x Zilveren jubilaris Van Splunter loopt nog steeds graag naar de pomp Meervogels verwelkomt sponsor Seticfaett Dierenbescherming X Open Monumentendag Schrijvers en dichters in Noordhollands Landschap 10 MIJL VAN HEILOO P<^L I T I E Clubkampioenschappen TC Hogedijk ZATERDAG 14 SEPTEMBER PAGINA 8 UITKIJKPOST - 11 SEPTEMBER AKERSLOOT - Sinds de start van het nieuwe seizoen is de officiële naam van handbalvereniging Meervogels Dim- tronic Meervogels. Vorige week dinsdag werd het sponsor contract met Dimtronic ondertekend. Meervogels kan in het vervolg weer rekenen op een goede sponsor, die meteen meedeelde dat hij alle teams in een zelfde tenue wilde zien spelen. De namen van de huidige teamsponsors blijven gehandhaafd, daarnaast kan Meervogels zelf nog op zoek naar nieu we sponsors. Waarom heeft Dimtronic gekozen voor sponsoring van Meervogels? Directeur Hazenberg:„Wij zijn positief over de Akersloter mentaliteit. Die hebben wij al eerder bespeurd bij een van onze werknemers. Handbalvereniging Meer vogels beoefent op een hoog niveau de handbalsport, maar treedt daarnaast veel naar buiten met het organiseren van andere sportevenementen. De ver eniging geeft daarmee blijk van durf en initiatief." Dimtronic is een bedrijf dat zich vooral toelegt op het fabriceren van dimmate- rialen. Het fabriceren en verhuren van scoreborden is de nieuwste poot in het bedrijf. Een half jaar geleden nam Dimtronic een nieuwe vestiging in gebruik in Heemskerk. 072- 06-11 5122222 Dhr. Hazenberg bekrachtigt met zijn handtekening het sponsorcontract. (foto Parakalo) Vermiste en gevonden katten: 072- 5616106. Honden en katten Heiloo en Limmen: 072-5334316. Knaagdieren: 072-5119998. Honden en katten Akersloot: 0251- 310079. Vakantie-advies: 072-5336180. Asiel: 072-5114861. Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5644066 (alarm) en 072- 5622717 (vermissingen). Tehuis gevraagd Garfield, een bijzonder aanhankelijke zwarte gec. kater met een klein wit befje. Door alle drukte in een gezin met kleine kinderen is hij thuis onzindelijk geworden. Helaas kan hij niet blijven op een logeeradres waar alles weer goed gaat. Hij is ook tevreden op een flat en gewend aan andere katten. Garfield is 12 jaar. Wie wil deze lieverd een nieuwe kans geven? Inlichtingen 072-5334316. Vermist Zwarte poes met wit befje, buik en voetjes, 4 jaar, Ewisweg, Heiloo. Donkercyperse gec. kater, 2 jaar, Oudburgerlaan, Heiloo. Klein lapjespoes, 1 jaar, Nic. Beetsweg, Heiloo. Rode gec. kater met witte bef, voor sok jes en achter kniekousen, Ostara, Lim men. Roodcyperse poes, 2 jaar, wit kinnetje, rode vlooienband, Het Veld, Heiloo. Inlichtingen 072-5616106. Gevonden Wit katje met zwarte vlekken en zwar te oren en staart, Rosendaal, Heiloo. Jonge pauw, Slimpad, Heiloo. Volwassen pauw, Westerweg, Heiloo. Zwart/witte gec. kater met witte kin, bef, borst en staartpunt, voor witte tenen en achter sokjes, Voorstraat, Egmond. Inlichtingen 072-5616106. Biljartvereniging Heiloo 82 zoekt nieuwe leden AKERSLOOT - Biljartvereniging Hei loo 82 kan nog versterking gebruiken. Deze biljartvereniging, die in 1982 is opgericht, speelt sinds twee jaar in bil jartcentrum Akersloot, waar zij de beschikking heeft over biljarts. Door een uitbreiding van vier naar zes bil jarts is de vereniging in staat haar ledenbestand uit te breiden. Wekelijks treffen de leden elkaar op de maandagavond in een onderlinge com petitie libre, terwijl op de laatste maan dag van de maand het driebanden en het bandstoten wordt gespeeld. De ver eniging is aangesloten bij de KNBB, waardoor het voor de leden mogelijk is om individueel maar ook in teamver band deel te nemen aan de districts wedstrijden. De leden van Heiloo 82 komen uit Heiloo, Limmen, Uitgeest en Akersloot en variëren in leeftijd en niveau. Men hoeft geen Dick Jaspers of Hans Vulting te zijn om lid te worden. Geïnteresseerden zijn welkom op de wekelijkse clubavond in biljartcentrum Akersloot, Kerklaan 18, tel. 0251- 312866. Maandag 2 september ging de onder linge competitie van start. Op de eerste avond vielen er prima resultaten te noteren. Leo de Jong wist zijn partij tegen Bart Weyling in slechts tien beur ten uit te maken, hetgeen een moyenne betekende van precies 12.00 met daarin mooie series van 50 en van 39 caram boles. Zijn tegenstander B. Weyling mocht met een moyenne van 4.00 ook niet ontevreden zijn. Peter Weijers bleef de baas over A. Boerhof jr. in 19 beurten wat een moy enne van 2.23 opleverde. Ruud Mooij opende het seizoen sterk met een moy enne van 7.85 tegen Rob Levering die zich tevreden moest stellen met 3.42 Ruud Mooij legde een mooie serie van 71 caramboles op het groene laken in deze partij. Leo de Jong was in z'n tweede partij tegen Mathieu Abel ook goed op dreef en Was dik tevreden met zijn 6.87. Han Kleyn speelde Tom Boerhof van tafel met een moyenne van 5.35. Ook Ruud Mooij speelde zijn tweede partij zeer sterk en eindigde met 7.85 tegen een eveneens goed spelende Jaap Frans, die 4.35 mocht laten noteren in deze partij. Bart Weyling mocht met 4.61* tegen Antoon Duykersloot ook niet ontevreden zijn. De overige partij en deze avond leverden geen verrassin gen op zodat de eerste clubavond afge sloten kon worden met tevreden gezichten bij de spelers. P^L I T I E 'Senic/ttett LIMMEN - Op maandag 2 september vond er op de Rijksweg een aanrijding tussen twee personenauto's plaats. Daarbij raakte een 55-jarige bestuur ster gewond aan haar hoofd. Zij werd overgebracht naar het MCA alwaar een hersenschudding werd geconsta teerd. De veroorzaker is na de aanrij ding lopend weggevlucht. Hij kon later op de Uitgeesterweg worden aange houden. De man bleek onder invloed te zijn van alcohol. Tegen hem werd pro ces-verbaal opgemaakt. Op 3 september werd er in een woning op de Rijksweg ingebroken. Toegang werd verkregen door aan de achterzij de van de woning op het platte dak te klimmen waarna een deur werd gefor- AKERSLOOT - Op 5 september werd er in het gemaal en in een loods aan de Fielkerweg ingebroken. In beide pan den werd toegang verschaft door het forceren van de toegangsdeuren. Uit de loods wordt niets vermist. Uit het gemaal werd een geldbedrag ont vreemd. Vanaf het erf van een woning aan de Startingerweg werd een zwarte brom fiets Gilera Citta ontvreemd. Op 6 september werden uit een restau rant twee damestassen ontvreemd. In de tassen bevonden zich geld en diver se pasjes. Op de kruising Geesterweg-Rijksweg verleende de bestuurder van een perso nenauto geen voorrang. Een aanrijding met een andere personenauto was daardoor niet meer te voorkomen. Er was alleen materiële schade. Op de A9 vond een aanrijding plaats waarbij drie personenauto's waren betrokken. Oorzaak van de aanrijding was dat er niet voldoende afstand werd bewaard. Er was alleen materiële scha- de. Openingstijden politiebureau Aker sloot: maandag van 14.00 tot 17.00 uur; woensdag van 14.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. ceerd. De gehele woning werd door zocht. Uit de woning wordt voor zover bekend niets vermist. In een woning aan de Oosterzijweg werd getracht in te breken. Dankzij het goede hang- en sluitwerk is het bij een poging gebleven. Op 4 september vond op de kruising Vuurbaak-Roelat een aanrijding tussen twee personenauto's plaats. Een van de bestuurders week voor een fietser uit waardoor de aanrijding ontstond. Er was alleen materiële schade. Gevonden voorwerpen: goudeh scha kelarmband, een rood hesje, een ver sierde knoop. Verloren: een Ray Ban zonnebril, een goudkleurige bril, een gouden schakelarmband. HSV vist op baars LIMMEN - Zondag 1 september werd er gevist in de Startingervaart en het Koningsmeer, in het kader van de baarscompetitie. Er werden 128 baars jes, 29 possen en diverse andere vissen gevangen. De stekken gaven zeer ver schillende resultaten, vooral het Koningsmeer was voor velen een moei lijk te kraken noot. Wim Krom wist zich hier echter in de prijzen te vissen. De uitslag was als volgt: A-groep 1. J.Admiraal 91 punten 2. W.Krom 78 punten 3. M.Veldt 70 punten. B-groep 1. J.Baltus 50 punten 2. K.Levering 48 punten 3. P.van der Heijdt sr. 30 punten. Op 7 september organiseerde de HVC Castricum in samenwerking met de federatie Midden Noord-Holland de voorselectie voor het NK Baarsvissen. Er werd door 52 vissers in de Ziendervaart te Uitgeest gevist, onder hen waren negen Limmers. In totaal werden er ruim 550 baarsjes gevangen, de winnaar ving er 27, even als M.Veldt van Limmen, die tweede werd. Hij gaat naar het NK, net als G.Tuijn, die veertiende werd. Zondag 15 september wordt er weer op baars gevist, dit keer in Heiloo, in de vijvers in Ypestein. Vertrek is om 7.00 uur bij garage Schilder. Deelnemers moeten zich opgeven vóór vrijdag 19.00 uur bij G.Boer, tel. 072-5051543. Activiteiten Limmen Gemeentehuis Limmen Tot en met 25 september expositie van aquarellen van A. Lebert. Geopend op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Galerie Amber Aan de Dusseldorperweg 18 in Lim men tot 15 september expositievan aquarellen van Tanneke Barendregt, keramiek van Lidi Oepts en sieraden van Jantar. Geopend van donderdag tot en met zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Gemaal 1879 Tot en met 29 september exposeren diverse striptekenaars zeefdrukken in het kader van het jaar van het indus trieel erfgoed. Geopend op zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Gemeentehuis Egmond Tot 1 november exposeert Frans Room zeefdrukken en etsen aan de Zwartendijk 1 in Egmond aan Zee. Te zien van 9.00 tot 12.00 uur van maandag tot en met vrijdag en donder dagmiddag van 15.30 tot 17.30 uur. Galerie De Kapberg Tot en met 6 oktober expositie van schilderijen van Pieter Borstlap en Ger Meinema. Geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur, Slotweg 7, Egmond aan den Hoef. LIMMEN - „Je krijgt de mensen niet uit de auto, tenzij je het openbaar ver voer gratis aanbiedt. Mensen willen iets van zichzelf, ze willen kunnen gaan en staan waar en wanneer ze zelf willen." Alle ingewikkelde regeringsvoorstellen ten spijt, is dat de overtuiging van Pieter van Splunter. En hij zou het moeten weten, want afgelopen vrijdag vierde hij het zilveren jubileum van zijn Texaco pompstation aan de Rijksweg. Dat deed hij samen met zijn tankende klanten, want die werden die dag ook in de bloemetjes gezet. Behalve brandstof voor onze heilige koe, verkoopt Van Splunter in zijn Texaco-shop nog heel veel andere din gen: van sigaretten tot motorolie, van tijdschriften tot snoepgoed en van bloe men tot schoolagenda's. Bovendien verhuurt hij ook auto's en aanhangwa gens. „Ik vind het leuk om allerlei din gen uit te proberen. Kijken of iets wel of niet verkoopt. Uitvinden wat de mensen het liefst willen hebben." Van Splunter houdt dus van onderne men, en dat was wat hij wilde toen hij als 21-jarige, net uit militaire dienst, de toen niet goed lopende benzinepomp in Limmen overnam. „Ik wilde eigen baas zijn." Dat betekende wel hard werken voor Van Splunter. „Die eerste dag heb ik vijftien uur gewerkt, om uiteindelijk maar 204 liter ultra (wat nu super heet) aan negen klanten te verkopen. In de beginjaren werkte ik zo wel 105 uur in de week." Zijn leven speelde zich voor een groot deel af bij de pomp. Ook zijn vrouw leerde hij daar kennen. „Die kwam een keer met een lekke band, die ik toen niet helemaal goed heb geplakt. Toen moest ze nog eens terugkomen, wat ik natuurlijk niet zo erg vond." Oliecrisis Al het harde werken leverde wel wat op. In 1973 werd de pomp verbouwd en uitgebreid met een garage. Van Splunter werd dealer van de Renault 4 en de Lelijke Eend. „Omdat het pu bliek dat dat soort auto's kocht me aan sprak," zoals hij zelf zegt. Van het feit dat in dat jaar ook de oliecrisis uitbrak en de regering autoloze zondagen LIMMEN - De Hervormde Kerk aan de Zuidkerkenlaan zal tijdens de Open Monumentendag op zaterdag 14 sep tember open staan voor bezoekers. Limmen kent maar weinig monumen ten. In feite is de Hervormde kerk het enige momument dat het dorp telt. Maar dit monument bevat een verras sende verzameling van monumenten die de geschiedenis van het dorp vertel len. Het jongste Rijksmonument (120 jaar) dat zich in de kerk bevindt, is het orgel. Dit instrument is gebouwd door Pieter Flaes, een Amsterdamse orgelbouwer. Vorig jaar is het gerestaureerd. Het spreekt voor zich dat tijdens de Open Monumentendag dit orgel aan de bezoekers zal worden gepresenteerd. Een viertal organisten zal, elk op zijn eigen manier, iets vertellen over het instrument. Daarna kan een bezoek worden gebracht aan de orgelgalerij. Zo kan men dichtbij het instrument zien, het oude trapmechanisme beproe ven en tenslotte luisteren naar muziek. Er zijn vier presentaties gepland. Zij vinden plaats 's morgens om 10.00 en 12.00 uur. 's Middags bent u welkom om 14.00 en om 16.00 uur. Open Monumentendagen AKERSLOOT - Zaterdag 14 septem ber is het Open Monumentendag in Nederland. In Akersloot wordt het, evenals vorig jaar, een monumenten weekend. De organisatoren hebben besloten de poorten van de vier bezienswaardighe den ook op zondag te openen. Zo krij gen ook diegenen die daar zaterdag niet de gelegenheid toe hebben, de mogelijkheid om het rondje Akersloot te doen. Zowel de korenmolen en de dorpskerk als het gemaal en de beeldentuin doen mee. In de Nederlands Hervormde kerk aan het Dielofslaantje is muziek te horen van orgel en dwarsfluit. De kerk is zaterdag geopend van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Het Gemaal 1879 aan de Fielkerweg 4 vormt de entourage voor een expositie van zeefdrukken met als onderwerp" industriële monumenten. Tevens is er een expositie van bodemvondsten door Akersloters. Het Gemaal is op beide dagen geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Op vrijdag, zaterdag en zondag is er korting op kunstwerken in beeldentuin en galerie Akermare aan de Uiterdijk 2 vanwege het einde van een expositie. Akermare is geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Korenmolen de Oude Knegt aan de Pontweg Noord opent zijn deuren op zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. CASTRICUM - De Stichting, Het Noordhollands Landschap heeft deze week de jubileumuitgave van haar kwartaalblad Noordhollands Land schap gepresenteerd. In het kader van het zestigjarig bestaan van de stichting is een aantal schrijvers en dichters uit Noord-Holland uitgeno digd hun literaire beleving van het Noord-Hollandse landschap aan het papier toe te vertrouwen. De jubileumuitgave bevat een aantal bijzondere korte verhalen van onder andere Arita Baaijens, Mischa de Vree- de en Frans Buissink. Jan Pannekeet P. van Splunter heeft zijn hart verpand aan het pompstation. foto Parakalo) Een medewerker legt de laatste hand aan de restauratie van het Flaes-orgel, dat zaterdag te bewonderen is in de NH kerk. schrijft in het Westfries dialect over verkavelen. Romanschrijfster Hanny Alders, die nu zeventien jaar woont en werkt in Schoorl blikt in Het paradijs van mijn jeugd terug op de fijne vakan ties als kind. Zij schrijft in Schoorl inderdaad het paradijs van haar jeugd terug te hebben gevonden. Niet alleen schrijvers en dichters komen in deze jubileumuitgave aan bod. Ook vele inzendingen voor de prijsvraag die Het Noordhollands Landschap in het kader van hdar jubi leum heeft uitgeschreven, worden gepresenteerd. KVG St. Monica HEILOO - Op woensdag 18 september houdt het KVG haar eerste bijeen komst van het nieuwe seizoen. Om 19.30 uur wordt er begonnen met een liturgieviering. Voorganger is Pastor Walstra. .Daarna volgt de jaarvergade ring met bestuurswisseling. Na de pauze worden er enkele dia's vertoond van de fietstocht en de slotavond en is er een bingo. Het KVG St. Monica telt een kleine honderd leden. Het is een eigentijdse vrouwenorganisatie, die een ontmoe tingsmogelijkheid wil bieden aan haar leden. De bijeenkomsten kennen momenten van bezinning, zij zijn edu catief en informatief en daarnaast is er ook tijd voor ontspanning. Op het pro gramma staan weer interessante lezin gen en excursies. Nieuwe leden zijn van harte welkom. De bijeenkomsten zijn in 't Trefpunt, Westerweg 294 te Heiloo. Voor info: mevrouw B. Bakkum, 072-5052955. invoerde, lag hij niet bepaald wakker. „Het leverde mij een dag vrij in de week op: wat ik normaal in zeven dagen verkocht, zette ik toen in zes dagen om." Oliemaatschappij Texaco vond het in 1976 verstandiger dat hij stopte met de garage en gaf als compensatie een ver kooppunt in Beverwijk cadeau. Ruim tien jaar later opende hij nog een ander pompstation in Beverwijk aan de Plesmanweg. Sinds een jaar is dat het enige bedrijf dat hij nog in die plaats heeft, naast het verkooppunt in Lim men. „Er is een groot verschil in het soort klanten. In Limmen komt een vrij vaste klantenkring van Heilooënaren, Lim mers en Castricummers. In Beverwijk tanken veel mensen van Hoogovens, die een speciale Texaco-pas hebben en er komen veel scholieren voor snoep goed." In Beverwijk wordt er op zaterdagmor gen nog bediend aan de pomp. Verder is alles de laatste jaren zelf-bediening geworden omdat het allemaal sneller moet. Een ontwikkeling die de jubile rende pomphouder niet zo positief vindt: „Juist door die bediening kan je service verlenen. Voor veel mensen is de pomp ook een sociaal punt, waar ze even een praatje kunnen maken. Wat ik nog steeds het liefst doe, is op die zater dagochtend zelf aan de pomp staan en raampjes wassen. Zo blijf je echt in contact met je klanten." Van Splunter verwacht dat in de toe komst alleen de grotere tankstations open blijven. De shops zullen nog gro ter worden. Ze zijn een soort gemaks winkels voor de vergeten boodschap pen, geen concurrentie voor de super markt. Hij vindt het nog steeds leuk: „M'n werk is m'n hobby. Ik ga graag nog vijf entwintig jaar door!" Damclub Heiloo HEILOO - Donderdag 12 september om 19.30 uur start de onderlinge com petitie in de sporthal 't Vennewater aan het Zevenhuizen. Aangezien de vereniging aan uitbrei ding toe is, doet het bestuur een oproep aan thuisdammers en oud-leden om de eerste speelavond vrijblijvend te bezoeken. Niet alleen heren, maar ook dames zijn welkom. Abdij kaarsen zet kunst in het licht EGMOND - Op 27 september wordt in kaarsenmakerij van de Sint-Adelbert- abdij in Egmond-Binnen een bijzonde re tentoonstelling geopend. Abdijkaarsen maakt al enige jaren keramiek, liturgisch vaatwerk, kande laars, vazen en schalen, die ook volgens eigen recept geglazuurd en gebakken wordén. Het beste uit de collectie stel len zij eens per jaar tentoon. In de abdij zijn de werken vanaf 28 sep tember te zien in combinatie met aqua rellen en weefwerken van de Poolse kunstenares Anna Bednarczuk. Met zowel moderne als traditioneel Poolse technieken weet zij de mens te treffen in zijn geluk en verdriet, zijn hoop, geloof en vertwijfeling. De tentoonstelling is te zien tot en met 29 oktober. JOEB EGMOND - Op vrijdag 6 september start Jongeren Organisatie Joeb het sei zoen. Vanaf 20.00 tot 24.00 uur zijn de deuren open en iedereen is welllom. De entree is gratis. Joeb is zaterdag 7 september vanaf 14.00 uur geopend'" voor de kleintjes. Om 14.30 uur start een leuke kinder film. Er wordt gezorgd voor limonade en wat lekkers. Op zondag 8 september is er vanaf 16.00 uur een jam-sessie waarbij ieder een kan laten horen wat hij kan. Joeb is die dag geopend vanaf 14.00 uur en sluit om 23.00 uur. Bij alle activiteiten is de entree gratis. Meer informatie kunt u krijgen op Hereweg 69, Egmond- Binnen, tel. 072-5062546. Beddenrace AKERSLOOT - Op 15 september is het weer zover. Dan wordt in Akersloot de negende beddenrace gehouden. Het wordt dit keer een heel bijzondere bed denrace omdat Akersloot meedoet in de landelijke competitie van het bed denracen. Beddenracers uit het gehele land zullen de strijd aangaan met racers uit Akersloot en omgeving voor het Ne derlands kampioenschap. Ook nieuw is de dikke bandenrace die tegelijkertijd gelopen wordt. De orga nisatie heeft dit jaar 12 exact dezelfde bedden laten maken. Deze bedden zijn speciaal voor ondernemers of bedrij ven uit Akersloot en omgeving, die deze bedden laten bemannen door twee deelnemers. Voor deze klasse staat een kwart marathon op het pro gramma, oftewel 10,5 kilometer. Voor de snelle klasse is het dit jaar ook anders, die lopen de halve marathon, oftewel 21,1 kilometer. Ook ludieke bedden zijn natuurlijk weer van harte welkom op het parcours. Er zijn weer leuke prijzen mee te winnen. Inschrijven voor de beddenrace kan bij Jan Sander, tel. 0251-312120 of kom even langs bij Kerklaan 20, Café Bar 't Achterom. DVW Jeugd-viswedstrijd HEILOO - Zaterdag 14 september organiseert DVW-jeugd de laatste wed strijd voor de jonge vissertjes. Deze wedstrijd is bepalend voor de eerste, tweede en derde plaats. Daarbij zijn er mooie prijzen te winnen. De wedstrijd wordt gehouden in de Lange vijver in Heiloo, om 9.00 uur. Om 08.30 uur worden deelnemers ver wacht bij de parkeerplaats bij De Loet. Voor alle deelnemertjes is er een mooie prijs. N atuurwandeling EGMOND - Elke derde zondag van de maand, van mei tot en met oktober, houdt het IVN een natuurwandeling in Egmond aan Zee. Zondag 15 september staat om 10.00 uur de natuurgids klaar om met de lief hebbers door het kalkrijke duindistrict van het Noord-Hollands Duinreservaat te wandelen. Naast informatie over die ren en planten die ter plekke voorko men, wordt er ook aandacht besteed aan de Egmondse historie. Begin en eindpunt van de wandeling is bij het parkeerterrein aan de Van Oldenborghweg tegenover het witte huis de Kaap. Omdat de Van Olden borghweg zondags vanaf de richting Egmond voor het autoverkeer is afge- Dansen in het Dorpshuis EGMOND - Christa de Bruijn-Bonel heeft ook in Egmond aan de Hoef in het Dorpshuis, Hanswijk 1, een nieuwe dansschool geopend. Zondag 8 septem ber wordt daar Open Huis gehouden met live-muziek en diverse demonstra ties als streetdance, rock 'n roll, charles ton, zuid-Amerikaans en ballroom. De entree is gratis en de aanvang 21.00 uur. Voor inlichtingen over cursussen van dansschool Christa de Bruijn- Bonel kunt u bellen met tel. 072- 5201515. B randweercommandant ereburger EGMOND - Tijdens het afscheid van de heer J.C. Apeldoorn, brandweer commandant vrijwillige brandweer Egmond, afgelopen donderdag in de raadzaal van het gemeentehuis te Egmond aan Zee werd de aftredende commandant benoemd tot ereburger van de gemeente Egmond vanwege zijn enorme vrijwillige inzet voor de gemeenschap. sloten kunt u vanaf de richting de Egmonden, Heiloo of Alkmaar schuin tegenover het Texaco benzinestation aan de Egmonderstraatweg een afslag nemen naar de Tijdsverdrijflaan. Aan het eind van deze weg ziet u aan de lin kerkant het parkeerterrein waar de wandeling start. U moet voor deze wandeling een geldi ge toegangskaart van het Noord- Hollands Duinreservaat hebben. Voor degene die niet beschikken over een geldige toegangskaart is er ter plaatse gelegenheid om een dagkaart te kopen. Tevens wordt er een bijdrage van f 2,50 per volwassene en f 1,- per kind gevraagd. Voor alle informatie over de wandeling kunt u bellen met Jan de Vries, tel. 072-5065872. Creadoe-festival in De Schulp EGMOND - Dit jaar viert dorpshuis De Schulp te Egmond-Binnen haar twintigjarig bestaan. Om dit te vieren organiseert het stichtingsbestuur van het dorpshuis op zaterdag en zondag 14 en 15 september het Creadoefestival. Dit vindt plaats in en rond het dorps huis De Schulp, Visweg 45 te Egmond- Binnen. Aan dit festival werken mee de gebrui kers van het dorpshuis. De verenigin gen en organisaties zullen het weekend gebruiken om door middel van optre dens, demonstraties en spelen hun acti viteiten bij het publiek te promoten. Ook de creatieve Egmond-Binner pre senteert zich dit weekend. In de sport zaal van het dorpshuis wordt een cre- ativiteitsmarkt gehouden. Naast de stands van de verschillende verenigin gen zult u daar kramen tegenkomen met zeer uiteenlopende uitingen van verschillende hobby's. Bijvoorbeeld textielverven, poppen maken, houtsnij werk, driedimensionaal knipwerk en aquarelleren. EGMOND - Op vrijdag 16 augustus gingen de jaarlijkse clubkampioen schappen van start, die drie weekends en een volle week hadden moeten duren. De finales van deze kampioen schappen, waaraan door driehonderd spelers werd deelgenomen, waren op 1 september gepland, maar door de over vloedige regenval werden deze partijen verschoven naar zondag 8 september. En op die dag waren de weergoden behoorlijk goed gehumeurd. De tien tallen belangstellenden konden in een gezellige ambiance genieten van een aantal spannende partijen. De beste speelster van TC Hogedijk was weder om Judith Hopman-Heddes. Van seri euze concurrentie was geen sprake. In de finale was José Kramer-Beentjes een maatje te klein voor de voor TV Schoorl-speelster. Judith onderstreepte haar dominante aanwezigheid door ook de dubbel en mix te winnen. Clubkampioen bij de heren werd Dave Holman. Zijn tegenstander Richard Spit moest door een blessure al aan het begin van de finalepartij opgeven. Dave kan zijn titel het volgend jaar niet verdedigen, omdat hij met tennis stopt. De nummers 1 en 2 werden: Al: HE 1. Dave Holman; 2. Richard Spit DE 1. Judith Hopman-Heddes; 2. José Kramer-Beentjes. HD 1. Erik Kingma /Rein Boon; 2. Dave Holman/Arie Heddes DD 1. Judith Hopman/Jasmijn Apeldoorn; 2. Hetty Zwart/Nelleke Pieterse GD 1. Erik Kingma/Judith Hopman 2. Dave Holman/Jasmijn Apeldoorn. A2: HE 1. John v.d. Molen; 2. Nol de Raadt DE 1. Renee Schuit; 2. Fabiënne Groot HD 1. Nol de Raadt/Herman Neijens; 2. Frank de Lange/Ronald van Weelderen DD 1. Daniëlle Zonneveld José Kramer; 2. Joke Beentjes/Sjaak Hopman GD 1. Ronald van Weelderen Nelleke Pieterse; 2. Gerrit de Ridder Greet de Boer. A1/A2: GD verliezers 1. Daniël Meure Marieke van Zoonen; 2. Henk Groen/Daniëlle van der Voort. B: HE 1. Maarten Bos; 2. Jan Dekker DE 1. Marlies de Vries; 2. Rineke Houtenbos HD 1. Jos Jonker/Harry Ketzer; 2. Wim Huiberts/Ruud de Raadt DD 1. Tineke Punt/Rineke Houtenbos; 2. Trudy Duinmeijer/Diana Serbrock GD 1. Jaap Hopman/Lia Duinmeijer; 2. Jos en Gré Jonker GD verl. 1. Cees Liefting Heieen Swart; 2. Johan en Josine Sloot. C: HE 1. Guido de Wit; 2. Bert Schelhaas DE 1. Avelien Boom; 2. Amy Kool DD Laura Dennenman/Avelien Boom; 2. Margriet Baart Thea Apeldoorn GD 1. Ruud Vermetten Avelien Boom; 2. Piet en Marja Swart. Veteranen 1: HE 1. Jan Spaans; 2. Piet Pieterse. Veteranen 2: GD 1. Mous Apeldoorn/Cock Sprenkeling; 2. Johan Neefjes/Gerda Bommer. In het kader van de gemeentedag op zaterdag 14 september bezoekt een delegatie van raads- en commissieleden en burgemeester en wethouders van Egmond het park van de TC Hogedijk. Van 15.00 tot 15.30 uur zullen de gemeentebestuurders getuige zijn van tennispartijen tussen de beste jeugd spelers van TC Hogedijk en TC Egmond aan Zee. De confrontatie tus sen de spelers begint overigens al om 9.00 uur. De eerstvolgende racketavond is op vrijdag 13 september om 19.00 uur. LIMMEN ELECTRONIC A VERHUURVAN 241670 Noord-Holland Noord 06-11 072- AKERSLOOT 5122222

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 8