I I ni Open Monumentendag 1996 I oo aw m Voor alle vragen over ouderenzorg Voorbereidingsbesluit Goedkeuring 1e en 2e wijziging bestemmingsplan "Oost" Vergaderingen commissie voor bezwaarschriften PAGINA 4 UITKIJKPOST - 11 SEPTEMBER G HEIL Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Op zaterdag 14 september 1996 wordt in Nederland de Open Monumentendag gehou den met als landelijk thema "industrieel erf goed". Op deze dag zullen ook in Heiloo de meeste Rijksmonumenten worden openge steld voor het publiek. Overal waar op die dag "de vlag met de sleutel" wappert is ieder een van harte welkom. Tijdens de Open Monumentendag zijn de vol gende monumenten voor het publiek toegan kelijk tussen 10.00 uur en 17.00 uur: - Rectoraat en bedevaartplaats Onze Lieve Vrouw Ter Nood aan de Kapellaan; - Psychiatrisch centrum Willibrord aan de Kennemerstraatweg 464; - De twee hekpijlers van het hekwerk van het Landgoed Ter Coulster aan de Kennemerstraatweg 432; - De oudheidskamer van de vereniging Oud-Heiloo aan de Nic. Beetsweg 94; - "De Wipwatermolen" aan het Maalwater; - "De Witte Kerk" aan de Heerenweg 32/34. De monumenten zijn ingepast in een regiona le fiets/autoroute door de regio Kennemerland. Een kaartdie door samenwerking van de plaatselijke comités van de gemeenten LimmenAkerslootUitgeest, Castricum, Heemskerk, Egmond en Heiloo, tot stand is gekomen zal een welkome hulp zijn in de keuze van de door het publiek te bezoeken monumenten. De kaart en de open monumentenkrant zijn via de bibliotheek, balie gemeentehuis en de opengestelde monumenten te verkrijgen. Foto 1: De Witte Kerk aan de Heerenweg is gebouwd in de elfde eeuw. Na een aantal verwoestin gen werd de kerk in 1630 gedeeltelijk her bouwd. De nu aanwezige vensters zijn geplaatst in 1863. De laatste restauratie dateert van 1964-1966. In de kerk bevinden zich priestergraven; de oudste is van 1423. Foto 2: De Wipwatermolen aan het Maalwater is omstreeks het midden van de vorige eeuw gebouwd. De molen wordt vrij regelmatig in werking gesteld. De molen is grotendeels gemaakt van grenenhout. Het bovenhuis stelt zich door middel van een grote windvaan of staart automatisch op de wind. De molen heeft geheel houten waterlopen. De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat het college van burgemeester en wethouders heeft besloten te verklaren, dat een bestem mingsplan wordt voorbereid voor het perceel Baetenburg 18. Het besluit ligt met de daarbij behorende tekening voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkda gen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tij den alleen na telefonische afspraak nr. 531 31 52). Het besluit zal in werking treden op donderdag 12 september 1996. Info over Centrum voor Wijkgerichte Funkties in de Schalm naast Overkerck Voor informatie en advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55 plussers Openingstijden Zorgloket, Hoog en Laag 32, Heiloo: 09.00-11.00 uur ma-vrij. Telefonisch bereikbaar 09.00 - 17.00 uur Telefoon 533 87 04 1^5 Wonen Zorg op Maat Gedeputeerde Staten van Noord-Holland maken bekend, dat zij bij besluit van 23 augustus 1996, nr. 712570 goedkeuring heb ben verleend aan het besluit d.d. 2 juli 1996 van burgemeester en wethouders van Heiloo tot vaststelling van de 1e en 2e wijziging van het bestemmingsplan "Oost" (wijzigingen ex artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bestaande uit enkele aanpassingen in de toelichting en plankaart ten behoeve van een 86 woningen omvattend bouwplan in de directe nabijheid van zorgcentrum De Loet. De voorschriften van het bestemmingsplan blijven ongewijzigd van kracht). Tegen het besluit van Gedeputeerde Staten kunnen belanghebbenden met ingang van 12 september 1996 gedurende zes weken beroep instellen bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Dit besluit treedt in werking daags na afloop van de zojuist vermelde beroepstermijn. Echter, binnen deze beroepstermijn kan tevens een verzoek om voorlopige voorzie ning bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak worden ingediend, in welk geval het besluit niet in werking treedt voordat op dat verzoek is beslist. Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden; Bosanemoon 19, F.D.M. Baars - vergroten woonhuis Hoogeweg 54, H.P. Zonneveld - vernieu wen dakplaten van twee bedrijfsgebou wen De Hucht 6, Gemeentebestuur Heiloo - plaatsen noodschoollokaal Kennemerstraatweg 474, M.H.P. Lambert - plaatsen berging Obriglaan 30, F. Zomerdijk - vergroten woonhuis en bouw garage Rookamer 9, G. Flens - plaatsen berging Westerweg 44, G. Kieft - vergroten woning Westerweg 133, G. Heijne - oprichten woonhuis Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM; wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 531 32 17 of 531 32 16. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hierte gen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vra gen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Verleende vergunningen Op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening is de volgende vergunning ver leend aan atletiekvereniging Trias: - voor het houden van een wedstrijdloop, genaamd De 10 Mijl van Heiloo op zater dag 14 september 1996 tussen 16.00 en 18.00 uur op een parcours door Heiloo met start en finish bij Winkelhof 't Loo. De commissie voor bezwaarschriften verga dert maandag 16 en donderdag 19 septem ber a.s. voor de behandeling van bij het colle ge van burgemeester en wethouders inge diende bezwaarschriften. De agenda voor de vergadering van maan- dag 16 september is als volgt 20.00 uur Bezwaarschrift tegen vaststelling vergoeding kosten leerlingenver voer schooljaar 1996-1997. 20.30 uur Bezwaarschrift tegen afwijzing voorziening WVG. Deze vergadering wordt gehouden in kamer 25 van het gemeentehuis (ingang Raadhuisplein 1 aan de zijde van het parkeer terrein). De agenda voor de vergadering van donder dag 19 september is als volgt: 20.00 uur Bezwaarschrift tegen vergunning marktstandplaats viskraam. 20.45 uur Bezwaarschrift tegen bouwver gunning uitbreiding woning W.J. Hofdijkweg 6. Deze vergadering wordt gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis (ingang oude gemeentehuis aan de zijde van de Witte Kerk). De hoorzittingen zijn openbaar en alle belang hebbenden worden in eikaars tegenwoordig heid gehoord. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan, indien daartoe bijzon dere redenep aanwezig zijn, worden besloten de zitting in beslotenheid te houden en het horen afzonderlijk te doen plaatsvinden. De stukken van de vorengenoemde zaken lig gen, voor zover om gewichtige redenen geen geheimhouding geboden is, tot de datum van de hoorzitting op werkdagen gedurende kan tooruren ter inzage bfj de secretaris van de commissie voor bezwaarschriften, de heer A.C. van der Jagt, afdeling Bestuurszaken, kamer 128 in het gemeentehuis, tel. 531 31 20. Voor nadere informatie omtrent het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u eveneens terecht bij de secretaris van de commissie. De commissie voor bezwaarschriften verga dert elke derde maandag van de maand. De eerstvolgende vergadering zal worden gehou den op maandag 21 oktober a.s. Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken bekend dat zij de volgende meldingen ingevolge artikel 8.40 Wet Milieubeheer (algemene regels voor niet- vergunningplichtige inrichtingen) hebben ont vangen: BESLUIT OPSLAG GOEDEREN - Martomod B.V., Nijverheidsweg 19 B ontvangstdatum 1 juli 1996 - Omega Pharma Nederland B.V., Nijverheidsweg 19 F ontvangstdatum 1 juli 1996 - Labori International B.V., Nijverheidsweg 19 ontvangstdatum 18 juli 1996 - Laan V.O.F., Westerweg 370 A ontvangstdatum 2 september 1996 BESLUIT TUINBOUWBEDRIJVEN MET BEDEKTE TEELT - Mts. M. en W. Konijn, Boekelermeerweg 3 ontvangstdaum 1 juli 1996 - W.N.K. Bedrijven, Boekelermeerweg 19 A ontvangstdatum 21 augustus 1996 BESLUIT HERSTELINRICHTINGEN VOOR MOTORVOERTUIGEN - Companeros Motorcycleclub, Kanaalweg 11 A ontvangstdatum 19 augustus 1996 BESLUIT WOON- OF KANTOORGEBOU WEN - A.M.J. Jünger Management Consultants B.V., Heerenweg 60 ontvarïgstdatum 19 augustus 1996 - Laan V.O.F., Haesackerlaan 9 ontvangstdatum 2 september 1996 BESLUIT DETAILHANDEL - Fa. Kosters, Westerweg 258 ontvangstdatum 19 augustus 1996 BESLUIT GASDRUKREGEL- EN MEETSTA TIONS - Energie Noord West, perceel Zeeweg, nabij 'De Rietvink" ontvangstdatum 3 september 1996 Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Vennewatersweg 22, E.J.M. Jonker - veranderen paardenstal Het Zandstuk 33, A.C.A. Stam - plaatsen dakkapel Handelsweg 3, Westerbos Onroerendgoed b.v. - vergroten bedrijfsruimte Westerweg 121, M. Meyer en K. Stam - vergroten woning Burgerlijke stand Informatie tot en met 4 september 1996 Geboorten Tjeerd J., zoon van A.R. Jippes en W.M. van Vliet Demi, dochter van R.F. Zwerver en J. van Loenen Chris A., zoon van T.J.J. Barhorst en T.C. Brans Roy E., zoon van D.E. Pietersz en W.V. Bellekom Jacobus B., zoon van B.J. Geels en E.J.M. Oudhoff Mick, zoon van E.J. Visbeek en D. van der Werk Ilse Y., dochter van J.C. Zoon en A.J. van den Nouwland Elders geboren Boy, zoon van M.J. van Schooten Frances M., dochter van M.A. Smit en S.B. Smit Fleur E.J., dochter van W.G.E. Valk en J. Kroon Julia, dochter van E. Berkman en M. Groot Alex, zoon van P.A.J. Rotteveel en M. Potze Sam A., zoon van S. Saifullahzadeh en L.A.M. van Dijk Paul Z., zoon van P. van Schaijck en R. Jansen Huwelijksaangiften R.N. Klaase en C.C.M. Matton F.P.N. Mulder en A. van Twuijver C.G. Duits en H. Rahneshin A. Stins en A.N.P. van Dam L.M. de By en G.A. Hoffmann Huwelijken G.J. Dikkeboom en E.A. Winnips M.T. Huiting en E.J. Calf J.M. Roozen en J. den Hartigh M. Drost en T. de Bruijn. M. Mensing en S. Nieuweboer P.P.J. Nanne en K. Hink V.M. Heiszwolf en S.E. van Hal G.J. Kruijff en A.M. Wijnbeek T. Kruize en A.M. Mosch M. Kersten en P.M. Tervoort M.C. Visser en A.A.C.C.J. Biere Overleden C.H. Wester ev de Hoop A. Groot wv Kooij Verleende sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde sloopver gunningen verleend: Hoog en Laag 7 A, Westerweg 294, Gemeentebestuur Heiloo - slopen van ver enigingsgebouwen Hoogeweg 54, H.P. Zonneveld - verwijde ren van asbestgolfplaten van de bestaan de bedrijfsgebouwen Deze sloopvergunningen met de bijbehoren de tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 216). (Voor evt. bezwaren zie tekst verleende bouwvergunningen meldingen). Nieuw bouwplan (art. 19 Wet R.O.) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen aan de heer E. Mulder te Heiloo voor het vergroten van de woning Baetenburg 18. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 12 september 1996 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecre tarie, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verle nen schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo. Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 5313289. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur, telefoon 5313131 wm Informatierubriek mmm

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 4