ServiceTaxi vervoert van deur tot deur Anne-Marie Worm en George Borst zien de politiek als een grote uitdaging w jswsï® Voor alle vragen over ouderenzorg A Schoonmaakbeurt groene rolemmers DustyV°ancers PAGINA 4 UITKIJKPOST - 21 AUGUSTUS HEILOO ledereen die voor een redelijke prijs ver*- voerd wil wordenkan gebruik maken van de ServiceTaxi. De ServiceTaxi rijdt in elf gemeenten in de regio Noord- Kennemerland. Hoewel iedereen van deze taxi gebruik kan makenis de taxi met name bedoeld voor minder valide mensen. De ServiceTaxi rijdt van deur tot deur, zeven dagen per week en is te bereiken onder tel. 06 - 86 86. De ServiceTaxi is een initiatief van de elf betrokken gemeenten, waaronder de gemeente Heiloo. Zij hebben de taak ervoor te zorgen dat ouderen en gehandicapten zich goed kunnen verplaatsenHet bezoeken van familie, het bijwonen van een concert en der gelijke moet ook voor onze inwoners die min der goed ter been zijn mogelijk blijven. De ServiceTaxi is een goede uitkomst, omdat deze taxi goedkoper is dan een 'normale' taxi. ledereen kan gebruik maken van deze taxi, zoals reizigers die geen aansluiting op het openbaar vervoer hebben of moeders met jonge kinderen en een kinderwagen. De gemeenten betalen de ServiceTaxi van het geld van de Wet voorzieningen gehandicap ten. Hoewel de taxi in eerste instantie bedoeld is voor gehandicapten en ouderen is de taxi opengesteld voor iedereen. Immers hoe meer mensen er mee gaan, hoe rendabeler het systeem. En dus goedkoper voor de doelgroep. Zones De ServiceTaxi rijdt in Akersloot, Bergen, Egmond, Graft-De Rijp, Heerhugowaard, Heiloo, Langedijk, Limmen, Schermer, SchoorI en Alkmaar. U betaalt per zone. Blijft u binnen de gemeente Heiloo, dan betaalt u f 2,50. Moet u bui ten de gemeente Heiloo zijn, dan betaalt u per zone f 1,25 extra. In Alkmaar rijdt ook een ServiceTaxi, maar de rit binnen de gemeente kost daar f 3,00. Dat komt omdat daar gebruik wordt gemaakt van het lokale deeltaxisysteem. Als u de ServiceTaxi belt, dan krijgt u meteen te horen hoeveel de rit gaat kosten. Een ritje buiten Noord- Kennemerland kan in beperkte mate ook. Wilt u met de ServiceTaxi? Bel dan een uur van tevoren op (tel. 06 - 86 86). Het kan gebeuren dat de taxi hooguit een kwartiertje eerder of later bij u voor de deur voorrijdt. Hou daar rekening mee. Brochure Voor meer informatie over de ServiceTaxi kunt u een brochure afhalen op het gemeentehuis. In deze brochure vindt u antwoord op vragen als: "Waar rijdt de ServiceTaxi en hoeveel kost dat?", maar ook informatie over uitzonderin gen, enkele voorbeelden en de mogelijkhe den voor ritjes buiten de regio Noord- Kennemerland. De folder "Problemen met vervoer? De Servicetaxi brengt u van deur tot deur" is verkrijgbaar in het gemeentehuis. W ©j? Bouwvergunningen Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden: Bergeonstraat 22a, Sportvereniging Dojo 't Loo - veranderen en vergroten sportaccommodatie; park Slootenslaan 27, Keuning, Recreatie en Verhuur - oprichten van 19 zomerwoningen. Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1maandag t/m vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, tel. 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 531 32 17 of 531 32 16. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hierte gen binnen zes weken na deze publikatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vra gen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Burgerlijke stand Informatie tot en met 15 augustus 1996 Geboorten Jamie, dochter van R.J. van der Lee en L.H.W.T. de Boer Dianta V., dochter van J.F. van Wijk en S. Vermeij Seline, dochter van E.R. Blom en B.M.P. Loermans Roselinde I., dochter van H.E.M. Metzelaar en C.M. Onderwater Marit, dochter van J.M.M. Kramer en M.A. Heijne Elders geboren Jordan G., zoon van A.W. Passtoors en W.J. Graas Lars H., zoon van A.W. Passtoors en W.J. Graas Christian J., zoon van M.A. Corvalan Iturria en P.C. Osses Urtubia Dennis, zoon van S.J. Oostindie en C.C.J. Ursem Koen, zoon van E. van 't Boveneind en L.M. Stoop Wouter M.J., zoon van J. de Gruijl en C.S.M. Freeke Info over Centrum voor Wijkgerichte Funkties in de Schalm naast Overkerck Voor informatie en advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55 plussers Openingstijden Zorg loket, Hoog en Laag 32, Heiloo: 09.00-11.00 uur ma-vrij. Telefonisch bereikbaar 09.00 - 1 7.00 uur Telefoon 533 87 04 Wonen Zorg op Maat Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Spanjaardslaan 12a, J.S. Hageman - oprich ten woonhuis met garage; Kapellaan 3, Th.F. Schut - plaatsen dakkapel; Ewislaan 65, E.R. de Graaf - plaatsen blokhut. Thomas, zoon van N.H. Kat en C.M. Bak Boy M., zoon van E. Schong en E.H.M. de Boer Anne, dochter van P.J. Kroon en K.A. den Hollander Joris, zoon van M.Kramer en M.C. Opdam Huwelijksaangiften M. Mensing en S. Nieuweboer O.G. Weijer en A. Haaker P.P.J. Nanne en K. Hink A. Visser en S.N. de Moor A.R. Luttje en B.M. Schipper J.P. Haanraads en M. Leen J.H. Onrust en A.M. Op den Kelder R.M. Koorn en I.J.C. de Heer J.M.T. Bakkum en A.S.M. Dorrestein R.J. Slikker en P.M. Zuiderhof Huwelijken E.T.P.C. Kraakman en A. Ivanova Ivanova L.H. Bierman en P.M.M. Meijland F. Brünott en A.A.N. Bakkum N.M. Kuijper en D.E.V. de Groot Overleden M.M. Reinold ev Zindel C.A. de Munk wv Hoogeboom H.A. Bolhuis ev Kramer A. Slot wv ter Buurkes Elders overleden H. Nat S. Winkel ev Rijke G. Slootstra ev Tabois P.J. Agasi wv Gongriep De groene GFT-rolemmers worden op 26, 27, 28, 29 en 30 augustus a.s. weer schoonge maakt. U wordt verzocht om uw groene rolemmer na leging wat langer buiten te laten staan. Dit om de schoonmakers de gelegen heid te geven hun klus te klaren. Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 5313289. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur, telefoon 53 13131 Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen: Ewislaan 65 - plaatsen berging; Op de Wieken 22 - bouw serre. De ontwerpbesluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 22 augustus 1996 geduren de veertien dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak tel. 072 - 531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouw plannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedènkingen naar voren brengen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. VOOR ZWEMLES GAAT U NAAR SPORTCENTRUM EGMOND Klaverjasclub EHK Visclub DWV BEL SNEL: 072 506 24 36 Lessen voor volwassenen A en B les Trimies Snorkelen Aquajoggen Zwangerschapszwemmen Lessen voor kinderen A en B les Trimies Vaardigheidsles snorkelen Babyles SPORTCENTRUM EGMOND WATERTORENWEG 36 1931 BA EGMOND AAN ZEE MUZIEK- TENT Egmond- Binnen cri.ro-v" de Derper H JJ Jeugdclubkampioen schappen TC Hogedijk Informatierubriek V N 4r HEILOO - In 1990 kwam ze in de gemeenteraad van Heiloo. *Een jaar later werd ze fractievoorzitter van het CDA, wat ze tot nu toe gebleven is, met onderbreking van een klein jaar wet houderschap. Maar nu geeft Anne- Marie Worm-de Moei (46) de voorzit tershamer over aan George Borst. Ze licht haar besluit toe: „Sinds een halfjaar werk ik zelfstandig als organi satie-adviseur. Ik adviseer overheid en bedrijfsleven in hun onderlinge relaties. Public affairs heet dat officieel. In feite ben ik een startende ondernemer en dat betekent dat ik veel tijd kwijt ben aan mijn werk. Ik ben een perfectionist. Wat ik döe, wil ik goed doen. Daarom heb ik nu de keuze gemaakt en beslo ten het fractievoorzittersschap eraan te geven." Ze blijft wel in de raad zitten. „Ik vind het raadswerk nog steeds ontzettend leuk om te doen. Je blijft betrokken bij het dorpje staat er middenin en je kunt een beetje meesturen in de besluitvor ming. Besturen is fascinerend. Maar je moet wel kunnen incasseren. Het is geen vrijblijvend baantje. Als je zou willen kun je er een weektaak van maken. Als fractievoorzitter was ik er ongeveer twintig uur per week mee bezig. Veel politieke activiteiten vinden in de avonduren plaats. Daarnaast doe je een heleboel 'achter de schermen'. Studeren, stukken lezen, contacten onderhouden, noem maar op..." Anne-Marie Worm is sinds 1986 actief in het CDA. Ze was steunfractielid in Alkmaar, maar kwam net niet in de raad. Ze is op vele fronten actief. Ze is voorzitter van het CDA-vrouwennet- werk in Noord-Holland, is op provinci aal en landelijk niveau actief in het bestuur van het CDA en is daarnaast ook nog voorzitter van de partij in SNK-verband. „Dat zijn allemaal kleine eenheden, maar bij elkaar nemen ze heel wat tijd in beslag. „Vanzelfsprekend heb je thuis wel wat support nodig, anders is het niet te doen. Maar het is tegelijker tijd wél de boodschap die ik weer door geef aan mijn kinderen: niet vrijblij vend rondlopen op deze aardbol, maar je inzetten voor anderen met de talen ten die je gekregen hebt." De nieuwe voorzitter van de Heilooër d CDA-fractie is George Borst (60). Als oud-generaal van de luchtmacht maak te hij gebruik van de militaire vut-rege- ling. Na veel omzwervingen door het land kwam hij drie jaar geleden terug naar zijn geboortestreek. „Ik ben in Alkmaar geboren. Als luchtmachtoffi cier heb ik heel wat woonplaatsen gehad. We hebben wel altijd onze con tacten hier onderhouden. Na mijn pen sionering zijn we in Heiloo komen wonen en al snel belandde ik hier in de gemeentepolitiek. Als je ergens woont, moet je ook iets doen voor het dorp, vind ik." George Borst heeft, zoals hij het zelf omschrijft, in twee werelden geleefd. „Ik werkte op een gegeven moment in Den Haag als beleidsambtenaar bij het Ministerie van Defensie. Ik woonde toen in Voorhout en ben daar in de politiek gegaan. Als KVP'er heb ik toen meegewerkt aan de oprichting van de eerste CDA-afdeling in Nederland. Ik heb daar acht jaar in de raad geze ten." Daar deed Borst ervaring op met het voorzittersschap van een plaatselijke afdeling van de partij. „Na een half jaar werd ik fractievoorzitter. Ik vond het een hele mooie tegenhanger met mijn werk: in de raad zit je heel dicht bij de besluitvorming. Dan zie je het van een heel andere kant. Ik heb het altijd als een uitdaging ervaren. Maar ik moet erbij zeggen, ik zat wel in een college partij. Dat is toch heel anders. Je ideeën vallen sneller in vruchtbare aarde, om het zo maar eens te zeggen." In Heiloo kwam hij met het CDA in de oppositie terecht. „Dat betekent sim pelweg harder vechten.. Inmiddels durf ik wel te zeggen dat ik gelouterd ben door twee jaar oppositie voeren. Blijven staan voor wat je gelooft, dat is de belangrijkste taak. Je achterban nooit in de steek laten. Tenslotte ben je door de kiezer gekozen, dat mag je niet vergeten." Solidariteit Voor het CDA valt er nog veel te doen in Heiloo, zo vinden Anne-Marie Worm en George Borst. Worm: „Neem alleen maar eens die besluitvorming rond de Kerntakennota. Wij hadden de wel zijnssector toch echt meer gegund, die is echt te zwaar gepakt. De nadelige gevolgen zullen in de toekomst nog wel blijken." Het gaat volgens haar niet alleen om welvaart, maar ook om welzijn. „En dat wordt nog al eens vergeten hier in Heiloo. We hadden wat meer solidari teit verwacht, en niet alleen de econo mische factoren willen laten wegen." Borst valt haar bij: „Er zijn zo veel mensen in Heiloo die zich geheel belangeloos inzetten voor allerlei acti viteiten, helemaal vrijwillig. En daarom zijn die bezuinigingen in de welzijnssec tor zo droevig. Veel vrijwilligers hebben dat echt als een belediging ervaren." Een belangrijk onderwerp op de poli tieke agenda is de C20 discussie, een eventuele uitbreiding van Alkmaar in zuidelijke richting. Grenscorrecties zouden daarvan het gevolg kunnen HEILOO - Klaverjasclub EHK begint op 26 augustus weer aan een nieuw sei zoen, dat zal duren tot 2 juni 1997. Er is nog plaats voor .enkele nieuwe leden. Er wordt gespeeld op maandagavond van 20.00 tot 22.30 uur, in het Open Huis zaal 4. zijn. George Borst: „Je kunt je ogen niet zomaar sluiten voor de noden van Alkmaar. Maar Heiloo heeft een geheel eigen identiteit, net als Limmen, Akersloot en Egmond. Wij denken dat er ook nog wel andere locaties voor industrie en woningbouw in de provin cie zijn. Alkmaar heeft veel te snel voor uitbreiding in zuidelijke richting geko zen." Anne-Marie Worm noemt mogelijke grenscorrecties zelfs onbespreekbaar. „We willen best meewerken aan het oplossen van regionale problemen zoals woningbouw en industrie, maar wel passend in de stijl en maat van Heiloo. Samenwerking is volgens ons het sleutèlwoord. Je krachten bunde len, dat zou een goeie zaak zijn. Maar fuseren mag geen doel op zich zijn." Dpi itprlpQ er HEILOO - Afgelopen zondag is weer gevist door de heren witvissers. De vissen in het Noordhollands Kanaal beten goed bij Schoorldam. De uitslag is als volgt: 1. J. Walstra, 13.100 gram, 2. D.Sanches, 7.200 gram, 3. S. Blokker, 5.600 gram. KERN MET PIT om 1 "1.30 uur een solist met een banjo en een solist met gitaa*4 en mondka^monika paardrij den stands in country style fotograaf schiettent barbecue met western specialiteiten schminken voor de jeugd in de pa de band live optreden Gouniry 2ahgeres hoefijzer gooien en om 13-30 uur live COIAA)TRY W<£ST(£RM muziek doof luzes van George Borst neemt het voorzitterschap Anne-Marie Worm. van de CDA-fractie over van (foto Parakalo) EGMOND - Onder een enorme be langstelling werden afgelopen zaterdag de prijzen uitgereikt op Tennisclub Ho gedijk aan de deelnemers van de jeugd clubkampioenschappen. De sfeer ^op het mooie park was prima; in de afgelo pen week hebben er negentig kinderen veel getennist, gezwommen, lekker gegeten en vooral feest gevierd. Met een tevreden gevoel bij de jeugd commissieleden werden de diverse toe spraken aangehoord, per slot van reke ning heeft dat team met goed gevolg een volledige week de verantwoorde lijkheid over een grote groep kinderen gedragen. De hele week liep op rolletjes, alleen dinsdagmiddag moest er uitgeweken worden naar de tennishal in Egmond aan Zee. Diverse ouders dekten de extra kosten hiervan. In het begin van de week werden de wedstrijden vol gens po uitjes afgewerkt. Vanaf donder dag werden via zinderende partijen de uiteindelijke winnaars bekend via een afvalschema. Tijdens de afsluiting werd ook aan dacht besteed aan het afscheid van de voorzitter Sjaak en commissielid Wil lem. Voor hen traden negentig kinde ren op met de Margarite-dan's en twee commissieleden ontpopten zich als ware play-backers. Al met al een onver getelijke week en zeker weer voor her haling vatbaar.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 4