Vijftien jaar Boscrossers - Uit eigen (/Oeièevii - -tófSü Sinnige's fruit munt uit! voordeel bij uw Spetters van de week BleMMCA Wijzigingen verkeerswetgeving en bromfietscertificaten Condor Golf Club beleeft een spannend toernooi Akrides voorlopig nog te sterk voor Regio-team Sinnige's fruit, munt uit!! Nu 2 winkels in Heiloo!!! 'I f Jngezonae brieven boterkoek4ÉP nu TROPICAL SPECIAAL VLAAI slechts 10,00 Kalfslappen Kalfsgehakt Rollade Hamburgers van de week: 3 c h t e b a k k e r De baan van Fietserossclub De Boscrossers. HEILOO - „Rijders opgelet, rijders ready, watch the light!" Het stoplicht, dat links van de baan staat, springt snel van rood via oranje naar groen. Met een enorme kl.ap vallen de starthekken naar beneden. Drie Boscrossers in kleurige kleding sprinten weg op. hun kleine crossfietsen. Op de eerste heuvel springen ze met hun fietsen hoog de lucht in. Volgens trainer Wim van Westerop, tevens voorzitter van fietscrossclub de Boscrossers, is het trainen van de start erg belangrijk. „De start is in feite al tachtig procent van de wedstrijd." In het weekend van 24 en 25 augustus vieren de Boscrossers het vijftienjarig bestaan van hun club. Dat doen ze op hun terrein aan het Vennewater met een feestavond, een overnachting in tenten en caravans rond de crossbaan, een speciaal activiteitenprogramma op de zondag en een receptie. Bij mooi weer zal het traditionele waterjumpen in de kanovijver bij het Baafje de afsluiting vormen van de festiviteiten. Het fietscrossen, een tak van de wieler sport afkomstig uit de Verenigde Staten, werd zo'n vijftien jaar geleden enorm populair in Nederland. In de periode april tot november worden op een heuvelachtig parcours van onge veer 350 meter met een aantal scherpe bochten erin, wedstrijden gereden van één ronde. Eigenlijk is het een soort verlengde sprint. Maximaal acht rijders of rijdsters uit een bepaalde klasse maken in een wedstrijd uit wie de snel ste is. Om te winnen is een juiste com binatie van kracht, conditie, techniek en tactiek nodig. Echte kunstenaars laten daarnaast ook nog allerlei stunts zien terwijl ze met hun fiets over de heuvels springen. Fanatieke crossers In Heiloo begon het met een groep kin deren, die geregeld in het Heilooër Bos crossten. Een aantal ouders richtte in 1981 de Boscrossers op. Van de ge meente huurde men een stuk grond op sportcomplex het Vennewater. Vrij willigers legden de speciale fietscross- baan aan, die bijna een jaar later werd geopend. Van tweeëntwintig leden in het begin, groeide het ledental al snel naar honderd. Later werden dat er zelfs tweehonderd. Mede door de opkomst van het moun- tainbiken, nam de animo voor het fiets crossen later af. Dit seizoen heeft de crossclub dertig leden, afkomstig uit Heiloo en wijde omgeving. Ze trainen twee keer per week, op dinsdag- en donderdagavond. In het weekend zijn er in verschillende plaatsen wedstrijden. Vanaf 1988 orga niseren ook de Boscrossers geregeld belangrijke sportieve krachtmetingen. Op 6 oktober vindt onder andere één van de zes wedstrijden, die meetellen voor het Nederlands Kampioenschap Fietscross 1996, plaats op hun terrein. De baan wordt steeds aangepast aan de nationale wedstrijdnormen. Op woensdagmiddag kunnen ook andere sportievelingen, die geen lid zijn, het fietscrossen uitproberen. Er zijn vijftien fietsen beschikbaar, bij voorbeeld voor kinderfeestjes. Volgens Els de Groot, sinds 1987 bestuurslid van de vereniging, is voor de jeugd het gezamenlijk bezig zijn met de sport het belangrijkst. Na afloop van de training of wedstrijd samen thee drinken hoort daar bij. De ouders spe len een belangrijke rol als hulp en sti mulans. Een aantal Boscrossers noemt de combinatie van het fietsen, het springen en de gezelligheid het mooie van de sport. „Als je er eenmaal mee begint, is fietscross het mooiste dat er is." Voor belangstellenden die de club wil len feliciteren met het vijftienjarig bestaan, staat op zondag 25 augustus om 11.00 uur de koffie klaar in clubhuis het Cross-Honk bij de fietscrossbaan aan Het Vennewater. Unieke actie rond nieuwe cd Pearl Jam HEILOO - Pearl Jam is de meest suc cesvolle rockband die Seattle eind jaren tachtig voortbrengt. De midtem- po rocksongs van Gossard, Ament en Vedder, hoe hard ook, hebben diep gang en zijn altijd melodieus zoals hun nieuwe album 'No Code' wederom bewijst. De nieuwe cd is duidelijk beter dan de laatste twee albums en is, hoe wel iets rustiger, net zó goed als hun meesterwerk 'Ten'. De diepe stem van Vedder raakt zelfs de luisteraar die niet van rock houdt. Dertien nummers lang bewijzen de leden van Pearl Jam met zowel rustige stukken als harde rocksongs dat ze na de dood van Kurt Cobain (Nirvana) de vaandeldragers van de betere grunge zijn. Centerdisc, de bekende cd-zaak op de hoek Slimpad Heerenweg koppelt een exclusieve actie aan het nieuwe album. Degenen die het vanaf donderdag kopen maken grote kans op Pearl Jam vrijkaarten voor het optreden in de RAI te Amsterdam op woensdag 6 november. Ook wordt een aantal Pearl Jam t-shirts verloot. De winnaars wor den later in deze krant bekend gemaakt. HEILOO - In de afgelopen jaren zijn er in de Wegenverkeerswet veel wijzi gingen aangebracht om de wet eenvou diger en het verkeer veiliger te maken. Ook in Heiloo zijn hiervan veel voor beelden te vinden. Tegenwoordig kiest men vaker voor infrastructurele maat regelen zoals uitritconstructies, drem pels, korte bochten en verkeerspleinen om snelheidsbeperkingen aan te bren gen. Een uitrit zorgt voor een voor rangsregeling, omdat bestuurders die de uitrit verlaten het overige verkeer voor moeten laten gaan. Ook een verkeersplein kent meestal een duidelijke voorrangsregeling; het verkeersplein op het kruispunt Hee renweg Stationsweg is uitgevoerd als een voorrangsweg. Dit betekent dat bestuurders die het plein naderen, voorrang moeten verlenen aan alle bestuurders op het plein, dus ook aan fietsers die op het plein rijden en voet gangers op de oversteekplaatsen. Dat geldt ook als een bestuurder het plein wil verlaten. Anders is het op het verkeersplein op het kruispunt Kennemerstraatweg Vennewatersweg. De fietsers op het plein moeten hier wel voorrang verle nen aan bestuurders die het plein verla ten. Verder moet volgens de nieuwe Geen gemeentegids Tot mijn verbazing las ik dat de mensen die geen reclame in de brievenbus wil len hebben ook geen gemeentegids krijgen! Die moeten ze dan maar zelf gaan halen. Oudere mensen die niet drie keer per dag willen bukken om de rommel van de grond te moeten opra pen, mensen die wat milieubewuster leven en niet ongewenst kilo's papier door hun brievenbus willen krijgen worden op die manier door de gemeen te gestraft. Ik dacht dat het toch een plicht van de gemeente zou moeten zijn om te zor gen dat alle gemeente-informatie bij alle inwoners van Heiloo in de bus komt en niet dat sommige mensen het wel krijgen en anderen het maar moe ten gaan halen. Als het om gemeente belastingen gaat kunnen ze namelijk op eens wél alle brievenbussen bereiken. Heieen Corbett Wegenverkeerswet iedere snor- en bromfietser in het bezit zijn van een bromfietscertificaat, behalve personen die een rijbewijs hebben. Eén van de redenen is het stijgend aantal ongeval len met ernstige afloop onder bromfiet sers. De bromfietser is niet altijd zelf de veroorzaker, maar door een goede ken nis van de regels leert de bromfietser ook zichzelf beter te beschermen. Iedereen die vóór 1 juni 1996 16 jaar geworden is, kan het certificaat kopen voor f 25,- bij het CBR of postkantoor. Het certificaat hoeft niet verlengd te worden. Wie op of na die datum 16 jaar wordt, moet theorie-examen doen bij het CBR. Het niveau van de examens ligt hoog, nagenoeg gelijkwaardig aan de theorie examens voor auto en motor. De sla gingspercentages zijn laag, wat voorna melijk te wijten is aan het onderschat ten van de leerstof. In het examen wor den diverse onderwerpen getoetst, niet alleen letterlijke kennis, maar ook inzicht. Als voorbereiding op het CBR-examen verzorgt Verkeersschool Versterre van af september bromfietsweekenden in Heiloo. Zo'n weekend vormt een com plete opleiding met aansluitend een examen. Bieb op Internet Vorige week stond in de Uitkijkpost te lezen dat de bibliotheek sinds kort een eigen homepage op Internet heeft. Helaas stond daar een verkeerd e-mail adres bij vermeld. Het juiste adres is: obheiloo@pbch.nl Cursus yoga HEILOO - Al enige jaren worden in Heiloo in het Centrum voor Raja Yoga aan een groeiend aantal mensen in groepsverband yogacursussen gegeven. De meeste mensen denken meteen aan ontspanning en fysieke houdingen, wanneer men het over yoga heeft. Toch zijn lichaamshoudingen slechts een onderdeel van de raja of koninklijke yoga. De raja yoga wordt ook wel koninklijke yoga genoemd omdat het alle vormen van yoga omvat. Het is een volledige, duizenden jaren oude klas sieke yogatraining. In Heiloo worden naast deze vorm ook hatha- en ontspanningsyogalessen gegeven. Door een veelheid aan tech nieken en overdracht van de yogawe- tenschap is het mogelijk fysiek, maar ook moreel, emotioneel, mentaal en spiritueel tot een grotere harmonie te komen. Daarnaast krijgt men een steeds beter inzicht in eigen functione ren door aanvullende informatie over de subtiele anatomie (chakras, subtiele lichamen en energiebeheersoefenin- gen). Begin september gaan er weer diverse cursussen in Heiloo van start. Naast het geven van yogacursussen heeft Van Reems een praktijk voor toe gepaste kinesiologie. Dit is een heelwij- ze die ontstaan is uit kennis voor de accupunctuur en de chiropractie. Voor inlichtingen kunt u bellen met tel. 072-5339273. Geslaagd Strandvolleybal toernooi HEILOO/EGMOND - Alweer twee weken geleden vond op het zonovergo ten Egmondse strand het Hokje 70 strand volleybal toernooi plaats. De eerste prijs ging na een felle strijd naar de Slagroom Homo's uit Heiloo die in de finale verrassend sterk spel lieten zien tegen team No Fear uit Bergen aan Zee. Veertien teams verzamelden in de nog rustige ochtenduren op Bad Zuid. Het strand was om 9 uur nog een smalle reep zand maar het zakkende tij maak te het speelveld snel groter. Op twee velden (Zee en Duin) speelden de voorronden zich af in drie verschillen de poules. De nummers 1 en 2 en de twee beste nummers 3 konden zich plaatsen voor de kwartfinales. Er werd gevochten als leeuwen en er onstond al gauw tekening in de krachtsverhoudin gen. Het team van Marco de Laat kwam verrassend goed uit de verf, maar had het ongeluk in een supergroep te zijn ingedeeld. Goed spelen en toch net niet door naar de kwartfinales. Deze pech overkwam nog meerdere teams. Na ongeveer drie uur spelen waren de acht beste teams bekend en konden de kwartfinales starten. Ondertussen was het aardig druk op het strand. Veel badgasten lagen in de zon met een schuin oog naar de wed strijden te kijken. Ook waren er flink wat toeschouwers speciaal naar het strand gekomen als onderdeel van een lekker middagje er op uit. In de halve finales wonnen de latere finalisten van team Oppen Haerd uit Limmen en van Apollo Beach uit Heiloo. Miss Marit Molenaar maakte zich toen al op voor de prijsuitreiking. Volgens woordvoerder Martin Post van de organisatie was er sprake van een prima toernooi met een hoog spelni- veau. Iedereen en zeker het winnende team van aanvoerder Rogier Nolta kon aan het eind van een lange dag tevre den naar huis toe. Karei Beers kreeg als troostprijs de uitverkiezing tot meest waardevolle speler van het toernooi. Ringsteken Heiloo HEILOO - Met schitterend weer en onder grote publieke belangstelling werd voor de vijfde keer het ringrijden verreden. Hieronder volgen de uitsla gen. Met het losse paard: le Bianca Meel dijk met Wendola, 2e Sonja Maas met IJfke, 3e Sijtje Jansen met Ramona, 4e Chantal Kabel met Emiel, 5e Koen Kraakman met Wilma. De prijs voor het schoonste geheel en het bestgaande paard ging beide naar Renate Roskam met Daisy. De aange spannen combinaties: le Anne Kesselman-Marieke Zandbergen-plat te wagen, 2e Arie Zwijnenburg-Deannê Glas-concourswagen, 3e Sven Dekker- Marlous Bakker-4-wielige dresseerwa gen, 4e Dolf Klop-Kirsten Klop- Peathon, 5e Pieter Bakker-Koen Kraakman-Buggy. Het bestgaande paard: Ben Meyland- Sylvia Punt-Noorse aanspanning. Het schoonste geheel: Paul v. Kesteren- Marja -Spider. CDA-fietsronde HEILOO - Alle activiteiten beginnen weer, dus ook het CDA stapt weer op de fiets. Op uitnodiging van inwoners komen zij ter plekke kijken en horen wat het probleem is, en hoe zij de inwo ners van Heiloo met raad en soms daad ter zijde kunnen staan. Tevens fietsen zij langs punten die hun politieke belangstelling hebben. Zaterdag 24 augustus is de route als volgt: Stationsweg - Oosterzijweg - Ypesteinerlaan. Mocht u op of rondom deze route wonen en de CDA-fractiele- den willen ontmoeten, dan zullen zij proberen dat in hun route op te nemen. Voor afspraken kunt u bellen met E. Schoutsen-Bolten, tel. 072-5334319. Puur Frans HEILOO - Veel Nederlanders zullen zich tijdens hun vakantie in Frankrijk hebben voorgenomen, ervoor te zorgen dat ze volgend jaar hun handen en voe ten niet meer nodig hebben om een Franse slager uit te leggen dat darmen en hersenen bij ons géén volksvoedsel zijn... De Alliance Francaise organiseert allerlei cursussen en het leuke is dat de docenten allemaal van huis uit Franstalig zijn; Franser kan het niet! Elders in deze krant vindt u meer infor matie in een advertentie van de Alliance Francaise. Viswedstrijd 't Kroegje HEILOO - Voor de tweede keer wordt er komende zondag weer gevist om 't Heilooër Hengelaartje. Deze witvis- wedstrijd wordt gehouden in plan Oost en de inschrijving is open voor ieder een. D. Sanches zal een zware strijd moeten leveren om deze wisseltrofee te behouden. Verzamelen om 10.00 uur in 't Kroegje, waar u onder het genot van een kopje koffie en een broodje uw plaatsnummer krijgt uitgereikt. Om 11.00 uur is het startsein en er wordt gevist in de lange vijver bij Frederica's Hof. 's Middags om 14.00 uur is de wedstrijd afgelopen, waarna de prijsuitreiking zal plaatsvinden aan de Westerweg. De inschrijving bedraagt f 5,00 en kan tot zaterdagavond 20.00 uur. Inschrijven bij Peter en Joke of telefonisch 072-5337720. Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo HEILOO - Het nieuwe seizoen is weer begonnen bij de GTH. Er zijn diverse lessen voor alle leeftijden. Zo is er gym voor peuters, kleuters en ouders met kinderen. Jongens en meis jes vanaf 6 jaar kunnen turnen. Er is een speciaal springuur voor kinderen die graag trampoline willen springen. Om de conditie op peil te houden, kun nen dames en heren meedoen met con- ditiegym en callanetics. Speciaal voor dames vanaf 15 jaar is er damesturnen. Bovendien verzorgt de vereniging vanaf 6 september behalve op woens dag ook op vrijdag lessen bodyfit. Bodyfit is een combinatie van aerobics en callanetics. Op moderne muziek worden, naast het conditionele gedeel te, verschillende spiergroepen getraind, zoals buik-, been- en bilspieren. De les sen duren een uur en beginnen op woensdag om 20.30 uur en op vrijdag om 20.00 uur in de turnzaal aan het Slimpad. Het is mogelijk om gratis een proefles bij te wonen. Alle lessen worden gegeven door bevoegde leiding. Voor meer informa tie kunt u bellen naar mevrouw I. de Vries, tel. 072-5337487 of mevrouw J. Kuiper, tel. 072-5336166. Margriet Meyer provinciaal kampioen HEILOO - Tijdens de provinciale kam pioenschappen voor landelijke rijver- enigingen en ponyclubs, die op zater dag 17 augustus in het recreatiepark Spaarnwoude werden gehouden, be haalde Margriet Meyer, lid van de lan delijke rijvereniging Heiloo e.o. met het paar Je reviens de provinciale titel. Zij scoorde 327 punten. Deze titel geeft haar het recht op een startbewijs voor de nationale kampioenschappen, die op 6 en 7 september in Ermelo worden gehouden. Van de landelijke rijvereniging Heiloo e.o. mochten op grond van de selectie resultaten vier combinaties aan de pro vinciale kampioenschappen deelne men. Mirella Klomp-Vermanen eindig de in de M-l dressuur met Jingle bell op de 3e plaats en behaalde 322 pun ten. Door een kleine vergissing in het rijden van de proef verspeelde zij zoveel punten, dat het reserve kam pioenschap net aan haar neus voorbij ging- Marinette v.d. Peet, die met haar paard Doenate P deelnam aan de M-2 dres suur, eindigde op een fraaie 7e plaats. In de dressuur klasse Z1 bereikte Esther van 't Veer met Gonnie even eens een 7e plaats en scoorde een totaal van 692 punten. HEILOO - Afgelopen zaterdag speel de de Condor Golf Club om de Henk Kaandorp Cup. Er was een geweldige ambiance en het bleef lang spannend. Aan het eind van de dag werd Ronald Gorter met prima golf en 66 slagen de onverwachte nummer 1 van het toer nooi. 's Morgens vroeg al waren alle voorte kenen voor een prachtige golfdag aan wezig. Heerlijk weer, een gedreven groep deelnemers en een baan in top conditie. De A en B holes van golfbaan Spaarnwoude lagen er groen en glooi end bij en boden een gepaste uitdaging voor de gemengde groep golfspelers uit Heiloo en omgeving. De 24 spelers uit het hoofdtoernooi werden voorafgegaan door een kleiner aantal in het voorprogramma. Ook hier werd enthousiast gestreden en mocht Dirk Velzeboer zich uiteindelijk win naar noemen. Met zijn score van 69 sla gen zou hij ook in het hoofdtoernooi een hoge plaats hebben bereikt. Vanuit Heiloo was er aardig wat publie ke belangstelling op komen dagen. Vaders en moeders maar ook onbeken de golfliefhebbers liepen hier en daar wat holes mee en genoten van de sfeer rond het evenement. Hadden alle spe lers aan het begin van de dag een rede lijke kans om te winnen, na de ochtend ronde waren er nog tien kanshebbers over. Rogier Nolta bezweek onder de druk en maakte een rondje van 64 sla gen op 9 holes. Huib van Velthoven, een hoge handicapper, nestelde zich met een persoonlijk record, boven aan het tussenklassement. In de middagronde moest hij deze plek echter weer prijsgeven en uiteindelijk met een derde plaats genoegen nemen. Grote pechvogel was Marcel de Winter die 's middags een bijna perfecte ronde liep maar 's morgens op een hole 4 sla gen nodig had om uit een diepe bunker te komen. Hiermee waren zijn kansen dan ook direct verkeken. Uitzonderlijke vorm Naarmate de holes verstreken bleek dat, hoewel er veel goede scores wer den genoteerd, er maar een klein groepje echt in een uitzonderlijke vorm verkeerde. Na een voor hem zenuwslo pende dag werd de naamgever van het toernooi, Henk Kaandorp, verdiend tweede. Hij speelde zowel de eerste als de tweede 9 holes op topniveau en werd een beetje geholpen door een gunstige handicap. Uitblinker bleef echter de eerder genoemde Ronald Gorter die bijna dronken van blijd schap zingend de golfbaan verliet. Op de terugweg in de bus starte Tjo- Tjo van Twuijver een inzameling voor kinderdagverblijf de Vijfhoek. Dit ini tiatief werd direct opgepakt en inmid dels heeft de Condor Club f 900,- in kas voor dit goede doel. Later in het jaar wordt er door middel van een speciaal toernooi geprobeerd dit bedrag nog aanzienlijk te laten groeien. Alle spe lers waren behoorlijk onder de indruk van de dag, maar de slag die Tjo-Tjo sloeg was vast en zeker de allermooiste. HEILOO - Er is enig verschil in bas ketball tussen de eredivisie en de 2e klas van het rayon Noord-Holland. Niet alleen op papier vier klassen lager, ook de handelingssnelheid en de bal vaardigheid is van een andere orde. Dat is de conclusie na de wedstrijd in sport hal Het Vennewater tussen een Regio selectie. en Akrides uit IJmuiden. Voor een talrijk publiek was de start van het Regio-team zeer hoopvol: eén 10-6 voorsprong na 5 minuten. Daarna schakelde Akrides een tandje hoger en stond halverwege de eerste helft een 14-26 tussenstand op het scorebord. De volgende 10 minuten ging de eredivi- sionist even voluit en walste naar een 65-20 voorsprong met rust. Gelukkig hervonden de Regio-boys zich na rust enigszins en konden het verlies beperkt houden tot 50-115. Topscorers van het Regio-team, be staande uit spelers van rayon-district- teams uit het middengedeelte van Noord-Holland, waren Maarten Wijde- kop (Derba, 13 punten), David Wesselius (Flashing Heiloo, 9 punten), André Theunissen (Lake City Players, 8 punten), Diego Vanelli (H.B.C., 6 pun ten) en Floris Vogel (Flashing Heiloo, 4 punten). Bij Akrides kwamen de mees te punten van Sebastiaan Zijlstra (18), Dave Krooder (15), Harold v.d. Stoep (13), Bas Bol (12) en Harvey van Stijn (11 punten). Radio 80 komt weer aan de bal EGMOND - Het sportprogramma Zondagsport 80 van Radio 80 is weer terug van vakantie. Aanstaande zondag op een bijzondere manier. De hele uit zending van Zondagsport 80 komt namelijk bij HSV in Heiloo vandaan. Daar strijden in een voetbaltoernooi Egmondia, Zeevogels, Foresters en HSV met de eerste en tweede elftallen. Tijdens de uitzending hoort u naast de verrichtingen op het toernooi, wat u kunt verwachten in het komende voet balseizoen. Hoe gaat het met de nieuwe trainer van Egmondia en wat kunnen we bij Zeevogels verwachten? Alle maal vragen waar de sportredactie een antwoord op zal vinden. De aftrap van het locale sportseizoen 96/97 is aanstaande zondagmiddag tus sen 14.00 en 17.00 uur in Zondagsport 80. Radio 80 is te ontvangen op 107,0FM en op de Egmondse kabel op 96,5 FM. Het Regioteam in actie, (foto EWD) 750 gram 14.50 500 gram 150 gram 2,95 4 stuks5,00 donderdag, vrijdag en zaterdag Héél kilo Hollandse sperziebonen 0 95 Héél kilo verse preif q'q5 Super Galia meloeng'g^ Héél kilo vol sap sinaasappelen0,95 Kerrie salade 100 gram nu voor 0,95 Kennemerstraatweg 301 hk Zevenh. laan Kennemerstraatweg 404 tussen slagerij Brink en echte bakker Hemmer ENERGIEBOLLEN 4 stuks nu 2f80 PIZZA HAWAII nu TROPICAL SLOF nu maar Vlaai van de uieek: rBS EEG is goedgekeurd. WA U 1B2 - Heiloo Kennemerstraatweg^^ VCKl PATINA A PAGINA 6 UITKIJKPOST - 21 AUGUSTUS vlees en vleeswaren van topkwaliteit Vers 9 1st deze AANBIEDINGEN; no9 .eer d^se spetter prijzen In onze „mKel en omstreken die jg§ TC! Ef 1 |f BH

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 6