Foresters wordt laat wakker Adressen Heiloo 10 MIJL VAN HEILOO Voor en door Heiloo Oud-papieracti in Heilo Ypsalon voor actief Ypestein Jngeïonden brieven Nieuwe uitwerkingsplannen Ypestein 4e en 5e uitwerking bestemmingsplan "Zuid-Oost II' Bekendmaking inwerking treding nieuwe Winkeltijdenverordening Rondetafelconferentie maandag 8 oktober ZATERDAG 14 SEPTEMBER PAGINA 6 UITKIJKPOST - 11 SEPTEMBER Vervolg informatierubriek Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekenddat met ingang van 12 sep tember 1996 gedurende een termijn van twee weken bij de afdeling VROM ter inzage liggen de ontwerpen van de 4e en 5e uitwerking van het bestemmingsplan "Zuid-Oost II". Deze uitwerkingen geschieden overeenkom stig het bepaalde in artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 4 van het bestemmingsplan "Zuid-Oost II". De ontwerp-uitwerkingsplannen omvatten de volgende twee gebieden: 4e uitwerking Globaal gelegen tussen de Ypesteinerlaan en de Oosterzijweg ten zuiden van De Krommert en het toekomstige woonwagencentrum. 5e uitwerking omvat een gebied in de noordoosthoek van het totale plangebied "Zuid-Oost II" ter hoog te van de bestaande watergang tussen "Zuid- Oost I" en "Zuid-Oost II" en de Ronde Laan. Deze uitwerking is specifiek bedoeld om de bouw van het appartementengebouw "De Vlieger" mogelijk te maken. Gedurende vorengenoemde termijn kunnen Burgemeester en wethouders maken ingevol ge het bepaalde in artikel 139 van de Gemeentewet bekend, dat bij besluit van de gemeenteraad van 2 september 1996 de Verordening winkeltijden Heiloo is vastge steld. De Verordening Winkelsluiting Heiloo 1994 is hiermede komen te vervallen. Vaststelling van de nieuwe verordening is noodzakelijk in verband met de inwerkingtre ding van de nieuwe Winkeltijdenwet. De verordening maakt het onder meer moge lijk om thans per jaar maximaal twaalf zon- of feestdagen aan te wijzen waarop de winkels in Heiloo geopend mogen zijn. De nieuwe verordening ligt met ingang van heden voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling Bestuurszaken, kamer 128, tel. 531 31 20. Bij deze afdeling kunt u ook terecht voor vragen over de nieu we verordening en de Winkeltijdenwet. Een ieder kan op verzoek, tegen betaling van de daan/oor verschuldigde leges, een afschrift van de vorengenoemde verordening verkrijgen. belanghebbenden tegen de ontwerp-plannen schriftelijk bedenkingen indienen bij burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Op donderdag 19 september a.s. om 20.00 uur zal in de raadzaal van het gemeentehuis een nadere toelichting op de ontwerpplannen worden gegeven. Ook is er gelegenheid tot het stellen van vragen. P.S. In deze uitwerkingen zijn de toekomstige bouwplannen opgenomen. Belangstellenden kunnen van deze woningen kennis nemen tij dens de woningmarktdag op 16 november 1996; daarna wordt de inschrijving geopend. De bijeenkomst op 19 september a.s. biedt geen informatie over de te bouwen woningen zelf, maar heeft alleen betrekking op de voor de ontwikkeling van de bouwplannen beno digde uitwerkingsplannen, bestaande uit plan- kaarten met voorschriften. Maandag 8 oktober a.s. organiseert de gemeente een rondetafelconferentie met als thema 'overleg met de gemeente, een inven tarisatie van wensen en behoeften ten aanzien van vormen van overleg van ouderen'. Een onafhankelijk gespreksleider zal de dis cussie tussen leden van de commissie Welzijn en Burgerij en de (ouderen-)organisa- ties leiden. De portefeuillehouder Ouderenbeleid, mevr. J. Wuijster- Schuddeboom zal hierbij aanwezig zijn. De discussie zal worden gevoerd aan de hand van stellingen. Bij ouderenorganisaties leeft al langer de wens om tot gestructureerd overleg te komen met de gemeente. Ongeveer 30% van de ouderen in Heiloo is lid van een ouderenorga- nisatie. Eind september/begin oktober leest u op deze informatiepagina meer over de ron detafelconferentie. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: - Prinses Beatrix Fonds voor de periode van 15 september tot en met 21 september 1996. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Info-middag bij de NVVH Gevonden voorwerpen Paddestoelen-excursie Spirituele cursussen Sneeuwfit op wintersport Uitslag viswedstrijd Tintoretto nieuws Schaakclub Oppositie Beëdiging Collecte Prinses Beatrix Fonds Rommelmarkt Ballonprotest Klaverjassen Informatieavond en fietstocht Nivon Yoga en chakra's Openingstijden Wereldwinkel verruimd Openbare Bibliotheek Gedurende de maand september zijn er de volgende tentoonstellingen te zien in de diverse bibliotheken: op de vol wassenenafdeling van 16 tot 30 septem ber 'moderne Nederlandse literatuur'. Tot 30 september op de jeugdafdeling 'kunst kijken'. Tot 4 oktober op de kleuterafdeling 'herfst, heksenketel in het bos'. De hele maand in de vitrine van de Loet 'muziek, goud van oud' en in Overkerck 'brood'. Wijkvereniging Plan Oost Donderdag van 20.00 tot 21.30 uur Franse les. Vrijdag om 19.45 uur klaver jassen. Kosten voor leden f 3,- en niet leden f 4,-. Opgeven bij tel. 072-5335179 of 5339249. Maandag vanaf 20.00 uur darten. Woensdag om 10.00 uur naailes. Kosten voor leden f 6,50 en niet leden f 7,50. Van 19.45 tot 23.00 uur competi- tiebridge. Alle activiteiten in 't Oost- honk, Oostkanter 14. Inlichtingen na 18.00 uur op tel. 072-5339249. Sociëteit Alleenstaanden Op 16 september verzorgt de heer Reinders een dia avond over de Bronk- horst en over Tibet. Aanvang 20.00 uur in het Open Huis. Klaverjasclub EHK Op 16 september is er van 20.00 tot 23.00 uur een open drive in het Open Huis. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij D. Leurink, tel. 072-5334366 of K. Knegt, tel. 072-5334056. Rommelmarkt Vrieswijk Op zaterdag 21 september wordt er van 10.00 tot 14.00 uur een rommelmarkt gehouden in de Nic. Greeuwflat in Vrieswijk. Spullen worden gratis opge haald. Bellen kan van maandag tot vrij dag tussen 19.00 en 20.00 uur op tel. 5339509. Galerie Dijk 1 Tot en met 22 september zijn er kera mische schalen en schilderijen van diverse kunstenaars te zien. Bezoek aan de expositie aan de Dijk 1 in Alkmaar uitsluitend na telefonisthe afspraak, tel. 072-5124022 van dinsdag tot en met vriidap Nederlands Kachelmuseum Een collectie kachels, ondergebracht in een monumentaal achttiende eeuws pand aan de Bierkade 10 in Alkmaar, geeft een beeld van de ontwikkeling die de kachel deze eeuw doormaakte. Op 14 september is de toegang tot het museum gratis. Het is dan geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Verder is het muse um op vrijdag en zondag van 12.00 tot 16.00 uur open. HEILOO - Met de traditionele info middag is het verenigingsjaar van de Nederlandse Vereniging van Huisvrou wen weer van start gegaan. Aan de oproep om bij deze gelegenheid eens een gekke hoed op te zetten, was uit stekend gehoor gegeven. Met wat fan tasie waanden de dames zich deze mid dag op de paardenraces van Ascot. Eerst was er aandacht voor de kraam pjes, waar bestuur en clubleidsters zich presenteerden. Ook voor dit jaar is er weer een breed scala van allerlei cur sussen en workshops. Er is voor elck wat wils op creatief en educatief ge bied. Presidente Cony Betzema sprak een welkomstwoord, er was een demonstra tie van de gymclub en de eerste prijs van de mooiste hoed (versierd met prei, wortelen en radijs) ging naar Hetty Gronert. Bestuursleden en enkele vrijwilligsters verzorgden tenslotte een heerlijke high-tea als feestelijk slot van een ont spannen raiddag. HEILOO -De volgende voorwerpen zijn bij het bureau als gevonden aange meld: diverse sleutels, een gouden oor bel met een dolfijn, een goudkleurige vriendschapsring, een dames- bril in koker, een zilveren kettinkje, een ramenwisser, een bruine knipporte- monnee en een metaalkleurige bril. HEILOO - De eerste wedstrijd van de Foresters in de derde klas op eigen ter rein eindigde in een onnodige neder laag (4-5). Vooraf dachten de rood-wit- ten geen enkele kans te hebben tegen Zilvermeeuwen uit Zaandam, omdat deze ploeg had geïmponeerd in de oefencampagne met zeges op ADO'2- en AFC'34. Foresters moest schuiven met de pop petjes omdat Colin Wilvers (vakantie) en Dennis Dijkhuis (blessure) niet kon den starten. Bas van Duivenboode (nu voorstopper en Robert Kemmere (spits) waren hun vervangers. Dat Foresters het moeilijk zou krijgen had trainer Bep Onclin voorspeld, maar dat ze tegen een ogenschijnlijke achters tand van 0-4 aan zouden kijken had zelfs de grootste doemdenker niet kun nen voorspellen. Wat ging er mis? Veel! Wat ging er goed? Weinig! De verdediging met Peter Baard op doel maakte een onzekere indruk, iede re aanval (counter) van Zilvermeeu wen leverde een doelpunt op, weifelend ingrijpen en slap verdedigen bracht een 0-4 achterstand op het scorebord. Foresters maakte ook bijna geen over treding in de verdediging, wat dus iets zegt over de instelling. Foresters kreeg ook goede kansen in d e eerste helft, maar de afstandsschoten van Paul Fahrenhorst en Bas van Duivenb'oode gingen naast het doel. De opzetjes te doorzichtig en over te veel schijven. Kemmere ging vlak voor rust vrijwillig, maar hoorbaar, tegen de grond. Rits van der Lee benutte de strafschop 1-4. De supporters van beide kanten dachten dat Zilvermeeuwen verder zou uitlopen, gezien het ver toonde spelbeeld. Beheerst in eigen doel De tweede helft gaf een totaal ander spelbeeld, Foresters domineerde en speelde feller, zo fel dat Geert Woei de bal beheerst in eigen doel schoot. Uit een mooie combinatie met invaller Dijkhuis scoorde Kemmere prachtig 3- 4 in de touwen. De wedstrijd was in eens weer een wedstrijd en Zilver meeuwen hielp een handje door weder om de bal achter zijn eigen doelman te schieten, nu was het Jack de Graaf die 4-4 maakte. Foresters leek de wedstrijd te willen winnen in plaats van een 4-4 te koeste ren, die aanvan werd gezocht en niet het rondspelen. De linkerspits van Zilvermeeuwen kreeg de bal en ver sierde een strafschop over het te laat ingezette been van van Duivenboode, penalty. Fred Clerq kon zodoende de winnende en zijn derde treffer maken (4-5). Op basis van de tweede helft heeft Foresters genoeg kwaliteit om punten te halen in de derde klas, voetballen doe je met je benen natuurlijk maar het koppie erbij houden zou ook niet onverstandig zijn. Het tweede team van Peter Keyzer haalde uit bij HSV. Met 1- 4 werd er gewonnen door doelpunten van Avis en Stapel allebei tweemaal, terwijl er ook nog een doelpunt werd afgekeurd en een penalty gemist werd. Een goed begin derhalve voor dit team. HEILOO - Paardenhaartaailing, ha- zenpootje, houtknotszwam, regenboog- russula, de grijze gaatjeszwam, de mooiste namen worden er aan padde stoelen gegeven. U hoeft geen namen te weten om zwammen mooi te vinden en er van te genieten. Misschien is het wél leuk als uw aandacht eens op bepaalde natuurverschijnselen wordt gevestigd. En dat willen IVN-gidsen doen op 15 september. De gidsen staan om 10.00 uur op u te wachten bij de Kattenberg in het Heilooërbos. In een wandeling van ongeveerd anderhalf uur leiden zij u rond door het bos en maken u deelge noot van een prachtig stuk natuur. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen, tel. 072-5337736. HEILOO - De zomer is dèfinitiêf voor bij en dat betekent dat we weer aan de conditie voor de wintersport kunnen gaan werken. Vandaag gaat de nieuwe Sneeuwfit-cursus van de Nederlandse Ski Vereniging van start in Heiloo. Deze cursus is bedoeld voor zowel de gevorderde als de beginnende winter sporter. Sneeuwfit staat voor een effectieve voorbereiding op de wintersportvakan tie. Onder leiding van een gediplomeer de docent worden conditie, kracht en lenigheid getraind, zodat de cursist fit ter op wintersport gaat. Naast de wekelijkse trainingen worden dit seizoen ook een aantal andere acti- tiviteiten aangeboden. Voor de deelne mers aan de cursus zijn dat: een kennis making met indoorskiën, skiën bij II Primo, conditietesten en een informa tiebijeenkomst over ski-materiaal. Belangstellenden kunnen meer infor matie Jcrijgen bij Jeannette van Leuven, telefoon 072-5062589. 7 HEILOO - Onder erbarmelijke omstandigheden is zondag 25 augustus de tweede editie van 't Heilooër Hengelaartje gevist. De wedstrijd begon met redelijk weer, maar na een half uur vissen kregen de hengelaars te maken met een gigantische wolkbreuk. Na anderhalf uur vissen besloot de organisatie de wedstrijd af te blazen. De uitslag: D. Sanchas 2300 gram, A. Vos 1450 gram, V. Becker 1300 gram. Volgend jaar wordt er gevist op 18 augustus, inschrijving is dan ook weer open voor jong en oud. Centrumplan weer een stapje verder! Zo kopte de Uitkijkpost in het raads- verslag van maandag 2 september. Maar zijn we met de vaststelling van de ovéreenkomst v,an Van Wijnen ook dichter bij éen oplossing van de proble men rond de onderhandelingen met de Verswinkeliers aan de Kennemer- straatweg gekomen? Ik wil de raad er nog eens op attent maken dat de inspanning die we ons op het Raadhuisplein getroosten op de eerste plaats bedoeld is om de situatie op de Kennemerstraatweg te verbete ren. Wanneer dhr. Daas (Heiloo 2000) de uitspraak doet, dat de belangen van de Verswinkeliers voldoende gewaar borgd moeten zijn, dan verwacht je niet dat vervolgens Heiloo 2000 zonder strikte toezeggingen accoord gaat met het voorstel. Het voorstel rammelt aan alle kanten. Er is niet sterk onderhandeld door de gemeente. Versta je dat vak niet, dan moet je het ook niet zelf doen. De kop pelverkoop: realisatie nieuwbouw-uit- voering renovatie parkeerterrein roept op zijn minst toch vraagtekens op. De rol van de VVD is al helemaal niet te volgen. De woordvoerder geeft een quasi deskundig oordeel om een slecht voorstel goed te praten. Gebakken lucht noem ik zoiets. Enkele fracties mopperen nog wat zonder de tanden te laten zien. De meerderheid gaat accoord. Kom mensen, laten we zo niet verder gaan. Er staat in de naaste toe komst nog het een en ander te gebeu ren rond 't Loo. De gehele raad dient nauwgezet te con troleren. De belangen van de inwoners van Heiloo, inclusief de ondernemers staan voorop. Het belang van project ontwikkelaars is zeer ondergeschikt. Raad: blijf baas in 'eigen huis'. B. Blank HEILOO - Spiritueel therapeut Henk Lambeck geeft weer een aantal cursus sen. In de cursus holistische benadering van ziekte en gezondheid wordt ervan uit gegaan dat ziekte een gevolg is van het niet in harmonie zijn met jezelf en van je levensstijl. Wanneer die veranderd wordt, komt het genezingsproces op gang. Met diverse activiteiten komen deelnemers tot inzicht in ziekteproces sen en leren hoe het genezingsproces op gang gebracht kan worden. Deze cursus van tien lessen start op dinsdagavond 1 oktober. In de cursus van tien lessen creatief omgaan met dromen, die start op de avond van 3 oktober, worden droom technieken gebruikt om op een creatie ve manier in contact te komen met droomenergie. Zo kunnen deelnemers ervaren wat de droom betekent. Voor inlichtingen en Opgave voor beide cursussen kunt u bellen met tel. 072- 5330523. HEILOO - Voor het komende seizoen zal op de wekelijkse verenigingsdag de donderdag, 's ochtends van 9.30 tot 11.30 uur begeleiding worden gegeven door Hans Olsthoorn, kunstschilder uit Amsterdam, 's Avonds is de begelei ding in handen van de kunstschilders uit Egmond, Suzanne de Zwart en Cees Broersen. In een artikel in schildersmagazine Atelier schrijft onze medewerker en kunstenaar Ed Dekker: 'Hans Olsthoorn beschikt niet alleen over een scherp oog en een zeer verfijnd vak manschap, maar ook over een veelzij dig gevormde geest die zijn werk, hoe schijnbaar eenvoudig het ook moge zijn, een grote diepgang verleent. Zijn techniek staat op zichzelf, maar is ondergeschikt aan de inhoud'. Hans Olsthoorn studeerde aan de Academie van Tilburg en de Rijksacademie te Amsterdam. HEILOO - Op 3 september is de com petitie gestart. Op deze eerste cluba vond kon men na de zomerstop opnieuw met elkaar kennismaken. Er werd door de leden onderling geschaakt, tevens werd door clubkam pioen Slob en R. Groot en J.J. Langereis simultaan gespeeld. De heer Slob haalde 4 uit 7, R. Groot 4 uit 6, J.J. Langereis had ook 4 uit 6. Volgende week gaat de interne compe titie van start. Schaakliefhebbers die interesse hebben om in clubverband te schaken kunnen iedere dinsdagavond in het Open Huis langskomen of bellen voor informatie, tel. 072-5333543 of 5110065. Vrijdag t/m maandag Hockeyvereniging de Terriërs, kantine sportcomplex het Vennewater. Zater dag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur, vrijdag en maandag van 20.00 tot 22.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container bij flatgebouw in De Kandelaar nabij nr. 12, tussen 10.00 en 18.00 uur en op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk, tussen 10.30 en 12.00 uur. Zaterdag 14 september Base- en softballclub Double Stars, par keerterrein bij 'f Vennewater. Gehele dag, ook zondag. Elke woensdag Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo, container bij flatgebouw in de Kandelaar nabij nr. 12. Tussen 12.00 en 18.00 uur. Hockeyvereniging de Terriërs, kantine sportcomplex het Vennewater. Van 13.00 tot 20.00 uur. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Wester- weg 292. Tussen 9.00 en 17.00 uur. Halen op verzoek: tel. 5331840 en 5063525. Gemeente Heiloo Sociale zaken, spreekuren: iedere werkdag van 8.30 tot 12.00 uur, tel. 5313131. Maatschappelijk werk: maan dag tot en met donderdag 8.30 tot 12.00 uur, tel. 5313184. Voorzieningen gehan dicapten: tel. 5313188. Indicatiecommissie Aanvragen voor huisvesting in een ver zorgingshuis, zorgwoning, alarmering en warme maaltijden dienen te worden gericht aan de Indicatiecommissie Hei loo, p/a afdeling Sociale Zaken, Raadhuisplein 1, Heiloo, t.a.v. A.Th. Delleman (tel. 5313184). Spreekuur: maandag tot en met donderdag van 8.30 tot 12.00 uur. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening (RIMA) Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuren maandag, woensdag en vrijdag van 9.00 tot 10.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belange loos de helpende hand wil bieden. Inlichtingen: tel. 5334828 of 5338850. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 5613614. Unie van Vrijwilligers Heiloo Informatie: mw. I.G. Niessink, de Spanring 33 in Heiloo, tel. 5333332. Rode Kruis Heiloo Rode Kruis-gebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 5333399. Secretariaat: dr. J.A. A. Snel, Frederica's Hof 1,1851 BM Heiloo, tel. 5340223. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken, van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of 'ver pleeghuis. Secr.: Runxputteweg 20, Heiloo, tel. 5051922. Rolstoelbus Heiloo Dagelijks beschikbaar, inlichtingen en afspraken: tel. 5333695. Zorgloket Heiloo Centrum voor Wijkgerichte Functies in de Schalm. Voor informatie, advies of bemiddeling van alle zorgvoorzienin gen voor 55-plussers. Hoog en Laag 32; openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 11.00 uur. Telefonisch bereikbaar van 9.00 tot 17.00 uur, tel. 5338704. Senioren Info Centrum Informatie over voorzieningen en mogelijkheden voor senioren. Inlich tingen: mw. I. Tamis. Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, tel. 5331297 op werk dagen van 9.00 tot 12.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen Hanswijk lb, 1934 CP Egmond aan den Hoef, tel. 5065204. Alg. Ned. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsac tiviteiten en culturele bijeenkomsten voor 50+ in 't Trefpunt, Hoog en Laag 7a. Inlichtingen: secretariaat J. de Boer, Westerweg 46, 1851 AC Heiloo, tel. 5121058. Kath. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsac tiviteiten, educatieve en culturele bij eenkomsten in 't Trefpunt, Hoog en Laag 7a. Inlichtingen: mw. A. Schaap- Kamper (secretariaat), De Driestal 40, 1852 RC Heiloo, tel. 5331134. Alg. Ned. Invalidenbond Bond van gehandicapten en arbeidson geschikten. Contactpersoon Heiloo Limmen A. de Haas, tel. 5332328. Contactpersoon De Egmonden P. Kool, tel. 5064866. Woningstichting Heiloo Kennemerstraatweg 380, 1851 BK Heiloo, tel. 5338536. Spreekuur: elke eerste dinsdag van de maand van 19.00 tot 20.00 uur (met uit zondering van de maanden juli en augustus). Technische dienst: tel. 5330430. Bereik baar op werkdagen van 9.00 tot 11.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo Het Malevoort 13,1852 KZ te Heiloo, tel. 5330670. Openingstijden: Dinsdag 10.00-12.0014.00-20.30 Woensdag 14.00-16.00 Donderdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Vrijdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Van mei tot en met augustus op zater dag gesloten. Uitleenposten De Loet en Overkerck, ook bestemd voor oudere bewoners uit de omgeving, geopend op dinsdag en vrijdag van 9,30 tot 11.30 uur. Vrijwilligers Vacaturebank Westerweg 294, 1852 AS Heiloo. Spreekuur elke eerste en derde vrijdag van de maand van 13.30 tot 15.30 uur en volgens afspraak, tel. 5331883 of 5331297. HEILOO - Ook dit seizoen gebeurt er weer veel, heel veel in het kloppend hart van Ypestein. Wijkgebouw de Ypsalon kan ook dit jaar weer voor een brede doelgroep iets aanbieden 'ter leering ende vermaeck'. Ontspanning met klaverjassen, Ypedisco's en bands. Inspanning met een bont scala aan cur sussen en andere activiteiten. Naast de al bestaande invulling als café, peuterspeelzaal, cursusruimte, verga deraccommodatie en podium voor bands, gaat er nog een nieuwe waarde toegevoegd worden aan dit wijkge bouw. De kinderbibliotheek gaat een extra voorziening worden die in de jongste wijk van Heiloo ongetwijfeld dankbaar ontvangen zal worden. Voorts is de Ypsalon bezig met plannen voor naschoolse opvang. Als dat lukt zal het wijkcentrum in Ypestein een uniek aanbod geven van scholing, voor zieningen en ontspanning. Komende maand gaan alle cursussen van start. Hier volgt een overzicht. Maandag: 15.30-16.30 tekenen kinde ren, 19.30-21.30 beeldhouwen, 19.30- 20.30 afslankclub. Dinsdag: 09.00-11.14 naailes, 16.00- 17.00 volksdansen, 19.30-21.00 Engels, 19.30-21.45 naailes. Woensdag: 09.30-10.30 afslanken EGA, 20.00-22.00 bridge, 19.30-21.00 Frans. Donderdag: 09.30-12.00 filosofie, 15.45- 16.45 tekenen kinderen, 19.30-21.00 Engels, 19.30-21.30 beeldhouwen. De Ypsalon is gevestigd in het wijkcen trum de Kring aan de Hucht 4 in Ypestein. De Springschans, Breedelaan 6 en Sluijsweijdt 9. Brengen tijdens school uren tussen 8.45 en 15.30 uur (op loca tie centrum in de schuur). De Zuidwester, Boekenstein 43/Het Malevoort 5. Tijdens schooluren. Ook gebruikte kleding. Muziek en Dansschool, Het Veld 1, tus sen 9.00 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Alle dagen Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg. Foresters, container op sportpark De Egelshoek, Laan van Muijs. HEILOO - Op 5 september is de heer W.G. Amels, na het succesvol afronden van de studie, door de Alkmaarse rechtbank beëdigd tot makelaar in hypotheken. De heer Amels is reeds makelaar in- en taxateur van onroeren de zaken. HEILOO - Eén op de 200 Neder landers kampt met de gevolgen van beschadigingen van het centrale ze nuwstelsel of van de spieren. Ziekten als polio, spierziekten, de ziekte van Huntington, de ziekte van Parkinson, spasticiteit, multiple sclerose zijn hier van de oorzaak. Deze ziekten brengen meestal meestal ernstige handicaps en belemmeringen bij de dagelijkse activi teiten met zich mee. Veel patiënten kunnen de extra kosten van die handicaps niet zelf betalen. Om al die Nederlanders zo goed en zo zelf standig mogelijk te laten functioneren, is er nu al 40 jaar het Prinses Beatrix Fonds. Dank zij de financiële steun van veel Nederlanders is het Prinses Bea trix Fonds in staat patiënten te voorzien van hulpmiddelen, aanpassingen in de woning of te helpen bij studie en scho ling, als onze sociale wetgeving hiertoe geen mogelijkheid geeft. Om kosten te besparen heeft het cen traal bureau in Den Haag besloten voortaan geen collecte-zakjes meer te gebruiken. Voor Heiloo zijn nog collec tanten welkom. Wilt u helpen? Neem dan contact op met mevrouw van Dorrestein, tel. 072-5332078. HEILOO - De Stichting WAO-AAW Belangen UG Heiloo houdt zaterdag 21 september een rommelmarkt. Aan vang 10.00 uur 's morgens bij Het Tref punt aan de Westerweg te Heiloo. Hebt u nog spullen voor de stichting, dan houdt zij zich aanbevolen en haalt ze graag bij u op. U kunt bellen met 072- 5331840,5338936 of 5334861. Voor het ophalen van oud papier kunt u bellen met 072-5063525. HEILOO - In het bericht Ballonprotest Milieudefensie in de Uitkijkpost van vorige week is helaas een verkeerd telefoonnummer vermeld. Wie mee wil doen aan de actie, kan bellen met Harry Elzinga, tel. 072-5331264 of Els Swart, 072- 5330324. HEILOO - Op vrijdag 13 september begint het klaverjasseizoen weer in het Oosthonk. Er wordt elke tweede vrij dag van de maand gespeeld voor diver se prijzen. Wie aan het eind van het sei zoen de competitie wint, krijgt een ver rassing. Opgeven kan op tel. 072- 5335179. De aanvang is om 20.00 uur. In schrijfgeld is f 3,- voor leden en f 4,- voor niet-leden. HEILOO - Op donderdag 12 septem ber is er in het Open Huis tussen 20.00 uur en 21.00 uur een informatie- en inschrijfavond voor de cursussen die hét Nivon Heiloo in het winterseizoen geeft. Enkele cursusleiders zijn aanwe zig om inlichtingen te verstrekken en demonstraties te geven. Op het programma staan onder meer cursusen tekenen, aquarellen en calli- grafie, kaarten en cadeautjes maken, patchwork en quilten, origami, kera miek en boekbinden. Op zondag 15 september houdt de afdeling een fietstocht in de omgeving om te genieten van het polderland. Geen prestatietocht dus, maar een trip voor de recreatie-fietser. De foute blijft een verrassing, maar zal niet meer bedragen dan veertig kilometer. Een koffiestop is ingelast. Het vertrek is vanaf het plein voor 't Loo om 10.00 uur de kosten zijn f 6,- per persoon, koffie inbegrepen. Deel nemers worden verzocht lunchpakket, eventueel regenkleding en pechpakket meenemen. Bij slecht weer gaat de tocht niet door. Voor inlichtingen kunt u bellen met Joop Koorn, tel. 072- 5334001. HEILOO - Dat yoga goed is voor lichaam en geest, dat het je in balans kan brengen of houden, behoeft nau welijks nog betoog. We hebben het zo langzamerhand allemaal - wel eens gehoord, of gelezen. Maar om er echt profijt van te hebben, is dat niet voldoende. Yoga is oefenen, yoa is ervaren. Aanvankelijk op je yog- amatje, maar uiteindelijk is het dage lijks leven natuurlijk de beste leer school. Klaaske van Kuijk geeft weke lijks yogalessen in Heiloo en Alkmaar. Voor informatie kunt u bellen 072- 5112478. HEILOO - Sinds 1 september heeft de Wereldwinkel aan de Stationsweg de openingstijden verruimd om beter aan te sluiten bij die van de omringende winkels in het Stationscentrum. En vooral om tegemoet te komen aan de wens van veel klanten. De toename van Heilooënaren die elke week boodschappen doen in de Wereldwinkel is de directe reden voor de vrijwilligers om een half uurtje extra uit te trekken. De nieuwe openingstij- dén zijn maandag 13.30 tot 17.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag 9.00 tot 12.30 en 13.30 tot 17.00 uur en zaterdag 10.00 tot 16.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 6