Heiloo zegt geen nee tegen fusie De Terriërs 03 Bewoners maken zich Tien Mijl van Heiloo sportief, gezellig en geslaagd evenement boos over zendmast Bloemen gelegd bij oorlogsgraven BCoembitiderij 't Loo I» ;W Vos Makelaardij Amels Makelaardij (072) 533 533 0 APELLA Nic. Ursem schilders Glasschade UrS0fTl Decorette Ursern ■■■•awaw: 61 e JAARGANG NO. 38 Hockeyclub de Terriërs viert 45-jarig bestaan Uw vertrouwde Contactlens- specialist JOHN MOEN GOED GEZIEN vrijdag 20 september 45-jarig bestaan Digi-Hockey clinic Aanvang: 17.00 uur SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-52893094/072-5338472 voor al uw bloemwerk, tel. 072 - 5332000 CEES HACHMANG LOODGIETERS Kennemerstraatweg 129 Heiloo 3 LlJU j Drukkerij uitkijkpost bv Nijenburghwandeltocht Hakkuh in de Buk VAN DER BORDEN UITVAARTSERVICE HEILOO e.o I CENTRAAL MELDNUMMER OVERLIJDEN 072 511 52 38 ^ERFVg- T T l_? T T UT r\ Ar* Art n ArTr\Ai/ HEILOO - Er komt een onderzoek naar een mogelijke fusie tussen de gemeenten Heiloo en Egmond. Tegelijkertijd wordt een mogelijke fusie tussen Bergen $n Schoorl bestu deerd. De uitkomsten van deze twee onderzoeken zijn het vertrekpunt voor verdere studie naar een mogelijk samengaan van de vier genoemde gemeenten. De onderzoeken worden uitgevoerd door het Bureau KMPG. Dit is de resultaat van overleg dat de betrokken gemeenten onlangs met elkaar hebben gevoerd. Door het decentralisatiebeleid van de rijksoverheid krijgen de gemeenten steeds meer taken. Samenwerking is daarbij geboden. Daarnaast is er de dis cussie rond centrumgemeente Alk maar, die uitbreiding in zuidelijke rich ting zoekt. Volgens burgemester N. Schoof hoeft Heiloo niet bang te zijn voor inlijving bij Alkmaar. Schoof: „Als dat nodig is, willen wij eventueel wel samen met Alkmaar zoe ken naar nieuwe locaties voor wonen en werken. Ik weet dat deze kwestie een belangrijke rol speelt in Heiloo. Daarom is het nodig dat we onze krachten gaan bundelen, bijvoorbeeld met die van Egmond, om zo samen sterk te zijn." Samen met Bergen en Schoorl zou er' een sterke rand om Alkmaar heen kunnen worden ge vormd. Over één ding is Schoof in ieder geval zeer beslist: „Op onze natuurge bieden willen wij geen bouw." Burgemeester Schoof is zich er van bewust dat een fusie niet zonder slag of stoot gaat. „Elke gemeente heeft locale verantwoordelijkheden. We zullen veel informatie moeten gevên over de voortgang, misschien moeten we ook een peiling of een enquête houden. Je kunt ook denken aan discussiebijeen komsten met vertegenwoordigers van de bevolking. Maar dat kan natuurlijk pas als er wat te discussiëren valt." Een fusie met Egmond en later moge lijk met Bergen en Schoorl hoefb-vol- gens waarnemend burgemeester I. Günther van Bergen niet te leiden tot identiteitsverlies. „In feite verandert er niets. Je krijgt natuurlijk een nieuw bestuur en ook op politiek gebied ver andert er het een en ander, maar de angst dat elke afzonderlijke gemeente haar identiteit kwijt raakt is onge grond." Als voorbeeld wordt de gemeente Egmond met drie geheel 'eigen' dorpskernen aangehaald. Een fusie heeft natuurlijk wel grote gevol gen voor het ambtelijk apparaat. Burgemeester N. Schoof van het nog niet gefuseerde Heiloo. Bij de plannenmakerij zijn Limmen en Akersloot vooralsnog niet betrokken. Volgens burgemeester N. Schoof zijn Limmen en Akersloot welkom om aan te sluiten bij het onderzoek, maar even later: „Heiloo voelt geen annexatiedrift naar Limmen en Akersloot toe." De afspraken over de huidige samenwer king met Limmen (bijvoorbeeld de uit voering van de Wet Voorzieningen Gehandicapten) gaan gewoon door. Wethouder C. Rood gaf, bij afwezig heid van burgemeester E. Huisman van Limmen, een eerste reactie: „De uit spraak 'Limmen mag aanhaken' vinden wij wel wat erg makkelijk. Zo van 'als je trek hebt, kom je maar'. Wij zullen bin nenkort een keuze moeten maken. De trein Heiloo-Egmond rijdt nu. Als' we mee willen, zullen we dat nu moeten doen. Komen wij later nog eens, dan ben ik bang dat we niet veel meer in te brengen hebben. Als twee eenmaal samengaan, is het voor een derde moei lijk aanhaken. Het is geen eenvoudige zaak. Aan de ene kant willen wij graag zelfstandig blijven, maar we zien ook wel in dat dat op den duur nadelig uit kan pakken." De Stichting Heiloo, houden zo! heeft inmiddels bij monde van secretaris J. Bakkum laten weten dat het plan tot een fusie 'an sich' misschien niet slecht is. De stichting onderkent het belang van versterking van de randgemeenten om Alkmaar heen. Maar: „Wij willen er eerst uitgebreid over praten, voordat we een standpunt innemen." HEILOO - In de komende weken bruist het van activiteiten bij hockey club de Terriërs op het sportpark Het Vennewater in Heiloo. De club viert het 45-jarig bestaan met clinics, ver zorgd door Olympische kampioenen. Tevens wordt een tweede kunstgras veld officieel in gebruik genomen. Op vrijdag 20 september wordt gestart met een hockeyclinic voor de C- en D jeugd. De Olympische kampioenen Erik Jazet (plaatsgenoot en ex-Terriër) en Egmonder Teun de Nooijer geven, samen met de winnaressen van het brons, Wietske de Ruijter en Willemijn Duijster, een speciale training. Alle vor men van techniek worden op een speel se wijze beoefend. Verder zullen de internationals hun eigen sportieve vaardigheden laten zien. Aanvang 17.00 uur. Op 25 september volgt een spelletjes middag voor de kleinste jeugdleden. Voor de B-jeugd verzorgen op 4 okto ber vanaf 18.30 uur wederom de 'gol den boys' Jazet en dit keer strafcorner specialist Floris-Jan Bovelander een cli nic, die besloten wordt met een geza menlijke maaltijd. Deze festiviteiten ziin voor iedereen vrij toegankelijk. Het is dus een mooie gelegenheid om met de hockeysport kennis te maken. De oudere leden komen op zaterdagmiddag 28 septem ber aan hun trekken. Die middag bestaat uit een reünie, waarvoor zich al bijna 200 oud-leden hebben aangemeld en het spelen van onderlinge partijtjes hockey. In een fraaie feesttent wordt nadien eerst een buffet aangericht, en vervol gens een groot feest voor senioren, A- junioren, reünisten, ouders en vrienden van de Terriërs met cabaret en live muziek van de 7-mans band Bad Habits. Dit feestelijke hoogtepunt wordt de dag erna (zondag 29 septem ber) gevolgd door het sportieve hoog tepunt: het officieel in gebruik nemen van het tweede kunstgrasveld. Wethouder J. Wuijster-Schuddeboom verricht de opening samen met D- en E jeugd en met mevrouw T. Eeken, zowel in leeftijd als dienstjaren voor de club de oudste Terriër. Zij is trouwens nog steeds volop actief bij de club en talrij ke andere organisaties, waarvoor zij al eens een koninklijke onderscheiding heeft gekregen. Het nieuwe veld zal haar naam dragen. De opening vindt om 14.15 uur plaats. Het veld wordt ingewijd met een wedstrijd tegen Hoorn. HEILOO - Vrijdagmiddag heeft burge meester N. Schoof bloemen gelegd bij de drie oorlogsgraven op de roomska- tholieke begraafplaats aan de Wes- terweg. De bloemlegging vond plaats in het kader v^n het vijftigjarig bestaan van de Oorlogsgravenstichting. Voor de plechtigheid waren nabestaan den van de gevallenen uitgenodigd. Er werden bloemen gelegd bij de graven van Dirk Bakker, Matthijs Zonderhuis en Wim Admiraal. Dirk Bakker en Matthijs Zonderhuis moesten hun ver zetswerk met de dood bekopen, Wim Admiraal werd te werk gesteld in Duitsland en kwam daar om bij een bombardement. Pastor Helsloot van de Willibror- duskerk sprak een kort gebed. Burgemeester Schoof noemde het werk van de Oorlogsgravenstichting waardevol. Hij sprak verder de hoop uit dat jongeren zich net zo zullen inspannen als de herdachte gevallenen destijds om de wantoestanden over de hele wereld aan te pakken. Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny van der Veer-Stoop Tel: 072 - 533 19 97 aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. Uw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie. NVM Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag: 8.30-16.30 uur vrijdag 8.30-15.00 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis t in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 79 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Goed loopweer was het zaterdag, voor de Tien Mijl van Heiloo. Het evenement, dat een initiatief is van atletiekvereniging Trias in samenwer king met de ondernemers van 't Loo, werd dit jaar voor de zesde keer gehou den en groeit langzaam maar zeker uit tot een echt Heiloos gebeuren. De loop bracht veel publiek op de been, voornamelijk rond 't Loo maar ook langs het parcours hadden velen, soms met stoeltje en al, een goed plek je gezocht. De organisatie is tevreden over het ver loop van de wedstrijd, al waren er wel een paar schoonheidsfoutjes. De scho lierenloop, die om 16.00 uur startte met honderdvijftig kinderen, bleek over drie in plaats van twee rondes te gaan. Maar dit mocht de pret niet drukken. De kinderen waren goed geïnformeerd en de korte wedstrijd verliep goed, vooral door de* aanmoedigingen van het meegebrachte thuisfront en het winkelend publiek. Als herinnering kregen de kinderen een medaille mee naar huis, daarnaast deden ze mee aan de loterij op startnummer. De Tien Mijl, die om 16.30 uur van start ging, bleek bij nadere beschouwing tien mijl en vierhonderd meter lang te zijn. Reden voor een van de honderdtachtig wedstrijdlopers om mopperend de kleedkamer te verlaten om 'nooit meer terug te komen'. Maar verder zat de stemming er goed in. „Het was dit jaar weer groter en gezelliger," aldus woordvoerder Jan Adrichem. „En dat komt niet in de laatste plaats door de bijdrage van Dick van Leeuwen, die het gebeuren fantas tisch aan elkaar heeft gepraat." Tegelijk met de Tien Mijl ging ook een trimloop van drie mijl van start. Vijftig sportieve mannen, vrouwen en jonge ren moesten hiervoor het parcours één maal afleggen. De organisatie leert elk jaar wat bij en zodoende was het parcours dit jaar een stuk veiliger. Er deden zich dan ook geen incidenten voor. De uitslagen zijn: le premiesprint: 1. Ferdy Nystadt 2. Peter Hopman 3. Cock vd Hulst. 2e premiesprint: 1. Ferdy Nystadt 2. Peter Hopman 3. Louis Dam. Einduitslag: 1. Ferdy Nystadt 52.07, 2. Peter Hopman 52.28, 3. Louis Dam 54.11, 4. Cock vd Hulst 54.48, 5. Peter Burger 54.51, 6. Niek Doorn 55.02. Dames: 1. Marga Vriendtjes 1.10.11, 2. Helga Geerts 1.11.19, 3. Tini de Haan 1.13.30,4. Thea Winnips 1.14.05. Heren veteranen 40+: 1. Henk van Velzen 55.00, 2. Bauke Pitstra 57.14, 3. Jaap Velzeboer 58.07. Heren veteranen 50+ 1. Niek Tromp 102.15, 2. Felix Florijn 1.04.47, 3. Lex v Heusden 1.08.30. De herdenking van de oorlogsslachtoffers op de roomskatholieke begraaf plaats aan de Westerweg. (foto EWD) HEILOO - Evenals verleden jaar zal de Plaatselijke Wandelcommissie van de NHWB de Nijenburghwandeltocht organiseren. Deze wordt gehouden op zaterdag 21 en zondag 22 september. De deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden 5,10,15,20,25 en 30 kilome ter. De parcoursen lopen over het land goed Nijenburgh en door de groenge bieden rondom Heiloo. De langste afstand gaat door een gedeelte van het duingebied rondom Egmond-Binnen. De start vindt plaats bij baisschool St. Radboud (ingang Breedelaan). Op beide dagen kan gestart worden vanaf 9.00 uur. De herinnering bij het vol brengen van deze wandeltocht zal bestaan uit een fraai uitgevoerde medaille. Het inschrijfgeld voor deze wandel tocht bedraagt voor personen vanaf 4 jaar met herinnering f 6,- als men zich aan start opgeeft. Leden van erkende wandelsportbonden genieten een reductie van f 1,50 op het inschrijfgeld. Deelnemers op de afstand van 30 kilo meter dienen in het bezit te zijn van een geldige duinkaart. Deze kaart is tegen een reductie van 50 procent aan de start verkrijgbaar. Voor inlichtingen kan men zich in verbinding stellen met de familie Bos, Werkendelslaan 9, Heiloo. Telefoon 072-5337426. MAKJ3.AAROU ,V«CZI-KE* I r-JC.tM - HYPOTHEKEN Al meer dan 60 jaar uw makelaar en taxateur onroerende goederen. Ook specialist in verzekeringen en hypotheken. Privé: 072 5330550, Kennemerstraatweg 63 Kantoor: 072 5141000, Kennemerstraatweg 33 De Tien Mijl van Heiloo werd voorafgegaan door een scholierenloop, waaraan ruim 150 kinderen meededen, (foto Hans van Weel) telefoon en faxnummer 072 533 93 47 dag en nacht bereikbaar tevens beschikbaar, zwarte rouwstoet witte rouwstoet j bordeauxrode stoet. HEILOO - Een aantal bewoners van de Groenelaan maakt bezwaar tegen de nieuwe zendmast die geplaatst is achter de Oosterzijweg. Volgens hen is de mast een stuk hoger dan de vorige. Een dergelijke voorziening hoort vol gens hen niet in een woongebied thuis. De bewoners zijn vooral boos op de gemeente. Woordvoerder J. Grooten- boer: „De gemeente Heiloo heeft de HEILOO - Dit weekend klinkt er weer volop muziek in de Buk. De housers worden verwend op vrijdag 20 septem ber. Dit nieuwe seizoen is er een nieuw thema, Hakkuhbar. Deze avond draai en de DJ's Mike en Ritz en wordt voor namelijk gevuld met hardcore. Dat wordt zweten! De entree is gratis en de aanvang is om 21.00 uur. Zaterdag 21 september speelt MAC 11 in de Buk Buk. Deze nieuwe band is geformeerd rond Rick Ambrose, jawel, de ex-zanger van Juwel. Mac 11 speelt hardcore, metal en trash en omschrijft het zelf als muziek die je raakt als een dodelijk wapen. De invloeden van Pantera en de vroegere Metallica zijn nog een beetje te horen. Verder staat MAC 11 als een huis. De aanvang is om 21.00 uur en de toegang is f7,50. W De omstreden zendmast firma Libertel toestemming gegeven tot hbt plaatsen van een enorme zend mast op de plaats waar eerst een kleine mast stond. Daarbij heeft ze nagelaten dit publiekelijk bekend te maken. Dat kan toch niet zomaar?" De bewoners gaan nu alsnog bezwaar indienen tegen de plaatsing. De zendmast is eigendom van John Geels van Streekradio Excellence en staat achter zijn bedrijf aan de Oosterzijweg. Volgens hem is er geen sprake van dat de nieuwe mast een stuk hoger is. „De vorige mast is in decem ber geplaatst. Daarvoor hebben wij een vergunning aangevraagd, die door de gemeente keurig netjes gepubliceerd is. We hebben toen toestemming gekre gen voor een mast van 33 meter hoog te. De mast die we toen geplaatst heb ben, was in feite 32 meter hoog. Hij stond op drie poten en was bovenin smaller dan de mast die er nu voor in de plaats gekomen is. Dat is een vier poot, die van boven een stuk breder is. Daarom lijkt dat ding groter, maar dat is-ie dus niet." Waarom er een nieuwe mast is geplaatst? Geels: „We zijn een tijdje geleden benaderd door Libertel, die voor haar telefoonnet om de vijf kilo meter een mast moet plaatsen. Via de gemeente, die geen brood zag in nog meer masten in Heiloo dan de bestaan de, zijn ze toen bij ons terecht geko men. Na veel wikken en wegen vond Libertel de mast van Streekradio Excellence niet stevig genoeg. Toen hebben we in overleg besloten een nieuwe te plaatsen. De mast is nu van mij, de antennes die eraan hangen van Libertel. Maar nogmaals, het gaat dus om vervanging." Bij de gemeente heeft men niet het idee dat er fout gehandeld is. Woordvoerder Van Voorst: „Toen er vorig jaar vergunning werd aange vraagd zijn er helemaal geen bezwaren op binnengekomen. Omdat wij in alle redelijkheid van mening zijn dat er geen verschil is met de vorige mast qua hoogte, zagen we nu geen bezwaar in vervanging." Maar de bewoners zijn er van overtuigd dat de mast zo'n drie a viereneenhalve meter hoger is dan de vorige. Grootenboer: „De nieuwe mast zit nu nog voor een groot deel achter de blaadjes van de bomen verborgen. Maar straks in de winter, als die eraf zijn, is het toch echt een lelijk gezicht, zo in je achtertuin. En dan nog wat anders. We zijn ook bang dat er nog meer antennes, schotels bijvoorbeeld, aan die mast gehangen worden. Wij zul len ons zeker oriënteren op juridische maatregelen."

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1