidegebied een bijzondere meerwaar de wil gaan geven. Uitgangspunt van het ontwerp is de potentiële ecologische rijkdom van het gebied. Er is veel plek ingeruimd voor open water. Met de vrijkomende grond worden de greens aangelegd, de glooi ingen in het terrein en steile en flauwe oevers. Het gebied krijgt ook een duidelijk recreatieve functie, zo staat te lezen in het plan dat de GCH heeft gepresen teerd. Wandelaars en joggers op de paden aan de zuidzijde van het Oosterbos en langs de dijk bij de A9 kunnen het golfspel gadeslaan. De plannen gaan vooralsnog uit van een 9-holes baan, maar de GCH sluit niet uit dat er ooit een 18-holes baan zal komen. Speltechnisch spannend „Met het advies van de commissie komt de realisering van de baan weer een stap dichterbij," aldus Van der Ham. Momenteel is een makelaar bezig te onderzoeken welke grond aange kocht dan wel gepacht kan worden. Pas wanneer dat duidelijk is, wordt er gestart met de ledenwerving. „We heb ben berekend dat we ongeveer 450 leden nodig hebben om de begroting sluitend te krijgen. Er is al heel veel belangstelling getoond, dus we denken dat we dat aantal makkelijk halen. Daarnaast bieden we zogenaamde bedrijfslidmaatschappen aan, een prima plek dus oni je zakenrelaties mee naar toe te nemen." Voor de aanleg is een aanzienlijk bedrag geraamd. Golfbaan Oosterzij -want dat wordt de naam- wordt een 'gewone' golfbaan. „Dus helemaal niet elitair, zoals zo vaak gezegd wordt," aldus voorzitter- Jaap de Kroon. „We willen een baan maken die financieel goed toegankelijk is, maar die wel kwaliteit biedt. Die kwaliteit ligt in de prachtige aanleg. De negen holes zijn bijzonder gevarieerd en speltechnisch gesproken heel erg spannend." Hij vervolgt: „En dan.de voorzieningen er omheen. Er komt een prachtig club huis, met kleedruimten, een bar, een restaurant en een golfshop." De geschiedenis van de GCH is eigen lijk nog maar een korte. In 1994 werd een plan bedacht om een club op te richten met voldoende leden en een eigen oefenlocatie, die in Egmond gevonden werd. De Nederlandse Golf Federatie keurde de oefenbaan echter af, waardoor het lidmaatschap met de federatie verviel. De Heilooër club had inmiddels bedacht dat het wel net zo prettig was om in Heiloo een oefenlo catie te zoeken en liet vervolgens haar oog vallen op de grond aan de Oosterzijweg en Lagelaan. Van het een kwam het ander. De Kroon: „Na een aantal oriënterende gesprekken werden we steeds enthou siaster. En zo is de bal gaan rollen. Hij is er zeker van de baan er daadwerke lijk komt. Ook Henk van der Ham ziet de toekomst zonnig in. „We hebben al zo veel positieve reacties gehad. Het lijkt wel of men gewoon op de golfbaan zit te wachten. En wat past er nu beter bij het groene imago van Heiloo?" Wie meer wil weten over de plannen van de' Golf- en Countryclub Heiloo kan contact opnemen met secretaris T. Hoogstadt, tel. 072-5407076.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1