10 MIJL VAN HEILOO een evenement voor Jong en Ond Ronde van Nederland voert door regio IN-WEAR U/44o Gymzaal Vijfhoek in gebruik genomen Raad neemt veel tijd om tot besluiten te komen Bfoemèiraferij 't Loo Vos Makelaardij Amels Makelaardij (072) 533 533 0 Uw Oogmerk Opticien ZATERDAG 14 SEPTEMBER Nic. ürsem schilders Glasschade Urseiïl Decorette UfSeiïl Nieuwe openingstijden. APELLA JOHN MOEN GOED GEZIEN woensdag 4 september Open dag Vanaf 13.30 uur HSV, Gehandicapten-voetbal SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 06-52893094/072-5338472 129,- 072 5331799 CEES HACHMANG LOODGIETERS Met de Rabobank sta je er niet alleen voor. Kennemerstraatweg 129 Heiloo Redactieacquisitie en administratie: O J Drukkerij uitkijkpost bv 4 SEPTEMBER 1996 61e JAARGANG NO. 36] Zwembad Het Baafje week langer open Geslaagd voor al uw bloemwerk, tel. 072 - 5332600 VAN DER BORDEN Geslaagd De Tien Mijl van Heiloo hard op weg een traditie te worden Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 G-voetbal aankondiging aangeboden door: MAKELAARS <fr TAXATEURS ONROEREND GOED OMDAT IEDER VA A RVV F! EEN BIJZONDERE IS Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte Het rozenperk in de rotonde van de Vennewatersweg bood een prachtig uitzicht op het naderende peloton. foto Parakalo) LIMMEN/HEILOO - Vorige week woensdag deed de Ronde van Neder land, een wedstrijd voor profwielren ners, Limmen en Heiloo aan. De ren ners vertrokken 's morgens uit Haar lem voor de tweede etappe over 195 kilometer. Langs de Rijksweg en Kennemerstraatweg stond al ruim van tevoren publiek in gespannen afwach ting van de renners. Onderling werd de etappe van de dag ervoor nog eens doorgenomen en werd al druk gespecu leerd over eventuele koplopers. Rond één uur zette de politie het par cours af voor het overige verkeer. Voorafgegaan door een bescheiden reclamekaravaan passeerde onder luid applaus en aanmoedigingen van het publiek een kleurig en compact pelo ton, direct gevolgd door ploegleiders- en materiaalwagens. Aanvankelijk lag de snelheid nog niet zo bijster hoog, maar voor de tussen- sprint in Heiloo wilden de renners nog wel even flink op de pedalen gaan staan. Op.de eindstreep in Almere won de 23- jarige Nederlandse sprinter Max van Heeswijk de sprint van het peloton. De Italiaan Colonna kreeg de leiderstrui om zijn schouders, die hij later in Ronde moest afstaan aan de uiteinde lijke Deense winnaar Rolf Sörensen. In Limmen en Heiloo was de rust toen al lang weergekeerd... Stretch broeken Super model 6 najaarskleuren B O U V I Q U E BERGEN HEILOO HOORN Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. Om 't u makkelijk te maken, hebben we bij Nieuwe openingstijden m.i.v. 1 - 9 -1996 de Rabobank Heiloo-Limmen nieuwe openingstijden. Voortaan kunt u overdag langer bij ons terecht. Probeer 't eens. U bent van harte welkom. maandag 12.00- 17.30 uur dinsdag t/m donderdag 09.00- 17.30 uur vrijdag 09.00- 16.00 uur en 18.00- 20.00 uur Kennemerstraatweg 143 Westerweg 244, Heiloo Kerkweg 2, Limmen Tel. 072 53 53 500 -Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny van der Veer-Stoop Tel: 072 - 533 19 97 Uw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie. NVM MAKELAAR De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag: 8.30-16.30 uur vrijdag 8.30-15.00 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur In ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 79 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Zwembad Het Baafje blijft een week langer open. De gemeente geeft daarmee gehoor aan het verzoek van een aantal inwoners van Heiloo om Het Baafje, gezien de weersvoorspel ling, nog een weekje open te houden. Vanaf maandag 2 september tot en met zondag 8 september kunt u nog terecht in het Baafje. De volgende openingstij den zijn van toepassing: maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 11.00 uur en van 15.30 tot 19.00 uur, zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Na zon dag 8 september is Het Baafje gesloten. Maandag 27 april 1997 gaat het zwem bad dan weer open. HEILOO - Aan de Faculteit Econo mische Wetenschappen van de Vrije Universiteit in Amsterdam studeerde plaatsgenoot Roelant Koster af als bedrijfskundig econoom met als specia lisatie logistieke dienstverlening. Voor zijn doctoraalscriptie onderzocht hij strégegieën die logistieke dienstver leners (kunnen) volgen bij de uitbrei ding van hun logistieke netwerken. De voorzitter van de Junior Kamer en een kind van de Vijfhoek stormen door een papieren deur de nieuwe gymzaal binnen. (foto Parakalo) HEILOO - Afgelopen zaterdagmiddag werd onder grote belangstelling de geheel vernieuwde gymzaal van Ortho pedagogisch Dagcentrum De Vijfhoek in gebruik genomen. De openingshandeling werd verricht door de voorzitter van de Junior Kamer Alkmaar, Kees Schermerhorn. Deze eer viel hem te beurt omdat de Junior Kamer f 85.000,- uit de opbrengst van het Culinair Plaza in Alkmaar bijdroeg aan de verbouwing. De gymzaal ft het resultaat van een grote sponsoractie van de stichting Vrienden van de Vijfhoek. Jet Vos, hoofd van het dagcentrum, toonde zich tevreden met de geheel vernieuwde ruimte. Na het officiële gedeelte volgde er een 'open huis'. Ruim 300 genodigden en bezoekers maakten van de gelegenheid gebruik om de Vijfhoek eens te bekijken. Voor de kinderen waren er diverse spelletjes, er was een grabbelton, een poppenkast en een clown wist de feestvreugde nog verder te verhogen. De bezoekers, onder wie ook veel kin deren die met hun ouders waren mee gekomen, waren zonder uitzondering laaiend enthousiast over de gymzaal. Tevens konden de bezoekers een blik werpen in de snoezelruimte, die een paar jaar geleden ook gerealiseerd is met hulp van de Vrienden van de Vijfhoek. Bestuurslid Willem de Haas reageerde opgetogen over het resul taat: „We hebben die gymzaal zien groeien, en nu is-ie dan eindelijk echt af. Hij kan nu echt gebruikt worden. En daar ging het allemaal om." HEILOO - Zaterdag 14 september staat Heiloo in het teken van de sporti viteit. Dan wordt voor de zesde keer de Tien Mijl van Heiloo gelopen. Speaker Dick van Leeuwen zal om klokslag 16.30 uur het startsein voor de wed strijd geven. Het geheel verharde par cours, dat ieder jaar een andere route krijgt, voert ook dit jaar weer door het dorp en het Heilooërbos. De Tien Mijl van Heiloo wordt georga niseerd door Atletiekvereniging Trias in samenwerking met de ondernemers van Winkelhof 't Loo. Start en finish van de loop zijn op het grote plein voor 't Loo. Voorafgaand aan de wedstrijd is er om 16.00 uur een scholierenloop voor de basisschoolkinderen van Heiloo. De afstand bedraagt 1 Heilooër mijl (=1400 meter) ofwel twee rondjes om winkelcentrum 't Loo. Tegelijk met de wedstrijdloop wordt ook een trimloop van 3 Engelse mijlen gehouden (=5,3 kilometer, 1 ronde), een goed alterna tief voor de meer recreatieve hardlo pers. Voor de wedstrijdlopers zijn er leuke geldprijzen beschikbaar gesteld. Deel nemers aan de trimloop en de scholie renloop krijgen een herinneringsme daille en doen mee aan een loterij op startnummer. De organisatie, die de Tien Mijl van Heiloo een goede opwar mer noemt voor de Dam tot Damloop, die een week erna wordt gehouden, rekent op zo'n vijfhonderd deelnemers. Onder hen bevindt zich zeker Ron van Diepen, de winnaar van de Tien Mijl van Heiloo van vorig jaar. Inschrijven voor dit sportieve evene ment kan op de wedstrijddag vanaf 13.00 uur bij de stand" in Winkelhof 't Loo. De wedstrijdlopers betalen f 7,50, de trimlopers f 2,50. De deelname voor de scholieren is gratis. Zij kunnen zich inschrijven via Sporthuis Helling of vlak voor de start. Bij atletiekvereniging Trias aan het Maalwater, circa 1000 meter van de start, is er parkeer-, douche- en kleed gelegenheid. Tevens is er een bewaakte kleedruimte in het Open Huis boven 't Loo. Voor inlichtingen kunt u bellen met N. van Baar, tel. 072-5126254 of J. Adrichem, tel. 072-5335173. HEILOO - De raadsvergadering van afgelopen maandag kenmerkte zich opnieuw door langdurige discussies. Discussies, die vaak al in commissiever gaderingen zijn gevoerd. Vooral VVD- er Stokreef maakt zich daarover nogal eens boos, maar - helaas voor hem - dat leidt niet tot een ander vergadergedrag. Beatrix vernieuwd Deze avond kon de raad vergaderen onder het toeziend oog van een 'nieu we' koningin Beatrix. Het oude statie portret was vervangen door een moderne versie van de kunstenares Carla Rodenberg. Het betreft een zeef druk, waarvoor landelijk grote belang stelling bestaat. In de zeefdruk zijn de kleuren rood, wit en blauw nadrukke lijk aanwezig. Gemeenterekening 1995 De gemeenterekening (huishoudboek je van de gemeente) 1995 is afgesloten met een positief saldo van ruim f 765.000,-. Een meevaller, die gedeelte lijk teniet wordt gedaan door de terug storting van f 240.000,- in 's rijks kas wegens teveel ontvangen uitkering. Het restant (f 525.000,-) zal worden gestort in de reserve nader te bepalen bestem mingen. Namens de raad stelde dhr. Daas, als voorzitter van de onderzoeks commissie, dat een strakkere begro tingsdiscipline noodzakelijk is. Voorts wil de raad een notitie waarin het colle ge expliciet aangeeft hoe de aanbeve lingen in het rapport van VB- Accountants zullen worden gereali seerd. Burgemeester Schoof zag daar niet zoveel heil in, maar de raad hield voet bij stuk. Volgens Schoof is de mee vallende rente een hoofdoorzaak. De positieve effecten daarvan doen zich ook voor in 1996 en zullen in de begro ting 1997 worden meegenomen. Winkels vaker op zondag open Volgens de nieuwe winkeltijdenwet mogen winkels op werkdagen geopend zijn tussen 06.00 en 22.00 uur. De gemeente kan daar niets aan verande ren. Voor wat betreft de verplichte zon dagsluiting heeft de gemeente wel de mogelijkheid tot verandering en wel om ontheffing te verlenen voor maxi maal twaalf zon- en feestdagen. Het college van Heiloo wil van die bevoegdheid gebruik maken. In de voorgaande winkelwet was de vrijstel ling beperkt tot 8 zondagen. Voor GroenLinks (Pleizier) is het col legevoorstel een niet te verteren zaak. Je hebt nu al ruimere mogelijkheden, daarom zou je eerder een voorstel ver wachten waarin de zondagopenstelling wordt beperkt. Waarom dan toch meer zondagen? Wie heeft daar nu behoefte aan? Sociaal gezien een slechte zaak. De gemeente gaat toch ook niet op zondag de loketten openen? Ook het CDA (mevr. Worm-de Moei) vindt de J. Daas (Heiloo2000): Strakkere begrotingsdiscipline uitbreiding van 8 naar 12 zondagen een slechte zaak en niet in overeenstem ming met de signalen vanuit de kerken. Om de automobiliteit niet te laten uit groeien, zou volgens het CDA overleg met de regio moeten plaasvinden, zodat niet de ene zondag in de ene plaats en de volgende zondag in een andere de winkels open zijn. Burgemeester Schoof stelt dat de 12 zondagen het resultaat zijn van afspra ken op landelijk niveau. Heiloo kent geen bijzondere omstandigheden om tot beperking over te gaan. Hij wil wel binnen het SNK een mogelijke afstem ming aankaarten. Hoewel GroenLinks en CDA niet overtuigd waren van de noodzaak en daarom tegen het voorstel stemden, werd het collegevoorstel door de meerderheid van de raad (VVD, Heiloo2000 en D66) geaccepteerd. Handjeklap om marktgelden Het was maandagavond in de raad lovén en bieden bij het collegevoorstel het marktgeldtarief van f 8,- per strek kende meter terug te brengen naar f 6,- Voor het college voldoende om tot een sluitende exploitatie te komen. Boven dien mag volgens de wet geen winst worden gemaakt op 'retributies'. Daar naast hanteren omringende gemeenten vaak een aanmerkelijk lager tarief (van f 1,88 tot f 4,90). Voor diverse partijen behoeft de verlaging niet zo fors uit te vallen. Het CDA kwam met een voor stel van f 7,-. Heiloo2000 vond f 6,50 wel een mooi bedrag. De VVD, in de commissie nog voorstander van hand having van het oorspronkelijke tarief, kon zich wel vinden in het laatstge noemde tarief. GroenLinks vindt gezien de tarieven in de omgeving de f 6,- aan de hoge kant en bepleitte voorts om de markt nog iets groter en gezelli ger te maken. Kijk ook eens naar ande re markten, was het advies van Pleizier. Burgemeester Schoof was bereid om het collegevoorstel aan te passen aan de wens van de meerderheid en ging accoord met een tarief van f 6,50. Alleen GroenLinks wilde niet meegaan met het handjeklap en stemde uit prin cipiële overwegingen daarom tegen. Centrumplan weer een stapje verder Voor de realisatie van de plannen rond het Raadhuisplein zijn een tweetal grondtransacties noodzakelijk, te weten een grondruil met de ING-Bank en een koopovereenkomst tussen Van Wijnen (de bouwer van winkels en woningen) en de gemeente. In de reeds lang bestaande plannen is rekening gehouden met de verhuizing van de 'Verswinkeliers' aan de Kenne merstraatweg naar de nieuw te bouwen winkels aan het Raadhuisplein. Vooral het ontbreken van overeenstemming tussen de Verswinkeliers en Van Wijnen over de voorwaarden (prijzen) was voor vele fracties een moeilijk punt. CDA en GroenLinks gingen daarin het verst. Borst (CDA) vond het voorstel niet rijp voor een raadsbeslissing. Hij vindt het college te terughoudend inzake de belangen van de Verswinkeliers en zou in het contract met Van Wijnen expli cietere voorwaarden willen opnemen. Pleizier (GroenLinks) stelde voor het voorstel in te trekken en pas nadat overeenstemming tussen betrokkenen is verkregen desnoods in een extra raadsvergadering tot besluitvorming over te gaan. Daas (Heiloo2000) vindt dat de belangen van de Verswinkels voldoende gewaarborgd moeten zijn. Er gaapt nu een gat tussen Van Wijnen en de winkeliers. Mogelijk zou de gemeente intermediair kunnen zijn tus sen partijen. Daas betreurt de geplande 5 parkeerplaatsen aan de zuidkant van (ten behoeve van) de ING-bank. juist om nu nog in de vertraging te gaan. Bij de herinrichting van het cen trumplan is gesteld dat de Verswinke liers een voorkeur krijgen. Niet meer en zeker ook niet minder, aldus Schoof. Hij vindt het collegevoorstel een gedra gen voorstel en financieel verantwoord. Hij is bereid om zoals Stokreef het noemde 'de vinger aan de pols' te hou den en bij een conflict de partijen even tueel door te verwijzen naar een onaf hankelijke instantie (bijvoorbeeld de Rijksconsulent). Het CDA was echter niet te overtuigen en stemde tegen het voorstel. Scholencomplex Ypestein De raad ging accoord met een voorstel van het college om een krediet van f 150.000,- uit te trekken voor aankoop, plaatsing en inrichting van een noodlo- kaal bij het scholencomplex in Ype stein. Tevens wordt een krediet be schikbaar gesteld voor het opstellen van een plan tot uitbreiding van het complex met twee permanente lokalen. Volgens wethouder J. Wuijster kan het noodlokaal al in oktober zijn geplaatst. MAKElAAfttt»! VmZ«CÉttlNC.EN HYPOTHEKEN Al meer dan 60 jaar uw makelaar en taxateur onroerende goederen. Ook specialist in verzekeringen en hypotheken. Privé: 072 5330550, Kennemerstraatweg 63 Kantoor: 072 5141000, Kennemerstraatweg 33 A. Pleizier (GroenLinks): Geen handjeklap HEILOO - Op 29 augustus is onze oud- plaatsgericot Marco Bontje (23) aan de Universiteit van Amsterdam afgestu deerd in de Sociale Geografie. Zijn specialisatie is Geografie van Stad en Platteland. Marco is oud-leerling van de Adelbertusschool en het PCC in Alkmaar. Stokreef (VVD) heeft minder moeite met het voorstel. Volgens hem zal de markt z'n werk doen. Te hoge prijzen betekent immers risico's op leegstand. Daarom is marktwerking de juiste keuze. Toch moeten ook volgens Stokreef de Verswinkels een reële kans krijgen. Het college zou daartoe in ieder geval 'de vinger aan de pols' moe ten houden. Swart (D66) gaat accoord met de grondruil, maar heeft nog wel wat vragen over de financiële transac tie. Ook volgens Swart zijn de plannen in eerste instantie opgesteld om de Verswinkels te huisvesten. Een soort intermediaire functie zou Swart daar om wel toejuichen. Burgemeester Schoof vindt een bemiddelende rol een uiterst hachelijke zaak. De gemeente is partij en kan beter de condities vastleg gen. Dat geeft helderheid. Dan zullen Van Wijnen en de Verswinkeliers er wel uit komen. Volgens Schoof is het niet

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1