Nostalgie op Country Fair X P Jg Senicfaett Verenigingen presenteren zich op Creadoefestival Wethouder C. Rood: 'Limmen wil het liefst zelfstandig blijven' /adressen Limmen Inbraakpreventie HSV Nieuws Nieuw bestuur KB O Activiteiten Limmen Handbal Meervogels 072- 06-11 5122222 Beddenrace Voorlichting over coeliakie Openingsconcert Slotkapel Levensgevaarlijke constructie Kleinkoor Castricum TTV positief competitie in UITKIJKPOST - 18 SEPTEMBER PAGINA 15 Inleveren kopij voor: lottd 't JllmmeA jbie De kopij dient (bij voorkeur getypt) op maandag vóór 16.30 uur ingeleverd te worden op de volgende adressen: Limmen: N, Admiraal, Bloemenhof 5 Heiloo: Drukkerij Uitkijkpost, Hoefsmid 5 LIMMEN - Vorige week hebben Heiloo en Egmond besloten een onderzoek te laten uitvoeren naar een mogelijke fusie tussen die twee gemeenten. Ook Bergen en Schoorl laten een zelfde studie verrichten. Niet uitgesloten wordt dat deze vier gemeenten in de toekomst met elkaar zullen fuseren, om zodoende een ster ke randgemeente rond Alkmaar te volgen. Bij de bekendmaking van het plan kondigde burgemeester N. Schoof van Heiloo aan dat Limmen welkom is om aan te sluiten. Wethouder C. Rood vindt deze uit spraak van burgemeester Schoof getuigen van een makkelijke houding. Rood: „Het klinkt in onze oren een beetje als 'als je trek hebt, dan kom je maar'. We willen natuurlijk wel voor vol aangezien worden." De meningen in Limmen over het handhaven van de zelfstandigheid lopen volgens de wethouder nogal uiteen. „Aan de ene kant wil Limmen voor een stuk zelf standigheid blijven staan. Maar tege lijkertijd realiseren we ons dat dat ook nadelig kan uitpakken. Waar het uiteindelijk om gaat is het in stand houden van het voorzieningenniveau. Daar draait het om. Om de sporthal, de scholen, de bibliotheek, goede wegen." Volgens wethouder Rood is Limmen niet uit op een fusie. „Wij voelen mis schien toch meer voor samenwerking. „En dan heb ik het wel over iets duur zaams. Wij kunnen richting Heiloo kij ken, maar er is ook wat te zeggen voor de zuidelijke richting. Het is nu al zo dat veel Limmers in Castricum Wethouder C. Rood: Makkelijke houding van Heiloo onderwijs volgen, winkelen en uit gaan. Daar is ook wat voor te zeg gen." „We zullen binnenkort tot een keuze moefen komen. En de overweging daarbij is 'Wat levert ons het meeste op?' Het is in ieder geval zo dat de trein Heiloo-Egmond rijdt. Willen we mee, dan moeten we dat nu doen. Want kom je later, dan heb je niet zoveel meer in te brengen. Als twee eenmaal samen gaan, is het voor een derde moeilijk aanhaken." LIMMEN - Op 10 september werden er in twee woningen aan de Dussel- dorperweg ingebroken. In één van de woningen werd via een slaapkamer raam toegang verschaft. Voor zover bekend 'wordt er niets vermist. In de andere woning werd toegang verschaft door het forceren van een keukenraam. Ontvreemd werden enkele porceleinen beeldjes en vier gouden ringen. Op 12 september vond op de kruising Hogeweg-het Achtkant een aanrijding tussen twee personenauto's plaats. Oorzaak van de aanrijding was het niet verlenen van voorrang. Er was alleen materiële schade. Op 15 september raakte de bestuurder van een personenauto op de Rijksweg een kunststof paaltje. Daardoor kwam hij tegen een geparkeerde bestelauto tot stilstand. De bestelauto en de per sonenauto werden door de aanrijding beschadigd. Gevonden en verloren voorwerpen: een Casio kinderhorloge, een gouden armband, een gft-bak, een "Seiko dameshorloge, een zwarte portemon nee en een cd-bon. LIMMEN/HEILOO - De laatste tijd komen er veel meldingen binnen van inbraken die gepleegd worden aan de achterzijde van woningen en bedrijven. De politie wil hiertegen waarschuwen. De achterzijde van een woning is vaak een kwetsbare en inbraakgevoelige plaats. Meestal wordt daar slechts vol staan met eenvoudig hang- en sluit werk. Er zijn verschillende manieren om dit te verbeteren. De politie is graag bereid hierin te adviseren. Een afspraak met de preventieadviseur kunt u schriftelijk aanvragen door een afspraakformulier. Dit kunt u krijgen op het politiebureau. LIMMEN - Zondag werd er gevist op baars in Ypestein, een nieuwe stek. Er waren twintig deelnemers, die vol goede moed aan de slag gingen. Al snel werd duidelijk, dat de vissers een goede vangst tegemoet konden zien. Na twee stekken waren er al vissers met meer dan vijftien baarzen. De derde stek was voor velen het beste, de laatste stek was beduidend minder. In totaal werden er 463 baarsjes gevan gen, 107 possen, en vele honderden wit- vissen. De uitslag was als volgt: A-groep: 1. M. Veldt 172 punten 2. R. Jak 165 punten 3. G.Tuijn 162 punten 4. G. Boer 158 punten. B-groep: 1. R van der Heijdt jr. 183 punten 2. J. Kaandorp 161 punten 3. K. Levering 144 punten 4. P. van der Heijdt sr. 133 punten. De volgende baarswedstrijd is de trad- tionele baarsdag, die 6 oktober in de Langereis wordt gevist. Maar voordat het zover is, wordt nog een keer op wit- vis gevist op zondag 22 september in de Ringvaart van Heerhugowaard. De witviscompetitie komt met deze wedstrijd tot een einde, en op de kam pioen van de a-groep na, is er nog niks beslist. HSV hoopt dan ook op een goede opkomst, zodat er een flinke strijd is om de nog te veroveren bekers. U kunt zich voor deze wedstrijd opge ven bij G. Boer, tel. 072-5051543, tot vrijdag 19.00 uur. Het vertrek is zondag om 7.00 uur bij garage Schilder. LIMMEN - De Katholieke Bond van Ouderen in Limmen heeft sinds kort een nieuw bestuur. De samenstelling is nu als volgt. Voorzitter is de heer T. van Hees, Enterij 1; vice-voorzitter is de heer W. van Leeuwen aan het adres Enterij 3. Secretaris is geworden de heer V. Groot, Meidoornlaan 35; mevrouw R. Min (Stetlaantje 3) tekende voor de functie van penningmeester. De overige bestuursleden zijn de dames A. de Bie, Hogeweg 118, I. Revers, Dusseldorperweg 118 en R. Smit, Kieftenland 27. Mensen die lid willen worden, kunnen zich altijd schriftelijk opgeven bij een van de bestuursleden. Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal BV, Vuurbaak 9, tel. 5051796 (bgg 5331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.PM. Donker, Het Achtkant 12, Limmen, tel. 5053369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 5053219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 5051250. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten. Jeugdgezond heidszorg: voor al uw vragen 072- 5127127. Wijkgebouw: Middenweg 26a, 1906 CA Limmen. Tel. spreekuur (alleen voor afspraken consultatiebu reau) 072-5054275, maandag, dinsdag en vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur. Inloopspreekuur maandag van 13.30 tot 14.00 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Geen spreekuur in het wijk gebouw te Limmen. Zwangerschapsyoga Woensdag van 9.45 tot 10.45 uur, Carien van Diepen, tel. 5052757. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek, Ellen van der Dussen, tel. 5052126. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijk adres: Zuidkerkenlaan 21, 1906 AC Limmen, tel. 5052048 (bgg 0251- 533480). Logopedie Nita te Nuijl, praktijkadres Wijk gebouw Interkruis, Middenweg 26a, Limmen. Afspraken: 5335148. Indicatiecommissie Verzoeken om opname in een bejaardenhuis kunt u indienen bij de Indicatiecommissie Bejaardenoorden, p/a Sector Welzijn, Zonnedauw 4,1906 HA Limmen. Burgemeester en wethouders kunt u alleen spreken na telefonische af spraak. Spreekuur wethouders dinsdag van 19.00 tot 20.30 uur. Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: mw. E.Th.H. Rodenhuis-Janssen, Kerkweg 47, 1906 AV Limmen, tel. 5051410. Unie van Vrijwilligers Voorzitster: mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00 en 19.00 uur): tel. 5051398. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastoor S.Tol, Dusseldorperweg 74, tel. 505Ï275. Spreekuur dinsdag en donder dag van 18.00 tot 19.00 uur, woensdag van 9.30 tot 10.30 uur. Diensten: zater dag 19.00 uur; zondag 10.00 uur; dins dag en donderdag 19.00 uur. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. LIMMEN - Afgelopen zondag werd de Limmer Country Fair gehouden. Een aantal ambachtslieden demonstreerde op het plein voor de Burgerij oude ambachten, zoals klompenmaken en palingroken. Een touwslager ontbrak niet aan het geheel. Diverse eigengemaakte producten waren over al te koop. Binnen waren er verschillende optredens. Gemeentehuis Limmen Tot en met 25 september expositie van aquarellen van A. Lebert. Geopend op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Gemaal 1879 Tot en met 29 september exposeren diverse striptekenaars zeefdrukken in het kader van het jaar van het indus trieel erfgoed. Geopend op zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Stichting Doorstroom Verkoop van tweedehands artikelen elke le en 3e zaterdag van de maand. Geopend van 9.30 tot 15.00 uur aan de Koningsweg 36 te Akersloot. TC Hogedijk Vrijdag racketavond, aanvang 19.00 uur. Gemeentehuis Egmond Tot 1 november exposeert Frans Room zeefdrukken en etsen aan de Zwartendijk 1 in Egmond aan Zee. Te zien van 9.00 tot 12.00 uur van maandag tot en met vrijdag en donder dagmiddag van 15.30 tot 17.30 uur. Galerie De Kapberg Tot en met 6 oktober expositie van schilderijen van Pieter Borstlap en Ger Meinema. Geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur, Slotweg 7, Egmond aan den Hoef. AKERSLOOT - De heren senioren 1 van de Meervogels speelden uit tegen de Zandvoortmeeuwen en wonnen met 19-26. Door een veldmeerderheid stonden de Meervogels in de eerste helft steeds een aantal doelpunten voor op de op papier sterkere Zandvoortmeeuwen. De ruststand werd 13 tegen 15 voor de Meervogels. In de tweede helft was de break-out het wapen om de Meeuwen te ontregelen. Uiteindelijk moesten ze een 19-26 nederlaag incasseren. De wedstrijd van de dames senioren 1 tegen het team van DOS eindigde in een 14-3 overwinning voor DOS. De dames van DOS, die door een fusie de selectie van Kombij binnen hun gelede ren hebben, hadden de eerste helft aan vallend veel problemen met het jonge team van Meervogels. De Meervogel- vrouwen konden een 2-1 ruststand in hun voordeel afdwingen. Na de rust kwamen ze echter vooral verdedigend tekort. Er werden ook twee oefenwedstrijden gespeeld voor de zaalcompetitie door de damesselectie tegen VZV en Fortissimo. Tijdens deze wedstrijden waren hoopvolle spelmomenten te zien, die veel vertrouwen geven voor het komende zaalseizoen. •AKERSLOOT Ook de schoolkinderen scheurden fanatiek met hun bedden door de stra ten van Akersloot (foto EWD) AKERSLOOT - Afgelopen zondag waren de straten van Akersloot weer het decor voor de jaarlijkse bedden race. Onder een stralende hemel crossten de deelnemers met hun bedden het par cours rond. Behalve de krachtmeting wie het snelst de finish bereikte, was er een felle strijd om het bed er zo mooi mogelijk uit te laten zien. Bij de schooljeugd wonnen Koen Dil en Edwin Zoon uit Akersloot. In de dikke banden race waren Piet Hand en Arie Bonselaar uit 't Veld de sterksten. Het gemengd dubbel werd gewonnen door Gerard Engel en Yvonne Louter uit Sint Maartenszee. Bij de dames dubbel kwamen Nanda Kerssens en Janine Kramer uit Akersloot als eersten over de finish. Martijn Versteegen en Patrick Berkhout uit Zuid-Scharwoude waren de snelste heren. Het ludiekste bed was van Cor Twaalfhoven en Nico Engel. AKERSLOOT - Op 11 september werd getracht op de Tarp een perso nenauto te ontvreemden. Dankzij een geavanceerd computersysteem moes ten de daders van hun plannen afzien. Wel werden de speciale sportvelgen van de auto gedemonteerd. In een winkel op de Julianaweg werd ingebroken. Door het forceren van de toegangsdeur werd toegang verschaft. Er wordt niets vermist. Op 12 september werd er in een hore cabedrijf aan de Kerklaan ingebroken. De toegangsdeur van het bedrijf werd geforceerd. Daarna werden enkele gokautomaten opengebroken. Uit deze automaten werd een geldbedrag ont vreemd. In een winkel aan de Julianaweg werd ingebroken. Door het forceren van de magazijndeur werd toegang verschaft. Uit de kassa werd een geldbedrag ont vreemd. In een woning aan de Prins Bernhard- laan werd ingebroken. Door het force ren van de achterdeur werd toegang tot de woning verschaft. Op dit moment is niet bekend wat er uit de woning is ont vreemd. Op de Strammerboogh werd een perso nenauto aangereden. De veroorzaker moest uitwijken voor de bestuurder van een personenauto die op haar weg helft reed. Deze is na de aanrijding doorgereden. Er was alleen materiele schade. Op 15 september werd tijdens lunch bij een restaurant aan de Geesterweg een polstas ontvreemd. In de polstas bevon den zich pasjes en een geldbedrag. De openingstijden van het politiebu reau in Akersloot zijn maandag en woensdag van 14.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. ALKMAAR - De Nederlandse Coe- liakie Vereniging organiseert in samen werking met het Medisch Centrum Alkmaar een regioavond voor haar leden en overige belangstellenden. Deze bijeenkomst is op dinsdag 24 sep tember van 19.30 tot 22.15 uur in het Auditorium van het MCA. Op deze bij eenkomst gaat de heer C. Goede, psy choloog en ervaringsdeskundige, in op de emotionele belevenis van coeliakie. Na de lezing is er volop gelegenheid om vragen te stellen aan de gastspreker en aan mevrouw W. de Heer, diëtist. Op deze avond zullen ook leveranciers aanwezig zijn die glutenvrije producten verkopen. Voor meer informatie en aanmelden kunt u contact opnemen met het infor matiecentrum van het Medisch Centrum Alkmaar, telefoon 072- 5483500. EGMOND - Op zondag 22 september kunt u in de slotkapel het openingscon cert van het seizoen komen beluisteren. Voor de pauze treden op de fluitiste Liduin Wachter en de pianiste Sandra de Bruin. Beide dames studeren aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam en hebben ook al interna tionale ervaring opgedaan. Kamermu ziek is hun specialiste. Na de pauze een hernieuwde kennis making met het koperkwintet Embras- se. Embrasse is niet gespecialiseerd in een bepaalde muziek- of speelstijl, waardoor het repertoire- zo divers mogelijk is. Bovendien komt die diver siteit de flexibiliteit van het ensemble ten goede. Ook is het hierdoor mogelijk eigen stukken of bewerkingen uit te proberen. Voor het publiek heeft dit tot gevolg dat er een rijk spectrum aan stij len te beluisteren valt. In de pauze zal het volledige concert programma aan u gepresenteerd wor den. Het concert begint om 15.00 uur; de entree-prijs bedraagt f 12,50 (inclu sief een kopje koffie en de kapel is prettig verwarmd. AKERSLOOT - Zondagmiddag ging de politie af op een melding van geluidsoverlast in de omgeving van de Rembrandtsingel. Op de plek aangeko men constateerden agenten dat enkele jongelui illegaal stroom van een licht mast afgetapt hadden. Met dezè 'prik' werden de geluidsbron en de verlich ting in werking gesteld. De onverlaten hadden de stekkerdoos en het snoer op straat laten liggen, levensgevaarlijk voor spelende kinderen. De politie heeft de zaak gedemonteerd en afge voerd. LIMMEN - De tafeltennisvereniging Limmen gaat van start in de najaars competitie met een niet geheel vlekke loos verlopen oefencampagne, maar vol zelfvertrouwen en uitermate posi tief. De ontmoeting met TTV Rozing uit Heiloo werd een 9-1 zege voor het dankzij de Limmer kermis incompleet eerste team, dat met Henk-Jan, Giovanni en invaller Etienne toch nog veel te sterk was voor Rozing. Andere teams kwamen niet opdraven, zodat het een wat magere oefenwedstrijd was, maar ja, de échte wedstrijden beginnen eind van deze week, wanneer het eerste team uitspeelt tegen De Roemer 1 in Medemblik. Team 2 speelt ook in Medemblik tegen De Roemer 3, team 3 gaat op zaterdag naar Oudkarspel, waar Spirit 7 wacht, team 4 gaat naar Schoorl voor 'de ont moeting met Duintreffers 4 en het eer ste jeugdtëam tenslotte speelt zaterdag thuis tegen Spirit jeugd 6. Deze wed strijd begint in de sportzaal aan de Hogeweg 61 om 12.00 uur 's middags. Nog steeds is er ruimte voor nieuwe recreanten, die op maandagavond en vrijdagavond om 20.15 uur en zaterdag middag na 12.00 uur van harte welkom zijn. De eerste vier keer is dat geheel gratis. CASTRICUM - Het Kleinkoor Castricum is vol energie en enthousias me begonnen met een nieuw muziek- seizoen. Het koor, opgericht in 1980, is een kamerkoor en heeft momenteel *23 leden. De repetities zullen voorlopig in het teken staan van onze concerten op zondag 10 november en in het voorjaar. Het repertoire dat door ons gezongen wordt bestaat in grote lijnen uit liede ren van Nederlandse componisten van de renaissance tot en met deze eeuw. Sinds tien jaar staat het koor onder lei ding van Piet Vessies. Hij dirigeert niet alleen, hij componeert en maakt arran gementen zodat stukken beter passen bij het karakter en de samenstelling van het koor. Wanneer u denkt dat dit koor iets voor u is kunt u de eerste paar repetities vrij blijvend meedoen op woensdagavond van 19.45 uur tot 22.15 uur in de Maranathakerk in Castricum. Voor ver dere informatie kunt u bellen met Paula Walta, tel. 0251-312080 of met Miriam Lases, tel. 072-5334341. EGMOND - Afgelopen zaterdagmiddag was het feest in Egmond-Binnen. Ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan van dorpshuis De Schulp werd het Creadoefestival gehouden, waar alle gebruikers van het dorpshuis zich konden presenteren. Als opening van het festival overhandigde de organisatie een cheque van tweeduizend gulden aan cliniclown Bram, waarna de lucht zich vulde met de bonte kleuren van de ballonnen die door roodgeneusde schoolkinderen werden opgelaten. (foto EWD) >umA jlmmïMÏe

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 15